klopoty finansowe a slub - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-21, 15:34   #1
Keira1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 31

klopoty finansowe a slub


Za kilka miesiecy biore slub, niestety nie jest to czas dla mnie radosny z powodow finansowych oraz przyszlej tesciowej. Jako mlodzi ludzie nie posiadamy zbyt duzej kasy a jednak chcemy sie pobrac. Moj tata jako ze mama nie zyje ma na utrzymaniu caly dom, nie zarabia zbyt duzo a jednak powiedzial ze sie dolozy i zaplaci za wszystkich gosci na weselu. Rodzice mojego TŻ kilka miesiecy temu powiedziali ze kupia alkohol, zaplaca za napioje i za grajka-pod warunkiem ze bedzie to znajomy jego mamy. Wiec wydawalo by sie wszystko ok- na reszte mamy kase juz odlozona. Ale zaczely sie problemy. Tata mojego TŻ pracuje za granica, zarabia sporo kasy, jego mama jest osoba niepracujaca nie z powodow ze nie umie znalesc pracy tylko lenistwa. Ostatnio zaczeli robic sobie generalny remont kuchni i mama mojego TZ chciala pozyczyc kase TZ, gdy on odmowil zaczela drzec sie, ****owac i powiedziala ze sie w ogole do wesela nie dolozy. Ehh nie wiemy co robic... on chce jej kase pozyczyc, niewiadomo czy odda i cyz nam starczy, a wszystko jzu pozamawiane... Jestem zalamana
Keira1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 15:51   #2
justys1358
Zakorzenienie
 
Avatar justys1358
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 8 637
GG do justys1358
Dot.: klopoty finansowe a slub

nie wesoło masz, u mnie moj TZ płaci za siebie,bo jego mame nie stac,niewazne,powiedziała ,ze pomoze za to umeblowac np,mieszkanie dorzuci sie,ale teraz jak moj P.o tym jej wspomina to tylko wzrusza ramionami,nic sie nie interesuje slubem,a moja mama to załatwia co moze,pomaga. TZ tata nie zyje. Tak sie zastanawiam jak to bedzie z podziekowaniami,które beda tak naprawde nie w porzadku,nie chodzi o kase,ale o zaintersowanie sie czymkolwiek,a tu nic.
justys1358 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 15:53   #3
Keira1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 31
Dot.: klopoty finansowe a slub

Ja chyba zrezygnuje z podziekowan, a mojemu tacie podziekuje wczesniej
Keira1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 15:59   #4
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126
Dot.: klopoty finansowe a slub

Nie pożyczajcie pieniędzy teściowej. Ona pewnie w złości się wydarła, ze nie dołoży. Niech jej syn powie 'przykro mi mamo, ale wiesz ze potrzebujemy pieniądze na wesele i nie mogę Ci pożyczyć. Być może w zaistniałej sytuacji sam będę musiał pożyczyć na ślub i wesele, bo może Wam sie nie uda wywiązać z danego słowa'. Uważam, że to byłoby w porządku, a jeśli teściowa i tak strzeli focha to najwyższy czas pokazać, że ma siego w d.... Ja też nie mam za kolorowo, bo na razie nie pracuję i jakbym nie miała wyjścia to pożyczyłabym kasę, a potem oddała z prezentów.
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:02   #5
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: klopoty finansowe a slub

Tak jak współczuję relacji z teściami, tak nie bardzo potrafię zrozumieć Twoje rozżalenie. Nikt nie ma obowiązku finansowania Waszego ślubu. Domyślam się, że macie już wiele rzeczy zaplanowanych, więc jeśli nie da się odwołać ani przełożyć ślubu, nie pozostaje Wam chyba nic innego, jak wzięcie kredytu.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:04   #6
Keira1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 31
Dot.: klopoty finansowe a slub

Kredyt to mogla sobie wziasc mama TZ na swoj remont a nie pozyczac kase od niego jak wie ze bedzie jej potrzebowac i glownie o to mi chodzi.
Keira1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:07   #7
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126
Dot.: klopoty finansowe a slub

To trzeba było jej to powiedzieć a nie załamywać sie teraz.
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 16:09   #8
Keira1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 31
Dot.: klopoty finansowe a slub

Gdy moj TZ jej powiedzial ze jej nie da kasy to ona zaczela drzec sie, przeklinac, zabrala mu jego telefon itd
Keira1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:12   #9
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126
Dot.: klopoty finansowe a slub

I co z tego? Zawsze Was tak bedzie ustawiać?
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:15   #10
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126
Dot.: klopoty finansowe a slub

Jak ustąpił w tak ważnej kwestii to chyba mamusia ma go w kieszeni. Ale zawsze możecie iść przed ślubem, poprzeklinać, pokrzyczeć, popłakać, potłuc talerze. Może teściowa tez ustąpi. Przepraszam, bo może trochę złośliwie to zabrzmiało, ale wygląda to tak, że mama jest jak małe dziecko, które swoim zachowanie moze wymusić wszystko (np dziecko rzuca się w sklepie na podłogę i rodzice kupują mu co chce). I problem chyba największy w Twoim TZ, skonsultował w ogóle z Tobą tą pożyczkę?
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:16   #11
Keira1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 31
Dot.: klopoty finansowe a slub

