Nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-12-07, 23:31   #241
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
A ja z czasem coraz bardziej przekonuję się, że olejek Hipp jest dla mojej twarzy idealny Czasami używam zwykłego kremu nawilżającego - mam krem AA Help - jeśli ktoś nie jest podatny na zatykanie przez parafinę, to bardzo polecam. Ale jednak nie daje on tego, co olejek Hipp - czasem po kremie po jakimś czasie pojawia się uczucie lekko ściągniętej skóry, po oliwce - nigdy
ja zdecydowanie tez jestem z hippem+ Avene na dzien, chociaz na wielki przesusz sam nie da rady, ale staram sie juz do niego nie doprowadzac.
Xerial mnie szczypie, Haydrafaza i Hydrance tez jakos mi nie podchodza

aha, zastanawiam sie jeszcze nad kremem z SVR Hydracuivre creme, mial ktos do czynienia z tymze?
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 10:06   #242
Aguta
Raczkowanie
 
Avatar Aguta
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
GG do Aguta
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

A mnie poratwał Ocerin Plus.
Aguta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 14:17   #243
Shafira
Raczkowanie
 
Avatar Shafira
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 144
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Czy Was wysusza Avenka?
Shafira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 14:42   #244
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Shafira Pokaż wiadomość
Czy Was wysusza Avenka?
a o ktorej konkretnie mowisz?
oj ,wrecz przeciwnie, mnie nic lepiej nie nawilza( mam na mysli filtr emulsje), bo kremy niestety, mnie przynajmniej, wcale nie nawilzaja
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-08, 18:54   #245
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Ja mam Avenkę w emulsji i jest nawilżająca.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 14:46   #246
Shafira
Raczkowanie
 
Avatar Shafira
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 144
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

To moze zel do mycia ziaji oliwkowy mnie tak wysusza?
Shafira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 15:00   #247
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Shafira Pokaż wiadomość
To moze zel do mycia ziaji oliwkowy mnie tak wysusza?
Obstawiam, ze to ziaja. No chyba, ze masz Avene w sprayu. Te moga podsuszyc skore. Inne czyli mleczko do ciala, dzieciaczek, krem czy emulsja nie powinny wysuszac.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-09, 16:52   #248
Shafira
Raczkowanie
 
Avatar Shafira
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 144
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

A czy uzywajaz Ystehelu lub jakis retinoidow,a nie kwasow to czy trzeba tez stosowac filtry?
Shafira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-09, 18:54   #249
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Shafira Pokaż wiadomość
A czy uzywajaz Ystehelu lub jakis retinoidow,a nie kwasow to czy trzeba tez stosowac filtry?
Tym bardziej należy stosować filtry O ile kwasy można zaliczyć do tych łagodniejszych kosmetyków, o tyle retinoidy to już cięższy kaliber.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 09:52   #250
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Shafira Pokaż wiadomość
To moze zel do mycia ziaji oliwkowy mnie tak wysusza?

Mi Ziaja bardzo podpadła. Miałam zmywacz do oczu wrażliwych i efekt był taki, że aż mi skóra schodziła z powiek

Może zrezygnuj z tej Ziai póki nie masz większych problemów ze skórą a tylko suchość.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-10, 10:42   #251
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Może tak być, że wysusza. Chociaż ja teraz kupiłam sobie żel Ziai - tylko nie oliwkowy, ale Biała Herbata, o bardzo podobnym składzie. Na razie nie wysusza

Spróbuj czegoś łagodnego - jest świetna seria apteczna Tilia (produkowana przez Eris, w takich śmiesznych, niezbyt atrakcyjnych, niebieskich opakowaniach) - mają bardzo tanie i fajne kosmetyki. Wśród nich jest też żel do mycia twarzy bez SLS.

