Sucha skóra twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-01, 11:27   #1
RoSa202
Monaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 494

Sucha skóra twarzy


Hej Ostatnio zmagam się z pewnym problemem, mianowicie - suchą skórą twarzy. Nigdy nie miałam problemów z cerą, czasem jakieś drobne wypryski. Teraz zrobiła się sucha, drażni mnie to, szczególnie jak widzę skórki i tą 'suchoć' w okolicy nosa, między brwiami czy na czole. Dotyczy to tylko skóry twarzy.
Kosmetyki stosuję ciągle te same, te do pielęgnacji i malowania. Używam jakiegoś kremu nawilżającego do skóry suchej, ale nie pomaga
Jak mogę walczyć z suchą skórą? Co polecacie, może jakieś domowe sposoby ?
RoSa202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 12:44   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Sucha skóra twarzy

Mówi się, że zimą powinno się używać kremów tłustych albo półtłustych, a Ty jak piszesz używasz nawilżającego. Może w tym tkwi problem? Nie wiem jaki rodzaj cery masz,ale mogę polecić https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oc.html&next=1
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 13:01   #3
sun27
Przyczajenie
 
Avatar sun27
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 24
Dot.: Sucha skóra twarzy

Ja używam czasem zwykłej oliwki Johnson & Johnson, bo fajnie nawilża słyszałam też, że maseczka z awokado z dodatkiem słodkiej śmietanki jest dobra na suchą skórę twarzy
sun27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 19:39   #4
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Sucha skóra twarzy

Zimą przerzuciłam się na krem lipidowy Iwostinu. Tylko on daje radę. Mam cerę mieszaną z lekko przetłuszczajacą się brodą (reszta strefy T raczej normalna niż tłusta) ale policzki potwornie mi się przesuszają, szczególnie teraz kiedy jest mróz a w domu rozgrzane kaloryfery i suche powietrze. Rozejrzyj się za jakimś tłustym kremem, szczególnie na dzień, na noc może być nawilżający ale o bogatej konsystencji.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 22:37   #5
mimmika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Sucha skóra twarzy

Ja sobie przesuszyłam twarz na mrozie. Krem z Ziaji za 5 zł (oliwkowy) załatwił jak na razie sprawę. Normalnie używam kremów nawilżających (cera mieszana), dlatego nie inwestuję w drogie półtłuste. Niestety nie znam domowych sposobów na poradzenie sobie z problemem suchej skóry twarzy (ciało zawsze mozna natrzeć oliwą z oliwek)
mimmika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 20:26   #6
sheila_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 12
Dot.: Sucha skóra twarzy

ja polecam na suchą skórę twarzy maseczkę z awokado, druga z cebuli z miodem
__________________
Po prostu Monika


sheila_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 21:34   #7
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: Sucha skóra twarzy

Z domowych sposobów polecam picie oleju lnianego, tym sposobem nawilżysz skórę od wewnątrz i będziesz mieć nie tylko nawilżoną i gładką buźkę, ale i całe ciało, nawet balsam nie będzie potrzebny.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-06, 13:58   #8
PaniMalinowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 45
Dot.: Sucha skóra twarzy

Ja ostatnio stosuję trochę “dziwną“ metodę nawilżania i jednocześnie zmywania makijażu,skóra zrobiła sie po tym rewelacyjna. Mam na myśli oleje ocm, stosuję zwykłą oliwę z pierwszego tłoczenia zolejkiem rycynowym.Działa rewelacyjnie
PaniMalinowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 18:55   #9
De_strukcja
Przyczajenie
 
Avatar De_strukcja
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Dot.: Sucha skóra twarzy

Hej!
Chciałam zapytać o wasze konkretne metody demakijażu i nawilżania skóry.

Moja skóra jest bardzo sucha, myję ją mydłem (!) zwykłym takim jakie akurat jest, a potem smaruję grubo kremem bambino. Ot cała pielęgnacja hahaha chyba nie tak powinno być, zwłaszcza przy suchej skórze.

Chciałabym zrezygnować zupełnie z podkładu, no i właśnie nie wiem jak ją pielęgnować, żeby prezentowała się dobrze bez 'tynku' .

