własny depilator laserowy - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-05, 17:54   #631
ha0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: własny depilator laserowy

Czy jest ktoś w stanie polecić mi urządzenie do epilacji laserowej ?
Chodzi mi o usuwanie włosów razem z korzeniem [ także samo naświetlanie nie wystarcza - bo tak to rozumiem jeżeli chodzi o sprzęt o którym piszecie]
Macie konkretne modele, które możecie polecić ?
ha0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 09:02   #632
ha0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: własny depilator laserowy

jest ktoś w stanie mi pomóc w tej sprawie?
ha0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 10:54   #633
aneczka_exp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 12
Dot.: własny depilator laserowy

Mogę polecić Silk'n, gdyż działanie tego urządzenia polega na naświetlaniu włosów, ale poprzez łodygę włosa emitowana jest wiązka światła blokująca wzrost włosa. Natomiast aby efekt był jak najlepszy to włosy powinny mieć ciemniejszy kolor i być w aktywnej fazie wzrostu. Można wiele przeczytać na str. producenta. Ja z własnego dowświadczenia wiem, że Silk'n jest skuteczny. Owszem trzeba wykazać się cierpliwością i systematycznościa, ale to jak przy każdym urodowym działaniu np. diecie.
aneczka_exp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-12, 17:50   #634
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Witam Drogie Kobietki! Własnie się zasadzam na depilator "Rio Salon Scanning x60 LAHS 4000". Nie upieram się przy nim, chcę po prostu mieć laser a nie IPL. Może ktoś ma i używał regularnie, a co za tym idzie może powiedzieć, czy coś nim zdziałał ? Ja mam masakrycznie gęste i mocne włosy na łydkach i w sumie mogłabym je golić, ale na drugi dzień skóra łydek tak mnie swędzi, że drapię ją do krwi - doprowadza mnie to do szaleństwa! Usuwanie włosów w gabinecie, to koszt rzędu nawet nie wiem ilu tysięcy, ale na razie nie mam takich sum więc nie biore tego pod uwagę. A na takie urządzenie byłoby mnie stać.
Czy w laserach też trzeba wymieniać lampy, czy tylko w depilatorach typu IPL?
No będę wdzięczna za każde info!

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez aneczka_exp Pokaż wiadomość
Mogę polecić Silk'n, gdyż działanie tego urządzenia polega na naświetlaniu włosów, ale poprzez łodygę włosa emitowana jest wiązka światła blokująca wzrost włosa. Natomiast aby efekt był jak najlepszy to włosy powinny mieć ciemniejszy kolor i być w aktywnej fazie wzrostu. Można wiele przeczytać na str. producenta. Ja z własnego dowświadczenia wiem, że Silk'n jest skuteczny. Owszem trzeba wykazać się cierpliwością i systematycznościa, ale to jak przy każdym urodowym działaniu np. diecie.
Aneczka, a jaki dokładnie masz model? Czy IPL czy po prostu laser?
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 10:41   #635
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Katarzyna67 Pokaż wiadomość
Ciemny brąz, powiedziałabym, że średnio gęste. Golenie oczywiście zależało od sytuacji, z reguły po tygodniu potrzebne było kolejne
Katarzyna, pisałaś, że teraz robisz robisz depilacje przypominającą co 3 miesiące, czy to znaczy, że IPL nie usuwa włosów na zawsze? Bo czytam i czytam i już sama nie wiem, różne źródła różnie podają. I mam jeszcze jedno pytanie, jak przeżyć okres letni, kiedy skóra jest opalona przez 6 miesięcy co najmniej? Masz jakiś sposób an to?
Będę wdzięczna za podpowiedź
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 11:59   #636
Katarzyna67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 30
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Witam Drogie Kobietki! Własnie się zasadzam na depilator "Rio Salon Scanning x60 LAHS 4000". Nie upieram się przy nim, chcę po prostu mieć laser a nie IPL. Może ktoś ma i używał regularnie, a co za tym idzie może powiedzieć, czy coś nim zdziałał ? Ja mam masakrycznie gęste i mocne włosy na łydkach i w sumie mogłabym je golić, ale na drugi dzień skóra łydek tak mnie swędzi, że drapię ją do krwi - doprowadza mnie to do szaleństwa! Usuwanie włosów w gabinecie, to koszt rzędu nawet nie wiem ilu tysięcy, ale na razie nie mam takich sum więc nie biore tego pod uwagę. A na takie urządzenie byłoby mnie stać.
Czy w laserach też trzeba wymieniać lampy, czy tylko w depilatorach typu IPL?
No będę wdzięczna za każde info!

