nie piję nie palę a idę na studia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-29, 21:44   #1
agnesevelyn3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 8

nie piję nie palę a idę na studia


Mam nadzieję, że mój pierwszy post umieściłam we właściwym dziale

Piszę, bo nie mam z kim o tym pogadać. Może ktoś wesprze radą?

Zaczynam pierwszy rok studiów we Wrocławiu i jestem lekko przerażona. Wszyscy dookoła mówią tylko o imprezach, na których będą pić do białego rano i co chwile ktoś wychodzi na szluga. Lubię imprezy w małym gronie znajomych, na pewno nie w klubach, z odrobiną alkoholu, a nie piciem na umór. No i nie palę. I teraz się zastanawiam chodzić i męczyć się na nocnych integracjach w klubach, na wałach czy Wyspie Słodowej? Czy jest inna alternatywa dla znalezienia sobie znajomych takich jak ja? A może ja jestem jakaś nienormalna albo wyolbrzymiam problem?
agnesevelyn3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 22:01   #2
polna_rozyczka
Rozeznanie
 
Avatar polna_rozyczka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 750
Dot.: nie piję nie palę a idę na studia

Cytat:
Napisane przez agnesevelyn3 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że mój pierwszy post umieściłam we właściwym dziale

Piszę, bo nie mam z kim o tym pogadać. Może ktoś wesprze radą?

Zaczynam pierwszy rok studiów we Wrocławiu i jestem lekko przerażona. Wszyscy dookoła mówią tylko o imprezach, na których będą pić do białego rano i co chwile ktoś wychodzi na szluga. Lubię imprezy w małym gronie znajomych, na pewno nie w klubach, z odrobiną alkoholu, a nie piciem na umór. No i nie palę. I teraz się zastanawiam chodzić i męczyć się na nocnych integracjach w klubach, na wałach czy Wyspie Słodowej? Czy jest inna alternatywa dla znalezienia sobie znajomych takich jak ja? A może ja jestem jakaś nienormalna albo wyolbrzymiam problem?
Ale WSZYSCY o tym mówią, czyli Twoi znajomi, z którymi się wybierasz? Nie przejmuj się, oni chyba trochę przesadzają. A to, że nie palisz i nie pijesz, nie skreśla Ciebie na samym początku . Ja przez pierwsze 3 lata studiów nie piłam w ogóle, wszyscy przychodzili na imprezy z piwem, wódką, a ja z kartonem soku i jakoś się dogadaliśmy. Poza tym, jeśli ludzie skreślają kogoś za to, że nie pali i nie pije, to są nienormalni. Dasz radę, bądź sobą.

Edytowane przez polna_rozyczka
Czas edycji: 2014-09-30 o 00:13
polna_rozyczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 22:52   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: nie piję nie palę a idę na studia

Rok temu powstał identyczny wątek
Nie pamiętam jaki miał tytuł, bo chętnie bym go tu załączyła.

W skrócie: wydaje Ci się, że wszyscy są tacy imprezowi i skłonni do nadmiernego picia Zobaczysz, że spotkasz osoby podobne do Ciebie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 23:36   #4
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: nie piję nie palę a idę na studia

Nie pijam dużo (chyba), palić nie palę. Co robię gdy nie mam ochoty na nocne imprezy do porzygu? Odmawiam, ewentualnie wybieram się gdzie piję sobie sok czy jakieś piwo na spokojnie. Nie uważam się za nienormalnego bo niby dlaczego? Ot asertywność. Zapewne od oglądania amerykańskich filmów masz obraz studentów pijących na umór, uwierz że tak nie jest. Kto ma pić ten będzie nawet i w trakcie zajęć czy coś.
Głowa do góry, wyjść możesz pić z nimi nie musisz wódki. Ważne żeby się nie zamykać na innych.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 23:50   #5
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: nie piję nie palę a idę na studia

Jezu gdzie ty studiujesz? Nie mialas egzaminiw wstepnych z picia i palenia? Wtf? To jakas prywatna uczelnia?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 08:51   #6
rambo_mila
Zadomowienie
 
Avatar rambo_mila
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 1 942
Dot.: nie piję nie palę a idę na studia

Cytat:
Napisane przez agnesevelyn3 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że mój pierwszy post umieściłam we właściwym dziale

Piszę, bo nie mam z kim o tym pogadać. Może ktoś wesprze radą?

Zaczynam pierwszy rok studiów we Wrocławiu i jestem lekko przerażona. Wszyscy dookoła mówią tylko o imprezach, na których będą pić do białego rano i co chwile ktoś wychodzi na szluga. Lubię imprezy w małym gronie znajomych, na pewno nie w klubach, z odrobiną alkoholu, a nie piciem na umór. No i nie palę. I teraz się zastanawiam chodzić i męczyć się na nocnych integracjach w klubach, na wałach czy Wyspie Słodowej? Czy jest inna alternatywa dla znalezienia sobie znajomych takich jak ja? A może ja jestem jakaś nienormalna albo wyolbrzymiam problem?


