Ciśnieniowy ekspres do kawy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-06, 11:14   #61
martha330
Zakorzenienie
 
Avatar martha330
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 018
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez Bawitching Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja zakupilam w Duce ekspres do kawy Nespresso, taki sliczny kremowy, ze spieniaczem do mleka. Dostalam w pakiecie 16 roznych kapsulek z kawami i bon na 180zl(moge go wymienic na co chce z akcesoriow alebo na kaspulki). Zamowilam sobie jeszcze na ebay kapsulki do wielokrotnego uzytkowania, zeby moc pic kawe ktora mi zostala w sloiczkach. Jestem baaardzzo zadowolona, kawa pyszna, wszystko proste w obsludze, mleko ze spieniacza puszyste i smaczne.
Zastanawiam sie tylko, czy moge wlozyc do mojego ekspresu kapsulki z Dolce Gusto, bo oni maja w zestawach goraca czekolade, ktorej nespresso nie oferuje.

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:22 ----------

Zapomnialam dodac, ze moj model to Citiz Silver Chrome

mysle ze najlatwiej bedzie zapytac kogos w salonie Nescafe, moze podpowiedza,lub kogos na dziale agd zajmujacego sie ekspresami.
podpatrz czy kapsulki sa podobnej wielkosci itp itd.
__________________
Nasze serduszka
Hania <3 8.11.2014r. <3 i Basia 3.04.2017


martha330 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 14:37   #62
mekinking
Raczkowanie
 
Avatar mekinking
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 484
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

cześć dziewczyny
zastanawiam się nad kupnem ekspresu ciśnieniowego i mam pytanie, na które dotąd nigdzie nie otrzymałam odpowiedzi
pije się u mnie dużo kawy, powiedzmy 4 filiżanki na raz, czy w ciśnieniowym też zrobię na raz tyle kawy, żeby wyszły 4 filiżanki? czy do tego sitka czy jak to się nazywa mieści się porcja na jedną lub dwie i kolejne filiżanki trzeba robić od nowa? ewentualnie, jeśli wsypię porcję na filiżankę espresso, czy jest możliwość przepuszczenia większej ilości wody-słabsza, ale więcej kawy? zupełnie jestem zielona, a wszędzie jest tylko informacja czy na 1 czy 2 filiżanki, nic więcej. będę wdzięczna za pomoc
__________________
Mekinking
Szafiarka
Biżuteryjka
mekinking jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 21:20   #63
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez mekinking Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
zastanawiam się nad kupnem ekspresu ciśnieniowego i mam pytanie, na które dotąd nigdzie nie otrzymałam odpowiedzi
pije się u mnie dużo kawy, powiedzmy 4 filiżanki na raz, czy w ciśnieniowym też zrobię na raz tyle kawy, żeby wyszły 4 filiżanki? czy do tego sitka czy jak to się nazywa mieści się porcja na jedną lub dwie i kolejne filiżanki trzeba robić od nowa? ewentualnie, jeśli wsypię porcję na filiżankę espresso, czy jest możliwość przepuszczenia większej ilości wody-słabsza, ale więcej kawy? zupełnie jestem zielona, a wszędzie jest tylko informacja czy na 1 czy 2 filiżanki, nic więcej. będę wdzięczna za pomoc
Jak masz większy ekspres np. na 4 filiżanki to zrobisz, a jak masz na 2 (takie są najczęściej spotykane) to zrobisz tylko 2.

To leci tak, że najpierw leci kawa mocna, a później woda, więc jak nawet nalejesz kawy nawet na 2 małe filiżanki i później podstawisz następne 2 małe, to te drugie to będą "siki weroniki" Jak nazywam lurowate kawy

To czy do dozownika wsypiesz więcej kawy czy mniej to nie ma nic do rzeczy.

Najlepiej najpierw zrobić 2 i później nasypać od nowa kawy i zrobić następne 2. Robienie kawy zajmuje 2 minuty!!

