Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-02, 12:27   #151
Heksa
Wtajemniczenie
 
Avatar Heksa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 503
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

W tym tygodniu był reportaż w Uwadze o fotelikach samochodowych. Przestrzegali przed konkretnymi modelami m.in przed Chicco Proxima.

Przed kupnem polecam zajrzeć na stronę http://fotelik.info/pl/testy/ i przejrzeć jak dany model wypada w testach bezpieczeństwa. A jeśli ktoś nie jest do końca przekonany co do tych zestawień to warto obejrzeć na youtubie testy zderzeniowe. http://www.youtube.com/watch?v=XSu1KUIFoz4 (tutaj test chicco proximy)
__________________


Heksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 13:10   #152
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Tu jest mowa o bazie FamilyFix, czyli uniwersalnej, pasującej i do maxi cosi Cabrio(0-13) i do np Priori (9-18).
Została stworzona, zęby zaoszczędzić trochę koszty i nie kupować oddzielnej bazy isofix do 1 fotelika, a potem bazy do tego następnego.

Moim zdaniem dobrze zrobili, ze szybko poinformowali i nie ukrywali przed ludźmi.
do tej uniwersallnej bazy byly zupelnie nowe modele fotelikow.. Maxi cosi..

cabrio fix ma swoją baze a priori fix swoją i tą sa zupelnie inne bazy..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 13:48   #153
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
do tej uniwersallnej bazy byly zupelnie nowe modele fotelikow.. Maxi cosi..

cabrio fix ma swoją baze a priori fix swoją i tą sa zupelnie inne bazy..
No nie do końca
http://www.allegro.pl/item1000750431..._24h_wawa.html

Może akurat nie priori, a pearl. Ale cabrio można tak jak pebble
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-02, 22:49   #154
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
No nie do końca
http://www.allegro.pl/item1000750431..._24h_wawa.html

Może akurat nie priori, a pearl. Ale cabrio można tak jak pebble
Zgadza sie, ta nowa baza maxicosi pasuje do fotlikow cabriofix, pebble i pearl.

My do fotelika cabriofix nie mielismy isofixa, rzadko wozilismy corke samochodem. Zreszta ten fotelik i bez bazy jest bardzo bezpieczny. Natomiast teraz uzywamy Priorifix z baza isofix i to rozwiazanie sprawdza sie bardzo dobrze. No i mam pewnosc, ze dziecko jest bezpieczne.

Zauwazylam, ze od kiedy pojawila sie baza familyfix i nowe foteliki pebble i pearl to zaraz potem skoczyly ceny priorifixa i to znacznie...

Edytowane przez aaliyah
Czas edycji: 2010-05-02 o 23:02
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 07:02   #155
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Zgadza sie, ta nowa baza maxicosi pasuje do fotlikow cabriofix, pebble i pearl.

My do fotelika cabriofix nie mielismy isofixa, rzadko wozilismy corke samochodem. Zreszta ten fotelik i bez bazy jest bardzo bezpieczny. Natomiast teraz uzywamy Priorifix z baza isofix i to rozwiazanie sprawdza sie bardzo dobrze. No i mam pewnosc, ze dziecko jest bezpieczne.

Zauwazylam, ze od kiedy pojawila sie baza familyfix i nowe foteliki pebble i pearl to zaraz potem skoczyly ceny priorifixa i to znacznie...
My niestety nie mamy możliwości montażu isofixa w samochodzie (a w cale nie jest stary, po prostu rzadki model )
0-13 mamy cabriofix, teraz będziemy zmieniali i prawdobodobnie będzie to Priori (ten starszy model). Zastanawiałam się nad Romerem King plus. Jednak trzeba troszkę dołożyć. Wiadomo, że nie oszczędza się na takich rzeczach, jednak będąc na jednej pensji we czwórkę i mając przed sobą takie wydatki jak wózek-spacerówka (mały potrzebny nad morze np), czy inne jak wiadomo nie małe koszty wybieram ze sprawdzonych produktów i przede wszystkim mających pozytywne opinie w testach
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 08:12   #156
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

moze maxi cosi cabrio pasuje do bazy famili ale napewno nie pasuje do bazy priorifix..mam oba foteliki i wiem to na bank..wiec pewnie po prostu priori ma inne mocowania..

ja w kazdym razie polecam oba te foteliki tylko musze zauważyc priorifix jest przewidywany do 18 kg i wg producenta do ok 4 roku życia dziecka.. u nas jeśli wystarczy do 3 to bedzie dobrze moim zdaniem iseos np jest większy

to samo maxi cosi cabrio..13 kg dziecko nie ma opcji wbić się w ten fotelik..moja córka dopiero teraz wazy 13 kg a od roku juz jeździ w priorifixie
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 09:41   #157
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
moze maxi cosi cabrio pasuje do bazy famili ale napewno nie pasuje do bazy priorifix..mam oba foteliki i wiem to na bank..wiec pewnie po prostu priori ma inne mocowania..

