Problem z salą weselną - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-22, 11:03   #1
katnaturals
Rozeznanie
 
Avatar katnaturals
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 828

Problem z salą weselną


Hej dziewczyny,

Jestem nowa w temacie bo zaręczona od niedawna. Poczyniliśmy pierwsze przygotowania tzn zrobiliśmy listę gości - wyszło 200 osób z czego jakieś 70 będzie musiało mieć nocleg.

I teraz potrzebuję pomocy, nie mogę znaleźć żadnej sali, która spełniałaby takie kryteria

Koniecznie w okolicach Warszawy.
Może Wy miałyście w jakimś ciekawym miejscu gdzie pomieszczę tyle gości?

Jeśli był/jest już taki wątek to przepraszam.
__________________
Wymianka perfumy, kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1030561

Wymianka biżuteria, portfele https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post67460146

Zapraszam
katnaturals jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 11:13   #2
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Problem z salą weselną

Licz się z tym że z tych 200 zostanie Ci 150 albo i mniej.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 11:17   #3
pejlin
Wtajemniczenie
 
Avatar pejlin
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 258
Dot.: Problem z salą weselną

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Licz się z tym że z tych 200 zostanie Ci 150 albo i mniej.
To prawda, nigdy nie przychodzi 100% osób.
Ja co prawda z innego regionu ale podobna sytuacja ze dla 65 osób nocleg potrzebowałam i oczywistym wyborem stał się hotel . Tak też mamy zarezerwowane. Hotele mają czasem duże sale a noclegi dla gości weselnych są w zupełnie innej cenie(np u mnie normalnie noc kosztuje 180 zł adla naszych gości będzie za 70)
pejlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 11:25   #4
kasia1201
Rozeznanie
 
Avatar kasia1201
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 513
Dot.: Problem z salą weselną

Cytat:
Napisane przez katnaturals Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,

Jestem nowa w temacie bo zaręczona od niedawna. Poczyniliśmy pierwsze przygotowania tzn zrobiliśmy listę gości - wyszło 200 osób z czego jakieś 70 będzie musiało mieć nocleg.

I teraz potrzebuję pomocy, nie mogę znaleźć żadnej sali, która spełniałaby takie kryteria

Koniecznie w okolicach Warszawy.
Może Wy miałyście w jakimś ciekawym miejscu gdzie pomieszczę tyle gości?

Jeśli był/jest już taki wątek to przepraszam.
w tamtych okolicach jest ładna sala np. taka. Co prawda nie jestem z tych terenów ale może rozważyć tą propozycję http://www.riviera-sala.pl/wesela.html
kasia1201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 12:55   #5
Yellow Me
Rozeznanie
 
Avatar Yellow Me
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 805
Dot.: Problem z salą weselną

Może sala Raj chociaż nie wiem ile mają pokoi. Oglądałam ją i jest bardzo ładna ale dla mnie za duża - przyjmują od 120 osób.
Szukaj sal przy trasach (jeśli Ci to nie przeszkadza), zwykle mają właśnie pokoje. Na przykład jeszcze oglądałam salę Morfeusz ale ta jest trochę mniejsza.

Z drugiej strony Warszawy to na przykład Sala biesiadna Baccara (w sali wystrój nie jest w ogóle karczemny, byłam tam na weselu i było bardzo elegancko)
http://karczmanapiwnej.pl/oferta/54/...biesiadny.html
__________________
My

Edytowane przez Yellow Me
Czas edycji: 2013-08-22 o 13:06
Yellow Me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 17:01   #6
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Problem z salą weselną

W Wołominie pod Warszawa są dwie sale ktore znam, jedna na ok 200 osob idealna jak widze dla Ciebie, druga 300, ale mi sie nie podoba bynajmniej. Jesli chodzi o noclegi, w okolicy jest kilka hoteli w odleglosci maks 20 minut samochodem
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 09:06   #7
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Problem z salą weselną

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
W Wołominie pod Warszawa są dwie sale ktore znam, jedna na ok 200 osob idealna jak widze dla Ciebie, druga 300, ale mi sie nie podoba bynajmniej. Jesli chodzi o noclegi, w okolicy jest kilka hoteli w odleglosci maks 20 minut samochodem
Dokładnie. Ja miałam wesee w Kobyłce i też dużo gości do spania- ok 80 osób raxem z dziećmi. Spali na sali, cztery ulice dalej w pensjonacie i w Wołominie w hotelu Livia i było ok. Z tego co wiem Livia ma salę ale mała ale pokoi jest dużo. Obok jest sala weselna Karolinka ale na dużą ilość gości
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 09:20   #8
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Problem z salą weselną