Mam nadzieję, że trochę wytłumaczyłam
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2011-02-20 o 22:22
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 21:57   #64
mekinking
Raczkowanie
 
Avatar mekinking
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Bydgoszcz/Warszawa
Wiadomości: 484
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

dzięki wielkie o taką odpowiedź mi chodziło zastanawia mnie jednak nadal, czy jeśliby podstawić dzbanek jakiś niski i nalać 2 filiżanki do niego i dolać jedną z jednej miarki, to dostanę co? wiem, że kombinuję, ale w sklepach słyszę, że tak nie można absolutnie więc szukam pomocy u zorientowanych organoleptycznie, może ktoś tak próbował. bo pewnie i tak nie piłąbym zawsze espresso tylko czasem coś z wodą/mlekiem itp
__________________
Mekinking
Szafiarka
Biżuteryjka
mekinking jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 22:22   #65
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez mekinking Pokaż wiadomość
dzięki wielkie o taką odpowiedź mi chodziło zastanawia mnie jednak nadal, czy jeśliby podstawić dzbanek jakiś niski i nalać 2 filiżanki do niego i dolać jedną z jednej miarki, to dostanę co? wiem, że kombinuję, ale w sklepach słyszę, że tak nie można absolutnie więc szukam pomocy u zorientowanych organoleptycznie, może ktoś tak próbował. bo pewnie i tak nie piłąbym zawsze espresso tylko czasem coś z wodą/mlekiem itp
Ale czekaj bo się pogubiłam

Możesz sobie przelać do dzbanka 2 mocne i 1 lurowatą - 3 filiżanki z jednej nasypanej porcji Tylko zmieszasz z mocnymi tą jedną lurę (taka ciemna woda z resztkami kawy) i wyjdą Ci siki weroniki.

Czy chodzi Ci, że robisz 2 porządne i później tylko1 miarkę wsypujesz nie na full do dozownika? To wyjdzie wtedy dobra kawa: bo 2 kawy masz z pełnego dozownika i wysypujesz starą kawę (ja nią peelinguję ciało, lepsza niż najdroższy peelineg, cellulit znika w tydzień!!!) , wsypujesz 1 miarkę nie na full i robisz "małą" kawkę i wlewasz do tych mocnych dwóch.
__________________

Ślub
Pati
Lili
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 20:44   #66
maria75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Lightbulb Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

znam sie troche na kawach i ekspresach, zdązyłam wypróbować wszystkie znane marki de longhi, krupsa i saeco. moim zdaniem de longhi jest bezkonkurencyjny. pracowałam ostatnio na jednym z ich nowszych modeli Primadonnie S, to co potrafi ten ekspres i to jak wygląda jest po prostu nie do opisania, zakochałam sie w nim, predzej czy pozniej bedde napewno go miala w domu mysle ze namowie meza zeby kupil mi go na swieta.
rozmawialam z kilkoma osobami na ten temat bo od jakiegos czasu przymierzam sie do kupna, wychodzi na to, ze tylko de longhi ma mlynki metalowe i w opinii wielu odob rowniez mojej sa one duzo lepsze i trwalsze od ceramicznych, jesli chodzi o saeco to ich ekspresy skiepściły się po fuzji z philipsem - to juz po prostu nie jest to samo, sa brzydkie i wadliwe,
ostatnio probowałam też kawy z kapsułek od nespresso i musze przyznać, że byłam zaskoczona, że kawa z kapsylek może tak dobrze smakować
maria75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 11:09   #67
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez maria75 Pokaż wiadomość
znam sie troche na kawach i ekspresach, zdązyłam wypróbować wszystkie znane marki de longhi, krupsa i saeco. moim zdaniem de longhi jest bezkonkurencyjny. pracowałam ostatnio na jednym z ich nowszych modeli Primadonnie S, to co potrafi ten ekspres i to jak wygląda jest po prostu nie do opisania, zakochałam sie w nim, predzej czy pozniej bedde napewno go miala w domu mysle ze namowie meza zeby kupil mi go na swieta.
rozmawialam z kilkoma osobami na ten temat bo od jakiegos czasu przymierzam sie do kupna, wychodzi na to, ze tylko de longhi ma mlynki metalowe i w opinii wielu odob rowniez mojej sa one duzo lepsze i trwalsze od ceramicznych, jesli chodzi o saeco to ich ekspresy skiepściły się po fuzji z philipsem - to juz po prostu nie jest to samo, sa brzydkie i wadliwe,
ostatnio probowałam też kawy z kapsułek od nespresso i musze przyznać, że byłam zaskoczona, że kawa z kapsylek może tak dobrze smakować
Zgodze sie co do Primadonny. Mamy w domu Primadonne Avant. Temu ekspresowi nie brakuje absolutnie niczego. Polecam.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-05, 14:42   #68
Anitast
Zakorzenienie
 
