Naturalne mydła i mydełka :) - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-03, 13:20   #2161
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
mi np. olejek kokosowy dobrze oczyszcza pory
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 14:27   #2162
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-03, 15:04   #2163
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

chyba tutaj na wizazu czytałam, że komedogenność sprawdza się poprzez testy na skórze zwierząt - rzeczywiście zgadzam się, że najlepiej wypróbować wszystkiego "na własnej skórze".
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-05, 21:20   #2164
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

czy mydlo alepp z glinka (np. czerwona) nadawac sie bedzie do cery naczynkowej / wrazliwej? potrzebuje czegos, co mi unormalizuje stan tej nieszczesnej twarzy (zaskorniki tez obecne ). naturalne aleppo 40% mam, jest dobrze, ale moze znacie cos lepszego? jakies specjalne domieszki ?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 09:56   #2165
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
czy mydlo alepp z glinka (np. czerwona) nadawac sie bedzie do cery naczynkowej / wrazliwej? potrzebuje czegos, co mi unormalizuje stan tej nieszczesnej twarzy (zaskorniki tez obecne ). naturalne aleppo 40% mam, jest dobrze, ale moze znacie cos lepszego? jakies specjalne domieszki ?
Ja osobiście preferuję glinki solo. Co do mydła Alep, to niestety często gęsto użytkowniczki skarżą się na niego, że jest mydłem za silnym, zbyt ściągającym i wysuszającym, zwłaszcza jako "pierwsze mydło" po zmianie pielęgnacji. Polecam mydła dla dzieci na początek, chyba, że Twoja buzia jest już przyzwyczajona do oczyszczania mydłem. Spróbuj mydeł z lawendowej farmy, oczywiście nie wybieraj tych najsilniejszych do cer stricte trądzikowych, na początek coś dla wrażliwców będzie najlepszym rozwiązaniem. Odradzałabym mydło węglowe i jemu podobne.

Odpowiadając jednak na Twoje pytanie, to tak, mydło alep z czerwoną glinką jest odpowiednie, ale na potem.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 13:41   #2166
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja osobiście preferuję glinki solo. Co do mydła Alep, to niestety często gęsto użytkowniczki skarżą się na niego, że jest mydłem za silnym, zbyt ściągającym i wysuszającym, zwłaszcza jako "pierwsze mydło" po zmianie pielęgnacji. Polecam mydła dla dzieci na początek, chyba, że Twoja buzia jest już przyzwyczajona do oczyszczania mydłem. Spróbuj mydeł z lawendowej farmy, oczywiście nie wybieraj tych najsilniejszych do cer stricte trądzikowych, na początek coś dla wrażliwców będzie najlepszym rozwiązaniem. Odradzałabym mydło węglowe i jemu podobne.

