Zakupy na Ebay - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-30, 16:35   #601
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Zakupy na Ebay

No i sobie wykrakalam, 4 paczki zaginely po drodze.... za jedna juz mi zwrócono naleznosc, na reszte jeszcze czekam. I tutaj spory plus, bo raczej nie ma problemow z odzyskaniem kasy (palpay). Od 3 lat zamawiam i to pierwsze paczki które do mnie nie dotarly...:banghead:
__________________


Edytowane przez maruda80
Czas edycji: 2013-10-30 o 20:42
maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 14:34   #602
Karolina_a90
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_a90
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 165
Dot.: Zakupy na Ebay

a czy ktoś z Was zamawiał moze oprawki korekcyjne? Czaję się już od jakiegoś czasu, ale boję się, że w tak długiej podróży zaginą, albo dotrą w pięciu kawałkach ;/
Karolina_a90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 19:30   #603
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Zakupy na Ebay

Drogie Wizażanki!

Mam problem z kupnem przedmiotu na e-bay i bardzo prosiłabym Was o radę. Konto na ebayu założyłam już latem ale, że nic nie udało mi się kupić zrezygnowałam z tego i dopiero teraz podjęłam kolejną próbę. Konto mam założone, konto na paypal też ( profil niezweryfikowany, gdyż nie chcę łączyć rachunku bankowego z paypalem). Znalazłam przedmiot, który mnie interesuje i kliknęłam opcję ,,Kup teraz'', następnie potwierdziłam zakup, do płacenia przez paypal jeszcze nie przeszłam, bo czekam na pieniądze ( dzisiaj dopiero zrobiłam przelew). Kupionego przedmiotu nigdzie nie ma. W ogóle nie widzę zakładki ,,kupione'' (jest taka?). W mój e-bay w zakładce ,,kupowanie'' mam tylko oferty, nie kupione, usunięte. W historii też nie ma. Ostatnim razem jak chciałam coś kupić było tak samo. Czyli wychodzi na to, że nic nie kupiłam. Nie rozumiem tego- na allegro jak wcisnę ,, Kup teraz'' to mam w kupionych, przychodzi e-mail z potwierdzeniem zakupu a tu nic. I teraz jak pieniądze pojawią się na paypal ( czekam na wpłatę o 6 zł większą niż cena towaru na wszelki wypadek), jak mam zapłacić? Znowu wejść w dany towar i znowu nacisnąć ,, Kup teraz''? Konto paypal mam powiązane z kontem na e-bay. Jeśli ktoś umiałby mi pomóc byłabym wdzięczna za wskazówki
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 21:04   #604
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez gogela Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki!

Mam problem z kupnem przedmiotu na e-bay i bardzo prosiłabym Was o radę. Konto na ebayu założyłam już latem ale, że nic nie udało mi się kupić zrezygnowałam z tego i dopiero teraz podjęłam kolejną próbę. Konto mam założone, konto na paypal też ( profil niezweryfikowany, gdyż nie chcę łączyć rachunku bankowego z paypalem). Znalazłam przedmiot, który mnie interesuje i kliknęłam opcję ,,Kup teraz'', następnie potwierdziłam zakup, do płacenia przez paypal jeszcze nie przeszłam, bo czekam na pieniądze ( dzisiaj dopiero zrobiłam przelew). Kupionego przedmiotu nigdzie nie ma. W ogóle nie widzę zakładki ,,kupione'' (jest taka?). W mój e-bay w zakładce ,,kupowanie'' mam tylko oferty, nie kupione, usunięte. W historii też nie ma. Ostatnim razem jak chciałam coś kupić było tak samo. Czyli wychodzi na to, że nic nie kupiłam. Nie rozumiem tego- na allegro jak wcisnę ,, Kup teraz'' to mam w kupionych, przychodzi e-mail z potwierdzeniem zakupu a tu nic. I teraz jak pieniądze pojawią się na paypal ( czekam na wpłatę o 6 zł większą niż cena towaru na wszelki wypadek), jak mam zapłacić? Znowu wejść w dany towar i znowu nacisnąć ,, Kup teraz''? Konto paypal mam powiązane z kontem na e-bay. Jeśli ktoś umiałby mi pomóc byłabym wdzięczna za wskazówki

