jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-09, 17:37   #1
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa

jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?


Witam!

Za rok chciałabym otworzyc własny biznes ,pomysłow wiele !
zastanawiam sie na czym w dzisiejszych czasach mozna jeszcze zarobic.
myslałam nad sklepem tylko jakim?
i mam pytanie do doswiadczonych pań w tej dziedzinie czym warto sie zając? w co zainwestowac ?i czy duzo przy tym zachodu?
prosze o porady bo sama juz nie wiem na co postawic.dziękuję
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 10:03   #2
Papinek1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Choszczno
Wiadomości: 4
GG do Papinek1987
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

witam! ja juz teraz zastanawiam się jaki biznes rozkręcić tyle ze nie wiem właśnie co teraz sie opłaca a nikt nie chce podpowiedzieć mieszkam w 20 tys. miejscowości i jestem obecnie na stazu ale nie kręci mnie taka praca dla kogos chciałabym miec własna firme sama dla siebie byc szefem. Prosze o podpowiedz i z góry dziekuje
Papinek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 11:26   #3
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Dziewczyny.
Nie możecie oczekiwać, że ktoś podpowie Wam pomysł na biznes, skoro Wy same nie potraficie się dowiedzieć, jakie jest zapotrzebowanie mieszkańców Waszych miast. Trzeba sie najpierw zastanowić, na czym się znacie i czym chciałybyście się zajmować, a później sprawdzić, ile np. sklepów z tania odzieżą jest w Waszym mieście, czy ludzie chętnie w nich kupują, itp. Doradzanie komuś, jaką firmę otworzyć, kiedy nie wie się kompletnie nic o tej osobie jest bezcelowe
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 15:31   #4
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

dobrze !więc ja myslałam o otworzeniu sklepu z artykułami dzieciecymi z przewaga wózków głebokich ,spacerowych!zauwazyłam ,ze tego u nas mało a popyt na te rzeczy jest ogromny!dzieci zawsze beda sie rodzic!
tylko teraz sie zastanawiam jak to jest np.z dostawa wózkow ?przywozą? przysyłaja?ja musze osobiscie jechac?
jezeli jest reklamacja co wtedy sie dzieje?
i pytanie moze któras prowadzi podobny biznes to mi podpowie ?jak to wszystko wyglada od tej drugiej strony?
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 17:15   #5
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
Witam!

Za rok chciałabym otworzyc własny biznes ,pomysłow wiele !
zastanawiam sie na czym w dzisiejszych czasach mozna jeszcze zarobic.
myslałam nad sklepem tylko jakim?
i mam pytanie do doswiadczonych pań w tej dziedzinie czym warto sie zając? w co zainwestowac ?i czy duzo przy tym zachodu?
prosze o porady bo sama juz nie wiem na co postawic.dziękuję
Cos innowacyjnego, nie to co ma sasiad. Pamietaj ze 90% firm wytrzymuje max 7 lat!
I arczej nie ma sensu firma przy ktorej bedziesz ciagle w strachu, "bedzie te 2 tys. w tym miesiacu czy nie"

Cytat:
Napisane przez Papinek1987 Pokaż wiadomość
witam! ja juz teraz zastanawiam się jaki biznes rozkręcić tyle ze nie wiem właśnie co teraz sie opłaca a nikt nie chce podpowiedzieć mieszkam w 20 tys. miejscowości i jestem obecnie na stazu ale nie kręci mnie taka praca dla kogos chciałabym miec własna firme sama dla siebie byc szefem. Prosze o podpowiedz i z góry dziekuje
To jest za mało troche, chodzi o myslenie. Bycie szefem to przede wszystkim obowiazek, odpowiedzialnosc, trzeba byc lepszym od innych, ja wlasciwie nie wiem co w tym fajnego? Prowadzenie firmy to nie jest telenowela gdzie szefowa siedzi i popija kawe caly dzien, albo o zgrozo chodzi na zakupy

