*** Ciąża Po Poronieniu ??? *** - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-28, 23:12   #1
gabi1986
Raczkowanie
 
Avatar gabi1986
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Śląsk :P
Wiadomości: 37
Unhappy

*** Ciąża Po Poronieniu ??? ***


Hej, 5 września miałam zabieg łyżeczkowania. Poroniłam w 8 tygodniu ciąży,a dowiedziałam się o tym dopiero w 10 tyg. Po zabiegu, kiedy poszłam na wizytę do lekarki to powiedziała mi, że muszę teraz odczekać AŻ 8 MIESIĘCY aby móc myśleć o kolejnej ciąży ??? Chcę spytać czy faktycznie muszę tyle czekać ??? Dodam że badania wyszły mi super, cytologię mam extra, badania TOXO IGg oraz IGm również wyszły nienagannie ... Jeśli nie muszę czekać tych 8 miesięcy to kiedy NAJWCZEŚNIEJ mogę starać się o dziecko ??? Czy mogę myslec o dziecku np już w GRUDNIU, kiedy miną 3 miesiące od zabiegu ??? Z góry Bardzo dziękuję za odpowiedź
__________________
gabi1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 02:12   #2
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

hmm ja mialam zabieg 17pazdziernika i lekarz mi powiedzial, ze moge zaczynac za 2 miesiace....... ale ja mieszkam w USA, moze tutaj lekarze inaczej to traktuja......
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 09:37   #3
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

Pół roku po łyżeczkowaniu,to najwcześniejszy moment aby zajść w ciążę.
Nie śpiesz się za bardzo,bo może się to skończyć kolejnym poronieniem.Wyobraż sobie ,że teraz Twoja macica,to jedna wielka rana - daj jej trochę czasu na gojenie.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 18:37   #4
asia26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Z Poznania
Wiadomości: 1 208
GG do asia26 Send a message via Skype™ to asia26
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

mi sie wdydaje ze az tak długo czekac nie trzeba ale mzoe lekarz ansz na forum Ci odp

asia27
asia26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 19:20   #5
adatka
Zakorzenienie
 
Avatar adatka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: za górami za lasami za dolinami... :)
Wiadomości: 4 641
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

Moja koleżanka poroniła w pażdzierniku a w grudniu zaszła drugi raz w ciaże mimo że lekarze kazali odczekać pół roku.Urodziła zdrową córeczke
__________________
moje skarby
adatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-30, 04:34   #6
gabi1986
Raczkowanie
 
Avatar gabi1986
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Śląsk :P
Wiadomości: 37
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

To Bardzo pocieszające Ale mam nadzieję, że lekarz faktycznie wyrazi tutaj swoją opinię na ten temat Pozdrawiam
__________________
gabi1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-18, 19:30   #7
blueshark
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

Hej Gabi! Rozsądnie jest poczekać 3 miesiące, aż macica się wygoi. Mam dwie koleżanki, które zaszły w ciążę właśnie 3 miesiące po poronieniu i urodziły zdrowe dzieci. Ja niestety musiałam odczekać prawie rok, żeby starać się o następną ciążę, ale ja miałam zaburzenia hormonalne, jeśli u ciebie nie ma takiego problemu, to możesz spróbować wcześniej, powodzenia!
blueshark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-21, 07:20   #8
antomi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

poronilam 25 grudnia 2005 r w 16 tyg. - parwdopodobnie przyczyna byla infekcja czyli moje ostre przeziebiebnie, wyniki ok lekarz kazal odczekac 3 cykle- dokladnie powiedzial mi ze to ze czeka sie dluzej na kolejna ciaze wcale nie oznacza jest tak jest lepiej. Pod koniec marca mialam ostatnia miesiaczke i zaszlam w ciaze- obecnie 34 tdzien. Jesli tylko po tych 3 cyklach czujesz sie psychicznie na silach uwazam ze nie warto czekac
antomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 13:58   #9
lilka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 34
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

NIE ZGADZAM SIĘ!!!!!!
ja po poronieniu chodziłam do Pana Profesora i kazał mi zachodzić w ciążę jak tylko krwawienie ustąpi bo macica jest już gotowa na przyjęcie ciąży
lilka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 15:12   #10
gizelcia
Zadomowienie
 
Avatar gizelcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 610
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

