żel do mycia twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-07, 13:00   #1
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95

żel do mycia twarzy


Witam wszystkich, mam 19 lat i od kilku lat walczę z trądzikiem, na początku nie było aż tak strasznie,ale od jakichś 2 lat problem bardziej się nasilił,używałem różnych żeli,toników,kremów niestety bez rezultatu,a z wręcz odwrotnym skutkiem :/ od ponad miesiąca zmieniłem dietę, zero słodyczy,białego pieczywa,chipsów,paluszkó w,ciast itd piję wodę mineralna i zieloną herbatę,moja dieta nie jest może aż tak bardzo restrykcyjna(dieta bez glikemiczna) nadal jem ziemniaki chociażby i makarony,jednak je również staram się ograniczać,już od prawie dwóch miesięcy piję drożdże,co prawda problem z dużymi podskórnymi niespodziankami prawie się rozwiązał,tylko nie wiem czy dzięki drożdżom czy diecie,albo od Silicosanu żelu, który używałem od kilku tygodni.Niestety żel okazał się bardzo wysuszający i ostatnio nawet mało dostępny,dlatego postanowiłem kupić żel myjący z Ziaji kuracja antybakteryjna,używam również toniku nagietkowego z tej samej firmy, od 2 dni również piję herbatę z bratka i tu następuje moje pytanie ,na twarzy pojawiły mi się takie jakby stany zapalne głównie na nosie i na brodzie,nie wiem czy to przez ten żel czy to może efekt oczyszczenia skóry przez bartka,jeśli ktokolwiek miał podobny "efekt" po stosowaniu tego żelu z Ziaji to będę wdzięczny jeśli da mi znać
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 16:57   #2
korba22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: żel do mycia twarzy

Po co się tak katujesz? Idz do dermatologa , a jeśli chcesz leczyć się sama w domu to sprawdzaj składy produktów nie używaj niczego z alkoholem ani glikolem propylenowym to tylko pogarsza stan skóry. Ja w ogole nie mogę używać "drogeryjnych produktów. Tylko dermokosmetyki dostępne w aptece. Ja piłam bratka jakies 3 miesiące i nie widziałam żadnej poprawy , ale na jednych działa a na drugich nie . Od roku lecze się u dobrego dermatologa trądziku się pozbyłam ale przez sterydy nabawiłam sie zapalenia okołustego . Skóra tłusta pomimo nadmiernego przetłuszczenia potrzebuje nawilżenia . Jeśli nadmiernie matowisz i odtłuszczasz skóre to ona produkuje 2x tyle sebum. Mnie również bardzo pomogło zaprzestanie mycia twarzy wodą . Użyj np ziaja fizjoderm żel kuracja lipidowa lub płynów micelarnych , następnie tonik żeby przywrócić skórze naturalne ph i krem nawilżający i niekomedogenny szukaj w składzie (skwaleniu , gliceryny , mocznika , panthenolu ). Możesz skorzystać z moich rad lecz najlepsza dla Ciebie i Twojej skóry bedzie wizyta u "dobrego" dermatologa
korba22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 19:37   #3
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: żel do mycia twarzy

Hm jestem facetem,ale spoko
Od dłuższego czasu używam tylko tego żelu Silicosan, przez jakiś czas nawet myłem twarz samą wodą, mi raczej drogeryjne kosmetyki nie służą niestety, aktualny żel kupiłem w aptece,bo tylko tam go można dostać i przed zakupem wiele pozytywnych opinii o nim przeczytałem co do nawilżania twarzy to wiem o tym doskonale,mi służy tylko zwykły krem bambino,który stosuję na noc,rano nawet delikatne kremy sprawiają,że skóra się świeci zaraz :/a innego szajsu, czyli jakiś matujących itd nie używam od dawna wszystko mnie strasznie zaraz zapycha i powoduję podrażnienia, co do dermatologa postanowiłem,że odwiedzę gościa w ostateczności,z tego względu,że spróbuje najpierw metod naturalnych,nie chce faszerować się antybiotykami czy chemią,poza tym trądzik to nie choroba skóry,ona tylko uzewnętrznia się na naszej twarzy i innych miejscach naszego ciała
czytałem w Internecie,że wiele osób po zastosowaniu odpowiedniej diety pozbyło się tego świństwa raz na zawsze,dermatolodzy w ogóle nam tego nie mówią,może dieta nie sprawdzi się w każdym przypadku,ale na pewno ma znaczenie większe lub mniejsze w leczeniu, poza tym dlaczego w krajach do których wysokoprzetworzona żywność nie dotarła ludzie nie znali problemu trądziku,także warto się nad tym zastanowić.

