Br±z ZIMNY czy POPIELATY. czê¶æ II - w±tek zbiorczy. - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2011-09-19, 22:08   #1081
caate
Zakorzenienie
 
Avatar caate
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw ;)
Wiadomo¶ci: 6 993
GG do caate
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê...to mo¿e rzeczywi¶cie wykrzesam jeszczê trochê si³y i cierpliwo¶ci i jak ju¿ bêdê mia³a gotowe napiszê do której¶ moderatorki.
A mo¿e jeszcze dziewczyny macie jakie¶ cenne rady lub pomys³y, to dopiszê, ¿eby wszystko w 1 po¶cie zawrzeæ???

Przeczyta³am w³a¶ñie tego pdf-a sklejkê i stwierdzam, ¿e nikt nie powinien mieæ ¿adnych w±tpliwo¶ci co do wyboru farby i w³a¶ciwego odcienia.... jeden chochlik siê wgryz³ apropo % oxy, tak mi siê wydaje

· barw "1) od 1.0 na 6.0 - stosujemy wodê utlenion± 12%i czas reakcji 30 minut.
· barw 2) od 7.0 na 8.0 - woda utleniona 9%i czas reakcji 20 minut.
· barw 3) od 9.0 na 10.0 - woda utleniona 3% lub 6% i czas reakcji 15 minut."
Po my¶lniku 1) zamieniæ z 3)
Tak??????


I jeszcze wklejê tu wa¿ne info:
"Warto wspomnieæ ¿e woda o stê¿eniu 3% lepsza jest generalnie dla popieli (je¶li nie planujemy du¿o ja¶niejszego odcienia)- mocniejsza powoduje ¿e baza rozja¶ni siê do czerwonych odcieni i po wyp³ukaniu koloru bêdziemy mieæ ciep³e tonacje. Ni¿sza woda je stonuje a nie wyrudzi, owszem, kolor mo¿e siê szybciej wyp³ukaæ ale kolejne farbowania go utrwal±. Miedziany, czerwony czy kurczakowy efekt jest najczê¶ciej skutkiem u¿ycia (za) wysokiego stê¿enia utleniacza."

No w³a¶nie ja zauwa¿y³am u siebie, ¿e mi siê na rudo wyp³ukuj± po tonowaniu, nastêpnym razem bêdê rozcieñczaæ 6% z wod± destylowan± na 3%

Caate a kiedy Ty otwiera³±¶ swoj± 6% bo ja wezmê mo¿e j± od Ciebie i bêdê babci siwe na 6% robiæ, tylko muszê przeje¿d¿aæ przez wroc³aw i jaka to firma? chantal?
Wys³a³am Ci maila
otwieralam przy ostatnim tonowaniu, czyli pod koniec lipca, zaraz odkopie starego posta, to jak bedziesz zainteresowana to daj znac firma to Mila.

ja mam wciaz watpliwosci, kombinowac z mixami, czy z henna startowwac, a moze dac sobie w ogole spokoj

cieeezkie te wlosy sa, ale jak dzis dziecko poprosilo mnie o rozpuszczenie wlosow, aby zobaczyc jakie dlugie sa, to od razu pytanie 'a dlaczego u gory sa jasne, a na dole ciemne?' to az mi sie przykro zrobilo
__________________
blog
GoCranberry, peeling do cia³a z mas³em Shea i sol± z Bochni
Makija¿owe TORTury!
Perfekcyjny demakija¿, ekstremalna ³agodno¶æ dla oczu z p³ynem L'Oreal
caate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-20, 15:06   #1082
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Chêtnie podzielê siê do¶wiadczeniami z Elumen Clear

Zafarbowa³am najpierw mieszank± Topchic 5MB+7SB+7A na wodzie 3% (ok.25 minut), pó¼niej stonowa³am mixami A i P na wodzie 3% (5 minut). Nastêpnie postêpowa³am wed³ug tej instrukcji.

Tak wygl±daj± moje w³osy w pe³nym s³oñcu. Niestety trochê przebijaj± rudo¶ci (chyba za krótko tonowa³am mixtonami). Je¶li bêdzie ¼le po kilku tygodniach, stonujê jeszcze raz porz±dnie.

Moje wra¿enia po Elumenie - w³osy s± ¶liskie, maj± zdecydowanie wiêcej blasku, s± trochê sztywniejsze. Na razie mi siê podoba

Dla porównania, po poprzednim farbowaniu w³osy by³y ch³odniejsze, odcieñ ³adniejszy, ale by³ jednak mat (zdjêcie bez s³oñca).

Marzy mi siê po³±czenie jednego i drugiego Byæ mo¿e wiêcej mixów nastêpnym razem za³atwi sprawê.

Pozdrawiam i jednocze¶nie kibicujê zycie82 w porz±dkowaniu FAQ! ¦wietna robota

Edytowane przez nanah
Czas edycji: 2011-09-20 o 15:12
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-20, 15:48   #1083
chicoore
Raczkowanie
 
Avatar chicoore
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 92
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

