Jak dbacie o w³osy biochemiczki? Nasze patenty na piêkne w³osy - ZBIORCZY - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz siê biochemi± kosmetyczn±? Chcesz poznaæ dzia³anie poszczególnych sk³adników zawartych w kosmetykach oraz ich wp³yw na zdrowie. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2007-07-05, 19:02   #391
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 4 666
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez blondi1234 Poka¿ wiadomo¶æ
blaque w aptece caly zestaw wychodzi za 37,67 z³, co prawda bez tych dodatkowych 50 ml szamponu ale zaoszczedzasz ponad 10 zl
No w³a¶nie sama dzisiaj zauwa¿y³am w aptece jak kupowa³am polopirynê do maseczki
Ale powiedzcie, czy op³aca siê braæ ten szampon? Mia³a go która¶ z Was?

Kupi³am dzisiaj Wax'a, psikan± odzywkê Gliss Kur z jedwabiem dwufazow±
I ju¿ mia³am braæ Hipp'a, ale... hehe nie wiem czemu zrezygnowa³am..
Jako¶ mam opory, bo nie chce mi siê wierzyæ, ¿e szampon dla dzieci bedzie dobry.. Ale mo¿e jutro Wam zaufam
__________________
Gdyby ¿ycie by³o s³odkie jak czekolada... Jak by¶my siê czuli? Ci±gle poszukiwaliby¶my czego¶ innego, by uwolniæ siê od tej przes³odzonej md³o¶ci...
blaque jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-05, 19:28   #392
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 1 482
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez blaque Poka¿ wiadomo¶æ
I ju¿ mia³am braæ Hipp'a, ale... hehe nie wiem czemu zrezygnowa³am..
Jako¶ mam opory, bo nie chce mi siê wierzyæ, ¿e szampon dla dzieci bedzie dobry.. Ale mo¿e jutro Wam zaufam
Nie ma si³y-trzeba przetestowaæ Nie jest to, moim zdaniem, komfortowy w u¿yciu szampon, podczas mycia ma specyficzn±, dosyæ têp± konsystencjê, ale na pewno jest ³agodny i bezpieczny dla w³osów.
mex jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-05, 19:45   #393
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 4 666
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez mex Poka¿ wiadomo¶æ
Nie ma si³y-trzeba przetestowaæ Nie jest to, moim zdaniem, komfortowy w u¿yciu szampon, podczas mycia ma specyficzn±, dosyæ têp± konsystencjê, ale na pewno jest ³agodny i bezpieczny dla w³osów.
Hehe no dobra Nawy¿ej go rzucê w k±t
A jakie widzicie korzy¶ci po u¿ywaniu go?
__________________
Gdyby ¿ycie by³o s³odkie jak czekolada... Jak by¶my siê czuli? Ci±gle poszukiwaliby¶my czego¶ innego, by uwolniæ siê od tej przes³odzonej md³o¶ci...
blaque jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-05, 20:14   #394
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Jak Ci nie bêdzie pasowa³, to nie rzucaj go w k±t tylko zu¿yj do twarzy i cia³a
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-05, 20:41   #395
blaque
Zakorzenienie
 
Avatar blaque
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomo¶ci: 4 666
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez agnieska Poka¿ wiadomo¶æ
Jak Ci nie bêdzie pasowa³, to nie rzucaj go w k±t tylko zu¿yj do twarzy i cia³a
Ok
__________________
Gdyby ¿ycie by³o s³odkie jak czekolada... Jak by¶my siê czuli? Ci±gle poszukiwaliby¶my czego¶ innego, by uwolniæ siê od tej przes³odzonej md³o¶ci...
blaque jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-05, 21:33   #396
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 1 482
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Hipp idzie jak woda, w zwi±zku z tym czy my¶licie, ¿e p³yn do k±pieli:

Sk³ad: Aqua, Sorbitol, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Sodium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migda³owy), Sodium Carboxymethyl Betaglucan (sk³adnik z naturalnych dro¿d¿y), Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Glycerin, Styrene/Acrylates Copolymer, Citric Acid, Parfum

móg³by wyst±piæ w roli szamponu?

