Dobry podkład dla cery problemowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-08, 14:48   #1
matrix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 40

Dobry podkład do cery trądzikowej


Bardzo prosze o poradę. Mam cerę mieszaną z jednej strony bardzo przesuszoną, bo wszystkie nałożone podkłady momentalnie się ważą, a z drugiej strony tłustą, z przebarwieniami po trądziku i czasami jakimś syfkiem.Zależy mi na dobrym podkładzie, który jednocześnie dobrze maskuje ale i nie wysusza. Używałam już wielu podkładów np.loreal ideal balance, lumene matt touch, oriflame matt perfect fundation, manhattan clearface cover i niestety tylko sie wkurzyłam . nie wiem juz co mam zrobic zeby bylo dobrze?w ogóle nie stosować podkładów?
matrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 15:12   #2
gaba33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 75
GG do gaba33
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Mam dla iebie dobra wiadomosc!!! Mam taka sama cere jak TY i ... moja kolezanka stala na promocji Clinique i dala mi probke i jestem zachwycona!!!!!!!!
Na poczatku pamyslisz,ze kolor jest ciemny-ale potem dostosowuje sie do koloru skoryi efekt jest super!!!Matuje ,tuszuje niedoskonoałości!!!Nie jest tani ,ale jak skonczy mi sie probka to go na bank kupie!!!! zobacz w KWC Clinique City Block Sheer SPF15!!! POZDRAWIAM
gaba33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 15:22   #3
gaba33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 75
GG do gaba33
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

SPRAWDZILAM NA STRONIE CLINIQUE I DOKLADNA NAZWA City Block Sheer Tints
Oil-Free Daily Face Protector SPF 15, wejdz na strone www.clinique.com i wpisz nazwe zobaczysz ten produkt
gaba33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 15:50   #4
matrix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 40
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Dzięki bardzo za informację, ale myślałam o troszeczkę tańszym podkładzie. Ostatnio czytałam coś o korygującym LaRoche ale nie wiem czy bedzie dobry.
matrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 16:16   #5
kaliope01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kaszuby!!!
Wiadomości: 49
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Ja mam Max Factor lasting performance odcień 102, ponieważ mam jasną karnację. Moim zdaniem dobrze kryje przebarwienia i twarz wygląda świeżo. Jestem bardzo zadowolona.
kaliope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 16:45   #6
matrix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 40
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Pomyślę nad nim. Może wybiorę się do drogerii i przetestuje.W każdym razię bardzo Ci dziękuję za pomoc. Jestem trochę zdesperowana, bo moja cera doprowadza mnie do szału. Pozostały mi okropnie czerwone przebarwienia i nawet nie weim jak bym się starała to nie mogę ich tak kompletnie zatuszować bo zawsze coś przebija
matrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 16:54   #7
matrix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 40
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

A może ktoś się orientuje co do podkładu La Roche PosayUnifiance?Kosztuje sporo ale ciekawa jestem czy wart jest tych pieniędzy.
matrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-08, 17:23   #8
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Cytat:
Napisane przez matrix
Pomyślę nad nim. Może wybiorę się do drogerii i przetestuje.W każdym razię bardzo Ci dziękuję za pomoc. Jestem trochę zdesperowana, bo moja cera doprowadza mnie do szału. Pozostały mi okropnie czerwone przebarwienia i nawet nie weim jak bym się starała to nie mogę ich tak kompletnie zatuszować bo zawsze coś przebija
W sobotę malowałam młodą dziewczynę na wesele. Makijaż był leciutki, ale głównie zalezało jej na ujednoliceniu cery i zakryciu niedoskonałości. Niestety nie miałam podkładu kryjącego, nawet korektora z tego względu, że sama nie mam problemów z cerą i używam lekkich, rozświetlających. Kasia,(moja modelka) przyniosła ze sobą swój podkład - DIADEM długotrwały podkład matujący. I muszę przyznać, że ten podkład ukrył wszystkie kroski na jej twarzy i blizny po trądziku. Przy tym nie stworzył na jej buzi maski.
Oglądałam zdjęcia robione w trakcie tego wesela i musze przyznać, że jej cera była naprawdę ładna, zdrowa.
Podkład kosztował chyba około 30 zł, więc może warto go wypróbować...
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 19:58   #9
Zuzia Q
Przyczajenie
 