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
Dokładnie. Ja miałam wesee w Kobyłce i też dużo gości do spania- ok 80 osób raxem z dziećmi. Spali na sali, cztery ulice dalej w pensjonacie i w Wołominie w hotelu Livia i było ok. Z tego co wiem Livia ma salę ale mała ale pokoi jest dużo. Obok jest sala weselna Karolinka ale na dużą ilość gości
wlasnie Karolina miesci 300 osob ale mi sie wystroj nie podoba, sciany zielone.... wiem ze na 28 czerwca wolny termin ma sala na 200 osob na ulicy Akacjowej 1, Oleńka. Jest po remoncie i zostala ciekawie urządzona. A tak jak koleznka mowi, hotel Livia ma duzo pokoi a odleglosc miedzy nimi to 5 minut samochodem. Podejrzewam ze ceny nie sa jakies wygorowane bo to stary hotel, ale szczerze mowiac nigdy tam nie bylam wynajac pokoju
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 16:59   #9
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Problem z salą weselną

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
wlasnie Karolina miesci 300 osob ale mi sie wystroj nie podoba, sciany zielone.... wiem ze na 28 czerwca wolny termin ma sala na 200 osob na ulicy Akacjowej 1, Oleńka. Jest po remoncie i zostala ciekawie urządzona. A tak jak koleznka mowi, hotel Livia ma duzo pokoi a odleglosc miedzy nimi to 5 minut samochodem. Podejrzewam ze ceny nie sa jakies wygorowane bo to stary hotel, ale szczerze mowiac nigdy tam nie bylam wynajac pokoju

mi się w Karolince też nie podobało- za pstro, niby "bogato" a z kiczem i te światła kolorowe- to nie dla mnie

Ceny w Livii to 40 zł za osobę w pokoju z łazienką na korytarzu i 45 zł czy 50 zł za pokój z łazienką. Pokoi nie widziałam ale goście mówili, że były czyste i w porządku.
Ja miałam wesele w Przybyszówce na dole i bardzo polecam- w cenie sali wszystko łącznie z kamerzystą i fotografem a dolna sala też jest na ponad 200 gości
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 17:06   #10
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Problem z salą weselną

Cytat:
Napisane przez magnusia Pokaż wiadomość
mi się w Karolince też nie podobało- za pstro, niby "bogato" a z kiczem i te światła kolorowe- to nie dla mnie

Ceny w Livii to 40 zł za osobę w pokoju z łazienką na korytarzu i 45 zł czy 50 zł za pokój z łazienką. Pokoi nie widziałam ale goście mówili, że były czyste i w porządku.
Ja miałam wesele w Przybyszówce na dole i bardzo polecam- w cenie sali wszystko łącznie z kamerzystą i fotografem a dolna sala też jest na ponad 200 gości
oj bardzo mi sie ta sala podobala ale nie na moja kieszen byla... znajoma robila tam wesele rok temu i byla zadowolona.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 17:37   #11
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Problem z salą weselną

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
oj bardzo mi sie ta sala podobala ale nie na moja kieszen byla... znajoma robila tam wesele rok temu i byla zadowolona.

powiem Ci że nie była droga w porównaniu z innymi.
W innych było taniej o np. 20-30 zł od talerzyka ale bez pokrowców, dekoracji, tortu i ciasta, napoi itp. Szczytem było to, że potrafili policzyć 8 zł za pokrowiec na krzesło! dla mnie do przegięcie.
W Przybyszówce miałam wszystko w cenie i nielimitowane- przywiozłam tylko alkohol więc w sumie wyszło na to samo co w innych salach by wyszło. A- i zrobli mi dekorację pod kolorystykę wesela i dekorację na torcie z żywych kwiatów też pod kolor
Ja też w zeszłym roku robiłam wesele
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 21:01   #12
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Problem z salą weselną

ja robie jednak z kucharką... wydaje mi sie ze wyjdzie najtaniej gdybym miala zaczac liczyc wszystko od nowa moze wzielabym Przybyszówkę ale juz po wszystkim
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 09:21   #13
katnaturals
Rozeznanie
 