wklejam zdjêcia po farbowaniu. Kolor przed: jasny braz/ciemny blond z rudo-z³otymi refleksami. Przypominam farbowa³am 6SB i 6A na oxy 3%. Farba na odrostach trzymana jakie¶ pó³ godzinki, a na reszcie w³osów 15 min, ¿eby w sumie nie przekroczy³o 30
1 zdj z lamp±, w³osy wygl±daj± w sumie jak przed farbowaniem
2 w domu bez lampy
3,4 niestety bez s³oñca, ale nie ma go u mnie od jakiego¶ tygodnia
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01451.jpg (48,7 KB, 117 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC01454.jpg (71,7 KB, 92 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC01457.jpg (38,5 KB, 112 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg DSC01458.jpg (44,8 KB, 159 za³adowañ)
chicoore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-20, 16:29   #1084
madlen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomo¶ci: 27
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Hej dziewczyny! Czytam ten w±tek od pewnego czasu i du¿o siê dziêki Wam dowiedzia³am, ale postanowi³am siê skonsultowaæ zanim co¶ zrobiê z w³osami. mam kilka pomys³ow, ale nie wiem, czy dobrze kombinujê.
Moje w³osy naturalne s± na poziomie chyba 6, mo¿e 7, bo trochê ja¶niej± w s³oñcu. Chcia³abym mieæ trochê ja¶niejsze (idealnie 8.1). Niestety, od zesz³ego roku rozja¶nia³am wierzchn± warstwê rozja¶niaczem w sprayu sun-in (to taki cenowy i jako¶ciowy odpowiednik polskiej Joanny), bo my¶la³am, ¿e przy pomocy tonuj±cych szamponów osi±gnê refleksy popielaty blond ( o ja g³upia!). no i teraz mam straszliwe brudno¿ó³tomiedziane pasma. wygl±daj± bardziej rdzawo ni¿ na zdjêciach. Ponad miesi±c temu próbowa³am je stonowaæ castingiem 8.1 (ma s³ab± wodê), ale efekt by³ niewielki i krótkotrwa³y.
Chcia³abym teraz albo wyrównaæ kolor najlepiej na poziomie 7/8, tonacja ch³odna, albo stonowaæ tylko rozja¶niane w³osy, usun±æ z nich sam refleks. Nie przeszkadza mi to, ¿e pasma zostan± trochê ja¶niejsze od odrostu, ale nie mogê znie¶æ tego rudego po³ysku.
My¶lê o takich opcjach:
1) stonowaæ same refleksy mixtonami (niebieski i fiolet/opal). tylko czy to mo¿na robiæ na rozja¶nianych w³osach? czy lepiej tonowaæ z farb± na poziomie 7 albo 8?
2) po³o¿yæ na ca³e w³osy 7.1 na s³abej wodzie (mo¿e colorance, a nie trwa³a farba?), a tam gdzie refleksy dodaæ mixtonów. a mo¿e zamiast mixtonów pomieszaæ 7.1 i 7.2?
3) po³ozyæ na ca³e w³osy 8.12 z mocniejsza wod± na odrosty i spód w³osów, s³absz± na te rozja¶niane pasma.
Co o tym my¶licie? Wiem, ¿e farbujecie na troszkê ciemniejsze tony, ale widzia³am w w±tku, ¿e chyba niektóre z Was (nanah?) mia³y ju¿ kiedy¶ kolor na poziomie 8. Poza tym prêdzej prze¿yjê ciemniejsze w³osy ni¿ te rude pasma, które mam teraz
Fotografowa³am moje w³osy ze wszystkich stron, ¿eby¶cie mog³y zobaczyæ tê wielotonow± katastrofê : na pierwszym przedzia³ek jaki noszê zwykle, trochê widaæ odrost, ale jest rozja¶niony s³oñcem, kolejne to odrost w innym miejscu nietkniêty s³oñcem, dalej rozja¶nione pasma ze wszystkich stron i na ostatnim spód w³osów, który prawie nie ucierpia³ od rozja¶niacza.
Sorry za taki d³uga¶ny wywód, ale bardzo zalezy mi na Waszych radach, wiêc chcia³am podaæ jak najwiêcej informacji, ¿eby by³o Wam ³atwiej co¶ dla mnie wymy¶liæ.
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjêcie 18.jpg (14,3 KB, 34 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Zdjêcie 17.jpg (12,9 KB, 29 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Zdjêcie 16.jpg (25,3 KB, 31 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Zdjêcie 14_2.jpg (20,9 KB, 23 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Zdjêcie 13.jpg (22,5 KB, 31 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Zdjêcie 11.jpg (20,4 KB, 23 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Zdjêcie 19.jpg (27,8 KB, 34 za³adowañ)
madlen jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-20, 17:10   #1085
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez caate Poka¿ wiadomo¶æ
otwieralam przy ostatnim tonowaniu, czyli pod koniec lipca, zaraz odkopie starego posta, to jak bedziesz zainteresowana to daj znac firma to Mila.

ja mam wciaz watpliwosci, kombinowac z mixami, czy z henna startowwac, a moze dac sobie w ogole spokoj

cieeezkie te wlosy sa, ale jak dzis dziecko poprosilo mnie o rozpuszczenie wlosow, aby zobaczyc jakie dlugie sa, to od razu pytanie 'a dlaczego u gory sa jasne, a na dole ciemne?' to az mi sie przykro zrobilo
bidulko Ty nasza Nie od dzisiaj wiadomo, ¿e dzieciaki s± szczere do bólu .
A jak stan w³osów, jesz te dro¿d¿e? A czy dermatolog kategorycznie zabroni³a farbowania?
A gdyby¶ kupi³a sobie jak±¶ sklepow± szamponetkê?(ale popielu raczej nie dostaniesz) tylko nie wiem, czy nie lepiej na 3% sobie 6% rozrobiæ i mixowaæ. Lub na 4% (mo¿e nawet 6%) przyciemniæ górê

Jeszcze nie wiem, ale mój chyba jedzie na mecz ¦l±ska w pi±tek na 20:30 to gdyby¶ chcia³a to mog³abym wpa¶æ ok 20.00 i Ci zafarbowaæ, je¶li mia³aby¶ ochotê i czas oczywi¶cie, bo wiadomo pi±tek, mo¿e te¿ pracujesz....a po meczu ok 22.30 mam go odebraæ Ile siê jedzie do Ciebie z oporowskiej? Gdyby¶ by³a zainteresowana, to na priv mi odpisz to pomy¶limy.
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-20, 17:20   #1086
brazil133
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Z daleka:)
Wiadomo¶ci: 648
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziewczyny ja te¿ z pyt. B³agam nie krzyczcie
Jestem na etapie czytania I cze¶ci waszego w±tku i co¶ mi powoli ¶wita ale dalej jestem laikiem wiêc pomy¶la³am, ¿e tutaj zapytam.
Mam krem koloryzuj±cy Goldwell Colorance bez amoniaku i skoñczy³ mi siê developer lotion. Czy mogê u¿yæ czego¶ innego np. oxydanta 1,9% akurat taki mam w domu z innej farby czy to bêdzie za silne ?
brazil133 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-20, 18:04   #1087
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
Chêtnie podzielê siê do¶wiadczeniami z Elumen Clear

Zafarbowa³am najpierw mieszank± Topchic 5MB+7SB+7A na wodzie 3% (ok.25 minut), pó¼niej stonowa³am mixami A i P na wodzie 3% (5 minut). Nastêpnie postêpowa³am wed³ug tej instrukcji.

