Ciąża tuż po odstawieniu tabletek - pytania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-06, 19:00   #1
nelka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1

Ciąża tuż po odstawieniu tabletek - pytania


Cześć dziewczyny. Mam 2 pytania związane z próbą zajścia w ciążę:

1. Czy to prawda, że tuż po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych jest większe prawdopodobieństwo ciąży bliźniaczej? Podobno tak było kiedyś, kiedy dopiero co wprowadzali pigułki. Interesuje mnie głównie zdanie osób, które mogą odpowiedzieć na podstawie swojego doświadczenia, tzn. mają np. bliźniaki.

2. Jaki jest minimalny okres przyjmowania folika przed zajściem w ciążę? Tutaj też spotkałam jest z różnymi opiniami - jedni piszą, że powinno się przyjmować kwas foliowy na ok. 3 miesiące przed próbą zajścia w ciążę, a inni twierdzą, że wystarczy miesiąc (ja za kilka dni kończę dopiero pierwsze opakowanie), bo cewka wykształca się dopiero w 3-cim tygodniu, więc do tej pory i tak minęłyby łącznie 2 miesiące zakładając, że uda się za pierwszym razem. Naturalne jest dla mnie, że im dłużej tym lepiej, jednak dopiero niedawno dowiedziałam się, że mogę już zacząć starania.
nelka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 19:16   #2
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Ciąża tuż po odstawieniu tabletek - pytania

1. nie. Statystki wykazują, że w grupach kobiet w podobnym wieku liczba ciąż mnogich jest taka taka sama w grupach tych, które stosowaly pigułki i tych, które ich nigdy nie brały. Prawdą jest zaś, że obecnie w ogóle jest więcej ciąż mnogich niż np. 30 lat temu. Ma to też związek z wiekiem kobiet - im starsza, tym częściej ciąża mnoga. A kobiety stosujące antykoncepcję później zostają matkami.

2. nie ma tu jednej opinii. Co rok to prorok, a co lekarz to inna opinia.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 21:09   #3
mezaga
Zakorzenienie
 
Avatar mezaga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 10 169
Dot.: Ciąża tuż po odstawieniu tabletek - pytania

Cytat:
Napisane przez annan_ Pokaż wiadomość
1. nie. Statystki wykazują, że w grupach kobiet w podobnym wieku liczba ciąż mnogich jest taka taka sama w grupach tych, które stosowaly pigułki i tych, które ich nigdy nie brały. Prawdą jest zaś, że obecnie w ogóle jest więcej ciąż mnogich niż np. 30 lat temu. Ma to też związek z wiekiem kobiet - im starsza, tym częściej ciąża mnoga. A kobiety stosujące antykoncepcję później zostają matkami.

2. nie ma tu jednej opinii. Co rok to prorok, a co lekarz to inna opinia.
Z tym pogrubionym się trochę nie zgodzę. Tu bardziej chodzi o to, że coraz więcej kobiet ma problemy z zajściem w ciążę i muszą być stymulowane co może doprowadzić do wykształcenia więcej niż jednego pęcherzyka dominującego - z czego może pojawić się ciąża mnoga.

Co do większych szans na zajście w ciążę po tabletkach to jest taka opinia. Lekarze nawet czasem specjalnie przepisują kurację 3 miesięczną tabletkami aby na chwilę uśpić jajniki, co po skończonej kuracji prowadzi do hiperowulacji i wtedy ciąża mnoga może się pojawić ale reguły nie ma.

A z kwasem foliowym też chyba nie ma jakiegoś konkretnego okresu. Wiele jest dziewczyn, które zaczynają brać dopiero jak dowiedzą się o swojej ciąży i nic złego się nie dzieje. Zależy pewnie od organizmu kobiety.
__________________
Twory - powrót do życia - kilka dłubanek
Zaproszenia - odkurzamy wątek - zaproszenia na Chrzest
mezaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 21:23   #4
lubiecukierki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 579
Dot.: Ciąża tuż po odstawieniu tabletek - pytania

Z moją kolezanką bylo tak,ze odstawiła tabletki i natychmiast zaszla w ciąze.Dodam ,ze blizniaczą.I nie wiem jaki to ma związek z tabletkami,ale u niej w rodzinie tez blizniaki się pojawialy.Z reguly kobiety jak się dowiadują,ze są w ciązy to wtedy zaczynają łykać folik i nic złego się nie dzieje.
lubiecukierki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 21:35   #5
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Ciąża tuż po odstawieniu tabletek - pytania

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Z tym pogrubionym się trochę nie zgodzę. Tu bardziej chodzi o to, że coraz więcej kobiet ma problemy z zajściem w ciążę i muszą być stymulowane co może doprowadzić do wykształcenia więcej niż jednego pęcherzyka dominującego - z czego może pojawić się ciąża mnoga.
stymulacja hormonalna to już osobna bajka...
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 23:38   #6
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Ciąża tuż po odstawieniu tabletek - pytania