Chyba od razu trzeba placic. Nie spotkalam sie z czyms takim, by PayPal sobie czekal az ja zaplace za pare dni. Po prostu od razu po zakupie placilam (gdziekolwiek, gdzie uzywalam PP).
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 21:23   #605
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Zakupy na Ebay

hym nie wiem czy tak jest. ja kiedys placilam pod koniec dnia a korzystalam z mejla - opcja zaplac teraz byla w mejlu.zawsze dostaje po kupnie.

dostalas mejla o kupnie?
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 22:29   #606
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Zakupy na Ebay

Maile o kupnie nie zawsze przychodzą od razu. Czasem przychodzą dopiero po dokonaniu wpłaty.

"Sprzedawcy wymagają niekiedy płatności natychmiastowych, co oznacza, że aby wygrać przedmiot, musisz za niego zapłacić poprzez PayPal za pomocą karty kredytowej lub z salda konta PayPal" - cytat z pomocy.
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 22:59   #607
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Zakupy na Ebay

A to mi sie nie zdarzylo


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-12, 13:47   #608
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Zakupy na Ebay

nie przyszedł mi żaden mail o kupnie. Gdzieś wyczytałam, że przy kupowaniu przedmiotów zza granicy potrzebne jest powiązanie rachunku bankowego z paypalem ( tak też zrobiłam). Czekam teraz na pieniądze, bo zamiast wziąć wpłatę błyskawiczną na paypal zaznaczyłam tą drugą opcję. Jak pieniądze dojdą na konto, spróbuję jeszcze raz. Może ten sprzedawca miał gdzieś zaznaczone, że chce właśnie natychmiastowej płatności, a może że nie wysyła osobom bez weryfikacji konta paypal ( nie wiem)- mam nadzieję, że teraz się uda ( i że pieniądze na paypalu się znajdą;p)
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 20:18   #609
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Zakupy na Ebay

Byc moze. Ja mam paypal podpiety do konta ale jak mowie ne zawsze placilam od razu, czasmi pozniej a korzystalam zawsze z mejla ktory zawsze do mnie przychodzil po wygranej aukcji.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 10:36   #610
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: Zakupy na Ebay

Udało mi się zamówić produkt! Znalazłam lepszą ofertę niż tą wcześniej i wcisnęłam kup teraz. Produkt od razu pojawił się z produktach oczekujących na zapłatę. Tamten sprzedawca miał chyba włączoną tą opcję o natychmiastowej płatności ( tak jak któraś z Was tutaj pisała). Tylko, że przy pierwszej próbie zamówienia na e-bay próbowałam od razu płacić i się nie dało. Wydaje mi się, że weryfikacja konta paypal pomogła. Więc jakby ktoś miał taki problem jak ja to:
1. trzeba zweryfikować konto paypal ( powiązać je z rachunkiem bankowym),
2. sprzedawca może mieć włączoną opcję o natychmiastowej płatności. Teraz mi się przypomina, że jak klikałam opcję ,,kup teraz'' to pojawiał się komunikat-> dopóki nie sfinalizujesz transakcji do końca, ktoś inny może kupić przedmiot
Dzięki dziewczyny!
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 17:13   #611
may85
Raczkowanie
 
Avatar may85
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 45
Dot.: Zakupy na Ebay

Czy znalazłaby się jakaś dobra dusza, która mogłaby mi pomóc w zakupie sukienki na ebay?
may85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-06, 14:45   #612
JOANNA16
Zakorzenienie
 