Wracając do mojego pytania właśnie 4 raz umyłem twarz tym żelem z Ziaji i zaraz po umyciu wyglądałem strasznie pojawiło mi się mnóstwo jakby bardziej wyeksponowanych syfów, czuję,że skóra jest oczyszczona i nie chciałbym go zmieniać, bo w sumie nawet nie wiem już na co mogę,a kupiłem go tylko do MYCIA twarzy wiem,że sam żel nie upora się z moim problemem,jak myślicie to tylko chwilowe i po większej liczbie zastosowań będzie lepiej? Nie mam pojęcia czym bezpiecznie moge myć twarz,co mnie nie podrażni ani nie pogorszy stanu mojej skóry :/ jeśli macie jakieś pomysły to z góry dziękuje

Edytowane przez jarek4589
Czas edycji: 2013-10-07 o 19:38
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 08:14   #4
korba22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: żel do mycia twarzy

Przepraszam za pomylenie Cię z kobietą . Wiem , że dieta ma ogromny wpływ na cere sama jem bardzo zdrowo . Ja najgorszy wysyp mam po ostrych przyprawach . Powiedz co to za żel z ziaji spojrze na skład i może uda mi się powiedzieć coś na ten temat. Pozdrawiam
korba22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 08:33   #5
ala2106
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 67
Dot.: żel do mycia twarzy

Idź do dermatologa!!
I spróbuj może bardziej dermokosmetyków takich z apteki, ja osobiście bardzo polecam cetaphil do mycia twarzy, jest delikatny, bezzapachowy i nie wysusza. Podobny wg mnie jest tez phisiogel, tylko cetaphil wydaje się bardziej wdajny.
Wiadomo zapłacisz drożej niż zwykłe żele z drogerii, ale zdecydowanie warto
ala2106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 14:12   #6
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: żel do mycia twarzy

Nic się nie stało w końcu na forum są głównie kobiety
Skład żelu podobno nie jest taki zły: Aqua (Water), Coco Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Laureth-7 Citrate, Panthenol, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Saccharomyces/Zinc Ferment, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide


Jednak te podrażnienie nie wiem czy są wynikiem jego stosowania czy własnie może dzięki herbatce z bratka przez którą skóra się oczyszcza,co ciekawe te zaczerwienienia i "pryszcze" na brodzie i pod nosem nie są efektem stosowania tego żelu,tylko wirusa opryszczki :/ z którym walczę od 3 tygodni różnymi maściami,jednak kiedy jedna zniknie pojawiają się 3 kolejne i to nie tylko na wardze tylko w okolicy ust,dziś już nawet na brodzie..właśnie wróciłem od lekarza,które przepisał mi antybiotyk Heviran mam nadzieję,że mi pomoże

Jednak na czole i nosie czerwone punkty nie są raczej objawami wykluwającej się opryszczki..także sam nie wiem co robić,będę mył twarz tym żelem jeszcze przez kilka dni jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie będę musiał znowu szukać czego innego :/
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 07:03   #7
korba22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 11
Dot.: żel do mycia twarzy

Ten żel wcale nie ma dobre składu "Propylene Glycol" to alkohol który poprawia stan skóry tylko na jakiś czas. Koleżanka wyżej ma rację do mycia twarzy bardzo dobra jest emulsja cetaphil tylko , że jest stosunkowo droga około 34 złoty za 200ml) ja Ci polece Ziaja Med fizjoderm żel ma identyczny skład jak cetaphil a kosztuje (10/11 złoty za 200 ml). A z opryszką musisz się uporać i starać się ,żeby jej nie roznieśc po całej twarzy.
korba22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-09, 10:12   #8
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: żel do mycia twarzy

Dzięki,jeśli nie będzie żadnej poprawy po stosowaniu aktualnego żelu będę szukał tego,tylko w jego składzie są parabeny i chyba też jakiś rodzaj alkoholu,nie znam się za bardzo na tym,dlatego boję się trochę,żeby zakup nie okazał się taki sam w skutkach jak obecny żel do mycia twarzy z Ziaji,plusem na pewno jest to,że nie wysusza skóry,co w moim przypadku jest bardzo ważne
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 21:17   #9
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: żel do mycia twarzy

