Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-17, 12:32   #2641
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak długo trzeba szczególnie dbać o ochronę przeciwsłoneczną, żeby było dobrze?

Będę się kwasić pierwszy raz, wkrótce przyjdzie do mnie paczka. Ponieważ nie wiem czego się spodziewać po peelingu nałożę go pierwszy raz na ramię i będę oczekiwała podobnych efektów ewentualnego łuszczenia potem na twarzy.

Najpierw chcę sobie zrobić tonik. W czym go przechowujecie? Czy to musi być szklane naczynie? Kupiłam specjalnie do niego butelkę, ale jest brązowa. Nie pomyślałam, że przecież nie będę widzieć czy mi się kwas nie skrystalizował, bo przecież może.
miesiąc po kwasach należy się chronić
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 14:22   #2642
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Hej Zrobiłam sobie wczoraj migdała 10% ze spitrytusem rektyfikowanym, nałożyłam na twarz, troszkę szczypało i zrobiłam się czerwona, potrzymałam 10 min, zmyłam i czekam czy coś się pojawił.
na spirytusie to chyba trochę hard corowo
ja zawsze robię na wodzie do iniekcji

---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak długo trzeba szczególnie dbać o ochronę przeciwsłoneczną, żeby było dobrze?

Będę się kwasić pierwszy raz, wkrótce przyjdzie do mnie paczka. Ponieważ nie wiem czego się spodziewać po peelingu nałożę go pierwszy raz na ramię i będę oczekiwała podobnych efektów ewentualnego łuszczenia potem na twarzy.

Najpierw chcę sobie zrobić tonik. W czym go przechowujecie? Czy to musi być szklane naczynie? Kupiłam specjalnie do niego butelkę, ale jest brązowa. Nie pomyślałam, że przecież nie będę widzieć czy mi się kwas nie skrystalizował, bo przecież może.
ja stosuję filtry cały rok
jaki kwas zamówiłaś?
na ramieniu efekt będzie delikatniejszy bo skóra na twarzy jest wrażliwsza, delikatniejsza
ja tonik przechowuje w malym szklanym pojemniku ale w plastikowym tez miałam
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 15:06   #2643
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Gwiazda Wieczorna

Zrobiłam to samo stężenie na wodzie zdemineralizowanej i nic to teraz zrobiłam ze spirytusem.

Edytowane przez Czekoladka2210
Czas edycji: 2014-09-17 o 15:09
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 15:25   #2644
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Czekoladka2210 Pokaż wiadomość
Gwiazda Wieczorna

Zrobiłam to samo stężenie na wodzie zdemineralizowanej i nic to teraz zrobiłam ze spirytusem.
ja chyba wolę robić na wodzie ale zwiększać stężenie
migdała robie 40% na 15 minut i wizualnego łuszczenia nie ma
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 16:01   #2645
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak długo trzeba szczególnie dbać o ochronę przeciwsłoneczną, żeby było dobrze?
Żeby było dobrze? Non stop, caly rok.
Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Będę się kwasić pierwszy raz, wkrótce przyjdzie do mnie paczka. Ponieważ nie wiem czego się spodziewać po peelingu nałożę go pierwszy raz na ramię i będę oczekiwała podobnych efektów ewentualnego łuszczenia potem na twarzy.

Najpierw chcę sobie zrobić tonik. W czym go przechowujecie? Czy to musi być szklane naczynie? Kupiłam specjalnie do niego butelkę, ale jest brązowa. Nie pomyślałam, że przecież nie będę widzieć czy mi się kwas nie skrystalizował, bo przecież może.
Ja przechowuje jak normalny tonik, w zwykłej butelce, w szafce.
Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
na spirytusie to chyba trochę hard corowo
ja zawsze robię na wodzie do iniekcji
Ale ze peeling? Ja też zawsze na spirycie. Migdał to się chyba tylko częściowo rozpuszcza w wodzie.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 16:02   #2646
Kyou
Raczkowanie
 