Albo jakiś olejek do mycia ukręcony na podstawie mazidłowego receptariusza?
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-15, 08:36   #252
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Jako, że ostatnio gębę sobie podsmażyłam (uczucie jak po posmarowaniu 30% TCA, a to tylko Diacneal na jedną noc i Prolagene na drugą...) i zbliża się niekontrolowany wysyp, musiałam znaleźć nowy nawilżacz. Xeriala 5 mam, ale li i jedynie na sytuacje kryzysowe, bo masło shea mnie okrutnie zapycha. Nawet nie wiecie w ilu kosmetykach do gęby jest
Wczoraj w Tesco przeglądałam kremy, chciałam coś taniego i o dobrym składzie. Znalazłam trzy kremy AA Help - tłusty, półtłusty i nawilżający- z tymi samymi składnikami (parafina, trójglicerydy) ale w różnej kolejności. Zapowiadają się ciekawie - bez konserwantów, bez perfum, alantoina, pantenol. Wzięłam tłusty i już po tej jednej nocy skóra ładnie ukojona i nawilżona polecam tym wrażliwym na shea
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 08:38   #253
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Mnie shea chyba też zatyka Ale jeszcze nie wyczaiłam tego na 100%. Agniesko a jak prolagene sie sprawuje?
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-15, 08:59   #254
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Narazie użyłam go 3 razy, więc trudno powiedzieć coś o regeneracji (szczególnie w odniesieniu do posta wyżej ) czy usuwaniu blizn. Ładnie się wchłania do matu, zapach z rodzaju bezzapachowych, lekko podśmierduje ale nie jest trwały.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 17:04   #255
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 306
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
masło shea mnie okrutnie zapycha. Nawet nie wiecie w ilu kosmetykach do gęby jest
Wczoraj w Tesco przeglądałam kremy, chciałam coś taniego i o dobrym składzie. Znalazłam trzy kremy AA Help - tłusty, półtłusty i nawilżający- z tymi samymi składnikami (parafina, trójglicerydy) ale w różnej kolejności. Zapowiadają się ciekawie - bez konserwantów, bez perfum, alantoina, pantenol. Wzięłam tłusty i już po tej jednej nocy skóra ładnie ukojona i nawilżona polecam tym wrażliwym na shea
Dzięki za informację, ja też podejrzewam masło o zapychanie, bo zapycha mnie nawilżająca calma ziaji, a większość potencjalnych zapychaczy z tego kremu już wyeliminowałam. Właśnie jestem na etapie szukania nawilżacza, to się może skuszę na ten
rudzitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 17:17   #256
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

kusi mnie jeszcze ten krem http://apmp.natura.xip.pl/product_in...roducts_id/372
ale mam kilka nawilzaczy otwartych, więc za jakieś 2 mies najszybciej. No i cena nie najnizsza
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 18:52   #257
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
kusi mnie jeszcze ten krem http://apmp.natura.xip.pl/product_in...roducts_id/372
ale mam kilka nawilzaczy otwartych, więc za jakieś 2 mies najszybciej. No i cena nie najnizsza
Aga mialam kiedys probke tego kremu. Jest bardzo fajny, dobrze nawilza i pamietem, ze bylam z niego zadowolona. Pozniej kupilam welede irysowa.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 19:01   #258
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Kuś mnie, kuś razem z Kate najbardziej nakręcacie moje zakupy
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-16, 22:31   #259
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Znalazłam trzy kremy AA Help - tłusty, półtłusty i nawilżający- z tymi samymi składnikami (parafina, trójglicerydy) ale w różnej kolejności. Zapowiadają się ciekawie - bez konserwantów, bez perfum, alantoina, pantenol. Wzięłam tłusty i już po tej jednej nocy skóra ładnie ukojona i nawilżona polecam tym wrażliwym na shea
AA Help nawilżający nie ma trójglicerydów wiem, bo mam :P
I jest bardzo, baardzo fajny. Przyjemne uczucie ukojenia już natychmiast po nałożeniu. Jest taki, jak by to określić, "chłodny". Tzn. chodzi mi o taką sytuację, że czasem jak ma się podrażnioną i wysuszoną gębę, to jest takie uczucie "rozgrzania" od środka. Niektóre kremy nawilżające wtedy działają tak dziwnie - tzn. czuje się, że smaruje się nimi tylko po po powierzchni skóry, bez efektu ukojenia, uspokojenia, bez żadnego działania "w głąb". Ten krem taki nie jest - właśnie tak przyjemnie "chłodzi" (ale nie mrozi, bez przesady ). Za tę właściwość ma u mnie ogromnego plusa, bo do tej pory żaden krem tak nie potrafił (chyba że trzymałam go w lodówce ), a czułam, że tego właśnie potrzebuję.
Cytat:
Napisane przez agnieska
Ingredients (INCI): Water (Aqua), Alcohol, Jojoba (Buxus chinensis) Oil, Peach (Prunus persica) Oil, Glycerin, Musk Rose (Rosa moschata) Oil, Glyceryl oleate, Carnuba (Copernica cerifera) Wax, Beeswax, Fullers Earth (Magnesium Aluminium Silicate), Rose (Rosa centifolia) Wax, Fragrance: natural essential oils (Bergamot (Bergaptin free), Clove, Geranium, Grapefruit, Guaiac wood, Jasmin, Lavender, Neroli, Petitgrain, Peppermint, Rose, Rosemary, Ylang Ylang), Orpine (Sedum purpureum) Extract, Horsetail (Equisetum arvense) Extract, Myrrh (Commiphora myrrha) Extract Sodium Beeswax, Xanthan Gum, Carrageenan (Chondrus crispus) .

