Dieta paleo. - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-26, 12:49   #1411
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dieta Paleo

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
No i chyba to nie był dobry pomysł ze zwiększeniem W, bo częściej głodna jestem:/
A ile teraz jesz W? I z jakich źródeł dodałaś?
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 13:22   #1412
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dieta paleo.

Dodałam owoce, a dokładnie winogrona (jestem na SCD i niedawno je wprowadziłam). Węglowodanów tak ok. 150 g. Już się powoli mój głód normuje, musiał się widocznie organizm przyzwyczaić
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 14:33   #1413
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

Dlaczego drożdże nie sa paleo?

Lub są, ale mnóstwo paloeblogów zaznacza że ich nie uzywa, dlaczego?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 16:11   #1414
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Dodałam owoce, a dokładnie winogrona (jestem na SCD i niedawno je wprowadziłam). Węglowodanów tak ok. 150 g. Już się powoli mój głód normuje, musiał się widocznie organizm przyzwyczaić
Hmmm... u mnie było podobnie. Jak zaczęłam jeść owoce inne niż jagodowe, to na początku burczało mi w brzuchu, a teraz jest ok. Do 150g wprawdzie nie dobiłam, ale jestem na dobrej drodze. Mam za to problem z proporcjonalnym obniżeniem tłuszczy

A drożdże są kontrowersyjne chyba ze względu na to, że mogą naruszyć florę bakteryjną jelit?
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 13:18   #1415
pirisand
Rozeznanie
 
Avatar pirisand
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: wygodna kanapa
Wiadomości: 630
Dot.: Dieta paleo.

słyszałam, że drożdze żywią się witaminami z gr B, które są bardzo potrzebne zwłaszcza przy chorobach tarczycy.
Ale czy to dlatego nie są paleo to nie wiem ...
__________________
Aparatka góra 21.02.2013 r.
pirisand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 13:25   #1416
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

Mam coś takiego
http://www.thepaleomom.com/2012/03/is-yeast-paleo.html

http://thepaleolist.com/2014/01/01/i...l-yeast-paleo/

Edytowane przez dacn
Czas edycji: 2014-10-27 o 13:28
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 06:38   #1417
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dieta paleo.

Przegięłam z W. Doszłam już do jakiś 250g i dziś rano obudziłam się z takim głodem, że aż mnie skręcało. Wracam więc do 150g. Chyba to najlepsza ilość dla mnie.

I zauważyłam, że od kilku dni cerę mam bardziej tłustą. Czyżby zaczęło o sobie dawać znać zjadanie większej ilości tłuszczu?

Dacn, a potrzebne Ci te drożdże do czegokolwiek? Dałabyś radę bez nich?
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."

Edytowane przez akot80
Czas edycji: 2014-11-11 o 06:48
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-11, 07:07   #1418
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Przegięłam z W. Doszłam już do jakiś 250g i dziś rano obudziłam się z takim głodem, że aż mnie skręcało. Wracam więc do 150g. Chyba to najlepsza ilość dla mnie.

I zauważyłam, że od kilku dni cerę mam bardziej tłustą. Czyżby zaczęło o sobie dawać znać zjadanie większej ilości tłuszczu?

Dacn, a potrzebne Ci te drożdże do czegokolwiek? Dałabyś radę bez nich?
Pizzę chcę!
Długo żyłam bez chleba ( nawet jak o bark tolerancji glutenu nikt mnie nie podejrzewał a paleo nie było u nas znane, po prostu czułam) ale brakuje mi pizzy- bardzo lubiłam ( chociaż cierpiałam później). Chce mi się puszystego ciasta i wielkiej pizzy.


Ja nadal nie umiem uregulować sobie takich węgli na których będę czuła sie ok. Z jednej strony na niskich ( nie bardzo niskich ) czułam się super z drugiej strony mam dużo pracy i stresów a mało czasu więc owoce wpadają w dietę często.
Niestety u mnie węgle= głód, mało węgli = drażliwość.
I znów mam uczucie "niedopicia", mam wielką ochotę ( od 2 tygodni) na colę lub izotonika i uczucie że woda się nie napijam.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 07:20   #1419
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dieta paleo.