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------


Aneczka, a jaki dokładnie masz model? Czy IPL czy po prostu laser?
Na temat Rio laser napisano wcześniej wiele. Więc nie powinnaś mieć złudzeń...

Praktycznie jedynym na rynku laserem wartym polecenia jest Tria laser (ma certyfikat FDA, były robione testy kliniczne). Nikt chyba w Polsce go nie sprzedaje, ale przez internet da się kupić Za emisję wiązki laserowej odpowiadają diody, których się nie wymienia. Problemem jest mała powierzchnia skóry jednorazowo poddawana zabiegowi, więc na całą nogę trzeba byłoby poświęcić ok. 6 godzin. A efekty porównywalne z IPL.

---------- Dopisano o 12:59 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Katarzyna, pisałaś, że teraz robisz robisz depilacje przypominającą co 3 miesiące, czy to znaczy, że IPL nie usuwa włosów na zawsze? Bo czytam i czytam i już sama nie wiem, różne źródła różnie podają. I mam jeszcze jedno pytanie, jak przeżyć okres letni, kiedy skóra jest opalona przez 6 miesięcy co najmniej? Masz jakiś sposób an to?
Będę wdzięczna za podpowiedź
Ani żaden laser, ani IPL nie usuwa włosów "raz na zawsze"- zarówno te w gabinetach jak i tym bardziej te domowe.
Każdy kto pisze, że jest to usuwanie trwałe po prostu kłamie.
Epilacja lasrowa i IPL ma na celu długotrwałą redukcję owłosienia i rzeczywiście po kilku zabiegach podstawowych a potem stosunkowo rzadko wykonywanych "przypominająch" efekty są naprawdę zadowalające.
Katarzyna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 23:41   #637
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Dzięki za odpowiedź Katarzyna!

Z jednym się nie do końca mogę zgodzić, ileś lat temu, nie pamiętam już ile, w czasach kiedy było mnie stać na fanaberie - z osiem lat temu... miałam robione laserem okolice bikini, no pojechałam po całości. Miałam kilka pełnych zabiegów laserem, wiem, ze prosiłam o laser. Jedyne co mi tam odrasta to kilka siwych włosków w wewnętrznej częsci, a poza tym jest łyso i nie muszę nic z tą okolicą robić. Więc ja jakby o skuteczności lasera, takiego w gabinecie, jestem przekonana. Słyszałam natomiast, ze epilacja IPL (maszynami salonowymi również) nie jest trwała, stąd moje pytanie.
Zdaje sobie tez sprawę z tego, ze skuteczność działania jest różna w każdym przypadku.
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-14, 07:46   #638
santa_evita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 87
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Katarzyna67 Pokaż wiadomość
Ani żaden laser, ani IPL nie usuwa włosów "raz na zawsze"- zarówno te w gabinetach jak i tym bardziej te domowe.
Zgadzam się, ale jeśli już porównać te metody, to efekty depilacji laserowej są o wiele lepsze. Głównie dlatego, że wiązka światła dociera głębiej. IPL to światło rozproszone, jego skuteczność ocenia się zazwyczaj na kilka miesięcy... i to nawet nie zawsze.

Podobno najlepszą metodą jest elektroliza... ale jest też najbardziej bolesna, czasochłonna i najdroższa. Czyli masakra :P
santa_evita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 10:38   #639
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Mnie Katarzyna prawie przekonała do tego urządzenia IPL, które ona posiada, pomimo mniejszej skuteczności. Ale jest szybsze, mniej bolesne, powtórzenie co kilka miesięcy nie stanowiłoby dla mnie problemu, ale jak to jest w lato? Kiedy się opalamy przez około 6 miesięcy i co w tedy z tymi włosami, golić I czy jak zacznę teraz przed latem to będzie miało to sens?

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Katarzyno, czy pisząc "podstawowy niebieski" masz na myśli ten model:
http://www.afgcomputers.pl/depilator...r-p-25504.html

Edytowane przez ula_ka
Czas edycji: 2013-03-14 o 12:13
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 16:15   #640
Katarzyna67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 30
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez santa_evita Pokaż wiadomość
Zgadzam się, ale jeśli już porównać te metody, to efekty depilacji laserowej są o wiele lepsze. Głównie dlatego, że wiązka światła dociera głębiej. IPL to światło rozproszone, jego skuteczność ocenia się zazwyczaj na kilka miesięcy... i to nawet nie zawsze.