Avatar Anitast
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Italia
Wiadomości: 3 027
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Witam ja mam DeLonghi , espresso wychodzi super,cappucino z pianka pycha , do robienia kawy zamiast sypkiej mozna i czaldy uzywac.Wszystko szybko i spawnie,super jedyny minus to trzeba co jakis czas odkamieniac bo tu taka woda jest ze szybko sie zapycha no coz to Italia a nie Polska gdzie wode z kranu mozna bylo pic naprawde DeLonghi polecam
Anitast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 17:47   #69
Ewka:D:D
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 875
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

co byscie polecili do kupna , chce kupic eskpres cisnieniowy z funkcja spieniania mleka , cappucino, espresso tak mniej wiecej do 1000 zl...
__________________
`Starość we wszystko wierzy.
Wiek średni we wszystko wątpi.
Młodość wszystko wie.`




Ewka:D:D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 09:24   #70
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

do mnie własnie jedzie delonghi intensa - niestety on jest poyżej 1000-już się nie moge doczekać...

jakie kawy polecacie??
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 17:40   #71
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

http://www.siemens-home.pl/produkty/...?source=browse

od 1,5 roku pijemy kawę z simensa- model powyżej
jest super, rzuca na kolana jeśli chodzi o funkcję i jego możliwości, ma nawet parametry do ustawienia ulubionej kawy, jak i podgrzewania filiżanek (odwieczny problem w innych ekspressach-kawa szybko stygnie)

co do ziaren ......to ostatnio po taniości kupuję kawę w IKEI
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....




Edytowane przez Ata77
Czas edycji: 2011-12-30 o 17:44
Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-30, 21:43   #72
eleonora11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 6
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez Ewka:D:D Pokaż wiadomość
co byscie polecili do kupna , chce kupic eskpres cisnieniowy z funkcja spieniania mleka , cappucino, espresso tak mniej wiecej do 1000 zl...
ja wychodzę z założenia, że dopóki nie uzbieram większej kwoty na porządny ekspres to się nie będę szarpać. Na razie piję kawę z kawiarki i jest przepyszna.
eleonora11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 09:03   #73
alexkry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez eleonora11 Pokaż wiadomość
ja wychodzę z założenia, że dopóki nie uzbieram większej kwoty na porządny ekspres to się nie będę szarpać. Na razie piję kawę z kawiarki i jest przepyszna.

I tu masz racje, ja tam zbieralam, zbieralam, i uzbieralam i mam juz prawie 2 lata domus bar la pavoni i jest mistrzowski ma wbudowany mlynek, wiec pieknie pachnie rano jak robie kawke i wszystko w srodku nie jest z plastiku, wiec i mam dobra kawe i sie nie truje
alexkry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-16, 09:25   #74
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 365
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