Edytowane przez Aggie125
Czas edycji: 2008-09-19 o 21:36 Powód: Post pod postem
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 19:11   #6
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

zdaję sobie z tego sprawę ,ze to nie takie proste ale wole mimo wszystko byc szefową niz robic dla kogos od rana do nocy za 1500 zł .
tym bardziej ,ze jestem osobą apodyktyczną!!! i bardzo nie lubie kiedy to mi ktos karze robic!
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 15:07   #7
angoba
Przyczajenie
 
Avatar angoba
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 14
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Najlepiej znaleźć jakąś niszę w usługach. Od 1 stycznia dostepne będą spore pieniądze na rozpoczęcie dz.gosp. ok. 70 tys. Rozejrzyjcie się czego nie ma u was. Może jakiś catering ale nastawiony na potrawy regionalne?
__________________
Bieszczady
angoba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-20, 17:07   #8
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

hmmm duze zapotrzebowanie jest na fachowców -kafelkarzy,budowlanców itp tylko że to zawody dla facetów!budowałam dom i wiem z własnego doswiadczenia ze jest ich mało ,sporo sobie licza kasy za usługi i najgorsze to czekanie ...niektórzy terminy maja na rok z góry zaplanowane...taki popyt !
chociaz było głosno w telewizji o ekipie babek które wykanczały wnetrza!wiec moze dla uzdolnionych i silnych kobiet taki zawód bedzie opłacalny!nie jeden facet chciałby zeby to kobieta połozyła mu kafelki oj sporo by za to zapłacił.
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 18:27   #9
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

a gdzie będą te pieniądze?? w urzędzie pracy czy w gminach??? skąd masz te informacje??
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 21:46   #10
angoba
Przyczajenie
 
Avatar angoba
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 14
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez natina2 Pokaż wiadomość
a gdzie będą te pieniądze?? w urzędzie pracy czy w gminach??? skąd masz te informacje??
Częśc będzie dostępna z Funduszu Pracy ,który teraz oferuje ok.12 tys a po zmianach ma to być ok 30 tys natomiast 40 tys z funduszy UE .
Cytat z Gazety Prawnej :


"Bezrobotni będą mogli ubiegać się jednocześnie o wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej zarówno z Funduszu Pracy, jak i z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - dowiedziała się GP. Oznacza to, że do ich dyspozycji może być nawet 70 tys. zł. Eksperci podkreślają, że taka pomoc finansowa będzie miała pozytywny wpływ na rozwój gospodarki. Za 70 tys. zł można założyć na przykład wirtualny sklep, szkołę językową i małą kwiaciarnię.
Wyższa dotacja z funduszu

- Chcemy pozwolić bezrobotnym ubiegać się o wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej jednocześnie z Funduszu Pracy i Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - mówi Czesława Ostrowska, wiceminister pracy i polityki społecznej.
Obecnie mogą oni otrzymać środki finansowe tylko z jednego źródła, z funduszu lub z PO KL. Oznacza to, że bezrobotny, który uzyska dotację z funduszu, nie może ubiegać się o pieniądze unijne i odwrotnie."
__________________
Bieszczady
angoba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 23:23   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Teraz wiele osob zapatruje sie na nowe technologie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-21, 10:35   #12
natina2
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 069
GG do natina2
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

angoba! dzięki za info nie wiedziałam o tym, a mam w planie złożyć wniosek za jakiś czas...
__________________
moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=838038
natina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 11:57   #13
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Teraz wiele osob zapatruje sie na nowe technologie.
Oczywiscie bo to jest jedyna przyszlosc w biznesie!
Problem w tym ze taki biznes kosztuje i bez kilku milionów na start nic nie zdziałasz a nawet z nimi nie ma gwarancji ze sie uda
Głowna definicja przedsiebiorcy w ekonomii mówi że przedsiebiorca to "osoba zdolna do podejmowania ryzyka" bez tego nie ma co myslec nawet o kiosku z owocami!
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 20:12   #14
Nusia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 142
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Chciałabym otworzyć firmę organizującą śluby - myślicie, że taki biznes mógłby być dochodowy ?
Nusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 07:42   #15
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez Nusia87 Pokaż wiadomość
Chciałabym otworzyć firmę organizującą śluby - myślicie, że taki biznes mógłby być dochodowy ?
bardzo dobry pomysł trzeba jednak byc osoba bardzo obrotna i miec rozeznanie co gdzie jakie ceny ,duzo załatwiania i spora odpowiedzialnosc.
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 10:59   #16
mirika
Rozeznanie
 