Tak wygl±daj± moje w³osy w pe³nym s³oñcu. Niestety trochê przebijaj± rudo¶ci (chyba za krótko tonowa³am mixtonami). Je¶li bêdzie ¼le po kilku tygodniach, stonujê jeszcze raz porz±dnie.

Moje wra¿enia po Elumenie - w³osy s± ¶liskie, maj± zdecydowanie wiêcej blasku, s± trochê sztywniejsze. Na razie mi siê podoba

Dla porównania, po poprzednim farbowaniu w³osy by³y ch³odniejsze, odcieñ ³adniejszy, ale by³ jednak mat (zdjêcie bez s³oñca).

Marzy mi siê po³±czenie jednego i drugiego Byæ mo¿e wiêcej mixów nastêpnym razem za³atwi sprawê.

Pozdrawiam i jednocze¶nie kibicujê zycie82 w porz±dkowaniu FAQ! ¦wietna robota
Jak to w s³oneczku to i tak nie jest tak rudo, bardziej z³oto, ale rzeczywi¶cie d³u¿ej potrzymaj nastêpnym razem mixy. Qrcze tak siê zastanawiam, czy ten 7SB -silver beige, czyli srebrny be¿ nie zafundowa³ Ci tego z³otka (o ile silver zneutralizowa³o rudy, to be¿ da³a Ci z³oto, mo¿e lepiej wzi±æ zamiast niej 7NP - natural pearl???

Dziêkujê za sprawozdanie z Elumen clear. A miesza siê go z oxy?
Fajnie, ¿e jeste¶ zadowolona, no to dobrze spe³ni³ swoje zadane, uzupe³ni³ "pory" we w³osach i nada³ blasku

Kibicijcie, kibiujcie, duchowo przynajmniej Po prostu bêdzie kolejna skejka i tyle, przecie¿ ksi±¿ki pisaæ nie bêdê

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Cytat:
Napisane przez chicoore Poka¿ wiadomo¶æ
wklejam zdjêcia po farbowaniu. Kolor przed: jasny braz/ciemny blond z rudo-z³otymi refleksami. Przypominam farbowa³am 6SB i 6A na oxy 3%. Farba na odrostach trzymana jakie¶ pó³ godzinki, a na reszcie w³osów 15 min, ¿eby w sumie nie przekroczy³o 30
1 zdj z lamp±, w³osy wygl±daj± w sumie jak przed farbowaniem
2 w domu bez lampy
3,4 niestety bez s³oñca, ale nie ma go u mnie od jakiego¶ tygodnia
Bardzo ³adnie wygl±da, z lamp± mam raczej bia³y refleks a pod halogenem ja te¿ mam rude, ¿e hej.
A jak Ty to odbierasz, zmieni³o siê na lepsze, czy wcale? Najprawdopodobniej za krótko trzymane na d³ugo¶ci, ale dobrze, ¿e Ci nie rozja¶ni³o odrostu do rudego, widzisz...nikt nie mówi³, ¿e bêdzie ³atwo, nie zra¿aj siê i próbuj dalej

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

madlen - Twoje w³osy (te od spodu) wygl±daj± mi na Poziom 7. Znajd¼ jeszcze kolor z jakie¶ palety jaki chcesz ten 8.1, bo ró¿ne firmy ró¿n± jasno¶æ maj±. (Czy chcesz wróciæ do naturalnych?)

Pomys³ z mocniejsz± oxy na naturalne, a s³absz± na rozja¶nione dobry, tylko ja siê nie znam na rozja¶nianiu blondu
Te ciemniejsze trzebaby rozja¶niæ farb± 8N do poziomu 8 na ozy 6% lub nawet 9%, a A na resztê na³o¿yæ 8.1% z oxy ni¿szym, nawet 3%, 4% lub 6%.
Mo¿esz te¿ po rozja¶nianiu je¶li bêd± rude stonowaæ je neutralights z goldwella Ash/ash lub Violet/Ash

Twoje rozumowane jest bardzo dobre z .1 (popelem na rude ) i .2 (fioletem na z³ote).
Tylko do poziomów powy¿ej 7 zamiast niebieskiego mixu u¿ywa siê per³y,¿eby¶ nie mie³a niebieskich w³osów!!!.
W za³±czniku w wordzie masz linka do bloga blond bunny, zapytaj j±, bo Ona specjalizuje siê w blondach, a ja tylko domniewam i nie wiem jak rozja¶niaæ, pozdrawiam
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 18:09   #1088
Lukrecja86
Raczkowanie
 
Avatar Lukrecja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 364
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
Chêtnie podzielê siê do¶wiadczeniami z Elumen Clear

Zafarbowa³am najpierw mieszank± Topchic 5MB+7SB+7A na wodzie 3% (ok.25 minut), pó¼niej stonowa³am mixami A i P na wodzie 3% (5 minut). Nastêpnie postêpowa³am wed³ug tej instrukcji.

Tak wygl±daj± moje w³osy w pe³nym s³oñcu. Niestety trochê przebijaj± rudo¶ci (chyba za krótko tonowa³am mixtonami). Je¶li bêdzie ¼le po kilku tygodniach, stonujê jeszcze raz porz±dnie.

Moje wra¿enia po Elumenie - w³osy s± ¶liskie, maj± zdecydowanie wiêcej blasku, s± trochê sztywniejsze. Na razie mi siê podoba

Dla porównania, po poprzednim farbowaniu w³osy by³y ch³odniejsze, odcieñ ³adniejszy, ale by³ jednak mat (zdjêcie bez s³oñca).

Marzy mi siê po³±czenie jednego i drugiego Byæ mo¿e wiêcej mixów nastêpnym razem za³atwi sprawê.