Sk³ad: Aqua, Sorbitol, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Sodium Chloride, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Prunus Amygdalus Dulcis (olejek migda³owy),Sodium Carboxymethyl Betaglucan (sk³adnik pochodz±cy z naturalnych dro¿d¿y), Glycerin, Citric Acid, Parfum

Kupujê jedno i drugie, a mo¿e niepotrzebnie? Wszak du¿a ró¿nica w pojemno¶ci i op³acalno¶ci
mex jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-05, 21:38   #397
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Ja ich u¿ywa³am zamiennie, szampon w mniejszej butelce przydaje siê na wyjazdach, bo zastêpuje trzy produkty "domowe" - ¿el do twarzy, do cia³a i szampon
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2007-07-05, 21:38   #398
blondi1234
Raczkowanie
 
Avatar blondi1234
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 237
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Uzywalam seboradinu i dla mnie to kompletny niewypal.. Zwiekszyl przetluszczanie a do tego kwiatami nie pachnial Rowniez zastanawiam sie nad tych Hipp'em, ale powiedzcie czy szampon bez SLSow jest w stanie dokladnie oczyscic wlosy?
__________________
___________


14.06 Moje w³oski - 45 cm - wci±¿ za ma³o
blondi1234 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-05, 21:45   #399
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 1 482
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez agnieska Poka¿ wiadomo¶æ
Ja ich u¿ywa³am zamiennie, szampon w mniejszej butelce przydaje siê na wyjazdach, bo zastêpuje trzy produkty "domowe" - ¿el do twarzy, do cia³a i szampon


Czyli mo¿na. I krzywdy w wygl±dzie byc nie powinno
W mojej ³azience id± straszne ilo¶ci, bo k±piê w Hipp'ie równie¿ moj± trzyletni± córkê. A niewydajne s± kompletnie.
mex jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-05, 21:53   #400
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez mex Poka¿ wiadomo¶æ


Czyli mo¿na. I krzywdy w wygl±dzie byc nie powinno
W mojej ³azience id± straszne ilo¶ci, bo k±piê w Hipp'ie równie¿ moj± trzyletni± córkê. A niewydajne s± kompletnie.
No niestety, mi ¿el 300ml starcza³ na jakie¶ 3tygodnie mycia. A próbowa³a¶ Babydream z Rossmana, je¶li nie do w³osów to do k±pieli? Chyba mieli wiêksze flaszki, ale nie jestem pewna
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-05, 22:00   #401
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 1 482
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez agnieska Poka¿ wiadomo¶æ
No niestety, mi ¿el 300ml starcza³ na jakie¶ 3tygodnie mycia. A próbowa³a¶ Babydream z Rossmana, je¶li nie do w³osów to do k±pieli? Chyba mieli wiêksze flaszki, ale nie jestem pewna
W³a¶nie siê czajê na Babydream'a, od dawna zreszt±, i jako¶ ci±gle ponownie ³adujê w Tesco Hipp'a. A jeszcze nic z dziecinnej serii Rossmana nie wypróbowa³y¶my A jest o niej tyle dobrych opinii.
Tak, racja - najwy¿szy czas
mex jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-05, 22:05   #402
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 6 827
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

To przy okazji spójrz na seriê ci±¿ow±, pomarañczow±, te¿ nazywa siê Babydream. Tylko co¶ mi ¶wita, ¿e trzeba sprawdzaæ sk³ady, bo s± dwie serie dla dzieci i tylko jedna jest "ta lepsza" (??). Ale mogê co¶ mieszaæ, bo przynajmniej od roku ich nie u¿ywa³am
agnieska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-05, 22:15   #403
mex
Zadomowienie
 
Avatar mex
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomo¶ci: 1 482
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Co¶ w tym jest, równie¿ "obi³o mi siê" o uszyska, ¿e liczy siê tylko seria w granatowych opakowaniach. A wydawa³o mi siê, ¿e s± jasnoniebieskie No nic, wszystko zostanie "obadane" wkrótce.
mex jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-06, 07:48   #404
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomo¶ci: 908
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez agnieska Poka¿ wiadomo¶æ
No niestety, mi ¿el 300ml starcza³ na jakie¶ 3tygodnie mycia. A próbowa³a¶ Babydream z Rossmana, je¶li nie do w³osów to do k±pieli? Chyba mieli wiêksze flaszki, ale nie jestem pewna
¿el babydream z Rossmana to 500 ml
foxina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-06, 11:47   #405
rudzitsu
Raczkowanie
 
