Zenkowe pokusy :) - Strona 106 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-27, 12:36   #3151
izabellini
Zakorzenienie
 
Avatar izabellini
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 648
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość




a na jaką kwotę miałaś zamówienie?
prawie 700 PLN
izabellini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 17:42   #3152
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Zenkowe pokusy :)

w sumie ja ostatnio zamawiałam za ponad 200zł i też nic nie naliczyli, może znowu tak losowo naliczają?
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 19:15   #3153
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez izabellini Pokaż wiadomość
prawie 700 PLN
to już takie "grubsze" zamówienie

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
w sumie ja ostatnio zamawiałam za ponad 200zł i też nic nie naliczyli, może znowu tak losowo naliczają?
Gdzie tam losowo... wredoty paskudne w tym warszawskim UC siedzą i tyle. Kasy szukają wszędzie. Ostatnio Warszawa jako miasto w ogóle mało przyjazna robi się dla mieszkańców
sorry, musiałam sobie ulżyć

Edytowane przez milka-pilka
Czas edycji: 2012-11-27 o 19:21
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 19:42   #3154
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
to już takie "grubsze" zamówienie

Gdzie tam losowo... wredoty paskudne w tym warszawskim UC siedzą i tyle. Kasy szukają wszędzie. Ostatnio Warszawa jako miasto w ogóle mało przyjazna robi się dla mieszkańców
sorry, musiałam sobie ulżyć
ojjj...nie za fajnie, faktycznie, dobrze, że tru zwraca $
A to co jeszcze się dzieje w stolicy?
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-27, 20:21   #3155
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
ojjj...nie za fajnie, faktycznie, dobrze, że tru zwraca $
A to co jeszcze się dzieje w stolicy?
Aaach... podnoszą podatki gruntowe, ceny biletów komunikacji miejskiej od stycznia (najtańszy będzie bilet 20-min za 3,40 pln/60-min za 6,40 pln )
Miasto wydało wszystko na euro i 2 linie metra (oczywiście wszystko jest potrzebne, ale ja osobiście jestem przeciwna zasadzie "zastaw się, a postaw się") , która jest budowana w dziwaczny sposób - zamiast zrobić ja w niektórych miejscach jako linię naziemną to oni kombinuja i juz im nie wychodzi - w Warszawie juz po wojnie byly problemy z budową metra (było gotowych nawet kilka stacji, przy jednej z nich jest teraz Teatr Rampa na Targówku ) - jest kiepski grunt, duzo wody itd.

Nie ma kasy na szeroko pojętą kulturę i edukację - w tym w szkołach i przedszkolach. Prywatne ośrodki kulturalne (takie knajpki, które organizuja koncerty) też juz znikaja, bo wzrastaja czynsze najmowanych od miasta lokali. Wawka będzie niedługo miastem samych multikin z filmowymi gnioatmi i centrami handlowymi

Mnie to smuci bardzo, bo od lat '90 troche działam społecznie i wkurza mnie takie postepowanie gminy.

Aktualnie zbieramy kasę na odnowienie neonu z lat '70, który był na budynku Kina Ochoty w Warszawie. Gdy Janda zrobiła tam teatr (Och-Teatr) neon zdjęła. Teraz po rozmowach neon ma powrócić na swoje pierwotne miejsce, tylko musi zostać odnowiony. Kasa oczywiście musi byc uzbierana przez Ochotników

Tu fajna wizualizacja: KINO OCHOTA

Tu krótko o akcji:
KLIK
KLIK
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg neon_kino_ochota.jpg (127,2 KB, 3 załadowań)

Edytowane przez milka-pilka
Czas edycji: 2012-11-27 o 21:22
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 09:08   #3156
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Zenkowe pokusy :)

a mi się wydawało, że stolica inwestuje głównie w kulturę: teatry, sztuki itp
bo kin to jest wszędzie od zary*ania, a ceny biletów coraz droższe...
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 19:51   #3157
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Ja też dostałam pozdrowienia od UC. Pierwsze w życiu. I szczerze mówiąc, nie wiem co mam teraz zrobić?
Mam teraz straszny kocioł w pracy i nawet nie mam kiedy zadzwonić do urzędu, żeby wypytać o szczegóły.
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 21:04   #3158
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez GretchenSp Pokaż wiadomość
Ja też dostałam pozdrowienia od UC. Pierwsze w życiu. I szczerze mówiąc, nie wiem co mam teraz zrobić?
Mam teraz straszny kocioł w pracy i nawet nie mam kiedy zadzwonić do urzędu, żeby wypytać o szczegóły.
wystarczy przeglądnąć ten wątek bo co jakiś czas się powtarzają informacje co robić w takich przypadkach

wysyła się do nich potwierdzenie zakupu i tyle
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 21:08   #3159
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Dokładnie , co jakiś czas piszemy, co nalezy zrobić.

