UEK Kraków- czy się dostane? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-16, 16:38   #1
Karolinagg1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14

UEK Kraków- czy się dostane?


Witam wszystkich Jestem uczennicą klasy maturalnej no i jak wiadomo za nie długo matura Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat uczelni.

A więc miałam zdawać rozszerzoną matematykę i geografie. Niestety muszę zrezygnować z matematyki

Chciałabym się dowiedzieć czy mam szanse dostać się na studia z geografią rozszerzoną (na ok. 70-80%) no i oczywiście język niemiecki na poziomie podstawowym na ok. 60% ? Dodam jeszcze że próbna matura podstawowa z matematyki bardzo dobrze mi poszła więc jest szansa na dobry wynik

Wiem że przy rekrutacji na wielu wydziałach geografia jest punktowana.
Karolinagg1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 17:18   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Cytat:
Napisane przez Karolinagg1 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Jestem uczennicą klasy maturalnej no i jak wiadomo za nie długo matura Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat uczelni.

A więc miałam zdawać rozszerzoną matematykę i geografie. Niestety muszę zrezygnować z matematyki

Chciałabym się dowiedzieć czy mam szanse dostać się na studia z geografią rozszerzoną (na ok. 70-80%) no i oczywiście język niemiecki na poziomie podstawowym na ok. 60% ? Dodam jeszcze że próbna matura podstawowa z matematyki bardzo dobrze mi poszła więc jest szansa na dobry wynik

Wiem że przy rekrutacji na wielu wydziałach geografia jest punktowana.
Dostać się na studia? No pewnie. Na coś zawsze się dostaniesz.
Dostać się na konkretne kierunki? Zależy.

W zasadzie moja odpowiedź mogłaby zakończyć ten wątek, chyba że sprecyzujesz.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 17:34   #3
Karolinagg1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Ogólnie to chciałabym się dostać na uczelnie,kierunek hmm najbardziej podoba mi się zarządzanie ale znajomi odmawiają mi ten kierunek.
Karolinagg1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 18:02   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Cytat:
Napisane przez Karolinagg1 Pokaż wiadomość
Ogólnie to chciałabym się dostać na uczelnie,kierunek hmm najbardziej podoba mi się zarządzanie ale znajomi odmawiają mi ten kierunek.
Na uczelnie? I poza tym zarządzaniem lata Ci na jaki kierunek trafisz? To tak jakby złamać rękę i iść do lekarza, obojętnie jakiego, może być kardiolog

Po co się idzie na studia? Żeby móc być na uczelni?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 18:09   #5
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Cytat:
Napisane przez Karolinagg1 Pokaż wiadomość
Ogólnie to chciałabym się dostać na uczelnie,kierunek hmm najbardziej podoba mi się zarządzanie ale znajomi odmawiają mi ten kierunek.
Nie to że coś ale troszkę racji mają odradzając ci zarządzanie
Kiedyś sam myślałem o UEK-u tylko inny kierunek i gdzieś widziałem progi punktowe, tylko nie pamiętam gdzie jeżeli cię to interesuje zawsze możesz się zapytać o progi w dziekanacie i policzyć mniej więcej przewidywane wyniki i ocenisz na ile masz szanse.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2014-01-16 o 18:10
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 18:21   #6
Karolinagg1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Patrzyłam na progi jakie były w tamtym roku to najniższy próg 85 na socjologie ale ten akurat kierunek mnie nie interesuje.

Ogólnie to podoba mi się uczelnia, wszystkie kierunki są bardzo ciekawe bo związane są z ekonomią

Spodobał mi także kierunek ekonomia, ale słyszałam że ten kierunek to taka "pamięciówa" jak to moja koleżanka stwierdziła
Karolinagg1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 18:27   #7
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Cytat:
Napisane przez Karolinagg1 Pokaż wiadomość
Patrzyłam na progi jakie były w tamtym roku to najniższy próg 85 na socjologie ale ten akurat kierunek mnie nie interesuje.