Avatar Kyou
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 97
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

hej dziewczyny, czytam i czytam, szukam i mam już taki mętlik w głowie. Chciałabym zacząć kurację kwasami, bo już mnie denerwują te wszystkiego przebarwienia potrądzikowe, nic na nie nie pomaga. Trochę jednak nie wiem jak się za to zabrać, myślałam, żeby zacząć najpierw od toniku https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...igdalowym.html . Wolę coś gotowego, nie chcę kombinować z samodzielnym robieniem toniku. Później jak już się trochę skóra przyzwyczai to mogłabym spróbować z peelingiem zaczynając np. od stężenia 10%. Co myślicie?

Tylko mam problem z filtrem, nie mam pojęcia jaki wybrać, żeby nie był mega drogi a miał dobre filtry, żeby sobie słońcem krzywdy nie zrobić, kompletnie się na tym nie znam. Widziałam, że był tu polecany Avene, ale jest dosyć drogi
Kyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 16:09   #2647
Agus91x
Raczkowanie
 
Avatar Agus91x
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 84
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

hej, posiadam kwas salicylowy z mazideł, przed jego zastosowaniem chciałabym się dowiedzieć kilku informacji. Chciałabym rozpocząć jego stosowanie od najmniejszych stężeń, czy mógły ktoś napisać jak wygląda przygotowanie od początku 5% roztworu z olejem ze słodkich migdałów? jak mam w ogóle odmierzyć odpowiednią ilość kwasu przy pomocy zwykłej łyżeczki? ile należy trzymać go na twarzy? domyślam się że nalezy go po odpowiednim czasie trzymania na twarzy zneutralizować? może być żel do mycia twarzy yves rocher pure calmille? . Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuje za odpowiedź.
__________________
Agus91x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-17, 16:58   #2648
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Będę się kwasić pierwszy raz, wkrótce przyjdzie do mnie paczka. Ponieważ nie wiem czego się spodziewać po peelingu nałożę go pierwszy raz na ramię i będę oczekiwała podobnych efektów ewentualnego łuszczenia potem na twarzy.

Najpierw chcę sobie zrobić tonik. W czym go przechowujecie? Czy to musi być szklane naczynie? Kupiłam specjalnie do niego butelkę, ale jest brązowa. Nie pomyślałam, że przecież nie będę widzieć czy mi się kwas nie skrystalizował, bo przecież może.
Dla mnie skóra ramienia to żaden miernik. Na samej twarzy są miejsca, gdzie nie łuszczyłam się prawie wcale i są takie, gdzie mnie poparzyło, więc testowanie na ramieniu to żaden wyznacznik, jak zareaguje twarz.

Ja trzymam w plastikowej butelce, raz trzymałam w piersiówce po spirytusie, który akurat się skończył.

Cytat:
Napisane przez Kyou Pokaż wiadomość
Tylko mam problem z filtrem, nie mam pojęcia jaki wybrać, żeby nie był mega drogi a miał dobre filtry, żeby sobie słońcem krzywdy nie zrobić, kompletnie się na tym nie znam. Widziałam, że był tu polecany Avene, ale jest dosyć drogi
Pharmaceris hydrolipidowy SPF50. Normalnie 38 zł, bywają też promocje.

Cytat:
Napisane przez Agus91x Pokaż wiadomość
hej, posiadam kwas salicylowy z mazideł, przed jego zastosowaniem chciałabym się dowiedzieć kilku informacji. Chciałabym rozpocząć jego stosowanie od najmniejszych stężeń, czy mógły ktoś napisać jak wygląda przygotowanie od początku 5% roztworu z olejem ze słodkich migdałów? jak mam w ogóle odmierzyć odpowiednią ilość kwasu przy pomocy zwykłej łyżeczki? ile należy trzymać go na twarzy? domyślam się że nalezy go po odpowiednim czasie trzymania na twarzy zneutralizować? może być żel do mycia twarzy yves rocher pure calmille? . Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuje za odpowiedź.
Wszystko jest już gdzieś opisane, także proporcje np tu
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...55&postcount=1
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post38291656

