Weselny dylemat- pomóżcie niezorientowanej! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-05, 07:02   #1
Kredusia
Raczkowanie
 
Avatar Kredusia
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 247
Question

Weselny dylemat- pomóżcie niezorientowanej!


Cześć wszystkim,
za dwa tygodnie jedziemy z TŻtem na wesele do jego dalekiej rodziny. Decyzja podjęta ostatecznie na ostatnią chwilę, więc od razu rzuciłam się w wir zakupów. I tu właśnie pojawił się problem. Przez ostatnie 1,5 roku sporo przytyłam z różnych powodów, więc najwygodniej jest robić zakupy w internecie - większy wybór. Mam już upatrzoną sukienkę. Jest ona czarna, rozkloszowana, gładka. Ogółem nic specjalnego Chcę założyć do niej pudrowy żakiet i mieć różowawą kopertówkę, ale rodzi się pytanie. Jaki żakiet wybrać? A w zasadzie jakiej długości? Początkowo chciałam mieć zwykły, do biodra, nie zapinany. Potem TŻ zwrócił mi uwagę, że do takich sukienek chyba nosi się krótkie, do żeber. Ja najpierw przytaknęłam, potem przepatrzyłam internety wstępnie i mało jest jakiś spoko żakietów krótszych beżowo- pudrowych nie wyglądających na babcine. Zastanawiam czy przypadkiem ten trend na żakiet do żeber przy sukience nie jest taki z lat 70. Rozumiem garsonki, tam faktycznie ten żakiet jest krótki, ale to komplet a nie dwa oddzielne elementy garderoby. Naczytałam się, że żakiet krótki to przy sylwetkach typu jabłko, bo wyrównuje proporcje. A ja no grubsza może jestem , ale nie w jabłko czy gruszkę. Zawsze byłam klepsydrą jednak i nadal jestem dość równa.
Jeśli ktoś przebrnął przez moją paplaninę to bardzo proszę o jakieś rady, bo jestem w kropce.
Kredusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 08:22   #2
Inal
Rozeznanie
 
Avatar Inal
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 549
Dot.: Weselny dylemat- pomóżcie niezorientowanej!

Osobiście uważam,że krótki żakiet to zły pomysł. Kojarzy mi się z bolerkami etc.,które wg mnie nie są fajne. Obecnie taka"moda"powoli odchodzi. Z doświadczenia rodziny i niektórych znajomych,wiem,iż wybraliby oni taki ubiór,lecz czasami próbuję ich uświadomić,że to nic dobrze wyglądającego.Da się zauważyć,jak mało osób ubiera owy krój żakietu, a zwłaszcza u młodych. Ja jestem na nie,lecz jest to tylko moja opinia. Ile ludzi,tyle gustów.
__________________
You can not describe the passion. You can only live it! #F1
Inal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-05, 21:29   #3
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Weselny dylemat- pomóżcie niezorientowanej!

Tu nie ma znaczenia jakiej długości żakiet jest modny, ale na jakiej wysokości Twoja sukienka odcina się (zaczyna się rozszerzać) - na tej podstawie dobierz długość okrycia. Dziwacznie wygląda sukienka odcinana pod biustem z żakietem do pasa...

Cytat:
Napisane przez Kredusia Pokaż wiadomość
Jest ona czarna, rozkloszowana, gładka.

Edytowane przez victorion
Czas edycji: 2015-08-05 o 21:30
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 01:47   #4
annakoz87
Przyczajenie
 
Avatar annakoz87
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 8
Dot.: Weselny dylemat- pomóżcie niezorientowanej!

Leć w tej kiecce do sklepu!!! i poprzymierzaj do niej żakiety, sama się zobaczysz w różnych opcjach i ewentualnie mozesz poradzic się pani w sklepie albo idz z chlopakiem/przyjaciolka na pewno cos dobierzecie
annakoz87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 09:56   #5
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Weselny dylemat- pomóżcie niezorientowanej!

do rozkoszowanej sukienki z przyczyn, o których wspomniała victorion najlepszym rozwiązaniem jest prosty płaszczyk z chanelkowym okrągłym dekoltem, może być z krótkim (3/4) rękawkiem lub podobna marynkarka. przy czym osobiście do marynarek mam mieszane uczucia, bo te w popularnych sieciówkach pasują na dziewczyny w mocno przeciętnych gabarytach (nie za chude, nie za grube, nie za niskie, nie za wysokie). dodatkowo wiele z nich wygląda ciotkowato.

fajnym rozwiązaniem, lansowanym od kilku sezonów jest ramoneska czy inna mała skórzana kurteczka (byle nie w kształcie bomberki, bo to akurat do eleganckiej kiecki nijak), która sprawi, że na formalnej części uroczystości będziesz wyglądać nieco bardziej rockowo, a poza tym - istnieje duże prawdopodobieństwo, że później założysz ją jeszcze wiele, wiele razy (kiedy będzie szansa na ten płaszczyk... za rok, przy kolejnym weselu lub chrzcinach?)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 10:56   #6
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Weselny dylemat- pomóżcie niezorientowanej!





wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-06, 16:21   #7
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: Weselny dylemat- pomóżcie niezorientowanej!

No nie wiem jaka będzie pogoda za 2 tygodnie. Jednak jak taka jak teraz to raczej proponowałabym zainwestować w przewiewny np. tiulowy szal.
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-09, 13:17   #8
Kredusia
Raczkowanie
 
Avatar Kredusia
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 247
Dot.: Weselny dylemat- pomóżcie niezorientowanej!

Kochane, dziękuję za wszystkie rady. Zdecydowałam się na krótki żakiecik, wydaje mi się że pasuje najbardziej. Niestety płaszcze, ramoneski etc. Odpadają w związku z panującymi i zapowiadanymi upałami. Dla mnie wesele to przede wszystkim wygoda więc strój musi być w miare funkcjonalny. A szali na ramiona nienawidzę, nie umiem się w tym zgrabniw i powabnie poruszać, spada mi to. Masakra, takie ze mnie beztalencie Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi
Kredusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-14, 07:28   #9
wiosennylook
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 20
Dot.: Weselny dylemat- pomóżcie niezorientowanej!

Cieszę się, że zdecydowałaś się na wersję krótkiego żakietu, też bym tak zrobiła. Pozdrawiam.
wiosennylook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-14 08:28:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.