Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-15, 00:34   #4681
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Trzy kremy nawilzajacy do cery wrazliwej: Sensigenic Erisa i Tołpa Huminea Hydr

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
i jak, sluzy ci ten zel ??

widzisz, weleda to szampon eko, a z kosmetykami eko to jest tak, ze cos za cos- nie chcemy konserwantow- musi byc alkohol.... ja osobiscie wole konserwanty- trzeba spr czy ciebie nie podraznia alkohol
alkohol odgrywa tu role konserwanta

edit- moze byc tak ze tego alkoholu jest b malo- np w serum flavo c z bu jest alkohol ale jakies 2 % i nawet moja cera ktora alkoholu nie toleruje b sie zaprzyjaznila z tym serum
Jak zwykle dziękuję za odpowiedź
Czy mi żel służy, to jeszcze nie wiem, bo dopiero dwa razy umyłam nim twarz. Ale w "dotyku" jest bardzo delikatny Natomiast synka myje nim od tygodnia już i wszystko jest ok

O tę Weledę to też pod kątem synka pytałam. Bo właśnie dlatego się obawiałam tego alkoholu - że dla kilkumiesięcznego dziecka może być podrażniający.
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 12:27   #4682
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Czy ja mogę się przypomnieć
Głównie chodzi mi o ten pierwszy krem, bo jak chodzi o drugi, to zdaje sobie sprawę, że SPF6, to jednak za mało
tak, spf6 to zadna ochrona.

nie przypadkowo ominelam twoj post- ja po prostu na filtrach znam sie nie najlepiej co kilkakrotnie podkreslalam
ale przyjrze sie temu kosmetkowi -na twoja odpowiedzialnosc !

Ziaja, Ulga, krem łagodzący na dzień, redukujący podrażnienia, SPF 20

Skład: Aqua (Water), Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Canola Oil*, Glycerin*, Cetyl Alcohol*, Stearyl Alcohol*, Laminaria Ochroleuca Extract*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Trilaureth-4 Phosphate, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Panthenol, (Licorice) Root Extract*, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil*, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Xanthan Gum*, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Sodium Hydroxide.

*Surowiec zaaprobowany przez ECOCERT

krem zawiera filtry uvb, oraz nieszczesny parsol, ktory moze sie destabilizowac pod wplywem kolorowki- czyli moze byc tak, ze po wykonaniu makijazu twoja uchrona uv znacznie sie obniza.
w mojej ocenie ten krem nie stanowi fotostabilnej ochrony przeciwslonecznej.
chcac chronic skore przed fotostarzeniem oraz stosujac kwasy lub retinoidy powinnismy szukac filtrow ktore zawieraja
np tinosorb (methylene bis- benzotriazolyl tetramethylbutylphenol oraz bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl) - ochrona zarowno uva jak i uvb lub inny skuteczny filtr (spotykany w kosmetykach koncernu loreal mexoryl (terephthalidene dicamphor sulfonic acid lub drometriloze trisiloxane) sa tez inne filtry ale ja ich nie pamietam- tak jak wspomnialam nie znam sie jakos super na filtrach

oczywiscie zdaje sobie sprawe ze trudno jest kazdy sklad przeswietlac z notatkami w reku i szukac fotostabilnych filtrow- dlatego polecam zaufanie aptecznym kosmetykom przeciwslonecznym jak np avene, bioderma, lrp, svr, bo te filtry na pewno beda chronic skutecznie. i na koniec tego wywodu ciekawostka- filtry soraya te z serii przeciwslonecznej sa fotostabilne.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
Jak zwykle dziękuję za odpowiedź
Czy mi żel służy, to jeszcze nie wiem, bo dopiero dwa razy umyłam nim twarz. Ale w "dotyku" jest bardzo delikatny Natomiast synka myje nim od tygodnia już i wszystko jest ok

O tę Weledę to też pod kątem synka pytałam. Bo właśnie dlatego się obawiałam tego alkoholu - że dla kilkumiesięcznego dziecka może być podrażniający.
nie wiem ile tego alkoholu tam moze byc- sadze ze malo. nie wiem z jednej str to kosmetyk eko (one moga uczulac ! z powodu olejkow eterycznych i licznych wyciagow) z drugiej ten alko.... ja bym myla dziecku wlosy tez beabydream - lepiej chuchac na zimne w koncu chodzi tu o zdrowie malej osobki
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 13:42   #4683
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
tak, spf6 to zadna ochrona.

nie przypadkowo ominelam twoj post- ja po prostu na filtrach znam sie nie najlepiej co kilkakrotnie podkreslalam
ale przyjrze sie temu kosmetkowi -na twoja odpowiedzialnosc !

Ziaja, Ulga, krem łagodzący na dzień, redukujący podrażnienia, SPF 20

Skład: Aqua (Water), Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Canola Oil*, Glycerin*, Cetyl Alcohol*, Stearyl Alcohol*, Laminaria Ochroleuca Extract*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Trilaureth-4 Phosphate, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Panthenol, (Licorice) Root Extract*, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil*, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Xanthan Gum*, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Sodium Hydroxide.

