Przepis na łososia wedzonego! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-09, 18:42   #1
Viktra
Raczkowanie
 
Avatar Viktra
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 169
Wink

Przepis na łososia wedzonego!


Witam Was! Potrzebuje smaczny przepis na sałatke z łososiem wędzonym lub makaron Macie może jakies ciekawe przepisy?
Viktra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 12:44   #2
nekta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 226
Dot.: Przepis na łososia wedzonego!

Ja mam świetny patent na makaron z wedzonym łososiem - robi się błyskawicznie, wg przepisu z tego bloga:
http://www.ongotuje.pl/2012/01/makar...ie-lososiowym/
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
nekta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 13:04   #3
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Przepis na łososia wedzonego!

Do wedzonego lososia swietnie pasuja suszone pomidory z oliwy albo swieze pomidory bez pestek i bez skorki kapary i szparagi. Znam jedynie przepis na tarte z wedzonym lososiem albo zupe lososiowa na mleku.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 21:20   #4
Asia31
Zakorzenienie
 
Avatar Asia31
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 3 827
Dot.: Przepis na łososia wedzonego!

A ja uwielbiam lososia przekladanego.Pyszny i wszystkim smakuje.5 jajek na twardo-obrac i pokroic w kostke.Przeloz na polmisku jako 1 warstwe.Lososia rozdrobnij i uloz na jajkach.Przygotuj sos-z majonezu,smietany i koperku(3lyzki majonezu,4 lyzki smietany i galazka koperku)Sosem polac lososia tak,aby ten caly byl przykryty.Wierzch posypac pokrojonym szczypiorkiem.
__________________
co nas nie zabije to nas wzmocni



MILEGO DNIA
Asia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 16:46   #5
GlamRockLady
Raczkowanie
 
Avatar GlamRockLady
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 248
Dot.: Przepis na łososia wedzonego!

Ja robię szybki makaron z lososiem wędzonym. Podsmażam pokrojonego w kostkę łososia, dodaje puszkę pomidorów, przyprawiam do smaku sól pieprz chili zielona pietruszka albo oregano/bazylia i dusze kilka minut, wrzucam do sosu ugotowany al dente makaron, mieszam i na talerz
GlamRockLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 17:05   #6
Malinki13
Rozeznanie
 
Avatar Malinki13
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: zaczarowana kraina
Wiadomości: 515
Dot.: Przepis na łososia wedzonego!

Ja robię pyszną sałatkę. Ziemniaki gotuje w mundurkach, obieram, kroje w kostkę do tego cebula drobno posiekana, natka pietruszki, sól, pieprz, łosoś wędzony, majonez (można opcjonalnie wymieszać pół na pół z jogurtem greckim). Jest pyszna
__________________
Malinki13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-11, 20:05   #7
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Przepis na łososia wedzonego!

Łosoś jest przepyszny i uwielbiam zarówno wędzonego, jak i takiego z piekarnika robionego w folii

Poniżej fajny przepis na przystawkę lub kolację:

W misce wymieszać mąkę, proszek do pieczenia, drobno pokrojony cienki szczypiorek, cienko pokrojone kawałki grubego szczypiorku z dymką i dużą szczyptę soli. Dodać mleko i całość miksować na małych obrotach. Dodać lekko roztrzepane jajka i masło, całość ponownie zmiksować (ciasto ma być gęste). Doprawić pieprzem cytrynowym.
Rozgrzać patelnię z powłoką nieprzywieralną i na rozgrzaną kłaść po łyżce stołowej ciasta. Smażyć dopóki na naleśniku nie pojawią się małe dziurki, wtedy odwrócić naleśnik na drugą stronę i smażyć jeszcze chwilę, aż naleśnik będzie lekko brązowy (słowo złoty wydało mi się jakieś takie nieodpowiednie). Wysmażyć całe ciasto, naleśniki odkładać na duży talerz.
Creme fraiche wymieszać z sokiem z cytryny i kaparami, dodać połowę porcji koperku. Na talerz położyć dwa naleśniki, na wierzchu każdego położyć kawałek łososia i dodać sos. Całość posypać koperkiem.

Polecam! i Smacznego!

źródło: http://pl.point.fm/kuchnia/przepisy/...e-fraiche.html


PS: jadłam też kiedyś placki ziemniaczane z łososiem i śmietanką
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-12, 10:24   #8
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Przepis na łososia wedzonego!

