Transport dla gości weselnych. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-20, 13:37   #31
sylwia9d
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia9d
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 839
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Jestem z południa Polski z Podhala i tu jest taka tradycja, ze najpierw jest błogosławieństwo Pana Młodego przez Jego rodziców, potem Pan Młody przyjeżdża pod dom Pani Młodej i tam błogosławią nas Moi rodzice jak i teściowie na nowa drogę życia...
sylwia9d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 09:16   #32
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Tradycja blogosławieństwa jest w całej Polsce, ale jak piszesz o busie to w tym busie zapewne sa goście weselni. Więc z ciekawości zapytałam po co w dniu wesela cala chmara gości pod Waszymi domami?
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 19:33   #33
sylwia9d
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia9d
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 839
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Tradycja blogosławieństwa jest w całej Polsce, ale jak piszesz o busie to w tym busie zapewne sa goście weselni. Więc z ciekawości zapytałam po co w dniu wesela cala chmara gości pod Waszymi domami?

BO goście weselni w tym regionie Polski raczej nie przyjeżdżają prosto pod kościół a pod dom Pana Młodego lub Pani Młodej taka tradycja wyprowadzanie Pana Młodego i takie inne całe "obrzędy" poza tym będziemy mieli dużo gości z daleka i siłą rzeczy pojawią się dzień przed weselem u nad w domach gdzie trzeba im zapewnić nocleg , a Ci z zagranicy będą bez samochodów więc nie każe im się iść do kościoła na nogach.. Poza tym nie kazdy orientuje się w terenie zwłaszcza ci z daleka i łatwiej jest im przyjechać pod dom i razem z Państwem Młodym udać się do Kościoła niż szukać kościoła po całym mieście

Edytowane przez sylwia9d
Czas edycji: 2014-03-23 o 19:34
sylwia9d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 09:36   #34
monia503
Raczkowanie
 
Avatar monia503
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 258
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Cytat:
Napisane przez agnieszka_2612 Pokaż wiadomość
Dokładnie.
My z tż jak bylismy na weselu, było przeszło 80 osób i nie było transportu. Każdy potrafił sobie zorganizować jakiś transport, albo po prostu ktoś nie pił i tyle. A że do samochodu 5 os wejdzie to pozabierali tez inne osoby i jakoś dało radę
Dokładnie więc skąd biorą się tacy wredni wygodniccy?
Moja kuzynka która miała problem z feralnymi gościami najadła się niemało nerwów.
Wyobraźcie sobie ze jej kolezanka(25 lat,posiadajaca samochów)zadzowniła do niej i pytala czy bedzie transport????
W początkowych planach był transport dla osób starszych ale jak sie wszyscy dowiedzieli to juz wszyscy chcieli jechac busem!!!
Dla mnie to szczyt bezszczelności...
monia503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 15:03   #35
jumapili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dortmund
Wiadomości: 66
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Cytat:
Napisane przez painka Pokaż wiadomość
Tak - jak najbardziej! To są goście a o gości trzeba zadbać My mieliśmy salę oddaloną o 40 km od naszego miejsca zamieszkania, więc dla nas było to oczywiste, że taki transport musimy (i chcemy!) zapewnić. Każdego gościa prosiliśmy o informację czy będzie potrzebny nocleg (dla gości z bardzo daleka zapewnialiśmy nocleg nie pytając - bo to oczywiste że do domu po weselu nie wrócą) oraz czy potrzebują transportu. Ostatecznie niewiele osób potrzebowało transportu - całe 11 osób, ale mieli zapewniony przejazd z Warszawy do kościoła (40 km), z kościoła do sali (3 km) oraz o 5 rano z sali do Warszawy.
Hej Painka,

a moglabys dac mi namairy na firme. Ja tez potrzebuje zeby autobus zabral gosci z Warszawy i zawiozl pod kosciol ( ok 70 km) a potem na sale (3km) a rano zabral do Warszawy. Jak to funkcjonuje w praktyce? Umawia sie z kierowca w jednym puncie Warszawy ? Czy zbiera gosci po trasie?? Kompletnie zielona jestem
jumapili jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 00:02   #36
tetrikk
Zakorzenienie
 