Żel do twarzy nie nadaje się jako neutralizator, to musi być coś zasadowego czyli mydło (w kostce) lub soda. Mnie się nie chce bawić z sodą, wystarczy mi mydło bambino za szalone 1,50 zł.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 17:45   #2649
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
miesiąc po kwasach należy się chronić
Aha

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ja stosuję filtry cały rok
jaki kwas zamówiłaś?
na ramieniu efekt będzie delikatniejszy bo skóra na twarzy jest wrażliwsza, delikatniejsza
ja tonik przechowuje w malym szklanym pojemniku ale w plastikowym tez miałam
Zamówiłam migdałowy kwas. Czyli taki przezroczysty z rossmanna może być? Chciałabym widzieć co się w nim dzieje tak na wszelki wypadek.

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Żeby było dobrze? Non stop, caly rok.

Ja przechowuje jak normalny tonik, w zwykłej butelce, w szafce.
Wiem, wiem. Ale Ty też na pewno wiesz o co mi chodziło.
Wiadomo, że skóra po kwasach wymaga szczególnej pielęgnacji.



---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie skóra ramienia to żaden miernik. Na samej twarzy są miejsca, gdzie nie łuszczyłam się prawie wcale i są takie, gdzie mnie poparzyło, więc testowanie na ramieniu to żaden wyznacznik, jak zareaguje twarz.
Pewnie masz rację. Ale to mój pierwszy raz z kwasem i wolałabym pobawić się nim gdzieś poza twarzą, tak na początek. Twarz potraktuję tylko tonikiem. Zresztą pomimo smarowania filtrem porobiły mi się delikatne przebarwienia na ramieniu, więc myślę, że to dobry pomysł.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 19:40   #2650
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Kurcze no, zrobiłam potworną głupotę. Zrobiłam sobie wczoraj taki peeling kwasem glikolowym, mocnym (ok. 50%) na policzku. Jest zaczerwieniony.

Niestety muszę jak najszybciej iść zrobić zdjęcie do CV. Jest coś co przyspieszy proces gojenia się tego policzka?
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 20:21   #2651
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość

Niestety muszę jak najszybciej iść zrobić zdjęcie do CV. Jest coś co przyspieszy proces gojenia się tego policzka?
Jeśli się poparzyłaś, to w jedną noc się nie zagoi U mnie trwało to 3 dni (zejście tych największych plam), a to ponoć szybko.
Przede wszystkim natłuszczaj, czyli np jakaś maść z apteki typu Retimax.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-17, 20:43   #2652
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Pewnie masz rację. Ale to mój pierwszy raz z kwasem i wolałabym pobawić się nim gdzieś poza twarzą, tak na początek. Twarz potraktuję tylko tonikiem. Zresztą pomimo smarowania filtrem porobiły mi się delikatne przebarwienia na ramieniu, więc myślę, że to dobry pomysł.
Moim zdaniem niewiele, a może nawet nic Ci to nie da. Skóra twarzy jest o wiele delikatniejsza i uprzedzam tylko, że będziesz zaskoczona, ale pobawić się przecież nie zaszkodzi, jednak niech to ramię lepiej nie będzie wyznacznikiem tego, czy można na twarz, czy nie można
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 20:44   #2653
Bella2212
Zadomowienie
 
Avatar Bella2212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 1 009
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Kurcze no, zrobiłam potworną głupotę. Zrobiłam sobie wczoraj taki peeling kwasem glikolowym, mocnym (ok. 50%) na policzku. Jest zaczerwieniony.

