Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-15, 17:56   #1
vanitty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 18
Unhappy

Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :(


Cześć dziewczyny. Zacznę od tego, że włosy jest to mój ogromny atut, są długie, nie są zniszczone, kiedyś były gęste... No właśnie. Kiedyś. Od jakoś roku wypadają garściami. Przy czesaniu to ok. 90 włosów dziennie (wiem, że norma to niby to 100 włosów, ale komu normalnie aż tyle wypada? moim koleażankom max 20 włosów:/) Do tego wypadają strasznie przy myciu, a rano jak się budzę widzę pełno włosów na poduszce
Wiek dojrzewania, więc rozumiem, że mogą trochę wypadać. Ale one tak strasznie zrzedziały, że czasem płakać mi się chce. Na dodatek nic się nie zmienia. Używałam: całej serii seboradin, odżywki wax, farmony jantar, oleju rycynowego, nafty kosmetycznej, oliwy, zmieniałam zupełnie swoją dietę na rzecz włosów, codziennie masaż głowy, brałam tabletki takie jak vitapil,skrzypovita,capiv it,drożdże, piłam skrzyp/pokrzywę... Jak widzicie sporo tego. A na nie NIC nie działa. Jestem po prostu załamana... Nie kładę się spać z mokrymi włosami, nie czeszę takich, prostownicy używam tylko raz w tygodniu, nie suszę.
Błagam o jakieś rady, co ja mam z nimi zrobić? Przecież ja niedługo będę łysa, RatunkuRatunkuRatunku!
vanitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 18:07   #2
bloomeq
Zakorzenienie
 
Avatar bloomeq
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 980
GG do bloomeq
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Miałam identycznie to samo, z tym że nie było to 90 włosów a chyba 300. One były wszędzie, na mojej głowie widać było prześwity skóry. Chciało mi się płakać...

Idź do lekarza ! To może być przez hormony, tarczycę, niedobory żelaza, odchudzanie. A to co brałaś nie zadziała od razu, potrzeba czasu
bloomeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 18:12   #3
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

nie pozostaje nic innego jak zapisać się do trychologa lub\i dermatologa
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 19:25   #4
Ivy123
Zadomowienie
 
Avatar Ivy123
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 452
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

A nie odstawiłaś tabletek anty?, mi po nich połowa włosów z głowy wypadła.
Ivy123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 19:49   #5
vanitty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 18
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Wiem, że żeby zobaczyć efekty potrzebny jest czas, dlatego też dałam go tym wszystkim specyfikom, ale bez rezultatów.
Nie, nie odstawiałam tabletek anty. Hormony odpadają, tarczycy wiem, że nie mam, nad żelazem myślałam, ale dostarczam je do organizmu, i nigdy się nie odchudzałam.
Czyli tylko dermatolog w moim przypadku wchodzi w grę?
Nie wiem czy on coś pomoże.. Hmm może ktoś zna jeszcze jakiś "fantastyczny" środek?
vanitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 19:59   #6
Vardamir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 72
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

"Owłosiona poduszka" po nocy, łamliwe paznokcie lub tez nie chcą rosnąć i czasem zajady...to efekt awitaminozy B.
Miałam to.
Vardamir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 19:59   #7
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Cytat:
Napisane przez vanitty Pokaż wiadomość
Nie wiem czy on coś pomoże.. Hmm może ktoś zna jeszcze jakiś "fantastyczny" środek?

Herbata z rumianku.

A na poważnie, to ja nie rozumiem: włosy lecą od roku, a Ty zamiast zrobić kompleksowe badania krwi, poziomu hormonów, moczu, włosa ...itd. to faszerujesz się różnymi rzeczami zewnętrznie i wewnętrznie na chybił trafił
Tymczasem na te wszystkie środki wydałaś pewnie więcej niż wydałabyś na analizy w laboratoriach..... i efektu zero. Pytanie skąd forumowicze mają wiedzieć dlaczego ci wypadają włosy jak to Ty jesteś z nimi 24h na dobę i tego nie wiesz
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-15, 19:59   #8
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

wizyta u dermatologa to nie majątek, czemu tak sie bronisz? sama wiesz ile przetestowalaś produktów i nic Ci nie pomogły.
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 20:20   #9
vanitty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 18
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Cytat:
Napisane przez KONICZYNKA 47 Pokaż wiadomość
Herbata z rumianku.