Za dużo filmów się naoglądałaś, dziewczyno.
Wydaje mi się, że człowiek zaczynający studia (a tu już człowiek dorosły, który zdał egzamin DOJRZAŁOŚCI jako taki) powinien mieć inne problemy a nie zastanawiać się nad takimi głupotami. Sorry, ale tak właśnie myślę. Niepotrzebnie nakręcasz się pierdołami, a jeszcze tych studiów nie zaczęłaś. Zobaczysz, co będzie w trakcie roku akademickiego i sama sobie odpowiesz na pytania, które postawiłaś wyżej.
rambo_mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 09:58   #7
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: nie piję nie palę a idę na studia

Koledzy prezentują typowy syndrom psa zerwanego z łańcucha
A poza tym, gdzieś niedawno już pisałam, z epickich imprez wychodzi tyle, że czasami kilka miesięcy ciężko się na piwo zebrać. Pijący do porzygu są i będą, ale takie zachowania imponują raczej co "dojrzalszym" gimnazjalistom. Na studiach większość jest już jakby dorosła.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 10:12   #8
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: nie piję nie palę a idę na studia

JA to mysle, ze powinnas zrezygnowac ze studiów albo zaczac pić. Innej opcji niestety nie widze. Wszyscy studenci sa tacy sami, to przeciez tak wąska grupa spoleczna ze to nic dziwnego.
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 10:34   #9
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: nie piję nie palę a idę na studia

Najgorzej jest na pierwszym roku na wstępie do menelstwa. Raz trzeźwa przyjdziesz i zapomnij o zaliczeniu Później jeszcze tylko podstawy nieobyczajnego prowadzenia się i wiedza o łacinie podwórkowej i w zasadzie dyplom w kieszeni
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 10:46   #10
olek75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 8
Dot.: nie piję nie palę a idę na studia

Ee tam, nie masz czego się obawiać. Najczęściej na gadaniu się kończy Też studiowałem i wielokrotnie na imprezach widziałem osoby które nie piły, a mimo to grały pierwsze skrzypce
Być po prostu sobą, a jak ktoś Cię odrzuca, "bo nie pijesz" to daj sobie spokój z taką znajomością. Szkoda czasu.
__________________
Męski "szpion" na damskim forum
olek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 11:59   #11
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: nie piję nie palę a idę na studia

Cytat:
Napisane przez agnesevelyn3 Pokaż wiadomość
wyolbrzymiam problem?
Zdecydowanie wyolbrzymiasz. U mnie na jednej uczelni były maksymalnie 1-2 imprezy w ciągu roku (przy czym wszystkie to domówki, które kończą się koło północy, a żadnego picia na umór nie ma). I nikt nikomu pić nie kazał. Jak ktoś nie chce, to nie. Na drugiej uczelni to już w ogóle nie było czegoś takiego jak wspólne imprezowanie.

Naoglądałaś się za dużo kiepskich amerykańskich komedii o życiu studenckim chyba, bo z rzeczywistością Twoje obawy wiele wspólnego nie mają.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 17:03   #12
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: nie piję nie palę a idę na studia

Cytat:
Napisane przez agnesevelyn3 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że mój pierwszy post umieściłam we właściwym dziale

Piszę, bo nie mam z kim o tym pogadać. Może ktoś wesprze radą?

Zaczynam pierwszy rok studiów we Wrocławiu i jestem lekko przerażona. Wszyscy dookoła mówią tylko o imprezach, na których będą pić do białego rano i co chwile ktoś wychodzi na szluga. Lubię imprezy w małym gronie znajomych, na pewno nie w klubach, z odrobiną alkoholu, a nie piciem na umór. No i nie palę. I teraz się zastanawiam chodzić i męczyć się na nocnych integracjach w klubach, na wałach czy Wyspie Słodowej? Czy jest inna alternatywa dla znalezienia sobie znajomych takich jak ja? A może ja jestem jakaś nienormalna albo wyolbrzymiam problem?
Od tego, co się mówi, do tego, co faktycznie stanie się faktem, jeszcze daleka droga. Zresztą, studentów jest mnóstwo, na pewno znajdziesz sobie jakąś 'bratnią duszę'. Jeden lubi imprezy w klubach do białego rana, jeden domówki wąskim gronie, a jeszcze inny nie lubi ich wcale. Poznaj ludzi, nie odcinaj się od innych i nie przypinaj każdemu łatki. Poznacie się trochę i wiele rzeczy się wyklaruje. No i wiadomo, dla każdego pierwszoroczniaka to jest nowa sytuacja, taki trochę powiew wolności od rodziców... warto trochę poczekać i dopiero potem wyrobić sobie zdanie, czy faktycznie nie ma tam ludzi podobnych do Ciebie.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 18:37   #13
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: nie piję nie palę a idę na studia

Co do samych spotkań integracyjnych, to moim zdaniem warto iść. Tam, gdzie studiowałam były to raczej wyjścia do pub niż klubu, z prostego względu, w klubie ciężko rozmawiać. Nikt nie pił do upadłego, część nie piła wcale i nikt nie robił problemu. Grupki imprezowe zawiązują się raczej później., a ja poznałam fajnych ludzi, których bym inaczej nie poznała (stosunkowo duży kierunek, 4 grupy, więc nie wszystkich ogarniałam)
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-30 19:37:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:57.