Kosmetyki M.A.C. cz.7 - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-09-25, 12:07   #2251
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
Dostepna w Zlotych Tarasach i Galerii Mokotow
Ooo, a to niespodzianka. Ale w sumie nie ma tam nic takiego co bym chciała, może jedna paleta fioletów, z tym ze połowę z niej i tak mam w domu
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 13:45   #2252
Ioqua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 22
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Witam
Po pierwsze gratuluje Wam przeogromnej wiedzy na temat ukochanego Maca i zazdroszcze cudownych zbiorow!bardzo, bardzo zazdroszcze. moze i ja sie kiedyc takich doczekam!
Chcialam Was prosic o porade, gdyz jestem jeszcze bardzo poczatkujaca maco-maniaczka. Przczytalam cala 1 i 7 czesc watku ale osmiele sie prosic Was o rade.
Mieszkam zagranica i niestety zostaja mi zakupy tylko przez net, gdyz do najblizszego salonu mam 300km.
Zakupilam podklas Studio Fix NW 20 (kolor wybralam po przestudiowaniu setek stron jak wybierac kolor) i mysle ze strzal w 10 mam rowniez Blota Medium.

Czytajac Wasze posty zadecydowalam, iz zakupie na 100% pomadke Russian Red (wyglada cudnie a ja kocham czerwienie).
Chcialabym kupic roz i nie wiem jaki! Z waszych postow doszlam do wnosku, ze chyba AmberGlow. Bedzie ok przy tonach, ktore uzywam?
Mozecie mi tez polecic jakas baze pod poklad i puder brazujacy?
Czytalam tez o tuszu 3D, myslicie ze warto?

w co jeszcze powinna sie zaopatrzyc poczatkujaca maco maniaczka?
Licze bardzo na Wasza pomoc.
Milego popoludnia
Ioqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 15:42   #2253
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Dziękuje Ci Szukam czerwonawej śliwki, która wygląda w miarę naturalnie (nie wpada w "rażące/neonowe" tony). Coś w tym stylu http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2011/...07_196x620.jpg
Ale chyba craving niezbyt się w to wpasowuje, jest bardziej różowawy.
Na mnie zdecydowanie nie
Wklepana palcem moze dac podobny efekt Pomacaj ja
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-25, 17:18   #2254
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez Ioqua Pokaż wiadomość
Czytajac Wasze posty zadecydowalam, iz zakupie na 100% pomadke Russian Red (wyglada cudnie a ja kocham czerwienie).
Chcialabym kupic roz i nie wiem jaki! Z waszych postow doszlam do wnosku, ze chyba AmberGlow. Bedzie ok przy tonach, ktore uzywam?
Mozecie mi tez polecic jakas baze pod poklad i puder brazujacy?
Czytalam tez o tuszu 3D, myslicie ze warto?

w co jeszcze powinna sie zaopatrzyc poczatkujaca maco maniaczka?
Licze bardzo na Wasza pomoc.
Milego popoludnia
co do bazy - nie pomogę bo nie używam
róż Amber Glow był limitką niestety... polecam Ci Warm Soul. jest bardzo uniwersalny Co do bronzera polecam Refined golden.
Tusz testuję - efekt mi się podoba, tylko wkurzają mnie te glutki, które się robią na szczocie, jakby ona była źle oczyszczana z nadmiaru tuszu podczas wyciągania z tubki...
myślę, że całkowicie bezpieczne są cienie - najlepiej wszystkie oprócz tych z wykończeniem Lustre na początek
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 06:34   #2255
gagateczkaaa
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 683
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Dzieki za odpowiedzi
Niestety w Mac bede tylko w ten weekend, wiec i tak nie mam szans na limitowanke. No nic, kupie Clinique tak jak mialam wczesniej w planach


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
gagateczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 07:37   #2256
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez tiniaczek Pokaż wiadomość
Na mnie zdecydowanie nie
Wklepana palcem moze dac podobny efekt Pomacaj ja
Dzwoniłam do salonu i niestety nie mają craving ale jest captive i capricious. Muszę się zebrać i pojechać.