Mnie lekarz po poronieniu tez kazal odczekac na krwawienie i po nim moglam juz starac sie o dzidziusia..
gizelcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 09:17   #11
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

Mi lekarz mówił, że wystarczy odczekać 3 miesiące.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-08, 11:07   #12
Kirra
Raczkowanie
 
Avatar Kirra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 83
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

Kiedy ja straciłam dziecko, lekarz zelecił odczekać 5-6 miesięcy po łyżeczkowaniu. Ale wielu ginekologów uważa, że wystarczy odczekać 3 miesiące. Poza tym, bardzo ważny jest czynnik psychiczny, czy kobieta czuje się gotowa na kolejną ciążę.
Kirra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 11:28   #13
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

Mi lekarz powiedział, ze o ciąże mogę się starać 10 miesięcy po łyżeczkowaniu. Czy pan doktor mógłby napisać nam coś w tej sprawie?
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 19:07   #14
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

Ja poroniłam w 6 tygodniu. Nie miałam na szczęście (jak powiedział pan dr) łyżeczkowania, bo nastapiło całkowite poronienie i macica sama się oczyściła.
Chcę jak najszybciej znowu zajść w ciążę.
Czytam wasze wypowiedzi i się zastanawiam czy wszystkie miałyście łyżeczkowanie? Bo chyba bardzo wiele zależy właśnie od tego zabiegu. Po nim trzeba odczekać az macica się zagoi.
Jak to jest?
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-23, 09:27   #15
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

Dziewczyny to jest roznie- ile lekarzy tyle opinii -ale ogolnie radzi sie 3 miesiace przerwy- wtedy mozna zaczac starania. Radze zrobic badania na toxo, przeciwciala kardiolipinowe, chlamydie,tsh,jest ich oczywiscie duzow wiecej- te ktore podala miala zrobione za darmo.Im wczesniej je zrobicie tym lepiej.
ja mialam za pierwszym razem 4 miesiace przerwy miedzy poronieniem a rozpoczeciem staran- zaszlam dopiero po roku i poronilam po raz kolejny.......
teraz zobilam 3 miesieczna przerwe i zaszlam po pol roku koncze 6 tydzien .... mam nadzieje ze teraz sie uda i tego samego zycze wam

jolu ja na twoim miejscu poszlabym na konsultacje do innego lekarza- zebys pozniej nie miala jakis komplikacji- nie slyszalam nigdy ze macica sama dokladnie sie oczyszcza- ale moze sie myle
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 09:48   #16
anowi35
Raczkowanie
 
Avatar anowi35
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z pomoza
Wiadomości: 90
GG do anowi35
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

Witam


Ja poronilam w zeszlym roku, dostalam pozwolenie na starania juz po miesiacu. Lekarka stwierdzila ze to najlepszy moment bo moje hormony sa rozbudzone a macica szybko sie regeneruje i w niczym to nie przeszkadza.

Organizm i tak sam o tym zadecyduje czy jest gotow.

Glowy do gory!!
My juz tak sie staramy od 7 miesiecy ale wierzymy...
anowi35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-27, 21:58   #17
alexmis
Raczkowanie
 
Avatar alexmis
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Canada***Podlaskie
Wiadomości: 58
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

Ja poronilam w pazdzierniku, nie mialam zabiegu mimo ze byl to 14 tydzien, macica sama sie oczyscila (jestem z Kanady). Od dnia poronienia mialam co tydzien robiona bete czy spada na szczescie spadla sama bez lyzeczkowania.
Musialam odczekac 3 miesiace. Teraz jest trzeci cykl jak sie staram i nie mam pojecia jak dlugo to potrwa bo barzo dlugo czekam na ciaze. (pierwsza 2lata, druga tyle smo)
alexmis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 16:29   #18
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

Cytat:
Napisane przez alexmis Pokaż wiadomość
Ja poronilam w pazdzierniku, nie mialam zabiegu mimo ze byl to 14 tydzien, macica sama sie oczyscila (jestem z Kanady). Od dnia poronienia mialam co tydzien robiona bete czy spada na szczescie spadla sama bez lyzeczkowania.
Musialam odczekac 3 miesiace. Teraz jest trzeci cykl jak sie staram i nie mam pojecia jak dlugo to potrwa bo barzo dlugo czekam na ciaze. (pierwsza 2lata, druga tyle smo)