Avatar tetrikk
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Zachód
Wiadomości: 4 829
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Cytat:
Napisane przez monia503 Pokaż wiadomość
Dokładnie więc skąd biorą się tacy wredni wygodniccy?
Moja kuzynka która miała problem z feralnymi gościami najadła się niemało nerwów.
Wyobraźcie sobie ze jej kolezanka(25 lat,posiadajaca samochów)zadzowniła do niej i pytala czy bedzie transport????
W początkowych planach był transport dla osób starszych ale jak sie wszyscy dowiedzieli to juz wszyscy chcieli jechac busem!!!
Dla mnie to szczyt bezszczelności...
Zupełnie się nie zgadzam. Takie kwestie można uzgodnić z gośćmi, a jeśli ktoś nie ma jak dojechać to w mojej ocenie zalatwia sie busa i tyle. Ja na miejscu tej koleżanki zadalabym to samo pytanie i nie uważam tego za bezczelnosc. Dla mnie gorsze byloby gdyby ktoś się gorzej bawił tylko dlatego że był kierowcą i nie mógł się napić, a chciał.
__________________
Patrzę przez różowe okulary!
tetrikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 06:12   #37
weronikawroblewska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 68
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Myślę, że wynajęcie busów dla gości to bardzo dobre rozwiązanie w niektórych wypadkach. Trzeba jednak wziąć pod uwagę różne czynniki. Niektóre osoby mogą chcieć wyjść z zabawy wcześniej, a tak to będą musiały czekać na innych. Poza tym zazwyczaj udaje się jednak tak dogadać, że jest kilku kierowców, którzy mogą zabrać jakąś część osób i transport odbywa się bez żadnych problemów.
weronikawroblewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-20, 12:33   #38
Izma56O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 382
Dot.: Transport dla gości weselnych.

u mojej siostry na weselu tez tak było, że trzeba było zapewnić transport gościom z innego miasta. Z tego co wiem ona wynajmowała autokar z firmy Asik z Krakowa. Mają bardzo ładne, nowoczesne autobusy. Uważam, ze to zapewnienie transportu to w takim przypadku obowiązek. U nas akurat spora część rodziny pochodzi z miejscowości oddalonej o prawie 200 km.
Izma56O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 12:07   #39
PniM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Mój mąż pochodzi z Krakowa i trzeba było przywieźć ok 40 osób do Tarnowa i później je po przyjęciu odwieźć do Kraka.
Wynajęliśmy busy z OES, kierowcy bardzo elegancko się zachowywali i autobusy były super, z klimą, czyste sprawne. Ceny do przełknięcia. Polecam dziewczyny, bo faktycznie transport pasuje gościom z innego miasta zapewnić.
PniM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 20:16   #40
KrolowaMari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Według mnie sprawa jest prosta. ja zapraszaliśmy gości to pytałam czy chcą jechać busem czy jada swoim samochodem (cześć gości miałam z Krakowa i okolic a wesele było w Kielcach). Policzyliśmy ilu gości chce jechać busem i wynajęliśmy trzy busy, powrót był przewidziany o trzech różnych porach i wszyscy byli zadowoleni. A podobno zabawa trwała do samego Krakowa

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-12-02 o 15:48 Powód: link
KrolowaMari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-02, 11:40   #41
jolag1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Ja stałam przed dylematem albo dajemy noclegi albo transport padło na firmę transportową. po pierwsze nie chcieliśmy patrzeć jak co drugi kierowca siedzi na naszym weselu z przymusu bo nie może pić alkoholu. Po drugie nie zastanawiam się czy kogoś złapią po kielichu czy nie a co gorsza czy ktoś nie pojedzie pijany i zepsuje mi wesele

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-12-02 o 15:49 Powód: link
jolag1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-07, 17:32   #42
marinak12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1
Dot.: Transport dla gości weselnych.