A na poważnie, to ja nie rozumiem: włosy lecą od roku, a Ty zamiast zrobić kompleksowe badania krwi, poziomu hormonów, moczu, włosa ...itd. to faszerujesz się różnymi rzeczami zewnętrznie i wewnętrznie na chybił trafił
Tymczasem na te wszystkie środki wydałaś pewnie więcej niż wydałabyś na analizy w laboratoriach..... i efektu zero. Pytanie skąd forumowicze mają wiedzieć dlaczego ci wypadają włosy jak to Ty jesteś z nimi 24h na dobę i tego nie wiesz
Faszeruję się nimi bo robi to każda z nas po zobaczeniu, ze coś jest nie tak- zwykle sięga po internet i postanawia skorzystać z rad użytkowników. Właśnie dlatego. Nie mówię, że mają wiedzieć, być może ktoś miał coś podobnego i mogliby dać jakieś wskazówki.

Cytat:
Napisane przez joannajj Pokaż wiadomość
wizyta u dermatologa to nie majątek, czemu tak sie bronisz? sama wiesz ile przetestowalaś produktów i nic Ci nie pomogły.
Pójdę do dermatologa, nie martw się. Tylko, wiem jak to z nim jest. Ile razy byłam z jakimś problemem, czy to trądzik, czy może choroba skórna to powiem Ci, że więcej mi dają rady z samosi niż te jego.
vanitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 20:36   #10
KONICZYNKA 47
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 395
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Cytat:
Napisane przez vanitty Pokaż wiadomość
Faszeruję się nimi bo robi to każda z nas po zobaczeniu, ze coś jest nie tak- zwykle sięga po internet i postanawia skorzystać z rad użytkowników. Właśnie dlatego. Nie mówię, że mają wiedzieć, być może ktoś miał coś podobnego i mogliby dać jakieś wskazówki.
Coś podobnego do czego? Przecież skoro nie mają wiedzieć co Ci dolega to w jaki sposób mają Ci dać radę. Każdemu wypadały kiedyś włosy, mi np w wyniku stresu i zabiegu w znieczuleniu ogólnym. To było główną przyczyną.
Musisz ustalić swoją przyczynę. Poproś lekarzy (najlepiej i rodzinnego i derma bo i tak na wszystko skierowania nie dostaniesz, NFZ cienko przędzie) o skierowanie na badania. Za resztę zapłać z własnej kieszeni, trudno innej rady nie ma.
Lepsze to niż łykanie kolejnych suplementów poleconych przez wizażanki. Przed wizyta spisz sobie na kartce wszelkie spostrzeżenia dot włosów, daty, stosowane witaminy, dietę itd. byś niczego nie zapomniała powiedzieć lekarzowi.
KONICZYNKA 47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 20:50   #11
vanitty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 18
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Chyba innej rady nie ma. Umówię się na tą wizytę, postaram jak najszybciej i mam nadzieję, że udzieli mi skutecznej rady.
W każdym razie dzięki.
vanitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-15, 21:04   #12
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

ja też tak miałam i mam o wiele mniej włosów... wyszły mi niedobory żelaza... teraz właśnie skończyłam kurację... o wiele mniej mi wypadają... zobaczymy jak zachowają się jak już nie przyjmuję tego żelaza... boję się trochę, ale zobaczymy
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 21:10   #13
ston3d
Zadomowienie
 