Odpowiadając jednak na Twoje pytanie, to tak, mydło alep z czerwoną glinką jest odpowiednie, ale na potem.
ale ja juz od kilkunastu tygodni zyje z aleppo 40% i to na pierwszy rzut sobie takie wzielam, po prostu chce sprobowac jakis dodatkowych rzeczy w skladzie, zeby tej cerze dopomoc troche bardziej .
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 18:38   #2167
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
czy mydlo alepp z glinka (np. czerwona) nadawac sie bedzie do cery naczynkowej / wrazliwej? potrzebuje czegos, co mi unormalizuje stan tej nieszczesnej twarzy (zaskorniki tez obecne ). naturalne aleppo 40% mam, jest dobrze, ale moze znacie cos lepszego? jakies specjalne domieszki ?
tak po prawdzie to nie dowiesz się czy Ci pasuje, dopóki nie spróbujesz
ja uwielbiam mydła z glinkami - czerwoną, różową, zieloną alep z czerwoną jest bardzo fajne glinki wspomagają proces oczyszczania cery, więc mogą delikatnie pomóc w kwestii kłopotów. Niestety wrazliwe cery różnie na nie reagują - zależy od przypadku....
Mi tez bardzo pasują alep z wyższą zawartością oleju laurowego - spróbuj premium 70%, mi się bardzo podobało
jesli obecne Cię nie wysusza i nie ściąga skóry to zostaw pianę na twarzy przez 2-3 minutki w formie maski efekt będzie silniejszy.
Dodatek nigelli i węgla wspomaga procesy oczyszczania cery, ale jak na takie dodatki zareaguje Twoja wrazliwa cera nie mam pojęcia.
Dla wrażliwców z kolei fajne są mydełka z mlekiem, jogurtem, łagodzącymi ziołami, czyste oliwkowe.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 18:21   #2168
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Dziś odebrałam mydełka - Mydło Achillesa, Aktywny węgiel i malutkie tymiankowe.
Nie wiem, czy mam ich używać jakoś na przemian, czy po kolei każde? Jak myślicie?
__________________
SAYA i ABI
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 19:08   #2169
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Sawana25 Pokaż wiadomość
Dziś odebrałam mydełka - Mydło Achillesa, Aktywny węgiel i malutkie tymiankowe.
Nie wiem, czy mam ich używać jakoś na przemian, czy po kolei każde? Jak myślicie?
jeśli będziesz używać wszystkich naraz (np. codziennie inne) to nie bedziesz wiedziała, które jak działa.
Ja bym proponowała zużywać po kolei
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 19:34   #2170
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
jeśli będziesz używać wszystkich naraz (np. codziennie inne) to nie bedziesz wiedziała, które jak działa.
Ja bym proponowała zużywać po kolei
Kurcze to chyba zacznę od węgla
__________________
SAYA i ABI
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 19:43   #2171
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Sawana25 Pokaż wiadomość
Kurcze to chyba zacznę od węgla
no niestety pomoc w wyborze pierwszego do uzywania mydła mnie przerasta........ ja nigdy nie wiem jak z tego wybrnąć chcę wszystkie, naraz, od razu, natychmiast
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 20:06   #2172
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Zacznę od węgla, bo najbardziej mnie intryguje
__________________
SAYA i ABI

Edytowane przez Sawana25
Czas edycji: 2012-11-07 o 20:13
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 22:51   #2173
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

a co myslicie o tym czarnym mydle? dodatki ma zachecajace:

http://allegro.pl/savon-noir-czarne-...768320712.html ?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 15:03   #2174
Mruczka1981
Przyczajenie
 
Avatar Mruczka1981
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 12
Klub Miłośników Naturalnych Mydeł

Witam!
Szukałam takiego wątku i nie znalazłam. Sama kiedyś robiłam i mam fajne pomysły, gdyby ktoś chciał sam zrobić. Ciekawa jestem, które są Wasze ulubione, czy robicie i czy macie swoje ukochane mydlarnie.
Mruczka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 12:30   #2175
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Korzystając z okazji, że w tym roku też jest dzień darmowej dostawy chciałam zamówić sobie mydło alep i mam pytanie, które byłoby lepsze na początek, tzn z jaką zawartością oleju laurowego. Moja skóra jest dosyć sucha z tendencją do łojotoku (podwyższony testosteron) i wyprysków. 40% będzie za dużo? Może 20% albo 5%?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 15:05   #2176
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Korzystając z okazji, że w tym roku też jest dzień darmowej dostawy chciałam zamówić sobie mydło alep i mam pytanie, które byłoby lepsze na początek, tzn z jaką zawartością oleju laurowego. Moja skóra jest dosyć sucha z tendencją do łojotoku (podwyższony testosteron) i wyprysków. 40% będzie za dużo? Może 20% albo 5%?
ja bym proponowala na pierwszy rzut te 20%, a jak znasz swoja skore i jej reakcje, to mozesz i w 40% celowac.

gdzie ta darmowa wysylka jest ?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 15:10   #2177
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
ja bym proponowala na pierwszy rzut te 20%, a jak znasz swoja skore i jej reakcje, to mozesz i w 40% celowac.

gdzie ta darmowa wysylka jest ?
No właśnie nie wiem jak zareaguje na ten olejek laurowy.