Skóra się zapycha i wychodzą zaskórniki, gdyż jest w gruncie rzeczy wrażliwa. Bywa to "procesem obronnym" na działanie agresywnych składników zawartych w produktach kosmetycznych.
Dlatego przede wszystkim szukaj tych, o jak najkrótszym składzie, bez substancji drażniących, choćby alkoholu i SLSów.
Proponuje przestudiować wątek o czytaniu składów, jak i ten o walce z zaskórnikami. Bogatszy w tą wiedzę stopniowo uporasz się ze swoim problemem Gorąco polecam i zalecam

Odnośnie żelu antybakteryjnego Ziaji. Często/ gęsto wszelkie kosmetyki tego typu silnie wysuszają, przez co pojawiają się niechciane niespodzianki. Przypuszczam, że wiele osób mogło mieć podobny efekt po stosowaniu tego żelu. Dlatego proponuje odstawkę.

Stosujesz długo krem bambino? Możliwe, że on jest winowajcom...

Odpowiednia dieta pomoże, pod warunkiem, że nie będziesz katował buzi agresywnymi kosmetykami.

Trzymam kciuki za polepszenie stanu skóry
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 06:36   #10
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: żel do mycia twarzy

Dzięki jak będę miał chwilę to zaraz wezmę się za naukę Już go odstawiłem :/ nie miałem innego wyjścia niestety wróciłem do mojego poprzedniego żelu Silicosan trochę bardziej wysusz i ma trochę gorszy skład,ale o dziwo nie podrażnia mnie i nie uczula (poza kilkunastominutowym zaczerwienieniem) właśnie najlepsze w moim przypadku byłyby żele i płyny do mycia twarzy na bazie naturalnych składników,będę musiał się pewnie znowu naszukać

Co do kremu bambino,jest to jedyny krem,który mnie nie zapycha nawet lekkie jakieś z zieloną herbatą,melisą itd mnie zapychają,a on właśnie nie. Stosuję go zawsze wieczorem i jest wszystko ok Podrażnienie i większa ilość zaskórników i sebum pojawiła mi się po zastosowaniu tego żelu z Ziaji :/ teraz wracam znowu do poprzedniego nie najlepszy,ale nic lepszego nie znalazłem na obecną chwilę.
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 14:14   #11
Porsha2520
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 4
Dot.: żel do mycia twarzy

A może dostajesz krostki kiedy jesz ostre rzeczy i czekoladę . Bo dużo osób tak ma.
Porsha2520 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-11, 14:42   #12
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: żel do mycia twarzy

Od 1,5 miesiąca stosuje dietę bez glikemiczną,nie jem słodyczy,chipsów,białego pieczywa itd. podrażnienie i większa ilość zaskórników pojawiły się po zastosowaniu tego żelu z Ziaji,więc dieta nie wchodzi w grę,od dawna szukam dobrego żelu,który nie spowoduje pogorszenia stany mojej skóry,jednak tylko Silicosan jak na razie okazał się w miarę dobry,a go również wolałbym zmienić
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 15:03   #13
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: żel do mycia twarzy

Jeśli wróciłeś do wysuszającego Cię Silicosanu, proponuje sprawdzony krem nawilżający i wodę termalną np Avene czy Uriage, która złagodzi podrażnienia i zaczerwienienie po żelu.
Bynajmniej nie byłabym przekonana do jego używania skoro następuje kilkunastominutowe zaczerwienienie.
W szukaniu nowego pomoże Ci KWC. Szukaj tych dla skóry tłustej/wrażliwej. Powinien się sprawdzić Effaclar LRP.