ja w kazdym razie polecam oba te foteliki tylko musze zauważyc priorifix jest przewidywany do 18 kg i wg producenta do ok 4 roku życia dziecka.. u nas jeśli wystarczy do 3 to bedzie dobrze moim zdaniem iseos np jest większy

to samo maxi cosi cabrio..13 kg dziecko nie ma opcji wbić się w ten fotelik..moja córka dopiero teraz wazy 13 kg a od roku juz jeździ w priorifixie
priori ma swoja bazę, cabrio swoja i dodatkowo pasuje do familifix

Ja już przerobiłam przy pierwszym synku wagowo foteliki, także wszystko to wiem. Górne granice są umowne
Iseos jest i szerszy i ma możliwość regulacji szer. siedziska.
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-06, 19:06   #158
assssia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: fotelik samochodowy

Cytat:
Napisane przez KATESIA Pokaż wiadomość
Ja tez kupiłam najprostszy ale za kwote ok30zł, zrobiony ze steropianu, równiez z odpinanymi plecami tak ze teraz uzywam samego siedziska. Jesli moge poradzic to własnie z tymi plecami-aby nie były zbyt ruchliwe (czasem mój synek przy ostrzejszym zakręcie przechylał sie na bok razem z plecami, nie było to zbyt kłopotliwe ale dosyc zabawne, niebezpieczne tez nie było bo pasem był przypięty....
Mimo ze pracuje w hurtowni z artykułami dzicinnymi to jednak sama nie chciałam kupowac drozszego bo po co płacic za nazwe firmy czy jakies zbedne bajery?
jasne! po co przepłacać?? lepiej kupić stropianowy a zaoszczędzone pieniądze odkładać od razu na pogrzeb
jednak głupota ludzka nie zna granic



Ja szukam fotelika 15 - 36 kg,zastanawiam sie między
-maxi cosi rodi xr
-cybex solution
a concord lift evo pt

Prosze o rade ktory wygodniejszy gdy dziecko często spi w aucie.I ktory starczy na dłuzej z oparciem ( chodzi o wysokosc dziecka)?

---------- Dopisano o 20:06 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Heksa Pokaż wiadomość
W tym tygodniu był reportaż w Uwadze o fotelikach samochodowych. Przestrzegali przed konkretnymi modelami m.in przed Chicco Proxima.

Przed kupnem polecam zajrzeć na stronę http://fotelik.info/pl/testy/ i przejrzeć jak dany model wypada w testach bezpieczeństwa. A jeśli ktoś nie jest do końca przekonany co do tych zestawień to warto obejrzeć na youtubie testy zderzeniowe. http://www.youtube.com/watch?v=XSu1KUIFoz4 (tutaj test chicco proximy)
widziałam ten reportaż.Aż wierzyć sie nie chce że dopuścili do sprzedaży takie szajsy, zreszta mnóstwo takich badziewi w sklepach i wszystko ma certyfikaty!! co za świat tylko kasa się liczy

Edytowane przez assssia
Czas edycji: 2010-05-06 o 18:59
assssia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 19:20   #159
yorey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Certyfikat fotelik nie dostaje za bezpieczeństwo, tylko za to, że jest wykonany z materiałów dopuszczonych do produkcji - to po pierwsze.

Po drugie - wiadomo, że dziecko co najmniej do 20kg powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy i to jest najważniejsze - zdecydowanie mniejsze znaczenie ma marka czy rodzaj fotelika - tymczasem u nas się to bardzo słabo akcentuje, że nie wspomnę o nagłaśnianiu.

My, dla naszego dziecka kupiliśmy w końcu fotelik w Stanach (Britax Boulevard), bo troszki nas zirytowały ceny europejskich modeli. Oczywiście w związku z tym nie mamy certyfikatu CE, ale za to mamy szczęśliwe i bezpieczne dziecko w samochodzie
yorey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 08:41   #160
assssia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez yorey Pokaż wiadomość

Po drugie - wiadomo, że dziecko co najmniej do 20kg powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy i to jest najważniejsze - zdecydowanie mniejsze znaczenie ma marka czy rodzaj fotelika - tymczasem u nas się to bardzo słabo akcentuje, że nie wspomnę o nagłaśnianiu.
mam pytanie.Jak to do 20 kg? sa takie foteliki w ktorych tak duze dziecko moze jechac tylem??
assssia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 08:57   #161
yorey
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