Ach i nie wyobrażam sobie babrania się z mleczkiem i wacikami, chyba że bym najpierw umyła mydłem. Ważnym jest też, żeby te produkty nie miały zawrotnych cen no i żeby nie było ich za dużo.

Doradźcie dziewczyny!
De_strukcja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 12:46   #10
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Sucha skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez De_strukcja Pokaż wiadomość
Hej!
Chciałam zapytać o wasze konkretne metody demakijażu i nawilżania skóry.

Moja skóra jest bardzo sucha, myję ją mydłem (!) zwykłym takim jakie akurat jest, a potem smaruję grubo kremem bambino. Ot cała pielęgnacja hahaha chyba nie tak powinno być, zwłaszcza przy suchej skórze.

Chciałabym zrezygnować zupełnie z podkładu, no i właśnie nie wiem jak ją pielęgnować, żeby prezentowała się dobrze bez 'tynku' .

Ach i nie wyobrażam sobie babrania się z mleczkiem i wacikami, chyba że bym najpierw umyła mydłem. Ważnym jest też, żeby te produkty nie miały zawrotnych cen no i żeby nie było ich za dużo.

Doradźcie dziewczyny!
U mnie (a mam cerę mieszaną w kierunku suchej) woda+mydło=potężne przesuszenie. Myję twarz płynem micelarnym potem nakładam krem nawilżający o bogatej konsystencji.
Przejrzyj KWC są tam oceny kosmetyków i ich orientacyjne ceny.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 12:23   #11
Abantha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 110
Dot.: Sucha skóra twarzy

Już różnych sposobów próbowałam, może któraś z Was coś mi doradzi.
Mam dziwną skórę, która na głowie (zarówno we włosach jak i na twarzy) wydziela bardzo duże ilości sebum i po godzinie od umycia jest już po prostu tłusta i świecąca. Z kolei tuż po myciu strasznie się łuszczy, takie kawałeczki skóry oddzielają się, zwłaszcza na czole, nosie i policzkach. Nie wiem jak sobie z tym radzić
Abantha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-10, 12:41   #12
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Sucha skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Abantha Pokaż wiadomość
Już różnych sposobów próbowałam, może któraś z Was coś mi doradzi.
Mam dziwną skórę, która na głowie (zarówno we włosach jak i na twarzy) wydziela bardzo duże ilości sebum i po godzinie od umycia jest już po prostu tłusta i świecąca. Z kolei tuż po myciu strasznie się łuszczy, takie kawałeczki skóry oddzielają się, zwłaszcza na czole, nosie i policzkach. Nie wiem jak sobie z tym radzić
dermatolog
Przejrzyj wątek w którym dziewczyny polecają dobrych dermatologów, powinnaś tam znaleźć jakiegoś w Twoim mieście.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 13:18   #13
Abantha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 110
Dot.: Sucha skóra twarzy

Lekarz da tabletki, ewentualnie jakieś niezbyt pomocne smarowidło. Ja myślałam raczej o bardziej domowych sposobach
Abantha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 14:30   #14
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Sucha skóra twarzy

Cytat:
Napisane przez Abantha Pokaż wiadomość
Lekarz da tabletki, ewentualnie jakieś niezbyt pomocne smarowidło. Ja myślałam raczej o bardziej domowych sposobach
Nie wiem jak to łuszczenie wygląda, więc trudno mi określić czy to tylko sucha skóra czy już jednak objaw jakiejś choroby skórnej (trochę wygląda na AZS tak z opisu) dlatego poradziłam dermatologa. Chodzi o to, żebyś sobie nie zaszkodziła.
Jeśli masz taki problem to przede wszystkim odstaw wodę i myj twarz jakimś delikatnym micelem albo mleczkiem.
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 15:31   #15
Abantha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 110
Dot.: Sucha skóra twarzy

Na pewno nie choroba, to poznać potrafię. A z rady skorzystam, dziękuję
Abantha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 18:54   #16
Merry94
Raczkowanie
 
Avatar Merry94
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 428
Dot.: Sucha skóra twarzy