Ogólnie to podoba mi się uczelnia, wszystkie kierunki są bardzo ciekawe bo związane są z ekonomią

Spodobał mi także kierunek ekonomia, ale słyszałam że ten kierunek to taka "pamięciówa" jak to moja koleżanka stwierdziła
Czy ja wiem czy socjologia i zarządzanie związana jest z ekonomią?
Sądzę że już ekonomia jest lepsza niż socjologia czy zarządzanie mimo że jest dość obszerna i trzeba to lubić bo fakt troszkę do myślenia jest a dlaczego tamta kreska idzie do góry a za 5 minut spada na łeb i takie tam...
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 18:33   #8
Karolinagg1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Fakt socjologia to moim zdaniem jedyny kierunek zbędny na tej uczelni. W tamtym roku próg na ten wydział to 64 punkty..
Karolinagg1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 19:05   #9
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Skoro jesteś tak obeznana w progach, to czemu na forum pytasz, czy się dostaniesz?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 19:38   #10
Karolinagg1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Chciałam żeby wypowiedział się student tej uczelni
Karolinagg1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 19:57   #11
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Cytat:
Napisane przez Karolinagg1 Pokaż wiadomość
Chciałam żeby wypowiedział się student tej uczelni
Aaa, to pierwszy raz o tym wspominasz
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-16, 20:06   #12
Karolinagg1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 14
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Przepraszam, jeśli źle sformułowałam moje pytanie
Karolinagg1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-16, 21:43   #13
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Cytat:
Napisane przez Karolinagg1 Pokaż wiadomość
Chciałam żeby wypowiedział się student tej uczelni
ja jestem z UEK czy sie dostaniesz to zapewne sama wiesz, progi niewiele sie zmieniaja z roku na rok.

a jesli chodzi o zarzadzanie, to wg mnie wszystko zalezy od specjalnosci, mam znajoma na spec. rachunkowosc i jest zadowolona
ale nastaw sie, ze pierwsze 2-3 semestry to beda same ogolniki, jak na wiekszosci kierunkow na tej uczelni (od 4 semestru jest spec.)

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Karolinagg1 Pokaż wiadomość
Patrzyłam na progi jakie były w tamtym roku to najniższy próg 85 na socjologie ale ten akurat kierunek mnie nie interesuje.

Ogólnie to podoba mi się uczelnia, wszystkie kierunki są bardzo ciekawe bo związane są z ekonomią

Spodobał mi także kierunek ekonomia, ale słyszałam że ten kierunek to taka "pamięciówa" jak to moja koleżanka stwierdziła
niestety musze sie zgodzic, wiekszosc to nauka na pamiec, byla co prawda matematyka, statystyka, ekonometria, rachunkowosc i to by bylo na tyle z bardziej praktycznych zajec.
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-17, 09:32   #14
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Wszystkie informacje masz na stronie uczelni. Tak naprawdę najważniejsze jest to, co robisz poza samymi studiami. Na UEKu jest wiele organizacji studenckich, kół naukowych itd. Ze swojej strony polecam tą uczelnie - ale czasem wkurza jak każda . Przelicz sobie punkty czy się dostaniesz, ale najważniejsze : plany studiów (wykaz przedmiotów, godzin, rozkład ich w trakcie semestrów) - nazwa kierunku niewiele mówi o tym, czym się na studiach będziesz zajmować.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 11:21   #15
Rosaliie
Raczkowanie
 
Avatar Rosaliie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 252
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

A znajdę tu kogoś, kto studiuję informatykę stosowaną na UEK'u? Jestem na humanie, problemów z matmą nie mam. Waham się pomiędzy prawem na UŚ lub UJ, a właśnie informatyką (to i to bardzo mnie interesuje, ale wydaje mi się, że po infie mogłabym wyjechać za granicę, znaleźć pracę szybciej i więcej zarabiać, a później bardziej się dokształcić i założyć własną firmę).
Jak oceniacie infe na UEK? Warto?
Rosaliie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 12:47   #16
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Cytat:
Napisane przez Rosaliie Pokaż wiadomość
A znajdę tu kogoś, kto studiuję informatykę stosowaną na UEK'u? Jestem na humanie, problemów z matmą nie mam. Waham się pomiędzy prawem na UŚ lub UJ, a właśnie informatyką (to i to bardzo mnie interesuje, ale wydaje mi się, że po infie mogłabym wyjechać za granicę, znaleźć pracę szybciej i więcej zarabiać, a później bardziej się dokształcić i założyć własną firmę).
Jak oceniacie infe na UEK? Warto?
Akurat infy na UEKu nie studiuję, ale z moich informacji / obserwacji / opinii znajomych to wiem że to średnie wyście. Na UEKu ta infa jest ... bardzo przeciętna. To jest uczelnia ekonomiczna, będziesz miała dużo właśnie podchodzących pod ekonomiczne przedmiotów, raczej programować itd nauczysz się średnio. Przejrzyj sobie plan, wg mnie jest zbyt ogólny, ale ekspertem nie jestem. Matma nie jest jakaś bardzo trudna tutaj, nawet ludzie po podstawie sobie radzą. Jeśli miałabym Ci coś polecić, to infe warto studiować w Krakowie na AGHu lub PK.
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 13:41   #17
Rosaliie
Raczkowanie
 
