Jakie studia inżynierskie bez fizyki? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-26, 11:15   #31
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Cytat:
Napisane przez czijo Pokaż wiadomość
To była ironia, prawda?
tez tak myslę
Cytat:
Napisane przez sama92 Pokaż wiadomość
do viva91: nie badz taka do przodu... mieszkam ok 120-150 od olsztyna i ponad 200 od bialego, chce miec prace po studiach, ciezko zrozumiec? pisalam juz ze dietetyka sie interesuje ale co z tego? wydam kase i bede bezrobotna.. stypendium a i owszem - ale po roku studiowania, na socjalne nie zasluguje bo mimo ze dochod sporo przekracza - to nikt nigdy nie widzial tych pieniedzy... jakas ty wielce madra... zero empatii.. zreszta dziekuje za twoje ,,cenne" wypowiedzi malo znasz zycie i chyba nie masz co robic..

nie, wiesz, nie rozumiem że ktos chce mieć prace po studiach, po co w ogóle ludziom praca?
a teraz na serio: każdy chce miec pracę po studiach. ale jak sie pójdzie na kierunek tylko dlatego że "jest na nim mało fizyki" to raczej się na nim nie rozwinie i o pracę będzie ciężko.
i ja nie mówię że masz brać obowiązkowo stypendium. napisałam jak sytuacja wygląda u mnie, bo w poprzednim poście napisałaś tak, jakby problem finansowy mnie nie dotyczył. a dotyczy.
"nie mam co robić"? nie wiesz co robie więc nie pisz tak. nie chciałam Cię głaskać po główce i pochwalac wszystko co robisz, tylko powiedzieć jak to wyglada w rzeczywistości. to że będę Ci współczuć nic nie zmieni. za to doświadczenie jakie nabyłam podczas studiowania mogło się przydać. no ale ja przecież "mało znam zycie"... ludzie myślą że jak będzie inż. przed nazwiskiem to będzie ok. no nie do końca. jak będziesz inżynierem informatyki, to wtedy będzie ok. pierwszy lepszy kierunek inżynierski niczego nie gwarantuje...
także zmykam, juz i tak nie zaakceptujesz tego co piszę.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2011-06-26 o 11:18
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 11:45   #32
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 15:43   #33
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Cytat:
Napisane przez Styczniowa93 Pokaż wiadomość
Uwierz mi, po pielęgniarstwie nie ma niezłych perspektyw pracy w Polsce. Chyba, że ktoś lubi pracować jak Murzyn za grosze, odwalać najgorszą robotę (przewijanie, mycie starszych osób itd) i niejednokrotnie być poniżanym przez lekarzy. Odradzam wszystkim pielęgniarstwo! No, chyba że ktoś czuje do tego powołanie.
tez tak sadze, jedynie to w jakis prywatnych klinikach zarobki byly by chyba dobre, albo za granica

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
A orientujesz sie jak z geodezja i kartografia? jak z rynkiem pracy? ja slyszalam ze jest juz przesycony geodetami
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..



Edytowane przez niby nic
Czas edycji: 2011-06-26 o 15:46
niby nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 15:46   #34
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Cytat:
Napisane przez niby nic Pokaż wiadomość
A orientujesz sie jak z geodezja i kartografia? jak z rynkiem pracy? ja slyszalam ze jest juz przesycony geodetami
tak się mówi, no ale z drugiej strony jakich kierunków absolwentów brakuje? nielicznych, typowo technicznych. o geodezji też słyszałam że kobieta po niej dostanie pracę raczej za biurkiem. i znam taki przypadek
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 15:55   #35
niby nic
Zakorzenienie
 
Avatar niby nic
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 403
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
tak się mówi, no ale z drugiej strony jakich kierunków absolwentów brakuje? nielicznych, typowo technicznych. o geodezji też słyszałam że kobieta po niej dostanie pracę raczej za biurkiem. i znam taki przypadek
No wlasnie, a nie chcialabym pracowac poznije np. w urzedzie za marna kase a meczyc sie tyle czasu na studiach inzynierskich
A to jakas Twoja znajoma? mozesz mi powiedziec czym sie dokladniej zajmuje, gdzie pracuje?
__________________
Can we pretend that airplanes in the night sky are like shooting stars
I could really use a wish right now..