oczywiście, że są. W krajach skandynawskich dziecko ma obowiązek jeździć tyłem do kierunku jazdy do czwartego roku życia (statystyki śmiertelności dzieci w wypadkach na drogach potwierdzają słuszność tego założenia) - więc np. norweski Be-safe spełnia to kryterium, tyle, że jest potwornie drogi, dlatego kupiłem tego Britaxa - kosztował w sumie około 1000PLN (wliczam wszystkie koszty z transportem, cłem, VATem), a nie dość, że dziecię jeździ prawidłowo, to jak podrośnie, to fotelik odwracam i jeździ przodem
yorey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-11, 13:36   #162
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

a widziałyście taki motyw?
http://www.mazdadesign.pl/praca,70.html
kto wie, moze po zmodernizowaniu, testach bezpieczeństwa itd kiedyś będzie w standardzie wyposażenia samochodu. fajnie by było, zwłaszcza w rodzinnych autach
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-12, 18:39   #163
anka37
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Nasze dziecię skonczyło 7 miesięcy waży 12kg nie siedzi jeszcze samo. Zastanawialiśmy się czy rozgladać się za fotelikiem w przedzale wagi 9-18 czy może 15-36kg ale z tego co piszecie wychodzi że na teraz 9-18kg a za jakiś czas kolejny fotelik.
anka37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 21:51   #164
Monia2800
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK, Surrey
Wiadomości: 192
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Wow, to gratuluje tak duzego dzieciatka. Moja niunia ma 6 miesiecy i moze nie wazy az tyle, jest dosyc szczupla ale dluga...no i wlasnie problem, bo nozki juz jej sie nie mieszcza w niemowlecym foteliku. Myslalam o Concord Ultimax 0-18 (tylem i przedem) lub Maxi Cosi Tobi. Chodzi mi przede wszystkim, zeby byl dobrze wylozony, mial dodatkowe wkladki, zeby mi sie mala nie machala z boku na bok. Moze ktoras z was ma doswiadczenie z tymi fotelikami. Jazda tylem juz chyba odpada, bo nie wiem czy jakikolwiek fotelik ma funkcje odsuwania siedziska na bazie, by zrobic miejsce na nogi z tylu. Juz sama nie wiem, niby te foteliki sa do 12-13kg, ale nikt nie uwzglednai dlugosci dziecka. Fakt najbezpieczniej tylem, ale jak sardynka w puszce?
Monia2800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-13, 22:03   #165
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Monia nie wiem ile wazy Twoja coreczka, ale jesli nie osiagnela 10kg to zapomnij o przesadzaniu jej w fotelik ustawiony przodem do kierunku jazdy. To zbyt niebezpieczne.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 10:01   #166
Monia2800
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK, Surrey
Wiadomości: 192
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Niedlugo ide na wazenie, ale wydaje mi sie ze 7,5 - 8kg. Moge kupic 0-18 Concord Ultimax i on tez tylem sie montuje, tylko nie wiem czy nie bedzie podobnej historii co z tym obecnym. Najlepiej wsadze ja w sklepie do fotelika i sprawdze. Potem obraca sie przodem. Niestety musze do konca miesiaca kupic nowy, bo mala bedzie codziennie jezdzila do childminder i chce zeby jej bylo wygodnie. Zeby miala swobode ruchow, bo mnie nie bedzie w trakcie podrozy przy niej, a tatus przy kierownicy.
Monia2800 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 17:23   #167
222marcin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Polecam foteliki z tego sklepu:
/ciach/
jest łatwy do utrzymania w czystości dzięki możliwości zdejmowania pokrowca a drugi plus jaki zauważyłem to możliwość regulacji zagłówka.
POLECAM w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego.

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-06-17 o 06:47
222marcin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 17:43   #168
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez 222marcin Pokaż wiadomość
Polecam foteliki z tego sklepu:
/ciach/
jest łatwy do utrzymania w czystości dzięki możliwości zdejmowania pokrowca a drugi plus jaki zauważyłem to możliwość regulacji zagłówka.
POLECAM w tej cenie nie znajdziesz nic lepszego.
Jako związany z tą stroną na pewno będziesz polecać "wasze produkty".
Ale testów to one nie maja
__________________

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-06-17 o 06:47
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 23:11   #169
222marcin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Jako związany z tą stroną na pewno będziesz polecać "wasze produkty".
Ale testów to one nie maja
Nie wiem jak z testami ale homologację europejską ECE R44-04 mają.
222marcin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-17, 05:56   #170
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez 222marcin Pokaż wiadomość
Nie wiem jak z testami ale homologację europejską ECE R44-04 mają.
ta homologacja tylko dopuszcza przedmiot do sprzedaży.. nie zapewnia nawet min bezpieczeństwa dziecku..

Nie wiem jak mozna polecać nie testowany fotelik?? Przecież tu chodzi o zdrowie i życie dzieci!!!