A nie da się tej pizzy zrobić z użyciem sody?
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 07:32   #1420
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
A nie da się tej pizzy zrobić z użyciem sody?
Da się i tak robię, ale wtedy ciasto nie jest puchate.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 08:18   #1421
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dieta Paleo

A będziesz się źle z tym czuła jak użyjesz drożdży? Bo wiesz, wersji paleo jest bez liku. Każdy w sumie dietę dostosowuje do siebie, do swoich potrzeb i możliwości. A tych drożdży to przecież dużo nie potrzeba, nie? Jeśli sumienie Ci pozwala, to daj te drożdże i zjedz sobie pyszną pizzę. I tak jesteś w o niebo lepszej sytuacji niż ja, bo ja o pizzy mogę jedynie pomarzyć.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-11, 08:28   #1422
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta Paleo

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
A będziesz się źle z tym czuła jak użyjesz drożdży? Bo wiesz, wersji paleo jest bez liku. Każdy w sumie dietę dostosowuje do siebie, do swoich potrzeb i możliwości. A tych drożdży to przecież dużo nie potrzeba, nie? Jeśli sumienie Ci pozwala, to daj te drożdże i zjedz sobie pyszną pizzę. I tak jesteś w o niebo lepszej sytuacji niż ja, bo ja o pizzy mogę jedynie pomarzyć.
Nie wiem własnie- drożdży tez nie jem od roku i nie wiem jak na nie zareaguje marzy mi się pizza i kiedyś ją zjem.

Wiem, że wersji paleo jest tyle ile osób ją stosujących.

Na przykład odkryłam że jednak źle toleruję ryż i grykę- odpada na cheat meale a amarantus= objawy dokładnie jak po pszenicy. Jedynie proso toleruję jako tako.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 17:42   #1423
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dieta paleo.

Akot, mi cera tłuściła się przy większej ilości węgli. Z tym, że to było wtedy kiedy jadłam jeszcze bezglutenowe, więc być może jakość węgli też miała znaczenie. Ale nawet wtedy nie przekraczałam 200g.
A tak a propos węgli i głodu, to muszę przyznać, że dla mnie węglowy głód jest pozytywna zmianą. W ketozie nie wiedziałam, kiedy jeść, więc jadłam za często i za dużo

Dacn, masz jakiś pomysł, skąd bierze się to niedopicie? Bo mam to samo, nie napijam się ani wodą, ani ziołową herbatą. Czy to może mieć coś wspólnego z odwykiem kofeinowym?
A tych drożdży spróbuj, nie warto kierować się cudzą definicją "paleo". Jak zaszkodzi, to zapamiętasz na kolejny raz

Aha, i jeszcze mam pytanie: kiedy najlepiej zjeść posiłek bez-/niskobiałkowy a) zawierający mało węgli i więcej tłuszczu, b) bardziej skrobiowy/glukozowy i z mniejsza ilością tłuszczu? (aktualnie się roztrenowuję, więc opcja "po treningu" odpada )
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.

Edytowane przez Kuningatar
Czas edycji: 2014-11-11 o 17:46 Powód: dopisanie treści
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 18:24   #1424
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

Pojęcia nie mam Wcześniej przechodziło jak napiłam się coli ( zero) lub izotonika, teraz nie pijam takich rzeczy i mam problem. Odrobinę przechodzi po wypiciu , na butle! wyzokozmineralizowanej wody średnio gazowanej np staropolanki.
Odwyk kofeinowy porzuciłam, bo niestety kawa jest silniejsza ode mnie. ( ale ograniczyłam do max 2 dziennie).
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 19:59   #1425
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dieta paleo.