Niestety muszę jak najszybciej iść zrobić zdjęcie do CV. Jest coś co przyspieszy proces gojenia się tego policzka?
Mi na podrażnienia najlepiej pomaga krem ochronny na zimno i wiatr z babydream dostępny w rossmannie (w dziale dla dzieci). Kosztuje 5 zł więc jak coś to dużo nie tracisz
grubą warstwę na noc i rano buzia wygląda o wiele lepiej
__________________
Bella
Bella2212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 07:05   #2654
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Kurcze no, zrobiłam potworną głupotę. Zrobiłam sobie wczoraj taki peeling kwasem glikolowym, mocnym (ok. 50%) na policzku. Jest zaczerwieniony.

Niestety muszę jak najszybciej iść zrobić zdjęcie do CV. Jest coś co przyspieszy proces gojenia się tego policzka?
mi pomaga najlepiej Avene cicalfate w dużej ilości
stosowałam dużo różnych rzeczy, panthenol, krem Bambino, maść z wit a, ale Avene jest najbardziej kojący i najszybciej usuwa zaczerwienienie
możesz dać pod niego wode termalną i panthenol to szybciej zadziała

---------- Dopisano o 08:04 ---------- Poprzedni post napisano o 07:54 ----------

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Żeby było dobrze? Non stop, caly rok.

Ja przechowuje jak normalny tonik, w zwykłej butelce, w szafce.

Ale ze peeling? Ja też zawsze na spirycie. Migdał to się chyba tylko częściowo rozpuszcza w wodzie.
a widzisz bo ja mam migdała gotowego
mlekowy robię tylko na wodzie

---------- Dopisano o 08:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Aha

---------- Dopisano o 18:37 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------


Zamówiłam migdałowy kwas. Czyli taki przezroczysty z rossmanna może być? Chciałabym widzieć co się w nim dzieje tak na wszelki wypadek.

---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:37 ----------



Wiem, wiem. Ale Ty też na pewno wiesz o co mi chodziło.
Wiadomo, że skóra po kwasach wymaga szczególnej pielęgnacji.



---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------


Pewnie masz rację. Ale to mój pierwszy raz z kwasem i wolałabym pobawić się nim gdzieś poza twarzą, tak na początek. Twarz potraktuję tylko tonikiem. Zresztą pomimo smarowania filtrem porobiły mi się delikatne przebarwienia na ramieniu, więc myślę, że to dobry pomysł.
też miałam w pojemniku z rossmana
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 10:08   #2655
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dzięki. Dzisiaj łuszczę się już, więc nie wiem, czy to co polecacie: krem z wit. A, Avene, Rossmann, nadal są rozwiązaniem. Na zdjęcia jestem umówiona na jutro rano, więc pewnie po sesji będę zmuszona do przetestowania swoich umiejętności photoshopowskich.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 10:17   #2656
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Dzięki. Dzisiaj łuszczę się już, więc nie wiem, czy to co polecacie: krem z wit. A, Avene, Rossmann, nadal są rozwiązaniem. Na zdjęcia jestem umówiona na jutro rano, więc pewnie po sesji będę zmuszona do przetestowania swoich umiejętności photoshopowskich.
ja avene cicalfate stosuje zawsze po kwasach prze kilka dni
na łuszczenie tez stosuję
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 12:47   #2657
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Czy któraś z Was używa kwasów w celu walki z wrastającymi włoskami po depilacji? Jakich i w jakim stężeniu?

Zostało mi dużo migdała, a na twarzy jakichś ochów i achów nie robi, więc pomyślałam o łydkach.
Kiedyś miałam glikola, rozrabiałam go na oko i smarowałam nogi po depilacji, ale robiłam to głównie, żeby się go pozbyć, bo cykałam się kłaść go na twarz i w sumie efektów nie pamiętam

Na twarz kusi mnie mlekowy, ale słońce jeszcze za mocne, chyba w końcu zamówię ten Skinoren
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 13:31   #2658
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was używa kwasów w celu walki z wrastającymi włoskami po depilacji? Jakich i w jakim stężeniu?