polecam od siebie dolce gusto. warto wydac pieniazki bo kawa wychodzi super
znawczyni9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-06, 00:24   #75
Wujek_Stefan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 13
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Ja mogę polecić fajną firme która dostarcza mi kawe do biura i domu.
Z tego co widziałem mają najlepszą cene na allegro a przy zamowieniu telefonicznym dają jeszcze jakiś upust. http://www.facebook.com/kawa.sapore
791 919 010 Ja tam gustuje w Lavazza Oro a mój szef najbardziej lubi
Wujek_Stefan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 21:38   #76
Miron_85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Dolce Gusto jest przepyszna. Mówi się o nich, że są bardzo drogie, ja też tak myślałem dopóki nie zainwestowałem w ekspres i nie przerzuciłem się na kapsułki. Wbrew pozorom są całkiem wydajne. Ostatnio znalazłem fajny ekspres http://jestemeco.pl/2012/eco-ekspres-do-kawy/. Tańsza wersja ciśnieniowego, no i bardziej oszczędna, ale chyba jeszcze ich nie ma w Polsce.
Miron_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-13, 11:04   #77
monika1983k
Rozeznanie
 
Avatar monika1983k
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 556
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

witam czy ktoś tutaj ma ekspres z wymienionych tych poniżej:
- saeco minuto hd8761/09 lub
- nivona cafe romatica 626
obydwa modele roznią sie miedzy soba młynkami , pierwszy ma ceramiczny,drugi stalowy, ceną - drugi drozszu o 300 zł, wysokością max szklanki roznica jest 2 cm , naczytalam się o parametrach ale bylabym wdzieczna za podpowiedź który bedzie lepszy, tzn. mniej awaryjny
ponoc nivona ma wydajność nawet 20-30 kaw dziennie, młynek tez bardziej wytrzymały
doradźcie coś który wybrac
__________________
monika1983k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 10:22   #78
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez monika1983k Pokaż wiadomość
witam czy ktoś tutaj ma ekspres z wymienionych tych poniżej:
- saeco minuto hd8761/09 lub
- nivona cafe romatica 626
obydwa modele roznią sie miedzy soba młynkami , pierwszy ma ceramiczny,drugi stalowy, ceną - drugi drozszu o 300 zł, wysokością max szklanki roznica jest 2 cm , naczytalam się o parametrach ale bylabym wdzieczna za podpowiedź który bedzie lepszy, tzn. mniej awaryjny
ponoc nivona ma wydajność nawet 20-30 kaw dziennie, młynek tez bardziej wytrzymały
doradźcie coś który wybrac
Od sierpnia zeszłego roku mam Saeco Intelia Focus HD8751/19 - bardzo podobny do tego co Ty wybrałaś.
Przed kupnem też trochę czytałam o Nivonie, ale w końcu zdecydowałam się na Saeco. Ekspres jak na razie sprawuje się bardzo dobrze. Młynek w miarę cichy w porównaniu do innych ekspresów. Ekspres ma regulowany kranik, co jest bardzo przydatne. Jeszcze nie zdarzyło mi się, aby kubek nie zmieścił się. Speniacz idealnie spienia mleko. Goście zawsze proszą o caffe latte Jak masz jakieś pytania to pisz. Polecam Saeco

Dodam tylko jeszcze, że ten ekspres co mam ja i ten twój wybrany model to nadają się tylko do użycia kawy ziarnistej. W sumie można stosować kawę mieloną, ale jest tak niewygodne w użyciu, że tylko raz spróbowałam i powiedziałam sobie nigdy więcej. Dodam jeszcze jedno. Cześc osób w opinach o ekspresie narzeka na płukanie dyszy po włączeniu i wyłączeniu ekspresu. Moim zdaniem jest to ogromy plus, bo kawę mamy zaparzoną ze świeżej wody, a niej tej która "stała" w dyszy. Poza tym na te płukanie zużywa bardzo mało wody, nie będzie nawet pół filiżanki.

