Rejs po morzu śródziemnym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-15, 08:12   #1
bastjan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5

Rejs po morzu śródziemnym


Witam, planujemy z narzeczoną udać się w ramach miesiąca miodowego, na rejs statkiem po morzu śródziemnym. Niestety nie bardzo jestem zorientowany w ofertach. Braliście już udział w czymś takim? Jak taki rejs wygląda?
bastjan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 15:45   #2
KARI1604
Wtajemniczenie
 
Avatar KARI1604
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 875
Dot.: Rejs po morzu śródziemnym

Cytat:
Napisane przez bastjan Pokaż wiadomość
Witam, planujemy z narzeczoną udać się w ramach miesiąca miodowego, na rejs statkiem po morzu śródziemnym. Niestety nie bardzo jestem zorientowany w ofertach. Braliście już udział w czymś takim? Jak taki rejs wygląda?
hej Bardzo polecam taką formę wakacji Byłam na rejsie 2 lata temu po zachodniej stronie Morza Śródziemnego (Genua-Neapol-Palermo-Tunis-Barcelona-Marsylia-Genua), byliśmy zachwyceni! Codzieniie przez cały dzień byliśmy w innym mieście, w nocy statek przepływał z jednego miejsca w drugie. Najlepsze oferty można znaleźć na stronie allcruises.com, tam sa najtańsze oferty, z polskich stron np. rejsy.pl, niebieskamila.pl. W cenie zwykle jest wyżywienie na statu ( 3 posiłki dziennie), napoje alkoholowe nie wliczaja się, trzeba dopłacić obowiązkowe napiwki oraz opłaty portowe - warto doczytać ile takie opłaty portowe wynoszą, bo czasami cena rejsu to 200 euro, ale opłaty portowe mogą wynieść drugie tyle, więc to dość istotne. Jesli masz jakies konkretne pytania to chętnie odpowiem
KARI1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 07:41   #3
bastjan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Rejs po morzu śródziemnym

to mam pytanie, o co chodzi z tą opłatą portową? Płacę za to, że mogę opuścić statek? A jeżeli nie opuszczę to nie płacę? Ile taka zabawa kosztuje?
bastjan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 18:50   #4
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Rejs po morzu śródziemnym

Opłaty portowe to opłata za zacumowanie statku do brzegu i jego obsługę. Płaci je każdy pasażer. Opłaty często nie są doliczane na początku, aby cena rejsu wyglądała w reklamie atrakcyjniej. Faktycznie musisz się liczyć z tym, ze do niskiej ceny rejsu trzeba dodać opłaty portowe oraz napiwki i dzięki temu uzyskujesz pęłną cenę rejsu
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 14:47   #5
KARI1604
Wtajemniczenie
 
Avatar KARI1604
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 875
Dot.: Rejs po morzu śródziemnym

Cytat:
Napisane przez molka11 Pokaż wiadomość
Opłaty portowe to opłata za zacumowanie statku do brzegu i jego obsługę. Płaci je każdy pasażer. Opłaty często nie są doliczane na początku, aby cena rejsu wyglądała w reklamie atrakcyjniej. Faktycznie musisz się liczyć z tym, ze do niskiej ceny rejsu trzeba dodać opłaty portowe oraz napiwki i dzięki temu uzyskujesz pęłną cenę rejsu
zgadza się, opłaty portowe to ok 130 euro za rejs 8dniowy po Morzu Śródziemnym, a napiwki wahają się od 5 do 10 euro za dzień za osobę, więc też trochę cena rośnie. Wybieram się na rejs na poczatku maja - rejs po wschodniej częsci Morza Śródziemnego i z tego co sie dowiadywałam to na statku Costa opłaty dodatkowe to 130euro - opłaty portowe oraz 8,5 euro/osobe/dzien -obowiązkowe napiwki dla obsługi i obowiązkowe ubezpieczenie ( minimalny koszt to 2,3zł/dzien /osobę), dodatkowo na miejsce wypłynięcia statku trzeba jakoś dotrzeć, wiec to dodatkowy koszt Trzeba koniecznie wszytsko uwzględnić, bo z atrakcyjnej kwoty np. 300 euro, czyli ok 1300zł może zrobić się 3000, warto być na to przygotowanym
KARI1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 09:38   #6
majakro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1
Dot.: Rejs po morzu śródziemnym