Avatar JOANNA16
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 22 213
Dot.: Zakupy na Ebay

Dziewczyny czy któraś z Was zamawiała
http://www.ebay.com/itm/New-Ladies-W...item54058c4ba2 ??
__________________
Sh
JOANNA16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 16:07   #613
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zakupy na Ebay

Czy ktoś dostał maila o treści "Wymagana zmiana hasła"?
Po przeczytaniu nagłówka od razu wspomnialam sobie o Allegro, raz czy 2x dostałam maila od Allegro w którym pisali, że oni nigdy nie wysyłają takich wiadomości i że jeśli taką się dostanie, to należy nie robić tego (o co proszą), gdyż to jacyś oszuści.
Tutaj (na ebay) jest na dole wypisany mój login i imię+nazwisko. Jednak wolę być ostrożna i zapytać was, co o tym sądzicie

Z ebaya nie korzystałam już chyba niemal 3 lata.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 17:28   #614
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: Zakupy na Ebay

Tak, dostałam maila o zmianie hasła i go zignorowałam
Ale przy logowaniu się do ebaya obowiązkowo musiałam zmienić hasło więc mam już nowe
Podobno ebay zaatakowali hakerzy i dlatego użytkownicy mają zmienić dane do logowania
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 19:16   #615
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Zakupy na Ebay

ja tez zmienilam ale poprzez portal a nie przez emaila
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 11:48   #616
baowiaczana
Przyczajenie
 
Avatar baowiaczana
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: polska C
Wiadomości: 12
Dot.: Zakupy na Ebay

Hejka, mam pytanie co do eBaya. Kupuję od lat na Allegro i wiadomo jak to jest - nieraz miałam problemy, trzeba się było użerać z oszustami itd. Dlatego też wolę podpytać, bo niestety regulamin PayPala i eBata jest średnio jasny z tymi wszystkimi tabelkami.

1) Czy po założeniu konta na eBay'u mogę od razu kupować? Muszę czekać na jakieś smieśne aktywacje listem jak na Allegro? Czy istnieje coś takiego jak "nie sprzedajemy nowicjuszom"?

2) Czy płacąc za przedmiot w dolarach PayPalem, którego konto zasilam w złotówkach, ponoszę opłatę za przewalutowanie? Czy za sam przelew też płacę prowizje? I jakie są to koszta (mniej więcej - chodzi mi o to, czy to złotówka, czy może 20 zł) jeśli mówimy o ok. 50 zł na początek?

3) Czy ta darmowa wysyłka Economy Shipping to jest to samo co u nas zwykły list niepolecony? Czyli, że jak "zginie" na poczcie, to nie mam ani zwrotu pieniędzy ani nic?
(Tak jest na Allegro - jak nie weźmie się poleconego, to sprzedawca na dobrą sprawę może nawet nie wysłać przedmiotu, bo nie ma potwierdzenia nadania i zawsze może twierdzić, że list "zginął" i nic się już na to nie poradzi)

4) Czy Standard Shipping zapewnia mnie, że przesyłka dotrze? A jeśli nie, to czy na pewno mogę otrzymać zwrot pieniędzy?

5) Czy przedmiot o wartości do 50 zł podlega ocleniu?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
baowiaczana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 12:19   #617
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Zakupy na Ebay

1) Czy po założeniu konta na eBay'u mogę od razu kupować? Muszę czekać na jakieś smieśne aktywacje listem jak na Allegro? Czy istnieje coś takiego jak "nie sprzedajemy nowicjuszom"?

możesz kupować

2) Czy płacąc za przedmiot w dolarach PayPalem, którego konto zasilam w złotówkach, ponoszę opłatę za przewalutowanie? Czy za sam przelew też płacę prowizje? I jakie są to koszta (mniej więcej - chodzi mi o to, czy to złotówka, czy może 20 zł) jeśli mówimy o ok. 50 zł na początek?

nie ma prowizji za przelew, płacisz za przewalutowanie - klikadziesiąt groszy

3) Czy ta darmowa wysyłka Economy Shipping to jest to samo co u nas zwykły list niepolecony? Czyli, że jak "zginie" na poczcie, to nie mam ani zwrotu pieniędzy ani nic?
(Tak jest na Allegro - jak nie weźmie się poleconego, to sprzedawca na dobrą sprawę może nawet nie wysłać przedmiotu, bo nie ma potwierdzenia nadania i zawsze może twierdzić, że list "zginął" i nic się już na to nie poradzi)

niepolecony.

