Akcja: zwężamy pory - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-08-20, 10:35   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Akcja: zwężamy pory



Rozszerzone pory, często mylone z wągrami czy z zamkniętymi zaskórnikami, to przypadłość na ogół tłustej lub mieszanej skóry. Czy istnieją jakieś sposoby na skuteczne pozbycie się problemu? Czy można całkowicie zlikwidować pory?
czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 13:45   #2
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Akcja: zwężamy pory

Zabrakło tu świetnych zwężaczy, takich jak:

- Estee Lauder, Idealist, Pore Minimizing Skin Refinisher

- cała seria Dr. Brandt'a Poreless - moim zdaniem genialna
dr.brandt, Poreless, Purifying Mask (Maseczka oczyszczająca)
dr.brandt, Poreless, Pore Effect (krem oczyszczający)
dr.brandt, Pores No More, Vacuum Cleaner Blackhead Extractor - uwielbiam go

__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 18:00   #3
Ola22P
Przyczajenie
 
Avatar Ola22P
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiadomości: 17
Dot.: Akcja: zwężamy pory

ja tez używam całej serii dr brand i jest rewelacyjna!! polecam
__________________
Ola22P
Ola22P jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 17:07   #4
kapliczka
Przyczajenie
 
Avatar kapliczka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 2
Dot.: Akcja: zwężamy pory

Jeśli chodzi o glinki to szczególnie zielona !!

Edytowane przez kapliczka
Czas edycji: 2010-09-03 o 18:21
kapliczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 19:06   #5
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Akcja: zwężamy pory

Nie chciałabym trafić na kosmetyczkę dla której zaskórnik (wągier) a zaskórnik zamknięty to to samo...
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 10:50   #6
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Akcja: zwężamy pory

A można pokazać na ilustracjach co według was jak wygląda - myślałam że to wszystko to jedno i to samo (mam na myśli zaskórnik vs wągr, bo pory to naturalna rzecz dla skóry)- no ale kosmetyczką nie jestem więc przyda mi się oświecenie. Proszę o to

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2010-08-24 o 10:52
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 12:02   #7
stuuudentka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wraszawa czasem poznan
Wiadomości: 41
Dot.: Akcja: zwężamy pory

a co z mikrodermabrazja, zwęzi troche pory?
stuuudentka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 12:15   #8
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Akcja: zwężamy pory

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
A można pokazać na ilustracjach co według was jak wygląda - myślałam że to wszystko to jedno i to samo (mam na myśli zaskórnik vs wągr, bo pory to naturalna rzecz dla skóry)- no ale kosmetyczką nie jestem więc przyda mi się oświecenie. Proszę o to
zaskórnik a wągier to to samo najprościej mówiąc są to te czarne kropeczki na skórze. Natomiast zaskórniki zamknięte czy też wągry zamknięte są to zablokowane sebum, martwymi komórkami skóry, bakteriami całkowicie zamknięte pory skóry. Nie dochodzi do kontaktu z powietrzem, dlatego maja one kolor biały.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 12:51   #9
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Akcja: zwężamy pory

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
zaskórnik a wągier to to samo najprościej mówiąc są to te czarne kropeczki na skórze. Natomiast zaskórniki zamknięte czy też wągry zamknięte są to zablokowane sebum, martwymi komórkami skóry, bakteriami całkowicie zamknięte pory skóry. Nie dochodzi do kontaktu z powietrzem, dlatego maja one kolor biały.
O właśnie o to mi chodzi czyli jakny tak spojrzeć to ja chyba mam tylko te gorsze, czyli te ciemne plamki i ewentualnie szerokie pory - ale czyste ;/
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-24, 17:19   #10
magdowca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16
Dot.: Akcja: zwężamy pory

A zna może któraś dobre kosmetyki i sposoby na zaskórniki i otwarte pory dla wcale nie tłustej skóry? moja się przesusza, gdy używam preparatów do cery mieszanej i tłustej - ściąga się, swędzi i zaczyna się łuszczyć. a i tak mam mnóstwo wągrów i takich małych, białych pryszczy. już mi ręce opadają i nie wiem co mam z tym zrobić...
magdowca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 09:52   #11
borgiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: Akcja: zwężamy pory

magdowca, radziłabym Ci przejść się do dermatologa. miałam taki sam problem i stosując wszystkie wyszukane i dostępne w drogeriach i aptekach środki tylko pogorszyłam stan swojej skóry. poszłam do dermatologa a on stwierdził, że mam trądzik (mimo, że wyglądało na zwykłe zanieczyszczenie skóry) i to jak to powiedział "trądzik nieźle wychodowany na tych wszystkich preparatach". leczenie zaczął od antybiotyku.
pozdrawiam
borgiel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-25, 11:26   #12
justaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 589
Dot.: Akcja: zwężamy pory