*Surowiec zaaprobowany przez ECOCERT

krem zawiera filtry uvb, oraz nieszczesny parsol, ktory moze sie destabilizowac pod wplywem kolorowki- czyli moze byc tak, ze po wykonaniu makijazu twoja uchrona uv znacznie sie obniza.
w mojej ocenie ten krem nie stanowi fotostabilnej ochrony przeciwslonecznej.
chcac chronic skore przed fotostarzeniem oraz stosujac kwasy lub retinoidy powinnismy szukac filtrow ktore zawieraja
np tinosorb (methylene bis- benzotriazolyl tetramethylbutylphenol oraz bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl) - ochrona zarowno uva jak i uvb lub inny skuteczny filtr (spotykany w kosmetykach koncernu loreal mexoryl (terephthalidene dicamphor sulfonic acid lub drometriloze trisiloxane) sa tez inne filtry ale ja ich nie pamietam- tak jak wspomnialam nie znam sie jakos super na filtrach

oczywiscie zdaje sobie sprawe ze trudno jest kazdy sklad przeswietlac z notatkami w reku i szukac fotostabilnych filtrow- dlatego polecam zaufanie aptecznym kosmetykom przeciwslonecznym jak np avene, bioderma, lrp, svr, bo te filtry na pewno beda chronic skutecznie. i na koniec tego wywodu ciekawostka- filtry soraya te z serii przeciwslonecznej sa fotostabilne.
Dziękuję Ci bardzo

Ja od długiego już czasu używam filtrów Sorayi i jestem bardzo zadowolona
Ten krem dostałam i nie wiedziałam czy mogę go wykorzystać, a gdzieś wyczytałam, że niby filtry w nim są fotostabilne
Na co dzień się nie maluję, więc tutaj akurat parsol mi nie przeszkadza
Teraz nie wiem czy ryzykować, czy nie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-15, 22:42   #4684
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny mam jedno pytanie, nie do końca chodzi o kosmetyk, ale o jeden składnik BISABOLOL

Wiem, że jest to substancja pochodząca z rumianku i stąd moje pytanie, czy ma właściwości rozjaśniające?
Chodzi mi głównie o szampony i odżywki, w których skład wchodzi bisabolol.

Byłabym bardzo wdzięczna za wyjaśnienie mi tego
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 00:12   #4685
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
nie wiem ile tego alkoholu tam moze byc- sadze ze malo. nie wiem z jednej str to kosmetyk eko (one moga uczulac ! z powodu olejkow eterycznych i licznych wyciagow) z drugiej ten alko.... ja bym myla dziecku wlosy tez beabydream - lepiej chuchac na zimne w koncu chodzi tu o zdrowie malej osobki
No i tak zrobię
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 06:52   #4686
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

chciałabym wiedzieć jak z ochroną przeciwsłoneczną, zapychaniem, podrażnieniem i ogólnie czy warto


Oriflame, Sol Anti-ageing 20 Medium Face Sun Cream (Przeciwstarzeniowy krem do twarzy SPF 20)

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol, Steareth-2, Diisopropyl Adipate, Steareth-21, Pvp/Hexadecene Copolymer, Cetearyl Alcohol, Sorbitol, Isodecyl Neopentanoate, Diisopropyl Sebacate, Lauryl Lactate, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Caprylyl Glycol, Tocopheryl Acetate, Decyl Glucoside, Parfum, Xanthan Gum, Methylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Imidazolidinyl Urea, Propylparaben, Disodium Edta, Hexyl Cinnamal, Linalool, Glycine Soja Oil, Propylene Glycol, Butylphenyl Methylpropional, Phenoxyethanol, Bht, Citronellol
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-16, 11:56   #4687
morello cherry
Raczkowanie
 
Avatar morello cherry
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 188
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam prosze o analize kremu dla cery tlustej, problematycznej

Ziaja, Kremy 25+ , Krem nawilżający matujący

Skład: Aqua, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cyclopentasiloxane, Octocrylene, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha (Bark) Extract, Oleanolic Acid, Glycerin*, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetyl Alcohol*, Cyclomethicone, Dimethiconol, Stearyl Alcohol*, Cetearyl Olivate*, Sorbitan Olivate, Sorbitan Stearate*, Caesalpinia Spinosa Gum, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polysorbate 20, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, DMDM Hydantoin, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Amyl Cinnamal, Limonene, Cinnamyl Alcohol, Citric Acid* (10.03.2011)
: roza::r oza:
morello cherry jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-17, 23:41   #4688
Kasiaczek_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 340
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kochane,bardzo prosze o pare slów o skladzie kremu,który podaje ponizej.
Bede niezmiernie wdzieczna za pomoc.

STEAMCREAM
Ingredients:
Oatmeal Infusion (Avena sativa), Orange Flower Water (Citrus Aurantium amara, Aqua), Almond Oil (Prunus dulcis), Cocoa Butter (Theobroma cacao), Glycerine, Stearic Acid, Triethanolamine, Organic Jojoba Oil (Simmondsia chinensis), Lavender Oil (Lavandula augustifolia), Chamomile Blue Oil (Chamomilla recutita), Orange Blossom Absolute (Citrus Aurantium dulcis), Rose Absolute (Rosa damascena), Neroli Oil (Citrus Aurantium amara), Cetyl Stearyl Alcohol, *Coumarin, *Geraniol, *Citronellol, * Limonene, *Linalool, Perfume, Methylparaben, Propylparaben. *Occurs naturally in essential oils
__________________
"Bo niebo nie przychodzi znikąd.
Coś z nieba mamy w sobie.
Coś z niego przekazujemy innym(...)".
Ks. Józef Tischner
Kasiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 15:53   #4689
karolina1989
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 110
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, chcę zdecydować się na jakąś ciekawą pielęgnację.
Natknęłam się na kosmetyki Farmona.