Tak lekkie żele jak ziołowe mogą zapychać z prostego powodu, jesteś na nie uczulony.
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 19:10   #14
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: żel do mycia twarzy

Nie miałem na razie innego wyjścia,jest to jedyny żel, który w miarę się nadaję,a czymś przecież twarz myć muszę
Uczulony na zioła? w ostatnim produkcie z Ziaji aż tylu składników na bazie ziół nie ma,więc nie wszystkie zioła mnie podrażniają mam nadzieję
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 20:12   #15
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: żel do mycia twarzy

Cytat:
Napisane przez jarek4589 Pokaż wiadomość
Hm jestem facetem,ale spoko
Od dłuższego czasu używam tylko tego żelu Silicosan, przez jakiś czas nawet myłem twarz samą wodą, mi raczej drogeryjne kosmetyki nie służą niestety, aktualny żel kupiłem w aptece,bo tylko tam go można dostać i przed zakupem wiele pozytywnych opinii o nim przeczytałem co do nawilżania twarzy to wiem o tym doskonale,mi służy tylko zwykły krem bambino,który stosuję na noc,rano nawet delikatne kremy sprawiają,że skóra się świeci zaraz :/a innego szajsu, czyli jakiś matujących itd nie używam od dawna wszystko mnie strasznie zaraz zapycha i powoduję podrażnienia, co do dermatologa postanowiłem,że odwiedzę gościa w ostateczności,z tego względu,że spróbuje najpierw metod naturalnych,nie chce faszerować się antybiotykami czy chemią,poza tym trądzik to nie choroba skóry,ona tylko uzewnętrznia się na naszej twarzy i innych miejscach naszego ciała
czytałem w Internecie,że wiele osób po zastosowaniu odpowiedniej diety pozbyło się tego świństwa raz na zawsze,dermatolodzy w ogóle nam tego nie mówią,może dieta nie sprawdzi się w każdym przypadku,ale na pewno ma znaczenie większe lub mniejsze w leczeniu, poza tym dlaczego w krajach do których wysokoprzetworzona żywność nie dotarła ludzie nie znali problemu trądziku,także warto się nad tym zastanowić.

Wracając do mojego pytania właśnie 4 raz umyłem twarz tym żelem z Ziaji i zaraz po umyciu wyglądałem strasznie pojawiło mi się mnóstwo jakby bardziej wyeksponowanych syfów, czuję,że skóra jest oczyszczona i nie chciałbym go zmieniać, bo w sumie nawet nie wiem już na co mogę,a kupiłem go tylko do MYCIA twarzy wiem,że sam żel nie upora się z moim problemem,jak myślicie to tylko chwilowe i po większej liczbie zastosowań będzie lepiej? Nie mam pojęcia czym bezpiecznie moge myć twarz,co mnie nie podrażni ani nie pogorszy stanu mojej skóry :/ jeśli macie jakieś pomysły to z góry dziękuje
Przy skórze tradzikowej nie radziłabym używać żadnych kosmetyków z drogerii. One nie pomoga, nawet te "antybakteryjne". Często mają mocno wysuszające i podrazniajace składy. Dodam tylko, abys nie wpadł na pomysł używać peelingów (nawet enzymatyczne przy stanach zapalnych nie powinno się stosować).

Metody naturalne na dłuższą metę nie sprawdzą się. Pamiętaj, że to lekarze okreslają aktywnosc tradziku i czesto zapisują maści, a antybiotyki doustne w ostatecznosci I tradzik to jest choroba skóry, którą należy leczyc bo może się nasilić i powodować plamy/ blizny nawet gdy zmian nie dotykasz.

Udowodniono, że wpływać na tradzik może mleko i nabiał, produkty z wysokim indeksem glikemicznym. Badania mówią, że zazwyczaj zmiany nasilają się jeśli tradzik ma podłoze hormonalne (androgeny tu sa winne). Zazwyczaj dana osoba sama zauważa, że dana zywność jej nie słuzy i ją eliminuje.

Możliwe że ten żel Ci nie posłużył, ale on jest bardzo łagodny (sama go uwielbiam), wiec ja obstawiałabym bratka. Zmian absolutnie mi nie nasilił. Jeśli chcesz, możesz spróbować żelu Babydream dla niemowląt. Jest równie łagodny, ma delikatny skład i wiele dziewczyn na wizażu go sobie ceni.

Pamietaj że skórę tradzikową pielegnuje się jak wrazliwą.

