prolaktyna a ciaza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-26, 22:49   #1
vanetta87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 62

prolaktyna a ciaza


Mam taki problem jesli mozna go tak nazwac. Moje badania prolaktyny wynosza
26,02 <3,1-22,7> ng/ml
PO GODZINIE 160,34 - po tabletce metoklopramid
PO 2 GODZ 117,82

Lekarz przepisał mi Bromegrgon na noc po 1/4 tabletki ale bardzo zele go znosiłam ciagłe wymioty , wirowanie w głowie itp. Lekarz kazał odstawic.
Ale nie przepiosał innego leku na zbicie prolaktyny.
Wydaje mi sie ze przez to nie moge zajasc w ciaze (starania 2,5 roku). Lekarz przepisał mi anty na 6 miesiecy zeby "uspic jajniki" po odstawieniu anty dostałam okres swój normalny po 29 dniach. Od 19-28 dc biore duphaston.

Czy sa jakies inne leki aby zbic prolaktyne i które nie maja takie samego składu co Bromergon , którego tak bardz zle znosze.
__________________
Luty 2009 - Odtąd już razem zawsze i wszędzie , tak miało być i niech tak będzie!!!
vanetta87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 10:14   #2
Vertical
Raczkowanie
 
Avatar Vertical
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 37
Dot.: prolaktyna a ciaza

Z tego co wiem to są, szukałaś w internecie? Bo tak mi się "obiło o uszy", że oprócz bromergonu jeszcze jest jakiś inny lek. I odpowiadając na Twoje pytanie - przez dużą ilość prolaktyny nie ma sie owulacji, więc zajście w ciążę jest utrudnione
Współczuję Ci, bo ja ten lek znoszę bez problemów, a z tego co wiem objawy po jakimś czasie mijają. Moja koleżanka z początku też źle się czuła, a potem już zupełnie zwyczajnie. Życzę powodzenia w staraniu się o maluszka.
Vertical jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 12:37   #3
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: prolaktyna a ciaza

Cytat:
Napisane przez Vertical Pokaż wiadomość
Z tego co wiem to są, szukałaś w internecie? Bo tak mi się "obiło o uszy", że oprócz bromergonu jeszcze jest jakiś inny lek. I odpowiadając na Twoje pytanie - przez dużą ilość prolaktyny nie ma sie owulacji, więc zajście w ciążę jest utrudnione
Współczuję Ci, bo ja ten lek znoszę bez problemów, a z tego co wiem objawy po jakimś czasie mijają. Moja koleżanka z początku też źle się czuła, a potem już zupełnie zwyczajnie. Życzę powodzenia w staraniu się o maluszka.
Vertical nie za wsze za wysoka prolaktyna blokuje owulację. Potrzebny do tego monitoring cyklu i inne badania hormonalne.
Vanetta miałaś jakieś inne badania robione, mąż był badany?
Są inne leki obniżające prolaktynę. Np. Bromocorn, Parlodel, Ergolaktyna Norprolak, ziołowy Castagnus i pewnie jeszcze kupe innych
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 16:39   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: prolaktyna a ciaza

Cytat:
Napisane przez vanetta87 Pokaż wiadomość
Mam taki problem jesli mozna go tak nazwac. Moje badania prolaktyny wynosza
26,02 <3,1-22,7> ng/ml
PO GODZINIE 160,34 - po tabletce metoklopramid
PO 2 GODZ 117,82

Lekarz przepisał mi Bromegrgon na noc po 1/4 tabletki ale bardzo zele go znosiłam ciagłe wymioty , wirowanie w głowie itp. Lekarz kazał odstawic.
Ale nie przepiosał innego leku na zbicie prolaktyny.
Wydaje mi sie ze przez to nie moge zajasc w ciaze (starania 2,5 roku). Lekarz przepisał mi anty na 6 miesiecy zeby "uspic jajniki" po odstawieniu anty dostałam okres swój normalny po 29 dniach. Od 19-28 dc biore duphaston.

