Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-10, 15:52   #2461
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość
Żaden BB nie matuje ale są takie, które całkiem długo wytrzymują, np Dr G Gowoonsesang albo Holika Holika Luminous Silk, Bio Essence Platinum - to moje prywatne hity. Możesz natomiast pod nie używać produktów, które hamują wydzielanie sebum. U mnie taki efekt dają z powodzeniem It's Skin YE Effector, ampułka z peptydami Mizona, lotion Laneige White Plus Renew Skin Refiner albo esencja z tej serii. No i azjatyckie matujące filtry.
Ja też zauważyłam wzmożone przetłuszczanie cery, jak tylko zrobił się sezon suchego powietrza i grzania bo brakuje mi porządnie nawilżających kosmetyków. Jak się dostatecznie nie nawilża cery, to skóra produkuje jeszcze więcej sebum, błędne koło.
A propos matowienia, to jak znasz azjatycką pielęgnację to wiesz doskonale, że Azjatki używają primerów/baz/ podpokładow matujacych pod BB. Owszem BB nie matuja, bo bazy matują. Inne zadania mają natomiast ampułka /która jest elementem wieczornej pielęgnacji/. Laneige ma za zadanie zrównoważyc nawilżenie skóry i przede wszystkim ja wybielić, peptydy mają za zadanie odbudować zniszczeia skóry w glębszych watrwach. a filtry...w skrocie same w sobie świecą na skorze, więc dodaje się do nich pewnych substancji /pochodne cynku/ ktore matuja poblask filtra, a nie skórę.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 17:20   #2462
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
bardzo matujący był The Saem skin fit silk finish bb cream, mat miałam aż do zmycia a buzia gładka i sucha jak przypudrowana
Nawet najlepszy podkład czy bb na super tłustej cerze bez odpowiedniego przygotowania i zagruntowania długo nie wytrzyma
On jest dostępny na ebay? Bo nie mogę znaleźć.



Co do podkładu, co myślicie o pudrowaniu na krem, przed nałożeniem podkładu (i po oczywiście też)? Czytałam, że taki sposób dużo lepiej matuje cerę, ale jakoś nie potrafię się przemóc do wypróbowania, zaraz mam przed oczami ciasto i zatkane pory. Przy kosmetykach pudrowych rozumiem, ale płynny podkład? Próbowała któraś z was takiego triku?
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 18:36   #2463
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
bardzo matujący był The Saem skin fit silk finish bb cream, mat miałam aż do zmycia a buzia gładka i sucha jak przypudrowana Holika Luminous faktycznie też dosyć sucha a jednocześnie świetlista jest ale po Dr G i Bio Essence miałam smalec
Mam skórę dość tłustą, jak podsuszona kwasem to tłuści się bardzo mocno ale jak super nawilżona zregenerowana to też mi się tłuści W takiej sytuacji tylko baza np. Tosowoong i/lub puder fiksujący/dry flo/krzemionka. Nawet najlepszy podkład czy bb na super tłustej cerze bez odpowiedniego przygotowania i zagruntowania długo nie wytrzyma
Zgadzam się z ostatnim zdaniem Podpinam się pod pytanie, gdzie można dostać ten krem bb saem?


Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
A propos matowienia, to jak znasz azjatycką pielęgnację to wiesz doskonale, że Azjatki używają primerów/baz/ podpokładow matujacych pod BB. Owszem BB nie matuja, bo bazy matują. Inne zadania mają natomiast ampułka /która jest elementem wieczornej pielęgnacji/. Laneige ma za zadanie zrównoważyc nawilżenie skóry i przede wszystkim ja wybielić, peptydy mają za zadanie odbudować zniszczeia skóry w glębszych watrwach. a filtry...w skrocie same w sobie świecą na skorze, więc dodaje się do nich pewnych substancji /pochodne cynku/ ktore matuja poblask filtra, a nie skórę.
Czytaj ze zrozumieniem - dziewczyna zapytała, czym zmatowic cerę, więc podalam jej nazwy kosmetyków, ktore matuja mi cere na caly dzien. Ja sama dobrze wiem, jakie działanie wykazują ampulki czy Laneige, wiec nie tłumacz mi, jak przedszkolakowi I nigdzie nie jest napisane, ze ampulke można nakładać tylko wieczorem - ta od Mizona ma genialne dzialanie matujące, więc można ją wykorzystać również i za dnia pod makijaż, a jej działanie przeciwzmarszczkowe będzie bonusem.
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 18:46   #2464
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
On jest dostępny na ebay? Bo nie mogę znaleźć.



