Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :) - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-20, 09:36   #571
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Ja namowilam cala rodzine i znajomych zeby podatek dali na chora na bialaczke Ize z mojego miasta rodzinnego. A ubrania, zabawki,ksiazki itp zawoza regularnie do sierocinca w tymze miescie, przedtem poddawali na pck skad byly...rozkradane ;/ z takich pojemnikow, normalnie lusdzie sie tam wlamywali.
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 09:46   #572
ilios
PIP.
 
Avatar ilios
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19 192
GG do ilios
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

[ja to w ogole kiedys mialam mega klotnie z eko-kolezankami, bo powiedzialam, ze nie rozumiem akcji na facebooku itp gdzie zbiera sie jakies kilka tysiecy na ratowanie znalezionego, chorego, bezdomnego kociaka, ktorego potem nie wiadomo czy ktos przygarnie i, ze moim zdaniem takie cierpiace zwierze lepiej uspic i oszczedzic mu cierpienia niz robic srylion operacji, implantow i Bog wie czego.

zeby nie bylo - jak moj krolik czy pies byly chore to wydalismy na ich operacje mnostwo kasy i z kazdej kasy bym wyskoczyla, bo je kocham jak nie wiem co mam tez Kotę przygarnieta z ulicy - wiec nie jest tak, ze jestem jakims czlowiekiem, ktory nienawidzi zwierzat, wrecz przeciwnie..... ale uwazam, ze wszystko powinno miec swoje granice...]
ilios jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 09:58   #573
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Cytat:
Napisane przez ilios Pokaż wiadomość
[ja to w ogole kiedys mialam mega klotnie z eko-kolezankami, bo powiedzialam, ze nie rozumiem akcji na facebooku itp gdzie zbiera sie jakies kilka tysiecy na ratowanie znalezionego, chorego, bezdomnego kociaka, ktorego potem nie wiadomo czy ktos przygarnie i, ze moim zdaniem takie cierpiace zwierze lepiej uspic i oszczedzic mu cierpienia niz robic srylion operacji, implantow i Bog wie czego.
Dokladnie. To glupota. Ladowanie kasy w niewiadomo kogo niewiadomo gdzie. Ciekawe czy ktos PITa wypelnil . Ile bylo akcji, ze ludzie zostali oszukani bo wplacali kase na przypadkowe konta, ktore ze zwierzetami nawet powiazane nie byly.



Naprawde nie rozumiem tej fascynacji zwierzetami i pomoca dla nich. Czasami mam wrazenie, ze ludzi majacy hopla na punkcie zwierzat wcale nie mysla. Nawet jak komus brak rozumu?/serca? i wybiera zwierze zamiast czlowieka to powinien myslec przyszlosciowo. Gdy komus urodzi sie chore dziecko to czy chcialby, abym zamiast pomoc jemu dziecku wybrala fundacje wspierajaca biedronki. Zapewne nie.
Niestety wielu ludzi o tym nie mysli i wiedza, ze napewno ktos (np taki frajer jak ja) pomoze jego dziecku. Sam wiec dalej wspiera zwierzatka i ma w dupie innych ludzi.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2012-06-20 o 10:00
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 10:55   #574
Solciuchna
Zakorzenienie
 
Avatar Solciuchna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 9 673
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Mi się wydaje, że nie chodzi o to, że to jest trendy, ale o to, że zwierzęta są bardziej bezbronne od ludzi, one są zdane na łaskę ludzi. Często też można usłyszeć, że są lepsze od ludzi.

Nie jestem jakimś eko-maniakiem, nie stoję po żadnej stronie, ale zastanawia mnie jedno. Jak pisze Ilios - po co zwierzę ma przechodzić srylion operacji i się męczyć, dlaczego go nie uśpić- czemu tak o człowieku nikt nie napisze? Człowiekowi zawsze trzeba ratować życie, a zwierzę to już można uśpić
Solciuchna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 10:59   #575
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Co do w/w tematu uważam, że nie warto tak wszystkich oceniać i wartościować.

Każdy działa według własnego sumienia i serca. Fajnie by było, żeby każdy działał, na rzecz istot słabszych, ale ludzie są różni, różne wynieśli wychowanie i nie każdy chce się tym zajmować. I warto to zaakceptować.
Każdy z nas ma prawo wyboru.