Pozdrawiam i jednocze¶nie kibicujê zycie82 w porz±dkowaniu FAQ! ¦wietna robota
³adnie, chocia¿ napisze szczerze, ze przy poprzednim bez elumena by³o ch³odniej. Mo¿e rzeczywi¶cie te mixy d³u¿ej potrzymaæ. Ja te¿ zapatruje sie na elumena, ale nie wiem czy clear a moze wybraæ popiel, gdzies czytalam, ze clear rozjasnia o ton farbe, ale dodawany bezposrednio do niej
__________________
"Jest kobiet± wyzwolon±, to znaczy bardzo pijan± i silnie umalowan±."
Lukrecja86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-20, 18:12   #1089
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez brazil133 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny ja te¿ z pyt. B³agam nie krzyczcie
Jestem na etapie czytania I cze¶ci waszego w±tku i co¶ mi powoli ¶wita ale dalej jestem laikiem wiêc pomy¶la³am, ¿e tutaj zapytam.
Mam krem koloryzuj±cy Goldwell Colorance bez amoniaku i skoñczy³ mi siê developer lotion. Czy mogê u¿yæ czego¶ innego np. oxydanta 1,9% akurat taki mam w domu z innej farby czy to bêdzie za silne ?
Poczytaj 3 strony w ty³ i wszystko bêdziesz wiedzieæ, daj sobie spokój z czytaniem ca³ego w±tku i cz.
Colorance oryginalnie robi siê chyba na 4%,a jak w ulotce napisali? (bo top chic chyba na 6%).
Jak masz tylko 1,9% to wygl±da³o by na to, ¿e musisz 2x d³u¿ej trzymaæ ni¿ w ulotce napisali.
Tak.Mo¿na u¿ywaæ oxy innej firmy ni¿ farba.

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 20:58
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-20, 18:14   #1090
Lukrecja86
Raczkowanie
 
Avatar Lukrecja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 364
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chicoore Poka¿ wiadomo¶æ
wklejam zdjêcia po farbowaniu. Kolor przed: jasny braz/ciemny blond z rudo-z³otymi refleksami. Przypominam farbowa³am 6SB i 6A na oxy 3%. Farba na odrostach trzymana jakie¶ pó³ godzinki, a na reszcie w³osów 15 min, ¿eby w sumie nie przekroczy³o 30
1 zdj z lamp±, w³osy wygl±daj± w sumie jak przed farbowaniem
2 w domu bez lampy
3,4 niestety bez s³oñca, ale nie ma go u mnie od jakiego¶ tygodnia
Mnie siê Twój kolor bardzo podoba
__________________
"Jest kobiet± wyzwolon±, to znaczy bardzo pijan± i silnie umalowan±."
Lukrecja86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-20, 18:18   #1091
brazil133
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Z daleka:)
Wiadomo¶ci: 648
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Dziêkuje
brazil133 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-20, 19:19   #1092
lilia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 203
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

postanowilam zrezygnowac z londy ciemny popielaty blond i dobrze ze tak zrobilam bo pewnie bylabym czarna ;/ jestem podlamana bo wzielam farbe palette ch³odny sredni BLOND i teraz w sztucznym swietle mam ciemnobrazowe wlosy nie wiem jak bedzie jutro w dzien ale chce mi sie plakac;/ tyle kasy poszlo na marne nie sa czarne ale ciemne czy jest szansa ze ten kolor z czasem chociaz troche sie wyplucze to byl w koncu blond tylko no wlasnie palette.. jakies 5 dni temu robilam joanna mleczna czekolda i moze troche przyciemnilo mi wlosy a dzisiaj juz po farbie nie bylo sladu wiec chcialam pozbyc sie rudosci taa i pozbylam sie az za bradzo boze az mi sie plakac chce jest szansa ze choc troche sie to wyplucze skoro jestem po dekoloryzacji?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 69b1ec866e0aa8443d01e3afacba019a.jpg (40,0 KB, 45 za³adowañ)

Edytowane przez lilia23
Czas edycji: 2011-09-20 o 19:42
lilia23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-20, 20:23   #1093
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

lilia23- nie wiem jak palette, ale inne siê wyp³ukuj±. Nie martw siê, przez pierwsze dni, bêdziesz unikaæ lustra i ju¿
Mo¿esz sobie zrobiæ k±piel rozja¶niaj±c± która otworzy ³uski w³osa i zmyje trochê farbê, ale musisz potem zakwasiæ wod± z octem w³osy ¿eby pozamykaæ ³uski, bo jak zostan± pootwierane to bêd± bardzo szorstkie, têpe i bardziej nara¿one na zniszczenie.
K±piel to po prostu umycie g³owy mieszank±
1)szamponu przeciw³upie¿owego np. Head&Schoulders + soda oczyszczona +woda mocno ciep³a
lub
2)Szampon +proszek rozja¶niaj±cy w³osy (taki jak w rozja¶niaczu) + woda mocno ciep³a
Trzeba potrzymaæ z 5 minyt na g³owie, w miarê potrzeby powtórzyæ.
Na sam koniec ju¿ po odzywce zakwa¶ w misce z woda ³y¿k± octu i zamocz w³osy!!!
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-20, 20:29   #1094
lilia23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 203
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Poka¿ wiadomo¶æ
lilia23- nie wiem jak palette, ale inne siê wyp³ukuj±. Nie martw siê, przez pierwsze dni, bêdziesz unikaæ lustra i ju¿
Mo¿esz sobie zrobiæ k±piel rozja¶niaj±c± która otworzy ³uski w³osa i zmyje trochê farbê, ale musisz potem zakwasiæ wod± z octem w³osy ¿eby pozamykaæ ³uski, bo jak zostan± pootwierane to bêd± bardzo szorstkie, têpe i bardziej nara¿one na zniszczenie.
K±piel to po prostu umycie g³owy mieszank±
1)szamponu przeciw³upie¿owego np. Head&Schoulders + soda oczyszczona +woda mocno ciep³a
lub
2)Szampon +proszek rozja¶niaj±cy w³osy (taki jak w rozja¶niaczu) + woda mocno ciep³a
Trzeba potrzymaæ z 5 minyt na g³owie, w miarê potrzeby powtórzyæ.
Na sam koniec ju¿ po odzywce zakwa¶ w misce z woda ³y¿k± octu i zamocz w³osy!!!
tak strasznie zaluje ze to zafarbowalam ze szkoda gadac ;/ mylam glowe juz 3 razy i dalam troche sody ale ja nie widze roznicy pomijajac ze sa szorstkie w dotyku no ale nie zakwasilam wlosow.. a sa dokladne proporcje tej plukanki bo moze zrobilambym ta 1 ? czy mam robic na oko?
lilia23 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-20, 20:33   #1095
chicoore
Raczkowanie
 