Avatar Zuzia Q
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Cytat:
Napisane przez matrix
A może ktoś się orientuje co do podkładu La Roche PosayUnifiance?Kosztuje sporo ale ciekawa jestem czy wart jest tych pieniędzy.
Z tego co sie domyslam - chodzi Ci o ten zielony podklad La Roche za ok 60 zeta. Swego czasu tez sie nim interesowalam , tez mam cere problemowa a do tego mam wrazliwe naczynka i jestem alergikiem wiec czesto robia mi sie czerwone plamy na twarzy. Niestety po wyprobowaniu La Rocha (oczywiscie probki!) swiat nagle nie stal sie wcale piekniejszy. Skora tradzikowa czesto sie luszczy, a jesli masz problem suchej miejscami skory to ten podklad nic nie pomoze. Dodatkowo , ten podklad naklada sie pod inny podklad o normalnym kolorze wiec kosztowaloby to podwojnie. Ja tez (jak jedna z poprzedniczek) kupilam Max Factora Longlasting Protection (106) i jestem zadowolona - glowna jego zaleta jest to ze jest tlustawy wiec swietnie dziala na sucha skore.
Nietsety , im dluzej zyje z cera problemowa tym bardziej dochodze do wniosku ze fluidy sa idealne dla cer gladkich i bez problemow (ot tak, dla poprawienia kolorytu). To jakis paradoks ale tak jest , bo rzeczywiscie jak sie ma sucha , luszczaca skore to zaden podklad tu nie pomoze i bedzie to wygladalo jeszcze gorzej niz przed nalozeniem czegokolwiek. No chyba ze sie ma poprostu drobne krostki tu czy tam.
Pozdrowionka.
Zuzia Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 20:47   #10
matrix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 40
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Muszę po prostu skombinować z jakiejś apteki próbkę La Roche ale nie będzie to łatwe niestety. Byłam dzis w dwóch aptekach, ale oczywiście panie nie maja próbek. Masakra.
matrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-08, 22:51   #11
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Nie wiem, skąd jesteś, więc nie wiem, czy pomogę; ale na Marszałkowskiej 2 jest taka trochę "szpanerska" apteka i tam są próbki; panie też są miłe i z chęcią pomogą.

A w perfumeriach nie ma? Kwestia upierdliwości. Ja zawsze coś wyproszę, ostatnio mini-fiolkę perfum Summer by Kenzo w Sephorze