Dla mnie osobiście zwierzęta są ważne i staram się pomagać. Ludziom potrzebującym też - tylko tutaj nie jestem zwolenniczką dawania gotówki za każdym razem. Wiele lat działałam jako wolontariuszka w różnych organizacjach pozarządowych. Wolę ludziom pomagać w inny sposób niż poprzez dawanie gotówki - np. poprowadzić jakieś zajęcia pedagogiczne dla dzieci.
Współorganizowałam też koncerty, czy imprezy muzyczne DIY, z których pieniądze były przeznaczone na operację dla znajomych.
To jest jednak mój prywatny stosunek do różnego typu działań.

Jeśli daje kasę to wiadomo, że jako osoba w miarę roztropna sprawdzam wiarygodność osób/organizacji przed przelaniem im pieniędzy. Tak samo, jak robię to, gdy dokonuje zakupów w necie

Co ciekawe, stosunek do zwierząt wywodzi się często z pochodzenia. Dla ludzi z miasta (żyjącego w nim od pokoleń) zwierzę żyjące w domu i traktowane jak domownik jest bardziej oczywiste niż dla ludzi żyjących na wsi, gdzie zwierzę zazwyczaj traktowane jest jako materiał eksploatacyjny (zwierzęta hodowlane), a koty czy psy służą człowiekowi, a nie są ich "partnerem" (tzw. pilnowanie obejścia, łapanie myszy).
To nie jest ocena typu lepszy/gorszy, tylko próba wyjaśnienia zjawiska.

Reasumując, ja cieszę się, gdy ludzie (zwłaszcza młodzi) przejawiają jakiekolwiek formy aktywności i chcą działać na rzecz innych/słabszych. Blogi i portale społecznościowe to fajna ścieżka, adekwatna do dzisiejszych czasów. Przejaw samej tej aktywności jest już dla mnie wartościowy.

Cytat:
Napisane przez MissScareAll Pokaż wiadomość
Dziewczyny, myślę, że warto wejść i się dołączyć : KLIK

Jak dla mnie to cudowna akcja.
Cytat:
Napisane przez elizabarbara Pokaż wiadomość
Jak ja uwielbiam takie akcje
Oczywiscie ze dołącze ))
cieszę się, że ludzie organizują taki akcje - na pewno pomogę
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:01   #576
ilios
PIP.
 
Avatar ilios
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19 192
GG do ilios
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że nie chodzi o to, że to jest trendy, ale o to, że zwierzęta są bardziej bezbronne od ludzi, one są zdane na łaskę ludzi. Często też można usłyszeć, że są lepsze od ludzi.

Nie jestem jakimś eko-maniakiem, nie stoję po żadnej stronie, ale zastanawia mnie jedno. Jak pisze Ilios - po co zwierzę ma przechodzić srylion operacji i się męczyć, dlaczego go nie uśpić- czemu tak o człowieku nikt nie napisze? Człowiekowi zawsze trzeba ratować życie, a zwierzę to już można uśpić
eeee... no ja widze jednak pewna roznice miedzy np moja stara, schorowana babcia, a nowo urodzonym bezdomnym kociakiem z chorymi nerkami, ktory musi przejsc pelno operacji, zeby jako-tako funkcjonowac, a potem i tak nie wiadomo czy ktos go przygarnie czy bedzie siedzial w schronisku....
ilios jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:02   #577
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że nie chodzi o to, że to jest trendy, ale o to, że zwierzęta są bardziej bezbronne od ludzi, one są zdane na łaskę ludzi. Często też można usłyszeć, że są lepsze od ludzi.
Moze i zwierzeta sa bezbronne. Niemniej ja "bronnego" noworodka z wada serca nie widzialam. 5latka z nieuleczalna choroba rowniez.


Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Nie jestem jakimś eko-maniakiem, nie stoję po żadnej stronie, ale zastanawia mnie jedno. Jak pisze Ilios - po co zwierzę ma przechodzić srylion operacji i się męczyć, dlaczego go nie uśpić- czemu tak o człowieku nikt nie napisze? Człowiekowi zawsze trzeba ratować życie, a zwierzę to już można uśpić
I wlasnie takie podejscie i takie poglady mialam na mysli piszac poprzednie posty.

Serio nie wstyd Ci takie rzeczy pisac? Naprawde porownujesz czlowieka do zwierzecia?
Czytalas w ogole co napisalas? Mam nadzieje, ze zadna matka z chorym dzieciakiem walczacym o zycie tego nie przeczyta .