Podobno najlepszą metodą jest elektroliza... ale jest też najbardziej bolesna, czasochłonna i najdroższa. Czyli masakra :P
Długotrwałe efekty epilacji mogą być naprawdę zadowalające, o czy świadczy mogą Twoje doświadczenia z laserem. Ale pamiętać trzeba, że istotnym czynnikiem są indywidualne uwarunkowania: kolor włosów, ich grubość, struktura, hormony itd. U jednej osoby IPL będzie wystarczająco skuteczny i trwały, u innej żaden laser nie pomoże (trzeba pamiętać o różnych rodzajach urządzeń laserowych stosowanych w gabinetach).

Zgadzam się, że elktroliza jest najskuteczniejszym rozwiązaniem, ale z praktycznego punktu widzenia można sobie na nią pozwolić tylko na bardzo małych powierzchniach.

---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Mnie Katarzyna prawie przekonała do tego urządzenia IPL, które ona posiada, pomimo mniejszej skuteczności. Ale jest szybsze, mniej bolesne, powtórzenie co kilka miesięcy nie stanowiłoby dla mnie problemu, ale jak to jest w lato? Kiedy się opalamy przez około 6 miesięcy i co w tedy z tymi włosami, golić I czy jak zacznę teraz przed latem to będzie miało to sens?

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Katarzyno, czy pisząc "podstawowy niebieski" masz na myśli ten model:
http://www.afgcomputers.pl/depilator...r-p-25504.html
Tak, to ten model. Pełna listę sprzedawców znajdziesz na stronie producenta: www.silkn.pl

Spokojnie zdążysz z trzema podstawowymi zabiegami, nawet jak zaczniesz na początku maja (no chyba, że Wielkanoc zamierzasz spędzić gdzieś na ciepłej plaży
Katarzyna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 16:26   #641
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

To super, bo już go kupiłam Na allegro, używany za 600 zł z lekko używana lampą i 3 nowe lampy za 9o EURO... Wiem, nie ma gwarancji... Ale zobaczę co będzie, pierwsze koty za płoty!
http://allegro.pl/show_item.php?item=3090852832

Super, dzięki za odpowiedź! Mam jeszcze jedno pytanie, czy używałaś specjalnego żelu, czy obeszło się bez dodatkowych "gadżetów"?

Nie mogę się doczekać, koniec ze swędzącymi łydkami, czerwonymi krostami, podrażniona i palącą skórą łydek.... Chyba zwariuję Zrobię zdjęcia przed i po kilku zabiegach, widzę, że jest na to zapotrzebowanie, może komuś ułatwi to wybór w przyszłości....

Kasiu, dzięki!!!

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Katarzyna67 Pokaż wiadomość

Tak, to ten model. Pełna listę sprzedawców znajdziesz na stronie producenta: www.silkn.pl

Spokojnie zdążysz z trzema podstawowymi zabiegami, nawet jak zaczniesz na początku maja (no chyba, że Wielkanoc zamierzasz spędzić gdzieś na ciepłej plaży
Na święta jajkowe nigdzie się nie wybieram, ale jedziemy na wakacje w lipcu i chciałabym już mieć mniejszy problem z nogami Więc co, strzelać co 3-4 tygodnie pewnie trzeba
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-18, 10:32   #642
aneczka_exp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 12
Dot.: własny depilator laserowy

Silk'n to dobry wybór. Zabiegi należy wykonywać co 2 tygodnie.
W przypdku wątpliwości poszukaj w instrukcji lub pytaj.
I co raczej nie boli podczas zabiegu i nie ma czerwonych kropek po naświetlaniu?
aneczka_exp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 12:27   #643
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez aneczka_exp Pokaż wiadomość
Silk'n to dobry wybór. Zabiegi należy wykonywać co 2 tygodnie.
W przypdku wątpliwości poszukaj w instrukcji lub pytaj.
I co raczej nie boli podczas zabiegu i nie ma czerwonych kropek po naświetlaniu?
Własnie czekam na kuriera z paczuszką i Silk'n'em w środku Ale zrobiłam wielki błąd, ponieważ w poprzednią niedzielę poszłam na solarium :\ Byłam biała jak ściana po zimie i nie wiedząc, ze w poniedziałek zapragnę mieć depilator laserowy opaliłam się troszkę, minęły dopiero 9 dni od opalania, a Silk'n przyjdzie lada dzień... Ciekawe czy dam radę wytrzymać te 4 tygodnie... Czy macie jakiś sposób aby się teraz pozbyć tej niewielkiej opalenizny? Robię sobie peelingi i tonizuję skórę na nogach wodą z cytryną, ale chyba nie pomaga, a nie chciałabym czekać 4 tygodni... bo to marnowanie czasu.