Edytowane przez Vulcana
Czas edycji: 2015-03-16 o 10:34
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 18:04   #79
monika1983k
Rozeznanie
 
Avatar monika1983k
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 556
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

[B]Vulcana[B] a ja własnie chyba jednak zdecyduje się na Nivonę, ma stalowy młynek podzwonilam troche po serwisach i twierdzą że te ceramiczne szybciej koncza zywota
własnie zalezy mi żeby ekspres tez dobrze spieniał mleko, bo uwielbiam latte
napiszesz mi ile kaw dziennie robi ekspres i czy były jakiekolwiek problemy z nim?
__________________

Edytowane przez monika1983k
Czas edycji: 2015-03-16 o 18:07
monika1983k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-17, 08:01   #80
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Szczerze mówiąc przed zakupem nie myślałam o młynku Tak jak pisałam od sierpnia zeszłego roku nie miałam z ekspresem jakichkolwiek problemów. Mam przedłużoną gwarancję do 5 lat, ale mam nadzieję że nie będe musiała z niej skorzystać.
Ciężko jest powiedzieć ile kaw dziennie robimy, w środku tygodnia ok. 3 dziennie, w weekendy ok. 5-6 dziennie, jak mamy gości jest tego dużo więcej.
W moim przypadku za ekspresem Saeco przemawiało jeszcze to, że jest nieduży i to że pojemnik na wodę i fusy jest umieszczony z przodu ekspresu. Mam małą kuchnię. Ekspres stoi w takim miejscu, że gdybym musiała z tyłu bądź z góry wyciągać pojemniki, to byłoby to niewygodne.
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 12:13   #81
monika1983k
Rozeznanie
 
Avatar monika1983k
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 556
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Vulcana dzięki za odpowiedzi, ja jednak zdecyduje się na nivonę i zwykła gwarancję,tez myslałam o tej przedłuzonej, ale jak poczytałam na forum jaki jest problem z uzyskaniem bezpłatnej naprawy, to zrezygnowałam, bo tak naprawdę to nie jest gwarancja tylko ubezpieczenie między Tobą, a firmą, czyli wiadomo-będa próbowali wykazać że jakiekolwiek uszkodzenie jest z winy uzytkownika, a nie wady sprzętu
życzę jednak bezawaryjności i niech ekspres działa jak do tej pory
__________________
monika1983k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 14:30   #82
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Za jakiś czas daj znać jak sprawuje się ekspres
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 18:35   #83
monika1983k
Rozeznanie
 
Avatar monika1983k
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 556
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

jak tylko kupię podejrzewam że będzie często użytkowany, ja i siostra uwielbiamy latte pozdrawiam
__________________
monika1983k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-18, 17:57   #84
iloona79
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 131
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez mekinking Pokaż wiadomość
dzięki wielkie o taką odpowiedź mi chodziło zastanawia mnie jednak nadal, czy jeśliby podstawić dzbanek jakiś niski i nalać 2 filiżanki do niego i dolać jedną z jednej miarki, to dostanę co? wiem, że kombinuję, ale w sklepach słyszę, że tak nie można absolutnie więc szukam pomocy u zorientowanych organoleptycznie, może ktoś tak próbował. bo pewnie i tak nie piłąbym zawsze espresso tylko czasem coś z wodą/mlekiem itp
W sumie nie czytałam całego wątku,ale to o co Ci chodzi moze spokojnie osiądnąć dzięki ciśnieniowemu ekspresowi Zelmer Piano. On nie jest drogi-kupiłam go parę lat temu,ze względu na małą kuchnię,potem jednak po powiększeniu się rodizny i braku czasu kupiłam automat-innej już firmy a tamtego oddałam rodzicom,służy do tej pory.Ma dwa sitka-na jedną kawę lub większe odrazu na dwie kawy.Sama decydujesz o ilości wody(pojemnik na wodę dość pojemny)oraz o spienianiu mleka.Polecam!!!
__________________
MMK 20.01.2014
iloona79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 13:58   #85
elennna
Raczkowanie
 