Kurcze, jak czytam takie posty jak Twoj to az mam ochote te swoje biedronki wesprzec.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 11:03   #578
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Cytat:
Napisane przez Solciuchna Pokaż wiadomość
Nie jestem jakimś eko-maniakiem, nie stoję po żadnej stronie, ale zastanawia mnie jedno. Jak pisze Ilios - po co zwierzę ma przechodzić srylion operacji i się męczyć, dlaczego go nie uśpić- czemu tak o człowieku nikt nie napisze? Człowiekowi zawsze trzeba ratować życie, a zwierzę to już można uśpić
trafne spostrzeżenie

Bardzo bym chciała żebyśmy teraz nie oceniały/wyceniały czyje życie i zdrowie jest bardziej wartościowe - każdy ma swoje sumienie i niech według niego działa.
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:09   #579
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
Co ciekawe, stosunek do zwierząt wywodzi się często z pochodzenia. Dla ludzi z miasta (żyjącego w nim od pokoleń) zwierzę żyjące w domu i traktowane jak domownik jest bardziej oczywiste niż dla ludzi żyjących na wsi, gdzie zwierzę zazwyczaj traktowane jest jako materiał eksploatacyjny (zwierzęta hodowlane), a koty czy psy służą człowiekowi, a nie są ich "partnerem" (tzw. pilnowanie obejścia, łapanie myszy).
To nie jest ocena typu lepszy/gorszy, tylko próba wyjaśnienia zjawiska.
Pozostaje wiec mi tylko przyklasnac mieszkancom wsi i cieszyc sie, ze chociaz oni cenia bardziej czlowieka niz zwierze .

A mowiac powaznie wychowalam sie w miescie, na wsi moze ze dwa razy w zyciu bylam.
Nie sadze wiec, aby "to" lezalo w pochodzeniu. Nie sadze tez, aby "to" lezalo w wychowaniu. Sama mialam kiepskich rodzicow. Niemniej od dziecka wiedzialam, ze jak widze placzaca dziewczynke i placzacego kotka to trzeba wybrac dziewczynke .

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2012-06-20 o 11:10
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:10   #580
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

James, nie jesteś bogiem, żeby osądzać i mówić ludziom co jest właściwe a co nie. Jeśli ktoś jest wierzący - to będzie miał wg wiary swoją ocenę po śmierci, jeśli niewierzący to inną (lub nie).

Możesz napisać, że Ty masz inne zdanie i inne podejście do takich spraw, ale nie wiem jakbyś się wysilała, to inni ludzie nie zaczną myśleć, tak jak Ty byś tego chciała. Moim zdaniem byłoby Ci łatwiej, gdybyś to zaakceptowała. Na tym tez polega dyskusja. Na słuchaniu innych, a nie mówieniu im, że są głupi/głupsi bo nie myślą tak jak Ty.
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:16   #581
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
James, nie jesteś bogiem, żeby osądzać i mówić ludziom co jest właściwe a co nie. Jeśli ktoś jest wierzący - to będzie miał wg wiary swoją ocenę po śmierci, jeśli niewierzący to inną (lub nie).

Możesz napisać, że Ty masz inne zdanie i inne podejście do takich spraw, ale nie wiem jakbyś się wysilała, to inni ludzie nie zaczną myśleć, tak jak Ty byś tego chciała. Moim zdaniem byłoby Ci łatwiej, gdybyś to zaakceptowała. Na tym tez polega dyskusja. Na słuchaniu innych, a nie mówieniu im, że są głupi/głupsi bo nie myślą tak jak Ty.
Ale ja nikomu nie kaze zmieniac zdania. Ja po prostu nie rozumiem jak takie zdanie mozna miec. To roznica.


Dla mnie to po prostu nienormalne i tyle. Pare razy organizowalam rozne akcje dla chorych dzieci. W pale sie nie miesci ile takich dzieci chorych jest. Tym bardziej, ze choroby przerozne i az ciezko bylo sie zdecydowac, ktorego malucha wesprzec. Czulam sie po prostu strasznie. Musialam wybrac dzieciaka, ktoremu pomoge a nie wiedzialam nawet jak mam wybrac.

Po prostu przykro mi sie robi na mysl, ze niektore z tych dzieci umra bo nie otrzymaja potrzebnej im pomocy, bo ktos woli kotki .


Zastanawiam sie czy te wszystkie wspierajace kotki beda dalej za kotkami, gdy same beda mialy na rekach umierajacego malucha...
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 11:19   #582
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
James, nie jesteś bogiem, żeby osądzać i mówić ludziom co jest właściwe a co nie. Jeśli ktoś jest wierzący - to będzie miał wg wiary swoją ocenę po śmierci, jeśli niewierzący to inną (lub nie).