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

Czy orientujecie się może jak ciemny jest MAC Studio Fix 30/35/40? Ma ktoś może porównanie do bourjois/loreal albo do azjatyckich?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2013-09-26 o 07:41
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 07:54   #2257
Ioqua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 22
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
co do bazy - nie pomogę bo nie używam
róż Amber Glow był limitką niestety... polecam Ci Warm Soul. jest bardzo uniwersalny Co do bronzera polecam Refined golden.
Tusz testuję - efekt mi się podoba, tylko wkurzają mnie te glutki, które się robią na szczocie, jakby ona była źle oczyszczana z nadmiaru tuszu podczas wyciągania z tubki...
myślę, że całkowicie bezpieczne są cienie - najlepiej wszystkie oprócz tych z wykończeniem Lustre na początek
Kasiaj85 dzieki ogromne za odpowiedz! Bronzer i roz zamowie na 100%Cudne makijaze na Twoim blogu! Moge zapytac jakiego podkladu uzywasz? Ja jestem zadowolona z mojego Studio Fix chociaz mam ochote sprobowac Prolonger'a.... Ufff brakuje mi strasznie wizyty w salonie by wszystko 'pomacac' ;(
Ioqua jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 13:58   #2258
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez Ioqua Pokaż wiadomość
Kasiaj85 dzieki ogromne za odpowiedz! Bronzer i roz zamowie na 100%Cudne makijaze na Twoim blogu! Moge zapytac jakiego podkladu uzywasz? Ja jestem zadowolona z mojego Studio Fix chociaz mam ochote sprobowac Prolonger'a.... Ufff brakuje mi strasznie wizyty w salonie by wszystko 'pomacac' ;(
Pro Long to mój ulubiony podkład kończe już druga buteleczkę i będzie trzecia
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 14:02   #2259
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Pro Long to mój ulubiony podkład kończe już druga buteleczkę i będzie trzecia
Jaka jest między nimi różnica dziewczyny? Chodzi mi o Wasza opinię. Ja bym chciała średnie krycie, ale fajnie jakby trochę rozświetlał.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 14:10   #2260
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jaka jest między nimi różnica dziewczyny? Chodzi mi o Wasza opinię. Ja bym chciała średnie krycie, ale fajnie jakby trochę rozświetlał.
Może taka, ze Studio Fix jest najbardziej kryjący i cieższy z nich dwóch?
Ale nie, przy Perfection nie będziesz miała rozświetlenia, to typowy matujący podkład. Jęsli chcesz średnie krycie i rozświetlenie to predzej celuj w Matchmastera albo nowość Guerlaina - Tenue De Perfection, w którym buzia wygląda pięknei po prostu i jest rozświetlenie o jakie Ci chodzi.
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 14:18   #2261
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez Corii Pokaż wiadomość
Może taka, ze Studio Fix jest najbardziej kryjący i cieższy z nich dwóch?
Ale nie, przy Perfection nie będziesz miała rozświetlenia, to typowy matujący podkład. Jęsli chcesz średnie krycie i rozświetlenie to predzej celuj w Matchmastera albo nowość Guerlaina - Tenue De Perfection, w którym buzia wygląda pięknei po prostu i jest rozświetlenie o jakie Ci chodzi.
Dzięki Guerlain mnie nie nastraja pozytywnie, kiedyś miałam i fatalnie mi zapychał pory i podkreślał skórki. Ale ok, spróbuje przetestować.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 16:59   #2262
Ioqua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 22
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Corii, dziękuje za super porównanie. Zostanę więc przy Studio Fix, bo jesienią czasem zdarzają sie jakieś pojedyncze niespodzianki więc wole ten, który lepiej kryje.

Earthpace, potwierdzam ze Gurelain daje bardzo fajny efekt. Ja przez lata uzywalam Parure, przetestowalam wszystkie rodzaje w tym De Lumiere i byłam bardzo zadowolona. O Tenue De perfection słyszałam od koleżanki, ze bardzo fajny.