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez korba22 Pokaż wiadomość
Ten żel wcale nie ma dobre składu "Propylene Glycol" to alkohol który poprawia stan skóry tylko na jakiś czas. Koleżanka wyżej ma rację do mycia twarzy bardzo dobra jest emulsja cetaphil tylko , że jest stosunkowo droga około 34 złoty za 200ml) ja Ci polece Ziaja Med fizjoderm żel ma identyczny skład jak cetaphil a kosztuje (10/11 złoty za 200 ml). A z opryszką musisz się uporać i starać się ,żeby jej nie roznieśc po całej twarzy.
Nie ma sensu tak rozkładać na czynniki pierwsze składu kosmetyku. Składniki razem działają i współgrają, wiec winowajcy nie znajdziesz jako tako nigdy. Uzasadnione to jest gdy chcesz unikać składników, które w badaniach wykazały działanie wysoce komedogenne np. olej kokosowy i w danym kosmetyku jest wysoko w składzie.

Propylene glycol nalezy owszem do grupy alkoholi ale to hydrofilowa substancja nawilżająca skórę Gliceryna równiez należy do grupy alkoholi a jest świetnym humektantem. Uzasadnione jest unikanie w kosmetykach do twarzy alkoholu denat, ale to i tak o niczym nie przesądza. Alkohol denat świetnie wzmacnia przenikanie substancji aktywnych przez skórę, więc sprawdza się w np. wcierkach do włosów.

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez hope1989 Pokaż wiadomość
Skóra się zapycha i wychodzą zaskórniki, gdyż jest w gruncie rzeczy wrażliwa. Bywa to "procesem obronnym" na działanie agresywnych składników zawartych w produktach kosmetycznych.
Dlatego przede wszystkim szukaj tych, o jak najkrótszym składzie, bez substancji drażniących, choćby alkoholu i SLSów.
Proponuje przestudiować wątek o czytaniu składów, jak i ten o walce z zaskórnikami. Bogatszy w tą wiedzę stopniowo uporasz się ze swoim problemem Gorąco polecam i zalecam

Odnośnie żelu antybakteryjnego Ziaji. Często/ gęsto wszelkie kosmetyki tego typu silnie wysuszają, przez co pojawiają się niechciane niespodzianki. Przypuszczam, że wiele osób mogło mieć podobny efekt po stosowaniu tego żelu. Dlatego proponuje odstawkę.

Stosujesz długo krem bambino? Możliwe, że on jest winowajcom...

Odpowiednia dieta pomoże, pod warunkiem, że nie będziesz katował buzi agresywnymi kosmetykami.

Trzymam kciuki za polepszenie stanu skóry

Skóra się nie zapycha przez to, ze jest wrażliwa. To proces znacznie bardziej złożony.
Co do tego wątku... unikanie pojedynczych składników o czym pisałam powyżej ma sens (ale nie wszystkich, teraz panuje moda na glicerynofobię, alkoholofobię, kiedys na parabenofobię ), ale wątki o czytaniu składów nie polecam. Napisałam juz ze kosmetyk ocenia się całosciowo i nic nie zastapi testów na własnej skórze. Tam nie wystepują ekspertki w roli doradców, ale zwykłe wizazanki, które czesto nie maja pojecia o chemi... Potem takie kwiatki się czyta, jak ten o propylene glycol....

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez hope1989 Pokaż wiadomość
Jeśli wróciłeś do wysuszającego Cię Silicosanu, proponuje sprawdzony krem nawilżający i wodę termalną np Avene czy Uriage, która złagodzi podrażnienia i zaczerwienienie po żelu.
Bynajmniej nie byłabym przekonana do jego używania skoro następuje kilkunastominutowe zaczerwienienie.
W szukaniu nowego pomoże Ci KWC. Szukaj tych dla skóry tłustej/wrażliwej. Powinien się sprawdzić Effaclar LRP.

Tak lekkie żele jak ziołowe mogą zapychać z prostego powodu, jesteś na nie uczulony.
Effaclar wiele osób wysuszył. Ja również nie popieram do powrotu do czegos co Ci ewidentnie nie słuzy Woda termalna rzeczywiscie swietnie łagodzi, ale nie lepiej zlikwidować przyczynę podraznienia tj zel?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 20:32   #16
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: żel do mycia twarzy

Dzięki Agnieszka za szczegółową odpowiedź
Właśnie w tym tkwi problem,że dotychczas nie znalazłem idealnego żelu,czyli takiego,który nie pogorszy ani nie nasili problemu,a tylko będzie mi służył do oczyszczenia twarzy :/ tak jak pisałem wcześniej po stosowaniu tego z Ziaji czułem,że skóra jest świetnie oczyszczona jednak wysuszył mi ją bardzo i podrażnił tylko, a szkoda,bo spełniał swoje zadanie..
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 13:01   #17
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: żel do mycia twarzy