Możesz napisać, że Ty masz inne zdanie i inne podejście do takich spraw, ale nie wiem jakbyś się wysilała, to inni ludzie nie zaczną myśleć, tak jak Ty byś tego chciała. Moim zdaniem byłoby Ci łatwiej, gdybyś to zaakceptowała. Na tym tez polega dyskusja. Na słuchaniu innych, a nie mówieniu im, że są głupi/głupsi bo nie myślą tak jak Ty.
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:23   #583
ilios
PIP.
 
Avatar ilios
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 19 192
GG do ilios
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34814949]Pozostaje wiec mi tylko przyklasnac mieszkancom wsi i cieszyc sie, ze chociaz oni cenia bardziej czlowieka niz zwierze .

A mowiac powaznie wychowalam sie w miescie, na wsi moze ze dwa razy w zyciu bylam.
Nie sadze wiec, aby "to" lezalo w pochodzeniu. Nie sadze tez, aby "to" lezalo w wychowaniu. Sama mialam kiepskich rodzicow. Niemniej od dziecka wiedzialam, ze jak widze placzaca dziewczynke i placzacego kotka to trzeba wybrac dziewczynke .[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
James, nie jesteś bogiem, żeby osądzać i mówić ludziom co jest właściwe a co nie. Jeśli ktoś jest wierzący - to będzie miał wg wiary swoją ocenę po śmierci, jeśli niewierzący to inną (lub nie).

Możesz napisać, że Ty masz inne zdanie i inne podejście do takich spraw, ale nie wiem jakbyś się wysilała, to inni ludzie nie zaczną myśleć, tak jak Ty byś tego chciała. Moim zdaniem byłoby Ci łatwiej, gdybyś to zaakceptowała. Na tym tez polega dyskusja. Na słuchaniu innych, a nie mówieniu im, że są głupi/głupsi bo nie myślą tak jak Ty.
ja tez miastowe dziewcze

i nie chodzi mi tu o to, zeby kogos przekonywac do swoich racji czy mowic jak ma myslec...

a stwierdzenie, ze zwierzeta sa lepsze od ludzi, to stalo sie juz tak wytartym sloganem pustym, ze nie ogarniam jak jeszcze mozna nim cos tlumaczyc.
obiektywnie patrzac, to najlepsze sa roslinki, bo jednak w wiekszosci nie krzywdza nikogo [no chyba, ze rosiczka, albo pokrzywa ]

w wielu krajach dozwolona jest juz eutanazja - zeby ulzyc ludziom w cierpieniu.

wartosciowanie zycia ludzkiego i zwierzecego to juz zupelnie inna sprawa jest - i osobista. niemniej ja nadal uparcie nie rozumiem tego, ze organizuje sie zbiorki na ratowanie zwierzaka, ktorego najprawdopodobniej i tak nikt nie przygarnie, bo chory, zwierzaka, ktory w naturze nie mialby zadnych szans na przezycie i ktorego matka - ten "lepszy od ludzi zwierzak" bez mrugniecia okiem w zwiazku z tym by porzucila. a ludzie biora to male umeczone cialko i jeszcze bardziej je drecza - po co?
ilios jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:24   #584
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

James co robisz na tym wątku? Nie używaj żadnych kosmetyków. Będziesz miała dzięki temu więcej pieniędzy na ratowanie dzieci, no bo chyba w głowie się nie mieści żebyś wybrała zakup podkładu a nie wsparcie biednego umierającego dziecka


Ja jestem zdania, żeby każdy robił ze swoimi pieniędzmi co mu się podoba- ktoś ratuje dzieci-super; pieski-super; biedronki-też fajnie. Cieszmy się z tego że są ludzie którzy się angażują i chcą pomagać w jakikolwiek sposób i komukolwiek. Nie jest to wątek do dyskutowania o tym komu się powinno pomagać a komu nie.

Edytowane przez kevschaa
Czas edycji: 2012-06-20 o 11:25
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:25   #585
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Cytat:
Napisane przez ilios Pokaż wiadomość
a ludzie biora to male umeczone cialko i jeszcze bardziej je drecza - po co?
No jak to po co? Aby pokazac jacy z nich dobrzy ludzie; humanitarni, szlachetni, o dobrym sercu .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:27   #586
ineczka7
Zadomowienie
 
Avatar ineczka7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 784
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34815131]
Po prostu przykro mi sie robi na mysl, ze niektore z tych dzieci umra bo nie otrzymaja potrzebnej im pomocy, bo ktos woli kotki .
[/QUOTE]

całe szczęście nie Ty decydujesz o tym, komu kto woli pomagać.
Zawsze (!) znajdzie się przypadek cięższy, bardziej chwytający za serce. Jesteś w stanie wartościować czy lepiej pomóc cierpiącej babci, cierpiącemu dzieciakowi czy cierpiącej ciężarnej albo cierpiącemu mężczyźnie w sile wieku? Ja nie jestem. I nie jestem w stanie zrobić podobnego wartościowania między człowiekiem a zwierzęciem.