Avatar rudzitsu
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 306
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez blondi1234 Poka¿ wiadomo¶æ
Uzywalam seboradinu i dla mnie to kompletny niewypal.. Zwiekszyl przetluszczanie a do tego kwiatami nie pachnial Rowniez zastanawiam sie nad tych Hipp'em, ale powiedzcie czy szampon bez SLSow jest w stanie dokladnie oczyscic wlosy?
Ja u¿ywam Hipp'a od kilku miesiêcy i w³osy s± czyste Nie przet³uszczaj± siê szybciej, ale ja i tak myjê codziennie. Przy czym silkonów w od¿ywkach u¿ywam dopiero od niedawna i tylko na koñcówki, i raczej rzadko nak³adam ¶rodki modeluj±ce. Wiêc je¶li kto¶ ma wra¿enie niedomytych w³osów mo¿e co jaki¶ czas u¿yæ szamponu z sls albo dodaæ sody lub BHA (dobrze pamiêtam?).
rudzitsu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-07, 12:42   #406
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomo¶ci: 161
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez blondi1234 Poka¿ wiadomo¶æ
Uzywalam seboradinu i dla mnie to kompletny niewypal.. Zwiekszyl przetluszczanie a do tego kwiatami nie pachnial Rowniez zastanawiam sie nad tych Hipp'em, ale powiedzcie czy szampon bez SLSow jest w stanie dokladnie oczyscic wlosy?
Przez pó³ roku u¿ywa³am szamponów bez sls (g³ównie babydrima), do tego od¿ywki wspomagane mazidlanymi produktami, bez silikonów. I jako¶ to sz³o. By³am zadowolona bo farbujê w³osy i kolor wyra¼nie d³u¿ej przy takiej pielêgnacji siê trzyma³. Jaki¶ miesi±c temu skoñczy³ mi siê szampon bez sls a wiêc u¿y³am jakiego¶ przypadkowego (Tymotei dla br±zowych chyba) i prze¿y³am szok. W³osy l¶ni±ce, z po³yskiem, pe³ne ¿ycia. Przez te pó³ roku zapomnia³am ¿e tak mog± wygl±daæ. No có¿ w moim przypadku siê nie sprawdzi³a pielêgnacja bez sls owa, my¶lê ¿e g³ównie dlatego ¿e choæ wyeliminowa³am silikony z od¿ywek i szamponów to nietety u¿ywam ich do stylizacji (prostujê w³osy a tu bez dobrej ochrony siê nie obejdzie, silikonowe najczêsciej). A delikatny szampon sobie z tym nie poradzi za ¿adne skarby.
Teraz myje szamponami z sls dla w³osów br±zowych (mam nadziejê ¿e to mi zrekompensuje wymywany kolor) a czasami myje w³osy od¿ywk± jak±¶ prost±, bez silikonów (robiê to wtedy gdy muszê myæ w³osy codziennie a nie chcê ich mêczyæ slsem).
arba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-07, 13:30   #407
Izaluka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomo¶ci: 4 469
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Przeczyta³am ca³y w±tek

W³a¶nie ostatnio zaczê³am intensywniej dbaæ o w³osy. Jaki¶ czas temu mocno schud³am w krótkim czasie (stres) i cieszy³am siê w sumie, ¿e figurka ok i ze zdrowiem zero problemów.

Niestety, po miesi±cu wysz³o to ca³e 'odchudzanie' - wysz³o razem z w³osami. Zaczê³y po prostu uciekaæ :/ A mam do tego tendencje genetyczn± te¿ po mamie niestety (ma ³ysienie plackowate i niestety nic nie pomaga ).

Moje w³osy przy skórze siê przet³uszczaj±, dó³ - raczej suchy.
W³osy do po³owy pleców. Blond - niestety farbowane (baleyage u fryzjera robiê ¶rednio co 4,5 miesiêcy). Niby rzadko, ale to na pewno je psuje jeszcze bardziej. Tylko po farbowaniu moje w³osy wygl±daj± super - tak jak by by³o ich wiêcej, uniesione u nasady - farba je po prostu oblepia i chyba st±d ten efekt.

