co po maturze z biologii? Jakie studia? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-03, 20:27   #1
IzabelaB
Raczkowanie
 
Avatar IzabelaB
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 189
GG do IzabelaB

co po maturze z biologii? Jakie studia? :)


Nie wiem czy ten post tu pasuje ale nigdzie nie mogę go dopasować ;p

Więc tak..

Mam 17 lat, zaczęłam II kl. LO i zaczynam się poważnie zastanawiać nad kierunkami studiów... Chciałabym zdać maturę z biologi - rozszerzoną. W tym roku biorę korepetycje zeby sie do niej dobrze przygotować. Wiem, że przydałby się też chemia, ale jakoś za nią nie przepadam. Na pewno nie bede zdawac z niej matury.

Coraz czesciej mysle o kierunku studiów. Bardzo ciekawi mnie dietetyka. Ponoć teraz dietetycy są potrzebni. Ale myślę też o kosmetologii - i wiem, że tam nie uczy się malowania paznokci Nie orientuję się jednak, jak wygląda znalezienie pracy po tym kierunku. Chcialabym dowiedziec sie tez czegos o analityce medycznej - podobno opiera sie na pracy w labolatoriach. Czy ten kierunek jest ciężki? I czy ciężko po nim o pracę? Podpowiedzcie coś bo ja już sama nie wiem. Może wy macie jakieś pomysły... Wiadomo teraz o prace trudno - chcę się kształcić w kierunku, gdzie jest jakaś perspektywa pracy..

Aha! jeszcze jedno Wiem że do tych kierunków jest liczona matura z biologii. A czy jakimś cudem liczy się geografia? Bo jestem na profilu mat-geo i dużo zakuwam z gegry i w sumie mogłabym zdawać też maturę z geografii... Jednak z rozszerzonej matury z matmy, polskiego i angielskiego raczej rezygnuję
IzabelaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 20:49   #2
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Po dietetyce myślę że nie jest za rózowo z pracą. Moja kolezanka planowala tam isc ale stwierdzila ze za slabe perspektywy po.
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 20:59   #3
Kloe
Zadomowienie
 
Avatar Kloe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 195
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Myślę, że skoro nie lubisz chemii to będziesz miec problemy na tych kierunkach, nie jestem jakąś specjalistką, ale i kosmetologia i analityka medyczna są jakoś z nią związane i ta chemia Cię nie ominie .
Kloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 21:05   #4
IzabelaB
Raczkowanie
 
Avatar IzabelaB
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 189
GG do IzabelaB
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

jeśli chodzi o tą chemię to wiem że mnie nie ominie... Jak się bedzie trzeba uczyc to będę się uczyć - mus to mus. Chodzi mi głównie o to, że nie chcę pisać matury z chemii ;(

A ktoś wie co po BHP? i jakie wymagania?
IzabelaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 21:12   #5
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

wejdz sobie poprostu na strony uczelni i poszukaj czego wymagają na dany kierunek, bo czesto to sie rózni w zależnosci od uczelni. Mozesz jeszcze skorzystac z tej strony http://www.tropiciel.maturzysty.pl/ ale nie wiem czy to do końca działa i pokazuje prawidłowe wyniki
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..


niby nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 21:26   #6
magdolena
Zakorzenienie
 
Avatar magdolena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 220
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Cytat:
Napisane przez IzabelaB Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o tą chemię to wiem że mnie nie ominie... Jak się bedzie trzeba uczyc to będę się uczyć - mus to mus. Chodzi mi głównie o to, że nie chcę pisać matury z chemii ;(

A ktoś wie co po BHP? i jakie wymagania?
No to zdecyduj sie jak stoisz z ta chemia bo mysle ze na studiach bedziej z nia ciezej niz na maturze.
__________________
Wymiana kosmetyczna
magdolena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 21:33   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

poszukaj na stronach konkretnych uczelni to bedziesz wiedziala, jakich przedmiotow potrzebujesz. na wielu panstwowych potrzebna jest jeszcze matura z chemii na tych kierunkach.
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-03, 22:13   #8
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

http://www.tropiciel.maturzysty.pl/
tu z kolei zaznaczasz przedmioty i mozesz zobaczyć, gdzie masz szansę sie dostać (konkretne szkoły)
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 23:10   #9
emza
Rozeznanie
 