Co do podkładu, co myślicie o pudrowaniu na krem, przed nałożeniem podkładu (i po oczywiście też)? Czytałam, że taki sposób dużo lepiej matuje cerę, ale jakoś nie potrafię się przemóc do wypróbowania, zaraz mam przed oczami ciasto i zatkane pory. Przy kosmetykach pudrowych rozumiem, ale płynny podkład? Próbowała któraś z was takiego triku?
Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość
Zgadzam się z ostatnim zdaniem Podpinam się pod pytanie, gdzie można dostać ten krem bb saem?
tego bb nigdy na ebayu nie było jeszcze za czasów zygmuś był kupiony na gmarket i rozbierany nadawał się do cery tłustej i nawilżonej bo tłusta i odwodniona to inna historia chyba żaden inny z testowanych przeze mnie nie dawał aż tak matowego gładkiego efektu.

evelinek_r mnie zawsze fascynowało jak czytałam że dziewczyny nakładają krem, puder matujący/fiksujący i na to płynny podkład. Nie wiem jak tego dokonują rozumiem coś kremowego w kompakcie ale fluid
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 19:21   #2465
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość
Czytaj ze zrozumieniem - dziewczyna zapytała, czym zmatowic cerę, więc podalam jej nazwy kosmetyków, ktore matuja mi cere na caly dzien. Ja sama dobrze wiem, jakie działanie wykazują ampulki czy Laneige, wiec nie tłumacz mi, jak przedszkolakowi I nigdzie nie jest napisane, ze ampulke można nakładać tylko wieczorem - ta od Mizona ma genialne dzialanie matujące, więc można ją wykorzystać również i za dnia pod makijaż, a jej działanie przeciwzmarszczkowe będzie bonusem.
Właśnie dlatego, że czytam ze zrozumieniem, nie wiem jakim cudem taki skład może matowić a propos Mizona Water, Copper Tripeptide-1, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Beta Glucan, Caprylyl Glycol, Ethylhexyl Glycerin, Tropolone, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Human Oligopeptide-1, Palmitoyl Pentapeptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Pentapeptide-13, Disodium EDTA. Mnie Azjatki uczyły, że ampułkę daje się tylko na noc ze względu na to, że jest bardzo odżywcza i może być problem wlaśnie z matem czy utrzymaniem podkładu czy BB przez cały dzień i mi się to sprawdza /zaznaczam, że nie używam Mizona, bo robi mi masakrę na etapie próbek/, ok jak masz inną teorię to się podziel.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 19:42   #2466
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego, że czytam ze zrozumieniem, nie wiem jakim cudem taki skład może matowić a propos Mizona Water, Copper Tripeptide-1, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Beta Glucan, Caprylyl Glycol, Ethylhexyl Glycerin, Tropolone, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Human Oligopeptide-1, Palmitoyl Pentapeptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Pentapeptide-13, Disodium EDTA. Mnie Azjatki uczyły, że ampułkę daje się tylko na noc ze względu na to, że jest bardzo odżywcza i może być problem wlaśnie z matem czy utrzymaniem podkładu czy BB przez cały dzień i mi się to sprawdza /zaznaczam, że nie używam Mizona, bo robi mi masakrę na etapie próbek/, ok jak masz inną teorię to się podziel.
Jaki cel miałabym w zmyślaniu, jak działa na mnie dany kosmetyk...? Tak, ta ampułka matowi mi cerę na cały dzień. Widać, że nie miałaś jej nigdy w rękach, bo jakbyś miała, to byś wiedziała, że jest ona bardzo wodnista, wchłania się do całkowitego matu i nie pozostawia żadnego filmu na twarzy. Ja nie mam teorii, tylko praktykę bo używałam jej 3 miesiące.