Edytowane przez scorpionec
Czas edycji: 2010-06-17 o 05:58
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 17:45   #171
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Monia nie wiem ile wazy Twoja coreczka, ale jesli nie osiagnela 10kg to zapomnij o przesadzaniu jej w fotelik ustawiony przodem do kierunku jazdy. To zbyt niebezpieczne.
Dlaczego? Są przecież foteliki 9-18 kg ustawiane przodem do kierunku jazdy
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 00:06   #172
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez Miramej Pokaż wiadomość
Dlaczego? Są przecież foteliki 9-18 kg ustawiane przodem do kierunku jazdy
A co to za foteliki? Jak z ich atestami, bezpieczenstwem?

Ja czytalam, ze 10kg to jest absolutne minimum jesli chodzi o wozenie dziecka przodem do kierunku jazdy, a najlepiej od 11kg.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 07:00   #173
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
A co to za foteliki? Jak z ich atestami, bezpieczenstwem?

Ja czytalam, ze 10kg to jest absolutne minimum jesli chodzi o wozenie dziecka przodem do kierunku jazdy, a najlepiej od 11kg.
chociażby maxi cosi priori fix jest z tego przedziału wagowego i ma 4 gwiazdki i zdecydowanie jazda w nim jest przodem do kierunku jazdy


tu bardziej chodzi o wiek bo to z nim wiąże się wytrzymałość tkanek i sztywność min kręgosłupa..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 09:04   #174
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Albo Romer King Plus
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 16:00   #175
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

W zakresie 9-36kg polecam fotelik Kiddy (my mamy Comfort Pro) jedyny, który według testów ma średnią ocen około 4/5 (5 nie ma żaden).

My jesteśmy z niego bardzo zadowoleni, cena dość spora, ale na długi czas.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 16:26   #176
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
chociażby maxi cosi priori fix jest z tego przedziału wagowego i ma 4 gwiazdki i zdecydowanie jazda w nim jest przodem do kierunku jazdy


tu bardziej chodzi o wiek bo to z nim wiąże się wytrzymałość tkanek i sztywność min kręgosłupa..
Napisalam tylko w dobrej wierze co przeczytalam i stosowalam w przypadku swojego dziecka.

Producent podaje, ze Priorifix jest od 9kg. Lepiej, jesli to mozliwe, odwlec przesiadke do fotelika przodem do kierunku jazdy az dziecko przekroczy 9kg niz sadzac maluszka z narazaniem jego zdrowia i zycia. My zdaje sie przesiedlismy sie do Priorifix jak corka miala 9,7kg. I najlepiej jest jesli oba warunki sa spelnione - tj. dziecko ma powyzej 9 miesiecy i przekroczone 9kg. Sadzanie mlodszego dziecka przodem do kierunku jazdy moze byc katastrofalne w skutkach.

Corka Moni2800 w wieku 6 miesiecy wazyla 7,5-8kg. Naprawde nie sadze zeby godne polecenia bylo zeby w tym wieku i przy tej wadze juz jezdzila przodem do kierunku jazdy...
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 11:25   #177
siokoladka
Zakorzenienie
 
Avatar siokoladka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 369
GG do siokoladka
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Przed każdym zakupem warto się zapoznac z tym artykułem
http://www.motokobiety.pl/Niebezpiec...odowe,452.html
siokoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 11:46   #178
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Dziewczyny, czy któraś z Was ma pokrowiec frotte na fotelik Maxi Cosi Tobi? Czy mogła bym prosic o zdjęcie jak on wygląda? Bo chciałabym coś takiego uszyć, bo nie zdążę zamówić przed wyjazdem na wakacje, a dziecko mi się bardzo poci w foteliku.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 13:08   #179
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Ja nie mam Recaro, ale zastanawiałam się nad nim, gdy wybierałam fotelik pomiędzy Recaro i Kiddy. Wygrał Kiddy, bo ma lepsze testy bezpieczeństwa.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-14, 10:36   #180
Lisanka
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 38
Dot.: Jaki fotelik samochodowy?- Zebrane wątki

Mam taki problem i będę wdzięczna, jeśli ktoś pomoże mi go rozwikłać ;P Jakiś czas temu kupiliśmy dwa foteliki dla dzieci foteliki do samochodu od Cybexa z myślą o prezencie dla ich dwóch córek (4 lata, waga 18,5 i 19kg). Dziewczynki mają co prawda urodziny za 2 tygodnie, ale woleliśmy się pośpieszyć z zakupem i właśnie nie wiem, czy nie za bardzo się pośpieszyliśmy. Słyszałam, że mimo tego, że waga dziecka i wiek jest dopasowana do fotelika, to sam fotel może po prostu nie pasować do samochodu. Nasz fotelik co prawda od razu przymierzaliśmy do samochodu pod sklepem i pomagał nam sprzedawca, ale do głowy mi teraz nie przyszło, że to może być takie ważne. Czy ktoś już kupował fotelik bez przymiarki? Możecie mi jakoś pomóc się z tym uporać?
Lisanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-15 14:47:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.