Wydrukuj potwierdzenie zamówienia (jeśli jest w j. polskim to nie musisz robić tłumaczenia) oraz dołącz ksero dowodu osobistego lub dane: seria i nr dowodu os., nr PESEL, adres zameldowania lub adres dla doręczeń w karju. Wyślij do nich poleconym.
Zapewne doliczą Ci 23% VATu.
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 21:18   #3160
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Zenkowe pokusy :)

A wydruk z PayPala też trzeba wysyłać? Czy to już niekonieczne?
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 21:23   #3161
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Nie, tylko wydruk potwierdzenia zamówienia z truskawy, które dostałaś mailem. Plus te dane osobowe j.w.
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-28, 21:27   #3162
GretchenSp
♪♫♪♪♫♪
 
Avatar GretchenSp
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3 345
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Nie, tylko wydruk potwierdzenia zamówienia z truskawy, które dostałaś mailem. Plus te dane osobowe j.w.
Ok, dziękuję za pomoc
__________________
"Everything starts somewhere, although many physicists disagree".



GretchenSp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-28, 22:10   #3163
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Aaach... podnoszą podatki gruntowe, ceny biletów komunikacji miejskiej od stycznia (najtańszy będzie bilet 20-min za 3,40 pln/60-min za 6,40 pln )
Miasto wydało wszystko na euro i 2 linie metra (oczywiście wszystko jest potrzebne, ale ja osobiście jestem przeciwna zasadzie "zastaw się, a postaw się") , która jest budowana w dziwaczny sposób - zamiast zrobić ja w niektórych miejscach jako linię naziemną to oni kombinuja i juz im nie wychodzi - w Warszawie juz po wojnie byly problemy z budową metra (było gotowych nawet kilka stacji, przy jednej z nich jest teraz Teatr Rampa na Targówku ) - jest kiepski grunt, duzo wody itd.

Nie ma kasy na szeroko pojętą kulturę i edukację - w tym w szkołach i przedszkolach. Prywatne ośrodki kulturalne (takie knajpki, które organizuja koncerty) też juz znikaja, bo wzrastaja czynsze najmowanych od miasta lokali. Wawka będzie niedługo miastem samych multikin z filmowymi gnioatmi i centrami handlowymi

Mnie to smuci bardzo, bo od lat '90 troche działam społecznie i wkurza mnie takie postepowanie gminy.

Aktualnie zbieramy kasę na odnowienie neonu z lat '70, który był na budynku Kina Ochoty w Warszawie. Gdy Janda zrobiła tam teatr (Och-Teatr) neon zdjęła. Teraz po rozmowach neon ma powrócić na swoje pierwotne miejsce, tylko musi zostać odnowiony. Kasa oczywiście musi byc uzbierana przez Ochotników

Tu fajna wizualizacja: KINO OCHOTA

Tu krótko o akcji:
KLIK
KLIK

Zaraz podpadne, ale zastanawiam sie dlaczego na budynku teatru ma wisiec neon z napisem "kino"?
czy to nie bedzie dezorientowac niewtajemniczonych?
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 00:12   #3164
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Zenkowe pokusy :)

No coś ty, nie podpadniesz
Od lat '70 do 2009 r. w tym budynku było kino (Kino Ochota), które służyło mieszkańcom ok. pół wieku. Neon został zaprojektowany w 1974 r. Kilka lat temu, po upadku wielu kin studyjnych/niekomercyjnych miasto wydzierżawiło Jandzie/a teraz jej córce budynek. Powstał tam prywatny teatr "Och-Teatr". Janda zdjęła neon. Zmieniono tez nazwę przystanku tramwajowego/autobusowego z "Kino Ochota" na "Och-Teatr" (chyba ze 2 lata temu?)
W Warszawie odrodziły się chęci mieszkańców, by nie niszczyć i nie burzyć wszystkiego, co stare, bo nie wszytsko wybudowane po wojnie jest kiepskie. Są rzeczy fajne architektonicznie, są tez symbole i rzeczy, które Warszawiakom zawsze miło się kojarzyły. M.in sa to neony, wszechobecne w latach 70 i 80 (ja np. uczyłam się czytac "na neonach" przemierzając Warszawę autobusami z mamą ) A te neony prócz wartości sentymentalenej maja także wartość architektoniczo-designerską właśnie.
Były/są symbolami miasta, projektowane często razem z budynkami tworzyły jednolite kompozycje.