Avatar ston3d
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 538
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Cytat:
Napisane przez Ivy123 Pokaż wiadomość
A nie odstawiłaś tabletek anty?, mi po nich połowa włosów z głowy wypadła.
Jak długo trwało to wypadanie? Bo u mnie już ponad rok po odstawieniu... Choruję na tarczycę, ale chociaż wyniki coraz lepsze to włosy coraz bardziej lecą...
__________________
Włosomaniaczka
Obecnie: ~60 cm
Cel I: do ziemi
Cel II: żeby ukochany mógł wejść po nich na 3 piętro



Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania.

ston3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 10:59   #14
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 785
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Cytat:
Napisane przez ston3d Pokaż wiadomość
Jak długo trwało to wypadanie? Bo u mnie już ponad rok po odstawieniu... Choruję na tarczycę, ale chociaż wyniki coraz lepsze to włosy coraz bardziej lecą...
Ja leczę niedoczynność od 2,5 roku i dopiero teraz, przy intensywnym wspomaganiu wszelkich kuracji wzmacniających typu Seboradin, pokrzywa, woda brzozowa, Joanna Rzepa, udało mi się zahamować wypadanie. Na powstrzymanie skutków źle pracującej tarczycy czasem potrzeba dużo czasu...
__________________
Włosomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGĘSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 11:09   #15
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Jak piszą dziewczyny - tylko lekarz. Wzmożone wypadnie przez tak długi okres czasu musi mieć jakieś głębsze podłoże. Suplementy to nie leki, tak naprawdę nie wiadomo do końca jak to, co w nich jest ze sobą działa i czy działa w ogóle (czy działania się nie sumują, wykluczają, czy dawka, mniejsza przecież od najmniejszej dawki leczniczej, może przynieść efekty), bo dla nich takich badań się po prostu nie prowadzi. Przy złożonym problemie nie mają prawa pomóc.

Trzymam kciuki, żeby udało się ustalić przyczynę i szybko zacząć jej zapobiegać.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 12:42   #16
ston3d
Zadomowienie
 
Avatar ston3d
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 538
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Cytat:
Napisane przez Magdalene29 Pokaż wiadomość
Ja leczę niedoczynność od 2,5 roku i dopiero teraz, przy intensywnym wspomaganiu wszelkich kuracji wzmacniających typu Seboradin, pokrzywa, woda brzozowa, Joanna Rzepa, udało mi się zahamować wypadanie. Na powstrzymanie skutków źle pracującej tarczycy czasem potrzeba dużo czasu...
Ja mam nadczynność i wypadanie włosów nie jest typowym objawem...
__________________
Włosomaniaczka
Obecnie: ~60 cm
Cel I: do ziemi
Cel II: żeby ukochany mógł wejść po nich na 3 piętro



Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania.

ston3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 13:48   #17
Magdalene29
Rozeznanie
 
Avatar Magdalene29
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 785
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Cytat:
Napisane przez ston3d Pokaż wiadomość
Ja mam nadczynność i wypadanie włosów nie jest typowym objawem...
Możliwe, że to nie jest powodem. Ale z drugiej strony różne są organizmy i różne są objawy. Przy niedoczynności typowym objawem jest nadmierne tycie, a ja mimo że jem więcej niż TŻ nie mogę przytyć ani kilograma, choć bardzo bym chciała.

Krótko o możliwości wypadania włosów przy nadczynności możesz przeczytać tutaj: http://tarczyca.net.pl/2011/07/02/wy...roby-tarczycy/
__________________
Włosomaniaczka od 10.11.2011
Cel: 60 cm, ZAGĘSZCZENIE

Magdalene29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 23:21   #18
pannahanna
Raczkowanie
 
Avatar pannahanna
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: LDN
Wiadomości: 299
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Cytat:
Napisane przez vanitty Pokaż wiadomość
Wiem, że żeby zobaczyć efekty potrzebny jest czas, dlatego też dałam go tym wszystkim specyfikom, ale bez rezultatów.
Nie, nie odstawiałam tabletek anty. Hormony odpadają, tarczycy wiem, że nie mam, nad żelazem myślałam, ale dostarczam je do organizmu, i nigdy się nie odchudzałam.
Czyli tylko dermatolog w moim przypadku wchodzi w grę?
Nie wiem czy on coś pomoże.. Hmm może ktoś zna jeszcze jakiś "fantastyczny" środek?
Hahaha wszyscy i wszystkie mamy tarczyce! Moze byc powiekszona lub z guzkami i wtedy jest niedobrze.