1. Tak
2. Różnie


---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:37 ----------

Cytat:
Co do większych szans na zajście w ciążę po tabletkach to jest taka opinia. Lekarze nawet czasem specjalnie przepisują kurację 3 miesięczną tabletkami aby na chwilę uśpić jajniki, co po skończonej kuracji prowadzi do hiperowulacji i wtedy ciąża mnoga może się pojawić ale reguły nie ma.
otóż to
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 14:20   #7
Marika27
Raczkowanie
 
Avatar Marika27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 299
Dot.: Ciąża tuż po odstawieniu tabletek - pytania

Cytat:
Napisane przez mezaga Pokaż wiadomość
Co do większych szans na zajście w ciążę po tabletkach to jest taka opinia. Lekarze nawet czasem specjalnie przepisują kurację 3 miesięczną tabletkami aby na chwilę uśpić jajniki, co po skończonej kuracji prowadzi do hiperowulacji i wtedy ciąża mnoga może się pojawić ale reguły nie ma.
Fakt. Czasem lekarz ginekolog zapisuje tabletki na 3 miesiące, aby uruchomić owulację. Miałam problem z zajściem w ciąże i lekarz specjalista zapisał mi 3 miesięczną kurację tabletkami antykoncepcyjnymi (brałam Diane - dla uściślenia) i zaraz w pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek ( w dniu 14 i 16 - tym cyklu) miały być starania...i zaszłam w ciąże (pojedyńczą).

Co do kwasu foliowego to zaczełam przyjmować dopiero wtedy, kiedy już wiedziałam, że jestem w ciąży.
Marika27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-08, 22:28   #8
daphne81
Wtajemniczenie
 
Avatar daphne81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 331
GG do daphne81
Dot.: Ciąża tuż po odstawieniu tabletek - pytania

To ja napiszę tak - włąśnie niecały miesiąc temu zostałam ciacią bliźniaków - dwukosmówkowych, dwujajowych. Ich mamusia od razu po odstawieniu tabletek zaszła w ciążę i choć lekarz zapewniał, że bliźniaków nie będzie bo w rodzinie ich nie było to jednak są Mam również znajomą, która także zaraz po tabletkach anty zaszła w ciążę - też bliźniaczą dwujajową - w tej chwili dziewczynki maja około 5 lat

A z opowiadań znam jeszcze więcej takich przypadków i racja, ze po odstawieniu t. anty jajniki zaczynaja pracowac jak szalone i często zdarzaja sie ciaże bliźniacze.

Co do kwasu - ja odczekałam równo 6 miesięcy po odstawieniu tabletek anty - kwas brałam ze 3 miesiące wcześniej w ciążę zaszłam za pierwszą próbą dbałam o siebie jak mogłam a córkę urodziłam o równe 2 miesiące szybciej...
__________________
12 luty 2008
narodziny mojej cudownej córeczki Sashy


daphne81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 23:13   #9
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Ciąża tuż po odstawieniu tabletek - pytania

Moja znajoma zaszła w ciążę bliźniaczą w trakcie przyjmowania zastrzyków hormonalnych, znaczy się - walnęła się w obliczeniach i przyjęła dawkę z opóźnieniem
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-08, 23:34   #10
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Ciąża tuż po odstawieniu tabletek - pytania

Co do 1. to pytałam się kiedyś gine i powiedziała mi, że owszem, dawniej tak było, ale teraz są inne tabletki i zdarza sie, wiadomo, ale nie ma jakiejsc regóły czy coś i odnotowuje sie o wiele mniej przypadków ciąży bliźniaczej niż kiedyś po braniu tabsów anty...
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 18:05   #11
skalanka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 3
Dot.: Ciąża tuż po odstawieniu tabletek - pytania

Witam Was moje drogie Jestem nową forumowiczką i mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do Waszego grona
Od razu zwrócę się do Was z taką sprawą - po ok 2-3 latach we wtorek wzięłam ostatnią tabletkę Cilestu, w sobotę pojawiła się @ i chciałabym żebyście mi powiedziały:
1)kiedy wystąpi owulacja - czy liczyć tak jak wcześniej, po ok14-15 dniach? Bo czytałam w wątkach, że ponoć po odstawieniu tabletek owulacja się wydłuża...

2) Ile mniej więcej trwa ten wzmożony okres zajścia w ciążę od momentu odstawienia tabletek?

3) Czy muszę czekać na owulację, czy teraz przez cały czas jest szansa na poczęcie fasolki bez względu na dzień cyklu?

Przepraszam, że tak Was zasypuję pytaniami, ale niestety czas mnie nagli, bo mój facet mieszka za granicą i widzimy się tylko kilka dni w miesiącu i nie wiem KIEDY LECIEĆ ŻEBY MIEĆ NAJWIĘKSZĄ SZANSĘ
Pozdrawiam
skalanka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:03.