Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-19, 08:07   #2881
xBlackRosex
Raczkowanie
 
Avatar xBlackRosex
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 166
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Linn4 Pokaż wiadomość
Hej
Od dłuższego czasu myślę nad kolczykiem w wardze, bardzo mi się podoba Może któraś z was wie, w którym miejscu w Częstochowie można zrobić taki zabieg(i w jakiej cenie?)? I co myślicie o samodzielnym przekłuwaniu (to pytanie pewnie padło, ale nie chcę przeszukiwać całego wątku :P)?
Studio "Diabolik" w I Al. NMP (dawniej miescilo sie na ogrodowej). Sama tam wykonywałam kolczyk i ma sie bardzo dobrze (zresztą tak jak poprzednie przeklucia: pępek i język).

Samodzielnie możesz sobie przebić jedynie ucho (ja przekłuwałam rownież nos, ale z perspektywy czasu uważam , że to była głupota)
xBlackRosex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 17:56   #2882
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Linn4 Pokaż wiadomość
Hej
Od dłuższego czasu myślę nad kolczykiem w wardze, bardzo mi się podoba Może któraś z was wie, w którym miejscu w Częstochowie można zrobić taki zabieg(i w jakiej cenie?)? I co myślicie o samodzielnym przekłuwaniu (to pytanie pewnie padło, ale nie chcę przeszukiwać całego wątku :P)?


Szczerze mówiąc ja sama przekłuwałam sobie dolną wargę, i żyję
Mam kolca już 2 lata, nie paskudzi się, wszystko jest ok. Aczkolwiek czasami zastanawiam się czy nie lepiej było iść do piercera, przecież mogłam to zrobić źle i żałować do konca życia. Maiłąm farta, ale głupi zawsze ma szczęscie.
Także polecam piercera
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 22:27   #2883
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Powiedzcie mi tylko, dlaczego to ucho mozna samemu przebic, a wargi nie? Zakazenie jakies mozna chyba tak samo zlapac?
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-19, 22:30   #2884
xBlackRosex
Raczkowanie
 
Avatar xBlackRosex
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 166
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Chaos_Girl Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi tylko, dlaczego to ucho mozna samemu przebic, a wargi nie? Zakazenie jakies mozna chyba tak samo zlapac?
Wiadomo, ze mozna, tak samo jak mozna zlapac w przypadku zwyklego skaleczenia
Bardziej chodzilo mi raczej o ryzyko uszkodzenia jakiegos nerwa, czy tez krzywo wykonane przeklucie...
... a jak jest z uszami... wiadomo
xBlackRosex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 17:44   #2885
snide
Zadomowienie
 
Avatar snide
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 086
GG do snide
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

przekłucie ucha jak i innej części ciała niczym się od siebie nie różni. nie kłujemy się samodzielnie ale idziemy do profesjonalisty-piercera
__________________
snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead
snide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 18:43   #2886
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez snide Pokaż wiadomość
przekłucie ucha jak i innej części ciała niczym się od siebie nie różni. nie kłujemy się samodzielnie ale idziemy do profesjonalisty-piercera

Popieram)
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-20, 21:55   #2887
Linn4
Raczkowanie
 
Avatar Linn4
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 244
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

I jeszcze jedno: Czy jeśli zdecyduję, że więcej nie chcę już nosić kolczyk,a czy zostanie mi widoczna blizna?
xBlackRosex ile zapłaciłaś? Jesli się zdecyduję pewnie pójdę do tego właśnie studia
__________________



Edytowane przez Linn4
Czas edycji: 2009-10-20 o 21:56
Linn4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 22:34   #2888
xBlackRosex
Raczkowanie
 
Avatar xBlackRosex
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 166
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Co do blizny to szczerze mowiac niewiem, mojej znajomej zagoilo sie pieknie i nic nie widac, lecz widzialam tez osoby chodzące z dziurą.