Cytat:
Napisane przez jarek4589 Pokaż wiadomość
Dzięki Agnieszka za szczegółową odpowiedź
Właśnie w tym tkwi problem,że dotychczas nie znalazłem idealnego żelu,czyli takiego,który nie pogorszy ani nie nasili problemu,a tylko będzie mi służył do oczyszczenia twarzy :/ tak jak pisałem wcześniej po stosowaniu tego z Ziaji czułem,że skóra jest świetnie oczyszczona jednak wysuszył mi ją bardzo i podrażnił tylko, a szkoda,bo spełniał swoje zadanie..
To może przetestuj jeszcze ten żel dla niemowląt Babydream. Delikatny jest jeszcze Physiogel, albo żel micelarny be beauty z biedronki JA lubię jeszcze olejki myjące- np. z sklepu internetowego "Biochemia Urody" (ziaja ma jeszcze jakis olejek myjący).

Jeśli żaden z tych nie posłuży Ci to może problem tkwi w wodzie która CI nie służy i przestawienie się na płyny micelarne by rozwiązało Twój problem Dobry jest Bioderma w różowej butelce.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 15:37   #18
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: żel do mycia twarzy

Agnieszka987 Pięknie Ci wszystko opisała i doradziła

Także polecam Ci żel do mycia twarzy Babydream dla niemowląt czy micel Biodermy dla skóry wrażliwej. Przy czym w drodze testowania spróbuj wpierw tego z Rossmanna tj Babydream, gdyż jest tańszy. Jeśli nie zadziała, co jak pisała Agnieszka problem może tkwić w myciu twarzy wodą zacznij używać płynów micelarnych. Tańszym zamiennikiem dla Biodermy jest micel Tołpy.

Poleciłam Ci w dobrej wierze dział o czytaniu składów, a teraz dowiaduje się, że do poziomu ekspert mu daleko... A tyle czasu na nim spędziłam

Przy okazji (wiem pytanie głupie ) stan zapalny, przy którym wyklucza się stosowanie peelingu enzymatycznego, dotyczy przede wszystkim zmian ropnych? Dla absolutnie całkowitej pewności chciałabym się upewnić.
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 19:26   #19
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: żel do mycia twarzy

Cytat:
Napisane przez hope1989 Pokaż wiadomość
Agnieszka987 Pięknie Ci wszystko opisała i doradziła

Także polecam Ci żel do mycia twarzy Babydream dla niemowląt czy micel Biodermy dla skóry wrażliwej. Przy czym w drodze testowania spróbuj wpierw tego z Rossmanna tj Babydream, gdyż jest tańszy. Jeśli nie zadziała, co jak pisała Agnieszka problem może tkwić w myciu twarzy wodą zacznij używać płynów micelarnych. Tańszym zamiennikiem dla Biodermy jest micel Tołpy.

Poleciłam Ci w dobrej wierze dział o czytaniu składów, a teraz dowiaduje się, że do poziomu ekspert mu daleko... A tyle czasu na nim spędziłam

Przy okazji (wiem pytanie głupie ) stan zapalny, przy którym wyklucza się stosowanie peelingu enzymatycznego, dotyczy przede wszystkim zmian ropnych? Dla absolutnie całkowitej pewności chciałabym się upewnić.

Tak bo rozkładaja one białka, wiec mogą podrażnić mieszki i zaostrzyć zmiany.

Ja dodam tylko, że w rosmanie u mnie dostepne były jakis miesiąc temu na półce z mini produktami i buteleczkami mini 50 (chyba) ml żele babydream po ok. 3zł, wiec jeśli masz autorze możliwość warto byłoby najpierw za takimi się rozjerzeć by nie inwestować od razu w ciemno.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-13, 07:36   #20
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: żel do mycia twarzy

Dzięki wielkie,jeśli go znajdę na pewno kupię jak skończy mi się obecny żel, który tak jak pisałem wcześniej wysusza skórę i aż tak dobrze jej nie oczyszcza, chociaż wydaję mi się,że to może być kwestia przyzwyczajenia skóry do niego,na pewno bd szukał zamiennika, w końcu jest w czym wybierać,z tego co mi podaliście