Prosze o ich analizę, czy warto?:


Farmona, Dermacos Anti Acne, Krem matujący, UVA/UVB z bioaktywnym wyciągiem z borowiny.

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Cyclomethicone, Isohexadecane, Polypropylene, Aluminum Starch Octenyl-Succinate, Isopropyl Palmitate, Gluconolactone, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol Dicaprylate / Dicaprate. Decyl Cocoate, Pelan Extract Aloe, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Salix Alba Extract, Cetearyl Alcohol, Gluconolactone, Titanium Dioxide, Diethylhexylcarbonate, Polyglyceryl-6, Polyhydroxystearate, Alcohol Denat., Tocopheryl Acetate, Allantoin, Saccharomyces Silicon / Ferment, Sodium Benzoate, Parfum, Xanthan Gum, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Zinc Pca, Disodium Edta, Sodium Hydroxide, BHA. (23.02.2009)

Farmona, Dermacos Anti Acne, Krem normalizujący na noc z bioaktywnym wyciągiem z borowiny.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Propylene Glycol, Isohexadecane, PEG-100 Stearatem, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Decyl Cocoate, Glycerin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Pelan Extract, Hamamelis Virginiana Extract, Urea, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Gluconolactone, Salix Alba Extract, Isopropyl Palmitate, Stearic Acid, Lactic Acid, Glycolic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Salicylic Acid, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Gum, Aluminum Starch Octenyl-Succinate, Kaolin, Butylene Glycol, Saccharomyces/Silicon Ferment, Colloidal Silver, Sodium Benzoate, Parfum, Allantoin, Zinc PCA, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, BHA (16.03.2011)

Farmona, Dermacos Anti Acne, Żel punktowy zwalczający niedoskonałości skóry

Skład: Aqua, alkohol denat., polyacrylate-13, polyisobutene, polysorbate 20, aluminum starch octenyl-succinate, lactic acid, glycolic acid, citric acid, malic acid, salicylic acid, kaolin, propylene glycol, gluconolactone, pelan extract, hamamelis virginana extract, sodium benzoate, colloid silver, butylene glycol, saccharomyces / silicon ferment, sodium hydroxide, parfum, zinc PCA, disodium EDTA.

Farmona, Dermacos Anti Acne, Żel głęboko oczyszczający z bioaktywnym wyciągiem z borowiny

Skład: Aqua, Acrylates Copolymer, Sodium Laureth Sulfate, Propylene Glycol, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Apple Amino Acids, Pelan Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Butter, Hydrogenated Jojoba Oil, D-Panthenol, Gluconolactone, Salix Alba Extract, Sodium Benzoate, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Parfum, Zinc PCA, Butylene Glycol, Saccharomyces/ Silicon Ferment, Disodium EDTA. (22.04.2011)
karolina1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-18, 19:43   #4690
Satin'n Lace
Raczkowanie
 
Avatar Satin'n Lace
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 438
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hej, mam prośbę do wizażanek znających się na składach. Co sądzicie o
Dr.Muller Tea Tree Oil, tonik do twarzy, drzewo herbaciane
Skład:
Aqua, Polysorbate 20, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Hamamelis Virginiana Extract, Propylene Glycol, Sodium lactate, Sodium CA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Triethanolamine, Linalool, Limonene.

Z góry bardzo dziękuję za rozszyfrowanie składu
__________________
making a better world, shoot by shoot
-------------------------
The best is yet to come !



http://satininwonderland.blogspo t.c om/ <--- ZAPRASZAM!
Satin'n Lace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-19, 20:36   #4691
aganiolek
Zadomowienie
 
Avatar aganiolek
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 681
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Szanowne Panie,

chciałam poprosić o analizę dwóch kremów z nowej linii Soraya BioRepair. Dostałam je, ale nie wiem czy warto je wypróbować czy lepiej oddać. Czy będą nadawały się dla 28-latki z cerą mieszanej i z lekkimi problemami naczynkowymi? Nie będą zapychać albo podrażniać?

Przeciwzmarszczkowy krem na dzień Soraya BioRepair 30+

Przeciwzmarszczkowy krem na dzień ze sproszkowana masą perłową przeznaczony dla kobiet, które chcą zachować młodą i idealnie gładką skórę, pielęgnując ją w zgodzie z naturą.

Kompleksowo działające bioaktywne składniki stymulują odnowę skóry oraz wyraźnie wygładzają zmarszczki i bruzdy.

Rezultat

Wygładza drobne zmarszczki
Przywraca skórze promienny blask
Doskonale nawilża i ujędrnia
Rewitalizuje i odmładza
Likwiduje oznaki zmęczenia i stresu
zmniejsza reakcje skóry na czynniki drażniące

Skład: Aqua, Decyl Oleate, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-3 Dicitrate/Stearate, Isopropyl Myristate, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Shea Butter (Butyrospermum Parkil), Pearl Powder, Hibiscus Sabdariffa Extract, Hydrolyzed Linseed Extrect, Globularia Alypum Extract, Mica, Tin Oxide, Trehalose, Tocopherol, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Citric Acid, CI 77891, Parfum.