Świetnie dla Ciebie, że czujesz się nadgatunkiem, to urocze .
A ludzie niech po prostu pomagają tam, gdzie chcą i mogą pomóc, w zgodzie ze swoimi sercami.
ineczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:27   #587
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
James co robisz na tym wątku? Nie używaj żadnych kosmetyków. Będziesz miała dzięki temu więcej pieniędzy na ratowanie dzieci, no bo chyba w głowie się nie mieści żebyś wybrała zakup podkładu a nie wsparcie biednego umierającego dziecka
Rozumiem, ze glupszego argumentu to fabryka nie dala?

Serio, chcesz ze mna dyskutowac? Okej. Wysil sie jednak nieco.


Domyslam sie, ze Twoja uwaga miala byc zlosliwa. Przez to, ze jest jednak slaba merytorycznie troche Ci nie wyszlo. Nie poddawaj sie jednak. Dzis musze caly dzien na kompie cos pisac, wiec bede sprawdzac jak Ci idzie .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:27   #588
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34814949]Pozostaje wiec mi tylko przyklasnac mieszkancom wsi i cieszyc sie, ze chociaz oni cenia bardziej czlowieka niz zwierze .

A mowiac powaznie wychowalam sie w miescie, na wsi moze ze dwa razy w zyciu bylam.
Nie sadze wiec, aby "to" lezalo w pochodzeniu. Nie sadze tez, aby "to" lezalo w wychowaniu. Sama mialam kiepskich rodzicow. Niemniej od dziecka wiedzialam, ze jak widze placzaca dziewczynke i placzacego kotka to trzeba wybrac dziewczynke .[/QUOTE]
za dziecko przede wszystkim odpowiedzialni sa jego rodzice - Ty (czy ja) nie naprawisz/naprawimy losów dziecka - możesz pomóc mu w danej chwili. Wybierałaś między tym, co dla Ciebie najważniejsze.
Ja na szczęście jeszcze nigdy nie byłam postawiona przed takim wyborem I nigdy nie będę zarzekać się co bym zrobiła, dopóki nie znajdę się w danej sytuacji.

Wiele zależy od wychowania (danej religii) i doświadczeń z dzieciństwa - skoro Twoi rodzice nie byli dla Ciebie wystarczająco dobrzy - pewnie teraz Ty starasz się być lepszą dla innych dzieci, jesli widzisz pokrzywdzone.

Każdy z nas ma swoje doświadczenia z dzieciństwa i przekłada je potem na dorosłe zycie. Sęk w tym, że te doświadczenia mamy rozne. I nie oznacza to, że jeden jest lepszy, a drugi gorszy.
Najważniejsze wg mnie jest to, żeby każdy z nas starał się jak może najbardziej Jedni wspomagają chore dzieci, inni starców, trzeci - koty. Najważniejsze, że pomagają.

P.S. Co do chorób dziecięcych mam duże doświadczenie - połowę swojego życia w dzieciństwie spędziłam w szpitalach i do tej pory wloką się za mną konsekwencje nieudanych operacji (pomyłki lekarskiej, i nie - nie mogę nikogo podać do sądu - sprawa jest za stara). Czasem trzeba się z czymś pogodzić i skupić energię na tym co możliwe do osiągnięcia.
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:29   #589
ineczka7
Zadomowienie
 