Płaciłam 30zł z własnym kolczykiem (największy wybór i najtaniej mają u jubilera kolo McDonalda). Jest też opcja 60zł z ich kolczykiem.
xBlackRosex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 01:08   #2889
Linn4
Raczkowanie
 
Avatar Linn4
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 244
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Dzięki bardzo Jeśli się zdecyduję (a mam nadzieję, że tak się stanie już w tym tygodniu ) to dam znać Zapewne trzeba mieć zgodę od rodziców, prawda?
__________________


Linn4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 07:00   #2890
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez xBlackRosex Pokaż wiadomość
Wiadomo, ze mozna, tak samo jak mozna zlapac w przypadku zwyklego skaleczenia
Bardziej chodzilo mi raczej o ryzyko uszkodzenia jakiegos nerwa, czy tez krzywo wykonane przeklucie...
... a jak jest z uszami... wiadomo
Ucho tez mozna krzywo przekluc. Co do nerwow, to moja znajoma rozmawiala w jakims salonie z piercerami (chciala sama sobie przekluc warge) i mowili, ze nerwy znajduja sie dosc daleko od ust, czy brwi. Jesli klujesz blisko wargi np, nie ma wiekszego ryzyka.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 07:18   #2891
xBlackRosex
Raczkowanie
 
Avatar xBlackRosex
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 166
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Linn4 Pokaż wiadomość
Dzięki bardzo Jeśli się zdecyduję (a mam nadzieję, że tak się stanie już w tym tygodniu ) to dam znać Zapewne trzeba mieć zgodę od rodziców, prawda?
Co do zgody zalezy jak wygladasz. Lepiej przygotuj zgode, na kartce musi byc numer dowodu osobistego no i ta cala formulka. Moim zdaniem patrza na to z przymrozeniem oka.
xBlackRosex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 10:04   #2892
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

akurat w okolicach ust przebiega gałęź brzeżna żuchwy nerwu-więc wcale tak latwo nie jest i nie ma jednej zasady jak kłuć
a co do zgody-ja nie rozumiem tego kombinowania i oszukiwania-ja nie patrze z przymrużeniem oka-weźcie pod uwage że poitem wracacie do domu waszych rodzicow,którzy takiej zgody nie wydali-pewna dojrzałośc polega na tym że świadomie robi się pewne rzeczy i ponosi konsekwencje danych działań
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 14:11   #2893
Linn4
Raczkowanie
 
Avatar Linn4
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 244
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Nie chodzi mi o żadne kombinowanie Chcę tylko upewnić się, że wchodząc do salonu będę mieć wszystko przy sobie i nie będzie potrzeby wracać się do domu.
Chyba jednak nie zdecydowałabym się na samodzielne przekłuwanie...
__________________


Linn4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 14:16   #2894
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Linn4 Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno: Czy jeśli zdecyduję, że więcej nie chcę już nosić kolczyk,a czy zostanie mi widoczna blizna?
xBlackRosex ile zapłaciłaś? Jesli się zdecyduję pewnie pójdę do tego właśnie studia
Ja kolca nosiłam 2 lata, ostatnio, jakiś miesiąc temu zgubiłam kulkę i jakoś nie mam głowy, żeby iść i kupić nową. Od mieś. kolczyka nie zakładałam, a dziurka jest dość widoczna:P
śwoją drogą moja siostra też miała z jakieś 5 lat tamu i dziure ma do tej pory, tylko jest mniej widoczna:P
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 04:06   #2895
chicaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 106
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Cytat:
mam aparat ortodontyczny stały. moge mieć kolczyk czy nie za bardzo?
i w ogole czy od kolczyka w warze krzywią się zęby?
Śmiało możesz mieć. Ja mam aparat na zębach, kolczyk w języku i chyba w piątek idę zrobić sobie jeszcze w wardze Ale będę miała metalu

Mam parę pytań odnośnie kolczyka w wardze. Czy jeżeli chce go zrobić na środku ust (tak jak miał Chester Bennington z LP, czy Travis Barker z Blink 182, jak ktoś kojarzy ;p), a nie w kąciku, to jest jakaś różnica w przebijaniu? I czy ten kolczyk może być tak założony, że tylko samo to kółko będzie widać? Tak się zastanawiam, że jeśli nawet jest taka możliwość, to kuleczką będzie musiała być w buzi zakręcona, no nie? I wtedy na pewno będzie przeszkadzać i drażnić. Kurde nie potrafię tego wytłumaczyć o co mi chodzi Chciałabym po prostu przebić sobie wargę dokładnie na środku ust i mieć kolczyk bez tych kuleczek, same kółko I jeszcze jedno pytanie. Czy mocno ten kolczyk przeszkadza np. w całowaniu?