Co do wody do mycia twarzy,myślę,że to nie w tym tkwi problem,przy stosowaniu Silicosanu podrażnienie nie wystąpiło,a spłukiwałem to,a właściwie nieźle "szorowałem" przy pomocy kranówki Jednak postanowiłem się upewnić i od kilku dni myję twarz na zmianę wodą mineralną i przegotowaną.
Póki co podrażnienie po zastosowaniu żelu z Ziaji ustąpiło, z wyjątkiem opryszczki na którą nawet heviran nie pomaga :/,a cholerstwo rozniosło mi się na pół twarzy.
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 11:12   #21
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: żel do mycia twarzy

Cytat:
Napisane przez jarek4589 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie,jeśli go znajdę na pewno kupię jak skończy mi się obecny żel, który tak jak pisałem wcześniej wysusza skórę i aż tak dobrze jej nie oczyszcza, chociaż wydaję mi się,że to może być kwestia przyzwyczajenia skóry do niego,na pewno bd szukał zamiennika, w końcu jest w czym wybierać,z tego co mi podaliście

Co do wody do mycia twarzy,myślę,że to nie w tym tkwi problem,przy stosowaniu Silicosanu podrażnienie nie wystąpiło,a spłukiwałem to,a właściwie nieźle "szorowałem" przy pomocy kranówki Jednak postanowiłem się upewnić i od kilku dni myję twarz na zmianę wodą mineralną i przegotowaną.
Póki co podrażnienie po zastosowaniu żelu z Ziaji ustąpiło, z wyjątkiem opryszczki na którą nawet heviran nie pomaga :/,a cholerstwo rozniosło mi się na pół twarzy.

Wszystkie powyższe żele oczyszczaja bardzo łagodnie i słabo się pienią (może dlatego wydaje Ci się że słabo myją? One nie mają sls ani sles- to są detergenty myjące, odpowiadajace za pienienie się kosmetyku, ale często tez zbyt odtłuszczajace).
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 19:28   #22
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: żel do mycia twarzy

Z tych żeli,które Ty i inne osoby mi podały jeszcze nie korzystałem
Pisząc o przyzwyczajeniu skóry i słabym jej oczyszczeniu miałem na myśli żel,ale Silicosan.
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 22:18   #23
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: żel do mycia twarzy

Cytat:
Napisane przez jarek4589 Pokaż wiadomość
Z tych żeli,które Ty i inne osoby mi podały jeszcze nie korzystałem
Pisząc o przyzwyczajeniu skóry i słabym jej oczyszczeniu miałem na myśli żel,ale Silicosan.
ok
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 09:09   #24
RealHappy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 53
Delikatny żel do mycia twarzy

Witam,szukam delikatnego żelu do mycia twarzy.Najważniejsze żeby skutecznie oczyszczał skórę z sebum,zanieczyszczeń,nie ściągał skóry,miał delikatny skład bez SLS,barwników, zapachów możliwie bez konserwantów itp i ogólnie w miarę wydajny.

Pozdrawiam
RealHappy91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 19:25   #25
88mary88
Przyczajenie
 
Avatar 88mary88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 17
Dot.: żel do mycia twarzy

Hej, ja na podstawie własnych doświadczeń poleciłabym Ci żel do mycia twarzy La Roche Posay Effaclar. Używam go od 1,5 roku, bardzo ładnie oczyszcza skórę, zmniejsza trądzik (jeden raz kupiłam inny żel i na prawdę od razu zauważyłam różnicę, od razu wyskoczyło mi więcej pryszczy).
Wg opisu na stronce La Roche:

"Żel EFFACLAR delikatnie oczyszcza skórę dzięki zawartości środków myjących dobranych specjalnie do skóry wrażliwej. Usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum, pozostawiając skórę czystą i świeżą. Z łagodzącą, przeciwdziałającą podrażnieniom wodą termalną La Roche-Posay - pH 5,5 - bez mydła - bez alkoholu - bez barwników - bez parabenów."

Nie jest to może najtańszy żel, aczkolwiek raz na jakiś czas jest na niego promocja w SuperPharmie i kosztuje wtedy ok. 22zł, bez promocji chyba trochę ponad 30zł.

Pozdrawiam
88mary88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-21 20:25:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:24.