Ja kompletuje zamówienie.... Oj ile sie tego nazbieralo!!!
Ioqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 19:09   #2263
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez Ioqua Pokaż wiadomość
Kasiaj85 dzieki ogromne za odpowiedz! Bronzer i roz zamowie na 100%Cudne makijaze na Twoim blogu! Moge zapytac jakiego podkladu uzywasz? Ja jestem zadowolona z mojego Studio Fix chociaz mam ochote sprobowac Prolonger'a.... Ufff brakuje mi strasznie wizyty w salonie by wszystko 'pomacac' ;(
nie ma sprawy
dzięuję ciągle sobie ćwiczę
na blogu będziesz miała w większości mineralne podkłady Lucy. Na większe wyjścia jednak albo gdy potrzebuję krycia to sięgam właśnie po Studio Fix. Nie ciągnie mnie żeby próbować dalej
Cytat:
Napisane przez Ioqua Pokaż wiadomość
Ja kompletuje zamówienie.... Oj ile sie tego nazbieralo!!!
co tam masz na liście?
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 20:01   #2264
Ioqua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 22
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Moim skromnym zdaniem nie cwiczysz, tylko tworzysz dzieła sztuki! Szczerze gratuluje wyobraźni i tak fachowej ręki . Ja tez jestem raczej blond bledziuch więc będę podpatrywac Cie na pewno.
W koszyczku jak na razie: tusz 3d, szminka Russian Red, kolejne opakowanie podkladu Studio Fix NW20, puder Prep+Prime transparent, soft and gentle, bronzer polecony przez Ciebie refined golden i rownież polecony przez Ciebie róż warm soul ( czytałam, ze polecalas tez pinch o'peach, tez mi sie podoba, wg Ciebie który lepiej?). Chciałabym skompletować sobie podstawowa bazę "must have". Cienie i eye linery muszą poczekać, bo mam ich 2 olbrzymie kuferki a poza tym troszkę kosztowny mój nowy nałóg Czy uważasz, ze początkowy zestaw jest w miarę dobrze skomponowany? Mieszkam w dość wilgotnym rejonie więc nawet w zimie buzka sie błyszczy Raz jeszcze wielkie dzięki za wszystkie rady.
Ioqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 20:12   #2265
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez Ioqua Pokaż wiadomość
Moim skromnym zdaniem nie cwiczysz, tylko tworzysz dzieła sztuki! Szczerze gratuluje wyobraźni i tak fachowej ręki . Ja tez jestem raczej blond bledziuch więc będę podpatrywac Cie na pewno.
W koszyczku jak na razie: tusz 3d, szminka Russian Red, kolejne opakowanie podkladu Studio Fix NW20, puder Prep+Prime transparent, soft and gentle, bronzer polecony przez Ciebie refined golden i rownież polecony przez Ciebie róż warm soul ( czytałam, ze polecalas tez pinch o'peach, tez mi sie podoba, wg Ciebie który lepiej?). Chciałabym skompletować sobie podstawowa bazę "must have". Cienie i eye linery muszą poczekać, bo mam ich 2 olbrzymie kuferki a poza tym troszkę kosztowny mój nowy nałóg Czy uważasz, ze początkowy zestaw jest w miarę dobrze skomponowany? Mieszkam w dość wilgotnym rejonie więc nawet w zimie buzka sie błyszczy Raz jeszcze wielkie dzięki za wszystkie rady.
O, całkiem niezła lista .
Ja bym Ci jeszcze poleciła Paint Pota w kolorze Painterly albo Paintsa w odcieniu Bare Canvas. To są cienie w kremie, ale nadają się świetnie jako bazy pod cienie, nakładane na tradycyjną bazę a pod cienie prasowane lub sypkie.

