Problematyczna strefa bikini - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-21, 18:22   #1
kamila199
Raczkowanie
 
Avatar kamila199
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 54

Problematyczna strefa bikini


Mój problem dotyczy depilacji strefy bikini..a dokładniej pachwiny i sam wzgórek
Jeszcze do niedawna używałam tam depilatora, resztę wyrywałam pęsetą. Ale miałam wtedy straszny problem z wrastającymi włoskami. Próbowałam pilingów, nawilżania, przemywania spirytusem, kremów aptecznych, sudocremu, wydaje mi się że wszystkiego o czym przeczytałam na internecie. Nie chcialam rezygnowac z tej metody bo byla dla mnie wygodna, nie czulam az takiego bólu, a efekt utrzymywal mi sie cały tydzień. No ale jednak podskórne gule i widoczne pod skórą, wrośnięte włoski wyglądały po prostu ohydnie.
Mniej więcej dwa miesiące temu przerzuciłam się na zwykłe maszynki, najpierw te z górnej pólki, potem zwykle jednorazówki męskie. Nie byłam zadowolona z tej metody, to że wloski odrastaly juz na drugi dzień to wiadome, ale byly twarsze, kiedy odrastały bron boże żeby tż mnie dotknął bo taki czułam dyskomfort, szczególnie kiedy przejechał rękę 'pod wlos'. Pilingi mało dawały.
Teraz próbuję kremu do depilacji, ale tu efekt podobny do maszynek, tyle że mnie dokładny bo szpatułka nie zbiera wszystkiego mimo ze trzyman go zwykle 1 lub 2 min więcej niż zalecają. Włoski dalej wrastają, może nie aż tak jak po depilatorze, ale jednak.
Aktualnie mam mega wielkie podrażnienie na wzgórku, wyskoczyła mi jakaś dziwna wielka krosta/guz... ogólnie sytuacja nieciekawa dlatego póki co daję skórze odpocząć i 'zapuszczam się' trochę Zdaje sobie z tego sprawe ze najlepiej byloby w mojej sytuacji wybrac sie na depilację laserową, ale nie stac mnie, moze kiedys. Chciałam, żebyście doradziły jak zadbac o tamte strefy przed i po depilacji. Ja wyczytałam bardzo sprzeczne rzeczy, niektorzy piszą aby nawilzać, niektorzy aby po depilacji przemyc tylko ciepłą wodą. Inni piszą jeszcze aby golić z włosem, co u mnie w ogole nie działa bo i tak zostają mi wtedy włoski na milimetr
Jestem szatynką, ogólnie owłosienia nie mam zbyt bujnego ale bikini to moja zmora..
__________________
You. Can't. Fight. Fate.
{whatever x happens x happens}
kamila199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-22, 12:37   #2
ona2646
Zakorzenienie
 
Avatar ona2646
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: ♥mojegoTŻ
Wiadomości: 62 234
Wink Dot.: Problematyczna strefa bikini

Takie "zaawansowane" wrastanie włosków prowadzi do zapalenia mieszków włosowych, stanów zapalnych (ropnych krostek) a potem brzydkich blizn. Pierwsze co radzę to definitywnie odstawić depilator, wosk, pesetę, wszystko co wyrywa włos z cebulką .. dopóki skora się nie zregeneruje i włosy nie wzmocnią - do stanu w którym będą mogły normalnie rosnąć (a nie pod Twoja skorą), dużo nawilżenia i natłuszczania, a i polecam krem z mocznikiem. Póki co możesz jedynie golić lub używać kremów do depilacji. Podobny horror przeżyłam z łydkami, skora wyglądała strasznie, bo kilka lat używałam depilator, moje nogi wtedy nigdy nie widziały maszynki. Na ten moment nogi mam gładziutkie i są moim atutem ( ale chyba trwało ze dwa lata zanim poznikały blizny i krosty). Wtedy tez zainwestowałam w 6 zabiegów laserowych. Zanim skora powróci do normalności upłynie trochę czasu, dlatego życzę wytrwałości, ale będzie dobrze
ona2646 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-24, 19:12   #3
kamila199
Raczkowanie
 
Avatar kamila199
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 54
Dot.: Problematyczna strefa bikini

Dziękuję
Po jakimś tygodniu bez golenia i depilacji już czuję i widzę lekką poprawę, chociaż w kilku miejscach widać włoski wrośnięte tuż pod skórą.
__________________
You. Can't. Fight. Fate.
{whatever x happens x happens}
kamila199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-24 19:12:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:00.