Ja zamiast kawy piję obecnie kakao Wiem, że zdania na temat teobrominy są podzielone i sama czasem czuję lekką zwyżkę energii po większej ilości, ale nie wyobrażam sobie pić tylko wody i ziół, które nie mają smaku. Kakao przynajmniej mnie nie odwadnia.
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-11, 20:55   #1426
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Kuningatar Pokaż wiadomość
Akot, mi cera tłuściła się przy większej ilości węgli. Z tym, że to było wtedy kiedy jadłam jeszcze bezglutenowe, więc być może jakość węgli też miała znaczenie. Ale nawet wtedy nie przekraczałam 200g.
Hmm, no w sumie ostatnio właśnie W zwiększyłam, więc może i od tego. Ciekawe. Raczej nie sprawdzę tego teraz, bo nie zamierzam dużo zjechać z ilością W, gdyż muszę przytyć

Ja kawę uwielbiam i nie wyobrażam sobie z niej zrezygnować. Zwłaszcza, że dopiero od wprowadzenia diety czuję prawdziwy smak kawy, czyli bez zabielacza i cukru i w dodatku mielona.

Ciekawy art na temat częstotliwości jedzenia http://www.barbellkitchen.pl/post/66...ak-czesto-jesc Łopatologicznie wyjaśnione.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."

Edytowane przez akot80
Czas edycji: 2014-11-11 o 20:59
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 05:44   #1427
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Dieta Paleo

Mi jedna rzecz nie pasuje - znam tyyyyyyyle osób ktore jedząc co 2-3h schudły i to bardzo ładnie schudły. Ja mam wrażenie, ze tn artykuł jest troche za łapatoloicznie. ( co w sumiennie podobne do Wolfa, ale mniejsza :p)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 11:40   #1428
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dieta Paleo

Cytat:
Napisane przez Immoral Pokaż wiadomość
Mi jedna rzecz nie pasuje - znam tyyyyyyyle osób ktore jedząc co 2-3h schudły i to bardzo ładnie schudły. Ja mam wrażenie, ze tn artykuł jest troche za łapatoloicznie. ( co w sumiennie podobne do Wolfa, ale mniejsza :p)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Me too Sama też ładnie schudłam (=odtłuściłam się) jedząc 5 razy dziennie. Jedząc z grubsza tak samo w trzech posiłkach nie chudłam. Ale być może kluczowa była tutaj zmiana sama w sobie, a nie ilość posiłków.

Ogólnie wydaje mi się, że z ilością posiłków jest tak samo jak z liczeniem kalorii - teoria jedno, praktyka drugie, argumentów za tyle samo co przeciw, a dodatkowo wypadkowa tysiąca różnych czynników komplikuje sprawę i uniemożliwia uogólnienia.

"Jedzenie cały dzień powoduje rozleniwienie wątroby"? Ciekawe. Chyba się pofatyguję i poszukam oryginalnego artykułu.
Jakoś nie lubię barbell kitchen... Jak na paleo bloga, to trochę za dużo zbożowych przepisów. Gdzieś tam nawet było ciasto fasolowe, jeśli dobrze pamiętam.
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.

Edytowane przez Kuningatar
Czas edycji: 2014-11-12 o 11:47
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 11:45   #1429
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta Paleo

Cytat:
Napisane przez Immoral Pokaż wiadomość
Mi jedna rzecz nie pasuje - znam tyyyyyyyle osób ktore jedząc co 2-3h schudły i to bardzo ładnie schudły. Ja mam wrażenie, ze tn artykuł jest troche za łapatoloicznie. ( co w sumiennie podobne do Wolfa, ale mniejsza :p)


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja tez. Wszyscy i wszedzie chudna na czestych i malych posilkach.... poza mna. Ja potrzebowalam 3 (max 4) ale duzych zeby metabolizm ruszyl.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-12, 14:56   #1430
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Dieta Paleo

Ahh mi przyszło do głowy, ze proces chudnięcia mógłby byc włączany tylko nocą co niezmienia faktu, ze ten artykuł jest bardzo powierzchowny...
Ja jem ostatnio 4 posiłki, przy trzech za długie przerwy i na kolacje strasznie duzo jadłam


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 18:05   #1431
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dieta Paleo

Cytat:
Napisane przez Kuningatar Pokaż wiadomość

"Jedzenie cały dzień powoduje rozleniwienie wątroby"? Ciekawe. Chyba się pofatyguję i poszukam oryginalnego artykułu.
Właśnie to zdanie mnie też bardzo zainteresowało.