Edytowane przez chicaa
Czas edycji: 2009-10-22 o 04:07
chicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 12:21   #2896
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

hm. mam właśnie takiego kolca:P polecam Ci normalnego ze sztangą, przynajmniej na początek, nim się nie zagoi. Nie ma co zakłądać od razu kółka, bo ciągle będziesz się zaczepiała o coś i będą problemy z gojeniem w całowaniu nie przeszkadza) a co do kulki w buzi to musisz uważać, żeby Ci się tam nie "zgubiła"

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

idę zaraz po kolca, bo mi się zgubiła kulka a już się stęskniłam za nim)
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 15:56   #2897
snide
Zadomowienie
 
Avatar snide
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 086
GG do snide
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

sztanga?! labret i to najlepiej z bioplastu jest odpowiednim kolczykiem na początek. kółko/podkowa wydłuży proces gojenia.
__________________
snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead
snide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 16:22   #2898
chicaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 106
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Bankowo idę jutro przebić tyle, że kurde waham się czy zrobić na środku czy może z boku. Niby jestem zdecydowana na środek, ale obawiam się, że mi się nie spodoba, rozczaruje się. Bo po boku już wiem jak wyglada i wiem, że inaczej nie będzie. Nie wiem co mam wybrać. Muszę pooglądać zdjęcia i na spokojnie to przemyśleć.

Czyli o basenie jutro po przebiciu mogę pewnie zapomnieć? ;/ Fajtłapa ze mnie, zapomniałam, że jestem umówiona na przebicie wargi, a na basen się zapisałam na ten sam dzień wrr.

Edytowane przez chicaa
Czas edycji: 2009-10-22 o 16:27
chicaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 16:26   #2899
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Podłączam się do tematu niechcąc zaśmiecać forum i zakładać nowego tematu:

Otóż zamierzam sobie zrobić labreta. Studio już wybrane (długo szukałam informacjii w necie i po znajomych,robiłam wywiad i zdecydowałam się na krakowski KULT),decyzja podjęta i poszłabym sobie to zrobić chociażby teraz ale 14 listopada idę na wesele-wolałabym iść tam bez opuchlizny,bez ewentualnych siniaczków itd na twarzy. Kto wie ile się goi takie przekłucie?!
Oczywiście wiem,ze czas całkowitego wygojenia wynosi 1,5 do 2 miesięcy (czytałam forum i edukowałam się na rewelecyjnym wildcat.pl) ale dotyczy to kanału przebicia-więc kiedy z zewnątrz wszystko wygląda już ok,normalnie-w środku nie wszystko jest jeszcze załkiem wygojone.

Mam pytanie: czy po około 2 tygodniach od przekłucia będę wygladała normalnie? bez śladów że jest to dopiero co zrobione?
Tzn czy po około 2óch tygodniach będzi eten kolczy i moja twarz wyglądała "wyjściowo",że tak powiem? nie chcę czekać i robić tego po weselu-ale nei chce też mieć opuchniętej twarzy itp na weselu.
Proszę o pomoc i nie zrozumcie mnie źle!
Pozdrawiam
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-22, 16:30   #2900
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez snide Pokaż wiadomość
sztanga?! labret i to najlepiej z bioplastu jest odpowiednim kolczykiem na początek. kółko/podkowa wydłuży proces gojenia.
Cały czas mam na myśli labreta, nie wiem dlaczego móie sztanga, po prostu tak mi się uwaliło
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 19:11   #2901
bubblegirl
Raczkowanie
 
Avatar bubblegirl
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 136
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
Podłączam się do tematu niechcąc zaśmiecać forum i zakładać nowego tematu:

Otóż zamierzam sobie zrobić labreta. Studio już wybrane (długo szukałam informacjii w necie i po znajomych,robiłam wywiad i zdecydowałam się na krakowski KULT),decyzja podjęta i poszłabym sobie to zrobić chociażby teraz ale 14 listopada idę na wesele-wolałabym iść tam bez opuchlizny,bez ewentualnych siniaczków itd na twarzy. Kto wie ile się goi takie przekłucie?!
Oczywiście wiem,ze czas całkowitego wygojenia wynosi 1,5 do 2 miesięcy (czytałam forum i edukowałam się na rewelecyjnym wildcat.pl) ale dotyczy to kanału przebicia-więc kiedy z zewnątrz wszystko wygląda już ok,normalnie-w środku nie wszystko jest jeszcze załkiem wygojone.