Mi się zaczeły robić duże widoczne pory na czole po tym jak zaczełam brać tabletki skóra się zrobiła tłusta, czy po odstawieniu moja skóra będzie taka jak poprzednio? normalna?
__________________
justaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-25, 15:52   #13
astrid69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1
Dot.: Akcja: zwężamy pory

Jestem posiadaczką raczej mieszanej skóry, z tendencją do trądziku na policzkach, żuchwie i czasami nawet szyi. W "strefie T" mam zazwyczaj tylko wągry i rozszerzone pory. Ostatnio użyłam mus matujący Lirene z serii Design Your Style. przez pierwsze 3-4 dni stosowania był rewelacyjny: skóra przestała mi się świecić, pory się zwężyły, wągry stały się mniej widoczne, trądzik na żuchwie zniknął. ale po 4 dniu zaczęły wyskakiwać mi małe drobne "pryszczyki" na policzkach, żuchwie, na czole. w 6-7 dniu stosowania natężenie owych "pryszczyków" było najsilniejsze, ale potem powoli się zmniejszały, ale krem zdążył mi się skończyć zanim dokończyłam "kuracji". koleżanka mówiła mi, że moja skóra się oczyszcza i muszę po prostu "przeczekać" etap "wysypu", a potem skóra powinna być gładziutka. jednak, jak już wspomniałam, krem "nie zdążył" mi tej skóry oczyścić do końca. Ale mam wątpliwości, czy koleżanka miała rację, czy też na własne życzenie sobie niszczyłam skórę, a dalsze stosowanie tego kremu wcale nie zdziałałoby cudów. chciałabym się dowiedzieć, czy w ogóle jest możliwe takie "oczyszczanie się" skóry przez krem. pozdrawiam
astrid69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 07:41   #14
belucci19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Akcja: zwężamy pory

Dziewczyny ja kupilam sobie sopot SPA firmy ziaja jest to plyn micelarny od tugodnia go stosuje wagry powoli znikaja.Myje nim twarz rano i wieczorem nie uzywam wody narazie jest super mam skore tłusta i mieszana .Na zwezanie porow uzywam maseczkiDAX Planet Essence jest to maseczka głeboko oczyszczajaca z zielona glinka do mojego rodzaju cery kosztuje okolo 4zl.polecam serdecznie
belucci19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 08:32   #15
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Akcja: zwężamy pory

Cytat:
Napisane przez astrid69 Pokaż wiadomość
Jestem posiadaczką raczej mieszanej skóry, z tendencją do trądziku na policzkach, żuchwie i czasami nawet szyi. W "strefie T" mam zazwyczaj tylko wągry i rozszerzone pory. Ostatnio użyłam mus matujący Lirene z serii Design Your Style. przez pierwsze 3-4 dni stosowania był rewelacyjny: skóra przestała mi się świecić, pory się zwężyły, wągry stały się mniej widoczne, trądzik na żuchwie zniknął. ale po 4 dniu zaczęły wyskakiwać mi małe drobne "pryszczyki" na policzkach, żuchwie, na czole. w 6-7 dniu stosowania natężenie owych "pryszczyków" było najsilniejsze, ale potem powoli się zmniejszały, ale krem zdążył mi się skończyć zanim dokończyłam "kuracji". koleżanka mówiła mi, że moja skóra się oczyszcza i muszę po prostu "przeczekać" etap "wysypu", a potem skóra powinna być gładziutka. jednak, jak już wspomniałam, krem "nie zdążył" mi tej skóry oczyścić do końca. Ale mam wątpliwości, czy koleżanka miała rację, czy też na własne życzenie sobie niszczyłam skórę, a dalsze stosowanie tego kremu wcale nie zdziałałoby cudów. chciałabym się dowiedzieć, czy w ogóle jest możliwe takie "oczyszczanie się" skóry przez krem. pozdrawiam
Ja bym się przeszła na twoim miejscu DO GINEKOLGOGA-ENDOKRYNOLOGA, twoje objawy przypominają trądzik hormonalny. Jeżeli moja amatorska diagnoza się podtwierdzi to co byś nie stosowała, to póki nie unormujesz hormonów to nawet DIOR I CHANEL ci nie pomogą. Ale broń boże, nie bierz na ślepo przepisanych tabletek anty (jak niestety więkoszść dziewczyn to robi :głupota: ). Idż do tego dokładnie lekarza jakiego napisałam, powinien ci zlecić szereg badań hormonów i wtedy zadecydowac czy brać hormony, jakie i w jakich ilościach

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2010-08-26 o 08:33
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-26, 21:08   #16
kadi91
Przyczajenie
 
Avatar kadi91
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 15
Dot.: Akcja: zwężamy pory