Mnie na pewno nie, ale mojego TZ byc moze, wlasnie tego sie obawiam ze nawet po slubie mieszkajac 100km od niej bedzie miala taki wplyw na niego jak ma teraz
Keira1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 16:17   #12
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126
Dot.: klopoty finansowe a slub

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Tak jak współczuję relacji z teściami, tak nie bardzo potrafię zrozumieć Twoje rozżalenie. Nikt nie ma obowiązku finansowania Waszego ślubu. Domyślam się, że macie już wiele rzeczy zaplanowanych, więc jeśli nie da się odwołać ani przełożyć ślubu, nie pozostaje Wam chyba nic innego, jak wzięcie kredytu.
Może i nie ma obowiązku, ale skoro rodzice się zadeklarowali a teraz może wycofują, to mają prawo czuć się oszukani.
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:19   #13
Keira1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 31
Dot.: klopoty finansowe a slub

Wistar, tak konsulotwal i ja bylam przeciw pozyczaniu ale po jej zachowaniu po odmowie pozyczki on sam podjal decyzje by jej pozyczyc mimo iz ja mam inne zdanie, ale co zrobic..on decyduje o swojej kasie a nie mojej
Keira1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:20   #14
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: klopoty finansowe a slub

Cytat:
Napisane przez Keira1986 Pokaż wiadomość
Kredyt to mogla sobie wziasc mama TZ na swoj remont a nie pozyczac kase od niego jak wie ze bedzie jej potrzebowac i glownie o to mi chodzi.
Ona na swój remont, Wy na Wasz ślub.

Domyślam się, że teściowa nie od dzisiaj ma taki charakter. Nie rozumiem, po co w takiej sytuacji w ogóle pakować się w branie od nich pieniędzy. Na Waszym miejscu starałabym się unikać wszelkiego rodzaju zobowiązań wobec niej. Pieniędzy bym nie pożyczała, ani jej, ani od niej.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:20   #15
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126
Dot.: klopoty finansowe a slub

o to współczuję, bo teraz to powinien raczej uwzględnić Twoje zdanie nawet jeśli to tylko jego kasa. Ja bym raczej w nim problemu szukała a nie w teściowej.
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:23   #16
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: klopoty finansowe a slub

Cytat:
Napisane przez wistar Pokaż wiadomość
Może i nie ma obowiązku, ale skoro rodzice się zadeklarowali a teraz może wycofują, to mają prawo czuć się oszukani.
Jasne, że tak. Ale nie uwierzę, że teściowa z dnia na dzień zmieniła się z anioła w podłą zołzę Chyba można się było pewnych rzeczy spodziewać.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:23   #17
Keira1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 31
Dot.: klopoty finansowe a slub

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Ona na swój remont, Wy na Wasz ślub.

Nie rozumiem, po co w takiej sytuacji w ogóle pakować się w branie od nich pieniędzy. Na Waszym miejscu starałabym się unikać wszelkiego rodzaju zobowiązań wobec niej. Pieniędzy bym nie pożyczała, ani jej, ani od niej.

Tez wole nic nie brac i nie pozyczac i nie miec tylu nerwow ile teraz
Keira1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:24   #18
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126
Dot.: klopoty finansowe a slub

U nas tez dokładają rodzice, tzn moja mama daje ok 10 tys, a tata TŻ kupuje wódkę i dostarczają trochę swojskiego jedzenia. Tak sie z nimi umówiliśmy i chyba w związku z tym mozemy oczekiwać, ze wywiążą sie z obietnicy. Gdyby się okazało, ze jednak nie, to albo rezygnujemy z wesela albo pożyczamy.
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:26   #19
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126
Dot.: klopoty finansowe a slub

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Jasne, że tak. Ale nie uwierzę, że teściowa z dnia na dzień zmieniła się z anioła w podłą zołzę Chyba można się było pewnych rzeczy spodziewać.
Zgadza sie, ale w końcu jak wcześniej nie mieli takich akcji to może doszli do wniosku, ze w tak poważnej sprawie jak ślub i wesele rodzice jednak nie zawiodą. Jacy by nie byli to w końcu dorośli ludzie i powinni zdawać sobie sprawę z wagi sytuacji i danego słowa.
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-21, 16:27   #20
Keira1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 31
Dot.: klopoty finansowe a slub

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Jasne, że tak. Ale nie uwierzę, że teściowa z dnia na dzień zmieniła się z anioła w podłą zołzę Chyba można się było pewnych rzeczy spodziewać.


hmm zdziwilabys sie gdybym napisala ze taka zaczela byc jak zaczelismy planowac konkretniej juz slub, wczesniej mialam o niej dobre zdanie i nie bylo nigdy zlych sytuacji..
Keira1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:28   #21
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126
Dot.: klopoty finansowe a slub