Avatar chicoore
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 92
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Lukrecja86
to dobrze ¿e siê podoba wszyscy w sumie mi mówili ¿e jest zimno wiêc efekt zosta³ uzyskany, mam nadziejê ¿e nie chwilowo :P

zyta82
ogólnie jestem zadowolona, sza³u nie ma ,wiadomo mog³o byæ lepiej, ale my¶lê ¿e pokombinuje co¶ na nastêpne farbowanie tylko nie wiem czemu mi tyle w³osów wypad³o ;(
Mo¿liwe ¿e faktycznie farba za krótko na reszcie dlatego kolor przebija jeszcze ale w sumie na ulotce tyle pisa³o ¿eby trzymaæ, a farbowa³a mnie niekompetentna kuzynka i przez to ¿e mam du¿o w³osów zajê³o jej to troche czasu i wola³am ju¿ nie przesadzaæ z tym trzymaniem. Jak to odrost rozja¶niæ?

Edytowane przez chicoore
Czas edycji: 2011-09-20 o 20:34
chicoore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-20, 20:45   #1096
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chicoore Poka¿ wiadomo¶æ
Lukrecja86
to dobrze ¿e siê podoba wszyscy w sumie mi mówili ¿e jest zimno wiêc efekt zosta³ uzyskany, mam nadziejê ¿e nie chwilowo :P

zyta82
ogólnie jestem zadowolona, sza³u nie ma ,wiadomo mog³o byæ lepiej, ale my¶lê ¿e pokombinuje co¶ na nastêpne farbowanie tylko nie wiem czemu mi tyle w³osów wypad³o ;(
Mo¿liwe ¿e faktycznie farba za krótko na reszcie dlatego kolor przebija jeszcze ale w sumie na ulotce tyle pisa³o ¿eby trzymaæ, a farbowa³a mnie niekompetentna kuzynka i przez to ¿e mam du¿o w³osów zajê³o jej to troche czasu i wola³am ju¿ nie przesadzaæ z tym trzymaniem. Jak to odrost rozja¶niæ?
Nie eiem dlaczego Ci w³osy lec±????
No w³a¶nie, wiem, ¿e to d³ugo zajmuje tym bardziej, ¿e masz b. d³ugie krêcone w³osy, ja kiedy¶ 2 kole¿anki prosi³am co 4 rêce to nie 2
A z rozja¶nieniem, to dobrze, ¿e robi³a¶ na 3% to nie rozja¶nilo, bo na 6% mog³oby, ale nie musia³oby

Lilia23- na oko 1cz, szanponu, 1cz sody, 1 cz wody, a woda ciemna jak myjesz, to bêdzie dobrze. Zakwa¶ na koniec, a jutro znów zmyj i zakwa¶

Blond bunny ¶wietnie opisa³a wszystko, na prawdê wszystko o farbowaniu i min, k±pieli rozja¶niaj±cej (trzeba zjechaæ paskiem 3 cm od do³u )


Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2012-10-08 o 20:59
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-21, 12:18   #1097
Juiicy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

.

Edytowane przez Juiicy
Czas edycji: 2011-10-08 o 12:54
Juiicy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-21, 13:03   #1098
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Wklejê jeszcze zdjêcie po Topchic i Elumen w ¶wietle dziennym, bez lampy i s³oñca. Tu odcieñ jest jak nale¿y, prawda?

Blask wci±¿ bardzo mi siê podoba, a lekko ciep³y refleks w s³oñcu to chyba jednak kwestia krótszego trzymania mixów. Elumen nie ma nic do koloru, bo Clear ma za zadanie jedynie nadaæ blasku (lub przy mieszaniu z innymi odcieniami Elumen, rozja¶niæ o ton). Nie miesza siê z oksy, to od razu preparat do po³o¿enia na w³osy (trzeba tylko koniecznie pó¼niej zastosowaæ Elumen Lock).

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez chicoore Poka¿ wiadomo¶æ
wklejam zdjêcia po farbowaniu. Kolor przed: jasny braz/ciemny blond z rudo-z³otymi refleksami. Przypominam farbowa³am 6SB i 6A na oxy 3%. Farba na odrostach trzymana jakie¶ pó³ godzinki, a na reszcie w³osów 15 min, ¿eby w sumie nie przekroczy³o 30
1 zdj z lamp±, w³osy wygl±daj± w sumie jak przed farbowaniem
2 w domu bez lampy
3,4 niestety bez s³oñca, ale nie ma go u mnie od jakiego¶ tygodnia
Myslê, ¿e jest naprawdê nie¼le Z lamp± rzeczywi¶cie jest trochê ciep³o, ale tak w³a¶nie wygl±da neutralny br±z.

Po przemy¶leniu wydaje mi siê, ¿e je¶li ma siê refleks rudo-z³oty, na³o¿enie neutralizatorów rudego i z³ota wcale nie da od razu ch³odnego br±zu. Da br±z neutralny. Dlatego przy podwójnym ciep³ym refleksie warto dorzuciæ jeszcze trzeci ch³odny odcieñ, np. zielony. Czy to pasuje do do¶wiadczeñ której¶ z Was?

Id±c tym samym tokiem rozumowania, na w³osy o czerwonym odcieniu nale¿a³oby na³o¿yæ co¶ z zieleni± + np. popiel. Na miedziany refleks nale¿y na³o¿yæ popiel + fiolet/per³ê. Na z³oty refleks fiolet/per³ê + popiel. Na czerwono-miedziany zieleñ + popiel + fiolet/per³ê itd.