W³osy myjê codziennie.
Obecnie zamiennie trzema szamponami:
- Shauma zielona - kiwi - niby ma nadaæ po³ysk, zmiêkcza wodê (nie bardzo zauwa¿y³am, a jeszcze jako¶ w³a¶nie po nim nasili³o siê wypadanie)
- Gliss Kur - ten zó³ty z olejkami pielêgnacyjnymi - jestem z niego zadowolona
- pokrzywowo - chmielowy (taki zwyk³y zio³owy)

Z od¿ywek stosujê:
- Shaumê i Gliss Kur (z tych samych serii co szampony) - obie do sp³ukiwania i raczej tylko takie preferujê
- czasem na oko³o 10 minut nak³adam od¿ywki, króre nie s± do sp³ukiwania czyli Czarn± Rzepê Ziaji i Fito Keratynê Joanny - no a potem sp³ukujê

Z takich od¿ywczych to:
- WAX - koñczê dopiero pierwsze du¿e opakowanie i szczerze jeszcze efektów jaki¶ mini nowych w³osków nie zauwa¿y³am, chyba muszê siê w cierpliwo¶æ uzbroiæ
- zó³tka jajek + olejek rycynowy + cytrynka (staram siê d³ugo trzymaæ na w³osach)
- jogurtowa maseczka z Avonu

Czasem jedwab Biosilk, ale albo ich sk³ad siê zmieni³, albo trafi³am na jak±¶ podróbkê z All :/ Bo kiedy¶ na pewno mia³y inn± konsystencjê.


Zamierzam kupiæ szampon Hipp lub Babydream. Z oliwki jestem bardzo zadowolona, ale jako¶ do w³osów nie umiem znale¼æ jej zastosowania.

Z mazide³ zamawiam hydrolat ró¿any, ekstensynê i jadwab - bêdê tym psikaæ w³oski. Bo czyta³am pochlebne opiniê.

Stosowa³am te¿ kiedy¶ przy wypadaniu ampu³ki Placenty i pomog³y. No i kiedy¶ jeszcze zachwyca³am siê Kallosem - Placent± oraz Mleczn±.

Teraz wolê co¶ jeszcze z mazide³ pokombinowaæ. I za bardzo nie wymy¶laæ z od¿ywkami kupnymi, bo mo¿na przedobrzyæ.


A czy je¶li stosujê od¿ywcze maseczki co 2/3 dni to za czêsto? Bo teraz tak mocno mi wypada³y, ¿e ruszy³am z intensywn± pielêgnacj±. Nie chcê te¿ przegi±æ w drug± stronê. I tak ju¿ zauwa¿y³am, ¿e s± mniej puszyste, a takie klapniête od tego wszystkiego. Ale wypadanie siê zmniejszy³o.

Staram siê wszystko dobrze sp³ukiwaæ. Zimna woda na koniec.

£ykam jeszcze wyci±g ze skrzypu polnego i pokrzywy oraz jakie¶ witaminki.

W³a¶nie siedzê z ¿ó³tkami na g³owie i potem zamierzam zio³owym umyæ i sp³uczê mineralk±

Niestety w³osy czêsto suszê i czasem prostujê. I szczerze bez prostowania mniej mi siê podobaj± :/ Takie ko³tuny Tera¿ ¿a³ujê, ¿e parê lat temu da³am siê wci±gn±æ i uleg³am magii prostownicy, bo trudno siê uwolniæ.


