Jakie ćwiczenia dla mnie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-03, 20:26   #1
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759

Jakie ćwiczenia dla mnie?


Chciałabym w końcu zacząć ćwiczyć. Mam 173 cm wzrostu i ważę około 60 kg, mam budowę raczej ektomorficzną, jestem drobna.
Na pewno nie chciałabym chudnąć, moim celem jest napięcie, wzmocnienie i ujędrnienie ciała, lepsza kondycja, może przy okazji uniesienie pośladków i zmniejszenie cellulitu.
Mam skoliozę i predyspozycję do żylaków, dlatego zastanawiam się, czy ćwiczenia siłowe byłyby na pewno dobre.
Nie za bardzo wiem, gdzie iść, kogo zapytać, na co się zapisać tak, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Na ćwiczenia w domu nie mam warunków.
Co byście mi radziły? Chciałam iść na siłownię, bo lekarz radzi umocnić "gorset" mięśniowy w okolicy brzucha i partii lędźwiowych kręgosłupa, żeby go wzmocnić. Nie wiem, tylko jak z moimi żyłami, boję się obciążenia, bo wszystkie wyjdą na wierzch.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 10:10   #2
malwi75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 21
Dot.: Jakie ćwiczenia dla mnie?

W ttym przypadku jezeli zdecydujesz sie na silownie a nie masz sie kogo doradzic, to bezwzglednie pierwsze zajecia na silowni powinnas miec z trenerem, zeby dopasowal do ciebie odpowiednie cwiczenia i zebys wykonywala je prawidlowow To jest najisttniejsze. Na wiekszosci silowni takie pierwsze zajecia - konsultacje sa bezpplatne takze ja na Twoim miejscu bym z tego korzystala.
malwi75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-06, 12:12   #3
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Jakie ćwiczenia dla mnie?

Cytat:
Napisane przez malwi75 Pokaż wiadomość
W ttym przypadku jezeli zdecydujesz sie na silownie a nie masz sie kogo doradzic, to bezwzglednie pierwsze zajecia na silowni powinnas miec z trenerem, zeby dopasowal do ciebie odpowiednie cwiczenia i zebys wykonywala je prawidlowow To jest najisttniejsze. Na wiekszosci silowni takie pierwsze zajecia - konsultacje sa bezpplatne takze ja na Twoim miejscu bym z tego korzystala.
Czyli jednak siłownia? Wiem, że jest mnóstwo ofert z zajęciami typu zumby, aerobiki itp. ale tak jak mówię, nie chcę tracić tłuszczu.

Mam delikatną oponkę na brzuchu, ale jak odpowiednio się odżywiam i mięśnie napnę to tego prawie nie widać, więc nie ma tragedii chyba. Kiedyś bardzo chciałam spłaszczyć brzuch totalnie i dzięki diecie i ćwiczeniom udało się, ale straciłam tez całkiem biust i tyłek. Uznałam, że bez sensu stawiać sobie taki cel. Tak jak napisałam wyżej wolę po prostu się ujędrnić, wzmocnić mięśnie i to tyle na początek.
Tylko absolutnie już nie chudnąć w tej chwili.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 10:27   #4
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Jakie ćwiczenia dla mnie?

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Czyli jednak siłownia? Wiem, że jest mnóstwo ofert z zajęciami typu zumby, aerobiki itp. ale tak jak mówię, nie chcę tracić tłuszczu.

Mam delikatną oponkę na brzuchu, ale jak odpowiednio się odżywiam i mięśnie napnę to tego prawie nie widać, więc nie ma tragedii chyba. Kiedyś bardzo chciałam spłaszczyć brzuch totalnie i dzięki diecie i ćwiczeniom udało się, ale straciłam tez całkiem biust i tyłek. Uznałam, że bez sensu stawiać sobie taki cel. Tak jak napisałam wyżej wolę po prostu się ujędrnić, wzmocnić mięśnie i to tyle na początek.
Tylko absolutnie już nie chudnąć w tej chwili.
Chudnięcie zależy od tego ile się je , nie od tego co się ćwiczy przy odrobinie starań można utyć nawet intensywnie ćwicząc , po prostu trzeba zjadać więcej kalorii niż się zużywa .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 18:42   #5
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Jakie ćwiczenia dla mnie?