Mam talent do robienia sobie na złość - nawet nieświadomie...

Oczywiście dam znać jak wygląda skóra po depilacji... Mam zdjęcia sprzed, więc zamieszczę jak tylko zacznę używać
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 16:45   #644
ggroch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13
Dot.: własny depilator laserowy

ja od 2 tyg mam silkna zobaczymy jakie beda efekty, a zapłaciłam niecałe 900 zł ze zniżką za nówke z 1 lampą. jak ktoś jest chętny to mam kupon rabatowy na 20procent, mogę podać na prv.
na razie zrobiłam 1 zabieg na 1 poziomie, nic się nie dzieje, więc następny pewnie na 4 trzasnę.
ggroch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 22:59   #645
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Zasinienie po jedynce? Może uważaj jednak z tą 4 Groszku...

Ja też jestem po jednym zabiegu Robiłam go na 3 i absolutnie nie miałam żadnych śladów po epilaji, następny też strzelę na 4 albo 5, a co! Nie mogę się doczekać tych dwóch tygodni do kolejnego zabiegu... A masz jakąś metodę na pokrycie powierzchni skóry w miarę dokładnie? U mnie "pionowe paski" nie zadziałały... Cały wzór mi się rozjechał i mam wrażenie, że sporo miejsca na nogach przeoczyłam :\ A może po prostu zbyt łatwo się robi i sprawia to wrażenie niedokładności...

Edytowane przez ula_ka
Czas edycji: 2013-03-20 o 23:01
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 19:38   #646
ggroch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13
Dot.: własny depilator laserowy

ula_ka - chyba coś nie doczytałaś, nic nie piszę o zasinieniu, napisałam - nic się nie dzieje, tz. wszystko było ok, więc myślę, że spokojnie można startować na wyższym poziomie. nie mam żadnej metody żeby nie omijać miejsca, strzelam "na oko" jak zaczną włosy wypadać (oby!) to dopracuję pozostałe "placki"
ggroch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 11:30   #647
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez ggroch Pokaż wiadomość
ula_ka - chyba coś nie doczytałaś, nic nie piszę o zasinieniu, napisałam - nic się nie dzieje, tz. wszystko było ok, więc myślę, że spokojnie można startować na wyższym poziomie. nie mam żadnej metody żeby nie omijać miejsca, strzelam "na oko" jak zaczną włosy wypadać (oby!) to dopracuję pozostałe "placki"
Już widzę co napisałaś a co ja przeczytałam, już tak mam, sorki!

No własnie mam nadzieję, ze coś się ruszy z wypadaniem włosów, bo jak na razie wyglądają jak zdrowa "szczecina", niestety mam bardzo gęste owłosienie na nogach ALE mam nadzieję, że już niedługo! Za tydzień kolejny zabieg!
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 14:19   #648
aneczka_exp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 12
Dot.: własny depilator laserowy

Po pierwszym zabiegu, takim próbnym, można spokojnie naświetlać na wyższym poziomie. Na nogach skóra zazwyczaj nie jest taka delikatna, więc i 5 jest ok. Natomiast jak strefa bikini, to z wyczuciem. Zawsze też można zmienić poziom mocy w trakcie zabiegu - więcej na łydki, a mniej np. na wewntrzną stronę ud.
aneczka_exp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 18:29   #649
blackpearlkrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 74
Dot.: własny depilator laserowy