Edytowane przez OlaM
Czas edycji: 2013-09-27 o 07:58 Powód: literówka w nazwie cienia
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-26, 21:11   #2266
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez Ioqua Pokaż wiadomość
Moim skromnym zdaniem nie cwiczysz, tylko tworzysz dzieła sztuki! Szczerze gratuluje wyobraźni i tak fachowej ręki . Ja tez jestem raczej blond bledziuch więc będę podpatrywac Cie na pewno.
dziękuję, aż się zarumieniłam, ale to naprawdę za duże słowa... Moje mejkapy to głównie takie wiesz, dzienniaki. mogę Ci z marszu podrzucić linki do kilku dziewczyn, które według mnie tworzą dzieła sztuki, ja im co najwyżej mogę zakręcać słoiczki od cieni w kremie jak malują..
Cytat:
W koszyczku jak na razie: tusz 3d, szminka Russian Red, kolejne opakowanie podkladu Studio Fix NW20, puder Prep+Prime transparent, soft and gentle, bronzer polecony przez Ciebie refined golden i rownież polecony przez Ciebie róż warm soul ( czytałam, ze polecalas tez pinch o'peach, tez mi sie podoba, wg Ciebie który lepiej?). Chciałabym skompletować sobie podstawowa bazę "must have". Cienie i eye linery muszą poczekać, bo mam ich 2 olbrzymie kuferki a poza tym troszkę kosztowny mój nowy nałóg Czy uważasz, ze początkowy zestaw jest w miarę dobrze skomponowany? Mieszkam w dość wilgotnym rejonie więc nawet w zimie buzka sie błyszczy Raz jeszcze wielkie dzięki za wszystkie rady.
przede wszystkim jeśli masz problemy z błyskiem to polecam Ci zamiast Prep&Prime - Blota Najlepiej prasowanego, bo można go wrzucić do torebki i poprawiać się w ciągu dnia, ale to chyba najlepszy matujący puder na rynku w tej chwili. Soft & Gentle jest piękny!
Co do róży - strasznie trudno je porównać. Tzn oba są dość uniwersalne, ale na tym się kończą ich podobieństwa. Przede wszystkim Pinch jest matowym różem. A Warm Soul ma mnóstwo pięknych drobinek i jest takim leciutko opalonym odcieniem. Szczerze Ci powiem, że nie umiałabym wybrać między nimi
Do tego zestawu dobrałabym jeszcze tylko pędzel 217.
Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
O, całkiem niezła lista .
Ja bym Ci jeszcze poleciła Paint Pota w kolorze Paintrely albo Paintsa w odcieniu Bare Canvas. To są cienie w kremie, ale nadają się świetnie jako bazy pod cienie, nakładane na tradycyjną bazę a pod cienie prasowane lub sypkie.
zgadzam się jeszcze z Olą.
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 07:57   #2267
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Kasia dobrze podpowiada, że bez pędzelka 217 ani rusz .

A poza tym Kasia jest zbyt skromna - tworzy piękne, staranne i dobrze skomponowane makijaże, więc komplementy pod jej adresem są jak najbardziej uzasadnione .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 13:04   #2268
Ioqua
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 22
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
dziękuję, aż się zarumieniłam, ale to naprawdę za duże słowa... Moje mejkapy to głównie takie wiesz, dzienniaki. mogę Ci z marszu podrzucić linki do kilku dziewczyn, które według mnie tworzą dzieła sztuki, ja im co najwyżej mogę zakręcać słoiczki od cieni w kremie jak malują..

przede wszystkim jeśli masz problemy z błyskiem to polecam Ci zamiast Prep&Prime - Blota Najlepiej prasowanego, bo można go wrzucić do torebki i poprawiać się w ciągu dnia, ale to chyba najlepszy matujący puder na rynku w tej chwili. Soft & Gentle jest piękny!
Co do róży - strasznie trudno je porównać. Tzn oba są dość uniwersalne, ale na tym się kończą ich podobieństwa. Przede wszystkim Pinch jest matowym różem. A Warm Soul ma mnóstwo pięknych drobinek i jest takim leciutko opalonym odcieniem. Szczerze Ci powiem, że nie umiałabym wybrać między nimi
Do tego zestawu dobrałabym jeszcze tylko pędzel 217.