Tak jak w Nowym Jorku, pewne reklamy są cześcią krajobrazu miejskiego i nie powinno się ich niszczyć, zdejmować. Zwłaszcza, że sa ładne

Polecam stronę MUZEUM NEONÓW

Edytowane przez milka-pilka
Czas edycji: 2012-11-29 o 00:18
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 06:39   #3165
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
No coś ty, nie podpadniesz
Od lat '70 do 2009 r. w tym budynku było kino (Kino Ochota), które służyło mieszkańcom ok. pół wieku. Neon został zaprojektowany w 1974 r. Kilka lat temu, po upadku wielu kin studyjnych/niekomercyjnych miasto wydzierżawiło Jandzie/a teraz jej córce budynek. Powstał tam prywatny teatr "Och-Teatr". Janda zdjęła neon. Zmieniono tez nazwę przystanku tramwajowego/autobusowego z "Kino Ochota" na "Och-Teatr" (chyba ze 2 lata temu?)
W Warszawie odrodziły się chęci mieszkańców, by nie niszczyć i nie burzyć wszystkiego, co stare, bo nie wszytsko wybudowane po wojnie jest kiepskie. Są rzeczy fajne architektonicznie, są tez symbole i rzeczy, które Warszawiakom zawsze miło się kojarzyły. M.in sa to neony, wszechobecne w latach 70 i 80 (ja np. uczyłam się czytac "na neonach" przemierzając Warszawę autobusami z mamą ) A te neony prócz wartości sentymentalenej maja także wartość architektoniczo-designerską właśnie.
Były/są symbolami miasta, projektowane często razem z budynkami tworzyły jednolite kompozycje.

Tak jak w Nowym Jorku, pewne reklamy są cześcią krajobrazu miejskiego i nie powinno się ich niszczyć, zdejmować. Zwłaszcza, że sa ładne

Polecam stronę MUZEUM NEONÓW
Jasne zgadzam sie i podoba mi sie ta inicjatywa przywracania wszedzie starych neonów, tylko tak się zastanawiam czy to w tym przypadku nie przesada, i jak będzie wyglądał ten budynek z napisem "teatr" i " kino" jednocześnie
Janda dobrze sobie radzi, więc nie sądzę, żeby musiała likwidować teatr, tak więc ten budynek raczej teatrem pozostanie
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 08:58   #3166
izabellini
Zakorzenienie
 
Avatar izabellini
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 648
Dot.: Zenkowe pokusy :)

ale żeby od razu zmieniać nazwę przystanku .... i to na taką
moim zdaniem neon jak najbardziej mógł zostać, a na budynku gdzieś nad wejściem Janda mogła umieścić napis Teatr
jak go zdejmowała to neon nie był zabytkiem?
izabellini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 09:17   #3167
ilios
PIP.
 
Avatar ilios
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19 192
GG do ilios
Dot.: Zenkowe pokusy :)