Mam cerę tłustą, trądzikową- niestety. Jest ona bardzo trudna w codziennej pielęgnacji, wymaga dużo wkładu Jakiś miesiąc temu postanowiłam porządnie "zainwestować" w twarz i kupiłam sobie płyn micelarny z Biodermy do cery tłustej(szczerze go polecam super oczyszcza i nie podrażnia oczu) i zakupiłam również z tej samej firmy preparat korygujący, zweżający pory. Świetnie matuje, skóra staje się gładka, a co do tych porów to działa powiedziałabym średnio, może przy dłuższym stosowaniu będzie lepiej działać, przynajmniej mam taką nadzieję Jednak, mimo wszystko naprawdę mogę go polecić przy tłustej cerze
__________________
Ewelina
kadi91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 07:53   #17
monius90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Exclamation Dot.: Akcja: zwężamy pory

Biały jeleń na wszystko! Nie wydawajcie pieniędzy na drogie badziewie!
monius90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-27, 13:56   #18
lokiska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 2
Dot.: Akcja: zwężamy pory

odnośnie komentarza "monius90"
przykro mi, ale ja i mój mąż dostaliśmy uczulenia po kosmetykach Biały Jeleń... serio... ja bym ich nie polecała... wszystko przeszło, gdy przestaliśmy ich używać...
a tak w ramach ogólnego wyjaśnienia: jeśli kosmetyk jest określany jako hipoalergiczny wcale nie oznacza to, że w swym składzie nie zawiera żadnych alergenów...
lokiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-28, 22:54   #19
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Akcja: zwężamy pory

Kolejny interesujacy artykul o pielęgnacji cery. Ja wlasnie używam maseczek glinkowych na rozszerzone pory, w ogóle na trądzik, teraz mam Bielende glinke Ghassoul z serii Ideal Skin i polecam ją bardzo, polecam też maskę liftingujacąa ( też glinkowa) z tej samej serii, nakladać raz w miesiącu. Są na KWC te maski. Poza tym nie obeszlabym sie bez peelingów, no i podstawa to dobry nawilżacz, zwlaszcza po takich zabiegach, ale wśród tych preparatów nie mam faworyta. Zależy, bo jeden krem jest dobry w lato, a na zime beznadziejny i odwrotnie. Mam kapryśną cerę i wlaśnie maska glinkowa bardzo ją uspokaja, zamyka pory, wygladza, zapobiega powstawaniu wyprysków. Po takiej masce cera wygląda lepiej przez dluższy czas, nie jest to maska w stylu blyskawicznych, ani też z tych poprawiajacych wygląd na jeden wieczór.

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez magdowca Pokaż wiadomość
A zna może któraś dobre kosmetyki i sposoby na zaskórniki i otwarte pory dla wcale nie tłustej skóry? moja się przesusza, gdy używam preparatów do cery mieszanej i tłustej - ściąga się, swędzi i zaczyna się łuszczyć. a i tak mam mnóstwo wągrów i takich małych, białych pryszczy. już mi ręce opadają i nie wiem co mam z tym zrobić...

Najprawdopodobniej masz tlustą cerę, ale odwodnioną, na początek polecam serum Sweedish Spa Oriflame oraz 2 razy dziennie delikatne oczyszczanie żelem, kiedy skóra sie lekko podleczy, zastosuj delikatny peeling, a na noc lotion dla dzieci z Rossmanna seria Babydream ( niebieski). Na dzień lekkie kremy. Jeśli to nie pomoże, a to Serum Oriflame dziala fenomenalnie na odwodnioną cerę i powinnas zauwazyć znaczną poprawe, tzn że problem tkwi w czym innym, np w jakichś nadkażeniach bakteryjnych i należaloby sie zwrócić o pomoc do dermatologa. Zwróć tez uwagę na to co jesz, slodycze, tluste smażone jedzenie w nadmiarze i papierosy bardzo szkodzą. Trzeba dużo plynów, przede wszystkim wody pić, 1,5 litra na dobę.

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Mam jeszcze pytanko takie troche z lotu ptaka, konczy mi sie krem na dzień, aktualnie używam Soraya Care&Control na blizny, super nawilża i jest lekki, ale to tyle z jego zalet, niestety obietnice producenta są mocno przerysowane. No i te parabeny w skadzie. Masakra! Możecie coś polecić? Nie musi byc na blizny ani matujący, ale taki na dzien pod makijaż i żeby dobrze nawilżal, wygladzal i nie zapychal. Ja już dużo rzeczy przetestowalam i naprawde cięzko mi dobrac dobry i wydajny krem w przyzwoitej cenie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-04, 20:30   #20
MuniMuni
Raczkowanie
 
Avatar MuniMuni
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 327
Dot.: Akcja: zwężamy pory