U mnie też się sama oczyszcza. Już drugi tydzień krwawie a właściwie plamię, ale w tym przypadku to dobrze. Jak do końca tygodnia plamienia się nie skończą znowu pójdę na kontrolę.
Ja nie zamierzam długo czekać z kolejną ciążą.
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-01, 21:50   #19
alexmis
Raczkowanie
 
Avatar alexmis
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Canada***Podlaskie
Wiadomości: 58
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

jolineczka ja krwawilam tak ok. 2 tygodnie. Moja kolezanka zaszla w ciaze miesiac po poronieniu, wszystko przebiega prawidlowo, a dziecko ma sie urodzic za kilka tygodni. Tak wiec nie ma na to regoly.
alexmis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-02, 16:29   #20
kathia21
Przyczajenie
 
Avatar kathia21
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: cork
Wiadomości: 27
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

ja mialam zabieg w pazdzierniku i lekarz powiedzial zeby czekac 3 miesiace.
kathia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 13:04   #21
dziubas509
Raczkowanie
 
Avatar dziubas509
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 29
badanie do pracy mgr- wsparcie po poronieniu

Witam, już kiedyś pisałam odnośnie badań do mojej pracy magisterskiej, której tytułem jest "Wsparcie społeczne kobiet po poronieniu dziecka". Wszyskich chętnych do wzięcia udziału w badaniu zapraszam na poniższą stronę w celu wypełnienia ankiety. W przypadku pytań, które Pań nie dotyczą należy je ominąć. Wszelkie pytania proszę kierować na mój adres e-mail: eva_m@poczta.onet.pl

http://czeladz.w.interia.pl/ankieta.html
dziubas509 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 22:18   #22
anowi35
Raczkowanie
 
Avatar anowi35
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z pomoza
Wiadomości: 90
GG do anowi35
Dot.: badanie do pracy mgr- wsparcie po poronieniu

Pisalam tu pare postow nizej jak to bylo z moim poronieniem , a nie wiedzialam jeszcze ze juz bylam w ciazy ( blizniaczej w dodatku)



Wiec dziewczyny glowy do gory bo wszystko jest mozliwe, a natura sama decyduje kiedy
__________________
anowi35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-28, 10:26   #23
jolineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 463
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

Anowi, ja wiem bo podczytuję wątek mam listopadowych

A ja się staram o dzidziusia, ale chyba nici z tego. Nie wiem nawet kiedy była owulacja. Mój organizm mocno ię rozstroił. Już drugi raz w tym miesiącu mam plamienia. A nawet nie wiem czy @ miałam, bo taka dziwna była.
W piątek wizyta to się dowiem wszystkiego o moim stanie zdrowia.
Myśle, że fizycznie jest ok ale gorzej z psychiką...
jolineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-11, 09:17   #24
anica81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

Cytat:
Napisane przez Momo Pokaż wiadomość
Pół roku po łyżeczkowaniu,to najwcześniejszy moment aby zajść w ciążę.
Nie śpiesz się za bardzo,bo może się to skończyć kolejnym poronieniem.Wyobraż sobie ,że teraz Twoja macica,to jedna wielka rana - daj jej trochę czasu na gojenie.
To nie do końca prawda z tym czekaniem pół roku. Nie generalizujmy. Pod koniec pażdziernika miałam łyżeczkowanie a w grudniu czyli po pierwszej miesiączce zaszłam w ciąże za zgodą mojego lekarz. Jestem w 13 tygodniu ciąży. Ciąża przebiega jak najbardziej prawidłowo. Ja i moja dzidzia czujemy się dobrze. Nie można mówić że pół roku to trzeba czekać. Jeżeli wszystko się prawidłowo zagoiło i lekarz nie ma zastrzeżeń można wcześniej. Ja jestem tego żywym przykładem.

