Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-21, 00:12   #31
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Chory pomysl. Sciezke debilizmowi zaczal pierwszy niestety przecierac UJot ze swoim pomyslem wyboru przedmiotow. Rozne tryby i formy juz ten pomysl przybral. Dla mnie poroniona decyzja jest mozliwosc ominiecia waznych przedmiotow. Rozumiem wybieranie malowaznych przedmiotow, to norma. Nie rozumiem jednak jak mozna zostac absolwentem prawa bez znajomosci Kodeksu Karnego Wykonawczego czy Kodeksu Pracy. Coz to za niedouczony prawnik bedzie?

Kolejnym durnym pomyslem byl plan UW na studia online. Z tego, co kojarze w zycie go nie wcielono.

Glupim pomyslem sa rowniez 3letnie studia. Ja chetnie pojde na 3letnia medycyne .

Uwazam, ze prawo, medycyna i psychologia powinny isc swoim dawnym trybem bez zadnej podzielnosci i innych wymyslow.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2012-11-21 o 00:17
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 05:20   #32
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;37729721]

Glupim pomyslem sa rowniez 3letnie studia. Ja chetnie pojde na 3letnia medycyne .

Uwazam, ze prawo, medycyna i psychologia powinny isc swoim dawnym trybem bez zadnej podzielnosci i innych wymyslow.[/QUOTE]



Cytat:
Napisane przez dawidowskasia Pokaż wiadomość
Lekarz tak

rozumiem, że zawsze musisz mieć ostatnie słowo....
__________________

Edytowane przez Wisienki
Czas edycji: 2012-11-21 o 05:24
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 07:51   #33
ivonkapiwonka
Raczkowanie
 
Avatar ivonkapiwonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 228
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Cytat:
Napisane przez Jo87 Pokaż wiadomość
A ja Wam powiem (albo napiszę ), że te studia są nie tylko skierowane do aspirujących prawników, którym nie udało się dostać na studia w trybie dziennym, ale też dla osób, które pokończyły inne kierunki i potrzebują prawniczej wiedzy w pracy. Innymi słowy, potrzebują uzupełnienia swojej wiedzy w danym zakresie i jeśli się nie mylę, na studiach drugiego stopnia będą pisać pracę mgr i uczyć się rzeczy im niezbędnych. Ja sama ostatnio poszukuję takowych studiów w Warszawie, bo skończyłam zupełnie co innego i muszę się podszkolić w pewnej prawniczej kwestii- studia podyplomowe mogą nie wystarczyć,a trzyletnie będą w sam raz. Szkoda,że tak daleko i tak drooogo
Przekonałaś mnie do tej nowinki.

Ja mam w rodzinie 3 pokolenia prawników, którzy bardzo bronią się przed populizacją zawodu i chętnie ograniczyliby dostęp do niego nowym adeptom sztuki prawniczej. Ale mówię wam: to z powodu tego, że nie chcą się dzielić tym miodem płynącym. Z tego , co mówią wiedza im potrzebna przyszła po studiach, w pracy w kancelarii.
ivonkapiwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 08:59   #34
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Ja w ogóle uważam, że studia prawnicze powinny zostać zlikwidowane, a ten kto chciałby zostać prawnikiem powinien bite 15 lat przepracować w różnych kancelariach i instytucjach administracyjnych.

Studia prawnicze w tej chwili w Polsce polegają tylko i wyłącznie na zapamiętywaniu książek, które i tak się dezaktualizują w krótkim czasie, a po skończeniu studiów czlowiek nie wie dokładnie nic na temat zawodu. Tak więc są ogólnie bezsensowne.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 15:41   #35
tenebris
Zakorzenienie
 
Avatar tenebris
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 526
GG do tenebris
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Wg mnie studia prawnicze powinny wyglądać tak: 3 lata licencjat studia ogólne + 2 lata specjalizacja (konkretny zakres prawa). Osoba po 5 latach studiów o wszystkim i o niczym kończy je tak naprawdę nie będąc w niczym dobrym o ile wcześniej nie obrało sobie jakiejś dziedziny i jej samemu, w domu nie zakuwało i nie dokształcało się w tym kierunku. Specjalizacja pozwoliłaby odkryć to co nas interesuje wcześniej i nabyć konkretnej wiedzy już z danej dziedziny.