Nawilżający krem na noc Soraya BioRepair 30+

Nawilżający krem na noc przeznaczony dla kobiet, które na długo chcą zachować młodą i idealnie gładką skórę, pielęgnując ją w zgodzie z naturą.

Kompleksowo działające bioaktywne składniki stymulują odnowę skóry oraz wyraźnie wygładzają zmarszczki i bruzdy.

Rezultat

Głęboko i długotrwale nawilża
Zapobiega starzeniu się skóry
Likwiduje oznaki zmęczenia
Zwiększa zdolność skóry do regeneracji
Koi i chroni wrażliwą cerę
zmniejsza reakcje skóry na czynniki drażniące

Skład: Aqua, Decyl Oleate, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-3 Dicitrate/Stearate, Isopropyl Myristate, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Shea Butter (Butyrospermum Parkil), Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Pearl Powder, Hibiscus Sabdariffa Extract, Hydrolyzed Linseed Extrect, Globularia Alypum Extract, Trehalose, Tocopherol, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Citric Acid, Parfum.

Zauważyłam dodatkowo, że składy są niemal identyczne, różnią się jedynie kolejnością dalszych składników i w kremie na noc jest kilka pozycji mniej. Czy to znaczy, że ich działanie będzie niemal identyczne, czy będzie można zauważyć różnice?

Z góry dziękuję za pomoc!
aganiolek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-20, 11:35   #4692
Phoebee
Zakorzenienie
 
Avatar Phoebee
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,

chciałabym prosić o odszyfrowanie kremu Clinique Superdefense SPF25, Age Defense Moisturizer.
Mianowicie, chciałbym się dowiedzieć czy krem nadaje się do codziennego użytku (cera sucha), ma wystarczajacą ochronę oraz czy zawiera dużo silikonów?
Z góry dziękuję.

Skład :

Skład: Water/Aqua/Eau, Dimethicone, Benzophenone-3 (Oxybenzone), Ethylhexyl Salicylate, Petrolatum, Butylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Isopropyl PPG-2-Isodeceth-7 Carboxylate, Butyloctyl Salicylate, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Caprylic/Capric/Myristic/Stearic Triglyceride, Polyester-8, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Coffea Robusta Seed Extract, Echinacea Pallida (Coneflower) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Extract, Sea Whip Extract, Disodium NADH, Padina Pavonica (Thallus) Extract, Trehalose, Creatine, Sodium RNA, Caffeine, Nordihydroguaiaretic Acid, Sodium DNA, Astrocaryum Murumuru Seed Butter, Phytosphingosine, Linoleic Acid, Cholesterol, Ferulic Acid, Ascorbyl Tocopheryl Maleate, Algae Extract, Sodium Hyaluronate, Aminopropyl Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Micrococcus Lysate, Adenosine Phosphate, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Soy Protein, Chamomilla Recutita (Matricaria), Decarboxy Carnosine HCL, Ethylhexyl Stearate, Maltodextrin, C1-8 Alkyl Tetrahydroxycyclohexanoat e, Caprylyl Glycol, Isohexadecane, Polyethylene, Zeolite, Lecithin, Behenyl Alcohol, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Sodium Chloride, Potassium Sulfate, Polysorbate 80, Steareth-21, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sucrose, Tromethamine, Carbomer, Glycerin, Ethylhexyl Palmitate, Propylene Glycol Dicaprate, Hexylene Glycol, Disodium EDTA, Phenoxyethanol (ILN31591) (01.01.2012)
Phoebee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-20, 22:05   #4693
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam.

Czy krem nawilży skórę i zrobi dla niej coś więcej?
Jak z zapychaniem??
Nuxe Prodigieuse Nuit
REGENERUJĄCY KREM NA NOC

AQUA/WATER, GLYCOL PALMITATE, OCTYLDODECYL MYRISTATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS (SWEET ALMOND) OIL, DIMETHICONE, ARACHIDYL ALCOHOL, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, BEHENYL ALCOHOL, LAUROYL LYSINE, TOCOPHEROL, BENZYL ALCOHOL, ARACHIDYL GLUCOSIDE, CAPRYLOYL GLYCINE, PARFUM/FRAGRANCE, CITRIC ACID, BUTYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, POLYSORBATE 60, SORBITAN ISOSTEARATE, TETRASODIUM EDTA, DEHYDROACETIC ACID, HYDROLYZED LUPINE PROTEIN, THEOBROMA CACAO (COCOA) LEAF CELL EXTRACT, AGERATUM CONYZOIDES LEAF EXTRACT, SODIUM BENZOATE, LIMONIUM NARBONENSE FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, LIMONENE, CITRONELLOL, GERANIOL [N2203/C].
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-22, 20:14   #4694
ksantypa7
Rozeznanie
 
Avatar ksantypa7
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 551
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, poproszę wyjaśnienie składu. Mam trądzik różowaty, skóra raczej sucha ze skłonnością do rumienia. Na co można liczyć? Nie zapcha? Nie wysuszy? Może nawilżyć?
Dziękuję.