Mam pytanie: czy po około 2 tygodniach od przekłucia będę wygladała normalnie? bez śladów że jest to dopiero co zrobione?
Tzn czy po około 2óch tygodniach będzi eten kolczy i moja twarz wyglądała "wyjściowo",że tak powiem? nie chcę czekać i robić tego po weselu-ale nei chce też mieć opuchniętej twarzy itp na weselu.
Proszę o pomoc i nie zrozumcie mnie źle!
Pozdrawiam

Wszystko zalezy od tego jak Ci sie bedzie goiło, ale wydaje mi sie ze za 2 tygodnie bedzie wygladac ok - mnie w 1 dzien troszke spuchło i bylo czerwone, ale 2 - 3 dzien wygladalo juz calkiem normalnie i zadnych siniaczków nie mialam
Jest opcja ze przeklucie bedzie sie 'paprać', ale jesli bedziesz odpowiednio je pielegnowala powinno byc ok.

Baw sie dobrze na weselu
bubblegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 20:05   #2902
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

normalne jest że po dwóch tygodniach może być opuchniete,zaczerwienione i bedzie sie limfić
pozatym nawet jesli ouchlizna zejdzie to kolczyk bedzie dluższy i bedzie odstawał tudzież sprawiał mały dyskomfort w jedzeniu
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 20:49   #2903
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Czyli jednak poczekać?
a tak strasznie już go chciałam... Wiem też,że po przekłuciu nie powinno się pić alkoholu ale to akurat nie problem ponieważ z uwagi na sport nie piję... a po jaki konkretnie czasie można go zmienic na krótszy? dzwoniłam dziś do wybranego studia anie w sumie nie zaoytałam po jakim czasie zmieniają-tyle tylko się dowiedziałam,że oni się tą zmianą zajmują później.

Stwierdziłam: pal sześć to wesele! Przecież to w końcu nie ja za mąż wychodzę-co ma być to będzie! Byłam dzisiaj w krakowskim Kulcie i zrobiłam labreta. Robiła mi go Ania (Kudi) i jestem zachwycona studiem jak i Anią-przesuper osoba. Póki co wygląda ok,mam nadzieję,że problemów nie będzie! Kupiłam tam od razu preparat BPA,który oni sprowadzają gdzieś z zagramanicy. 25zeta kosztowało ale wolę to niż,żeby mi sie gorzej później goiło.
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky

Edytowane przez Lady_Kala
Czas edycji: 2009-10-26 o 17:49 Powód: chciałam coś dodać a nie chcę pisać post pod postem
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 10:43   #2904
Pazzur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 11
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

a ja sobie wczoraj zrobiłem kolca w wardze i brwi ^^
na razie mam labreta w wardze i banana w brwi ale za miesiąc mam przyjść i wymienić na spirale do wargi i kolko zamykane kulka do brwi ^^
już się doczekać nie moge
w wardze mam strasznie wielka kulkę i mnie denerwuje ale jakoś wytrzymam wczoraj mi się wydawało ze pręcik jest dużo zadurzy ale jak mi warga spuchła to jest prawie zakrotki ^^
Pazzur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 18:49   #2905
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Mam pewien problem z moim dwudniowym labretem: otóż ta metalowa stopka będąca w środku znajduje się na granicy zębów i dziąseł-trochę mnie to drażni ale najbardziej boję sie osuwania dziąseł: już nawet mam taką paranoję,że wydaje mi się,że dziąsła już mi się osunęly i że zęby mnie bolą chociaż pewnie sobie to wkręcam tylko( Czy przy wymianie na krótszy jest szansa,że nie będzie na tej granicy? Czy są mniejsze rozmiary tych wewnętrznych stopek? I czy bioplast nawet wypadający na linii dziąseł (przecież np kolce centralnie w brodzie wypadają na dziąsłach...) zapobiega osuwaniu tych nieszczęsnych dziąseł?!
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 19:46   #2906
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Ostatnio byłam u dentysty i zapytałam o to czy bardzo obniżyły mi się dziąsła dolnych jedynek, powiedziała, że jedno tak, ale jestem młodą osobą, więć nawet jak wyjmę za jakiś nieokreślony czas to, że dziąśło wróci do poprzedniego stanu, bo jest jeszcze plastyczne. też wydawało mi się, że bolą mnie zęby, ale tylko mi się wydawało
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 20:01   #2907
Lady_Kala
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Kala
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 809
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

A czy Tobie też to wewnętrzne kółko (stopka) wypadało na linii dziąseł i zębów bo mam wrażenie,że jakaś część tej stopki właśnie podrażnia mi linię dziąseł-chyba,że to kolejna rzecz którą sobie wkręcam

czy trzeba ileś odczekać po zrobieniu kolczyka przed wizytą u dentysty?! Nie wiem czy to może zaszkodzić,być niebezpieczne a chętnie bym odwiedziła stomatologa.