Avatar emza
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 502
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

na dietetyce spooro biochemii
na analityce takze bardzo duzo chemii (chyba maja nawet 3 osobne przedmioty chemiczne)
na kosmetologii chemia ogolna, biochemia i chemia kosmetyczna przez caly czas trwania studiow. z reszta kosmetologia opiera sie jedna noga na dermatologii a druga na chemii na PAMie potrzebny jest chyba tylko jeden przedmiot na rozszerzeniu. ja zdawalam mature z biologii i chemii na rozszerzeniu i czasem na I roku potrafilo mnie cos zaskoczyc na chemii hehe z czasem czlowiek sie przyzwyczaja i nabiera innego myslenia niz w ogolniaku, takze wszystko do przezycia, ale bez chemii na medycznych kierunkach nie ma szans
__________________
Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego


Licencjonowana Kosmetolog


Studia magisterskie:

1. Kosmetologia PUM
2. technologia chemiczna ZUT
emza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 00:33   #10
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

ty lepiej pomyśl o tym, że chemia na studiach jest trudniejsza niż chemia na maturze...
jak Ty nie jesteś w stanie znieść napisania z niej matury to jak sobie wyobrażasz np. napisanie 2-3 egzaminów w jednym semestrze z różnych działów chemii z czego każdy obejmuje wiecej materiału niż ta cała maturka ?

ty lepiej o tym pomyślk a nie matury się boisz....
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 11:36   #11
northern_star
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 278
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Dietetyka to podobno bardzo przyszłościowy kierunek Sama się na niego wybieram, bo mnie ta tematyka interesuje. Zdaję na maturze tylko biologię rozszerzoną. Mimo to wiem, że chemię i tak będę musiała nadrobić, więc nie kieruj się chemią, bo na każdym kierunku medycznym chemii jest dużo.
__________________
Il n'est rien de réel que le reve et l'amour
northern_star jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 19:13   #12
Licealistka18
Raczkowanie
 