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 19:50   #2467
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez chiao Pokaż wiadomość
Jaki cel miałabym w zmyślaniu, jak działa na mnie dany kosmetyk...? Tak, ta ampułka matowi mi cerę na cały dzień. Widać, że nie miałaś jej nigdy w rękach, bo jakbyś miała, to byś wiedziała, że jest ona bardzo wodnista, wchłania się do całkowitego matu i nie pozostawia żadnego filmu na twarzy. Ja nie mam teorii, tylko praktykę bo używałam jej 3 miesiące.
Inna ampułka której dostałam probkę Mizona spaliła mi twarz, niestety nie posiadam skóry która toleruje takie składy, dlatego nie używam nic tej firmy, tak samo jak i kilku innych. Świetnie, że czujesz że Ci matowi, tylko że...tam nie ma co matowic. Ale samopoczucie w uzywaniu kosmetykow też się liczy i nie zanegowałam tego Twojego poczucia w żadnym słowie.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 20:36   #2468
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Mam na wymianę dwa kremy BB (skin79 lovely girl, holika holika moisture), zależy mi na odlewce Revlona 150 Buff- ktoś coś?
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 21:16   #2469
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Spotkałam się już z milionem opinii, jedne mówią, że krem BB może zastępować krem z filtrem, inne że nie. A Wy jak myślicie?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 21:18   #2470
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Inna ampułka której dostałam probkę Mizona spaliła mi twarz, niestety nie posiadam skóry która toleruje takie składy, dlatego nie używam nic tej firmy, tak samo jak i kilku innych. Świetnie, że czujesz że Ci matowi, tylko że...tam nie ma co matowic. Ale samopoczucie w uzywaniu kosmetykow też się liczy i nie zanegowałam tego Twojego poczucia w żadnym słowie.
Dobrze, to dalej sobie analizuj i wróż ze składów, zamiast zaakceptować fakty. Każda cera jest inna, więc kosmetyki na każdej mogą różnie reagować, o czym dziewczyny tu doskonale wiedzą bo nie raz dzieliłyśmy się spostrzeżeniami na temat konkretnych produktów i okazywało się, że u każdej działały one inaczej. Wybacz, ale Twoja wypowiedź sugeruje jakby to był efekt placebo albo jakobym wyobrażała sobie jakiś nieistniejący mat. Tak się składa, że mnie to zaskoczyło bo się w ogóle takiego efektu po tej ampułce nie spodziewałam. I często nic poza nią nie nakładałam innego na twarz, więc wiem, że to ona matowi, a nie jakiś inny kosmetyk.
Dla mnie koniec tematu.

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Spotkałam się już z milionem opinii, jedne mówią, że krem BB może zastępować krem z filtrem, inne że nie. A Wy jak myślicie?
Nie może.
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 21:31   #2471
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

chiao
Dla mnie też koniec tematu, niestety nie da się dyskutować z Tobą metytorycznie. I ze skladów się nie wroży-stoi za nimi kawal wiedzy z wielu różnych dziedzin, polecam wycieczkę do jakiejkolwiek fabryki kosmetyków /w Azji łatwiej się tam dostać niż w Polsce/ i zobaczyć przy pracy tych "wrożbitow'. Jak tak świetnie matuje napisz do Mizona, mają stronę na FB ucieszą się z efektów bo oni o tym nie wspominają...