Czy sa jakies inne leki aby zbic prolaktyne i które nie maja takie samego składu co Bromergon , którego tak bardz zle znosze.
Tak,sa inne leki (zawierające inne substancje czynne). W Polsce mamy zarejestrowane 3 inhibitory prolaktyny: bromokryptynę (np. pod nazwą np.Bromergon), kabergolinę i chinagolid. Tylko preparaty bromokryptyny objęte są refondacją. Kabergolina i chinagolid są znacznie lepiej tolerowane ale niezależnie od wskazania nie są refundowane i kosztują min. 100-150 zł miesięcznie (pewnie sporo też zależy od apteki)
Bromokryptyna ma kilka preparatów - Bromergon, Bromocorn, Parlodel
Kabergolina ma jeden preparat - Dostinex
Chinagolid ma tez tylko jeden preparat - Norprolac
Teoretycznie w hiperprolaktynemii można też stosowac amantadynę, która refundację ma tylko chyba w chorobie Parkinsona,ale nawet pełnopłatny jest niedrogi. Tylko nie wiem jak czy można na nim zajśc w ciążę tzn czy jest bezpieczny jakbyś go stosowała w pieerwszych tygodniach rozwoju zarodka. O ile np.bromokryptyna chyba często jest jeszcze w tym okresie stosowana to amantadyna praktycznie b.rzadko jest wykorzystywana do leczenia hiperprolaktynemii albo rzadko sie to opisuje.W każdym razie ja tego nie wiem...
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 17:03   #5
vanetta87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 62
Dot.: prolaktyna a ciaza

lekarz nie mówił ze choruje na hiperprolaktynemie bo moje wyniki sa nie az tak wielkie 26,02- 22,7 = 3,32 o tyle jest pod wyzszona
a owulacje mam bo pokazało monitorowanie .... obserwacja śluzu jak i temperatura.
__________________
Luty 2009 - Odtąd już razem zawsze i wszędzie , tak miało być i niech tak będzie!!!
vanetta87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 17:44   #6
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: prolaktyna a ciaza

Witam! Ja również mam problemy z prolaktyną , po obciążeniu przekroczyła o 15 razy z wyż ( tak powiedział mi lekarz) .Również brałam bromergon chociaż nie miewałam skutków ubocznych to i tak mi nie pomógł. Lekarz więc kolejny raz zalecił tabletki anty przez rok. W zeszłym roku gdy również zażywałam anty poprawa po nich była tylko przez 4 miesiące i dalej to samo. I teraz też się boje ,że będzie tak samo, również maże o dziecku i boję się ,że nie będę mogła mieć dziecka. Chociaż lekarz mnie uspokaja ,że będę mogła mieć ale odchodzę do tego sceptycznie. Powiedział mi ,że jeśli po anty nie zaszła bym od razu w ciąże to da mi jakieś tabletki . Bardzo się tym wszystkim martwię i denerwuje, strasznie źle to wszystko znoszę , a szczególnie te plamienia....... doprowadzają mnie do łez.
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 17:46   #7
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: prolaktyna a ciaza

Vanetta 87 - normę przekraczasz niewiele i po obciążeniu tez nie jest 'strasznie' Niektóre podreczniki dopuszczają nawet 7-krotny wzrost...
Skoro masz owulacje to poco Ci leki na obnizenie poziomu prolaktyny? Czy poziom progesteronu wyszedł niski?
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-27, 17:56   #8
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: prolaktyna a ciaza

Vanetta widocznie problem leży gdzie indziej, skoro u Ciebie do owulacji dochodzi. Miałaś robione badanie drożności jajowodów, mąż miał badane nasienie?
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 21:07   #9
vanetta87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 62
Dot.: prolaktyna a ciaza

maz miał badania - 60% zwywch i ruchliwych plemników , mam tez niedoczynnosc tarczycy i jakos sie zasugerowałam tym ze jak prolaktyna wyzsza to moze dlatego jest problem z zajsciem , nie miałam robionych droznosc jajowodów lekarz nie mówił nic o tym

przeszłam wszytskie mozliwe badania hormonalne , na rózne choroby i były dobre lekarz powiedział ze jest ok - endokrynolog
__________________
Luty 2009 - Odtąd już razem zawsze i wszędzie , tak miało być i niech tak będzie!!!

Edytowane przez vanetta87
Czas edycji: 2010-12-27 o 21:14
vanetta87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:19.