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Chudnięcie zależy od tego ile się je , nie od tego co się ćwiczy przy odrobinie starań można utyć nawet intensywnie ćwicząc , po prostu trzeba zjadać więcej kalorii niż się zużywa .
To chyba musiałabym zacząć więcej jeść. Najlepiej przetestować na sobie.
Ale ogólnie zalecana jest siłownia na moje przypadłości? Słyszałam, że ćwiczenia siłowe są najlepsze na ujędrnienie i wzmocnienie ciała.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 19:39   #6
lotharis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jakie ćwiczenia dla mnie?

Stawiam na trening FBW
lotharis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-08, 17:16   #7
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Jakie ćwiczenia dla mnie?

Cytat:
Napisane przez lotharis Pokaż wiadomość
Stawiam na trening FBW
całościowy? I nie schudnę jak będę więcej jadła?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-08, 21:27   #8
lotharis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jakie ćwiczenia dla mnie?

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
całościowy? I nie schudnę jak będę więcej jadła?
1 Oblicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne (TDEE) i dodaj powiedzmy 200kcal.

2 Jakis prosty trening FBW (nie znam twojego stażu i doświadczenia) który tobie pasuje i nie będzie tobie ciążył.

Nie wiem jak to wyjdzie u ciebie ale powiedzmy co tydzień się ważyć i będziesz wiedziała czy odjąć albo dodać kcal.

Jeśli będziesz chciała ujędrnić sylwetkę to czysta dieta na zerowym bilansie kalorycznym (tak piszą specjaliści bo sam nim nie jestem)

Edytowane przez lotharis
Czas edycji: 2016-03-08 o 21:36
lotharis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-09, 20:01   #9
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Jakie ćwiczenia dla mnie?

Cytat:
Napisane przez lotharis Pokaż wiadomość
1 Oblicz sobie zapotrzebowanie kaloryczne (TDEE) i dodaj powiedzmy 200kcal.

2 Jakis prosty trening FBW (nie znam twojego stażu i doświadczenia) który tobie pasuje i nie będzie tobie ciążył.

Nie wiem jak to wyjdzie u ciebie ale powiedzmy co tydzień się ważyć i będziesz wiedziała czy odjąć albo dodać kcal.

Jeśli będziesz chciała ujędrnić sylwetkę to czysta dieta na zerowym bilansie kalorycznym (tak piszą specjaliści bo sam nim nie jestem)
Nie mam zadnego doświadczenia ani kondycji nawet w tej chwili.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-12, 19:59   #10
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Jakie ćwiczenia dla mnie?

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Czyli jednak siłownia? Wiem, że jest mnóstwo ofert z zajęciami typu zumby, aerobiki itp. ale tak jak mówię, nie chcę tracić tłuszczu.
Ja - oprócz treningu siłowego - chodzę na zajęcia fitness u siebie na siłowni i nie są to jakieś podskoki w rytm muzyki, jak większość osób kojarzy fitness, a ćwiczenia z obciążeniem, przysiady, wykroki, ćwiczenia na brzuch, bicepsy, tricepsy. Bardzo fajna sprawa, polecam. Ja akurat chodzę, aby schudnąć, ale przychodzą na zajęcia też szczupłe dziewczyny z fajnie zarysowanym brzuszkiem czy plecami, więc można się na nich wyrzeźbić.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-13, 17:28   #11
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Jakie ćwiczenia dla mnie?

