Etat nauczyciela - pytanie do nauczycieli - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-20, 18:38   #1
3metrynadniebem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 492

Etat nauczyciela - pytanie do nauczycieli


Szybkie pytanko.

Pensum nauczyciela wynosi 18h. To jest cały etat.
Jeśli nauczyciel ma godziny ponadwymiarowe (2h przedmiotu + 1h wychowawcza), to czy w jakichś papierach pozaszkolnych (np do zusu) podaje "cały etat", czy np. 1,16 etatu?

Pytam, bo robię teraz praktyki w LO, muszę zanieść do dziekanatu papiór-oświadczenie nauczyciela, które idzie do zusu, są tam różne pierdółki typu czy prowadzisz działalność gospodarczą itd.... Pracodawca i wymiar etatu... No i właśnie nauczycielka zostawiła mi to pole puste a dziekanat mnie cofnął, poszłam znowu do niej i wpisała mi słownie "cały", a wiem z planu, że ma więcej godzin przedmiotu

Nie wiem, czy zanosić tak, jak mi wpisała, czy co....
Dodatkowo to zespół szkół, i to podała jako pracodawcę, a w gim ma jeszcze 5h, czyli razem wychodzi 26h, a więc 1,44 etatu... To się podaje tak dokladnie?

Czy godziny ponadwymiarowe są tylko dla dyrektora szkoły i nieważne?

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Chodzi mi dokładnie o to: http://www.rp.pl/ZUS/311039982-Umowa...aktu.html#ap-1 Mój nauczyciel będzie więc zleceniobiorcą i na tym oświadczeniu do zusu jest wymiar etatu...

a z tego co piszą tu: http://www.gofin.pl/skladki-zasilki-...tem-a-zus.html
wychodzi na to, że żadne składki i tak nie będa odprowadzane, bo: "obowiązkowe (tj. emerytalne, rentowe i wypadkowe) - jeżeli oskładkowany przychód z etatu w przeliczeniu na okres miesiąca jest niższy niż minimalna płaca.", a moja nauczycielka ma ten przychód wyższy.

więc czy to czy jest tam wpisane "cały etat" będzie w ogóle jakoś sprawdzane / brane pod uwagę? Wiem, że nauczycielka nie jest sama pewna, co tam powinno być Wpisała ten "cały etat", ale wiecie... zaniosę to do dziekanatu, oni do zusu, umowa zlecenie... nie chcę, żeby czasem przez takie głupie coś miala klopoty jakieś
3metrynadniebem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 05:48   #2
Justine1989
Zakorzenienie
 
Avatar Justine1989
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Bel Air ;)
Wiadomości: 3 579
Dot.: Etat nauczyciela - pytanie do nauczycieli

Cały etat jest OK
__________________
Chcę czerwień zerwać z kwiatów polnych...
Justine1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 06:48:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.