Avatar Rosaliie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 252
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Cytat:
Napisane przez z_blondem_mi_do_twarzy Pokaż wiadomość
To jest uczelnia ekonomiczna, będziesz miała dużo właśnie podchodzących pod ekonomiczne przedmiotów, raczej programować itd nauczysz się średnio. Matma nie jest jakaś bardzo trudna tutaj, nawet ludzie po podstawie sobie radzą. Jeśli miałabym Ci coś polecić, to infe warto studiować w Krakowie na AGHu lub PK.
Jeśli chodzi o przedmioty ekonomiczne to właśnie to mnie kręci i jeśli zaczęłabym studiować infe na UEK to pewnie po roku podrzuciłabym sobie jeszcze drugi kierunek - ekonomię, albo coś podobnego. Mój znajomy studiuję infe na AGH i jest bardzo ciężko... Ma fizykę, chemie - a ja tych przedmiotów nienawidzę i nie umiem. Słyszałam, że przy UEK działa wiele kół i byłabym chętna do współpracy.
Dzięki za informacje z tą matmą. Będę musiała jeszcze przemyśleć, którą drogą się kierować.
Rosaliie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 13:54   #18
z_blondem_mi_do_twarzy
Rozeznanie
 
Avatar z_blondem_mi_do_twarzy
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 669
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Cytat:
Napisane przez Rosaliie Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o przedmioty ekonomiczne to właśnie to mnie kręci i jeśli zaczęłabym studiować infe na UEK to pewnie po roku podrzuciłabym sobie jeszcze drugi kierunek - ekonomię, albo coś podobnego. Mój znajomy studiuję infe na AGH i jest bardzo ciężko... Ma fizykę, chemie - a ja tych przedmiotów nienawidzę i nie umiem. Słyszałam, że przy UEK działa wiele kół i byłabym chętna do współpracy.
Dzięki za informacje z tą matmą. Będę musiała jeszcze przemyśleć, którą drogą się kierować.
To może obczaj sobie coś w stylu Analityka Gospodarcza, FiR, R i Controlling. Dużo ekonomicznych przedmiotów, część zajęć na komputerach - obsługa programów związanych z rachunkowością itd. Skończyć infe, a ostawać od konkurencji i nie mieć za wiele do zaoferowania na rynku IT to trochę słabo


PS: Matma jest do przejścia, pod warunkiem, że przy niej przysiądziesz - zwłaszcza gdy jesteś po humanie. Nic nie spada z nieba, ale jak się chce to wszystko się da

Edytowane przez z_blondem_mi_do_twarzy
Czas edycji: 2014-01-19 o 13:56
z_blondem_mi_do_twarzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 14:09   #19
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Cytat:
Napisane przez Rosaliie Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o przedmioty ekonomiczne to właśnie to mnie kręci i jeśli zaczęłabym studiować infe na UEK to pewnie po roku podrzuciłabym sobie jeszcze drugi kierunek - ekonomię, albo coś podobnego. Mój znajomy studiuję infe na AGH i jest bardzo ciężko... Ma fizykę, chemie - a ja tych przedmiotów nienawidzę i nie umiem. Słyszałam, że przy UEK działa wiele kół i byłabym chętna do współpracy.
Dzięki za informacje z tą matmą. Będę musiała jeszcze przemyśleć, którą drogą się kierować.
Skoro kręcą Cię zagadnienia ekonomiczne, to czemu infa? Połączyć przyjemne z dającym pracę? No to połączenie dla mnie jest mało warte... Bo wśród informatyków będziesz odstawać i wśród ekonomistów. Co innego dwa kierunki, dające solidne podstawy z dwóch dziedzin, a co innego jeden kierunek misz-masz.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 08:20   #20
Rosaliie
Raczkowanie
 
Avatar Rosaliie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 252
Dot.: UEK Kraków- czy się dostane?

Dzięki za rady. Muszę przejrzeć wszystkie kierunki i dobrze wybrać. Mam jeszcze 1,5 roku.

Wysłane z mojego HTC Sensation XE with Beats Audio Z715e przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie bój się marzeń
Rosaliie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-20 08:20:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.