Pozdrawiam
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 22:22   #2472
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

^

danusiaes w jakich fabrykach koreańskich kosmetyków byłaś? Zdradzisz coś więcej? Czy po prostu wujek Google i wujek Youtube (ach te blogerki z Azji) pomogli w pisaniu postów?
I cóż to za różne dziedziny stojące za tajemnymi składami azjatyckich kosmetyków?
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 22:39   #2473
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
^

danusiaes w jakich fabrykach koreańskich kosmetyków byłaś? Zdradzisz coś więcej? Czy po prostu wujek Google i wujek Youtube (ach te blogerki z Azji) pomogli w pisaniu postów?
I cóż to za różne dziedziny stojące za tajemnymi składami azjatyckich kosmetyków?
A Twoim zdaniem to kto pracuje w takiej fabryce ludzie z azjatyckiego wizazu? I nie będę dalej rozmawiała takim tonem, dyskusję z chiao zakończyłam, chcesz porozmawiać napisz PW. Pozdrawiam
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 14:53   #2474
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
A Twoim zdaniem to kto pracuje w takiej fabryce ludzie z azjatyckiego wizazu? I nie będę dalej rozmawiała takim tonem, dyskusję z chiao zakończyłam, chcesz porozmawiać napisz PW. Pozdrawiam
Czyli jednak dane wyssane z palca i z Internetu .
Nie chcę z tobą dyskutować bo mam ciekawsze zajęcia, po prostu uważam, że jak się pisze o faktach, to wypadałoby podać źródło, bo przemądrzać się to każdy potrafi.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 18:17   #2475
Riven
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 21
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Dzięki wielkie za odpowiedzi. Szukam w miarę przystępnych cenowo, bo jak na pierwszy kontakt z tymi kremami, nie chcę aż tak dużo pieniędzy wydawać w razie jakbym się nacięła, więc niektóre przez was podane odpadają. Z tego co czytam Holika Holika Luminous ma różowe tony.

Skoro są nikłe szanse na mat, to chciałabym coś, co całkiem długo się utrzyma i mimo tego sebum będzie ładnie wyglądało cały dzień (mam na myśli coś co się nie zważy, wiadomo świecenie w miare możliwości będę kontrolować ). Bez bazy, chcę, żeby było jak najlżej.

Zastanawiam się nad:
- Skin79 Intense Classic Balm
- It's skin babyface bb cream silky
- Holika Holika Aqua Petit
Co o tym sądzicie? Używałyście?

Edytowane przez Riven
Czas edycji: 2015-01-11 o 19:11
Riven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 18:53   #2476
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Czyli jednak dane wyssane z palca i z Internetu .
Nie chcę z tobą dyskutować bo mam ciekawsze zajęcia, po prostu uważam, że jak się pisze o faktach, to wypadałoby podać źródło, bo przemądrzać się to każdy potrafi.
Czytaj ze zrozumieniem, szczegóły na priv i proszę bez insynuacji personalnych.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 18:58   #2477
Katoshi
Raczkowanie
 
Avatar Katoshi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Witajcie, możecie mi polecić dobrą bazę pod filtr i podkład gdyż wszystko okropnie mi się roluje pod oczami kiedy się uśmiecham, ewentualnie filtr, który nie wchodzi w załamania skóry (obecnie używam LRP anthelios).
Katoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 19:24   #2478
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

@danusiaes

Wpadasz na wątek, robisz zamieszanie, przytykasz dziewczynom, a na koniec kreujesz się na tajemniczą osobistość i strzelasz focha. Nikt Cię siłą nie trzyma, jeśli tak bardzo Ci się tu nie podoba, droga wolna. Przestań siać ferment na wątku, z ilości postów widać, że to nie jest Twój pierwszy dzień na forum, więc się tak nie zachowuj.
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 19:31   #2479
Riven
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 21
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Proszę o szybkie odpowiedzi, bo dziś chcę zamówić.
Riven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-11, 19:39   #2480
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
@danusiaes