4) Czy Standard Shipping zapewnia mnie, że przesyłka dotrze? A jeśli nie, to czy na pewno mogę otrzymać zwrot pieniędzy?

nie orientuję się, zawsze biorę darmowe wysyłki.

5) Czy przedmiot o wartości do 50 zł podlega ocleniu?

loteria. generalnie mniejsza wartość = mniejsze prawdopodobieństwo oclenia, ale różnie z tym bywa.
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 17:24   #618
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zakupy na Ebay

Dziewczyny mam kilka pytań.
Zamówiłam sobie kosmetyk na początku września. Zwykle przesyłki z Chin docierały do mnie w ok 10-14 dni. Tym razem dostawca miał napisane, że czas dotarcia to 3-5 tygodni. Sądziłam, że to tylko tak napisane, a dotrze wcześniej. Jednak nie mam jej do teraz. W poniedziałek pisałam już do sprzedającego (pomimo, że pisało by odzywać się po 5 tygodniach). Wolałam dać znać wcześniej. Kazano mi czekać. Tylko, że już straciłam nadzieję...
Przesyłka była niewiele warta, dlatego też nie mam jakiegoś wielkiego strachu, że nie dotarła i straciłam kasę. Z drugiej strony, nie dostałam przesyłki więc zwrot mi się należy.

Pytanie brzmi:
Czy jeśli za 10 dni nie dotrze przesyłka, mam otwierać jakiś spór? Kiedyś, kilka lat temu zaginęła mi przesyłka i nie pamiętam co robiłam, czy po prostu sprzedawca mi oddał kasę po mailu.
Obiło mi się o uszy, że spór do Paypal (może źle to ujęłam, ale wiadomo o co chodzi) można otwierać do miesiąca..? Czyli u mnie już by to przepadło, bo miesiąc minął wczoraj. A ja mam czekać jeszcze...
Czuję, że sprzedawca będzie chciał wysłać jeszcze raz, ale skąd mam mieć pewnośc, że to zrobi? Trochę załuję, że nie kupiłam od sprawdzonego, tylko od innego...

Czy jeśli kwota jest niewielka to lepiej sobie darować całej sprawy...?


Byłabym wdzięczna za szczegółowe pokierowanie
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 11:12   #619
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Zakupy na Ebay

Skoro jest na stronie podane, że czas wysyłki to 3-5 miesięcy a nie 10 dni to czekaj .
Napisz do sprzedawcy czy wysłał twoją paczkę, jeśli nie to kiedy planuje i czy możesz prosić o dowód wysyłki.
Mi przesyłki z Chin idą średnio od miesiąca do czterech - a ostatnio mieli święto państwowe, więc wszystko jest opóźnione .
Spokojnie, czekaj na przesyłkę, chińczykom też zależy na dobrych opiniach Nie ma co panikować.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-12, 15:51   #620
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Skoro jest na stronie podane, że czas wysyłki to 3-5 miesięcy a nie 10 dni to czekaj .
Napisz do sprzedawcy czy wysłał twoją paczkę, jeśli nie to kiedy planuje i czy możesz prosić o dowód wysyłki.
Mi przesyłki z Chin idą średnio od miesiąca do czterech - a ostatnio mieli święto państwowe, więc wszystko jest opóźnione .
Spokojnie, czekaj na przesyłkę, chińczykom też zależy na dobrych opiniach Nie ma co panikować.
Tygodni a nie miesięcy .
Jak już wspomniałam, pisałam do niego, że nie mam nadal przesyłki i że zawsze docierały wcześniej, a on kazał czekać jeszcze. Nie przeczytałaś chyba dokładnie... Dowodu wysyłki hm...Przesyłka była darmowa, nie wiem czy u nich są jakieś dowody wysyłki na przesyłki (zapewne) nierejestrowane? Jak już mówiłam czekam, ale tu zapytałam po prostu, co mam zrobić jeśli nie dotrze i czy PayPal zwraca tylko "do miesiąca" od zapłaty...