Zostało mi dużo migdała, a na twarzy jakichś ochów i achów nie robi, więc pomyślałam o łydkach.
Kiedyś miałam glikola, rozrabiałam go na oko i smarowałam nogi po depilacji, ale robiłam to głównie, żeby się go pozbyć, bo cykałam się kłaść go na twarz i w sumie efektów nie pamiętam

Na twarz kusi mnie mlekowy, ale słońce jeszcze za mocne, chyba w końcu zamówię ten Skinoren
kwasów na włoski nie uzywałam
ale używałam Pilarix i jest rewelacyjny https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...niu-skory.html

a ja mlekowego używałam całe lato ale zero słońca
skinoren bardzo lubie
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 14:04   #2659
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
kwasów na włoski nie uzywałam
ale używałam Pilarix i jest rewelacyjny https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...niu-skory.html

a ja mlekowego używałam całe lato ale zero słońca
skinoren bardzo lubie
Wszystko z mocznikiem odpada. Moja skóra nie toleruje tego składnika. Pilarix kiedyś miałam, zużyłam z trudnością, już nie pamiętam nawet na co.

Chyba sobie wreszcie ten Skinoren zamówię.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-18, 15:52   #2660
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
Dzięki. Dzisiaj łuszczę się już, więc nie wiem, czy to co polecacie: krem z wit. A, Avene, Rossmann, nadal są rozwiązaniem. Na zdjęcia jestem umówiona na jutro rano, więc pewnie po sesji będę zmuszona do przetestowania swoich umiejętności photoshopowskich.
A to studio nie oferuje obróbki graficznej wykonanych zdjęć? Teraz często coś takiego jest niemal w standardzie.
Przypomniał mi się krem Himalaya, często polecany jako właśnie taki opatrunek w tubce, przyspieszający gojenie, kojąco-osłaniajacy - to tak w razie gdybys jeszcze czegoś szukała.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 18:40   #2661
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
A to studio nie oferuje obróbki graficznej wykonanych zdjęć? Teraz często coś takiego jest niemal w standardzie.
Oferuje, ale przypuszczam, że ta obróbka nie będzie wystarczająca, bo wybrałam studio i pakiet nie najlichsze, ale też nie takie zupełnie wypasione. Koszty takich zdjęć to tutaj od 60 do kilkuset euro czyli sporo.

Ale to off-top, więc kończę.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 22:56   #2662
Bella2212
Zadomowienie
 
Avatar Bella2212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 1 009
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was używa kwasów w celu walki z wrastającymi włoskami po depilacji? Jakich i w jakim stężeniu?

Zostało mi dużo migdała, a na twarzy jakichś ochów i achów nie robi, więc pomyślałam o łydkach.
Kiedyś miałam glikola, rozrabiałam go na oko i smarowałam nogi po depilacji, ale robiłam to głównie, żeby się go pozbyć, bo cykałam się kłaść go na twarz i w sumie efektów nie pamiętam
Właśnie też się nosiłam z tym, żeby poruszyć ten temat na forum bo właśnie kombinuję z kwasami na nogi... najpierw jak wpadłam na ten pomysł to sobie kupiłam jakiś kwas, ale nie pamiętam jaki... chyba glikolowy. Kładłam go prosto z buteleczki (stężenie 70 albo 80 %), niestety buteleczka okazała się mała i starczył tylko na trzy razy chyba. Skóra schodziła po nim od razu.
Potem próbowałam salicyla, ale nie jestem w stanie powiedzieć w jakim stężeniu. Nałożyłam kilka razy ale nic się nie działo... Jak odstawiłam to po dłuższym czasie nastąpiło trochę łuszczenia.
Teraz zakupiłam sporą butlę mlekowego 80% i też kładę prosto z butelki. Skóra za bardzo nie piecze, schodzi od razu przy zmywaniu pod prysznicem, a potem nie mam żadnych podrażnień ani zaczerwienienia...
przez "schodzi od razu" mam na myśli, że jak jestem pod prysznicem i przejadę np. paznokciem t mi zostaje odrobina takiego białego naskórka; zazwyczaj pomagam temu trochę gąbką szorstką. Dzisiaj jedną nogę zostawiłam żeby zobaczyć jak to dalej będzie, ale po prostu podczas wycierania ręcznikiem naskórek mi się zrolował jak czasami roluje się krem...