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Ja - oprócz treningu siłowego - chodzę na zajęcia fitness u siebie na siłowni i nie są to jakieś podskoki w rytm muzyki, jak większość osób kojarzy fitness, a ćwiczenia z obciążeniem, przysiady, wykroki, ćwiczenia na brzuch, bicepsy, tricepsy. Bardzo fajna sprawa, polecam. Ja akurat chodzę, aby schudnąć, ale przychodzą na zajęcia też szczupłe dziewczyny z fajnie zarysowanym brzuszkiem czy plecami, więc można się na nich wyrzeźbić.
A jak takie zajęcia się nazywają? U mnie na siłowni takich typowych grupowych zajęc fitness nie ma, ale są na pewno w innych klubach, więc mogłabym się zorientować. Mimo wszystko i tak najbardziej skłaniam sie ku siłowni.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-13, 17:54   #12
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Jakie ćwiczenia dla mnie?

Myślę, że to nie będzie reklamą, jak powiem, że chodze do Pure Jatomi Zajęcia nazywają się przeróżnie, w zależności, czego dotyczą. Ale takie zajęcia z opisem "Zajęcia wzmacniające całe ciało blablabla" to po prostu ćwiczenia na sali fitness w grupie z różnymi obciążeniami. Nie wiem, czy masz tę siłownię obok siebie, ale na ich stronce jest zakładka harmonogram i możesz przejrzeć sobie, jakie zajęcia i kiedy są Ja właśnie porównałam harmonogram zajęć z pure w moim mieście a jakimś w Warszawie i mniej więcej wygląda to podobnie, z tym, że u mnie chyba ciekawsze są te zajęcia
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 19:28   #13
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Jakie ćwiczenia dla mnie?

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Myślę, że to nie będzie reklamą, jak powiem, że chodze do Pure Jatomi Zajęcia nazywają się przeróżnie, w zależności, czego dotyczą. Ale takie zajęcia z opisem "Zajęcia wzmacniające całe ciało blablabla" to po prostu ćwiczenia na sali fitness w grupie z różnymi obciążeniami. Nie wiem, czy masz tę siłownię obok siebie, ale na ich stronce jest zakładka harmonogram i możesz przejrzeć sobie, jakie zajęcia i kiedy są Ja właśnie porównałam harmonogram zajęć z pure w moim mieście a jakimś w Warszawie i mniej więcej wygląda to podobnie, z tym, że u mnie chyba ciekawsze są te zajęcia
Niestety ja mieszkam w małym mieści ei tutaj jest tylko jedna profesjonalna siłownia. Chyba tylko ona mi pozostaje.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 22:17   #14
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Jakie ćwiczenia dla mnie?

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Niestety ja mieszkam w małym mieści ei tutaj jest tylko jedna profesjonalna siłownia. Chyba tylko ona mi pozostaje.
Jak jest tam oddzielna sala aerobowa, gdzie odbywają się zajęcia fitness, a np. nie ma żadnych, które by Ci pasowały, to w czasie, kiedy one się nie odbywają, to pewnie salka jest wolna i możesz sobie wziąć obciążenia i pójść na tę salkę i porobić wykroki, przysiady itd. Ja tak robię czasem
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-16, 17:09   #15
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Jakie ćwiczenia dla mnie?

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Jak jest tam oddzielna sala aerobowa, gdzie odbywają się zajęcia fitness, a np. nie ma żadnych, które by Ci pasowały, to w czasie, kiedy one się nie odbywają, to pewnie salka jest wolna i możesz sobie wziąć obciążenia i pójść na tę salkę i porobić wykroki, przysiady itd. Ja tak robię czasem
Nie mam pojęcia jak to tam wygląda. Muszę się zorientować dopiero. Chyba takie ćwiczenia jak opisujesz normalnie mogę na sali dla wszystkich wykonywac, nie wiem czy tam w ogóle sa jakieś ćwiczenia aerobowe grupowe.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-16 18:09:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:51.