Flos-lek ŻEL - MASECZKA DLA CERY Z PROBLEMAMI NACZYNIOWYMI

Ingredients (INCI): Aqua, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastanum Seed Extract,Arnica Montana Flower Extract, Arnica Chamissonis Flower Extract,Viola Tricolor Extract, Panthenol, Phenoxyethanol, Carbomer, Triethanolamine, Ethylhexylglycerin
__________________
Przygarnę miniaturkę Neonatura Cocoon.

I'm Alive!....I'm Alive!......I'm Alive!
And I've got so much more that I want to do
Was it music?
Was it science that saved me?
Or the way that you prayed for me?
Yes either way I thank you, I'm alive
GM


ksantypa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-23, 21:48   #4695
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ja pozwole sobie powtorzyc moja prosbe o analize skladu tych japonskich filtrow. Nie moglam sie powstrzymac i poprosilam kolezanke o sprowadzenie mi wszystkich 4. Filtry maja konsystencje cielka, jak woda. W kazdej buteleczce kulke do mieszania. Wchlaniaja sie do absolutnego matu, tam mocnego matu ze nawet polozony na nich dosc gesty i mokry BB dr jart ktory definitywnie wymaga matowania, matuje sie sam (!). Absolutnie genialne rozwiazanie do cer tlustych, mieszanych... filtr ktory definitywnie wymaga nawizacza inaczej moze przesuszyc skore. Ale czy jest czegos wart? Mozecie zerknac na te sklady i ocenic na oko?
Podobno: the best-selling sunscreen in Japan.

Bioré Aqua Rich Watery Essence SPF50+ PA+++
Ingredients: Water (Aqua), Alcohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Dimethicone, Acrylates/C10-30 Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Stearate, Agar, Polyvinyl Alcohol, Sodium Hyaluronate, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Xylitol, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Sodium Hydroxide, Potassium Hydroxide, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, BHT, Fragrance (Parfum).



Biore UV Perfect Face Milk SPF 50 PA+++
Ethylhexyl Methoxycinnamate 5.0%, Cyclopentasiloxane 25.7%, Zinc Oxide 12.0%, Lauryl Methacrylate/Sodium Methacrylate Crosspolymer 6.0%, Titanium Dioxide 0.47% Cyclomethicone, Dimethicone, Alcohol, Water, Lauryl Methacrylate/Sodium Methaxcrylate Crosspolymer, Talc, Glycerin, Titanium Dioxide, Methicone, Mica, Polysilicone-9, Peg-12 Dimethicone, Peg-3 Dimethicone, Cetyl-Pg Hydroxyethyl Palmitamide, Aluminum Hydroxide, Silica, Iron Oxides (Ci 73360), Bht, Barium Sulfate, Aluminum Dimyristate.


Biore UV Bright Face Milk SPF 50 PA+++ (rozowy z pigmentem rozswietlajacym)
Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Zinc Oxide, Alcohol, Water, Lauryl Methancrylate/ Sodium Methacrylate Crosspolymer, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Tale, Glycerin, Styrene/ Stearyl Methacrylate Crosspolymer, Methicone, Polysillicone-9, PEG-12 Dimethicone, Titanium Dioxide, PEG-3 Dimethicone, Phenoxyethanol, Cetyl-PG Hydroxyethyl Palmitamide, Aluminum Hydroxide, Silica, Aluminum Dimeyristate, Iron Oxides, Barium Sulfate, Ci73360

Jest jeszcze niebieska wersja ktorej skladu nie potrafie znalezc..... ma te same wlasciwosci matujace. Fioletowej wersji nie posiadam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg biore sunscreen.jpg (33,1 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg biore_essence__32585_zoom.jpg (24,4 KB, 3 załadowań)
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 15:45   #4696
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy któraś z wizażanek moglaby mi napisać czy ten krem jest coś wart?
Baikal Herbals – Krem Do Twarzy Nocny DETOX – Do Cery Tłustej I Mieszanej

INCI: Aqua with infusions of: Swertia Baicalensis Extract, Bidens Tripartita Leaf Extract, Organic Malva Sylvestris Extract, Organic Camellia Sinensis Extract, Organic Calendula Officinalis Extract; Dicaprylyl Ether, Tri C14-15 Alkyl Citrate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Kaolin, Cetearyl Alcohol, Poliglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Carbomer, Allantoin, Panthenol, Bisabolol, Zn PCA, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Citric Acid
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 19:32   #4697
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam bardzo proszę o analizę nowej formuły podkładu:

Vichy dermablend fluid korygujący SPF 35

(wiem że dermablend był juz kilka razy analizowany ale to jest nowa lżejsza wersja we fluidzie więc skład tez napewno się różni)

AQUA / WATERNC- 2CYCLOPENTASILOXANENC- 3DIMETHICONE- 4GLYCERINNC- 5POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATENC- 6CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONENC- 7HEXYL LAURATENC- 8PENTYLENE GLYCOL- 9DISTEARDIMONIUM HECTORITENC- 10METHYLPARABENNC- 11CELLULOSE GUMNC- 12ALUMINUM HYDROXIDENC- 13MAGNESIUM SULFATENC- 14PHENOXYETHANOL- 15DISODIUM STEAROYL GLUTAMATENC- 16TRISTEARINNC- 17ACETYLATED GLYCOL STEARATENC- 18ACRYLATES COPOLYMER- 19BUTYLPARABEN- 20CI 77891 / TITANIUM DIOXIDENCoui 21CI 77491 / IRON OXIDESNCoui 22CI 77492NCoui 23CI 77499