zgadzam się jeszcze z Olą.
Moje drogie, jestescie prawdziwa kopalnia wiedzy!
Blota juz posiadam! Myslalam o prep&prime, zeby utrwalic ladnie. Zdecyduje sie na Warm Soul na poczatek o potem powoli bede kompletowac.
Do wish list dodaje cienie, ktore polecacie i w nastepnym zamowieniu znajda sie na 100%.
Jesli chodzi o pedzelek 217, wyczytalam ze jest do cieni, tak? Wybaczcie banalne pytanie ale jestem dosc zielona jesli chodzi o pedzle! Obecnie mam podstawowy zestaw, ktory kupilam pare lat temu w USA i trzyma sie super (oczywiscie cotygodniowe kapiele, itd) ale mysle, iz nadszedl czas myslec o ich zamianie wiec zaczne kompletowac MAC'a. Poczytalam troche na stronie Mac i dostaje oczoplasu

Gdybyscie zaczynaly kompletowac pedzle, jaki bylby Wasz pierwszy zakup?
Milego popoludnia! Piatek piatek

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

A poza tym Kasia jest zbyt skromna - tworzy piękne, staranne i dobrze skomponowane makijaże, więc komplementy pod jej adresem są jak najbardziej uzasadnione .[/QUOTE]

klask i:kla ski:
Ioqua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 13:39   #2269
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Pędzel 217 jest do oczu, najlepiej się sprawdza w blendowaniu.
Na temat pędzlowych must have było już sporo.
Oprócz 217 polecam jeszcze 239 i/lub 242 (242 nada się też do kremowych/żelowych cieni).
219 (pencil brush) przyda Ci się do precyzyjnego nakładania cieni np. na linii dolnych rzęs.
Do twarzy polecam 138, bo jest bardzo uniwersalny.
Do różu może być 168 (biały, ścięty) lub 109 (czarna kulka) - tu zdania są podzielone, ja mam obydwa i obydwu używam.
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-27, 13:44   #2270
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Dziewczyny - czy jest jakiś odpowiednik 217 tylko mniejszy?
Faktycznie 217 jest niesamowity, ale ja sobie nie radzę z jego wielkością...
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 13:57   #2271
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez -mimbla- Pokaż wiadomość
Dziewczyny - czy jest jakiś odpowiednik 217 tylko mniejszy?
Faktycznie 217 jest niesamowity, ale ja sobie nie radzę z jego wielkością...
W sumie to nie kojarzę czegoś, co byłoby w kształcie podobne do 217 tylko mniejsze .
Jest 226 (nie wiem tylko czy nadal to pędzel limitowany) - czarne włosie, kształt wrzecionowaty, więc dobry głównie do precyzyjnego nakładania, choć i dość dobry do rozcierania, ale jednak wg mnie nie aż tak, jak 217.
Mam też 272 (biały, nieduży, ścięty, nieco spłaszczony) i on też nieźle się sprawdza przy rozcieraniu, ale został wycofany, więc można go dostać o tyle, o ile w jakimś salonie zalega gdzieś w szufladach (we Wrocławiu go nie ma).
Do rozcierania niektórzy wolą od 217 pędzle 222 i 224, ale dla mnie one nie umywają się do 217-tki.
W sumie to jak by na to nie patrzeć, to wychodzi na to, że 217-tka jest niezastąpiona .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 14:52   #2272
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
W sumie to nie kojarzę czegoś, co byłoby w kształcie podobne do 217 tylko mniejsze .
Jest 226 (nie wiem tylko czy nadal to pędzel limitowany) - czarne włosie, kształt wrzecionowaty, więc dobry głównie do precyzyjnego nakładania, choć i dość dobry do rozcierania, ale jednak wg mnie nie aż tak, jak 217.
Mam też 272 (biały, nieduży, ścięty, nieco spłaszczony) i on też nieźle się sprawdza przy rozcieraniu, ale został wycofany, więc można go dostać o tyle, o ile w jakimś salonie zalega gdzieś w szufladach (we Wrocławiu go nie ma).
Do rozcierania niektórzy wolą od 217 pędzle 222 i 224, ale dla mnie one nie umywają się do 217-tki.
W sumie to jak by na to nie patrzeć, to wychodzi na to, że 217-tka jest niezastąpiona .
OOO tak, ja mam 3 i polecam
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 14:55   #2273
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
OOO tak, ja mam 3 i polecam
Ja mam 2 i dochodzę do wniosku, że muszę kupić kolejny
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 15:01   #2274
elizabarbara
Zakorzenienie
 