4 miesiące idą Ci przesyłki??
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 16:02   #621
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Zakupy na Ebay

Aaaa wybacz, źle doczytałam
Ale nawet jak 3-5 tyg to jeszcze poczekaj - chyba że już minęło 5 tygodni i cisza, bo z twojego opisu to wyraźnie nie wynika - początek września czyli który dzień dokładnie? Jak pisałam w październiku mają święto i mój TŻ też czeka na paczkę od ponad 2 tygodni .
Sprawdź opinie o sprzedawcy nie tylko na eBayu ale na innych stronach też, jeśli się zdarzały już takie sytuacje to zawsze możesz otworzyć spór w Paypalu .
Raz mi szła paczka 4 miesiące, bo oni świętują nowy rok prawie że do końca lutego, a że była to rzecz którą najpierw musieli uszyć to tyle trwało (ale to akurat nie eBay tylko taobao ).
Nie wiem czy w Chinach mają dowody na przesyłki nierejestrowane
Następnym razem jeśli chcesz być pewna na 100% gdzie jest paczka to weź przesyłkę rejestrowaną, wtedy masz tracking number i jak sprzedawca kombinuje to od razu widać.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 18:53   #622
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Zakupy na Ebay

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;48495170]Tygodni a nie miesięcy .
Jak już wspomniałam, pisałam do niego, że nie mam nadal przesyłki i że zawsze docierały wcześniej, a on kazał czekać jeszcze. Nie przeczytałaś chyba dokładnie... Dowodu wysyłki hm...Przesyłka była darmowa, nie wiem czy u nich są jakieś dowody wysyłki na przesyłki (zapewne) nierejestrowane? Jak już mówiłam czekam, ale tu zapytałam po prostu, co mam zrobić jeśli nie dotrze i czy PayPal zwraca tylko "do miesiąca" od zapłaty...


4 miesiące idą Ci przesyłki??[/QUOTE]

z Chin faktycznie przesyłki idę dłuuugo najkrócej 3 tygodnie ale na otwarcie sporu masz 45 dni od zapłaty za produkt Ja Ci radzę obliczyć kiedy mija 43/44 dzień(razem z dniem w którym zapłaciłaś)-o ile nie przyjdzie do tej pory przesyłka-i otworzyć spór. Jeśli przesyłka darmowa to nie ma żadnego dowodu że wysłana.

