Takie jakby pytanie do ginekologa ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-11, 10:58   #1
Bron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5

Takie jakby pytanie do ginekologa ;)


Witam. Moja dziewczyna bierze Diane 35, które zostało jej przepisane w związku z problemami z hormonami (cerą). Jednak według ulotki środek ten ma także dodatkowe działanie antykoncepcyjne. Sprawdzaliśmy w internecie i wiele dziewczyn współżyło bez dodatkowego zabezpieczenia biorąc diane (bez specjalistycznych badań potrzebnych do przepisania tabletek antykoncepcyjnych) tak jak moja dziewczyna(opierały się one jedynie na ulotce i właściwości leku). Wolimy jednak zapytać specjalistę czy jest to naprawdę bezpieczne. Dodatkowo niedługo zacznie brać Androcur(od nowego opakowania Diane 10 dni po 1 tabletce), który podobno wzmacnia działanie Diane i ma też inne właściwości. Zatem czy mogę kochać się ze swoją dziewczyną bez dodatkowego zabezpieczenia? Czy samo branie tabletek, których dodatkową cechą (oprócz leczniczej) jest antykoncepcja wystarczy?

PS: Moja dziewczyna ma bardzo pomieszane i wielokrotnie podwyższone hormony i bardzo się martwi czy to w jakiś sposób nie będzie przeszkadzać antykoncepcji. Powinna się martwić? Czy może nie ma czym?

PS2: To jest forum z poradami lekarza ginekologa tak? Co prawda nie wiem z jaką częstotliwością (jeśli w ogóle) ktoś taki tu odpisuje, ale zapytać nie zaszkodzi jak i usłyszeć opinie innych Bezpośrednie pytanie do lekarza w tej chwili nie wchodzi w grę dlatego właśnie piszę tutaj.
Bron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 11:33   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

Ulotki nie kłamią ludzie na forum moga ,komu wierzysz bardziej ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 11:47   #3
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

Cytat:
Napisane przez Bron Pokaż wiadomość
Wolimy jednak zapytać specjalistę czy jest to naprawdę bezpieczne.
i bardzo słusznie, niestety jednak na forum specjalisty już daaawno nie ma, musicie się wybrac do lekarza.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 12:00   #4
Bron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

Tylko niestety z pewnych względów wizyta u ginekologa odpada dlatego napisałem tutaj poszukam jeszcze, może gdzieś w necie będzie specjalista gotowy odpowiedzieć ^^
Bron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 12:21   #5
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

Z jakich względów jeśli można zapytać?
I jeśli już to ulotka od deski do deski żeby później nie było.
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 12:30   #6
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

bralam kiedys te tabletki bo potrzebowalam taniej antykoncepcji i dostalam diane (kosztowaly 10 zl, wyobrazcie sobie ze bez stalego kieszonkowego ciezko bylo mi wysuplac takie pieniadze, a mialam 17 lat- teraz 22)

nie zabezpieczalam sie, bo ulotke czytalam i lekarz zapewnial mnie o bezpieczenstwie. a teraz internet i wypisuja ludzie pierdoły i pytaja sie 50 razy o to samo : czy zabezpieczaja czy nie
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 12:40   #7
Bron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
bralam kiedys te tabletki bo potrzebowalam taniej antykoncepcji i dostalam diane (kosztowaly 10 zl, wyobrazcie sobie ze bez stalego kieszonkowego ciezko bylo mi wysuplac takie pieniadze, a mialam 17 lat- teraz 22)

nie zabezpieczalam sie, bo ulotke czytalam i lekarz zapewnial mnie o bezpieczenstwie. a teraz internet i wypisuja ludzie pierdoły i pytaja sie 50 razy o to samo : czy zabezpieczaja czy nie
A miałaś robione badania hormonalne i dopiero potem przepisane Diane? Czy od razu?
Bron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-11, 12:50   #8
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

Cytat:
Napisane przez Bron Pokaż wiadomość
Tylko niestety z pewnych względów wizyta u ginekologa odpada dlatego napisałem tutaj poszukam jeszcze, może gdzieś w necie będzie specjalista gotowy odpowiedzieć ^^
a ja myślę że z pewnych względów jest konieczna, takich jak np. cytologia, badanie ginekologiczne, zlecenie badań krwi
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 12:53   #9
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

nie mialam robionych badan hormonalnych bo pani bo nich nie wspomniala a dwa nie mialam jak sie o nich dowiedziec - internet mialam dopiero pol roku pozniej (i to z niego sie dowiedzialam czym sa proby watrobowe i cytologia)
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 13:14   #10
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

Cytat:
Napisane przez Bron Pokaż wiadomość
Tylko niestety z pewnych względów wizyta u ginekologa odpada dlatego napisałem tutaj poszukam jeszcze, może gdzieś w necie będzie specjalista gotowy odpowiedzieć ^^

bo tabletki jej przepisal dermatolog/endokrynolog, a dziewczyna wstydzi sie isc do ginekologa?