Avatar ineczka7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 784
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Cytat:
Napisane przez ilios Pokaż wiadomość
wartosciowanie zycia ludzkiego i zwierzecego to juz zupelnie inna sprawa jest - i osobista. niemniej ja nadal uparcie nie rozumiem tego, ze organizuje sie zbiorki na ratowanie zwierzaka, ktorego najprawdopodobniej i tak nikt nie przygarnie, bo chory, zwierzaka, ktory w naturze nie mialby zadnych szans na przezycie i ktorego matka - ten "lepszy od ludzi zwierzak" bez mrugniecia okiem w zwiazku z tym by porzucila. a ludzie biora to male umeczone cialko i jeszcze bardziej je drecza - po co?
wstaw sobie w tym wywodzie za "zwierzaka" słowa "ciężko chorego noworodka".
ineczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-20, 11:33   #590
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Cytat:
Napisane przez ilios Pokaż wiadomość
wartosciowanie zycia ludzkiego i zwierzecego to juz zupelnie inna sprawa jest - i osobista. niemniej ja nadal uparcie nie rozumiem tego, ze organizuje sie zbiorki na ratowanie zwierzaka, ktorego najprawdopodobniej i tak nikt nie przygarnie, bo chory, zwierzaka, ktory w naturze nie mialby zadnych szans na przezycie i ktorego matka - ten "lepszy od ludzi zwierzak" bez mrugniecia okiem w zwiazku z tym by porzucila. a ludzie biora to male umeczone cialko i jeszcze bardziej je drecza - po co?
tylko z tego co zauważyłam (a jesli jestem w błędzie to proszę mnie skorygować) nikt tu nie pisał o tym, że życie zwierzęcia jest bardziej wartościowe od życia ludzkiego

stąd te całe moje wywody - po prostu wrzucono link z fajną akcją

za kilka dni ktoś wrzuci o chorych dzieciach za miesiąc o uchodźcach...
(czy wtedy będziemy dyskutować kto ma większe prawo do życia chore polskie dziecko czy uchodźca czeczeński np.?, może tak być...)
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:33   #591
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34815409]Rozumiem, ze glupszego argumentu to fabryka nie dala?

Serio, chcesz ze mna dyskutowac? Okej. Wysil sie jednak nieco.


Domyslam sie, ze Twoja uwaga miala byc zlosliwa. Przez to, ze jest jednak slaba merytorycznie troche Ci nie wyszlo. Nie poddawaj sie jednak. Dzis musze caly dzien na kompie cos pisac, wiec bede sprawdzac jak Ci idzie .[/QUOTE]


Zastanawiające jest to ,że nie odpowiedziałaś na ten argument tylko wdałaś się w pyskówkę typową dla Ciebie. Siedzę na wizażu już wiele lat, od kilku miesięcy w oczy rzucasz mi się Ty i Twoje wypowiedzi, czasami ciężko się powstrzymać żeby nie skomentować Ciebie i Twojej wszechwiedzy. I nie jestem jedyną osobą która Ci to zarzuca i nie tylko w tym wątku, może powinnaś przemyśleć że skoro wiele osób mówi to samo to coś w tym musi być?

Nie chodzi mi o to żeby się pokłócić czy robić negatywną atmosferę, więc się zaraz nie rzucaj na tego posta. Ja i tak już nie mam zamiaru więcej pisać na ten temat, bo swoje zdanie wyraziłam i nie chcę mi się wdawać w dzikie kłótnie o nic
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:35   #592
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Cytat:
Napisane przez ineczka7 Pokaż wiadomość
całe szczęście nie Ty decydujesz o tym, komu kto woli pomagać.
Zawsze (!) znajdzie się przypadek cięższy, bardziej chwytający za serce. Jesteś w stanie wartościować czy lepiej pomóc cierpiącej babci, cierpiącemu dzieciakowi czy cierpiącej ciężarnej albo cierpiącemu mężczyźnie w sile wieku? Ja nie jestem. I nie jestem w stanie zrobić podobnego wartościowania między człowiekiem a zwierzęciem.

Świetnie dla Ciebie, że czujesz się nadgatunkiem, to urocze .
A ludzie niech po prostu pomagają tam, gdzie chcą i mogą pomóc, w zgodzie ze swoimi sercami.
Chyba Ci sie watki pomylily. Ech, jak to dobrze, ze jest Wizaz i mozna wpasc na nowy watek i powtracac sie nieco. To takie odzwiezajace, co nie?


W dziesjeszych czasach czytanie ze zrozumieniem to jeden z luksusow na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic .
Nie czuje sie nadgatunkiem. Zreszta uwaga ta nieco nie ma sensu w dyskusji, ale nic to. Po prostu wybieranie zwierzat ponad ludzi: ponad Twoja matke, babce, syna itp jest dla mnie niezrozumiale. Fajnie, ze Ty to tak dobrze rozumiesz.