Masz http://dziendarmowejdostawy.pl/
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 20:44   #2178
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 16:46   #2179
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja zaczęłam od węglowego mydełka i jest super. Skóra się uspokoiła i nie jest taka sucha. Najważniejsze, że zniknęły mi zaskórniki, a nie używam żadnego kremu ostatnio i coś czuję, że to kremy mnie zapychają
Teraz muszę znaleźć coś niezapychającego. Czytałam na wizażu, że podobno do cery mieszanej lepsze są kremy półtłuste niż nawilżające
__________________
SAYA i ABI
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-15, 17:26   #2180
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-05, 18:07   #2181
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Dziś dotarły do mnie trzy mydełka TULI:
węglowe, oliwka węglowa oraz gratis - owsianka
Zobaczymy, jak zadziałają na moją skórę.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 11:04   #2182
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Oho, podoba mi się ten wątek
Szukam cały czas jakiegoś mydła, które zlikwiduje odwieczne, zimowe przesuszanie się skóry na łydkach... Reszta jest ok, tylko te nogi Wcześniej zamawiałam z Lawendowej Farmy, teraz tutaj: http://farma-eko.pl/magiczna-mydlarnia/ i mam nadzieję, że w końcu trafię na coś idealnego - chyba, że coś poradzicie? ;>
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-20, 16:30   #2183
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Oho, podoba mi się ten wątek
Szukam cały czas jakiegoś mydła, które zlikwiduje odwieczne, zimowe przesuszanie się skóry na łydkach... Reszta jest ok, tylko te nogi Wcześniej zamawiałam z Lawendowej Farmy, teraz tutaj: http://farma-eko.pl/magiczna-mydlarnia/ i mam nadzieję, że w końcu trafię na coś idealnego - chyba, że coś poradzicie? ;>

Może czarne mydło oliwkowe np Alep, Alepia, Comptoir, albo L'Orient z Mydlarni u Franciszka Ale uwaga, bo trochę śmierdoli i jest glutem, lepiej kupić takie z dodatkiem np eukaliptusa, dobre z rękawicą Kessa.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 12:05   #2184
Sawana25
Raczkowanie
 
Avatar Sawana25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Żuławy
Wiadomości: 325
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Wesołych Świąt dziewczyny

Ja używam mojego węgielka i jestem mega zadowolona Ale buzia dalej przesuszona. Chyba mam taką skórę.
__________________
SAYA i ABI
Sawana25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 13:10   #2185
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Sawana25 Pokaż wiadomość
Wesołych Świąt dziewczyny

Ja używam mojego węgielka i jestem mega zadowolona Ale buzia dalej przesuszona. Chyba mam taką skórę.
czy któras z was kupowała może savon noir na allegro?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 17:14   #2186
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Ja od dwoch dni znow posiadam mydlo Khadi, tym razem lawendowe, ale ze mam spory zbior to narazie wsadzilam do komody z mydlami. 2 albo 3 lata temu uzywalam aloesowe i miniaturke rozanego. Uwazam je za bardzo dobre glicerynowe mydla
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 20:05   #2187
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
czy któras z was kupowała może savon noir na allegro?
Właśnie pokojarzyłam, że Savon Noir kupowałam właśnie przez allegro, bo generalnie kupuję dużo kosmetyków z różnych żródeł, z Allegro też. Miałam klasyczną wersję Alepii od tego sprzedawcy: http://allegro.pl/show_user.php?uid=2207742 , zakup robiłam już parę lat temu i widzę, że niestety popsuła im się opinia. A o co konkretnie chcesz zapytać? Widzę teraz jest sprzedający "Biopiekno" tego mydła, jest też sklep o tej nazwie biopiekno.pl, ale nie wiem czy to ten sam sprzedawca. W każdym razie sklep polecam, bo kupowałam tam z kolei coś innego