Baaardzo proszę o analizę: głównie chodzi mi o zapychanie i wysuszanie cery oraz o skuteczność filtra.
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 19:56   #4698
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Ziaja, Ulga, krem łagodzący na dzień, redukujący podrażnienia, SPF 20

Skład: Aqua (Water), Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Canola Oil*, Glycerin*, Cetyl Alcohol*, Stearyl Alcohol*, Laminaria Ochroleuca Extract*, Caprylic/Capric Triglyceride*, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Trilaureth-4 Phosphate, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Panthenol, (Licorice) Root Extract*, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil*, Sodium Hyaluronate, Carbomer, Xanthan Gum*, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Sodium Hydroxide.

*Surowiec zaaprobowany przez ECOCERT

krem zawiera filtry uvb, oraz nieszczesny parsol, ktory moze sie destabilizowac pod wplywem kolorowki- czyli moze byc tak, ze po wykonaniu makijazu twoja uchrona uv znacznie sie obniza.
w mojej ocenie ten krem nie stanowi fotostabilnej ochrony przeciwslonecznej.
chcac chronic skore przed fotostarzeniem oraz stosujac kwasy lub retinoidy powinnismy szukac filtrow ktore zawieraja
np tinosorb (methylene bis- benzotriazolyl tetramethylbutylphenol oraz bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl) - ochrona zarowno uva jak i uvb lub inny skuteczny filtr (spotykany w kosmetykach koncernu loreal mexoryl (terephthalidene dicamphor sulfonic acid lub drometriloze trisiloxane) sa tez inne filtry ale ja ich nie pamietam- tak jak wspomnialam nie znam sie jakos super na filtrach
Pokrzywo, Ziaja ma Tinosorb
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-24, 20:38   #4699
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Pokrzywo, Ziaja ma Tinosorb
Czyli ten filtr się nadaje jako ochrona przy toniku z kwasem migdałowym 5%?
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-25, 23:08   #4700
Cauchemire
Przyczajenie
 
Avatar Cauchemire
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 10
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę kremów do twarzy:

1. Eubiona, krem z aloesem i granatem do skóry normalnej i mieszanej

Skład:
water hydroalcoholic of aloe extract*, soja oil*, aloe vera extract*, caprylic / capric triglyceride, shea butter*, coco oil, glyceryl stearate citrate, cetearyl glucoside, lecithin, jojoba oil*, squalane, natural moisturiser, pomegranate extract*, glycerin, sorbitol, fatty alcohol, natural humectant sodium PCA, xanthan, vegetable vitamin E, sodium lactate, lactic acid, mix of essential oils, limonene, linalool, citronellol, geraniol, citral


2. Eubiona, krem na dzień na bazie miodu i ziół

Skład:
water hydroalcoholic of calendula*, soya oil*, almond oil*, emulsifier, cocoa butter, calendula extract*, ethyl alcohol, jojoba oil*, rice grains oil, honey, ginkgo extract, plant fatty acid, natural humectants sodium PCA, xanthan, vegetable vitamin E, mix of essential oils, limonene, linalool, citronellol, geraniol, citral


3. Balm Balm, bezzapachowy balsam do twarzy

Skład:
butyrospermum parkii (shea butter), helianthus annuus (sunflower oil), cera alba (beeswax), calendula officinalis (calendula oil), simmondsia chinensis (jojoba oil)


4. Venus, krem pielęgnacyjny do twarzy z owocem Noni

Skład:
Aqua/ wodno-alkoholowy wyciąg z liści oliwnych*, Olea Europaea/ oliwka z oliwek*, Glycerin/ gliceryna roślinna, Hydrogenated Palm Glycerides/ olej kokosowy *, Cera Alba/wosk pszczeli, Caprylic-/Capric Triglyceride/trójglicerydy, Glyceryl Stearate Citrate/ estry gliceryny, Glycine Soya/ olej sojowy*, Alcohol/ etanol (alkohol roślinny), Butyrospermum Parkii/ masło shea, Morinda Citrifolia/ekstrakt z owocu Noni*, Theobroma Cacao/masło kakaowe, Helianthus Annuus/olej słonecznikowy*, Buxus Chinensis/ olejek jojoba *, Xanthan Gum/ guma ksantan, Sodium PCA/naturalny środek nawilżający, Olea Europaea/ ekstrakt z liści oliwnych *, Rosa Centifolia/hydrolat różany, Tocopherol/ roślinna witamina E, Parfum (Essential Oils)/ naturalne olejki eteryczne, CI 75810/chlorofil, Limonen/limonen, Linalool/linalol, Citronellol cytronellol.


5. Venus, krem pielęgnacyjny do twarzy z rokitnikiem i morelą

Skład:
Aqua, Sesamum Indicum*, Buxus Chinensis*, Glyceryl Stearate Citrate, Theobroma Cacao, Glycerin, Sorbitan Stearate, Butyrospernum Parkii, Caprylic/Capric Triglyceride, Hippophae Rhamnoides, Prunus Armeniaca*, Alcohol, Xanthan Gum, Daucus Carota, Prunus Armeniaca, Rosa Centifolia*, Lactic Acid, Tocopherol, Parfum (Essential Oils), Linalool, Limonene.