Polecam dermatologa. Wydaje mi sie, ze na tym etapie to jedyne wyjscie. Przepisze ci mocniejsze leki do stosowania na skalp.
__________________
olejowanie wlosow

Amla Gold, Amla, Vatika Enriched Almond Oil, Sesa, Navratna, Vatika kokosowa, Mahabringraj, migdalowy, rycynowy, awokado

Kuracja drożdżowa: 31.01.2012-31.04.2012
Piję pokrzywę: 24.02.2012-24.05.2012

pannahanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 09:58   #19
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Mam ten sam problem
Badania miałam robione -tarczyca mi nie wyszła(chociaż i tak musze zrobić USG bo nie zawsze z krwi wychodzi)
Jedynie anemia z braku żelaza. No to biorę tabletki a włosy nadal garściami wypadają.
Już naprawdę jestem bezradna Jak tak dalej będą wypadać to za rok? zostanę totalnie ŁYSA!!
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-17, 13:54   #20
joannajj
Wtajemniczenie
 
Avatar joannajj
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: okolice Lublina
Wiadomości: 2 647
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

dziewczyny współczuje i trzymam kciuki, że uda Wam się znaleźć przyczynę i zahamować wypadanie włosów, ja największy szok przeżyłam po pierwszym porodzie, włosy leciały same z głowy ale to hormony i nie bardzo była na to rada ale przynajmniej wiedzialam od czego tak jest
joannajj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 15:39   #21
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem
Badania miałam robione -tarczyca mi nie wyszła(chociaż i tak musze zrobić USG bo nie zawsze z krwi wychodzi)
Jedynie anemia z braku żelaza. No to biorę tabletki a włosy nadal garściami wypadają.
Już naprawdę jestem bezradna Jak tak dalej będą wypadać to za rok? zostanę totalnie ŁYSA!!
a od kiedy bierzesz to żelazo???
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 17:23   #22
Weronikapr
Wtajemniczenie
 
Avatar Weronikapr
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 155
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Cytat:
Napisane przez vanitty Pokaż wiadomość

Pójdę do dermatologa, nie martw się. Tylko, wiem jak to z nim jest. Ile razy byłam z jakimś problemem, czy to trądzik, czy może choroba skórna to powiem Ci, że więcej mi dają rady z samosi niż te jego.
To idź do innego.
Nie każdy lekarz jest dobry.

Mi dermatolog uratował włosy.

Btw to wcale nie musi być tarczyca, może to być łysienie androgenowe i wiele innych rzeczy.
Weronikapr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 20:00   #23
szarlotka ze smietana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 148
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

spróbuj szamponu revita
http://www.szamponrevita.pl/skladniki.html
a oprócz tego zrób badania jak radzą dziewczyny
szarlotka ze smietana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 11:52   #24
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Cytat:
Napisane przez ibyza Pokaż wiadomość
a od kiedy bierzesz to żelazo???
Od miesiąca
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 12:55   #25
ibyza
Wtajemniczenie
 
Avatar ibyza
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 634
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Od miesiąca
ja po 3 miesiącach jestem, już skończyłam brać i powiem Ci, że mniej o wiele mi wypadają...
ibyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 10:06   #26
ElRita
Raczkowanie
 