Robicie sobie jakie¶ masa¿e g³owy na lepsze ukrwienie?
Izaluka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-07, 16:38   #408
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomo¶ci: 531
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Ja wczoraj wypróbowa³am mycie od¿ywk± i jestem bardzo zadwolona W³osy jakby sztywniejsze, gêstsze i takie miêsiste My³am od¿ywk± elseve do farbowanych, bo tylko tak± mia³am na stanie w domu, no i sk³ad te¿ niczego sobie, wiêc spróbowa³am, mimo, ¿e w³osów w ¿yciu nie farbowa³am Polecam te metode wszystkim, ja ze wzgledu na przetluszczajace wlosy mam zamiar praktykowac 1-2 razy w tygodniu, bo codzienne mycie odzywka jednak zbytnio by je obciazylo. Mam jeszcze w planach na jutro przetestowanie mixu szamponu z soda, na mocne oczyszczanie, takze odezwe sie jeszcze w tej sprawie i zdam relacje.
sweet_white_chocolate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-07, 16:59   #409
justa2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomo¶ci: 975
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Dziewczyny czy mog³yby¶cie napisaæ jak "oczy¶ciæ" w³osy? Piszecie o sodzie i maseczce aspirynowej ale jak to dok³adnie wygl±da (dolaæ, dosypaæ do szamponu?)
justa2 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-07, 18:10   #410
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw i okolice(ostatnio czê¶ciej okolice)
Wiadomo¶ci: 110
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Poka¿ wiadomo¶æ
Ja wczoraj wypróbowa³am mycie od¿ywk± i jestem bardzo zadwolona W³osy jakby sztywniejsze, gêstsze i takie miêsiste My³am od¿ywk± elseve do farbowanych, bo tylko tak± mia³am na stanie w domu, no i sk³ad te¿ niczego sobie, wiêc spróbowa³am, mimo, ¿e w³osów w ¿yciu nie farbowa³am Polecam te metode wszystkim, ja ze wzgledu na przetluszczajace wlosy mam zamiar praktykowac 1-2 razy w tygodniu, bo codzienne mycie odzywka jednak zbytnio by je obciazylo. Mam jeszcze w planach na jutro przetestowanie mixu szamponu z soda, na mocne oczyszczanie, takze odezwe sie jeszcze w tej sprawie i zdam relacje.
A ja umylam odzywka z miodem w piatek rano, trzymalam na glowie potem z godzine.Ba³am sie strasznie, ze bede miec jeden tluszcz na glowie, a tu mila niespodzianka-wlosy naprawde piekne, lekkie, jedwabiste.Mialam Elseve fioletowy(tylko taki w sklepie byl z wmiare dobrym skladem).Dzis jest sobota wieczor i wlosy nie sa przetluszczone, tylko takie troszke oklapniete-ale jeszcze po poludniu byly ladne.Mam wlosy przetluszczajace sie i mylam do tej pory co 2-gi dzien a czasem codziennie.
Zapewne bede ta metode praktykowac.Chcialabym jeszcze dostrzec to rozjasnienie spowodowane miodem, ale jakos kilka godzin z workiem na glowie siedziec mi sie nie chce
ezieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-07, 19:00   #411
Izaluka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomo¶ci: 4 469
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez justa2 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny czy mog³yby¶cie napisaæ jak "oczy¶ciæ" w³osy? Piszecie o sodzie i maseczce aspirynowej ale jak to dok³adnie wygl±da (dolaæ, dosypaæ do szamponu?)

Proporcje takie same, czyli 1 ³y¿ka sody na 1 ³y¿kê szamponu. W ka¿dym razie tak na oko po równo z tego co czyta³am na BU.

Raczej szybko myjesz g³owê, by soda za d³ugo nie przebywa³a na w³osach itd.

Sp³ukujesz dok³adnie i kwasisz czym¶ , np. p³ukanka ocet jab³kowy + woda.
Nak³adasz od¿ywkê bez sls, bo teraz w³osy idealnie wch³on± sk³adniki, a zreszt± mog³aby¶ ich nie rozczesaæ bez tego po tej sodzie.


Te¿ zamierzam umyæ od¿ywk±, bo czyta³am. Mam akurat Ziajê Czarn± Rzepê, wiêc idealnie Potem zdam relacje.

W ogóle o majonezie czyta³am te¿. Tylko ja to trochê za bezsens uwa¿am, bo to ma podobne dzia³anie jak ¿ó³tka + olejek rycynowy czy oliwa z oliwek.