A ja właśnie mam łososia ze zbliżającym się terminem, więc wymyśliłam na śniadanie jajecznicę z łososiem 2 jajka, 50 g wędzonego łososia, pół pomidora, 2 plastry żółtego sera, a do smaku ziarna słonecznika i lnu (niekoniecznie). Podsmażasz łososia z pomidorem, następnie pestki i ser z jajkami. Ja lubię dobrze ścięte. Można też się pobawić z omletem
I dodam, że łosoś wędzony jest tak dobry, że pasuje z wieloma rzeczami. Możesz zrobić nawet zwykłą zapiekankę z makaronem np. kokardki, łosoś w kawałki, warzywa takie jak lubisz (ja mogłabym łososia jeść z wszystkim chyba, no może oprócz papryki), sos beszamelowy + ser żółty/mozzarella. 1 warstwa makaron al dente, na to trochę sosu beszamelowego, na to warzywa + łosoś, na wierzch reszta sosu + ser. Możesz dodać przyprawy, takie jak lubisz.
Ogólnie z makaronami to można naprawdę pokombinować, z łososiem wędzonym również
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-12, 20:13   #9
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Przepis na łososia wedzonego!

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
A ja właśnie mam łososia ze zbliżającym się terminem, więc wymyśliłam na śniadanie jajecznicę z łososiem 2 jajka, 50 g wędzonego łososia, pół pomidora, 2 plastry żółtego sera, a do smaku ziarna słonecznika i lnu (niekoniecznie). Podsmażasz łososia z pomidorem, następnie pestki i ser z jajkami. Ja lubię dobrze ścięte. Można też się pobawić z omletem
I dodam, że łosoś wędzony jest tak dobry, że pasuje z wieloma rzeczami. Możesz zrobić nawet zwykłą zapiekankę z makaronem np. kokardki, łosoś w kawałki, warzywa takie jak lubisz (ja mogłabym łososia jeść z wszystkim chyba, no może oprócz papryki), sos beszamelowy + ser żółty/mozzarella. 1 warstwa makaron al dente, na to trochę sosu beszamelowego, na to warzywa + łosoś, na wierzch reszta sosu + ser. Możesz dodać przyprawy, takie jak lubisz.
Ogólnie z makaronami to można naprawdę pokombinować, z łososiem wędzonym również
Jajkownica z łosiem? Musi być cudownie, bo to dwie ulubione rzeczy w mojej kuchni!!! Dziękuję za podpowiedź, bo do tej pory moim faworytem były właśnie powyższe placki
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 14:36   #10
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Przepis na łososia wedzonego!

Cytat:
Napisane przez Dorotii83 Pokaż wiadomość
Jajkownica z łosiem? Musi być cudownie, bo to dwie ulubione rzeczy w mojej kuchni!!! Dziękuję za podpowiedź, bo do tej pory moim faworytem były właśnie powyższe placki
Si, można zrobić omlet, jajeczniczkę, cokolwiek lubisz. Jest pyszna I dodawać w sumie też możesz to, co lubisz.
---
A wczoraj na kolację idąc za ciosem zrobiłam omleta! 4 jaja wiejskie, szczypta soli, pieprzu i pół łyżki mąki (asekuracyjnie), odrobinę masełka. Musisz rozbrzechtać jaja i doprawione wylać na patelnię. Ok. 5 minut smażysz omleta, można przewrócić, ja po prostu wrzuciłam na nie do końca ścięte jajko 100 gr wędzonego łososia i ok 20 gr pomidorka pokrojnego w kostkę. "złamałam" omlet na pół i podsmażyłam po obu stronach po ok 1 minucie z każdej strony. Porcja na 2 głodne osoby, jadłyśmy z keczupem z Włocławka (najlepszy!)

Edytowane przez 201705250955
Czas edycji: 2012-02-16 o 01:14
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 20:29   #11
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Przepis na łososia wedzonego!

Aaaa Jajka + Łosoś =

Jajko sadzone z łososiem

Na patelni rozpuścić pół łyżki masła, położyć plasterek wędzonego łososia, na który od razu wbić jajko. Smażyć na małym ogniu, aż jajko się zetnie. W połowie smażenia można przykryć patelnię przykrywką, co przyspieszy cały proces.

źródło: aplikacja point.fm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg jajko.jpg (12,9 KB, 19 załadowań)
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:52.