Avatar mirika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 967
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

prowadzenie własnej firmy to nie jest bułka z masłem. jest to duże wyzwanie i praca niemalże 24h na dobę - bo ciągle gdzieś się myśli o tej swojej firmie. moim zdaniem aby, prowadzić swój biznes z powodzeniem trzeba być od samego początku mocno zaangażowanym i przekonanym, że wyjdzie...dlatego mi się wydaje, że bardzo ważne jest podjecie samodzielnej decyzji o tym co chce się robić.
życzę Wam wielu dobrych i co najważniejsze dochodowych pomysłów
mirika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 14:48   #17
GosposiaSzatana
Raczkowanie
 
Avatar GosposiaSzatana
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: całkiem spore miasto
Wiadomości: 474
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Należy też pamiętac, że dotacje z urzędu i fundusze unijne mogą podlegać umorzeniu w całości albo w części po spełnieniu określonych przesłanek. Bo nie zawsze się je dostaje tak po prostu. trzeba napisać konkret biznes plan. No i otwarcie działalności w naszym kraju to istny horror. Trzeba latać od okienka do okienka, bo nie da się załatwic wszstkich formalności w I dzień u jednej osoby!
Trzeba sie liczyć z tym, że nie zawsze ma się dochody, czasami jest tak, że są straty (a jak się wyjdzie na 0 to i tak jest super)
trzeba chcieć się temu poświęcić. Tu juz nie ma jak w pracy na etat, że odwalisz dniówkę i lecisz do domu. często zabiera się pracę do domu.
GosposiaSzatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 14:56   #18
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez GosposiaSzatana Pokaż wiadomość
Należy też pamiętac, że dotacje z urzędu i fundusze unijne mogą podlegać umorzeniu w całości albo w części po spełnieniu określonych przesłanek. Bo nie zawsze się je dostaje tak po prostu. trzeba napisać konkret biznes plan. No i otwarcie działalności w naszym kraju to istny horror. Trzeba latać od okienka do okienka, bo nie da się załatwic wszstkich formalności w I dzień u jednej osoby!
Trzeba sie liczyć z tym, że nie zawsze ma się dochody, czasami jest tak, że są straty (a jak się wyjdzie na 0 to i tak jest super)
trzeba chcieć się temu poświęcić. Tu juz nie ma jak w pracy na etat, że odwalisz dniówkę i lecisz do domu. często zabiera się pracę do domu.

Z tym musze się zgodzić-to, jak już wcześniej ktoś napisał, praca 24 godziny na dobę. Kiedy nie jestes akurat w firmie, nie pracujesz- myślusz o jutrze, o tym co będzie za tydzien. Albo załatwiasz to co teoretycznie było na wczoraj ale na co brakło czasu...

Ja odkładam założenie rodziny, posiadanie dziecka o którym sobie ciuchutko marze bo praca...Dziś to jutro tamto, za rok jeszcze coś-ślub, dzieci może za 6 lat...
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 15:13   #19
GosposiaSzatana
Raczkowanie
 
Avatar GosposiaSzatana
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: całkiem spore miasto
Wiadomości: 474
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez cytrynowo_piaskowa Pokaż wiadomość
Z tym musze się zgodzić-to, jak już wcześniej ktoś napisał, praca 24 godziny na dobę. Kiedy nie jestes akurat w firmie, nie pracujesz- myślusz o jutrze, o tym co będzie za tydzien. Albo załatwiasz to co teoretycznie było na wczoraj ale na co brakło czasu...

