Co lepsze administracja, ekonomia czy bezpieczeństwo wewnętrzne + ratownicto medyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-06, 11:19   #1
paTkaPa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 40

Co lepsze administracja, ekonomia czy bezpieczeństwo wewnętrzne + ratownicto medyczne


Witam, powiedzcie proszę jak to jest?

Jetem w liceum na biol-chem-mat.Zamierzam zdawać biologię roz. Chciałabym studiować ratownictwo medyczne + jeden z kierunku: administracja, ekonomia, bezpieczeństwo wewnętrzne.
Chciałabym zostać policjantką, ale gdyby to nie wypaliło, to po którym kierunku mam lepsze możliwości?
Co musiałabym jeszcze zdawać żeby się dostać na jeden z tych kierunków i czy jestem w stanie pogodzić 2 kierunki? Jaki wariant byłby najlepszy?
Co wybrać na studia dzienne a co na wieczorowe?

Wiem,że skomplikowane, no ale cóż.
Dziękuje za każą odpowiedz.
paTkaPa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 12:13   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Co lepsze administracja, ekonomia czy bezpieczeństwo wewnętrzne + ratownicto me

Cytat:
Napisane przez paTkaPa Pokaż wiadomość
Co musiałabym jeszcze zdawać żeby się dostać na jeden z tych kierunków
Zależy na jakiej uczelni chcesz studiować. Wejdź na jej stronę i przeczytaj wymagania rekrutacyjne, nie ma sensu ich tu kopiować.

Wiele osób studiuje równocześnie 2 kierunki, ale ważna jest samodyscyplina i systematyczność. Plus coś, na co nie masz wpływu: siatka godzin na każdym z kierunków. Musi być tak ułożona, żebyś przez obecność na zajęciach jednego kierunku nie omijała wszystkich zajęć na drugim kierunku.

Jeśli jeden kierunek chcesz studiować wieczorowo, to zajęcia mogą Ci się nakładać. Mam za sobą dzienne studia i niekiedy kończyłam zajęcia o 20:00, a wieczorowi studenci zaczynają swoje zajęcia nawet wczesnym popołudniem. Nie byłoby tego problemu, gdybyś wybrała studia zaoczne w weekendy.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-03-06 o 12:15
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 21:29   #3
LadyUJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Co lepsze administracja, ekonomia czy bezpieczeństwo wewnętrzne + ratownicto me

Cytat:
Napisane przez paTkaPa Pokaż wiadomość
Witam, powiedzcie proszę jak to jest?

Jetem w liceum na biol-chem-mat.Zamierzam zdawać biologię roz. Chciałabym studiować ratownictwo medyczne + jeden z kierunku: administracja, ekonomia, bezpieczeństwo wewnętrzne.
Chciałabym zostać policjantką, ale gdyby to nie wypaliło, to po którym kierunku mam lepsze możliwości?
Co musiałabym jeszcze zdawać żeby się dostać na jeden z tych kierunków i czy jestem w stanie pogodzić 2 kierunki? Jaki wariant byłby najlepszy?
Co wybrać na studia dzienne a co na wieczorowe?

Wiem,że skomplikowane, no ale cóż.
Dziękuje za każą odpowiedz.
Sama studiuję administrację na 2 roku i powiem Ci, że to bardzo fajny kierunek. Trochę z pogranicza prawa, trochę ekonomii. Ale pracę możesz znaleźć w zasadzie wszędzie; to dość uniwersalny kierunek. By dostać się na dzienne musisz zdawać coś rozszerzonego - najlepiej wos lub język. Co do dwóch kierunków - nie rzucaj się od razu na tak głęboką wodę. Jeśli chcesz zacząć drugi kierunek to od drugiego roku, bo inaczej nałożą Ci się obrony prac. Nie wiem, jak jest na innych uczelniach, ale ja na studiach dziennych mam multum wolnego czasu. Wystarczy poukładać sobie tak zajęcia, że 2 dni w tyg. masz wolne + piątek, w ktr. się nie chodzi Jeśli masz więcej pytań - napisz
LadyUJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 21:46   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Co lepsze administracja, ekonomia czy bezpieczeństwo wewnętrzne + ratownicto me

Cytat:
Napisane przez LadyUJ Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz zacząć drugi kierunek to od drugiego roku, bo inaczej nałożą Ci się obrony prac.
Nie takie rzeczy się robi. Wystarczy, że na jednym kierunku będzie bronić się w pierwszym terminie (lipiec), a na drugim kierunku w drugim terminie (wrzesień). Sama pisałam dwie prace w takim odstępie i nie wymagało to ode mnie cudów
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 16:42   #5
wi_xa
Raczkowanie
 
Avatar wi_xa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 80
Dot.: Co lepsze administracja, ekonomia czy bezpieczeństwo wewnętrzne + ratownicto me

Też studiuję administrację, myślę, że to lepszy wybór niż bezpieczeństwo wewnętrzne. My np. mamy specjalizację: bezpieczeństwo wewnętrzne. Na administracji nauczysz się korzystać z ustaw, co bywa całkiem przydatne Jeśli chcesz być policjantem, to myślę, że adm to lepszy pomysł, bo więcej się na niej nauczysz, będziesz bardziej wszechstronna.
wi_xa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-08 17:42:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:40.