A ja się tak zastanawiam bo teraz na zime myję buzie olejkiem który przywraca naturalne lipidy i łagodzi swędząca skórę. Bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe olejki - z awokado i sojowy - przypominają składem naturalne lipidy skórne. Mam cerę mieszaną ale zawsze jak wracam do domu zmywam makijaz i nakładam bogaty krem odzywczy. A ostatnio tak na granicach twarzy strasznie mi się przesusyzła skóra przy uszach i na zuchwie.. i nie wiem od czego czy nowy podkład mógł tak zadziałać?? ale tlko własnie w tych miejscac bo reszta twarzy ok..
Merry94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 15:52   #17
czikirita
Raczkowanie
 
Avatar czikirita
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 200
Dot.: Sucha skóra twarzy

Też niedawno miałam problem ze skórą na twarzy, była czerwona i się łuszczyła (po kuracji kwasami) kupiłam sobie dermoprotektor cethapil (jest on do ciała i twarzy) i problem zniknął.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ego-ciala.html
bardzo dobra ale już "cięższa" jest też emulsja cetaphil
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-da-ultra.html
po pierwszym użyciu byłam zachwycona efektem- zero suchych skórek.
Od wewnątrz mogę Ci polecić olej lniany, lub tran.
czikirita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 16:19   #18
Merry94
Raczkowanie
 
Avatar Merry94
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 428
Dot.: Sucha skóra twarzy

Dzięki wielkie, ja stosowałam na noc krem ziaja nagietkowa i tez pomogło
Merry94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-28, 19:52   #19
lilouuu
Raczkowanie
 
Avatar lilouuu
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 73
Dot.: Sucha skóra twarzy

Dobije tutaj, bo już sama nie wiem gdzie zadać pytanie...

Mam cerę mieszaną/tłustą, która jednak potrzebuje nawilżenia.
W ciągu 3 tygodni używałam 2 kremów nawilżających, które strasznie mnie zapchały i moja twarz wygląda jakby buszowało po niej stado kretów ;(
Polecicie coś nawilżającego i przede wszystkim NIE ZAPYCHAJĄCEGO?
Słyszałam, ze krem Humektan jest całkiem dobry, ale byłam już w 4 aptekach i nie mogę go dostać ;((
Jestem totalnie zdesperowana, ale już nie kupię żadnego kremu w ciemno, bo to nie służy mojej cerze...
lilouuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-29, 20:15   #20
Merry94
Raczkowanie
 
Avatar Merry94
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 428
Dot.: Sucha skóra twarzy

Znam Twój ból, tez długo czegos szukałam i ciagle to nie, to. Po długich poszukiwaniach jednak podpasował mi ten krem z avene https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html co prawda trochę drogi no ale cóż... nie wiem czy Tobie będzie pasował najlepiej zapyta o próbke w aptece i się przekonaj sama
Merry94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 16:57   #21
niebieska27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 17
Dot.: Sucha skóra twarzy

Też mam problem z suchą skórą i jeszcze męczą mnie zaskórniki. Prawdopodobnie dzieje się tak z powodu zbyt tłustego kremu, dlatego posłuchałam koleżanki i kupiłam Ziaję Kozie Mleko. Kremik bardzo przyjemny - buzia jest taka miła w dotyku i świeża
Tylko zastanawiam się czy dobrze robię bo mam tylko 20 lat ( co prawda ten rem jest od + 20) a na opakowaniu pisze profilaktyka zmarszczek. Nie chcę już używać kremów przeciwzmarszczkowych , bo co będzie później ...
I właśnie nie wiem czy on jest "bezpieczny" pod tym względem , czy faktycznie ma w sobie coś przeciwzmarszczkowego bardziej niż substancje nawilżające ?
niebieska27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 09:23   #22
Merry94
Raczkowanie
 
Avatar Merry94
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 428
Dot.: Sucha skóra twarzy

Wiesz co moim zdaniem możesz go uzywać, nawet czytałam, ze to troche taki pic na wode z tymi ograniczeniami wiekowymi i to nie prawda, że jak teraz zaczniesz walczyć ze zmarszczkami to potem nie wiadomo czego będziesz potrzebować
Merry94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 20:17   #23
niebieska27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 17
Dot.: Sucha skóra twarzy