Hej dziewczyny ja wlasnie sie zastanawiam nad kupnem Depilator Braun Gillette Venus Naked Skin bo widzialam go w sklepie i mnie bardzo zaciekawil czytam Wasze opinie na ten temat
blackpearlkrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-28, 16:59   #650
ggroch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13
Dot.: własny depilator laserowy

zrobiłam się wczoraj silknem na poziomie 5 (nogi) a pachy i bikini na 4. czekam na efekty.... a wy jak tam....
ggroch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 21:23   #651
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez ggroch Pokaż wiadomość
zrobiłam się wczoraj silknem na poziomie 5 (nogi) a pachy i bikini na 4. czekam na efekty.... a wy jak tam....
No ja jestem ciągle przed drugim zabiegiem, nogi i pachy robiłam 19.03. Nie jestem pewna czy wytrzymam pełne 2 tygodnie... Widzę że troszkę włosów po woli wypada, ale tylko troszkę Nie tracę jednak wiary w to, że po drugim naświetleniu będzie lepiej!
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 11:34   #652
Katarzyna67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 30
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
No ja jestem ciągle przed drugim zabiegiem, nogi i pachy robiłam 19.03. Nie jestem pewna czy wytrzymam pełne 2 tygodnie... Widzę że troszkę włosów po woli wypada, ale tylko troszkę Nie tracę jednak wiary w to, że po drugim naświetleniu będzie lepiej!
Dziewczyny, nie podniecajcie się za bardzo
Wiodoczne efekty będą mniej więcej po trzecim naświetleniu, a te oczekiwane znacznie później. Wiem, że czekanie nie jest przyjemne, ale musicie uzbroić się w cierpliwość.
Katarzyna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 15:08   #653
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Katarzyna67 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie podniecajcie się za bardzo
Wiodoczne efekty będą mniej więcej po trzecim naświetleniu, a te oczekiwane znacznie później. Wiem, że czekanie nie jest przyjemne, ale musicie uzbroić się w cierpliwość.
Ach, a gdzie można dokupić tej cierpliwości To jest moja najsłabsza z cech charakteru, ale cóż... Kasiu, a czy myślisz, że mogę zabiegi trochę streścić, to znaczy nie robić ich co 14 a co 11 dni? To nie już wynika z mojej niecierpliwości, ale z tego, ze pod koniec kwietnia jednak wypadł mi wyjazd dwutygodniowy i chciałabym przeprowadzić te 4 zabiegi w krótkim odstępie czasu...
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 08:43   #654
ggroch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13
Dot.: własny depilator laserowy

czekamy, czekamy, ale fajnie byłoby już zauważyć jakieś efekty i stwierdzić że to nie jest "pic na wode" i warto było wydać tą kase na to
ggroch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 18:18   #655
Katarzyna67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 30
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez ula_ka Pokaż wiadomość
Ach, a gdzie można dokupić tej cierpliwości To jest moja najsłabsza z cech charakteru, ale cóż... Kasiu, a czy myślisz, że mogę zabiegi trochę streścić, to znaczy nie robić ich co 14 a co 11 dni? To nie już wynika z mojej niecierpliwości, ale z tego, ze pod koniec kwietnia jednak wypadł mi wyjazd dwutygodniowy i chciałabym przeprowadzić te 4 zabiegi w krótkim odstępie czasu...
Na pewno nie ma przeciwskazań. Ten okres ok. 2 tygodni to czas, kiedy włosy, które poddały się naświetlaniu powinny wypaść. Ale jak trafiamy w okres nieaktywnego wzrostu jakiegoś włosa to nawet większa liczba naświetleń nie ma wpływu na cebulkę, bo wtedy jej światło nie uszkodzi.
Katarzyna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 23:05   #656
Jezzina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 23
Dot.: własny depilator laserowy