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Aaaa wybacz, źle doczytałam
Ale nawet jak 3-5 tyg to jeszcze poczekaj - chyba że już minęło 5 tygodni i cisza, bo z twojego opisu to wyraźnie nie wynika - początek września czyli który dzień dokładnie? Jak pisałam w październiku mają święto i mój TŻ też czeka na paczkę od ponad 2 tygodni .
Sprawdź opinie o sprzedawcy nie tylko na eBayu ale na innych stronach też, jeśli się zdarzały już takie sytuacje to zawsze możesz otworzyć spór w Paypalu .
Raz mi szła paczka 4 miesiące, bo oni świętują nowy rok prawie że do końca lutego, a że była to rzecz którą najpierw musieli uszyć to tyle trwało (ale to akurat nie eBay tylko taobao ).
Nie wiem czy w Chinach mają dowody na przesyłki nierejestrowane
Następnym razem jeśli chcesz być pewna na 100% gdzie jest paczka to weź przesyłkę rejestrowaną, wtedy masz tracking number i jak sprzedawca kombinuje to od razu widać.
Nie, ani Chińczycy ani nikt inny na nierejestrowane przesyłki nie ma dowodu a opiniami też bym się nie sugerowała, mi zginęła przesyłka od gościa który miał 100% pozytywów. Jeśli zależy Wam na zwrocie kasy to do 45 dnia otwórzcie i spór nie czekajcie 4 miesięcy bo nic juz nie zdziałacie
A ze sprzedawcami z Chin jest ten problem że u nich w 99,9% przypadków nie ma opcji dopłacenia za rejestrowaną(poleconą) przesyłkę
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-12, 21:15   #623
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Aaaa wybacz, źle doczytałam
Ale nawet jak 3-5 tyg to jeszcze poczekaj - chyba że już minęło 5 tygodni i cisza, bo z twojego opisu to wyraźnie nie wynika - początek września czyli który dzień dokładnie? Jak pisałam w październiku mają święto i mój TŻ też czeka na paczkę od ponad 2 tygodni .
Sprawdź opinie o sprzedawcy nie tylko na eBayu ale na innych stronach też, jeśli się zdarzały już takie sytuacje to zawsze możesz otworzyć spór w Paypalu .
Raz mi szła paczka 4 miesiące, bo oni świętują nowy rok prawie że do końca lutego, a że była to rzecz którą najpierw musieli uszyć to tyle trwało (ale to akurat nie eBay tylko taobao ).
Nie wiem czy w Chinach mają dowody na przesyłki nierejestrowane
Następnym razem jeśli chcesz być pewna na 100% gdzie jest paczka to weź przesyłkę rejestrowaną, wtedy masz tracking number i jak sprzedawca kombinuje to od razu widać.
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
z Chin faktycznie przesyłki idę dłuuugo najkrócej 3 tygodnie ale na otwarcie sporu masz 45 dni od zapłaty za produkt Ja Ci radzę obliczyć kiedy mija 43/44 dzień(razem z dniem w którym zapłaciłaś)-o ile nie przyjdzie do tej pory przesyłka-i otworzyć spór. Jeśli przesyłka darmowa to nie ma żadnego dowodu że wysłana.



Nie, ani Chińczycy ani nikt inny na nierejestrowane przesyłki nie ma dowodu a opiniami też bym się nie sugerowała, mi zginęła przesyłka od gościa który miał 100% pozytywów. Jeśli zależy Wam na zwrocie kasy to do 45 dnia otwórzcie i spór nie czekajcie 4 miesięcy bo nic juz nie zdziałacie
A ze sprzedawcami z Chin jest ten problem że u nich w 99,9% przypadków nie ma opcji dopłacenia za rejestrowaną(poleconą) przesyłkę

Dziękuję dziewczyny

Zapłaciłam 9 września. A więc dzisiaj mija 34 dzień. Mam niby czekać do 21 października, wtedy w sumie mija 43 dzień, więc po tym założę ten spór.

Kupiłam od tego sprzedawcy, ma 100%.
http://www.ebay.pl/usr/rosemm1987?_t...84.m1439.l2754
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 16:33   #624
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Zakupy na Ebay

Jestem od miesiące we Francji. Przeglądałam francuski ebay i zauważyłam, że mają naprawdę świetne ceny. Niestety nie mam kompletnie pojęcia jak zapłacić za zakupy i nie wydać milionów za przewalutowanie. Najbardziej zależałoby mi na tym, aby przelać pieniądze od razu w walucie euro. Polskie konto walutowe pewnie i tak pobierze prowizję, ale gdybym wysłała z francuskiego konta również by pobrało? Czy lepiej od razu założyć konto na francuskim pay palu?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 23:45   #625
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Zakupy na Ebay

zywieczdroj mi sie wydaje, ze jednak najlepiej jest miec konto paypal chroni kupujacego (mozna zalozyc spor) i mozna podpiac pod niego konto lub po prostu doladowac paypal kwota jak jest Ci potrzeba
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 17:32   #626
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Zakupy na Ebay

