Która policealna lepsza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-27, 12:31   #1
MagGonagal
Raczkowanie
 
Avatar MagGonagal
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 261

Która policealna lepsza?


Czy ma któraś z Was jakieś porównanie na temat szkół policealnych takich jak:
Cosinus,
Centrum Nauki i Biznesu Żak
Plus Edukacja
i to chyba tyle bo tyle znalazłam w Poznaniu.
Planuję iść na studia i dodatkowo w co 2 weekend chodzić do takiej szkoły, zawsze miałabym dodatkowe umiejętności (chcę iść tu na kierunek technik administracji, byłby on dopełnieniem tego co chcę studiować).
Tylko nie mam pojęcia czym się kierować przy wyborze.
Czy bardzo patrzą na frekwencję, czy jednak najwazniejsze są wyniki na koniec semestru?

Czekam na opinie, z góry dziękuje
__________________
"Nie pozwól nigdy, aby ktoś kto przychodzi do Ciebie,
odszedł nie stawszy się lepszym i radosnym. "
MagGonagal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 13:04   #2
201604250949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9 802
Dot.: Która policealna lepsza?

W cosinusie z zaku z tego co wiem na nic nie patrzą:P
To darwmowe więc biorą jak leci i szczeze ich nie polecam
Kolaznki w ktore w nich byly nic ciekawego sie nie nauczyly, szkoda 2 lat, marne wykrztalcenie po nich masz, jak juz policealne to lepiej jednak wybrac te platne
201604250949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 15:47   #3
19kacha90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Która policealna lepsza?

Ja skończyłam Cosinusa w tym roku. Bardzo ostro patrzą na frekwencję, od stycznia wprowadzili obecność obowiązkową na min 50 % w miesiącu. A co do poziomu nauki, powiem szczerze, że zależy od wykładowców na których trafisz.
19kacha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 17:44   #4
MagGonagal
Raczkowanie
 
Avatar MagGonagal
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 261
Dot.: Która policealna lepsza?

A to nie jest tak że od każdego osobiście zależy ile wyniesie z takiej szkoły? Jedni mniej inni więcej, jak w liceum...
No właśnie mi zależy żeby była to szkoła bezpłatna, chcę to potraktować jako dodatek do studiów,a gdybym nie dawała rady po prostu bym zrezygnowała
__________________
"Nie pozwól nigdy, aby ktoś kto przychodzi do Ciebie,
odszedł nie stawszy się lepszym i radosnym. "
MagGonagal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 20:07   #5
19kacha90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Która policealna lepsza?

no niby tak,ale jak trafisz na wykładowcę który nie bardzo wie czego ma grupę nauczyć to sama niewiele zdziałasz,zwłaszcza jeśli materiał jest dla Ciebie całkiem nowy.Inna rzecz że administracja to popularny kierunek w takich szkołach,zwykle otwierają kilka grup więc jeśli nie podejdzie Ci wykładowca można się przenieść.Nikt wielkiego problemu z tego nie robi.
19kacha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 11:33   #6
Nana8903
Raczkowanie
 
Avatar Nana8903
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 132
Dot.: Która policealna lepsza?

Cytat:
Napisane przez _alison Pokaż wiadomość
W cosinusie z zaku z tego co wiem na nic nie patrzą:P
To darwmowe więc biorą jak leci i szczeze ich nie polecam
Kolaznki w ktore w nich byly nic ciekawego sie nie nauczyly, szkoda 2 lat, marne wykrztalcenie po nich masz, jak juz policealne to lepiej jednak wybrac te platne
Od takiego "wykrztałcenia" to rzeczywiście lepiej trzymać się daleko.

Nie wiem skąd się biorą przekonania, że jak zapłacisz za szkołę policealną to Cię tam więcej nauczą

Ja wybrałam Cosinusa, miałam już zjazd i jestem pozytywnie zaskoczona. Mam doświadczenie ze szkołą policealną za którą trzeba było płacić i to było kompletne dno. Obawiałam się, że to samo spotka mnie w Cosinusie ale póki co jestem zadowolona, zobaczymy co będzie dalej.
Frekwencja to ważna sprawa - teraz trzeba mieć 50% obecności w miesiącu oraz 50% obecności w semestrze.
__________________
"[...] Podstawowy zestaw, wywołujący wschód słońca oraz nową miłość do niewiadomoczego,
na nic konkretnego nas nie stać i nie będzie nas stać,
a za chwilę nie będziemy tu stali, pan tu stał,
a teraz nie stoi, poszedł. Piekło i przestało."
Nana8903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 14:12   #7
19kacha90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Która policealna lepsza?

Cytat:
Napisane przez Nana8903 Pokaż wiadomość
Od takiego "wykrztałcenia" to rzeczywiście lepiej trzymać się daleko.

Nie wiem skąd się biorą przekonania, że jak zapłacisz za szkołę policealną to Cię tam więcej nauczą

Ja wybrałam Cosinusa, miałam już zjazd i jestem pozytywnie zaskoczona. Mam doświadczenie ze szkołą policealną za którą trzeba było płacić i to było kompletne dno. Obawiałam się, że to samo spotka mnie w Cosinusie ale póki co jestem zadowolona, zobaczymy co będzie dalej.
Frekwencja to ważna sprawa - teraz trzeba mieć 50% obecności w miesiącu oraz 50% obecności w semestrze.
ja już skończyłam więc ta frekwencja mnie ominęłajestem ciekawa jak będą faktycznie do tego podchodzić.Generalnie jak ktoś pracuje na cały etat to dość trudno będzie to pogodzić,na pewno spadnie liczba osób,którym uda się ukończyć naukę.
19kacha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-02, 09:25   #8
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Która policealna lepsza?