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 10:08 ----------

Cytat:
Napisane przez jolineczka Pokaż wiadomość
Ja poroniłam w 6 tygodniu. Nie miałam na szczęście (jak powiedział pan dr) łyżeczkowania, bo nastapiło całkowite poronienie i macica sama się oczyściła.
Chcę jak najszybciej znowu zajść w ciążę.
Czytam wasze wypowiedzi i się zastanawiam czy wszystkie miałyście łyżeczkowanie? Bo chyba bardzo wiele zależy właśnie od tego zabiegu. Po nim trzeba odczekać az macica się zagoi.
Jak to jest?
Łyżeczkowanie nie jest przyjemnym zabiegiem ale bardzo skutecznym przy kłopotach z zajściem w ciążę. Wyczytałam gdzieś że jest to także metoda leczenia niepłodności. Ja od roku starałam się o dziecko. Po łyżeczkowaniu z powodu przerostu endometrium po dwóch miesiącach byłam w ciąży. Trzeba tylko się pozytywnie nastawić i nie stawiać sobie zajścia w ciąże jako jedynego celu w życiu bo to teź nas blokuję.
anica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-23, 20:37   #25
lilka 30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

cześć dziewczyny

Chciałam wam opowiedzieć po krótce moją historię sprzed paru miesięcy bomoże będzie ona dla wielu z was mimo wszystko pocieszeniem. Jestem około 30stki i wykonuje zawód stewardessy. Z tego względu miałam pewne obawy ,że mogę mieć problem z zajściem w ciążę. Mniej więcej po czterech miesiącach udało się ale w 8 mym tygodniu okazało się, że zarodek sie nie rozwija. Po wielu usg i podróżach od szptala do szpitala znalazł się wreszcie kompetentny lelarz, który skierował mnie na zabieg. Dodam, że do niektórych szpitali byłam na zabieg przyjmowana kilkakrotnie (widziałam dziewczyny, przed i po zabiegu, leżałam na sali z kobietami w zaawansowanej zdrowej ciąży itp) zanim zabieg został wykonany. Mimo iż według ostatniego lekarza płód sie ewidentnie nie rozwijał lekarze w jednym z warszawskich szpitali wpisywali mnie i wypisywali bo może jednak... A ja sądze, że był to efekt tego iż nie miałam lekarza znajomego i nie dałam nikomu łapówki. W każdym razie kiedy w końcu udało mi się w innym szpitalu zostać potraktowanym bardziej po ludzku zostałam przyjęta na zabieg. Najpierw dostałam tabletkę dopochwowo a potem w narkozie przeprowadzony był zabieg łyżeczkowania. każda z dziewczyn, które były w tym szpitalu przechodziła to inaczej na sali byłyśmy cztery. Z tego powodu nie można napisać czy zabieg jest bolesny czy nie. Napewno jest trudno z psychologicznego punktu widzenia ale fizycznie ja nie odczuwałam nic poza lekkim pobolewaniem brzucha i chęci jak najszybszego opuszczenia szpitala generalnie. Zabieg nic mnie nie bolał lekko krwawiłam cztery dni, po miesiącu dostałam okres, w szpitalu byłam jedną noc. Koleżanka obok cierpiała z kolei bardzo. Nie do tego jednak zmierzam. Była to moja pierwsza ciąża a 80 procent pierwszych ciąż kończy się właśnie samoistnym poronieniem nie wiadomo dlaczego. Z naukowego punktu widzenia lekarze mówią aby odczekać od 3mieś do 6ściu z kolejnymi próbami. I tu również kwestia jest indywidualna, jedne dziewczyny są gotowe po trzecha inne długo długo nie i nie ma tu najlepszej odpowiedzi. Ja uważałam przez pierwsze dwa cykle, byłam po zabiegu rozregulowana więc uznałam,że zajście w ciąże i tak będzie mało prawdopodobne. Ale udało się ku mojemu zaskoczeniu. Odpukać jestem prawie pod koniec trzeciego miesiąca i póki co fasola rośnie. Wiem, że zawsze trzeba mieć na uwadze, że najcześciej do trzeciego miesiąca może wydarzyć sie coś nie właściwego ale jestem dobrej myśli Chciałam wam tylko napisać, że pierwsze poronienie nie jest wcale wyznacznikiem tego, że będziecie mieć problem z zajściem w ciąże, że czas jaki należy odczekać jest sprawą względną(macica po dobrze przeprowadzonym zabiegu goi sie w miesiąc, dwa miesiące max) a kwestia zabiegu to również sprawa indywidualna, nie ma sie co oszukiwać nie jest to miłe ale nie musi wiązać się z dużym bólem fizycznym i póżniejszymi problemami. Uważam, że trzeba próbować, starać się jak sie jest już gotowym i pozytywnie patrzeć w przyszłość. pzdr
lilka 30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 06:52   #26
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