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Lukrecja86 Poka¿ wiadomo¶æ
³adnie, chocia¿ napisze szczerze, ze przy poprzednim bez elumena by³o ch³odniej. Mo¿e rzeczywi¶cie te mixy d³u¿ej potrzymaæ. Ja te¿ zapatruje sie na elumena, ale nie wiem czy clear a moze wybraæ popiel, gdzies czytalam, ze clear rozjasnia o ton farbe, ale dodawany bezposrednio do niej
Dziêki Ja te¿ jestem zadowolona, szczególnie ze wzglêdu na stan w³osów po Elumenie. Powy¿ej masz moje zdjêcie bez s³oñca, tam ju¿ jest bardzo ch³odno.

Clear rozja¶nia inne odcienie Elumen, nie normaln± farbê Tak¿e spokojnie mo¿esz go nak³adaæ po farbowaniu (trzeba siê tylko ¶ci¶le stosowaæ do zaleceñ).

Jesli wybierzesz popiel, jestem bardzo ciekawa Twoich efektów! Te¿ siê zastanawia³am nad popielem (@AB6 lub@AB9, prawda?), ale w koñcu zdecydowa³am siê na Clear.
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-21, 16:05   #1099
Juiicy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

.

Edytowane przez Juiicy
Czas edycji: 2011-10-08 o 12:52
Juiicy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-21, 16:31   #1100
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Juiicy - chyba sobie ¿arty robisz przeczytaj post #1033 i 3 strony w ty³, ja nic innego nie robiê, tylko piszê o pozbyciu siê rudego .
Ten kolor który chcesz to jest jako¶ 6 lub 5 poziom, spróbuj najpierw jak±¶ 6.1 lub 6N zmieszan± z mixem niebieskim, lub mix niebieski z samym oxy w proporcji 1:5.
Lub id±c za rozumowaniem nanah niebieski i per³owy mix

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
Wklejê jeszcze zdjêcie po Topchic i Elumen w ¶wietle dziennym, bez lampy i s³oñca. Tu odcieñ jest jak nale¿y, prawda?

Blask wci±¿ bardzo mi siê podoba, a lekko ciep³y refleks w s³oñcu to chyba jednak kwestia krótszego trzymania mixów.

Myslê, ¿e jest naprawdê nie¼le Z lamp± rzeczywi¶cie jest trochê ciep³o, ale tak w³a¶nie wygl±da neutralny br±z.

Po przemy¶leniu wydaje mi siê, ¿e je¶li ma siê refleks rudo-z³oty, na³o¿enie neutralizatorów rudego i z³ota wcale nie da od razu ch³odnego br±zu. Da br±z neutralny. Dlatego przy podwójnym ciep³ym refleksie warto dorzuciæ jeszcze trzeci ch³odny odcieñ, np. zielony. Czy to pasuje do do¶wiadczeñ której¶ z Was?

Id±c tym samym tokiem rozumowania, na w³osy o czerwonym odcieniu nale¿a³oby na³o¿yæ co¶ z zieleni± + np. popiel. Na miedziany refleks nale¿y na³o¿yæ popiel + fiolet/per³ê. Na z³oty refleks fiolet/per³ê + popiel. Na czerwono-miedziany zieleñ + popiel + fiolet/per³ê itd.
Jejku, no pewnie, ¿e prawda, nawet bardzo, piêkny kolorek , no ale co to jest poziom 6, nie?, bo miesza³±¶ 2x7 i 5?
Ot wydedukowa³a¶
A, no tak, przecie¿ jako¶ kiedy¶ czyta³am, ¿e zimny br±z wychodzi je¶li mieszamy podstawowe kolory czyli niebieski ¿ó³ty i czerwony, a z kolorów II stopnia tj. pomarañczu fiolety i zieleni jwychodzi ju¿ ciep³y br±z. Muszê sobie ten Twój tok rozumowania przemy¶leæ, dziêki
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-21, 16:44   #1101
Juiicy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

.

Edytowane przez Juiicy
Czas edycji: 2011-10-08 o 12:52
Juiicy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-21, 17:33   #1102
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Juiicy Poka¿ wiadomo¶æ
zyta82 podpadlam ale nic z tego z co napisalam nie wyjdzie z tego taki kolorek jak na zdjeciu np pofarbowanie jasnym brazem i kolor sie wyrowna czy konieczna jest majirelka 6.1 z mixem? Rudy precz hehe
Sorki, przeoczywszy te Twoje propozycje:
"- polozyc casting chlodny braz lub blond (kolor sie wyrówna i pog³êbi?)
- na³o¿yc na ³epek wellaton popielaty blond
- pofarbowaæ majirelk± z popielem
"

A co ma Ci wyrównaæ??? na zdjêciu widaæ jakby w³osy by³y jednolite n apoziomie 8.
Tutaj wszy¶ciuteñko jak na spowiedzi trzeba am powiedzieæ, jakie masz kolorki na g³owie, dok³adnie aki refleks i obfociæ dok³adnie
Pojêcia co do Castingu nie mam, zle widzê po kole¿ankach, ze i tak ciep³o wychodzi. A jak jeszcze po³o¿ysz sobie na swój ciep³y refleks to mo¿e go nie zakryæ. A jaki numer ma ta farba?
A wellaton jaki numer?
A majirelki nanah przetestow³a wszystkie i zawsze siê na rudy wyp³ukuje.

Je¶li ju¿ Ci bardzo zale¿y na sklepowych to bierz co¶ z 1 po przecinku, lub np 601, ale patrz na nazwê, jak bêdzie jaka¶ czekolada to i tak ciep³o wyjdzie, nie ma siê co ³udziæ, ¿e bêdzie zimno.
Oznaczenia farb sklepowych mog± siê ró¿niæ i nawet siê ró¿ni± od profesek dlatego ze sklepowych nie korzystamy Albo kup sobie sklepow± i zrób ± na oxy 4%, ale jak masz rozja¶niane w³osy to musisz zrobiæ pigmentacje. U blond bunny wszystko napisane
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-21, 18:15   #1103
Juiicy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

.