Avatar Licealistka18
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Małe miasto :)
Wiadomości: 242
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Witam, ja właśnie jestem po maturze z biologii, pamiętam że kiedyś bardzo mnie fascynowała kryminalistyka, ale tam to chemii dużo a ja za chemią nie przepadałam tak więc zdawałam tylko biologie, na biologie się nie dostałam więc musiałam składać na coś innego, złożyłam na matematykę finansową no i sie dostałam, tak więc radzę ci zdawać coś jeszcze prócz biologii bo sama biologia na nic się nie nada, chyba że może interesuje cię biologia np. nauczycielska?
__________________
Powiedz TAK transplatologi!!!
Powiedz TAK.. tak jak ja!
W niebie Twoje narządy nie będą Ci już potrzebne....
Dzięki mojemu TAK ktoś przeżyje....
~~~~~~~~~~~~
1 październik studentka UŁ
3 września chyba ściągamy aparacik
Licealistka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 09:10   #13
siarczan_sodu
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 015
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Cytat:
Napisane przez Licealistka18 Pokaż wiadomość
biologia np. nauczycielska?
Ale na biologii nauczycielskiej też będzie miała chemię.



Tak btw. nigdy nie rozumiałam brania korepetycji z biologii, którą można wykuć ale może to tylko ja.
__________________
it's over.
siarczan_sodu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 12:13   #14
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Cytat:
Napisane przez siarczan_sodu Pokaż wiadomość
Ale na biologii nauczycielskiej też będzie miała chemię.



Tak btw. nigdy nie rozumiałam brania korepetycji z biologii, którą można wykuć ale może to tylko ja.
Ja tak samo

A tak w ogóle to zdając maturę z biologii i chcąc w tym kierunku planować dalszą naukę raczej nie da się uniknąć chemii.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 22:00   #15
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Przecież pytania na maturze z biologi mogą być np. o reakcję chemiczną zachodzącą w tym i tym miejscu podczas tego i tego procesu chemicznego? To jak tu chem,ii można uniknąć?
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 14:41   #16
Coldplay
Wtajemniczenie
 
Avatar Coldplay
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 201
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Dołączam się do pytania..
Na jakie studia mogłabym się wybrać z rozszerzoną maturą z biologii i do tego np. podstawową z geografii/wos-u ?
Sprawdzałam tego tropiciela maturzysty, ale wydaje mi się że nie do końca można wierzyć w to co tam wyszukują .
Coldplay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 22:00   #17
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

ten temat w połowie pasuje do twojego -
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=463746

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Coldplay Pokaż wiadomość
Dołączam się do pytania..
Na jakie studia mogłabym się wybrać z rozszerzoną maturą z biologii i do tego np. podstawową z geografii/wos-u ?
Sprawdzałam tego tropiciela maturzysty, ale wydaje mi się że nie do końca można wierzyć w to co tam wyszukują .
a my mamy zakodowane w głowach wszystkie kierunki, uczelnie gdzie przyjmują z rozszerzoną biol i podstawową geo/wos
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 12:51   #18
Coldplay
Wtajemniczenie
 
Avatar Coldplay
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 201
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
a my mamy zakodowane w głowach wszystkie kierunki, uczelnie gdzie przyjmują z rozszerzoną biol i podstawową geo/wos

Tak? W takim razie gratuluję Ci rozległej wiedzy

Wiesz, pytanie zadałam komuś kto może coś na ten temat wiedzieć a nie po to żeby otrzymać ociekającą ironią odpowiedź . Nie przydała mi się na nic, także tylko niepotrzebnie się wysiliłaś .

W ogóle to nie rozumiem tej idei odpowiadania na pytania na które nie ma się zielonego pojęcia.. Po co? Żeby nabić sobie licznik wiadomości? Żałosne

Edytowane przez Coldplay
Czas edycji: 2010-09-09 o 12:57
Coldplay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 13:49   #19
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Po pierwsze nie nabiłam sobie wiadomości bo odpowiedziałam też komuś innemu. A po drugie - przeszukaj Wizaż, w watkach studenckich jest milion pytań takich jak twoje i Wizażanki milion razy tłumaczą, że na każdej uczelni jest różnie i nie da sie określić na podstawie trzech przedmiotów maturalnych na jaki kierunek się kwalifikujesz. Poza tym co roku to się zmienia. Tropiciel maturzysty jest za kazdym razem podawany takiej niezdecydowanej jak ty.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 14:14   #20
Coldplay
Wtajemniczenie
 
Avatar Coldplay
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 201