Dzięki bo wydaje mi się że w końcu znalazłam świetny krem , taki w sam raz i szkoda było by szukać czegoś jeszcze"lepszego"
niebieska27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 15:32   #24
Merry94
Raczkowanie
 
Avatar Merry94
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 428
Dot.: Sucha skóra twarzy

dokładnie aby się tylko do niego skóra nie przyzwyczaiła
Merry94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 16:07   #25
mmartina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: Sucha skóra twarzy

Jestem tutaj nowa więc witam wszystkich
Mam duży problem ze skórą na twarzy. Od jakiegoś czasu stała się sucha, piekąca, czerwona. Nigdy wcześniej nie miałam problemów, wręcz odwrotnie miałam tak piękną cerę, że koleżanki mi zazdrościły. Niestety teraz wygląda fatalnie. Próbowałam już wielu kremów od tych zwykłych po apteczne ale niestety nic nie pomaga, a wręcz przeciwnie większość kremów mnie uczula tzn robię się po nich czerwona jak burak. Obecnie używam nivea z tlenkiem cynku nakładam dość grubą warstwę ale krem wsiąka jak w gąbkę Skóra pieczeeeee jest sucha, na policzkach czerwona, i okropnie reaguje na wiatr i słońce. Dodam że nie korzystam z solarium. Proszę o pomoc bo już sama nie wiem co mam robić
mmartina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 16:53   #26
Merry94
Raczkowanie
 
Avatar Merry94
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 428
Dot.: Sucha skóra twarzy

a próbowałaś ratowac buzię oliwką? wiem, że duzo osób ma opory nakładać coś tak tłustego jak oliwka na twarz ale może warto spróbować super jest firmy babydream lub hipp bo mają mało dodatków a głownie olejki naturalne
Merry94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 18:00   #27
mmartina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2
Dot.: Sucha skóra twarzy

Hej
Tak, próbowałam smarować twarz oliwką bambino ale niestety moja skóra była lekko zaczerwieniona, poza tym nawilżenie było tylko powierzchniowe, wystarczyło że zmyłam oliwkę i skóra dalej wyglądała jak papier, i nadal tak wygląda. Nie chce już dalej eksperymentować. Wydaje mi się że twarz mi się pali, a jak ją dodatkowo podrażnię jakimś nowym kremem to będzie katastrofa. Potrzebuję czegoś co ukoi moją podrażnioną skórę Nie mam pojęcia dlaczego, tak się dzieje.... W domu mam już dużą kolekcję kremów. Nie chcę wydawać kasy na kolejne....
mmartina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 15:42   #28
Merry94
Raczkowanie
 
Avatar Merry94
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 428
Dot.: Sucha skóra twarzy

kurcze rozumiem Cię, akurat moim zdaniem Bambino jest mało przyjazna lepsze sa Hipp lub babydream.. trudno powiedzieć co Ci pomoze chyba dermatolog.. mi jeszcze kiedyś buzie uratował krem z Ziaji masło kakaowe jest super zapach i odzywia a mało chemii w nim i tani.
Merry94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 22:25   #29
Caballo
Przyczajenie
 
Avatar Caballo
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12
Dot.: Sucha skóra twarzy

Też mam jednocześnie taki problem, że rano jak się budzę święcę się okropnie a potem kiedy umyje twarz po jakimś czasie mam tak suchą, że z całego czoła nosa i okolic brwi mi się łuszczy skóra już nie wiem co mam robić. Używałam tego masła kakaowego ale nie daje mi nic, różnych kremów nawilżających i też zero efektu przy czym mam też dużo wyprysków których nie mogę wysuszać bo poprawie sobie jeszcze gorzej mój stan skóry
Caballo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 13:48   #30
Merry94
Raczkowanie
 
Avatar Merry94
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 428
Dot.: Sucha skóra twarzy

ja ost miałam próbke kremu lano krem and zień na noc z ziaji med. był super tak się zastanawiam czy go teraz nie kupić, bo po dwóch próbkach buzia się zrobiła mega miękka i gładka
Merry94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-05 12:36:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.