Czy jest tutaj jakiś dietetyk, który mi pomoże? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-06, 08:59   #1
daria715
Raczkowanie
 
Avatar daria715
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Metalland\m/
Wiadomości: 486

Czy jest tutaj jakiś dietetyk, który mi pomoże?


hej

Mam 21 lat i za sobą 3 lata z zaburzeniami odżywiania. Obecnie ważę 50,8 kg / 158 cm, a jeszcze tydzień temu było to 48,9 kg... Od dłuższego czasu jadam 1200 kcal, oczywiście zdarzają mi się napady na jedzenie, ale obecnie nie są one już tak duże jak kiedyś, prócz tego mam też problem z tym, że przeżuwam i wypluwam jedzenie, głównie słodycze. Bardzo chciałabym wrócić do swojej figury i wagi, zadowoli mnie 47 kg i 47 cm w udzie, wtedy wyglądałam ekstra i podobałam się sobie. Obecnie mimo prawidłowej wagi, wyglądam źle. Każdy dodatkowy kg bardzo u mnie widać, dlatego lepiej wyglądałam ważąc te 4 kg mniej. Niestety nie wiem już co robić... na 1200 może i waga leci powoli, ale cm w ogóle nie ubywa, a jeśli zjem więcej od razu tyje i już tego nie mogę łatwo zgubić, więc nie jest to jedzenie w jelitach. Podejrzewam, że mam spowolniony metabolizm, nie chudnę, a tyję... Zastanawiałam się co może w moim przypadku pomóc. Może stopniowe zwiększanie kcal do pułapu 1800 kcal, powiedzmy na okres 3 miesięcy, a później obniżenie do 1400 i zdrowa redukcja? Jak ktoś jako ekspert to widzi?


***


Jeśli chodzi o ed, to jestem pod stałą opieką psychologów i terapeutów. Byłam też na terapiach, więc pomińmy ten aspekt
__________________
Zapraszam na mojego bloga;
www.ilewazypiekno.pl


19. 04. 2014

Antoś
15. 01. 2015

Edytowane przez daria715
Czas edycji: 2013-11-06 o 09:00
daria715 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 23:30   #2
inka 38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 25
Dot.: Czy jest tutaj jakiś dietetyk, który mi pomoże?

Dario, to wszystko dzieje się w twojej głowie,ja pamiętam siebie odchudzałam się,a miałam z czego 150cm.64kg. Schudłam bardzo dużo,do 45 kg ,a mi wydawało się że to jeszcze mało...Waga to nie wszystko,trzeba jeszcze zaakcceptować siebie...pozdrawiam
inka 38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 00:07   #3
sensei1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 374
Dot.: Czy jest tutaj jakiś dietetyk, który mi pomoże?

standardowa rada dla Ciebie: więcej jeść i ćwiczyć i powinno się poprawiać, jeśli chodzi o dietetyka to moderator działu fitness jest nim więc może tam zapytaj
__________________
Zapraszam na mojego bloga: tanie przepisy studenckie
sensei1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:48.