----------------------------------------------

Proponuje zakonczyc juz ten offtop, bo wkracza w nowe, niezname mi jeszcze granice zenady.
Innym linczujacym moja osobe proponuje zajac sie malowaniem paznokci badz inna forma odswiezajacej rozrywki.
Nie wstydze sie swoich pogladow i nigdy nie bede. Jakakolwiem forma marnego wizazowego linczu srednio mnie grzeje.
Uwazam, ze o wspolczesnych ludziach swiadcza ich wybory. Pozostaje tylko przerazic sie i miec nadzieje, ze w radzie czyjejs zdrowotnej tragedii trafi sie na "pro czlowieka" a nie "pro kotka".
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:37   #593
ineczka7
Zadomowienie
 
Avatar ineczka7
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 784
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34815619]Chyba Ci sie watki pomylily. Ech, jak to dobrze, ze jest Wizaz i mozna wpasc na nowy watek i powtracac sie nieco. To takie odzwiezajace, co nie?


W dziesjeszych czasach czytanie ze zrozumieniem to jeden z luksusow na ktory nie kazdy moze sobie pozwolic .
[/QUOTE]
Robisz znowu to, o czym napisała Ci już koleżanka wyżej?

Baw się dobrze - sama ze sobą.
ineczka7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:44   #594
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość

P.S. Co do chorób dziecięcych mam duże doświadczenie - połowę swojego życia w dzieciństwie spędziłam w szpitalach i do tej pory wloką się za mną konsekwencje nieudanych operacji (pomyłki lekarskiej, i nie - nie mogę nikogo podać do sądu - sprawa jest za stara). Czasem trzeba się z czymś pogodzić i skupić energię na tym co możliwe do osiągnięcia.
Przykro mi .
Moj dziadek umarl na skutek takiej wlasnie pomylki. Wiem zatem co czujesz.

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
Zastanawiające jest to ,że nie odpowiedziałaś na ten argument tylko wdałaś się w pyskówkę typową dla Ciebie. Siedzę na wizażu już wiele lat, od kilku miesięcy w oczy rzucasz mi się Ty i Twoje wypowiedzi, czasami ciężko się powstrzymać żeby nie skomentować Ciebie i Twojej wszechwiedzy. I nie jestem jedyną osobą która Ci to zarzuca i nie tylko w tym wątku, może powinnaś przemyśleć że skoro wiele osób mówi to samo to coś w tym musi być?

Nie chodzi mi o to żeby się pokłócić czy robić negatywną atmosferę, więc się zaraz nie rzucaj na tego posta. Ja i tak już nie mam zamiaru więcej pisać na ten temat, bo swoje zdanie wyraziłam i nie chcę mi się wdawać w dzikie kłótnie o nic
Widzisz, piekno tej sytuacji polega na tym, ze Twoje zdanie mnie nie obchodzi. Piekno tej sytuacji polega rowniez na tym, ze moje zdanie Ciebie z kolei nie obchodzi.

Nie zamierzam nikogo przepraszac za to, ze mam wlasne zdanie. Srednio mnie grzeje fakt, iz kogos bulwersuje, ze uwazam stawianie zwierzat ponad ludzi na dziwaczne. Jako kogos to boli, trudno.
Jesli ktos jednak rzuca mi sie do gardla, przeinaczajac moje zdanie badz wyzlosliwiajac sie jak np Ty to rowniez trudno. Nie obchodzi mnie to. Jesli Tobie sprawila radosc zlosliwa uwaga na temat mojego stanu finansow i moich zakupow to tylko pogratulowac.


btw: proponuje zluzowac nieco z egzaltacja. Ja sie z Toba nie kloce, dyskutuje po prostu z Toba w chlodny, bezemocjonalnym sposob (tak abstrahujac juz to zauwazylam, ze swiat jest pelen nadwrazliwcow: mniej ludzi oburza chamstwo niz totalna obojetnosc). Dla mnie to nie jest pyskowka. Smiac mi sie chce raczej. Nie ma co wiec tego tak przezywac. Naturalnie demokracja jednak jest i nie nikt Ci tego nie broni jesli masz ochote .

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2012-06-20 o 11:46
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 11:56   #595
milka-pilka
Zakorzenienie
 