Avatar elennna
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 84
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Ja swego czasu korzystałam z ekspresu na kapsułki. Wprawdzie kawa super ale z drugiej strony same kapsułki równiez kosztują tak więc jak wyliczyłam sobie koszt jednego cappuccino z pianka to było to jakies 3-4 złote czyli nie tak tanio.
Obecnie mam ten ekspres
http://witara.pl/pr6298-ekspres-asca...am-up-657.html
Tutaj zrobienie kawy kosztuje niewiele ale z kolei cena była dość wysoka tak wiec można napisać,że się to wszystko wyrównuje. Niemniej jestem zadowolona. Kawa smaczna, aromatyczna. No i taki retro styl pasuje mi do kuchni.
elennna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-21, 08:54   #86
dorota_en
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Hej dziewczyny
Jeśli mogę się wtrącić - jeżeli pije się w Waszym domu dużo kawy i chcecie żeby była pyszna, aromatyczna, mocna (lub słabsza to myślę, że ekspres ciśnieniowy to zbędny wydatek (chyba, że dla pasjonatów). Aby 'wycisnąć' z ekspresu ciśnieniowego maksimum i zrobić najlepszą kawę potrzeba wiele wiedzieć na temat jego działania - ma znaczenie grubość zmielonych ziaren kawy, siła docisku na 'łyżkę', siła ubicia kawy, ilość czasu przelewania, czystość podzespołów itp itd. Natomiast do szybkiej, pysznej i dużej ilości kawy dla kilku domowników polecam ekspres przelewowy może być najtańszy, to naprawdę nie ma znaczenia. Ważne jest by zainwestować w dobrą kawę - nawet najtańszy, najzwyklejszy ekspres przelewowy zrobi Wam ją doskonale! jest łatwy w utrzymaniu, tani w utrzymaniu i jedyny wydatek to naprawdę dobra jakościowo kawa + młynek = mistrzostwo
dorota_en jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 15:44   #87
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Ekspres przelewowy nie zrobi tak dobrej kawy jak ciśnieniowy. To zupełnie inna kategoria.
Już lepiej pomyśleć o kawiarce,a nie przelewowym.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 09:43   #88
dorota_en
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 20
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ekspres przelewowy nie zrobi tak dobrej kawy jak ciśnieniowy. To zupełnie inna kategoria.
Już lepiej pomyśleć o kawiarce,a nie przelewowym.

Nieumiejętnie zrobiona kawa w ekspresie ciśnieniowym będzie dużo gorsza niż kawa z ekspresu przelewowego. Która tak na prawdę się sama robi i nie wymaga od nas żadnej wiedzy. Ludzie kupują na potęgę ekspresy ciśnieniowe i myślą, że kawa się sama robi. A później piją kawę, która jest nie zaparzona (tylko zabarwiona) lub przeparzona. Mielą kawę w byle jakim młynku na byle jaką grubość i dziwić się, że kawa jest do luftu! ;-) Ale to tylko moje zdanie, po co się męczyć i zagłębiać w kawę z ciśnieniowego kiedy można kupić dobrą kawę i ekspres przelewowy sam ją zaparzy... ;-)
dorota_en jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 12:58   #89
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

ja się nie zgodzę z koleżanką wyżej. Mam ekspres ciśnieniowy i nie ma porównania z tym jaką on parzy kawę a jaka wychodzi z ekspresu przelewowego. Ta z ciśnieniowego jest o niebo lepsza. Ustawienie wkspresu tez nie jest specjalnie skomplikowane, przynajmniej tego który ja mam. Wszystko pięknie jest opisane w instrukcji. Nie należy zbytnio "majstrować" przy ekspresie a kawa będzie dobra.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 13:50   #90
Vulcana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 353
Dot.: Ciśnieniowy ekspres do kawy

Też uważam, że kawa jest lepsza z ekspresu ciśnieniowego niż przelewowego. Ciekawostką jest to, że podobno kawa z ekspresu przelewowego zawiera więcej kofeiny niż z ciśnieniowego.
Vulcana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-08 10:57:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.