Edytowane przez 201712190924
Czas edycji: 2010-11-11 o 14:14
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 13:45   #11
Bron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

Prawie trafiłeś/trafiłaś, chciała się zapytać tego endokrynologa na ostatniej wizycie, ale zachowywała się skandalicznie jak na lekarza. Zupełnie jakby miała nie dość, że okres to jeszcze problemy łóżkowe i była wściekła na cały świat. W takiej sytuacji chce się jak najszybciej wyjść z gabinetu nie mówiąc o zadawaniu pytań na intymny temat. No i teraz jest jak jest
Bron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-11, 14:13   #12
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

Cytat:
Napisane przez Bron Pokaż wiadomość
Prawie trafiłeś/trafiłaś, chciała się zapytać tego endokrynologa na ostatniej wizycie, ale zachowywała się skandalicznie jak na lekarza. Zupełnie jakby miała nie dość, że okres to jeszcze problemy łóżkowe i była wściekła na cały świat. W takiej sytuacji chce się jak najszybciej wyjść z gabinetu nie mówiąc o zadawaniu pytań na intymny temat. No i teraz jest jak jest

czyli współżyjecie, a ona nie była u ginekologa? ręce opadaja!!!
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 15:34   #13
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

Cytat:
Napisane przez Bron Pokaż wiadomość
Sprawdzaliśmy w internecie i wiele dziewczyn współżyło bez dodatkowego zabezpieczenia biorąc diane (bez specjalistycznych badań potrzebnych do przepisania tabletek antykoncepcyjnych) tak jak moja dziewczyna(opierały się one jedynie na ulotce i właściwości leku).
Czekaj, czekaj, nie miała robionych żadnych badań przed rozpoczęciem kuracji hormonami?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 15:38   #14
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

czyli, że co, lekarz przepisał jej hormonalne tabletki na cerę, nie sprawdzając czy przyczyna problemów skórnych faktycznie wynika z zaburzeń hormonalnych?? przecież powodów może być milion. az mi sie wierzyc nie chce
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 16:33   #15
Bron
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

'Moja dziewczyna ma bardzo pomieszane i wielokrotnie podwyższone hormony' czytajcie uważnie oczywiście, że miała robione szczegółowe badania hormonów. Walczy z tym od wielu lat, wypróbowała wszystkiego, wielomiesięczne kuracje antybiotykami, maściami, regularnymi wizytami i zabiegami u kosmetyczki nic nie pomagały, jak również medycyna niekonwencjonalna (zioła). No i w ostateczności zdecydowała się na hormony. Lekarz ginekolog/endokrynolog przeprowadził z nią bardzo szczegółowy wywiad, usłyszał o wynikach hormonów, zbadał jej piersi, wagę, wzrost. Przepisał Diane 35 oraz środki do smarowania zewnętrznego. Po trzech miesiącach w sumie brak poprawy, więc dorzucił ten Androcur.

PS: Te badania był robione w marcu natomiast 1-sza wizyta była w sierpniu zatem są te badania jeszcze ważne.
Bron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 20:01   #16
megalija
Raczkowanie
 
Avatar megalija
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 372
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

to są tabletki antykoncepcyjne. maja działanie antykoncepcyjne. czyli zabezpieczają przed ciążą. ALE jeśli lekarz nie zalecił ich Twojej dziewczynie właśnie w tym celu to nie możecie mieć pewności że w jej sytuacji będą skuteczne. wizyta i lekarza i pytanie. nic tego nie zastąpi.
megalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 21:02   #17
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

No ja Ci powiem tak. Jako metode antykoncepcji doustnej przepisal mi ginek inne tabletki (Yasminelle) ale mysle ze to niespecjalnie istotna informacja. natomiast: niekiedy zabezpieczamy sie i gumka, a tak to.. Ujme to w ten sposob: moja znajoma brala tabletki i mimo to zaszla w ciaze (bliznieta na szczescie zdrowe Slonka) wiec kierujac sie tym po prostu finish jest poza mna
hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 21:06   #18
megalija
Raczkowanie
 
Avatar megalija
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 372
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

hope01 a czy Twoja znajoma zarzeka się na wszystkie świętości że brała te tabletki tak jak należy (czyli tak jak mam nadzieję wszyscy wiemy ze należy)? bo to jest bardzo ciekawe, też kiedyś słyszałam historię o znajomej pewnej znajomej itd ale raczej w to nie wierze. tzn nie chodzi o to że nie wierzę Tobie ale dziewczynom które jednak zachodzą w ciążę.
megalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 21:46   #19
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