A czy ma ktoś doświadczenie w rejsach po morzu Śródziemnym ale mniejszymi jednostkami - na przykład takimi 10 osobowymi jachtami. Chętnie bym się na coś takiego wybrała ale nawet nie wiem gdzie szukać info
__________________
Zapraszam do odwiedzenia http://gardel.net.pl/
majakro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 07:56   #7
molka11
Rozeznanie
 
Avatar molka11
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 634
Dot.: Rejs po morzu śródziemnym

Tak, ja od kilku lat spędzam majówki na żaglówce na południu Europy, tyle, ze zawsze wynajmujemy sami jachty we własnym zakresie. Jest natomiast sporo osób które organizują takie wyjazdy. Skiperzy zbierają załoge i wtedy możesz jechać z przypadkowymi ludźmi lub np. całą paczką zajać łódkę. Liczba miejsc zależna od jachtu (nawet do 12 os). Generalnie na południu można tak zwiedzić całe wybrzeże. Na łóce są jest kuchnia, sypialnie i kilka łazienek z prysznicem. Mariny na lądzie różnią się w każdym kraju.
Na pierszy wyjazd polecam Chorwacje. Z wody są piękne widoki. Chorwacja wzdłuż brzegu ma wile wysepek więc na wodzie mocno nie kołysze, a jak coś się dzieje to w miarę szybko można dopłynąć do brzegu.
__________________

molka11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-03, 09:23   #8
michalinja12
Przyczajenie
 
Avatar michalinja12
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: Rejs po morzu śródziemnym

Fakt, że z tymi napiwkami dla załogi to trzeba uważać, bo często nie ma o tym informacji a potem się okazuje, że jest to obowiązkowa dopłata o może się nam budżet trochę rozjechać. Ale ogólnie według mnie to jeden z fajniejszych pomysłów na spędzenie wakacji, taki rejs wycieczkowy to połączenie wszystkiego co najbardziej lubię - dobre jedzenie, mnóstwo atrakcji na pokładzie i zwiedzanie ciekawych miejsc w jednym Mam w planach wybrać się na rejs po Karaibach z http://www.tanierejsowanie.pl, ale trzeba zebrać jeszcze trochę pieniążków najpierw

Edytowane przez michalinja12
Czas edycji: 2015-04-16 o 10:28
michalinja12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-03, 11:40   #9
kamilla_krk
Raczkowanie
 
Avatar kamilla_krk
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 31
Dot.: Rejs po morzu śródziemnym

Pomysł jest rewelacyjny, tylko kwestia finansowa to fiasko
kamilla_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-05, 00:37   #10
_Sandy
Raczkowanie
 
Avatar _Sandy
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 72
Dot.: Rejs po morzu śródziemnym

Rejsy są rewelacyjne! bastjan - jak masz jakieś pytania, śmiało pisz. Byłam na rejsach statkami MSC i Costa.
Co do opłat portowych - są one obowiązkowe, tak samo jak napiwki. Z tym, że opłaty portowe płaci się rezerwując rejs, a z napiwkami jest tak, że sa potrącane z depozytu albo karty kredytowej już na statku.

Warto też wykupić pakiet all inclusive.
__________________
Świat jest księgą. Ci, którzy nie podróżują, znają tylko jedną kartkę.
Św. Augustyn
spełniam marzenia!
_Sandy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-10, 07:56   #11
michalinja12
Przyczajenie
 
Avatar michalinja12
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: Rejs po morzu śródziemnym

A nie ma na takim rejsie problemów z chorobą morską? Niby taki duży okręt to nie powinno za bardzo kołysać ale w sumie nie wiem Problemy z chorobą morską chyba by trochę popsuły przyjemność z rejsu.
michalinja12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-11, 10:50   #12
KARI1604
Wtajemniczenie
 
Avatar KARI1604
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 875
Dot.: Rejs po morzu śródziemnym

Cytat:
Napisane przez michalinja12 Pokaż wiadomość
A nie ma na takim rejsie problemów z chorobą morską? Niby taki duży okręt to nie powinno za bardzo kołysać ale w sumie nie wiem Problemy z chorobą morską chyba by trochę popsuły przyjemność z rejsu.
Na tych duzych statkach wycieczkowych wogole nie czuc kolysania, gdyby nie wychodzic na zewnatrz to czujesz sie jak w zwyklym hotelu ja mam chorobe morska a na statku zupelnie nic mi nie bylo
KARI1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-11 11:50:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:24.