No na drugim miejscu denata wstawili??
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-16, 22:57   #260
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Odnośnie tych nawilżaczy mówiłam ogólnie - miałam w rękach 3 pudełka równocześnie i nie mogłam się zdecydować. Widziałam, że większość składników się powtarza, tylko w innej kolejności stąd błąd
W wielu kosmetykach naturalnych jest alkohol jako konserwant, ale z tego co wiem nie robi krzywdy
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 04:04   #261
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Aga mialam kiedys probke tego kremu. Jest bardzo fajny, dobrze nawilza i pamietem, ze bylam z niego zadowolona. Pozniej kupilam welede irysowa.
Kasiu -
- po pierwsze primo - piękny avek na wizję poproszę ,
- po drugie primo - jak zakupy? - czekamy w makijażowych na relację

Aga - Weledy
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 07:31   #262
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez justyce Pokaż wiadomość
AA Help nawilżający nie ma trójglicerydów wiem, bo mam :P
I jest bardzo, baardzo fajny. Przyjemne uczucie ukojenia już natychmiast po nałożeniu. Jest taki, jak by to określić, "chłodny". Tzn. chodzi mi o taką sytuację, że czasem jak ma się podrażnioną i wysuszoną gębę, to jest takie uczucie "rozgrzania" od środka. Niektóre kremy nawilżające wtedy działają tak dziwnie - tzn. czuje się, że smaruje się nimi tylko po po powierzchni skóry, bez efektu ukojenia, uspokojenia, bez żadnego działania "w głąb". Ten krem taki nie jest - właśnie tak przyjemnie "chłodzi" (ale nie mrozi, bez przesady ). Za tę właściwość ma u mnie ogromnego plusa, bo do tej pory żaden krem tak nie potrafił (chyba że trzymałam go w lodówce ), a czułam, że tego właśnie potrzebuję.

No na drugim miejscu denata wstawili??
AA Help kupuje juz od jakiegos czasu swojem TZ. I oczywiscie musialam go przetestowac. I tak, w miare dobrze nawilza, ale cery nie przesuszone, ale niestety piczenie nieziemsko podraznione miejsca.

Alkohol w kosmetykach naturalnych to normalka, bo to naturalny konserwant. Zawarte w skladzie wyciagi roslinne i olejki skutecznie alkohol neutralizuja. I w tych kremach denat nie piecze i nie podraznia przynajmniej mojej skory.