co do efektów to za wiele nie mogę powiedzieć bo za krótko się w to bawię, ale zauważyłam, że jak chcę wycisnąć taki włosek to wychodzi po kwasach dużo łatwiej niż wcześniej...

ja mam ogromne tendencje do wrastania. Wrastają mi dosłownie wszędzie gdzie wyrwę ( i to po jednym razie): nogi, ręce, bikini a nawet wąsik czy brwi

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
kwasów na włoski nie uzywałam
ale używałam Pilarix i jest rewelacyjny
mam, niestety nic mi nie pomógł na wrastanie
__________________
Bella
Bella2212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 10:27   #2663
aanetaa007
Rozeznanie
 
Avatar aanetaa007
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 551
GG do aanetaa007 Send a message via Skype™ to aanetaa007
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Czesc

Mnie od dluzszego czasu bierze na kwasy ale nie jestem pewna czego moge sie spodziewac po nich. Na poczatku mysle o kwasie migdalowym, bo nie ma przy nim wizualnego luszczenia a przy dluzszym uzywaniu nawilza i ujedrnia skore. I tu jest pytanie: Jakie stezenie bedzie odpowiednie dla mnie skoro 4 miesiace temu mialam skore wrazliwa sucha a momentami azotopowa a po odstawieniu antykoncepcji przeszlam w skore tlusta.
__________________
BBL
squat challenge
Focus T25
21 day fix

PiYo

w planach:
Focus T25


Insanity Max: 30

15/06/15
aanetaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 10:40   #2664
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez aanetaa007 Pokaż wiadomość
Czesc

Mnie od dluzszego czasu bierze na kwasy ale nie jestem pewna czego moge sie spodziewac po nich. Na poczatku mysle o kwasie migdalowym, bo nie ma przy nim wizualnego luszczenia a przy dluzszym uzywaniu nawilza i ujedrnia skore. I tu jest pytanie: Jakie stezenie bedzie odpowiednie dla mnie skoro 4 miesiace temu mialam skore wrazliwa sucha a momentami azotopowa a po odstawieniu antykoncepcji przeszlam w skore tlusta.
Zawsze na początku należy zastosować najniższe stężenia, np 10%. No ja się przy 15% łuszczyłam niemiłosiernie, więc nie jest powiedziane, że po migdale nie ma łuszczenia, to zależy od skóry. Poza tym zaleca się przed peelingiem kwasowym zaprawiać skórę przez kilka tygodni jakimś delikatniejszym produktem z kwasami, kremem lub tonikiem.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 10:46   #2665
Aciaz1000
Raczkowanie
 
Avatar Aciaz1000
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 289
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny zakupiłam Tonik z Ziaja Liście Manuka, jest napisane że jest z kwasem migdałowym. Ale nie mam pojęcia ile procent. Czy 2 tygodnie tego toniku wystarczy przed peelingiem? Czy mam sama zrobić tonik?


I czym myć buzię po peelingach?
Aciaz1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 11:26   #2666
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny zakupiłam Tonik z Ziaja Liście Manuka, jest napisane że jest z kwasem migdałowym. Ale nie mam pojęcia ile procent. Czy 2 tygodnie tego toniku wystarczy przed peelingiem? Czy mam sama zrobić tonik?