Avatar katnaturals
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 828
Dot.: Problem z salą weselną

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Licz się z tym że z tych 200 zostanie Ci 150 albo i mniej.
Słuszna uwaga, tylko wiesz, boję się, że jak zarezerwuję mniejszą salę a jednak przyjdzie więcej osób to chyba umrę ze wstydu jak będzie ciasno


Cytat:
Napisane przez pejlin Pokaż wiadomość
To prawda, nigdy nie przychodzi 100% osób.
Ja co prawda z innego regionu ale podobna sytuacja ze dla 65 osób nocleg potrzebowałam i oczywistym wyborem stał się hotel . Tak też mamy zarezerwowane. Hotele mają czasem duże sale a noclegi dla gości weselnych są w zupełnie innej cenie(np u mnie normalnie noc kosztuje 180 zł adla naszych gości będzie za 70)
A w jakiej sali robiłaś i jaki hotel jeśli możesz napisać? Bo cena wygląda kusząco

Cytat:
Napisane przez Yellow Me Pokaż wiadomość
Może sala Raj chociaż nie wiem ile mają pokoi. Oglądałam ją i jest bardzo ładna ale dla mnie za duża - przyjmują od 120 osób.
Szukaj sal przy trasach (jeśli Ci to nie przeszkadza), zwykle mają właśnie pokoje. Na przykład jeszcze oglądałam salę Morfeusz ale ta jest trochę mniejsza.

Z drugiej strony Warszawy to na przykład Sala biesiadna Baccara (w sali wystrój nie jest w ogóle karczemny, byłam tam na weselu i było bardzo elegancko)
http://karczmanapiwnej.pl/oferta/54/...biesiadny.html
Dzięki, ten Dom Biesiadny wygląda fajnie. Odezwę się do nich

Cytat:
Napisane przez MadrugadaFotoArt Pokaż wiadomość
Nie napisałaś z której strony okolic Warszawy Jak południowa to polecam salę przyleśna w wolicy. Nad salą są pokoje gdzieś na 30 osób, resztę można upchnąć w okolicznych hotelach
Wiesz co, teoretycznie nie jesteśmy uwiązani. Mieszkamy po stronie praskiej ale 80% gości i tak będzie przyjezdnych więc jeśli znajdę coś fajnego nawet z Pruszkowem to biorę!!

A powiedzcie mi ile średnio płaciłyście za talerzyk? Jestem tak zielona w tym temacie, że nawet nie wiem kiedy chcieliby nas orżnąć.

Jedyne wesele jakie w przygotowaniach którego brałam udział to mojej siostry ale to było 5 lat temu i płaciła 150zł za osobę. Chyba teraz już nie ma takich cen
__________________
Wymianka perfumy, kosmetyki: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1030561

Wymianka biżuteria, portfele https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post67460146

Zapraszam
katnaturals jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 09:36   #14
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Problem z salą weselną

Cytat:
Napisane przez katnaturals Pokaż wiadomość
Słuszna uwaga, tylko wiesz, boję się, że jak zarezerwuję mniejszą salę a jednak przyjdzie więcej osób to chyba umrę ze wstydu jak będzie ciasno
Nie ma takiej opcji żeby przyszli wszyscy gwarantuję ci

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Zapraszaliśmy 80 osób. I to właśnie przez tą małą ilość byliśmy pewni że właściwie wszyscy przyjdą bo to same najbliższe nam osoby. No i zostało nam 60 Jak zaczęli kolejni odmawiać to się zdołowałam przyznaję ale i tak było super
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 11:09   #15
Yellow Me
Rozeznanie
 
Avatar Yellow Me
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 805
Dot.: Problem z salą weselną

Cytat:
Napisane przez katnaturals Pokaż wiadomość
A powiedzcie mi ile średnio płaciłyście za talerzyk? Jestem tak zielona w tym temacie, że nawet nie wiem kiedy chcieliby nas orżnąć.