Wpadasz na wątek, robisz zamieszanie, przytykasz dziewczynom, a na koniec kreujesz się na tajemniczą osobistość i strzelasz focha. Nikt Cię siłą nie trzyma, jeśli tak bardzo Ci się tu nie podoba, droga wolna. Przestań siać ferment na wątku, z ilości postów widać, że to nie jest Twój pierwszy dzień na forum, więc się tak nie zachowuj.
Nie strzelam focha, proszę o merytoryczną dyskusję bez osobistych wycieczek. Nie wiedzialam, że na tym wątku macie inne zasady i taki sposób dyskusji.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 20:38   #2481
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Riven Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Szukam w miarę przystępnych cenowo, bo jak na pierwszy kontakt z tymi kremami, nie chcę aż tak dużo pieniędzy wydawać w razie jakbym się nacięła, więc niektóre przez was podane odpadają. Z tego co czytam Holika Holika Luminous ma różowe tony.

Skoro są nikłe szanse na mat, to chciałabym coś, co całkiem długo się utrzyma i mimo tego sebum będzie ładnie wyglądało cały dzień (mam na myśli coś co się nie zważy, wiadomo świecenie w miare możliwości będę kontrolować ). Bez bazy, chcę, żeby było jak najlżej.
?
Holika Holika Luminous Silk ma 2 odcienie. Jeden jest jasnym, chłodnym beżem i niby ma różowe tony ale do mojej cery z żółtym podtonem pasuje, jak ulał i wtapia się idealnie. Drugi to brzoskwiniowy, ciepły beż.
Na allegro możesz kupić próbki YE Effectora, jeśli nie chcesz kupować całego opakowania za 34zł od razu. Próbki Holiki też.

Edytowane przez chiao
Czas edycji: 2015-01-11 o 20:39
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 21:19   #2482
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Riven Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Szukam w miarę przystępnych cenowo, bo jak na pierwszy kontakt z tymi kremami, nie chcę aż tak dużo pieniędzy wydawać w razie jakbym się nacięła, więc niektóre przez was podane odpadają. Z tego co czytam Holika Holika Luminous ma różowe tony.

Skoro są nikłe szanse na mat, to chciałabym coś, co całkiem długo się utrzyma i mimo tego sebum będzie ładnie wyglądało cały dzień (mam na myśli coś co się nie zważy, wiadomo świecenie w miare możliwości będę kontrolować ). Bez bazy, chcę, żeby było jak najlżej.

Zastanawiam się nad:
- Skin79 Intense Classic Balm
- It's skin babyface bb cream silky
- Holika Holika Aqua Petit
Co o tym sądzicie? Używałyście?
Aqua Petit jest dosyc matowy, a przynajmniej nie jakos strasznie blyszczacy i swiecacy sie. Tylko slabo kryje.

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 22:37   #2483
Alzea
Raczkowanie
 
Avatar Alzea
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 43
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Pytanie do zaprawionych w boju z filtrami, czy z własnego doświadczenia jesteście w stanie polecić niezapychający (no dobra, to jest sprawa bardzo indywidualna, ale jednak), niebielący wysoki filtr, po którym makijaż nie będzie spływał, a wręcz się dobrze trzymał? Istnieje w ogóle coś takiego czy coś za coś?
Alzea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 00:37   #2484
MuniMuni
Raczkowanie
 
Avatar MuniMuni
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 327
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Nie raz było tutaj o filtrach, wystarczy poszukać... A tak na szybko to Biore, Hadalabo, bezbarwne, nie świecą się i są idealne jako baza pod makijaż.
MuniMuni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 06:58   #2485
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Riven Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za odpowiedzi. Szukam w miarę przystępnych cenowo, bo jak na pierwszy kontakt z tymi kremami, nie chcę aż tak dużo pieniędzy wydawać w razie jakbym się nacięła, więc niektóre przez was podane odpadają. Z tego co czytam Holika Holika Luminous ma różowe tony.

Skoro są nikłe szanse na mat, to chciałabym coś, co całkiem długo się utrzyma i mimo tego sebum będzie ładnie wyglądało cały dzień (mam na myśli coś co się nie zważy, wiadomo świecenie w miare możliwości będę kontrolować ). Bez bazy, chcę, żeby było jak najlżej.