Co do pomysłu na 3 letnie studia prawnicze: biorąc pod uwagę taki system jak jest teraz tj 5 lat studiów ogólnych, to czy to będą 3 lata czy 5, to nie będzie miało większej różnicy. Okroją kierunek o bardziej "niepotrzebne" przedmioty (a takich jest na prawie wg mnie sporo), a i tak potem ktoś będzie musial się sam ukierunkować - tak samo jest teraz...
__________________
PUSTA MISKA - nakarm psiaka!

tenebris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 20:39   #36
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Cytat:
prawo, medycyna i psychologia
kierunki techniczne nie załapały się do tego zaszczytnego grona..?

Wg mnie przesadzacie, nie umniejszając nikomu i żadnemu kierunkowi, skoro ludzie są w stanie pracować i studiować to dlaczego mieliby się nie znaleźć tacy, którzy zaliczyliby 5letni kurs w 3lata?
Co do medycyny na wizażu wypowiadają się studentki, że pracują czy że można pracować, więc logicznie nasuwa się wniosek, że taka osoba również mogłaby ukończyć szkołę szybciej niż w 6 lat.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 13:54   #37
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Z jednej strony głupio, a z drugiej bez różnicy.

Zakres trzyletniego prawa z pewnością różni się od pięcioletniego toku, (nawet nie chce mi się sprawdzać), stawiam, że absolwenci będą ubożsi o przedmioty w stylu: teoria i filozofia prawa, historia doktryn polityczno-prawnych, etc., które moim zdaniem są potrzebne. Pod tym względem proponowane przez UG rozwiązanie jest szkodliwe dla studentów.

A ogólnie i tak nic się nie zmieni, gdyż z praktycznego punktu widzenia nie ma znaczenia, czy ktoś skończył prawo w 3 lata, czy 5, bo po studiach i tak nic nie potrafi.
W okresie wakacyjnym miałam w kancelarii praktykantkę i praktykanta, oboje po IV roku, z tych ambitnych, mieli zdane wszystkie procedury i materialne. Praktykę robili niezależnie od siebie, jedno po drugim.
Zarówno jej, jak i jemu musiałam poświęcić multum czasu na wytłumaczenie najprostszych rzeczy, w których trzeba było przełożyć teorię na praktykę. Kolejnych praktykantów, którzy ustawili się w kolejce, odesłałam z kwitkiem, bo poza wakacjami naprawdę nie mam czasu na tego typu działalność.

Podsumowując niezależnie od tego, czy ktoś skończy trzy, czy pięcioletnie prawo i tak wszystkiego musi się uczyć od początku stosując normy z poszczególnych dziedzin prawa, przy czym nie da się pominąć teorii i od razu przejść do praktyki, bo pewne podstawy są niezbędne.
Tutaj nie ma drogi na skróty.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 13:59   #38
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ja w ogóle uważam, że studia prawnicze powinny zostać zlikwidowane, a ten kto chciałby zostać prawnikiem powinien bite 15 lat przepracować w różnych kancelariach i instytucjach administracyjnych.

Studia prawnicze w tej chwili w Polsce polegają tylko i wyłącznie na zapamiętywaniu książek, które i tak się dezaktualizują w krótkim czasie, a po skończeniu studiów czlowiek nie wie dokładnie nic na temat zawodu. Tak więc są ogólnie bezsensowne.
zgadzam się... zresztą teraz być prawnikiem to żaden prestiż. wszyscy maturzyści są oczarowani tym, jaką mogą mieć pracę po studiach, a potem lądują za biurkiem jako urzędnicy, albo w ogóle nie pracują w zawodzie, bo nie potrzeba aż tylu prawników. zresztą to jest na tyle upierdliwy kierunek, że nawet nie ma za bardzo jak pracować za granicą w zawodzie
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 14:03   #39
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Ja myślę że to zależy od programu... Jak nie będzie pierdół typu wf, lektorat z języka obcego który się odbyło na poprzednim kierunku, historii filozofii, teoria i filozofia prawda, informatyka a plan będzie wypełniony faktycznie przedmiotami zawodowymi to w sumie może to być porównywalne.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 14:18   #40
dawidowskasia
Zakorzenienie
 