Edytowane przez Juiicy
Czas edycji: 2011-10-08 o 12:52
Juiicy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-21, 18:58   #1104
zyta82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 755
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Juiicy Poka¿ wiadomo¶æ
Wizazaneczki zgupia³am po raz drugi jak niektore wizazanki mialam rozjasniony ³epek (dekolorek) polozony chlodny br±zik, s± rozne odcienie koñcówki s± nawet fajne br±z taki podchodzi juz pod zimny ale ³epek do gory widac golym okiem rudy ale jak wyjde na slonce to jest ogien ogien nawet na koncowkach rece opadaja skoro nie majirelki o ktorych czytam tutaj i sa zachwlane to jaka farba fryzjerska jakie stezenie chyba rozloze sie na lopatki przez tego rudziaczka
Bo majirelki w I czê¶ci dziewczyny testowa³y.
Oj chyba zadanie przeczytania, nie odrobione
Wklej ca³o¶ciowe zdjêcie od przedzia³ka do koñcówek
Mo¿esz to samo zrobiæ co nanah, (Goldwell) bo wyj¶ciowo masz bardzo podobny kolor!!!
Jak jest rudy trzeba u¿yæ niebieskiego/popielu.
Wydaje mi siê, ¿e 6.1 sobie nie poradzi, skoro mówisz, ¿e ogieñ i dlatego zasugerowa³am farbê naturê 6 z niebieskim mixem, lub nawet 7 jak Ci za ciemno.
Przecie¿ przez neta z przesy³k± zap³acisz ok 30 -40z³ za farbê, mix i oxy, no chyba, ¿e goldwella to wiêcej.
Apropo sklepowych ...tutaj pomocy raczej nie uzyskasz
zyta82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-21, 20:54   #1105
chicoore
Raczkowanie
 
Avatar chicoore
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 92
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

nanah

W³a¶nie tak my¶la³am nad nastêpnym farbowaniem to stwierdzi³am ¿e na rudy dalej 6A, a na z³oto do tego 6NBP albo 6NP bo samego fioletu na tym poziomie nie widzê. Mo¿e wysz³oby ch³odniej a twój kolor to mistrzostwo

Edytowane przez chicoore
Czas edycji: 2011-09-21 o 20:55
chicoore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-21, 21:29   #1106
nanah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 632
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez chicoore Poka¿ wiadomo¶æ
nanah

W³a¶nie tak my¶la³am nad nastêpnym farbowaniem to stwierdzi³am ¿e na rudy dalej 6A, a na z³oto do tego 6NBP albo 6NP bo samego fioletu na tym poziomie nie widzê. Mo¿e wysz³oby ch³odniej a twój kolor to mistrzostwo
Próbuj, pewnie! A mo¿e sam mix P? Mo¿e zgodnie z moim tokiem rozumowania jeszcze co¶ dodatkowo zimnego, co nie ma za zadanie nic neutralizowaæ a jedynie nadaæ zimnego odcienia (np. MB)?

A tak poza tym, u Ciebie jest ju¿ naprawdê bardzo ³adnie!

Dziêki za komplement Mnie te¿ siê mój kolor bardzo podoba. Gdyby nie to forum, sporo czytania i eksperymentów, mia³abym wci±¿ jakie¶ badziewia na w³osach. Zw³aszcza, ¿e nawet mój naturalny ma nieciekawy miodowy refleks.

zyta82, mam jeszcze propozycjê odno¶nie FAQ Napisa³abym jeszcze co¶ takiego na wstêpie "Zanim zapytasz, jak± farbê z Rossmana kupiæ, ¿eby mieæ piêkny ch³odny br±z, przeczytaj uwa¿nie to FAQ. Jesli mimo wszystko chcesz zapytaæ, od razu oczekuj odpowiedzi: raczej ¿adn±, prze¶lij nam dok³adne zdjêcia i dok³adnie opisz, czym farbowa³a¶ wcze¶niej"

Juiicy, ja Majirela nie polecam (przetestowa³am wiele odcieni i ZAWSZE sp³ukiwa³ mi siê do rudo¶ci). Polecam Goldwell na wodzie 3%, ale przemy¶lane ³±czenie odcieni, w tym mixtonów. U Ciebie fajnie by³oby zobaczyæ jeszcze w³osy w ¶wietle dziennym ale bez lampy i s³oñca, wtedy bêdzie mo¿na co¶ dodatkowego doradziæ. Tyle, ¿e nastaw siê na skomplikowan± walkê z rudo¶ci± (jak my wszystkie tu), ¿eby unikn±æ rozczarowañ

Edytowane przez nanah
Czas edycji: 2011-09-21 o 21:57
nanah jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-22, 11:57   #1107
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomo¶ci: 132
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Hej Dziewczyny!

Pisa³am tu kiedy¶ maj±c problem z buro-¿ó³to-zielonymi w³osami, a moim marzeniem by³o uzyskaæ ciemny blond popielaty koniecznie na Goldwellu. Wybra³am siê z tymi buro-¿ó³tymi w³osami do jedynego fryzjera w mie¶cie, który pracuje na Goldwellu i p³ac±c 130 z³ uzyska³am taki kolor jaki chcia³am czyli 7A . Fryzjerka doda³a wtedy fioletowego odcienia, ¿eby zneutralizowaæ moje ¿ó³to-buro-zielone co¶ i po³±czenie tych dwóch kolorów (7A jak podejrzewam oraz fioletu) da³o spodziewany efekt. Min±³ ponad miesi±c, po kolorze oczywi¶cie zero ¶ladu (Colorance, 3%, wiêc oczywi¶cie by³o to do przewidzenia). Postanowi³am zrobiæ to samo co fryzjerka tyle, ¿e taniej u siebie w domu. Okaza³o siê jednak, ¿e 7A wycofali ze sprzeda¿y, wiêc kupi³am 7NA i do tego 6VV, ¿eby dodaæ parê centymetrów do zneutralizowania ¿ó³tego odcienia w³osów. By³am przekonana, ¿e 6VV to jest po prostu fioletowy miks, ale obecnie jednak mam wra¿enie, ¿e miks to nie jest to samo co farba, gdy¿... w³osy obecnie schn±, ale widaæ, ¿e cholernie przebija przez nie fioletowo-czerwony kolor (mimo, ¿e 6VV da³am jakie¶ 2-3 cm) i zaczynam siê orientowaæ, ¿e chyba nie powinnam obu 7A+6VV nak³adaæ na ca³e w³osy na 25 minut, jak to oczywi¶cie zrobi³am... St±d moje pytanie - co t± s± te ca³e miksy, jak siê nazywaj± profesjonalnie (wyszukiwa³am Goldwell mikston w Google, ale nic nie wyskakuje) i jak powinno siê ich u¿ywaæ, ¿eby dzia³a³y prawid³owo? Czy jest gdzie¶ w tym temacie, albo na wiza¿u jaka¶ instrukcja dla opornych?
__________________
"Z³o" ----->EKO