I na koniec: co sądzicie o tym artykule? Przeraził mnie zwłaszcza fragment o stanach przedrakowych: "Noszenie kolczyków w wargach czy języku może wywołać podrażnienia przyzębia i odsłonięcie szyjek zębowych - ostrzega dr Jacek Wieczorek z kliniki stomatologicznej Eurodental. Może również osłabić stabilność zębów i podrażnić błonę śluzową jamy ustnej. Powoduje to leukoplakię, przedrakowe rogowacenie nabłonka śluzówki, które nie leczone przekształca się niekiedy w nowotwór. U 35 proc. osób po przekłuciu języka, policzków lub warg cofa się linia dziąseł, co przyspiesza utratę zębów - alarmują dziennikarze w lipcowyn wydaniu "Journal of the American Dental Association"."

Tu całość artu-dość szokującego: http://www.anja.pl/node/273
__________________
Bloguję o perfumach:
https://olfaktoryczna-swiatynia.blogspot.com/
***
ADOPT! SAVE A LIFE!
Life saved: 2 Milka Draka
Dwie syberian husky
Lady_Kala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 21:33   #2908
Popielasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Przekułam sobie warge, jednak chce zdjąć kolczyk. Mam kółko z taka kuleczka. Jak ta kuleczke odpiąc? Probuje rozciagnąć to kołko ale nic nie idzie. Prosze o szybka odpowiedz.
Popielasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 21:39   #2909
Chaos_Girl
Zadomowienie
 
Avatar Chaos_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 150
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Hmm chyba wystraczy ja wyciagnac...
Ja mam dwa kolce w wardze-gora i dol. Oba sa tak zrobione, ze nie dotykaja dziasel. Na dole przeklucie mam zrobione ku gorze i mam w srodku kulke, nie stopke. Gora, to bioplast z mala stopka. Na poczatku mialam kolczyk z taka duza i gruba i tez mi haczyl o dziasla.
Chaos_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-29, 04:12   #2910
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Kolczyk w wardze - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lady_Kala Pokaż wiadomość
A czy Tobie też to wewnętrzne kółko (stopka) wypadało na linii dziąseł i zębów bo mam wrażenie,że jakaś część tej stopki właśnie podrażnia mi linię dziąseł-chyba,że to kolejna rzecz którą sobie wkręcam

czy trzeba ileś odczekać po zrobieniu kolczyka przed wizytą u dentysty?! Nie wiem czy to może zaszkodzić,być niebezpieczne a chętnie bym odwiedziła stomatologa.

I na koniec: co sądzicie o tym artykule? Przeraził mnie zwłaszcza fragment o stanach przedrakowych: "Noszenie kolczyków w wargach czy języku może wywołać podrażnienia przyzębia i odsłonięcie szyjek zębowych - ostrzega dr Jacek Wieczorek z kliniki stomatologicznej Eurodental. Może również osłabić stabilność zębów i podrażnić błonę śluzową jamy ustnej. Powoduje to leukoplakię, przedrakowe rogowacenie nabłonka śluzówki, które nie leczone przekształca się niekiedy w nowotwór. U 35 proc. osób po przekłuciu języka, policzków lub warg cofa się linia dziąseł, co przyspiesza utratę zębów - alarmują dziennikarze w lipcowyn wydaniu "Journal of the American Dental Association"."

Tu całość artu-dość szokującego: http://www.anja.pl/node/273


Też mam stopkę na linii zębów, nie ma się czym stresować, jeszcze się nie przyzwyczaiła, że coś :Ci przeszkadza" w buzi;D Nie wkłądaj sobie do głowy tego co piszą w internecie, bo niekiedy jak czytam co wymyślają, to ręce mi opadają
Co do artykułu, hm. mam kolca w warce 2 lata, w języku rok, regularnie (ok4 mies) biegam do dentysty aby to kontrolować, nić poza tym co napisałam u góry się nie dzieję. Owszem pewnie są takie przypadki, ale jak mielibyśmy myśleć o ciągłych zagrożeniach, któe mogłyby sie przyczynić do raka to z domu byśmy nie wychodzili a i to by nie wystraczyło.
Idz do stomatologa jak Ci się zagoi, pamiętam, że ja poszłam, miałam chyba pół roku kolczyka, bo wyjęłam go przed wizytą.
Nie stresuj się tymi dziąsłami
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-23 08:34:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:07.