P.S. Ja też mam problemową cerę, ogólnie jest tłusta i każdy makijaż ze mnie spływa, ale nie daj boże użyję jakiegoś specyfiku, to się przesusza i podrażnia... Wydaje mi się, że podkład to nie jest dobry pomysł, dla mnie jakoś tak nienaturalnie się paciać.
Ale to taka prywatna opinia, proszę nie linczować
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-09, 00:23   #12
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Ja polecam neutrogene Clean Tint-niedostepny chyba jeszcze w Polsce no ale moze na allegro?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 08:31   #13
matrix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 40
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Z tym allegro to trochę się boję. Jaką mam gwarancję,że kosmetyki są oryginalne?
matrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-17, 17:58   #14
Milka_86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 151
GG do Milka_86
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Ja kupowałam pare razy i byłam zadowolona
Milka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 07:51   #15
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Wydaje mi się że do tej pory używałaś samych kosmetyków matujących, a one lubią powodować wysuszenie cery. Niestety na podrażnionej cerze żaden podkład nie będzie wyglądał ładnie, może powinnaś zmienić rodzaj pielęgnacji? Może w kosmetykach które używasz jest alkohol lub podobna substancja drażniąca? Może za rzadko robisz peeling? Jeśli doprowadzisz skórę do mniej więcej właściwego nawilżenia to większość podkładów nawet tych tańszych będzie się spisywać - tylko szukaj takich które mają bardziej płynną konsystencję. A mat zawsze można osiągnąć mąką ziemniaczaną
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-18, 20:11   #16
matrix
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 40
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Cytat:
Napisane przez April007
Wydaje mi się że do tej pory używałaś samych kosmetyków matujących, a one lubią powodować wysuszenie cery. Niestety na podrażnionej cerze żaden podkład nie będzie wyglądał ładnie, może powinnaś zmienić rodzaj pielęgnacji? Może w kosmetykach które używasz jest alkohol lub podobna substancja drażniąca? Może za rzadko robisz peeling? Jeśli doprowadzisz skórę do mniej więcej właściwego nawilżenia to większość podkładów nawet tych tańszych będzie się spisywać - tylko szukaj takich które mają bardziej płynną konsystencję. A mat zawsze można osiągnąć mąką ziemniaczaną
Masz 100% racje.Odstawiłam kremy, które bardzo wysuszały mi skórę i teraz nie mam już problemu z ważeniem się podkładu na twarzy. Dorwałam też maseczkę peeling Galenica i kondycja mojej skóry od razu się poprawiła.
matrix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 08:32   #17
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Cytat:
Napisane przez maja55
DIADEM długotrwały podkład matujący.
Maja, co to za podkład? Możesz napisać jego dokładną nazwę i gdzie go można kupić? Zaintrygował mnie
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 08:38   #18
stowka
Rozeznanie
 
Avatar stowka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: HH/Stargard
Wiadomości: 753
GG do stowka
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Cytat:
Napisane przez ahgatta
Maja, co to za podkład? Możesz napisać jego dokładną nazwę i gdzie go można kupić? Zaintrygował mnie


spojz tu .Niestety nie ma jeszcze zadnych recenzji

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6151
stowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 08:54   #19
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Cytat:
Napisane przez stowka
spojz tu .Niestety nie ma jeszcze zadnych recenzji

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=6151

O ja głupia, nie zajrzałam tam gdzie powinnam..
A swoją drogą jeśli to cudo rzeczywiście kosztuje 30zł, świetnie kryje, a poza tym jest leciutki to chyba będzie strzał w dziesiątkę
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-19, 09:39   #20
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

Cytat:
Napisane przez ahgatta
O ja głupia, nie zajrzałam tam gdzie powinnam..
A swoją drogą jeśli to cudo rzeczywiście kosztuje 30zł, świetnie kryje, a poza tym jest leciutki to chyba będzie strzał w dziesiątkę
Ten podkład był dla mnie wielkim zaskoczeniem! Prawdę mówiąc, nie znałam tej firmy, więc kiedy zobaczyłam jak się "zachowuje" na twarzy, (tzn. ładnie kryje ale nie robi maski, skóra wygląda na naprawdę dużo gładszą) pomyślałam, że to jakiś profesjonalny kosmetyk. Zauważyłam że jest też wydajny i ma ciut większą buteleczkę niż standardowe 30 ml(chyba 40 albo 38 ml).
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-19, 09:43   #21
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

A czy ten Diadem można kupić w zwykłej drogerii, rossmanie, czy gdzieś indziej?
Wybiorę się dzisiaj na poszukiwania
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-20, 11:16   #22
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: Dobry podkład dla cery problemowej

W Rossmanie nigdy nie widziałam kosmetyków Diadem, w drogerii Natura nabyłam kiedyś błyszczyk Diadem, a w Astorze lakier do paznokci i puder w kompakcie. Może będzie też w zwykłej drogerii.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:40.