Czy te kremy będą zapychać? I czy nadają się na dzień pod makijaż?
Chciałabym znaleźć coś w miarę lekkiego do cery mieszanej, co będzie dobrą 'bazą' pod podkład, możecie ewentualnie coś polecić?
Cauchemire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-26, 19:21   #4701
Madelaine
Raczkowanie
 
Avatar Madelaine
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 308
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
Czy któryś z tych kremów będzie nadawał się do cery trądzikowej?

Pai Krem do Cery Wrażliwej Rumianek & Dzika Róża

Skład purified water, chamomile water*, apricot kernel oil*, corn-based emulsifier, jojoba oil*, rosehip oil*, thistle oil*, shea butter*, vegetable glycerine*, natural vitamin e, chamomile extract*, rosehip seed extract, corn extract, manuka oil*, rosemary antioxidant*, lavender oil*, rose geranium oil*, basil extract, natural lactic acid (from sugar beet).

Pai Krem do cery mieszanej Geranium & Oset

Skład: purified water, jojoba oil*, coconut and corn derived emulsifier, thistle oil*, borage oil*, natural vitamin e, vegetable glycerine*, corn extract, manuka oil, basil extract, geranium oil*, juniper oil*, lavender oil*, natural lactic acid (from sugar beet).

Ava Eco Garden Organiczny Krem z ekstraktem ze świeżego ogórka 20+

Skład
Aqua, Lavandula Angustifolia Flower Water*, Macadamia Ternifolia Seed Oil*, Olea Europaea (Olive) Oil*, Phytosqualan, Cetearyl Alcohol, Coco-Glucoside, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Hydrogenated Vegetable Oil, Glyceryl Stearate, Glycine Soja (Soybean) Sterols, Beta-sitosterol, Tocopherol, Glycerin, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Zea Mays Starch*, Citric Acid, Sodium Carbonate, Cetearyl Glucoside, Dehydroacetic Acid, Benzyl Alcohol, Sodium Dehydroacetate, Xanthan Gum, Ferula Galbaniflua Oil, Citrus Aurantium Oil, Ricinus Communis Oil, Sodium Phytate.


Właśnie kończy mi się mój ukochany mineral flowers, nigdzie nie można go już dostać i jestem zmuszona poszukać czegoś w zastępstwie. A dopiero co zaczęłam doprowadzać moją cerę do jako takiego stanu i boje się ewentualnego zapchania.
__________________

Madelaine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 08:49   #4702
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam! Bardzo proszę o analizę. Czy ten pelling jest odpowiedni dla skóry mieszanej, ze skłonnością do zaskórników, trądziku?

Boots Skin Clear Daily Face Scrub:
Aqua (Water), PPG-15 stearyl ether, Glycerin, Cetyl alcohol, Sodium citrate, Polyethylene, Salicylic acid, Glycol stearate, Steareth-21, Sodium laureth sulfate, Steareth-2, Phenoxyethanol, Stearic acid, Jojoba esters, Hydroxyethylcellulose, Methylparaben, Ammonium glycyrrhizate, Xanthan gum, Parfum (Fragrance), Dipropylene glycol, Ethylparaben, Tetrasodium EDTA, BHT, Disodium phosphate, Cl 77510 (Ferric ferrocyanide).
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 08:55   #4703
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Miałabym dość pilną prośbę.

Czy mogłaby któraś z Was powiedzieć mi który z tych filtrów jest lepszy? Oba były analizowane pod względem filtrów, ale ja mam nieco inne pytanie. Mam cerę skłonną do zapychania. Wreszcie wyszłam z nią na właściwą drogę, ale boję się pogorszenia jej stanu. Filtra muszę używać po skóra bardzo mi się łuszczy. Przy którym jest mniejsze prawdopodbieństwo zapchania? Który zapewni mi lepszą ochronę? Ew. czy potraficie doradzić coś lepszego?

General Topics, Synchroline, Aknicare Sun Cream SPF 30 (Krem do cery trądzikowej)
fotka: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...a-ochrona.html

Skład: Aqua, Triethyl Citrate, Cetearyl Alkohol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Octocrylene, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Alcohol Denat., Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Propylene Glycol, Glycolpalmitate, Arachidylalcohol, Dimethicone, Cetearylglucoside, Behenyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Benzyl Pca, Xanthangum, Arachidyl Glucoside Xydroxyethyl Acrylate, Decyl Glucoside, Squalane, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Polysorbate60, Sodiumhydroxide, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Bht, Parfum (Fragrance)


lub

Soraya, Krem ochronny wodoodporny do twarzy SPF 30
fotka: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...a-ochrona.html

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnmate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Ethylhexyl Triazone, Glyceryl Stearate, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus Fruit Extract, Allantoin, Panthenol, Dimethicone, Tocopherol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Carbomer, Disodium EDTA, DMDM Hydratoin, Methylparaben, Propylparaben
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 14:22   #4704
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2012-11-18 o 14:28
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-27, 20:39   #4705
dzolls
Zakorzenienie
 