niby nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 16:31   #36
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Na geodezji raczej nie ma męczenia się "ze studiami inżynierskimi". Owszem pierwszy rok to matma i fizyka, później zaczynają sie typowo geodezyjne przedmioty - które mi zupełnie nie pasują, poznawanie budowy teodolitu i jego możliwości to nie dla mnie A osoba o której mówię jest tu na forum za pracą wyjechała do Poznania (studia we Wro), tam siedzi przed komputerem w zwiazku z pracami przy budowie autostrady, obsługuje jakiś geodezyjny program. Nic wiecej nie potrafie powiedzieć
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 17:01   #37
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-26, 17:09   #38
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
ooo, nie wiedziałam, to teraz wiem czemu wspomniana przeze mnie Wizażanka wyjechała do Poznania
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 17:15   #39
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 17:31   #40
olllllaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

sama92 wiesz, niestety na każdym kierunku, który kończy się inżynierem, jest fizyka często jest to tzw. "fizyka dla inżynierów"

Piszesz, że z matematyką i chemią u Ciebie oki. Masz dużo samozaparcia.

Powiem Ci tak: sama wybieram się na kierunek techniczny. Nie mam szczególnych zainteresowań, które mogłabym uwzględnić wybierając kierunek. Wybrałam taki kierunek, w którym uważam, że mogłabym się dobrze czuć. Nie wiem jak u mnie z fizyką, bo już nic z niej nie pamiętam prawie. Wiele przedmiotów będzie dla mnie na początku czarną magią na studiach. Wiem, że będę zarywać noce by się czegoś nauczyć, będę chciała się poddać, rzucić to wszystko, będę pewnie płakać, bo będzie czasem ciężko. Ale wiem też jedno: że chcę. Chcę podjąć takie studia, spróbować, mimo tego, że pewnie będzie trudno.

Skoro masz samozaparcie, to wg mnie po przez ciężką pracę i wytrwałość możesz dać radę fizyce. Niestety nikt nie da gwarancji, że tak będzie. Może byc tak, że się nie uda, zdarza się.

Warto pamiętać też jedno: nie ważne co studiujesz, ważne czy się starasz, czy robisz to z pasją/zaangażowaniem, czy dajesz z siebie tyle ile możesz. Bo tak naprawdę właśnie to decyduje o tym, czy uda Ci się odnieść sukces (chociaż i tak zdarza się, ze tak nie jest).

PS. Myślałaś może o technologii żywności i żywienia człowieka? Nie wiem jak z pracą po tym, jak wyglądają studia, ale być może da radę jakoś to połączyć wcześniej czy później z dietetyką, o której wspominałaś?
olllllaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 20:31   #41
diamondy
Wtajemniczenie
 
Avatar diamondy
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 2 403
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

fizyka jest na praktycznie każdym kierunku z tego co wiem jeśli chodzi o inż. jak już ktoś wcześniej wspominał potem są takie przedmioty, które nie mają w nazwie słowa 'fizyka' ale jak najbardziej są z nią związane - termodynamika, płyny itd.
dużo też zależy od wykładowcy, ja szłam z nastawieniem że matmy się nauczę a fizyki się bałam, a miałam super ćwiczeniowca i w miarę ok prowadzących laborki, gorzej z wykładowcą... za to z matmą była totalna porażka, głównie ze względu że dortor profesor nadzwyczajny nie miał ochoty NICZEGO tłumaczyć.
__________________
myślę sobie, że ta ZIMA musi kiedyś minąć, ZAZIELENI SIĘ!

już niedługo mgr dietetyki

WYSZUKIWARKA NIE BOLI


mów mi .
diamondy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-28, 16:05   #42
klaudia5172
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 37
Dot.: Jakie studia inżynierskie bez fizyki?

Mnie też pewnie czeka zmaganie się z fizyką jeśli pójdę na energetykę, kierunek mi się podoba, myślę że perspektywy pracy też są niezłe chociaż jak się naczytałam na necie tylu komentarzy negatywnych na temat pracy po energetyce to już sama nie wiem. Może jednak powrócę do starej opcji czyli pójść na rachunkowość i controlling lub gospodarkę przestrzenną
klaudia5172 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:47.