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Kasiu -
- po pierwsze primo - piękny avek na wizję poproszę ,
- po drugie primo - jak zakupy? - czekamy w makijażowych na relację
Kasiu - detektywie, wszystko wysledzisz
Lece napisac relacje na makijazowy, a wlasciwie powinnam na perfmumowy.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 07:38   #263
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Lece napisac relacje na makijazowy, a wlasciwie powinnam na perfmumowy.
Znowu? Zamiast pudrów perfumy, no tak
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-17, 09:38   #264
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Aga - Weledy
Błagam, już mnie zaczyna przytłaczać znów przepełniona szuflada gęba histeryzuje, to mam kremy na wszystko... ach te piękne wakacyjne czasy gdy leżała tam butla kwasu pauli i LRP DP
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 18:32   #265
asia b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

To musze wam powiedziec. Wkoncu trafilam na super krem,ktory odpowiada mi jak zaden inny. po wykwaszonej,wy-tretinoino-wanej gebie ten krem to dla mnie KWC.Wydaje mi sie,ze niestety niedozdybycia w Polsce,ale podejzewam,ze chetnie wysla probki po napisaniu im maila.
Nie zapycha,swietnie nawilza,wchlania sie odpowiednio,lagodzi podrazniona skore. Dla mnie boski oto on:
http://www.dermasence.de/shop/produc...a75a1c9dff96d9

Fakt,ze moze nie nalezy do wydajnych bo widze,ze po trzech tygodniach sloiczek pokazuje powoli dno,ale jak jestem w domu to pitole sie tym kremem kilka razy dziennie mam kilka kosmetykow z tej firmy i na zaden nie moge narzekac..Zadzwonilam ostatnio do tej firmy,poskarzylam sie,ze apteki sknerza probkami i otrzymalam calkiem spora koperte z tym co chcialam.
Pozdrawiam
asia b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 19:10   #266
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

A ja ostatnio wreszcie dowiedziałam się co to potrzeba nawilżania podczas kwaszenia. Uzywałam od miesiąca już ponad Diacneal i BHA Gel 2% Pauli i kremi nawilżający Calna Ziaji w systemie trójpolówki i wszystko było OK. I nagle okropny przesusz, jakaś łuszcząca skóra na nosie i okolicach, ale tylko tam i ściągnieta na reszcie twarzy. Juvit, Oliwka Hippa, ulubiona maseczka migdałowa Daxa - nic nie pomagało. Domyslam się że to też sprawka Solecrinu Emulsji, bo właśnie zmieniłam. W każdym razie nic nie pomagało, aż wyszperałam krem różany Hauschki. I to cudeńko ukoiło wreszcie moją buzię Rano wstałam z ładną, miekką skórą. Na wszelki wypadek przerzuciłam się na Avenki w ramach filtrowania. Ale sam krem Hauschki polecam, u mnie leżał długo, bo przeciez ja nie mam suchej skóry no i doczekał się, az był bardzo potrzebny
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-02, 17:41   #267
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Kilka tygodni temu zrobiłam duże zakupy preparatów pielęgnacyjnych i myślałam, że przez najbliższe kilka miesięcy będę miała zakupy z głowy, ale niestety tak się chyba nie stanie . Moja skóra po kuracji kwasowo-retinoidowej jest mocno przesuszona i mimo stosowania na dzień super nawilżających filtrów Avene, potrzebuje mega nawilżenia . Niestety ale HOL Avene i kupiony niedawno Humektan są dla mnie zdecydowanie za lekkie . Zastanawiam się nad polecanym przez Wizażanki Xerialem 5 SVR, ale obawiam się możliwego zapychania i pieczenia skóry . Kremy Weledy też brałam pod uwagę, ale zawierają w swoim składzie alkohol, a przy mojej naczynkowej cerze wolę go unikać. Dziewczyny, doradzcie mi proszę .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 11:28   #268
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Suri, a mialaś do czynienia z Toleriane La Roche Posay? Bardzo go sobie chwalę - mam wersję legere. Jest właściwie dziwny, bo niby lekki (i w składzie też brak zatykaczy, parafin i innych gęsto-tłustych składników), ale nie wchłania się szybko, na twarzy zostaje taka tłustawa warstewka. Bardzo przyjemnie koi i daje uczucie nawilżenia. Nakładam go na noc i rano skóra jest gładka i miękka. Kosztuje w internecie około 38 zł, nie wiem jak w "realnych" aptekach. Nie zatyka, bo nie ma czym Żadnej parafiny, trójglicerydów, isopropyli, nawet silikonów za dużo niet. No chyba że ktoś źle reaguje na glicerynę i skwalen, bo te składniki są w tym kremie.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 11:51   #269
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Suri Pokaż wiadomość
Kilka tygodni temu zrobiłam duże zakupy preparatów pielęgnacyjnych i myślałam, że przez najbliższe kilka miesięcy będę miała zakupy z głowy, ale niestety tak się chyba nie stanie . Moja skóra po kuracji kwasowo-retinoidowej jest mocno przesuszona i mimo stosowania na dzień super nawilżających filtrów Avene, potrzebuje mega nawilżenia . Niestety ale HOL Avene i kupiony niedawno Humektan są dla mnie zdecydowanie za lekkie . Zastanawiam się nad polecanym przez Wizażanki Xerialem 5 SVR, ale obawiam się możliwego zapychania i pieczenia skóry . Kremy Weledy też brałam pod uwagę, ale zawierają w swoim składzie alkohol, a przy mojej naczynkowej cerze wolę go unikać. Dziewczyny, doradzcie mi proszę .
Xerial nawilża świetnie, ale może zapychać przy używaniu codziennym to fakt.
Natomiast kuracja nim kilkunocna daje świetne nawilżenie.