z tymi neonami to w ogole jazda niezla, w Poz generalnie walka o neon, ktory kiedys byl na kinie Baltyk
z12822006X.jpg
kino wyburzone dawno, neon zdjeli, restauruja go itp itd i szukaja miejsca gdzie to powiesic
ilios jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 10:09   #3168
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez ilios Pokaż wiadomość
z tymi neonami to w ogole jazda niezla, w Poz generalnie walka o neon, ktory kiedys byl na kinie Baltyk
Załącznik 4999574
kino wyburzone dawno, neon zdjeli, restauruja go itp itd i szukaja miejsca gdzie to powiesic
to w porę się obudzili
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 13:35   #3169
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez ilios Pokaż wiadomość
z tymi neonami to w ogole jazda niezla, w Poz generalnie walka o neon, ktory kiedys byl na kinie Baltyk
Załącznik 4999574
kino wyburzone dawno, neon zdjeli, restauruja go itp itd i szukaja miejsca gdzie to powiesic
może na jakimś teatrze?
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-29, 15:04   #3170
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Jasne zgadzam sie i podoba mi sie ta inicjatywa przywracania wszedzie starych neonów, tylko tak się zastanawiam czy to w tym przypadku nie przesada, i jak będzie wyglądał ten budynek z napisem "teatr" i " kino" jednocześnie
Janda dobrze sobie radzi, więc nie sądzę, żeby musiała likwidować teatr, tak więc ten budynek raczej teatrem pozostanie
Cytat:
Napisane przez izabellini Pokaż wiadomość
ale żeby od razu zmieniać nazwę przystanku .... i to na taką
moim zdaniem neon jak najbardziej mógł zostać, a na budynku gdzieś nad wejściem Janda mogła umieścić napis Teatr
jak go zdejmowała to neon nie był zabytkiem?
Dokładnie, budynek jest długi i szczerze to nie ma tam innego widocznego napisu - są tylko takie brzydkie tablice ledowe z migającymi niebieskimi napisami - takie reklamy przedstawień. Neon byłby w miejscu, w którym nie przeszkadzałoby to zupełnie i nie gryzło z otoczeniem (wejścia do teatru).
Janda zresztą zgodziła sie na przywieszenie neonu z powrotem Wszak dzierżawi od miasta
Niestety zabytkiem nie był, w Warszawie większość starych budynków nie jest objęta ochroną konserwatorską. Zreszta była juz niejedna afera z gł. konserwatorem zabyt. w Wawie. Tutaj kto nie obejmie stanowiska to tylko zaciera łapki, żeby zarobić - czyli wyburzyc stare i sprzedać grunt pod budowę.

Najfajniej działającym miastem i najbardziej przyjaznym mieszkańcom jest chyba Wrocław

Ilios, dla neonów "bezdomnych" jest w Wawie Muzeum Neonów
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 16:18   #3171
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Dokładnie, budynek jest długi i szczerze to nie ma tam innego widocznego napisu - są tylko takie brzydkie tablice ledowe z migającymi niebieskimi napisami - takie reklamy przedstawień. Neon byłby w miejscu, w którym nie przeszkadzałoby to zupełnie i nie gryzło z otoczeniem (wejścia do teatru).
Janda zresztą zgodziła sie na przywieszenie neonu z powrotem Wszak dzierżawi od miasta
Niestety zabytkiem nie był, w Warszawie większość starych budynków nie jest objęta ochroną konserwatorską. Zreszta była juz niejedna afera z gł. konserwatorem zabyt. w Wawie. Tutaj kto nie obejmie stanowiska to tylko zaciera łapki, żeby zarobić - czyli wyburzyc stare i sprzedać grunt pod budowę.
Ten urząd jest po prostu straszny, mieszkam w budynku wpisanym do rejestru zabytków i jak tam cos muszę załatwić, to mam wrażenie że ja i urzędnicy mieszkamy na róznych planetach
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 17:04   #3172
izabellini
Zakorzenienie
 
Avatar izabellini
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 648
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Myślałam, że jeśli jakaś budowla lub konstrukcja ma x lat, to z automatu zostaje wpisana do rejestru zabytków, czy jak to się tam nazywa ....
izabellini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 18:00   #3173
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
Ten urząd jest po prostu straszny, mieszkam w budynku wpisanym do rejestru zabytków i jak tam cos muszę załatwić, to mam wrażenie że ja i urzędnicy mieszkamy na róznych planetach
O, zazdroszczę. A w jakim mieście mieszkasz? W kamienicy czy domu wolnostojącym? Sorry za wścibstwo.
Wiem, że mieszkańcy często maja problemy, gdy chcą zmienić coś podczas remontu - dokonać zmian elewacji, nadbudowy itd. z drugiej strony ważne jest, by zachować oryginalną bryłę, konstrukcję, design.

Cytat:
Napisane przez izabellini Pokaż wiadomość
Myślałam, że jeśli jakaś budowla lub konstrukcja ma x lat, to z automatu zostaje wpisana do rejestru zabytków, czy jak to się tam nazywa ....
Ja mieszkam w kamienicy z lat 30 i nie jest ona objęta ochroną konserwatorską. Niestety Wkurza mnie to, bo niektórzy sąsiedzi wymieniają stare okna na nowe niezgodne z linią/wzorem tych oryginalnych i wygląda to paskudnie

Podoba mi się podejscie Włochów. Oni cenią sobie wzornictwo. W Mediolanie byłam pełna zachwytów dla łączenia starego z nowym, bez szkody dla żadnego z nich.
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 18:38   #3174
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
O, zazdroszczę. A w jakim mieście mieszkasz? W kamienicy czy domu wolnostojącym? Sorry za wścibstwo.
Wiem, że mieszkańcy często maja problemy, gdy chcą zmienić coś podczas remontu - dokonać zmian elewacji, nadbudowy itd. z drugiej strony ważne jest, by zachować oryginalną bryłę, konstrukcję, design.