Zapuszczam w³oski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzieñ
68>67>66>65>64>63>62>61>60

Edytowane przez seige
Czas edycji: 2011-09-22 o 12:29
seige jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-22, 13:52   #1108
Juiicy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

.

Edytowane przez Juiicy
Czas edycji: 2011-10-08 o 12:53
Juiicy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-22, 15:24   #1109
chicoore
Raczkowanie
 
Avatar chicoore
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomo¶ci: 92
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

zastanawia³am siê wcze¶niej ju¿ nam tym nefrytem ale to nie jest zielonkawe? A w sumie czerwonych przeb³ysków nie mam ¿eby neutralizowaæ :P I w ogóle to jak d³ugo wa¿na jest farba po otwarciu? Na ulotce ani opakowaniu siê nie doszuka³am. Pomiesza³abym wiêcej farb ni¿ 2, gdybym wiedzia³a ¿e farby zostan± na nastêpne farbowanie Bo tak samo z mixem, u¿yje 1/5 tubki a reszta pójdzie w kosz?
chicoore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2011-09-22, 16:04   #1110
Lukrecja86
Raczkowanie
 
Avatar Lukrecja86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 364
Dot.: Br±z ZIMNY czy POPIELATY....czescII -w±tek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Poka¿ wiadomo¶æ
Wklejê jeszcze zdjêcie po Topchic i Elumen w ¶wietle dziennym, bez lampy i s³oñca. Tu odcieñ jest jak nale¿y, prawda?

Blask wci±¿ bardzo mi siê podoba, a lekko ciep³y refleks w s³oñcu to chyba jednak kwestia krótszego trzymania mixów. Elumen nie ma nic do koloru, bo Clear ma za zadanie jedynie nadaæ blasku (lub przy mieszaniu z innymi odcieniami Elumen, rozja¶niæ o ton). Nie miesza siê z oksy, to od razu preparat do po³o¿enia na w³osy (trzeba tylko koniecznie pó¼niej zastosowaæ Elumen Lock).

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------



Myslê, ¿e jest naprawdê nie¼le Z lamp± rzeczywi¶cie jest trochê ciep³o, ale tak w³a¶nie wygl±da neutralny br±z.

Po przemy¶leniu wydaje mi siê, ¿e je¶li ma siê refleks rudo-z³oty, na³o¿enie neutralizatorów rudego i z³ota wcale nie da od razu ch³odnego br±zu. Da br±z neutralny. Dlatego przy podwójnym ciep³ym refleksie warto dorzuciæ jeszcze trzeci ch³odny odcieñ, np. zielony. Czy to pasuje do do¶wiadczeñ której¶ z Was?

Id±c tym samym tokiem rozumowania, na w³osy o czerwonym odcieniu nale¿a³oby na³o¿yæ co¶ z zieleni± + np. popiel. Na miedziany refleks nale¿y na³o¿yæ popiel + fiolet/per³ê. Na z³oty refleks fiolet/per³ê + popiel. Na czerwono-miedziany zieleñ + popiel + fiolet/per³ê itd.

---------- Dopisano o 14:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------



Dziêki Ja te¿ jestem zadowolona, szczególnie ze wzglêdu na stan w³osów po Elumenie. Powy¿ej masz moje zdjêcie bez s³oñca, tam ju¿ jest bardzo ch³odno.

Clear rozja¶nia inne odcienie Elumen, nie normaln± farbê Tak¿e spokojnie mo¿esz go nak³adaæ po farbowaniu (trzeba siê tylko ¶ci¶le stosowaæ do zaleceñ).

Jesli wybierzesz popiel, jestem bardzo ciekawa Twoich efektów! Te¿ siê zastanawia³am nad popielem (@AB6 lub@AB9, prawda?), ale w koñcu zdecydowa³am siê na Clear.
nie no, superowo. Na tym zdjêciu widaæ, ze Twój kolor jest...idealny i w dodatku blyszczy. Jednak jak ju¿ to zamowie Elumen clear, patrzê na ten Twój b³ysk i rozmarzy³am siê. Muszê czekaæ na nap³yw gotowki, bo teraz znowy farby zamówilam (robiê zapasy).

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez chicoore Poka¿ wiadomo¶æ
zastanawia³am siê wcze¶niej ju¿ nam tym nefrytem ale to nie jest zielonkawe? A w sumie czerwonych przeb³ysków nie mam ¿eby neutralizowaæ :P I w ogóle to jak d³ugo wa¿na jest farba po otwarciu? Na ulotce ani opakowaniu siê nie doszuka³am. Pomiesza³abym wiêcej farb ni¿ 2, gdybym wiedzia³a ¿e farby zostan± na nastêpne farbowanie Bo tak samo z mixem, u¿yje 1/5 tubki a reszta pójdzie w kosz?
Spokojnie, w normalnych warunkach mieszkalnych otwarta farba mo¿e troszkê pole¿eæ. Nie wiem ile dokladnie, ale wszyscy fryzjerzy, których znam farbowali mi z otwartych tubek. Takze myslê, ze na po³ce do kolejnego farbowania wytrzyma
__________________
"Jest kobiet± wyzwolon±, to znaczy bardzo pijan± i silnie umalowan±."
Lukrecja86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2020-05-25 17:22:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.