Avatar dzolls
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Bad Königsdorff
Wiadomości: 5 676
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cześć

Bardzo proszę o analizę składu oliwkowego masła do ciała Mythos, które przywiozłam z wakacji. Kupiłam w sklepie eko i jestem ciekawa, czy jest ten skład faktycznie eko i ogólnie dobry
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 27042012968.jpg (92,7 KB, 14 załadowań)
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


curl it, baby!
dzolls jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-28, 14:57   #4706
Espoir91
Rozeznanie
 
Avatar Espoir91
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Burdel
Wiadomości: 953
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam. Proszę o analizę emulsji do kąpieli, nadaje się to do włosów np do mycia? substancje aktywne:
Substancje aktywne:
- Stimu-Tex (2%)
- Alchem (0,5%)
- Polidokanol (5%)
- Trójglicerydy oleju z kukurydzy (1%)
- Trójglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego (7%)
- Olej macadamia (3%)
- Masło shea (1%)
- Olej avocado (2%)
- Olej parafinowy (61,2%)
skład:
mineral oil (liquid paraffin), isopropyl palmitate,caprylic, peg 40-sorbitan,c12-13 pareth-3, butyrospermum parkii, macadamia ternifolia oil, zea mays oil, persea gratissima oil, phenethyl alcohol, caprylyl glycol, peg-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, citric acid
Espoir91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-28, 18:21   #4707
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dzolls Pokaż wiadomość
Cześć

Bardzo proszę o analizę składu oliwkowego masła do ciała Mythos, które przywiozłam z wakacji. Kupiłam w sklepie eko i jestem ciekawa, czy jest ten skład faktycznie eko i ogólnie dobry
niestety, ale skład nie jest do końca naturalny
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-28, 21:07   #4708
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Espoir91 Pokaż wiadomość
Witam. Proszę o analizę emulsji do kąpieli, nadaje się to do włosów np do mycia? substancje aktywne:
Substancje aktywne:
- Stimu-Tex (2%)
- Alchem (0,5%)
- Polidokanol (5%)
- Trójglicerydy oleju z kukurydzy (1%)
- Trójglicerydy kwasu kaprylowego i kaprynowego (7%)
- Olej macadamia (3%)
- Masło shea (1%)
- Olej avocado (2%)
- Olej parafinowy (61,2%)
skład:
mineral oil (liquid paraffin), isopropyl palmitate,caprylic, peg 40-sorbitan,c12-13 pareth-3, butyrospermum parkii, macadamia ternifolia oil, zea mays oil, persea gratissima oil, phenethyl alcohol, caprylyl glycol, peg-8, tocopherol, ascorbyl palmitate, ascorbic acid, citric acid
Ja bym tym nie myła włosów Na pierwszym miejscu w składzie parafina, która będzie oblepiać włos, no i nie widzę tu jakiś substancji myjących, które mogłyby domyć włosy
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-29, 18:17   #4709
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Heyka wszystkim jako że znów mam problem ze składem piszę jak zawsze do ekspertek

Kosmetyki te interesują mnie głównie pod względem zapychania, ale krycie i inne rzeczy też mnie bd interesować. Jeśli już były analizowane to przepraszam, ale teraz nie mam czasu tego dokładnie sprawdzić.

Eveline, Art Scenic, Podkład kryjąco - wygładzający z kwasem hialuronowym
Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Dicaprylyl Ether, Bis-PEG/PPG-14/14 Cyclopentasiloxane, Isodecyl Neopentanoate, Propylene Glycol, Trimethoxycaprylylsilane, Butylene Glycol / Enantia Chlorantha Extract / Oleanolic Acid, Hyaluronic Acid, Talc, Pullalan, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laureat, Sodium Chloride, Beeswax (Cera Alba), Phenoxyethanol / Methylparaben / Butylparaben / Ethylparaben / Isobutylparaben / Propylparaben, Hydrogenated Castor Oil, Dimethicone, Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal, Citronellol.
Może zawierać: CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499. (05.03.2011)

Widzę że jest na bazie wody, więc chyba lekki i na lato się nada??

Eveline, Finish Show Long Lasting Make Up 3 in 1
Skład: Water, Propylene Glycol, Titanium Dioxide, Mineral Oil, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol/Ceteareth-20, Isopropyl Myristate, Cyclomethicone, PVP, Glycerin, Talk, Dimethicone, Magnesium Aluminum Silicate, Glyceryl Stearate, Polyacrylamide/Polydecene/ Laureth-7, Phenoxyethanol/Methylpara ben/ Butylparaben/Ethylparaben/ Propylparaben, DMDM Hydantoin, Triethanolamine, Fragrance, Water/ Glycerin/ Propylene Glycol/ Lecithin/ Carnitine/ Ubiquinone, Disodium EDTA, CI77491, CI77492, CI77499.

Jeszcze interesuje mnie podkład Eveline, Art Scenic, Kryjący podkład 3 w 1 baza + podkład + korektor
ale niestety nie mogę znaleźć nigdzie składu. Może któraś wizażanka była by tak miła i podała?

Nie jestem pewna, ale to może być ten skład ze zdjęcia.

Edytowane przez anttreee
Czas edycji: 2012-04-29 o 19:14
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-29, 19:15   #4710
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

.
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.