Na barbellkitchen natknęłam się wczoraj szukając inspiracji kuchennych i masz rację za dużo tam pseudozbożowych i zbożowych dań.

Znalazłam jeszcze taki blog http://thefoodieteen.com/ Nawet fajne przepisy. Tylko ja to zbyt leniwa jestem, moje menu jest taaaakie proste, że aż wstyd.
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."

Edytowane przez akot80
Czas edycji: 2014-11-12 o 18:08
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 18:12   #1432
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta Paleo

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Właśnie to zdanie mnie też bardzo zainteresowało.

Na barbellkitchen natknęłam się wczoraj szukając inspiracji kuchennych i masz rację za dużo tam pseudozbożowych i zbożowych dań.

Znalazłam jeszcze taki blog http://thefoodieteen.com/ Nawet fajne przepisy. Tylko ja to zbyt leniwa jestem, moje menu jest taaaakie proste, że aż wstyd.
W oryginale jest lazy liver, co imho jest przegieciem.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 18:15   #1433
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Dieta Paleo

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
W oryginale jest lazy liver, co imho jest przegieciem.
Możnaby MS zapytać, tylko ona strasznie zajęta ostatnio.

MS fajny film na FB wrzuciła. Polecam http://www.youtube.com/watch?v=Caw5Vgq3QcE
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."

Edytowane przez akot80
Czas edycji: 2014-11-12 o 20:36
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 07:58   #1434
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dieta paleo.

Doczytałam ten artykuł w oryginale. Chodziło o to, że gdy jemy zbyt często wątroba nie uwalnia zapasów glikogenu, co jest "bad news". Ktoś wie dlaczego? Czy chodzi o to, że przy pełnej wątrobie nie uwalnia się zapas tłuszczu? Ale glikoneogeneza zachodzi przecież zawsze, nawet 10% tłuszczy kończy jako glukoza
Ogólnie mam wrażenie, że artykuł ma antywęglowodanowy podtekst (aż sama nie wierzę, ze to piszę ) Takie rady może są adekwatne dla osób, które są aktywne jedynie na treningach - czyli nie dla mnie. Mam bardzo aktywna pracę, zaczęłam jeść węgle <100g i więcej białka >100g, ograniczyłam tłuszcze o jakieś 30% i choć aktualnie nie trenuję wcale, w dwa tygodnie zleciało 2kg i ponad centymetr w udzie. Nie jest to kwestia ujemnego bilansu, bo w ketozie nie chudłam jedząc tyle samo lub mniej kalorii. Insulina jest chyba niepotrzebnie demonizowana w przypadku osób ogólnie zdrowych... (Btw, czy to Gary Taubes twierdzi, że każdy jest cukrzykiem w mniejszym lub większym stopniu? )

Dacn, odnośnie tego niedopicia jeszcze, przyszła mi do głowy nierównowaga elektrolitów. Ostatnio przestałam suplementować potas i jem zdecydowanie więcej magnezu i sodu niż wcześniej, plus nie piję kawy...

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Właśnie to zdanie mnie też bardzo zainteresowało.

Na barbellkitchen natknęłam się wczoraj szukając inspiracji kuchennych i masz rację za dużo tam pseudozbożowych i zbożowych dań.

Znalazłam jeszcze taki blog http://thefoodieteen.com/ Nawet fajne przepisy. Tylko ja to zbyt leniwa jestem, moje menu jest taaaakie proste, że aż wstyd.
Ja też byłam do tej pory, co niestety często prowadziło do niewłaściwych wyborów Teraz eksperymentuję i w końcu jestem zadowolona z ilości warzyw i białka w mojej diecie. I w końcu znikła moja potrzeba jedzenia orzechów
Znam i lubię Foodieteen; ciekawe pomysły, ale na razie trzymam się z daleka, bo połowa przepisów jest albo na słodko albo z orzechami
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 07:58   #1435
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

Tez myslalam o elektrolitach. Tyle ze akurat w czasie ciazy i gigantycznego niedopicia elektrolity mialam w normie ( magnez, potas, sod i chlor). A obecnie moge miec obnizony potas ( ze wzgledu na leki).
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 08:06   #1436
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Dieta paleo.