Avatar dawidowskasia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Gdzie indziej jestem
Wiadomości: 8 397
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ja myślę że to zależy od programu... Jak nie będzie pierdół typu wf, lektorat z języka obcego który się odbyło na poprzednim kierunku, historii filozofii, teoria i filozofia prawda, informatyka a plan będzie wypełniony faktycznie przedmiotami zawodowymi to w sumie może to być porównywalne.
Szczególnie,ze prawo zaoczne istnieje i ma się dobrze.
Nie sądzę,żeby podczas 3 lat studiów dziennych okrojono więcej materiału niz na zaocznych
__________________
Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
a dla mnie liczą się intencje. facet, który nie zdradzi tylko dlatego, że nie ma z kim jest dla mnie taką samą szmatą jak facet zdradzający
dawidowskasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 15:37   #41
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 15:55   #42
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

mój wykładowca od prawa unijnego i tak już mówi, że sam poziom egzaminów się obniża. jak on zdawał na aplikację radcowską, to trzeba było mieć maksymalną liczbę punktów. nie pamiętam ile dokładnie punktów trzeba było mieć, ale proporcja była w stylu kiedyś: 200, teraz: 120. mówi, że za niedługo prawnicy będą otwierali kioski z poradami prawnymi, bo ich za dużo będzie
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 16:19   #43
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 16:24   #44
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Kioski z poradami prawnymi nie byłyby takim złym pomyslem, prawnik zarabia, a zwykły Kowalski przestaje sie bać iść do prawnika i nie pakuje się w kłopoty, bo wie, że za małe pieniądze uzyska potrzebne informacje i generalnie zwiększa się świadomość prawna społeczeństwa. Bajka.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 17:10   #45
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
tak, trzeba uzyskać odpowiednią ilość punktów żeby zdać. progi punktowe podnieść to jest najłatwiejsze i najszybsze rozwiązanie, masz rację i się z Tobą zgadzam. tylko wiadomo jak jest u nas z tymi logicznymi i prostymi pomysłami. zawsze się znajdzie taki, który zacznie wrzeszczeć, że się znowu utrudnia dostęp do zawodu (coś jak z tą maturą z matmy, niby piekielnie trudna i zło wcielone, ale jak przysiadłam do tego arkusza to spokojnie bym zdobyła te 30% punktów [a z matmą licealną nie mam styczności od ponad 4 lat]).
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 17:13   #46
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

No i z ręką na sercu jakbym miała odciąć wszystkie za przeproszeniem pierdoły do życia niepotrzebne które mam na studiach, to zostałoby tego...
z 8 par zajęć w tygodniu.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 14:12   #47
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Chciałam jeszcze dodać do tematu, iż UG planuje prowadzić rekrutację na ten tryb studiów jeszcze tylko w przyszłym roku akademickim, bo "zapomniało im się", że miała ta możliwość dotyczyć tylko absolwentów administracji ;]. Albo będzie zlikwidowany w ogóle, albo właśnie ograniczony do administratywistów.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 14:26   #48
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
Chciałam jeszcze dodać do tematu, iż UG planuje prowadzić rekrutację na ten tryb studiów jeszcze tylko w przyszłym roku akademickim, bo "zapomniało im się", że miała ta możliwość dotyczyć tylko absolwentów administracji ;]. Albo będzie zlikwidowany w ogóle, albo właśnie ograniczony do administratywistów.
geniusze...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 14:38   #49
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
geniusze...
To ogólnie są mistrzowie planowania, dla celów narzekania na ten wydział, to by się przydał odrębny temat .
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 10:51   #50
Martynka125
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Hej, 3 letnie w Gdańsku? We Wrocławiu jest pół roku krótsze i Gdańsk wcale nie był "eksperymentem" bo już wcześniej to było. Co o tym sądzę? Fajna sprawa dla kogoś kto już ma licencjat. Ja jestem na 2 roku prawa zaocznego i z mojej grupy prawie połowa osób (Ci co mieli licencjaty) przeniosła się na to 2,5 letnie prawo magisterskie. Jeśli oszczędzić 2,5 roku, płacąc kilka "stów" więcej, to dlaczego nie ?
Martynka125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 08:08   #51
ivonkapiwonka
Raczkowanie
 
Avatar ivonkapiwonka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 228
Dot.: Studia prawnicze w 3 lata- Gdański eksperyment

Słyszałam, że i Bydgoszcz wcześniej była z 3-letnimi zaocznymi....
__________________
oprócz błękitnego nieba....
ivonkapiwonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:27.