My też mieliśmy podobny problem i zdecydowaliśmy się na organizację transportu dla gości. Znajomi polecili nam firmę z Krakowa xxx i naprawdę wszyscy (tzn ja mój mąż i goście) byli zadowoleni. Nikt się nie musiał denerwować że musi wracać samochodem. Polecam takie rozwiązanie bo naprawdę ułatwia sprawę

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-06-09 o 10:07 Powód: link
marinak12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-05, 08:39   #43
iwonkakie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Ze względu na to że miałam 80% gości przyjezdnych to zdecydowaliśmy się zapewnić gościom transport. Znaleźliśmy fajną firmę która nam w tym pomogła <reklama> poradzili nam jak ułożyć całą logistykę żeby to dobrze wyszło. I z tego co wiem wszyscy byli zadowoleni. Także z mojego punktu widzenia warto zastanowić się nad transportem gości

Edytowane przez Dorotti666
Czas edycji: 2017-05-07 o 09:33 Powód: reklama
iwonkakie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-08, 10:53   #44
anastazja2345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Na swoje wesele zorganizowałam transport gości we współpracy z firmą xxx chwalili sobie wygodę podróży, czystość wnętrz i kulturę osobistą przewoźnika.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-06-09 o 10:07 Powód: reklama
anastazja2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-11, 19:02   #45
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Cytat:
Napisane przez vseo Pokaż wiadomość
Czy zapewniacie transport dla gości weselnych?
Mowa o wynajmie jakiś busów czy autokarów z kościoła na salę weselną i potem ewentualnie w nocy?
Nie mamy dużo gości, więc nie. Każdy ma dzisiaj samochód, a jak ktoś chce pić, to zorganizuje sobie kierowcę
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-29, 20:44   #46
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Transport dla gości weselnych.

w mojej rodzinie na wesela i po nich transport zawsze jest zapweniany.. Może to być kierowca jeżdżący osobówką, albo bus do rozwożenia gości.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 06:04   #47
MissCath
Zakorzenienie
 
Avatar MissCath
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 110
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Cytat:
Napisane przez maria_magdalena_sz Pokaż wiadomość
Nie no, ja uważam, że transport trzeba zapewnić gościom. Skoro ich zapraszamy i stawiamy alkohol na stół, to nieładnie jest oczekiwać, że nie będą pili, bo muszą się zatroszczyć o powrót do domu. Bus to nie są duże koszty.
Ale wcale nie muszą nie pić, może przyjechać po nich znajomy albo sąsiad... my załatwiamy jedynie nocleg dla osób z daleka. Bus to jest koszt, zwłaszcza, że zależy jeszcze, jak kierowca sobie liczy. Dla nas przy weselu na niecałe 40 osób jest to nieopłacalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
14.04.2018 szczęśliwa Panna Młoda
16.07.2019 narodziny córeczki
MissCath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 19:00   #48
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Cytat:
Napisane przez maria_magdalena_sz Pokaż wiadomość
Nie no, ja uważam, że transport trzeba zapewnić gościom. Skoro ich zapraszamy i stawiamy alkohol na stół, to nieładnie jest oczekiwać, że nie będą pili, bo muszą się zatroszczyć o powrót do domu. Bus to nie są duże koszty.
Nie zapewnialiśmy transportu.
Nigdy mnie jako gościowi, jeśli było to wesele w mojej okolicy nie zapewniał żadnego transportu.
Cytat:
Napisane przez MissCath Pokaż wiadomość
Ale wcale nie muszą nie pić, może przyjechać po nich znajomy albo sąsiad... my załatwiamy jedynie nocleg dla osób z daleka. Bus to jest koszt, zwłaszcza, że zależy jeszcze, jak kierowca sobie liczy. Dla nas przy weselu na niecałe 40 osób jest to nieopłacalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tak samo. Tylko lub aż noclegi dla osób z daleka (powyżej 100km, większość ok 400km) dla ponad 10 osób z tego co pamiętam.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-01, 09:59   #49
viollama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 3
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Według mnie w dobrym guście jest zorganizowanie transportu gościom przyjezdnym na wesele. Po pierwsze poczują się że naprawdę ci zależy na ich obecności, po drugie chcesz żeby się czuli na imprezie swobodnie i by mogli się napić alkoholu. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-07-05 o 11:18 Powód: link
viollama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-24, 15:01   #50
EmiliaMaria94
Raczkowanie
 