Wydaje mi się, że jeżeli podepniesz pod swój paypal konto francuskie na którym będziesz miała euro to nie pobierze opłaty za przewalutowanie . Natomiast jak będziesz kupować przez polskie konto bankowe to najpierw przeliczy złotówki na euro po kursie jaki jest + opłata za transakcję + w zależności od banku opłata za przewalutowanie. Uwaga bo mi ostatnio bank pobrał pieniądze za transakcje po kursie w którym odnotowano wpłatę na konto (bo zazwyczaj trwa 1-3 dni zanim transakcja się zaksięguje ) a nie po kursie z dnia zakupu . Co prawda mało straciłam, ale radzę na to uważać (ach te banki i ich małe ''oszustwa'' )
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 13:42   #627
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zakupy na Ebay

Dziewczyny, to znowu ja. Pisałam kilka postów wyżej o mojej sprawie. W skrócie- zamówiłam z Chin kosmetyk 9 września. Już jestem pod koniec sporu, mija 11-go. Do tego czasu mogę przekształcić go w spór.

Otóż, przesyłki nie dostałam tyle czasu, sprzedawca oferuje wysyłkę ponowną. Sorry, ale nie chcę znowu czekać do lutego teraz :/ Nie mam pewności, że ona dotrze. Tak więc mogę sobie poczekać, a kasy już nie odzyskam.

Moje pytanie brzmi: Czy mogę przekształcić roszczenie w spór, jeśli sprzedawca oferuje ponowną wysyłkę? Czy to możliwe jest tylko wtedy, kiedy sprzedawca ma wszystko gdzieś...
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 14:42   #628
Dusiia
Zadomowienie
 
Avatar Dusiia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Czechy
Wiadomości: 1 197
Dot.: Zakupy na Ebay

Hej właśnie mi przyszły pędzle, zobaczcie w jakimś stanie jeden z nich przyszedł a jak powinien wyglądać. Niby tylko 6 zł ale jednak zależało mi na nim... Zgłaszać to?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg uploadfromtaptalk1420033309536.jpg (56,8 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uploadfromtaptalk1420033318033.jpg (37,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uploadfromtaptalk1420033324707.jpg (35,5 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uploadfromtaptalk1420033331739.jpg (54,4 KB, 7 załadowań)
__________________
81 -> 70 -> 60 kg
Dusiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 15:40   #629
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez Dusiia Pokaż wiadomość
Hej właśnie mi przyszły pędzle, zobaczcie w jakimś stanie jeden z nich przyszedł a jak powinien wyglądać. Niby tylko 6 zł ale jednak zależało mi na nim... Zgłaszać to?
ojej! to mnie teraz wystraszyłaś bo też czekam na takie pędzle :/
ja bym chyba napisała do sprzedawcy gdyby taki przyszedł
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 19:47   #630
Cantiq
Raczkowanie
 
Avatar Cantiq
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 32
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez Dusiia Pokaż wiadomość
Hej właśnie mi przyszły pędzle, zobaczcie w jakimś stanie jeden z nich przyszedł a jak powinien wyglądać. Niby tylko 6 zł ale jednak zależało mi na nim... Zgłaszać to?

Większość sprzedawców oferuje usługę zwrotu pieniędzy "money back guarantee". Zgłoś. Najwyżej dostaniesz refund. A pędzel można spróbować ukształtować na nowo bo widać, ze wygiął się w kopercie
__________________

WWW.CANTIQ-BLOG.PL
~~
"Ciekawość zabiła kota, wskrzesiła go satysfakcja."
Cantiq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-12 18:03:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:28.