Ja odkładam założenie rodziny, posiadanie dziecka o którym sobie ciuchutko marze bo praca...Dziś to jutro tamto, za rok jeszcze coś-ślub, dzieci może za 6 lat...

ja na całe szczęscie nie mam swojej firmy, ale kiedyś ją pewnie odziedziczymy z rodzeństwem. Widzę ile to jest pracy, wysiłku. Nie zawsze jest z tego super kasa. Sklepów bylo juz 8, ale często trzeba bylo je "zwijać", bo podniesli czynsz na zaaaa duży, albo miejsce było złe etc.
Jak masz butik to musisz sie starać sprzedać kolekcję np. 2007 bo w 2008 juz jest nie modna, albo klientki tak wybrudzą pudrem że musisz sprzedać za grosze. Jak masz warzywniak to pilnujesz żeby sie nie psuło ! jak masz monopolowy, to ciągle odnawiasz pozwolenie potocznie zwane koncesją (a koncesję to się ma na np. usługi lotnicze) trzeba się użerać z klientami, reklamacjami, pretensjami - bo teraz klient ma więcej praw niż sprzedawca
GosposiaSzatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-25, 15:29   #20
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Posiadanie sklepu to fajny biznes, tak myślę jesli oczywiście trafi sie w punkt i asortyment. Żeby dobrze prosperował wymaga ogromnej uwagi, ale coś za coś. Tylko wszystko ma swoj czas-my dla przykładu pracujemy latem 22 godziny na dobe, zima jest po to żeby przetrwać do lata, też praca-ale nie tyle żeby zyski zadowalały Pieniądze-raz mniej, raz więcej.
Duży plus to to że jestes panem swojego losu, choć każdy czasem ma dość i wprost marzy o tym że ktoś inny zabrał na siebie część obowiązków...
Przede wszystkim ważne to robić to co sie lubi, to z czym czujemy sie dobrze, po to żeby do pracy chodzić z uśmiechem.

Hmm wiadomo coś za coś...
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 15:38   #21
GosposiaSzatana
Raczkowanie
 
Avatar GosposiaSzatana
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: całkiem spore miasto
Wiadomości: 474
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytrynko a czym się zajmujecie ?
bo ja kocham gotować i marzę o własnej restauracji, mam juz newet menu, wiem jak będzie wyglądac wnętrze, kazdy stolik, jakie będą nakrycia...
ale boję się .... przymusowej ochrony, a wiem, że to obowiązuje w moim mieście, niby po cichu, ale kazdy to wie
GosposiaSzatana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 16:11   #22
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Produkcja i sprzedaża hurtową ciuchow.

To troche inny handel niż sprzedaż w sklepie, gdzie klienta mrudzi 30 minut i jeszcze trzeba koło niej skakać. Tyle moje-nie zniosłabym tego.

W ogóle jestem zdania że własny biznes to jest to. Nie wyobrażam sobie pójscia do pracy na etat, ale z rozmów z ludźmi wiem że nie wszystko dla wszystkich. Są ludzie ktorzy nie wyobrażaja sobie miec tego wszystkiego na własnej głowie. Sama to rozumiem-gdybym w swoim czasie nie spotkala ludzi którzy mnie pokierowali też dziś pewnie siedzialabym na etaciku-w spokoju i bez nerwow.

Własne "coś" baardzo mnie spełnia, uwielbiam moją prace-mimo że czasem chętnie rzucilabym to w cholerę...
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 11:51   #23
mirika
Rozeznanie
 
Avatar mirika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 967
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

jeżeli chodzi o dotacje unijne to nie jest je wcale tak łatwo dostać. niestety jest taka biurokracja, że początkujący przedsiębiorca raczej nie da sobie z tym rady. oczywiście można zwrócić się do firmy pośredniczącej w załatwianiu funduszy z UE, ale... ich prowizja jest na tyle duża, że w przypadku małych dotacji zupełnie się to nie opłaca - bo wychodzi, że po odjęciu prowizji pozostaje już nie wiele funduszy na zainwestowanie, poza tym pośrednicy nastawieni są na duże firmy, które starają się o duże dotacje - to jest po prostu dla nich korzystniejsze i tyle, po co mają sobie zawracać głowę małymi firmami jeżeli wkładając tyle samo pracy mogą zarobić większe pieniądze obsługując np dużą korporacje.
a jeżeli chodzi o dofinansowanie z UP to jest to kwota około 12 tyś - śmieszna suma, poza tym trzeba ją spożytkować według jakiś założeń typu 20% na sprzęt, 10 na wynajem powierzchni i tak dalej - oczywiście strzelam z tymi %, ale trzeba się z tym liczyć
mirika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 12:04   #24
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