Avatar ElRita
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 241
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Ja stosowałam wiele rzeczy na wypadanie przez 4 miesiące: tonik Joanny, jakieś kapsułki z proteinami i witaminami, magnez, Wax, Witamax dla Niej,Dermenę, cynk w tabletkach, pokrzywę do picia, siemię lniane i pewnie coś jeszcze, o czym zapomniałam wspomnieć. W końcu pomógł Vitapil i to dość szybko bo po około tygodniu stosowania.
__________________
http://www.radiownet.pl/
ElRita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 01:47   #27
lexmax
Raczkowanie
 
Avatar lexmax
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 47
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Współczuje Ci vanitty i choć nic szczególnego pewnie nie napiszę, bo dziewczyny już Ci dobrze poradziły, to chciałam podkreślić, że jeśli jeden lekarz ci nie pomoże to idź do kolejnego, a jak trzeba to i do następnego. Niestety nie z każdego dermatologa czy innego jest fachowiec w swojej dziedzinie .
Jeśli nie problemy z tarczycą lub barkiem żelaza to jest jeszcze wiele innych przyczyn np.: brak witamin z grupy B, cynku albo magnezu. Może przesadziłaś z przyjmowaniem skrzypu polnego? Piłaś skrzyp i łykałaś skrzypivite, a to mogło być za wiele. Jedna z moich lekarek mówiła, że ze skrzypem należy uważać. Jeśli organizm poczuje, ze ma go choć trochę za dużo, włosy staną się słabe. Inna często powtarzała, aby uważać z piciem herbaty ( jedna szklana dziennie wystarczy), która wypłukuje z organizmu m.in. magnez czy żelazo. Może masz za wysoki poziom hormonu DHEA - jest to tzw. hormon młodości, który choć niby służy nam,w kwestii włosów może przyczyniać się do wypadania.
Nie masz łupieżu albo łojotokowego zapalenia skóry? Bywa, że wtedy włosy wypadają.
Ja leczę się od 8 lat i ciągle nie wróciłam do takiej ilości włosów jaką miałam jako nastolatka. Nadal podczas jednego mycia wypada mi kilkaset włosów. Chodzę zazwyczaj w związanych, a jeśli rozpuszczam to napuszam je , bo inaczej jest marnie ;]
lexmax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 11:25   #28
szuja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Sprawdz opinie o lekarzach i idz do naprawde dobrego . Ja tsh mialam ok ale wlosy mi sie przezedzily bo mialam guzy w tarczycy - ostatecznie zostala calkowicie usunieta. Do tego tarczyca i stres rozwalily mi prolaktyne i wyszla mi hiperprolaktyna ( wyniki byly 10 razy wieksze niz norma- to nie wychodzi w stadartowym badaniu tylko robi sie 1 dnia 2 razy , na czczo- daja procha, po 1h znowu pobranie). Jedno i drugie wplynelo na zmiane struktury i gestosci moich wlosow . Obecnie mam polowe tego co mialam i stosunkowo cienkie wlosy.
Po usunieciu tarczycy skora zmienila mi sie calkowicie- przestalam miec z nia jakiekolwiek problemy. Co do wlosow biore kupe witamin + wcieram nafte. Nie wypadaja i mam wrazenie ze rosna szybciej i jest ich wiecej.
ALE podstawa jest znalezienie przyczyny i usuniecie jej ...przez DOBREGO lekarza a wiekszosc konowalow jest do bani.( niestety mam doswiadczenie w tej sprawie)

Jak masz dlugie wlosy to pomysl zeby je podciac i dac im po prostu odpoczac przez chwile..
szuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 11:30   #29
szuja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

aaa i pamietaj o diecie - jak sie odchudzasz to sie to odbija na kondycji skory i wlosow.. po prostu ogranizm potrzebuje jedzenia
szuja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 13:24   #30
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Włosy wypadają jak głupie. Przetestowałam już większość polecanych kosmetyków :

Więcej odpowiedzi znajdziesz na poniższym wątku, poświęconym wypadającym włosów


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=390282&page=149
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.