Ja mieszkam w kamienicy z lat 30 i nie jest ona objęta ochroną konserwatorską. Niestety Wkurza mnie to, bo niektórzy sąsiedzi wymieniają stare okna na nowe niezgodne z linią/wzorem tych oryginalnych i wygląda to paskudnie

.
to dotyczy tez wnetrza, a zalecenia konserwatora bywaja dziwaczne, mieszkam w Warszawie, też w kamienicy
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 19:45   #3175
izabellini
Zakorzenienie
 
Avatar izabellini
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 648
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
to dotyczy tez wnetrza, a zalecenia konserwatora bywaja dziwaczne, mieszkam w Warszawie, też w kamienicy
może jesteście sąsiadkami
izabellini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 19:53   #3176
Taszanta
Zakorzenienie
 
Avatar Taszanta
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 456
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez izabellini Pokaż wiadomość
może jesteście sąsiadkami
nie, ja mieszkam w Śródmieściu, choć jak na Wawę to w sumie blisko
__________________
"If your dreams don't scare you they're not big enough"....

Taszanta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 21:00   #3177
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez ilios Pokaż wiadomość
z tymi neonami to w ogole jazda niezla, w Poz generalnie walka o neon, ktory kiedys byl na kinie Baltyk
Załącznik 4999574
kino wyburzone dawno, neon zdjeli, restauruja go itp itd i szukaja miejsca gdzie to powiesic
Dobrze, że chociaż słowiki zostały, bo też miały być usunięte. Imo jeden z najpiękniejszych neonów. A moja córka mówiła, że to stopki

Nie wiem, czy w PRLu nie budowano lepiej (pod względem architektonicznym), niż teraz, te wszystkie koszmarki, pseudodworki itp są dużo straszniejsze od kostek z lat 70-tych.
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-29, 22:58   #3178
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez Taszanta Pokaż wiadomość
nie, ja mieszkam w Śródmieściu, choć jak na Wawę to w sumie blisko
To całkiem blisko, ja na Starej Ochocie a Śródmieścia zazdroszczę. Zawsze marzyłam o mieszkaniu na Hożej (sentyment rodzinny sprzed wojny ). Ja osobiście wolę ten odcinek bliżej Pl. Trzech Krzyży. Przez jakis czas mieszkałam na Wspólnej , niedaleko Pigalaka

Gdyby nie to, że jest to publiczne forum to bym Cię podpytała, gdzie dokładnie w Śródmieściu. Uwielbiam stare kamienice.

A co do konserwatorów - wiem, że dla Ciebie to koszmar. Ale moim zdaniem to "mniejsze zło". Ludzie potrafią na prawdę zniszczyć piękne rzeczy. I nie piszę tego bez doświadczenia, wiem że wszelkie renowacje są kosztowne i upierdliwe, ale wg mnie warte tej pracy i pieniędzy.

Cytat:
Napisane przez Niebieska.Kredka Pokaż wiadomość
Dobrze, że chociaż słowiki zostały, bo też miały być usunięte. Imo jeden z najpiękniejszych neonów. A moja córka mówiła, że to stopki

Nie wiem, czy w PRLu nie budowano lepiej (pod względem architektonicznym), niż teraz, te wszystkie koszmarki, pseudodworki itp są dużo straszniejsze od kostek z lat 70-tych.
zgadzam się

Pokażesz neon?
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 06:52   #3179
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Zenkowe pokusy :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Pokażesz neon?
Pewnie, tutaj są zdjęcia wraz z opisem: http://mojeneony.blogspot.com/2012/0...oznanskie.html - kolorowe migające słowiki to chłopcy śpiewający w chórze, którzy przychodzą i odchodzą gdy dorosną, a żółty słowik na dole, świecący cały czas, to dyrygent (Stefan Stuligrosz).
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-30, 07:18   #3180
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Kredko - przepiękny ten neon!!! Imponujący wręcz! Jak bede w Poznaniu to koniecznie muszę go zobaczyć.
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.