Avatar elizabarbara
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: far far east ...
Wiadomości: 6 814
GG do elizabarbara
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Ja mam 2 i dochodzę do wniosku, że muszę kupić kolejny
Ja praktycznie tylko nimi maluje oko
__________________
25.II.2014. Emilka i Natalka
30.X.2012 [*]Aleksander


WYMIANKA
elizabarbara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 15:08   #2275
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Ja praktycznie tylko nimi maluje oko
Ja innymi też, dodatkowo, ale nie ma opcji, żeby 217 nie poszedł w ruch .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 15:38   #2276
-mimbla-
🐛🐈 🦄 🐾
 
Avatar -mimbla-
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 852
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

No to nic mi nie pozostaje jak tylko się nauczyć nim posługiwać

Dzięki Ola za rady
-mimbla- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 21:37   #2277
~Carmen_~
Raczkowanie
 
Avatar ~Carmen_~
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Stuttgart
Wiadomości: 345
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez Ioqua Pokaż wiadomość

Gdybyscie zaczynaly kompletowac pedzle, jaki bylby Wasz pierwszy zakup?
.
Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Pędzel 217 jest do oczu, najlepiej się sprawdza w blendowaniu.
Na temat pędzlowych must have było już sporo.
Oprócz 217 polecam jeszcze 239 i/lub 242 (242 nada się też do kremowych/żelowych cieni).
219 (pencil brush) przyda Ci się do precyzyjnego nakładania cieni np. na linii dolnych rzęs.
Do twarzy polecam 138, bo jest bardzo uniwersalny.
Do różu może być 168 (biały, ścięty) lub 109 (czarna kulka) - tu zdania są podzielone, ja mam obydwa i obydwu używam.
zgadzam sie w zupełności z Ola tez zaczynałem z 217, 239, 219
Wart uwagi jest tez 187 tak zwany skunks do pokładu i 263 sciety ze sztucznego włoska do linera.


Olu ten 138 został chyba wycofany bo u nas w de w sklepach ani na stronie maca go nie ma, a szkoda bo narobilas mi na niego ochoty

Edytowane przez ~Carmen_~
Czas edycji: 2013-09-27 o 21:39
~Carmen_~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 21:50   #2278
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez Ioqua Pokaż wiadomość
Moje drogie, jestescie prawdziwa kopalnia wiedzy!
Blota juz posiadam! Myslalam o prep&prime, zeby utrwalic ladnie. Zdecyduje sie na Warm Soul na poczatek o potem powoli bede kompletowac.
Do wish list dodaje cienie, ktore polecacie i w nastepnym zamowieniu znajda sie na 100%.
Jesli chodzi o pedzelek 217, wyczytalam ze jest do cieni, tak? Wybaczcie banalne pytanie ale jestem dosc zielona jesli chodzi o pedzle! Obecnie mam podstawowy zestaw, ktory kupilam pare lat temu w USA i trzyma sie super (oczywiscie cotygodniowe kapiele, itd) ale mysle, iz nadszedl czas myslec o ich zamianie wiec zaczne kompletowac MAC'a. Poczytalam troche na stronie Mac i dostaje oczoplasu