Zresztą to juz chyba nie chodzi o te pieniądze, które mieli rodzice dołożyc, al eo te które zostały rodzicom pożyczone...
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:30   #22
Keira1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 31
Dot.: klopoty finansowe a slub

chodzi o niewywiazanie sie z obietnic i pozyczanie w dodatku kasy ktora bedzie nam potrzebna
Keira1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:33   #23
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126
Dot.: klopoty finansowe a slub

No ale to problem masz z TŻ, bo teściowa może nie lubić jego żony i tyle. I może wymyślać różne głupie sytuacje, które Ci będą uprzykrzać życie. Niektóre teściowe tak mają i synowe z tym żyją. Problem w tym jak zachował się Twój chłop.
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 16:36   #24
Keira1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 31
Dot.: klopoty finansowe a slub

tak tylko ze ja wiem do czego jest zdolna i dla swietego spokoju w domu chyba zrobilabym to samo na jego miejscu pozyczylabym kase..bo na prawde nie da sie zyc w warunkach gdzie ciagle o wszystko sie ktos drze, inaczej by bylo gdyby ona zrozumiala i powiedziala ok, rozumie cie to ja pozycze od kolezanki na swoj remont itp a nie wymuszac od niego kase pod jakimis grozbami.

Edytowane przez Keira1986
Czas edycji: 2009-01-21 o 16:37
Keira1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 20:01   #25
can't be perfect
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 771
Dot.: klopoty finansowe a slub

Słuchaj.. raz ustapicie i zawsze będzie wywierac na Was nacisk.. powiem tyle że dziwny jest ten twój TŻ skoro nie liczy się z Twoim zdaniem.. Mój TŻ sam odkłada na wesele.. fakt pomógł mamie finansowo i ja mu tego nie zabroniłam , ale gdy chodziło o większą sumę do pozyczenia siostrze która ma straszne długi to porozmawiałam z nim na ten temat i sam stwierdził że nie ma sensu pozyczac bo i tak tego mu nie odda, a sam potrzebuje przeciez na wesele... i dla Twojego TZta też powinien byc waznieszy WASZ slub a nie remont domu..
can't be perfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 20:40   #26
edelweiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 358
Dot.: klopoty finansowe a slub

skoro Tato TŻ dobrze zarabia za granicą, to chyba wogole nietaktem jest pożyczać pieniąze od syna, które zbiera na ślub, po to tylko by sobei poprawić komfort życia. A dodatkowo zachowanie mamy TŻ nie wróży, by kase zamierzała oddać w terminie. Wydaje mi się że dużo ryzykujecie,bo jak wam nie odda to co?po sądach będziecie ciągać? rozumeim że na operacje czy inn losowe wypadki,a le na remont?bez przesady. Dajecie się manipulować emocjonalnei matce TŻ, a osoba która raz ulegnie w przyszłości jeszcze prędzej ulegnie.
edelweiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:09   #27
wistar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 126
Dot.: klopoty finansowe a slub

A moze nie martw sie tak na zapas, bo moze teściowa chce Cię tylko podenerwować. Jesli Twój TŻ nie wyegzekwuje pieniędzy od niej to moze od ojca się uda. Nie sądzę, żeby rodzice zrobili mu takie świństwo i zabrali mu jego własne pieniądze potrzebne na wesele. chyba liczą siez tym, że jak ich nie oddadzą to sie synu na zawsze an nich wypnie. A tego pewnie nie chcą.
wistar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:35   #28
Keira1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 31
Dot.: klopoty finansowe a slub

Jego tata nie ma zdania i robi wszystko to co ona chce, na pytanie TZ do jego ojca dlaczego robi remont skoro nie bedzie miala z czego zaplacic on odpowiedzial "ona chciala to zamowila"
Keira1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:37   #29
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: klopoty finansowe a slub

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Tak jak współczuję relacji z teściami, tak nie bardzo potrafię zrozumieć Twoje rozżalenie. Nikt nie ma obowiązku finansowania Waszego ślubu. Domyślam się, że macie już wiele rzeczy zaplanowanych, więc jeśli nie da się odwołać ani przełożyć ślubu, nie pozostaje Wam chyba nic innego, jak wzięcie kredytu.
Prawda! Ale.... skoro Rodzice mówią, że pomogą, dopingują, określają w czym pomogą, to chyba oczywiste, że liczy się, ze sie ze słowa wywiążą. Głupia sytuacja, boję się podobnej u siebie.

Keira1986 - radzę pójśc z Tż do Teściowej i zapytać wprost, czy Wam pomoga, czy nie, bo wesele się zbiża z każdym dniem i nie ma na co czekać. Niech sie zdeklarują.
__________________

Edytowane przez chilanes
Czas edycji: 2009-01-21 o 21:39
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 21:43   #30
Keira1986
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 31
Dot.: klopoty finansowe a slub

Cytat:
Napisane przez chilanes Pokaż wiadomość

Keira1986 - radzę pójśc z Tż do Teściowej i zapytać wprost, czy Wam pomoga, czy nie, bo wesele się zbiża z każdym dniem i nie ma na co czekać. Niech sie zdeklarują.

Probowalismy, ona tylko do niego powiedziala "ja juz z toba wszystko wyjasnilam" odwrocila sie i wyszla i taka byla rozmowa
Keira1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:42.