Nie wydaje mi się, żeby alkohol zawarty w kremach weledy szkodził naczynkom.
Mogłabyś je przetestować (są dostępne próbki) bo moim zdaniem to najlepsze, niezapychające i niepogarszające stanu cery kremy.
Mam uniwersalny irysowy - lekki na dzień i bardziej odżywczy nocny irysowy.
Odkąd ich używam, a używam już dość długo, nie mam przy zoracu żadnego przesuszenia.
Moim zdaniem to rewelacja.
Xerial wyciągnął mnie z mega-przesuszenia.
Potem przeszłam na weledę i jestem ogromnie zadowolona.
Avenki, physiogele i inne wynalazki na mnie nie działały, ale Weleda to cudo.
W aquavicie są małe tubeczki:

http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...sort=2a&page=2
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-03, 13:23   #270
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: nawilżanie podczas kuracji kwasowo-retinoidowych

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Suri, a mialaś do czynienia z Toleriane La Roche Posay? Bardzo go sobie chwalę - mam wersję legere. Jest właściwie dziwny, bo niby lekki (i w składzie też brak zatykaczy, parafin i innych gęsto-tłustych składników), ale nie wchłania się szybko, na twarzy zostaje taka tłustawa warstewka. Bardzo przyjemnie koi i daje uczucie nawilżenia. Nakładam go na noc i rano skóra jest gładka i miękka. Kosztuje w internecie około 38 zł, nie wiem jak w "realnych" aptekach. Nie zatyka, bo nie ma czym Żadnej parafiny, trójglicerydów, isopropyli, nawet silikonów za dużo niet. No chyba że ktoś źle reaguje na glicerynę i skwalen, bo te składniki są w tym kremie.
Erato, dziękuję za odp..

Cytat:
Napisane przez Kate30 Pokaż wiadomość
Xerial nawilża świetnie, ale może zapychać przy używaniu codziennym to fakt.
Natomiast kuracja nim kilkunocna daje świetne nawilżenie.

Nie wydaje mi się, żeby alkohol zawarty w kremach weledy szkodził naczynkom.
Mogłabyś je przetestować (są dostępne próbki) bo moim zdaniem to najlepsze, niezapychające i niepogarszające stanu cery kremy.
Mam uniwersalny irysowy - lekki na dzień i bardziej odżywczy nocny irysowy.
Odkąd ich używam, a używam już dość długo, nie mam przy zoracu żadnego przesuszenia.
Moim zdaniem to rewelacja.
Xerial wyciągnął mnie z mega-przesuszenia.
Potem przeszłam na weledę i jestem ogromnie zadowolona.
Avenki, physiogele i inne wynalazki na mnie nie działały, ale Weleda to cudo.
W aquavicie są małe tubeczki:

http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...sort=2a&page=2
Kate, dziękuję za pomoc .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-06 12:28:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.