U mnie najlepiej sprawdzają sie 4 posiłki albo 3+przekąska. Jak mam za duze przerwy to potem jestem głodna jak wilk, jem strasznie dużo* i potrzebuje o wiele wiecej jedzenia zeby poczuć sytość.

Jezeli chodzi o wieczne poczucie pragnienia to albo
A) niedobór minerałów - ja dodaje do każdej szklanki wody szczyptę soli dobrej jakosci i ogólnie sporo sole/dodaje kelp do posilkow
B) adrenal fatigue?
__________________
Every day is a chance...

Edytowane przez GreenBalance
Czas edycji: 2014-11-13 o 15:24
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 10:19   #1437
Kuningatar
Raczkowanie
 
Avatar Kuningatar
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Fennia
Wiadomości: 459
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Pokaż wiadomość
U mnie najlepiej sprawdzają sie 4 posiłki albo 3+przekąska. Jak mam za duze przerwy to potem jestem głodna jak wilk, jem strasznie silna i potrzebuje o wiele wiecej jedzenia zeby poczuć sytość.

Jezeli chodzi o wieczne poczucie pragnienia to albo
A) niedobór minerałów - ja dodaje do każdej szklanki wody szczyptę soli dobrej jakosci i ogólnie sporo sole/dodaje kelp do posilkow
B) adrenal fatigue?
W sumie nie pomyślałam o adrenal fatigue, a to niestety możliwe
Z mikro na pewno nie wyrabiam normy wapnia i żelaza, ale nie wiem, czy akurat one mają wpływ na pragnienie?
__________________
You say I'm getting older. I say I'm getting better.
Kuningatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 12:39   #1438
Michoben
Raczkowanie
 
Avatar Michoben
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: w lesie
Wiadomości: 233
Dot.: Dieta paleo.

Cytat:
Napisane przez Kuningatar Pokaż wiadomość
Akot, mi cera tłuściła się przy większej ilości węgli. Z tym, że to było wtedy kiedy jadłam jeszcze bezglutenowe, więc być może jakość węgli też miała znaczenie. Ale nawet wtedy nie przekraczałam 200g.
A tak a propos węgli i głodu, to muszę przyznać, że dla mnie węglowy głód jest pozytywna zmianą. W ketozie nie wiedziałam, kiedy jeść, więc jadłam za często i za dużo

Dacn, masz jakiś pomysł, skąd bierze się to niedopicie? Bo mam to samo, nie napijam się ani wodą, ani ziołową herbatą. Czy to może mieć coś wspólnego z odwykiem kofeinowym?
A tych drożdży spróbuj, nie warto kierować się cudzą definicją "paleo". Jak zaszkodzi, to zapamiętasz na kolejny raz

Aha, i jeszcze mam pytanie: kiedy najlepiej zjeść posiłek bez-/niskobiałkowy a) zawierający mało węgli i więcej tłuszczu, b) bardziej skrobiowy/glukozowy i z mniejsza ilością tłuszczu? (aktualnie się roztrenowuję, więc opcja "po treningu" odpada )
Witam! Ponoc sa dwie szkoly. Jedna mowi, ze sniadanie powinno byc bialkowo- tluszczowe, zeby uniknac gwaltownego skoku cukru a potem spadku. Wegle dopiero po poludniu lub na lunch. Druga z kolei traktuje sniadanie jako bombe wysokoweglowodanowa by zapewnic energie na caly dzien a dzien skonczyc kolacja proteinowo-ltuszczowa aby w ten sposob uniknac tycia, bo tluszcz spalamy spiac. Ile ludzi tyle teorii i najlepiej dostosowac do siebie.
Ktos tutaj wspominal o nieustajacym pragnieniu. Mi kojarzy sie to tylko z jednym-cukrzyca
Michoben jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 13:04   #1439
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Dieta paleo.

To nie jest nieustajace pragnienie ale niedopicie ktore ustepuje po coli lub izotoniku.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 13:51   #1440
Immoral
Rozeznanie
 
Avatar Immoral
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 580
Dot.: Dieta Paleo

Ja ostatnio wegle równo do każdego posiłki +|-50g


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Immoral jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:41:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.