A ja zastanawiałam się na organizacją przyjęć, zabaw urodzinowych dla dzieci.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 12:09   #25
mirika
Rozeznanie
 
Avatar mirika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 967
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;9150408]A ja zastanawiałam się na organizacją przyjęć, zabaw urodzinowych dla dzieci.[/quote]
znajoma mojej koleżanki otworzyła takie miejsce dla dzieci, coś w rodzaju "przechowalni" , czyli jak rodzice idą do kina, na zakupy, do teatru i nie mają co zrobić z dzieckiem. chyba dobrze jej to funkcjonuje, bo otworzyła już drugie takie miejsce w innej dzielnicy
mirika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 12:20   #26
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

A nie, nie całkiem to mam na myśli - mogłabym się wynajmować na przyjęcia urodzinowe w domku, rodzice najczęściej nie mają pojęcia, czym zająć dzieci
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 13:23   #27
mirika
Rozeznanie
 
Avatar mirika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 967
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

tak, wiem, ze nie to miałaś na myśli - chciałam tylko powiedzieć, że generalnie jest popyt na tego typu usługi, czyli szeroko pojętą pomoc rodzicom w różnych kwestiach
mirika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 14:01   #28
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez mirika Pokaż wiadomość
znajoma mojej koleżanki otworzyła takie miejsce dla dzieci, coś w rodzaju "przechowalni" , czyli jak rodzice idą do kina, na zakupy, do teatru i nie mają co zrobić z dzieckiem. chyba dobrze jej to funkcjonuje, bo otworzyła już drugie takie miejsce w innej dzielnicy
to dobry pomysł tylko ze u nas jest juz takie miejsce i od kilku lat prosperuje super ,oprócz pilnowania dzieci mozna tam wyprawic urodziny dziecka
cena za godz 6zł tylko w niedziele 7 zł.
ostatnio jak szłam do banku zostawiłam córke własnie na tym placu zabaw.
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 16:43   #29
cytrynowo_piaskowa
Wtajemniczenie
 
Avatar cytrynowo_piaskowa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 053
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Cytat:
Napisane przez mirika Pokaż wiadomość
jeżeli chodzi o dotacje unijne to nie jest je wcale tak łatwo dostać. niestety jest taka biurokracja, że początkujący przedsiębiorca raczej nie da sobie z tym rady. oczywiście można zwrócić się do firmy pośredniczącej w załatwianiu funduszy z UE, ale... ich prowizja jest na tyle duża, że w przypadku małych dotacji zupełnie się to nie opłaca - bo wychodzi, że po odjęciu prowizji pozostaje już nie wiele funduszy na zainwestowanie, poza tym pośrednicy nastawieni są na duże firmy, które starają się o duże dotacje - to jest po prostu dla nich korzystniejsze i tyle, po co mają sobie zawracać głowę małymi firmami jeżeli wkładając tyle samo pracy mogą zarobić większe pieniądze obsługując np dużą korporacje.
a jeżeli chodzi o dofinansowanie z UP to jest to kwota około 12 tyś - śmieszna suma, poza tym trzeba ją spożytkować według jakiś założeń typu 20% na sprzęt, 10 na wynajem powierzchni i tak dalej - oczywiście strzelam z tymi %, ale trzeba się z tym liczyć
Troche sie nie zgodzę, trzeba spełniać ich warunki, swoje wychodzić ale chyba to nie jest nie do zrobienia. Moja znajoma dostała bez większych problemow tą dotacje z UP.
__________________

cytrynowo_piaskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 16:56   #30
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: jaki biznes otworzyc?co sie teraz opłaca?

Brat mojej mamy też. Mało tego, po roku umorzyli mu całość dotacji, 12 tysięcy.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-01 01:12:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.