Cytat:
Napisane przez 19kacha90 Pokaż wiadomość
ja już skończyłam więc ta frekwencja mnie ominęłajestem ciekawa jak będą faktycznie do tego podchodzić.Generalnie jak ktoś pracuje na cały etat to dość trudno będzie to pogodzić,na pewno spadnie liczba osób,którym uda się ukończyć naukę.
Ale tak Eru a prawdą-co to za nauka i ile da radę wynieść ze szkoły taki ktoś, kto nie przyjdzie na ponad połowę zajęć?
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 18:29   #9
19kacha90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Która policealna lepsza?

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Ale tak Eru a prawdą-co to za nauka i ile da radę wynieść ze szkoły taki ktoś, kto nie przyjdzie na ponad połowę zajęć?
ja szłam jeszcze starym programem,w sumie miałam 14 czy 15 przedmiotów z czego tak naprawdę naprawdę związane z kierunkiem były 2.Reszta to takie zapychacze,wykładowcy sami mieli tego świadomość i np kultura zawodu czy tam pracownia ekonomiczna naprawdę była traktowana lajtowo.Teraz jest trochę inaczej bo w semestrze mają chyba 3 przedmioty i każdy jest bezpośrednio związany z kierunkiem.Aczkolwiek ciekawi mnie jak faktycznie do tego problemu frekwencji podejda.
19kacha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 10:55   #10
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Która policealna lepsza?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 14:05   #11
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Która policealna lepsza?

Cytat:
Napisane przez 19kacha90 Pokaż wiadomość
Ja skończyłam Cosinusa w tym roku. Bardzo ostro patrzą na frekwencję, od stycznia wprowadzili obecność obowiązkową na min 50 % w miesiącu. A co do poziomu nauki, powiem szczerze, że zależy od wykładowców na których trafisz.
Na studiach mogłam mieć dwie nieobecności w semestrze... (studiowałam dziennie)

Cytat:
Napisane przez MagGonagal Pokaż wiadomość
A to nie jest tak że od każdego osobiście zależy ile wyniesie z takiej szkoły? Jedni mniej inni więcej, jak w liceum...
No właśnie mi zależy żeby była to szkoła bezpłatna, chcę to potraktować jako dodatek do studiów,a gdybym nie dawała rady po prostu bym zrezygnowała
Szkoła jest bezpłatna, bo utrzymuje się z dotacji państwa. Idź i spróbuj.
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 13:00   #12
Zuziok
Przyczajenie
 
Avatar Zuziok
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Pyry i gźik
Wiadomości: 26
Dot.: Która policealna lepsza?

Kończę teraz 2 semestr w Cosinusie i powiem, że jestem zadowolona tak w 80%. Bardzo dużo zależy od nauczycieli, na których się trafi - jedni uczą lepiej, inni gorzej, ale na studiach jest tak samo ; )
To co mi się nie podoba w tej szkole, to fakt, że część wykładowców się zmienia co semestr. Do tego moją grupę rozbili po 1 semestrze i poprzenosili po 5 osób do pozostałych grup, w wyniku czego trafiłam do grupy, w której dziewczyny przyszły chyba tylko by mieć darmowe zabiegi (jestem na kosmetyce), a nie czegoś się nauczyć..
Dyrekcja i panie w sekretariacie są w porządku, wiele spraw idzie załatwić od ręki, nie to co w dziekanacie ; )
Od września chcę zapisać się na drugi kierunek, jednak myślę o innej szkole, ponieważ Cosinus prowadzi zajęcia z tego kierunku zupełnie w innym miejscu Poznania co utrudniłoby mi dojazdy..
Polecacie jakieś bezpłatne zaoczne szkoły policealne z kierunkiem rachunkowość?
__________________
Czasem coś gotuję lub piekę
Zuziok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 20:54   #13
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Odp: Dot.: Która policealna lepsza?

Cytat:
Napisane przez Zuziok Pokaż wiadomość
Kończę teraz 2 semestr w Cosinusie i powiem, że jestem zadowolona tak w 80%. Bardzo dużo zależy od nauczycieli, na których się trafi - jedni uczą lepiej, inni gorzej, ale na studiach jest tak samo ; )
To co mi się nie podoba w tej szkole, to fakt, że część wykładowców się zmienia co semestr. Do tego moją grupę rozbili po 1 semestrze i poprzenosili po 5 osób do pozostałych grup, w wyniku czego trafiłam do grupy, w której dziewczyny przyszły chyba tylko by mieć darmowe zabiegi (jestem na kosmetyce), a nie czegoś się nauczyć..
Dyrekcja i panie w sekretariacie są w porządku, wiele spraw idzie załatwić od ręki, nie to co w dziekanacie ; )
Od września chcę zapisać się na drugi kierunek, jednak myślę o innej szkole, ponieważ Cosinus prowadzi zajęcia z tego kierunku zupełnie w innym miejscu Poznania co utrudniłoby mi dojazdy..
Polecacie jakieś bezpłatne zaoczne szkoły policealne z kierunkiem rachunkowość?
Polecam kurs w Stowarzyszeniu Księgowych Polskich. Na Wizażu jest wątek księgowych.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 20:10   #14
kwiatuszek334
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6
Dot.: Odp: Dot.: Która policealna lepsza?

Witam.
Mam skonczone technikum, mature ale nie zdalam egz zawodowego. Poszlam na studia Rach i finanse, chce zrezygnowac. Jesli pojde do żaka na Tech. Administracji to tez znajde prace?
kwiatuszek334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-16 21:10:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.