Gdybyscie zaczynaly kompletowac pedzle, jaki bylby Wasz pierwszy zakup?
Milego popoludnia! Piatek piatek

klask i:kla ski:

Jeszcze jak chcesz coś do utrwalenia/przypudrowania to zerknij na Mineralize Skinfinish Natural (koniecznie natural bo zwykłe skinfinishe to rozświetlacze). Nie wiem czy blot + p&p nie będzie za dużym obciążeniem..
W MACu wszystkie pędzle do oczu są dwusetkami, od setki zaczynają się te do twarzy a trzysetki to do ust. Taki system mają
217 jest do blendowania i to był mój pierwszy pędzel z MACa a potem poszło jak burza. Dwa kolejne jakie nabyłam to był 239 (do nakładania i rozcierania) i 219 (pencil do szczegółów albo rozcierania kreski, albo do podkreślania dolnej powieki u mnie też sie sprawdza). Z twarzowych polecam 116 do różu i mój 138 ulubiony wrzecionowaty, jak sie uprzesz to nim możesz załatwić bronzer, róż i rozświetlacz )

Cytat:
Napisane przez OlaM Pokaż wiadomość
Pędzel 217 jest do oczu, najlepiej się sprawdza w blendowaniu.
Na temat pędzlowych must have było już sporo.
Oprócz 217 polecam jeszcze 239 i/lub 242 (242 nada się też do kremowych/żelowych cieni).
219 (pencil brush) przyda Ci się do precyzyjnego nakładania cieni np. na linii dolnych rzęs.
Do twarzy polecam 138, bo jest bardzo uniwersalny.
Do różu może być 168 (biały, ścięty) lub 109 (czarna kulka) - tu zdania są podzielone, ja mam obydwa i obydwu używam.

ja ostatnio znów zaczęłam chwytać po 168 po długiej przerwie )

Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
OOO tak, ja mam 3 i polecam
ja też a mój pierwszy był tak katowany że się zrobiła prawie połowa z niego a i tak śmiga
Cytat:
Napisane przez ~Carmen_~ Pokaż wiadomość
zgadzam sie w zupełności z Ola tez zaczynałem z 217, 239, 219

Olu ten 138 został chyba wycofany bo u nas w de w sklepach ani na stronie maca go nie ma, a szkoda bo narobilas mi na niego ochoty
217, 239 i 219 to był też mój starter kit ))
o nie, nie mówcie że 138 wycofali!!! to taki uniwersalny pędzel...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 21:51   #2279
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Cytat:
Napisane przez ~Carmen_~ Pokaż wiadomość
zgadzam sie w zupełności z Ola tez zaczynałem z 217, 239, 219
Wart uwagi jest tez 187 tak zwany skunks do pokładu i 263 sciety ze sztucznego włoska do linera.


Olu ten 138 został chyba wycofany bo u nas w de w sklepach ani na stronie maca go nie ma, a szkoda bo narobilas mi na niego ochoty
138 wycofywany - niedobrze

A propos pędzli - faktycznie, jakiś mały ścięty do brwi i eyelinera też się przyda .
A powiem Wam, że bardzo długo i do brwi i do kresek używałam 266 (na początek warto mieć coś bardziej uniwersalnego). Potem doszły inne do kresek, ale do brwi ciągle 266. Odkąd mam jednak 208, to do brwi tylko tego używam. Serio - do brwi to najlepszy pędzel .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-27, 23:03   #2280
Burbery
Zadomowienie
 
Avatar Burbery
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 1 307
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz.7

Ja pomimo że jestem w kwestii kolorówki bardzo rozrzutna, to mam duże opory przed inwestowaniem dużej kasy w pędzle... Z MAC skusiłam się tylko na 217. Za to na potęgę kupuję Hakuro... Uważacie że warto inwestować w pędzel ponad 100zł?
__________________
Mój raczkujący blog o woskach zapachowych
http://woskomania.blogspot.com/
https://www.facebook.com/woskomania/
Burbery jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-13 11:42:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:40.