Samo mydło tej marki mnie nie urzekło, ale są różne wersje i marki
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 20:20   #2188
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

zastanawiam się, czy te mydła nie są jakieś 'podrabiane', np takie http://allegro.pl/czarne-mydlo-savon...893959010.html
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 21:03   #2189
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
zastanawiam się, czy te mydła nie są jakieś 'podrabiane', np takie http://allegro.pl/czarne-mydlo-savon...893959010.html
Takiego też bym nie ryzykowała, chyba, że znajdziesz gdzieś, moze na jakimś blogu wiarygodną opinie o tej marce, trochę "no name", wydaje mi się, że lepiej kupić coś znanego, co ma chwalony skład, bo tu kupujesz w ciemno. Na Allu wielu jest tzw specjalistów, radzę uważać Być może to mydło jest świetne, ale tak naprawdę moze nie mieć nic wspólnego z prawdziwym mydłem oliwkowym. Poza tym cena jest porónywalna z oryginałem, bo to tylko 200 gram.

Jeśli szukasz czegoś tańszego od oryginału, to radzę zwrócić uwagę na ten żel, obecnie go używam: http://www.helfy.pl/zel-do-kapieli-a...glinka-red-mud
Jest na bazie oliwy, są różne warianty, nie tylko z glinką, naturalne, uniwersalne, tańsze, przyjemniejsze w użyciu i ładniej pachnące od gluta jakim jest Savon Noir, a działanie mają podobne, używam go do twarzy, oczyszcza bardzo dobrze, super wydajny, w moim przypadku spisuje się lepiej od wielu mydeł, jakie miałam i dla jasności, nie zawiera detergentów, to jest mydło naturalne, tylko w płynie, jedynie na końcu składu ma coconut glucoside. Polecać może nie będę, bo kazdy jest inny i co innego mu pasuje, ale dużo bardziej jestem z niego zadowolona, niż z klasycznego glutka.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-12-30 o 21:05
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 21:29   #2190
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Naturalne mydła i mydełka :)

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Takiego też bym nie ryzykowała, chyba, że znajdziesz gdzieś, moze na jakimś blogu wiarygodną opinie o tej marce, trochę "no name", wydaje mi się, że lepiej kupić coś znanego, co ma chwalony skład, bo tu kupujesz w ciemno. Na Allu wielu jest tzw specjalistów, radzę uważać Być może to mydło jest świetne, ale tak naprawdę moze nie mieć nic wspólnego z prawdziwym mydłem oliwkowym. Poza tym cena jest porónywalna z oryginałem, bo to tylko 200 gram.

Jeśli szukasz czegoś tańszego od oryginału, to radzę zwrócić uwagę na ten żel, obecnie go używam: http://www.helfy.pl/zel-do-kapieli-a...glinka-red-mud
Jest na bazie oliwy, są różne warianty, nie tylko z glinką, naturalne, uniwersalne, tańsze, przyjemniejsze w użyciu i ładniej pachnące od gluta jakim jest Savon Noir, a działanie mają podobne, używam go do twarzy, oczyszcza bardzo dobrze, super wydajny, w moim przypadku spisuje się lepiej od wielu mydeł, jakie miałam i dla jasności, nie zawiera detergentów, to jest mydło naturalne, tylko w płynie, jedynie na końcu składu ma coconut glucoside. Polecać może nie będę, bo kazdy jest inny i co innego mu pasuje, ale dużo bardziej jestem z niego zadowolona, niż z klasycznego glutka.
Dzięki za sugestię
Na kwc naczytałam się pozytywnych opinii na temat savon noir i od pewnego czasu czaje się na jego zakup. Potrzebuję go do mycia twarzy. Moja skóra jest bardzo sucha, z tendencja do powstawania skórek na nosie, naczynkowa. Nie używam więc peelingów mechanicznych. Słyszałam, że sv działa jak peeling enzymatyczny, no i nie wysusza skóry.
Na helfach sprzedają sv z firmy royal alepp za 19zł. Może takie byłoby ok? Albo skoczę do orqanique, chociaż ceny tam są pewnie wyższe..
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-05 09:44:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:23.