I czym myć buzię po peelingach?
Lepiej zrób sama, to będziesz wiedziała ile w nim jest

Czymś możliwie najdelikatniejszym - ja mam obecnie żel do mycia twarzy Flos Lek z serii hipoalergicznej i mnie nie podrażnia nic a nic. Ale mnie to akurat mało co podrażnia, więc mogę być kiepskim wyznacznikiem :P

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zawsze na początku należy zastosować najniższe stężenia, np 10%. No ja się przy 15% łuszczyłam niemiłosiernie, więc nie jest powiedziane, że po migdale nie ma łuszczenia, to zależy od skóry. Poza tym zaleca się przed peelingiem kwasowym zaprawiać skórę przez kilka tygodni jakimś delikatniejszym produktem z kwasami, kremem lub tonikiem.
To prawda, a do tego nawet to samo stężenie może się zachować zupełnie inaczej W zeszłym roku poprzez kilka peelingów doszłam do stężenia 40% i łuszczenie ledwie zauważalne, tyle co nic.

W tym roku peeling robiłam już 5 razy - cztery razy nie działo się nic, albo zupełnie minimalne łuszczenie (trzymając 30 min), a za piątym (to było dosłownie w ubiegły wtorek) wytrzymałam tylko 5 minut bo skóra mnie paliła strasznie, zrobiła mi się "piękna" skorupka na twarzy i skóra elegancko zeszła, bez strupów, podrażnień i innych nieprzyjemności, typowa wylinka Nareszcie poczułam, co to peeling kwasowy Tyle że akurat w weekend byłam na wyjeździe i mogłam zapomnieć o jakimkolwiek makijażu, bo wyglądałabym jeszcze gorzej... Ale filtr ładnie zakamuflował skórki i nie było tak źle

Pewnie za krótki odstęp czasowy między peelingami i skóra nie zdążyła się zregenerować (mimo że wizualnie była już zupełnie zagojona), ale też nowością było to, że nałożyłam kwas pędzlem na twarz (takim języczkowym do podkładu), a nie jak zwykle wacikiem. I odniosłam wrażenie, że zrekrystalizował trochę później
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 12:29   #2667
martuszak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 42
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja używałam migdalka na bikini. Ok 25 % na rektyfikowanym ale potrzeba duuuuuuuuzo czasu i cierpliwosci zeby stan sie poprawil. Duzo szybciej i lepiej jest uzywanie malenkiej igielki na te wrastajace. Skora po dwoch dniach wyglada jak nowa
martuszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 16:25   #2668
Agus91x
Raczkowanie
 
Avatar Agus91x
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 84
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

hej, jezli stosuje peeling kwasem salicylowym w stezeniach od 10 - 15% to czy konieczna jest ochrona skory kremem z filtrem jesli nie przebywam dlugo na dworze w ciagu dnia? chodzi o to ze po kremach z filtrem dostaje wysypu w postaci bolacych podskornych pryszczy wiec to stosowanie peelingow z kwasem na pozbycie przebarwien byloby jak zataczajace sie kolo...
__________________
Agus91x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 16:38   #2669
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agus91x Pokaż wiadomość
hej, jezli stosuje peeling kwasem salicylowym w stezeniach od 10 - 15% to czy konieczna jest ochrona skory kremem z filtrem jesli nie przebywam dlugo na dworze w ciagu dnia? chodzi o to ze po kremach z filtrem dostaje wysypu w postaci bolacych podskornych pryszczy wiec to stosowanie peelingow z kwasem na pozbycie przebarwien byloby jak zataczajace sie kolo...
Przy kwasie salicylowym ochrona przeciwsłoneczna jest konieczna (kwas salicylowy jest fotouczulający). Musisz szukać innego filtra
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 16:48   #2670
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Jak dla mnie, to przy jakimkolwiek złuszczaniu skóry trzeba używać filtra bez względu na to, czy jest fotouczulający czy nie, ja przy migdale też się filtruję ciągle Bądź co bądź odsłaniamy nowy, wrażliwy naskórek i możemy sobie zaszkodzić. Filtruję się nawet jak wiem, że cały dzień nie wychylę nosa z domu - szyby pochłaniają tylko jakiśtam procent (nie pamiętam jaki) promieniowania. Ale używam wtedy niższego faktora - SPF30, akurat mam Sorayę na zużycie

Ale tak w sumie nawet bez złuszczania warto używać filtrów...
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.