Mam cerę trądzikową a co za tym idzie duże pory i pełno zaskórników. wypróbowałam chyba wszystkie żele z drogerii. W końcu postanowiłam że wydam więcej w aptece to pewnie cera będzie wyglądać lepiej. Zaczęłam kompletować produkty Biodermy. Kupiłam żel, płyn micelarny, żel gommat(peeling) oraz krem AKN, który to miał zmniejszać stany zapalne i powstrzymywać powstawanie nowych. Te produkty nie są tanie więc wydałam sporo pieniędzy, jednak moim zdaniem nie opłaciło się. Poprawa była niewielka. Dopiero dermatolog mi pomógł i powiedział czemu wydajesz tyle pieniędzy. Kup sobie Białego Jelenia, cetaphil albo phisiogel do mycia i to Ci wystarczy. Używam Białego Jelenia i twierdzę że dobrze mi oczyszcza twarz. Słyszałam że na rozszerzone pory dobry jest taki żel Ginvera Marvel Gel, jednak nie jest on dostępny w Polsce.
MuniMuni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 23:39   #21
V_e_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 5
do KORAH

co do kremiku fajnego i lekkiego pod podklad a jednoczesnie nawilzajacego - polecam krem bionawilzajacy z kolagenem i wit. A+E firmy Jadwiga - pod podklad idealny !!! cena nie jest wygorowana ok 15 pln - dostepny w hurtowniach kosmetycznych zwykle
V_e_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-06, 21:43   #22
polutek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 123
Dot.: Akcja: zwężamy pory

Ja też mam typ T - mieszaną cerę i to mocno niestety kapryśną. Dlatego zdecydowałam się wyłącznie na kremy hypoalergiczne do cery wrażliwej i mieszanej. Do tego płyn micelarny. Nie wierzę w możliwość zmniejszenia porów, ale staram się bardzo dokładnie oczyszczać cerę na noc, aby "pooddychała" i zmieniłam podkład na dużo lżejszy, aby nie pogarszać skóry. Od roku mam fluid Ideal face Ingrid i bardzo się sprawdza. Ładnie kryje, nie świecę się pomimo skłonności do tego (gdy czasem to się jednak stanie podczas upałów na przykład, to tylko bibułkę matującą stosuję i jest git). A co najważniejsze, nie zatyka porów. Trzyma się do wieczora. Mam zdecydowanie mniej problemów z cerą odkąd nie używam ciężkich kremów i podkładów.
polutek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-13, 20:00   #23
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: do KORAH

Cytat:
Napisane przez v_e_a Pokaż wiadomość
co do kremiku fajnego i lekkiego pod podklad a jednoczesnie nawilzajacego - polecam krem bionawilzajacy z kolagenem i wit. A+e firmy jadwiga - pod podklad idealny !!! Cena nie jest wygorowana ok 15 pln - dostepny w hurtowniach kosmetycznych zwykle


dziękuję
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 13:00   #24
asurikatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: gdańsk
Wiadomości: 4
Send a message via Skype™ to asurikatka
Dot.: Akcja: zwężamy pory

Demakijaż to podstawa-fakt. Poza tym należy pamiętać o doborze odpowiednich kosmetyków kolorowych. Jesli robimy makijaz na codzień, uzywajmy odpowiednich podkładów. Tak jak napisane zostało powyżej- mocno kryjace "ciężkie" podkłady podkreslają rozszerzone pory. Najlepiej wybierać lekkie podkłady, które posiadają czastki rozpraszajace światło, korygując drobne nierówności w zabarwieniu skóry a dodatkowo nie pogłębiaja problemu. Skóra wygląda wówczas na gładką i jednolita co daje efekt naturalności, przecież o to nam chodzi w codziennym makijażu. Ja używam obecnie tylko podkładu Artistry. Jestem dermokonsultantką i po wielu próbach uznaje tylko ten. Jestem w stanie postawić go na stoliku i się do niego modlić
asurikatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-27, 15:31   #25
ewcia25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 52
Smile Dot.: Akcja: zwężamy pory

Mam cerę tłustą ale jednocześnie alergiczną. Stosuję tylko dermokosmetyki z apteki i jest całkiem dobrze. Aczkolwiek na pory, których mam bardzo dużo (policzki, nos, broda) nic nie można poradzić. Staram się regularnie chodzić do kosmetyczki na oczyszczanie skóry i dobierać właściwie kosmetyki. Do tego trzeba po prostu się przyzwyczaić.
ewcia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-30, 14:49   #26
nejmless
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 98
GG do nejmless
Dot.: Akcja: zwężamy pory

Próbowałam maseczki z ubitego białka z odrobiną soku z cytryny. Jeśli nie macie bardzo suchej i delikatnej skóry to polecam od czasu do czasu. Białko faktycznie ściąga odrobinę pory.
__________________
"Piękno to coś, co mamy w sobie, co odbija się w naszych oczach."
nejmless jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.