1. Bron, ale prób wątrobowych i cytologii to już nie miała robionych... bez komentarza
2. Współżyć się nie wstydzi, a do gina wstydzi się iść... i tu też bez komentarza
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-11, 21:52   #20
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

Tak, tabletki brala regularnie i mimo wszystko niespodzianka. Zaraz jak dowiedziala sie o ciazy to strach bo wiadomo ze moze cos niedobrego sie z bejbikiem dziac ale tu na szczescie sprawdzil sie tylko jeden efekt jaki do 3 miesiaca po odstawieniu moze wystapic: ciaza mnoga
hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 23:09   #21
beasz26
Raczkowanie
 
Avatar beasz26
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 253
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

moze nawet ta informacja nie bedzie Wam potrzebna bo po tych lekach skutecznie sie odechciewa
a tak serio powinna dziewczyna sie przebadac u ginekologa cytologia, usg jajnikow, badanie piersi ja przynajmniej bylam szczegolowo badana przed zapisaniem hormonow

wiem od lekarza, ze diane zabezpiecza przed ciążą oczywiscie jesli nie bierze sie innych lekow zmniejszjacych jej dzialanie patrz ulotka natomiast diane + androkur nie wiem wiec nie napisze

Edytowane przez beasz26
Czas edycji: 2010-11-11 o 23:30
beasz26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-11, 23:31   #22
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

Cytat:
Napisane przez hope01 Pokaż wiadomość
Tak, tabletki brala regularnie i mimo wszystko niespodzianka. Zaraz jak dowiedziala sie o ciazy to strach bo wiadomo ze moze cos niedobrego sie z bejbikiem dziac ale tu na szczescie sprawdzil sie tylko jeden efekt jaki do 3 miesiaca po odstawieniu moze wystapic: ciaza mnoga
a czy jestes pewna albo raczej czy nawet ona jest pewna, ze nie brala w tym czasie leków, ktore w jakis sposob oslabiaja antykoncepcje? mozliwe, ze zrobila to nieswiadomie
aczkolwiek wszystko jest mozliwe, moze pigulki zawiodly, ale wole myslec, ze to jednak wina zlego stosowania dla wlasnego komfortu psychicznego
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 06:35   #23
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

nie mam pojecia, nic takiego nie mowila;/ wiem ze produkty zawierajace dziurawiec oslabiaja dzialanie to uwaga ;p;p lekarz jej powiedzial ze takie przypadki sie zdarzaja i zeby sie cieszyla ze dzieci zdrowe
hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 08:18   #24
megalija
Raczkowanie
 
Avatar megalija
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 372
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

no ja też wole wierzyć ze coś jednak udało jej się zrobić nie tak jak należy a ciąża mnoga.. niefajnie jak ogólnie w danym momencie nie chcesz mieć dzieci.

mój lekarz z kolei mówił że nigdy nie miał i nigdy nie słyszał o pacjentce która robiac wszystko jak powinna zaszła by w ciąże. lubie tego lekarza i chcę mu wierzyć, aż do momentu jak odstawię tabletki żeby zajśc w ciążę
megalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 08:29   #25
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

ja ci szczerze powiem, ze przy wizycie wzgledem tabletek zapytalam go co z ciaza, ze dziewczyny niektore mowily ze trzeba rok odczekac itp. on mi powiedzial ze ten prog to 3 miesiace i ze bardzo czesto po zajsciu niedlugo po odstawieniu zdarzaja sie wlasnie ciaze mnogie;p
hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 11:13   #26
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

jak chcecie to sie zabezpiczajcie dodatkowo jak nie to nie- ja ufam ulotce i lekarzowi a nie 5 wodzie po kisielu ze cudowne niepokalane poczecie.

rozsiewanie plotek nt cudownego zajscia bez podania przyczyn uwazam za taka inf jak wygrana miliona przez sms
hope - pewnie nic nie mowila bo sie wstydzila ze cos przeskrobala albo byla nieswiadoma. kazdy powie ze wpadl na danej metodzie ale jak to zrobil to tego nie wiadomo. moze sie okazac ze sobie poprostu tak odstawila hormony i postarala sie o dzidziusia, albo chciala chlopa zalatwic
jesli ktos jest idiota i wierzy w to, to juz nie moj problem, szoda mi chlopa ze sie nabawi nerwicy przez przerywany stosunek, a jak sie boisz ciazy i nie wierzysz w dana metode to ja zmien albo nie uprawiaj seksu bo mi cycki opadaja do samej ziemi jak slysze takie brednie

jak bede brac hormony to pozwole na finisz, poki co gumka wystarcza (facet konczy) i nie mam dziecka - chyba inteligentna osoba zrozumie o co kaman