Jedyne wesele jakie w przygotowaniach którego brałam udział to mojej siostry ale to było 5 lat temu i płaciła 150zł za osobę. Chyba teraz już nie ma takich cen
teraz szukałam sali i ceny wyglądały tak:
160-170 zł 4-5 dań gorących i inne rzeczy jak napoje, ciasta w cenie, ale to w mniejszych salach
190-200-215 zł - 6 dań gorących + reszta bez tortu i dekoracji w większych i ładniejszych salach
a z czytania tu na wizażu widziałam nawet 130-140zł na salach na dużą ilość osób 200-300 osób, bez napoi i ciast w cenie, czyli jak masz wiecej osób to pewnie taniej za talerzyk

a i były takie kwiatki jak 230-260 zł a nawet 300zł za osobę ale to w takich wielkich eleganckich hotelach

Ogólnie może być różnie i cena zależy od ilości dań gorących, dodatków typu napoje, ciasta, dekoracje, ilości osób...
__________________
My

Edytowane przez Yellow Me
Czas edycji: 2013-08-27 o 11:11
Yellow Me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 12:18   #16
magnusia
Zakorzenienie
 
Avatar magnusia
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 7 496
Dot.: Problem z salą weselną

Cytat:
Napisane przez katnaturals Pokaż wiadomość

A powiedzcie mi ile średnio płaciłyście za talerzyk? Jestem tak zielona w tym temacie, że nawet nie wiem kiedy chcieliby nas orżnąć.

Jedyne wesele jakie w przygotowaniach którego brałam udział to mojej siostry ale to było 5 lat temu i płaciła 150zł za osobę. Chyba teraz już nie ma takich cen
200 zł/talerzyk- cena w 2012 roku, rezerwacja w 2011.
w cenie wszystko (5 dań ciepłych, olbrzymi wybór zimnej płyty, ciasta, tort, napoje (bez limitu), dekoracje stołów, krzeseł, fajerwerki na sali itp)oprócz alko. Do tego fotograf i kamerzysta w cenie (od momentu kiedy chcesz np. przyotowań do ok 1 w nocy). Od kamerzysty dostaliśmy film ok 2h, teledysk, prezentację. Od fotografa- 350 zdjęć obrobionych. Z sali dostaliśmy jeszcze nagrania z kamer na sali- 11 godzin z dźwiękiem oraz wszystkie zdjęcia- te nie obrobione również- razem 2500 sztuk).
Moim zdaniem to była bardzo dobra oferta
__________________
16.06.2012
magnusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 15:36   #17
Lady_159
Raczkowanie
 
Avatar Lady_159
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Zagłębie
Wiadomości: 109
Dot.: Problem z salą weselną

Ja co prawda nie z Wawy, ale byłam na weselu w Hotelu Groman (czy jakoś tak), mają tam dwie sale. Jedna jest bardzo duża niby na 300 osób, a druga mniejsza na ok. 100 osób spokojnie (na tym weselu było 80 osób i wyglądała trochę pusto). Mają tam wiele pokoi za w miarę rozsądną cenę. Gdybyś miała jakieś pytania to pisz
__________________
- ?... Czego szukasz?
- Szczęścia.
- W lodówce?
- Gdzieś musi być )
Lady_159 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 18:46   #18
painka
Zadomowienie
 
Avatar painka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 202
Dot.: Problem z salą weselną

Ja polecam gorąco hotel Windsor, my mieliśmy tam wesele i było po prostu rewelacyjnie, jedzenie i obsługa pierwsza klasa
__________________
TP 18.09.2015
painka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 19:32   #19
paula1109
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Kołobrzeg
Wiadomości: 2 381
Dot.: Problem z salą weselną

Matko jedyna!Takie duze
paula1109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-24, 13:55   #20
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Problem z salą weselną

Polecić Ci mogę RestHotel w Morach- 10 km od lotniska Okęcie. Sala spokojnie pomieści 200 osób, z miejscami noclegowi dla gości nie będzie problemu. Siostra miała tam wesele i było naprawdę świetne. Ładna sala, dobre jedzenie, świetna organizacja. Z tego co słyszałam, dostała nawet 50% rabatu na zespół i dzieci do 10 lat.
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-23, 23:02   #21
rwd5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 6
Dot.: Problem z salą weselną

Polecam salę koło Wołomina - dom weselny w leśniakowiźnie. Mają akurat salę na lekko ponad 200 osób i nocleg dla 70. A dobre jedzenie i właściciele bardzo mili.
rwd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-24 00:02:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:42.