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Po pierwsze nie nabiłam sobie wiadomości bo odpowiedziałam też komuś innemu. A po drugie - przeszukaj Wizaż, w watkach studenckich jest milion pytań takich jak twoje i Wizażanki milion razy tłumaczą, że na każdej uczelni jest różnie i nie da sie określić na podstawie trzech przedmiotów maturalnych na jaki kierunek się kwalifikujesz. Poza tym co roku to się zmienia. Tropiciel maturzysty jest za kazdym razem podawany takiej niezdecydowanej jak ty.

Ale ja nie mówię że akurat ty nabiłaś sobie wiadomość. Po prostu szukałam przyczyny dla której ktoś odpowiadałby na pytanie na które nie zna odpowiedzi.. Znasz ją może?
Jak już wspomniałam sprawdzałam TM i z tego co zauważyłam jest trochę przekłamany.
Co do tego że jestem niezdecydowana - dziwisz się? Czy w wieku 17 lat wiedziałaś już na 100% na jakie studia idziesz, gdzie chcesz pracować i jak spędzić resztę swojego życia? Nie wiem jak dla ciebie ale dla mnie to chyba jedna z najważniejszych decyzji jakie kiedykolwiek miałam podjąć, stąd moje niezdecydowanie.
Jeśli chcesz powiedzieć jeszcze coś złośliwego to zachowaj to dla siebie, w końcu odpowiedzi na moje pierwsze pytanie nie znasz więc nie wiem po co ta rozmowa..
Coldplay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 17:48   #21
Baby Lu
Zadomowienie
 
Avatar Baby Lu
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 316
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Cytat:
Napisane przez IzabelaB Pokaż wiadomość
Chcialabym dowiedziec sie tez czegos o analityce medycznej - podobno opiera sie na pracy w labolatoriach. Czy ten kierunek jest ciężki? I czy ciężko po nim o pracę? Podpowiedzcie coś bo ja już sama nie wiem. Może wy macie jakieś pomysły... Wiadomo teraz o prace trudno - chcę się kształcić w kierunku, gdzie jest jakaś perspektywa pracy..
moja przyjaciółka skończyła ten kierunek i od 2 lat nie może znaleźć pracy na stałe - czasami trafi się coś na zastępstwa gdy kobitki z lab idą na zwolnienie czy urlop. Także z pracą ciężko, no chyba, że ma się znajomości...
Kierunek jest ciężki, kilka rodzajów chemii, fizjologia, biologia, histologia, i takie bardziej kierunkowe jak serologia, hematologia, diagnostyka i wiele innych. Mówisz, że nie lubisz chemii więc na 1 roku byś się trochę pomęczyła ale czy warto?
__________________
" Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy kończy się jakiś etap w życiu. Jeśli uparcie chcemy w nim trwać dłużej niż to konieczne, tracimy radość i sens tego, co przed nami." P. Coelho

01.07.10. -4 miesiące bez nałogowego picia kawy
01.10.10. - oszczędzam
01.11.10. - słodyczom mówimy stanowcze NIE!
Baby Lu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 18:37   #22
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Cytat:
Napisane przez Coldplay Pokaż wiadomość
Ale ja nie mówię że akurat ty nabiłaś sobie wiadomość. Po prostu szukałam przyczyny dla której ktoś odpowiadałby na pytanie na które nie zna odpowiedzi.. Znasz ją może?
Jak już wspomniałam sprawdzałam TM i z tego co zauważyłam jest trochę przekłamany.
Co do tego że jestem niezdecydowana - dziwisz się? Czy w wieku 17 lat wiedziałaś już na 100% na jakie studia idziesz, gdzie chcesz pracować i jak spędzić resztę swojego życia? Nie wiem jak dla ciebie ale dla mnie to chyba jedna z najważniejszych decyzji jakie kiedykolwiek miałam podjąć, stąd moje niezdecydowanie.
Jeśli chcesz powiedzieć jeszcze coś złośliwego to zachowaj to dla siebie, w końcu odpowiedzi na moje pierwsze pytanie nie znasz więc nie wiem po co ta rozmowa..
melisa melisa melisa
P.S. no to napisz gdzie chcesz pracować i jak spędzić resztę życia - wtedy zasugerujemy kierunek studiów, bo na podstawie samych przedmiotów szkolnych się nie da
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 09:01   #23
riave
Zadomowienie
 
Avatar riave
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 988
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

z tego co się orientuje to z samą biologią można dostać się na psychologie
__________________
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, się nie żałuje

(A. Sapkowski)
riave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 15:11   #24
wkroplidzdzu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 24
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Jak chcesz zdawać biologię na maturze, i iść na studia, po których będziesz mieć pracę w zawodzie, to moim zdaniem w grę wchodzi tylko pielęgniarstwo lub położnictwo (na UJ potrzeba właśnie biologię i wos, chyba wszędzie indziej sama biologia).


Jasne, zawsze masz te dietetyki, fizjoterapie, zdrowia publiczne, psychologie, analityki, ochrony środowiska i inne cuda, ale po tym, uwierzcie, w zawodzie pracują tylko NAJLEPSI i pasjonaci reszta zostaje na bezrobociu.