Avatar EmiliaMaria94
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 44
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Tak. Z kosciola autobus zabierze gosci na przyjecie (mamy sporo przyjezdnych) oraz o 4 rano bedzie autobus spod wesela do hotelu / do naszych miast.
EmiliaMaria94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 08:46   #51
monniikkawi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 6
Dot.: Transport dla gości weselnych.

My (tzn mój już mąż i ja) doszliśmy do wniosku że lepiej będzie jak zorganizujemy transport gościom. I uważam że to był dobry pomysł. Goście czuli się swobodnie bo wiedzieli że mają transport. Mogli się napić alkoholu nie było problemu z tym kto ma wracać. A do tego koleżanka poleciła mi bardzo fajną firmę transportową z Krakowa (AJM). Podstawili luksusowe busy. Kierowcy bardzo mili porozwozili gości i wszyscy dojechali bezpiecznie i bez problemów po imprezie.
monniikkawi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 09:58   #52
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Transport dla gości weselnych.

U nas jest tak, że narzeczony sobie organizuje busa dla swojej rodziny (bo ma jej znacznie wiecej niż ja, a moi goście będą autami), z czego potem odwiezienie będzie możliwe 2x (po północy i na końcu przyjecia o 3. + w sytuacjach awaryjnych) i myślę, że tyle w zupełności wystarczy, bo trochę do przejechania kilometrów ma.
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 10:51   #53
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Cytat:
Napisane przez monniikkawi Pokaż wiadomość
My (tzn mój już mąż i ja) doszliśmy do wniosku że lepiej będzie jak zorganizujemy transport gościom. I uważam że to był dobry pomysł. Goście czuli się swobodnie bo wiedzieli że mają transport. Mogli się napić alkoholu nie było problemu z tym kto ma wracać. A do tego koleżanka poleciła mi bardzo fajną firmę transportową z Krakowa (AJM). Podstawili luksusowe busy. Kierowcy bardzo mili porozwozili gości i wszyscy dojechali bezpiecznie i bez problemów po imprezie.

Wstępnie sprawdzam różne firmy transportowe z Krakowa ale do wesela jeszcze trochę czasu. Czy ta firma AJM ma duże obłożenie, jak dużo wcześniej należy zarezerwować transport ? Nam zależy raczej na autokarze niż na busie...
Dzięki
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-07, 09:27   #54
martinowi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Ja jestem jak najbardziej ZA. Bywałam na różnych weselach, ale pamietam dwa - na jednym bylismy daleko, super impreza z noclegiem, ale weź potem wróć, gdy do przejechania pół Polski.... Na drugim zaś pełna organizacja, wraz z transportem w dwie strony. Okazja do lepszego poznania się dwóch stron, super sprawa. My również zdecydowaliśmy się na transport od firmy Bus Transfer: [link] i nie żałujemy ani trochę. Goście zachwyceni takim rozwiązaniem, nie mieli zagwostki, kto pije/nie pije/jak wrócą do domu. A chyba zadowolenie gości powinno być dla nas ważne w tym dniu...

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2021-11-07 o 20:25
martinowi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-02, 10:18   #55
Agnieszkass1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 3
Dot.: Transport dla gości weselnych.

Na naszym wesel też zorganizowaliśmy transport dla gości. Oczywiście wcześniej poinformowaliśmy gości ze jest taka możliwość i nawet bardzo im się to spodobało. Według mnie ważne by tylko dobrze opracować strategię.
[Ciach-reklama]

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2023-06-05 o 18:55 Powód: Usunięcie reklamy
Agnieszkass1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-02 11:18:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.