Zastanawiam się nad:
- Skin79 Intense Classic Balm
- It's skin babyface bb cream silky
- Holika Holika Aqua Petit
Co o tym sądzicie? Używałyście?
Holika Aqua Petit jest dość "sucha" do przetłuszczającej się cery ale dobrze nawilżonej będzie dobra jednak jeśli masz problem z przesuszeniem/suchymi skórkami to odradzam, można dostać próbki tej Holiki. Intense Classic jest gęstym kremowym bb, całkiem dobrze kryje i nawet nie jest siny ale wymaga dobrego zagruntowania jakimś sypańcem typu bambus/ dry flo bo np. moja skóra się pod nim przetłuszczała wbrew temu co czytałam że niby taki matowy. It's skina nie miałam. Skin79 Orange według mnie też jest dosyć matowy ale wiadomo to sprawa indywidualna jak u Ciebie się sprawdzi. Jeszcze z takich bb bez mokrego wykończenia to Lioele Dollish veil vita, trzymał mat u mnie bardzo długo tylko wersja lawendowa była mocno sina na mojej facjacie

Edytowane przez iamsolucky
Czas edycji: 2015-01-12 o 07:08
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 11:04   #2486
chiao
我相信我可以
 
Avatar chiao
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: deep within my soul
Wiadomości: 810
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez MuniMuni Pokaż wiadomość
Nie raz było tutaj o filtrach, wystarczy poszukać... A tak na szybko to Biore, Hadalabo, bezbarwne, nie świecą się i są idealne jako baza pod makijaż.
Dokładnie Są w miarę tanie. Filtr Sofina też jest super ale trochę droższy. Alzea, dużo filtrów azjatyckich jest matujących i lekkich, więc trafiłaś idealnie
chiao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 14:08   #2487
Riven
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 21
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość
Holika Aqua Petit jest dość "sucha" do przetłuszczającej się cery ale dobrze nawilżonej będzie dobra jednak jeśli masz problem z przesuszeniem/suchymi skórkami to odradzam, można dostać próbki tej Holiki. Intense Classic jest gęstym kremowym bb, całkiem dobrze kryje i nawet nie jest siny ale wymaga dobrego zagruntowania jakimś sypańcem typu bambus/ dry flo bo np. moja skóra się pod nim przetłuszczała wbrew temu co czytałam że niby taki matowy. It's skina nie miałam. Skin79 Orange według mnie też jest dosyć matowy ale wiadomo to sprawa indywidualna jak u Ciebie się sprawdzi. Jeszcze z takich bb bez mokrego wykończenia to Lioele Dollish veil vita, trzymał mat u mnie bardzo długo tylko wersja lawendowa była mocno sina na mojej facjacie
Dzięki wielkie. Klamka zapadła. Zamówiłam Intense Classic Balm i dwie próbki Skin79 Orange. Właśnie przyszły do mnie próbki Pink, chyba jednak mam ten żółty ton skóry. haha
Riven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 17:03   #2488
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Do tej pory z azjatyckich kosmetyków używałam dwóch kremów BB Skin79 - Pink, który naprawdę bardzo mi odpowiadał, chociaż był troszkę tłusty i Super Plus, który nie odpowiadał mi wcale, krycia zero, tylko sie buzia niepotrzebnie świeci. Jak przy tych dwóch plasuje się Orange?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 18:22   #2489
Riven
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 21
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Pink tłusty? Nie miałam takiego odczucia. Był glow, ale nie był tłusty. Niedługo dostanę Orange to Ci porównam.
Riven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 22:14   #2490
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Kremy BB i kosmetyki azjatyckie cz. V

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Do tej pory z azjatyckich kosmetyków używałam dwóch kremów BB Skin79 - Pink, który naprawdę bardzo mi odpowiadał, chociaż był troszkę tłusty i Super Plus, który nie odpowiadał mi wcale, krycia zero, tylko sie buzia niepotrzebnie świeci. Jak przy tych dwóch plasuje się Orange?
Orange jest właśnie glow
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-30 10:18:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:15.