Oczywiście po biologii można też szukać szczęścia na politechnice (jak ja), ale to pewnie Cię nie interesuje.
wkroplidzdzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-12, 11:30   #25
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Ja od siebie dodam tylko, że moja mama pracowała w laboratorium na krwiodawstwie (po studiach i tak dalej, wielka pani magister...) no i tutaj w Polsce to śmieszne pieniądze za to dostawała, więc musiała wyjechać do Irlandii, gdzie z kolei musiała robić jakieś specjalne testy, kursy czy inne gówna, żeby dostać pozwolenie na wykonywanie zawodu w obcym kraju no i jak już je zdała, to nadszedł kryzys i dupa. Aktualnie siedzi w Irlandii i szuka pracy. Ale jakby znalazła to zarabiałaby od 15 do 30 euro za godzinę, więc kupa kasy. W Polsce zarabiała 1200 zł. miesięcznie, dla porównania. Aha, no i chemia bardzo istotna w tym zawodzie.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 10:31   #26
asinka547
Raczkowanie
 
Avatar asinka547
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 108
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

''Jasne, zawsze masz te dietetyki, fizjoterapie, zdrowia publiczne, psychologie, analityki, ochrony środowiska i inne cuda, ale po tym, uwierzcie, w zawodzie pracują tylko NAJLEPSI i pasjonaci reszta zostaje na bezrobociu.''

Podpisuję się dwoma rękami pod tym. Po analityce medycznej zarabia się grosze, a bezrobotnych psychologów znam z 5 (pomimo tego, że jestem na uczelni technicznej)
__________________
asinka547 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 17:58   #27
riave
Zadomowienie
 
Avatar riave
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 988
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

okej to ważne by brać pod uwagę czy jest praca po danych studiach czy nie.. bo z czegoś trzeba żyć, ale jeśli coś innego kogoś nie interesuje to czy to ma sens? studiować tylko dlatego dany kierunek bo teraz jest zapotrzebowanie? za parę lat może być już na coś innego, mi się wydaje, że najlepiej studiować to co nas interesuje
__________________
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, się nie żałuje

(A. Sapkowski)
riave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 18:29   #28
Coldplay
Wtajemniczenie
 
Avatar Coldplay
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 201
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Cytat:
Napisane przez riave Pokaż wiadomość
okej to ważne by brać pod uwagę czy jest praca po danych studiach czy nie.. bo z czegoś trzeba żyć, ale jeśli coś innego kogoś nie interesuje to czy to ma sens? studiować tylko dlatego dany kierunek bo teraz jest zapotrzebowanie? za parę lat może być już na coś innego, mi się wydaje, że najlepiej studiować to co nas interesuje

Dokładnie.
Ciężko przewidzieć na jaki zawód będzie największe zapotrzebowanie za 5, 10 czy 20 lat.. Jestem zdania że trzeba robić w życiu to co się lubi, a nie to co się najlepiej opłaca, bo jaka z tego satysfakcja? Że więcej zarobimy? Co z tego jeśli potem codziennie rano będziemy wstawać z przeświadczeniem że znowu musimy robić coś czego nie lubimy, co nas denerwuje czy po prostu nudzi
Coldplay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 19:34   #29
riave
Zadomowienie
 
Avatar riave
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 988
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Cytat:
Napisane przez Coldplay Pokaż wiadomość
Dokładnie.
Ciężko przewidzieć na jaki zawód będzie największe zapotrzebowanie za 5, 10 czy 20 lat.. Jestem zdania że trzeba robić w życiu to co się lubi, a nie to co się najlepiej opłaca, bo jaka z tego satysfakcja? Że więcej zarobimy? Co z tego jeśli potem codziennie rano będziemy wstawać z przeświadczeniem że znowu musimy robić coś czego nie lubimy, co nas denerwuje czy po prostu nudzi
no cóz prawda jest taka, że teraz jest często tak, że po studiach ludzie nie pracują w zawodzie i nie jest to ta ich 'wymarzona praca', ale też trochę inna sprawa studiować coś czego się nie lubi bo to sie wg mnie mija z celem, nawet samo skończenie kierunku, który nawet trochę Cie nie ciekawi musi być ciężkie do zrealizowania..
__________________
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, się nie żałuje

(A. Sapkowski)
riave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 20:20   #30
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: co po maturze z biologii? Jakie studia? :)

Nie wiecie jak było z położnictwem na UJ w tym roku, ile pkt. trzeba było mieć? Myślicie, że jak będę zdawać biologię podst. i pol. rozszerzony to mam szansę się tam dostać? Wiem, że potrzebna jest właśnie biol. i pol...
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:37.