tygodnie ciazy a becikowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-17, 21:42   #1
einegutefrau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2

tygodnie ciazy a becikowe


Witam, aby dostać becikowe należy udać się do lekarza najpóźniej do 10go tygodnia ciąży. Jeśli ostatnią miesiączkę miałam 30.05 to będzie ponad 10 tydzień. Czy jeśli powiem, że ostatnia miesiączka była np. 11.06 to czy wyjdzie, że jest to nieprawdą? Jutro idę na wizytę prywatnie, niestety wcześniejszych terminów brak nawet prywatnie, a zapisałam się już bardzo dawno.
einegutefrau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 22:27   #2
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: tygodnie ciazy a becikowe

Albo to "słaba "prowokacja albo ktoś nie zbyt rozsądny Po pierwsze kto z pierwszą wizytą w ciąży u gina czeka tak długo _ Przecież wypadałoby zrobić najważniejsze badania ,sprawdzić czy wszystko ok itd ,no i tekst że od maja nie było terminu do gina (nawet prywatnie ) dość słaby jeszcze nie spotkałam się żeby nie przyjęto lub nie wyznaczono w miarę bliskiego terminu ciężarnej ....
Co do daty miesiączki to oczywiście że lekarz się zorientuje że jest inna niż powinna -choćby usg wykazuje "wiek "ciąży w tyg +dni więc różnica nie przejdzie ,a po za tym gin na podstawie daty miesiączki oblicza termin porodu więc nawet teoretycznie gdyby się nie połapał to mając termin puźniej niż prawidłowo ,dziecko urodzone o czasie byłoby traktowane jako wcześniak lub poród mógłby być powstrzymywany .......Ech trochę rozumu i odpowiedzialności a nie kasa przede wszystkim

Ps:przy miesiączce 30,05,2014 to już 12 tydz:
Prawdopodobny okres poczęcia: 09-15.06.2014 r.
Koniec pierwszego trymestru: 04.09.2014 r.
Koniec drugiego trymestru: 04.12.2014 r.
Oczekiwany termin porodu: 05.03.2015 r.
Aktualnie jest 12 tydzień ciąży.
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 13:34   #3
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: tygodnie ciazy a becikowe

Masakra :/ Nic się już nie da zrobić, trudno, mogłaś wcześniej myśleć. Jak można tak późno iść na wizytę? :/ Nie jestem zwolenniczką latania do gina następnego dnia po dwóch kreskach, ale 12 tydzień? Straszne!
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 15:09   #4
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: tygodnie ciazy a becikowe

Jak ja potrzebuje iść szybko do ginekologa (a tutaj taka sytuacja jest bo idziesz na pierwszą wizytę która ma potwierdzić lub wykluczyć ciąże) to się mówi, że potrzebujesz szybkiej wizyty w takim a nie innym celu ... widocznie albo ten temat to ściema albo masz w tyłku zdrowie rozwijającego się w Tobie dziecka skoro tak późno wpadłaś na wizytę u lekarza.
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 11:15   #5
vampirowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 38
Dot.: tygodnie ciazy a becikowe

Jestem w ciąży, poszłam do lekarza DOPIERO w 18 tygodniu, czego bardzo załuje... A od lekarza uslyszalam, ze z becikowym moge sie pozegnac... Wydaje mi sie, ze zeby dostac becikowe do lekarza trzeba sie zglosic do 10 tygodnia, a najlepiej 6-8, wtedy lekarz potwierdzi ciaze, sprawdzi czy wszystko jest w porzadku i przynajmniej becikowe masz w kieszeni, a tak to moze byc juz za pozno...
vampirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 14:44   #6
Kiara91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 239
Dot.: tygodnie ciazy a becikowe

Cytat:
Napisane przez vampirowa Pokaż wiadomość
Jestem w ciąży, poszłam do lekarza DOPIERO w 18 tygodniu, czego bardzo załuje... A od lekarza uslyszalam, ze z becikowym moge sie pozegnac... Wydaje mi sie, ze zeby dostac becikowe do lekarza trzeba sie zglosic do 10 tygodnia, a najlepiej 6-8, wtedy lekarz potwierdzi ciaze, sprawdzi czy wszystko jest w porzadku i przynajmniej becikowe masz w kieszeni, a tak to moze byc juz za pozno...
Jak można być tak bezmyślnym żeby iść do lekarza dopiero w połowie ciąży? O.o Głupota w najczystszym wydaniu, a martwi się tylko o becikowe -.-
Kiara91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-28, 11:04   #7
vampirowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 38
Dot.: tygodnie ciazy a becikowe

Cytat:
Napisane przez Kiara91 Pokaż wiadomość
Jak można być tak bezmyślnym żeby iść do lekarza dopiero w połowie ciąży? O.o Głupota w najczystszym wydaniu, a martwi się tylko o becikowe -.-
Kiara91 Znasz mnie na tyle dobrze, aby móc mnie oceniać...!? NIE !!!
No właśnie, więc łaskawie zamknij du.pę... Skąd Ty w ogóle możesz wiedzieć o co ja się martwię skoro nie masz o mnie zielonego pojęcia...
Ocenianie ludzi po pozorach jest po prostu żałosne i słabe, bo nie wiesz nic o mnie, ani o mojej sytuacji życiowej i zdrowotnej, więc jak możesz wydawać jakiekolwiek osądy...!?
vampirowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-28 11:04:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:38.