Edytowane przez agusiamyszka
Czas edycji: 2010-11-12 o 11:18
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 13:36   #27
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

mowie co wiem, czego sie dowiedzialam i co powiedzial mi lekarz. zawsze jest wyjatek od reguly, zreszta o tym swiadczy 99% pewnosci. zadna metoda nie daje 100% i kazdy madry czlowiek wie o co chodzi. nie bede ci przedstawiac zadnych dowodow bo nie mam takiego obowiazku. poza tym nikogo nie chce i nie bede straszyc, ani zniechecac bo nie o to chodzi. podalam info, a kazdy ma swoj rozum.
hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 13:45   #28
dudussia
Przyczajenie
 
Avatar dudussia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
jak chcecie to sie zabezpiczajcie dodatkowo jak nie to nie- ja ufam ulotce i lekarzowi a nie 5 wodzie po kisielu ze cudowne niepokalane poczecie.

rozsiewanie plotek nt cudownego zajscia bez podania przyczyn uwazam za taka inf jak wygrana miliona przez sms
hope - pewnie nic nie mowila bo sie wstydzila ze cos przeskrobala albo byla nieswiadoma. kazdy powie ze wpadl na danej metodzie ale jak to zrobil to tego nie wiadomo. moze sie okazac ze sobie poprostu tak odstawila hormony i postarala sie o dzidziusia, albo chciala chlopa zalatwic
jesli ktos jest idiota i wierzy w to, to juz nie moj problem, szoda mi chlopa ze sie nabawi nerwicy przez przerywany stosunek, a jak sie boisz ciazy i nie wierzysz w dana metode to ja zmien albo nie uprawiaj seksu bo mi cycki opadaja do samej ziemi jak slysze takie brednie

jak bede brac hormony to pozwole na finisz, poki co gumka wystarcza (facet konczy) i nie mam dziecka - chyba inteligentna osoba zrozumie o co kaman
a przepraszam czemu od razu krytykujesz ludzi? akurat ja tez slyszalam o takim przypadku. a jesli chodzi o zasieg ze tak sie wyraze ogolnoswiatowy to jest wiele takich sytuacji, ktore najlepiej przedstawia program ciaza z zaskoczenia, gdzie wlasnie ZASKOCZONE Panie sie wypowiadaja. Poza tym to temat watku dotyczy czego innego.
dudussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-12, 16:13   #29
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

myslisz ze jak napiszesz ze twoja kolezanka powie ze zaszla albo jak obejrze program na discavery ciaza z przypadku to sie przestrasze?przepraszam ale mam swoj rozumek, a producent nie pisal nic dla zabawy. skoro przy gumkach nie zaszlam to z pewnoscia predko nie zajde na pigulkach
ten internet robi idiotki z dziewczyny, przepraszam ale musze to napisac.

gdy ja nie mialam internetu a zazywalam diane nie przychodzily mi glupie mysli : bo jesli sasiadka zaszla przy tabsach to ja tez"
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-14, 02:37   #30
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Takie jakby pytanie do ginekologa ;)

Cytat:
Napisane przez hope01 Pokaż wiadomość
Tak, tabletki brala regularnie i mimo wszystko niespodzianka. Zaraz jak dowiedziala sie o ciazy to strach bo wiadomo ze moze cos niedobrego sie z bejbikiem dziac ale tu na szczescie sprawdzil sie tylko jeden efekt jaki do 3 miesiaca po odstawieniu moze wystapic: ciaza mnoga
Ciężko mówić wierzę/nie wierzę, bo ciąże przy tabletkach niby się zdarzają. Więc może nasza pewność co do nich jest na wyrost.
Natomiast program "ciąża z zaskoczenia" jest kuriozalny, bo chyba każda z nas widziała kobietę w 9 miesiącu ciąży. Czy są w takim wypadku jakieś wątpliwości, czy ta Pani jest w ciąży? Nie sądzę, skoro ma brzuch jak Ameryka Północna. Zresztą dziecko, które waży około 3 kilogramów nie jest przecież mikroskopijne, nie wyobrażam sobie, że można nie czuć jak się rusza, albo nie zauważyć, że od miesięcy nie ma się okresu.

Chyba powinno się co miesiąc robić test, żeby być pewnym co do braku ciąży. Przynajmniej można wtedy uniknąć sytuacji, że bierze się tabletki ze szkodą dla płodu, lub dla siebie, sprawiając sobie kilkaset procent nadmiaru dzieci
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.