Pan Pryszcz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-07, 20:53   #1
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109

Pan Pryszcz


Dziewczyny pilnie potrzebuje Waszej pomocy. W piatek zaczal mnie bolec nos, we wtorek wycisnelam pryszcz, ktory - o zgrozo - byl pod postacia ropy. Skutkiem czego teraz mam na nosie wielka czerwona diode z jasnym wypelnieniem (osocze?). Problem polega na tym, ze mam jasna cere i kazdy pryszcz jest u mnie bardzo widoczny, a W PIATEK MAM NAJWAZNIEJSZE SPOTKANIE W MOJEJ KARIERZE - z konsulem i nie moge pokazac mu sie z taka twarza.
Blagam, pomozcie, na razie potraktowalam pryszcza Laticortem, ale nie wiem, czy to wystarczy, jesli do jutra choc odrobine mi nie zejdzie, to biegne do dermatologa, ale moze macie swoje przepisy?
Jak nie naprawie twarzy to nie pojde na spotkanie i strace szanse mego zycia, nie moge sie tak pokazac bo wygladam, jakby przejechal mnie tramwaj.
Ratunku!
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-07, 21:37   #2
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Pan Pryszcz

może przed spotkaniem, jesli nie uda się go wyleczyć (czego bardzo życzę), wybierz się do kosmetyczki, powinna tak go zakamyflować, zeby nie było śladu.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-07, 21:42   #3
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: Pan Pryszcz

Tez juz o tym myslalam, ale nie dam rady czasowo - lece z jednego spotkania (mniej waznego) na drugie, lacznie caly dzien jestem w biegu, zaczynam o 9tej, a skoncze pewnie grubo po polnocy, caly czas powinnam wygladac nieskazitelnie, a juz na pewno popoludniu - nie ma chyba takiej kosmetyczki, ktora nalozylaby mi makijaz ktory trzymalby sie od 9tej rano conamniej do 20
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-07, 21:51   #4
Isahra
Raczkowanie
 
Avatar Isahra
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 147
Re: Pan Pryszcz

Ja w takich wypadkach stosuje paste cynkowa, nakladam gruba warstwe.. i jak tylko po paru godzinach wsiaka to znow.. tylko ze, to sie sprawdza gdy mozesz przesiedziec w domu np. dzien i noc.. i wtedy jest okey. Stosuje to tez zanim pryszcz wyjdzie a juz boli.. wtedy w ogole nie wychodzi. A kosztuje ok. 2 zl, wiec sprobowac na pewno Ci nie zaszkodzi.
__________________
"Gdy twoje serce wyrywa się tam, gdzie wre bój zmysłów - ty zostawaj z tyłu..." - Shakespeare
Isahra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-07, 22:15   #5
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: Pan Pryszcz

Czy masz cynkowa i pasta cynkowa to jedno i to samo? A jesli nie, to czy pasta jest tak samo latwo dostepna? Tj. czy mozna ja kupic w aptece, czy moze musi byc robiona?
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-07, 22:57   #6
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: Pan Pryszcz

To nie to samo. Maść jest bardziej tłusta, nie zasycha na skórze, a pasta zasycha, więc można spokojnie stosować ją na noc bez obawy, że pobrudzisz ubranie czy pościel. Maść i pasta nie są robione, można je kupić w aptece "od razu"
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-08, 07:48   #7
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Pan Pryszcz

też jestem za pastą cynkową. inne specyfiki czasem zaczerwieniają pryszcza [podkreślają go] - pasta cynkowa przyspiesza gojenie, przysusza, ale delikatnie [jeśli nawet nie zwalczy pryszcza do końca to nie będzie on wyglądał gorzej]. i właśnie pasta [nie maść] - można się wiercić w łóżku a ona się nie ściera
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-08, 10:15   #8
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: Pan Pryszcz

Moje drogie, dziekuje za rady Zaraz biegne do apteki po te paste cynkowa, ale nie wiem, czy ja naloze, gdyz teraz zamiast pryszcza mam na nosie rane.I boje sie ze ten caly cynk moglby byc na ranke za silny. Wiec przyklepalam Tormentiolem. No i ten Laticort...troche nie pamietam, czy on sie na rany nadaje.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-08, 10:22   #9
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Pan Pryszcz

nie będzie za mocny - naprawdę. a ponadto przyspieszy gojenie!
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-08, 15:05   #10
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Pan Pryszcz

własnie kupiłam dzisiaj Zachwycają mnie te wszystkie leki, które sa tak tanie, a skuteczne-wysmarowałam całą buzię, wyglądam ja dalmateńczyk Ale mam rażenie, że się trochę ściera ta pasta...
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-08, 15:06   #11
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Re: Pan Pryszcz

No to może sudocrem?
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-12-08, 21:58   #12
201606201122
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 972
Re: Pan Pryszcz

ja miałam identyczną sytuację tydzień temu i uzyłam metranidazolu w żelu i odrazu zeszła ta opuchlizna pozniej już był tylko slad ktory zamazywalam podkładem.
201606201122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-08, 22:10   #13
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: Pan Pryszcz

Oto co znalazlam na temat metranidazolu

http://www.akwarium.org.pl/old/poeci...tradinazol.htm
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-09, 10:17   #14
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: Pan Pryszcz

Parafrazujac- jeszcze nigdy kosmetyk za tak niewiele, nie zdzialal u mnie tak wiele
Cale zycie bronilam sie przed mascia cynkowa (pasty nie bylo w aptece), bo myslalam, ze to piekielnie silny srodek, i owszem - okazalo sie, ze silny, ale nie wyrzadzil mi krzywdy. Pryszcz znikl jakby go kto zaczarowal, zostal tylko maly czerwony strupek i slad - korektor i podklad na pewno sobie z tym poradza.
Nie zmienia to jednak faktu, ze umowilam sie na makijaz do kosmetyczki, udalo mi sie wygospodarowac godzinke (zaraz potem mam pociag, wiec jak nie zdaze to makijaz do niczego sie nie przyda - bede sobie chlipac w kaciku, ze swiadomoscia tego, ze mam przynajmniej ladny makijaz). W koncu jak mam raz w roku taki wazny dzien to moge zaplacic 35 zl zeby czuc sie piekna
Dziekuje za wiadomosci o masci/pascie cynkowej
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:06.