w którym tyg dowiedziałaś się, że zarodek się nie rozwija? mój przestał się rozwijać w 7 t w 9 się dowiedziałam i gin stwierdził, że mam czekać do 3 tyg na poronienie - nie wiem czy tak powinno być???
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 13:22   #27
lilka 30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

lekarze mieli problemy ze stwierdzeniem dokładnie który to tydzień, liczy sie od dnia ostatniej miesiączki ale faktycznie trzeba od tego odjąć dwa tygodnie. U mnie według obliczeń był to ósmy tydzień. Po perypetiach szpitalnych na zabieg dostałam sie po 3 tygodniah czyli w 11stym. Nie miałam żadnych krwawień ani objawów wskazujących iż organizm sam poroni. Jeden organizm wcześniej zorientuje się ,że nie jest w ciąży prawidłowej a inny wcale. Według mojego doświadczenia a dużo czytałam i odwiedziłam licznych lekarzy około 7go tygodnia i póżniej zabieg łyżeczkowania i tak jest już wskazany. Jeśli poczekasz chwile według zaleceń lekarza nie powinno to mieć większych według mnie skutków zdrowotnych ale im szybciej człowiek zakończy ten smutny rozdział tym szybciej wraca do zdrowia i może zacząć nowy rozdział. Na twoim miejscu skonsultowałabym sie z innym lekarzem i zapytała o skierowanie na zabieg, chyba, że do tej pory twój organizm sam sobie poradzi ale i tak zapytaj się czy zabieg łyżeczkowania nie jest potrzebny.

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:19 ----------

Jeśli teraz masz 9tydz a kazał ci czekać trzy tygodnie do 12stego tygodnia to dość długo. Czasem organizm nie poradzi sobie bez leków i pomocy. Prędzej czy póżniej zapewne tak ale ja nie wyobrażam sobie takiego oczekiwania. Lekarze mówią,że nie ma przeciwskazań zdrowotnych do krótkiego odczekania... ale przecież twój organizm jest rozregulowany, nie masz miesiączek, poziom hormonów również nie jest w normie. ja udałabym sie na konsultacje do innego lekarza i zapytała o skierowanie na zabieg.
lilka 30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 09:43   #28
andruszki
Raczkowanie
 
Avatar andruszki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolny sląsk
Wiadomości: 314
GG do andruszki
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

jestem 4 dni po łyżeczkowaniu. Poroniłam w ósmym tygodniu. Lekarz od razu wykonał zabieg jak tylko przyjechałam do szpitala.
Lekarz powiedział, że można zacząć się starać za trzy miesiące- wtedy już wszystko dojedzie do normy. Niestety trzy miesiące to dla mnie jak wieczność, chciałabym już być w ciąży.
andruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 13:25   #29
fok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

Cytat:
Napisane przez andruszki Pokaż wiadomość
jestem 4 dni po łyżeczkowaniu. Poroniłam w ósmym tygodniu. Lekarz od razu wykonał zabieg jak tylko przyjechałam do szpitala.
Lekarz powiedział, że można zacząć się starać za trzy miesiące- wtedy już wszystko dojedzie do normy. Niestety trzy miesiące to dla mnie jak wieczność, chciałabym już być w ciąży.
witam,ja miałam zabieg łyżeczkowania 16 września i na dzień dzisiejszy jestem wciąży nie byłam jeszcze u lekarza ale jestem już przerażona że za szybko się postarałam ,teraz boje się następnego poronienia po tym jak się naczytałam
fok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 18:52   #30
andruszki
Raczkowanie
 
Avatar andruszki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolny sląsk
Wiadomości: 314
GG do andruszki
Dot.: *** Ciąża Po Poronieniu ??? ***

hmm... właśnie tak sobie dzisiaj myślałam co będzie jak zajdę szybciej...
Chyba bym się na twoim miejscu cieszyła... Dla mnie to najpiękniejsze uczucie być w ciąży - nie wiem czy wytrzymam trzy miesiące

Co jeszcze sobie uświadomiłam, że nawet po poronieniu czuję, że jestem w trochę lepszej sytuacji niż moje koleżanki, które starają się od 5ciu lat i nie mogą zajść. Ja teraz przynajmniej wiem, że mogę... więc starać się będę.
andruszki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.