Wyszukiwarka nic nie znalazła...ale może akurat ktoś coś wie
Szukam opinii o domowym urządzeniu IPL Me My Elos....czy warto za niego tyle płacić?? Znalazłam go w jednym sklepie i kosztuje nieco ponad 1900 zł, teraz doszła jeszcze jakaś nowsza wersja i koszt 3 tys. Więc myślałam o tej pierwszej wersji.
Czy faktycznie ta funkcja RF przyspiesza proces usuwania włosków? Elos jako jedyny ponoć usuwa także jasne włoski, a obawiam się że po X sesjach kiedy włoski zaczną odrastać pojedyncze, jasne...to Rio i Silki'n nie dadzą rady się z nimi rozprawić...
Mam średnio-jasną karnację i ciemne włoski. Po depilacji wrastają mi włoski, po goleniu...( od czasu pierwszej depilacji) też + podrażnienia gojące się bardzo długo, krostki...., kremy do depilacji podobnie. Lato przechodzę z reguły w spodniach, o bikini nawet nie mówię, bo słowo koszmar to za mało Dlatego wpadłam na pomysł ,że może taki domowy IPL byłby tą jedyną i najlepszą metodą. Ale im więcej czytam tym mniej wiem o tych urządzeniach oraz które wybrać ( koszt późniejszej eksploatacji: lampy, ilość błyśnięć itp.)
Jezzina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 14:11   #657
ula_ka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 285
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Katarzyna67 Pokaż wiadomość
Na pewno nie ma przeciwskazań. Ten okres ok. 2 tygodni to czas, kiedy włosy, które poddały się naświetlaniu powinny wypaść. Ale jak trafiamy w okres nieaktywnego wzrostu jakiegoś włosa to nawet większa liczba naświetleń nie ma wpływu na cebulkę, bo wtedy jej światło nie uszkodzi.
Dziękuję za odp. Mi po około 10 dniach pojawiają się "łyse" miejsca, wypada co ma wypaść, więc myślę, ze będzie ok
ula_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 16:36   #658
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Jezzina Pokaż wiadomość
Wyszukiwarka nic nie znalazła...ale może akurat ktoś coś wie
Szukam opinii o domowym urządzeniu IPL Me My Elos....czy warto za niego tyle płacić?? Znalazłam go w jednym sklepie i kosztuje nieco ponad 1900 zł, teraz doszła jeszcze jakaś nowsza wersja i koszt 3 tys. Więc myślałam o tej pierwszej wersji.
Czy faktycznie ta funkcja RF przyspiesza proces usuwania włosków? Elos jako jedyny ponoć usuwa także jasne włoski, a obawiam się że po X sesjach kiedy włoski zaczną odrastać pojedyncze, jasne...to Rio i Silki'n nie dadzą rady się z nimi rozprawić...
Mam średnio-jasną karnację i ciemne włoski. Po depilacji wrastają mi włoski, po goleniu...( od czasu pierwszej depilacji) też + podrażnienia gojące się bardzo długo, krostki...., kremy do depilacji podobnie. Lato przechodzę z reguły w spodniach, o bikini nawet nie mówię, bo słowo koszmar to za mało Dlatego wpadłam na pomysł ,że może taki domowy IPL byłby tą jedyną i najlepszą metodą. Ale im więcej czytam tym mniej wiem o tych urządzeniach oraz które wybrać ( koszt późniejszej eksploatacji: lampy, ilość błyśnięć itp.)
...
wiesz,zdania są podzielone,część dziewczyn w ogóle o IPLi nie chce słyszeć gdyż nie jest to laser i tylko osłabia w sumie włoski ,zmniejsza czasowo ich ilość...kalkulując koniecznosc wymiany lamp to średnio sie kalkuluje...natomiast laser typu LS jest obecnie uważany za najskuteczniejszy...jest cały wątek o nim,poczytaj opinie dziewczyn.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 12:28   #659
*brydzia*
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 564
GG do *brydzia*
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez martynka wu Pokaż wiadomość
tutaj czytałam o nowym urządzeniu philipsa - http://annaaaanna.blogspot.com/2013/...ips-lumea.html, a z tego co wiem, chyba kosztuje mniej niż ten, o którym piszesz i nie trzeba wymieniać lamp
w braunie venus o ktorym pisalam tez nie trzeba.
dostepny m.in w niemczech
__________________
...wyimaginowany świat!!


*brydzia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 13:13   #660
Katarzyna67
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 30
Dot.: własny depilator laserowy

Cytat:
Napisane przez Jezzina Pokaż wiadomość
Czy faktycznie ta funkcja RF przyspiesza proces usuwania włosków? Elos jako jedyny ponoć usuwa także jasne włoski, a obawiam się że po X sesjach kiedy włoski zaczną odrastać pojedyncze, jasne...to Rio i Silki'n nie dadzą rady się z nimi rozprawić...
Mam średnio-jasną karnację i ciemne włoski.
Jasne włosy oznaczają minimalną zawartość melaniny, a jej całkowity brak oznacza nieskuteczność zabiegów laserem oraz IPL - jakimkolwiek, nawet tymi profesjonalnymi i gabinetach. Natomiast kolor skóry nie ma znaczenia jeśli chodzi o skuteczność usuwania włosów, natomiast wpływa na działanie niepożądane - przy ciemniejszym kolorze skóry łatwiej o podrażnienia a nawet oparzenia.
Katarzyna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-23 13:09:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.