Avatar milka-pilka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 344
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34815679]Przykro mi .
Moj dziadek umarl na skutek takiej wlasnie pomylki. Wiem zatem co czujesz.[/QUOTE]
dziękuję
przykro mi z powodu Twojego dziadka

rzecz w tym, że dzieciom jest dużo łatwiej zaakceptować pewne rzeczy niż dorosłym - Korczak mówił fajną rzecz "każde dziecko ma prawo do śmierci"
milka-pilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 12:03   #596
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Wypowiem się jako kociara Mam teraz w domu na tymczasie małego kociaka, który przez kilka/kilkanascie dni chodził z wbitym kłoskiem trawy w oko, walka o uratowanie mu oczka i możliwości widzenia w przyszłości będzie mnie pewnie kosztowała kilkaset złotych, które wydam z własnej/Tżeta kieszeni. Nie wydałabtym tych pieniędzy na anonimowe dziecko z prostej przyczyny, że uwazam zupełnie na odwrót, więcej ludzi złoży się na leczenie ludzi, niż zwierząt. Tak wynika z moich doświadczeń. Poza tym uważam, że żyjemy w kraju, gdzie życie zwierząt nie jest szanowane i nie raz i nie dwa ryczałam widząc skrzywdzone przez ludzi bezbronne stworzenie i zrobię wiele, by im ulżyć.

1% zawsze daję na fundacje prozwierzęce. Ale jeśli kogoś to pocieszy mając do wyboru ratowanie życia ludzkiego, czy np kociego, wybrałabym człowieka. (edit: z przytaczanego wątku o pożarze)

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34815131](..)


Zastanawiam sie czy te wszystkie wspierajace kotki beda dalej za kotkami, gdy same beda mialy na rekach umierajacego malucha...[/QUOTE]

Odpowiem jeszcze na to, że nie mnie decydować, na co ludzie chcą wydawać swoje pieniądze, jeśli ktoś zamiast pomóc mojemu potencjalnemu choremu dziecku wspomoże fundację prozwierzecą mam nadzieję, że to zrozumiem i uszanuję.

Edytowane przez Soso
Czas edycji: 2012-06-20 o 12:07 Powód: doprecyzowanie
Soso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 12:03   #597
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość
dziękuję
przykro mi z powodu Twojego dziadka

rzecz w tym, że dzieciom jest dużo łatwiej zaakceptować pewne rzeczy niż dorosłym - Korczak mówił fajną rzecz "każde dziecko ma prawo do śmierci"
Dziekuje. Dziadek byl najfajniejsza osoba, jaka kiedykolwiek poznalam. Byl tez najmadrzejsza osoba, jaka kiedykolwiek znalam. Zawsze pozwalal mi sie obzerac landrynkami w samochodzie.
Byl bardzo chory przed dlugie lata a dzieki lekarzowi umarl na cos zupelnie innego .

Masz racje. Rzecz w tym, ze czesto czyjes zdrowie jest do wygrania. Jest, tylko, ze nie tu. Nasza sluzba zdrowia wola o pomste do nieba. Czesto tez nikt sie za operacje brac nie chce a za granica ktos sie godzi. Dlatego wlasnie ludzie walcza i ja ich rozumiem.
Kiedys dla rozrywki czytalam pare medycznych aktow prawnych i czesto tez bylo tak, ze panstwo pomagalo, ale do pewnego wieku. Refundowalo operacje, ale np tylko do 40 badz 50 roku zycia.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2012-06-20 o 12:05
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 12:27   #598
smash
Zakorzenienie
 
Avatar smash
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 4 456
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Dziewczyny a nie lepiej ta dyskusje przeniesc na plotkowy? Temat z pewnoscia wazny, ale...
Zaczyna się robic nieprzyjemny off top

Ponawiam zatem pytanie kto macal nowa brazowa. Pupe ?

Chodzi mi o bronzer ofc, żeby nie było
__________________
Wiosna 2021 - wątek wymiankowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280876
smash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 12:31   #599
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

Cytat:
Napisane przez smash Pokaż wiadomość
Dziewczyny a nie lepiej ta dyskusje przeniesc na plotkowy? Temat z pewnoscia wazny, ale...
Zaczyna się robic nieprzyjemny off top

Ponawiam zatem pytanie kto macal nowa brazowa. Pupe ?

Chodzi mi o bronzer ofc, żeby nie było
Ja nie macalam.
Tu sa jakies swatche. Moze pomoga .

-----------------------------
Do polnocy promo na makijaz na Feelu (SHAKEUP10 ).
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-20, 12:45   #600
smash
Zakorzenienie
 
Avatar smash
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 4 456
Dot.: Promocje w Douglasie, Sephorze, Marionnaud + OT, część V :)

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34816959]Ja nie macalam.
Tu sa jakies swatche. Moze pomoga .

-----------------------------
Do polnocy promo na makijaz na Feelu (SHAKEUP10 ).[/QUOTE]


A dzięki, dzięki. Tylko ja niestety non parlano italiano
__________________
Wiosna 2021 - wątek wymiankowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280876
smash jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:09.