A i przy myciu od¿ywk± mo¿na dodaæ cukru i wtedy robi siê te¿ peeling skóry g³owy.
Izaluka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-07, 19:44   #412
szalu¶ :)
Raczkowanie
 
Avatar szalu¶ :)
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: P³ock
Wiadomo¶ci: 94
GG do szalu¶ :)
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

myæ od¿ywk±? kurczê, nie do¶æ, ¿e mam przet³uszczaj±ce siê w³osy, to jeszcze na wykoñczeniu od¿ywkê gliss kura t± z olejkami pielêgnacyjnymi
wiêc chyba narazie nie
szalu¶ :) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-08, 19:06   #413
kasia5558
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomo¶ci: 2 954
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Iza, a dodawalas ten cukier? nie rozpuszcza sie? wlasciwie to po co ten piling glowy? bo ja zacofana troche jestem jak was teraz zaczelam czytac

dawno mnie tu nie bylo, heh.
kasia5558 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-09, 12:57   #414
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomo¶ci: 531
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Wczoraj umy³am w³osy mieszank± sodow±, ale zapomnia³am o od¿ywce na koniec Jednak przy moich w³osach nie by³o dramatu z rozczesywaniem, bo w ogóle siê nie pl±cz± (czeszê w³osy 1-2 razy dziennie, po myciu przeczesujê palcami ), ale przet³u¶ci³y siê bardzo szybko. Co do oczyszczania to po myciu zostaly mi na g³owie same w³osy Hmmm i w obliczu tych moich eksperymentów wysunê³am pewien wniosek, tzn. przypuszczam, ¿e mocne przet³uszczanie siê moich w³osów bierze siê z wysuszania ich szamponami z mocnymi detergentami i nie u¿ywania do ich pielêgnacji niczego innego Dlatego zmieniam szampon na dzieciêcy, od¿ywka do mycia 1-2 razy w tygodniu, soda co dwa tygodnie, a po niej p³ukanka octowa i OD¯YWKA Dam znaæ jak taka pielêgnacja sprawdza siê na cienkich i przt³uszczaj±cych sie w³osach.
EDIT: za kilka dni przetestujê mycie od¿ywk± ze skrystalizowanym miodem jako peeling do skóry g³owy, wra¿enia równie¿ opiszê.
Pozdrawiam
sweet_white_chocolate jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-09, 13:36   #415
Izaluka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Okolice Poznania
Wiadomo¶ci: 4 469
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Kasiu no z cukrem nie robi³am jeszcze. Peeling g³owy my¶lê, ¿e dobrze odblokuje pory na skórze g³owy... Sama w sumie nie wiem, ale chyba warto.

My³am od¿ywk±. Powoli, delikatnie. W³osy nawet czyste by³y, ale ja mam szybko przet³uszczaj±ce siê, wiêc dla mnie sposób ok, ale nie na 2 dni odstêpu miêdzy myciem.

Dzi¶ chcê sodê sobie zafundowaæ. Tylko to musi byæ zmieszane z szamponem bez SLS prawda?? Czy mo¿e byæ z SLS? Jeszcze nie nawiedzi³am Rossmana, a mój zio³owy ma nawet to w sk³adzie :/

Sweet nie zapominaj o tej od¿ywce, bo to ponoæ bardzo wa¿ne, by ³uski w³osów trochê siê zasklepi³y od tej od¿ywki.
Izaluka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-09, 13:59   #416
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw i okolice(ostatnio czê¶ciej okolice)
Wiadomo¶ci: 110
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez sweet_white_chocolate Poka¿ wiadomo¶æ
EDIT: za kilka dni przetestujê mycie od¿ywk± ze skrystalizowanym miodem jako peeling do skóry g³owy, wra¿enia równie¿ opiszê.
Pozdrawiam
Ja wczoraj z tym miodem cudowalam. Nie odczulam efektu pilingu na glowie-moj miod chyba za bardzo scukrzony nie byl, posiedzialam z tym miodem i odzywka ze 3 godziny na glowie. Po umyciu, splukaniu woda z octem i wysuszeniu ujrzalam swoje wlosy w nowym swietle. Cudownie jedwabiste, lekkie, ale nie naelektryzowane, blyszczace. Siwe gdzies zniknely-nie, nie zostaly ufarbowane, ale staly sie malo widoczne.
Polecam z calego serca ta metode.
ezieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-09, 14:15   #417
szalu¶ :)
Raczkowanie
 
Avatar szalu¶ :)
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: P³ock
Wiadomo¶ci: 94
GG do szalu¶ :)
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez ezieta Poka¿ wiadomo¶æ
Ja wczoraj z tym miodem cudowalam. Nie odczulam efektu pilingu na glowie-moj miod chyba za bardzo scukrzony nie byl, posiedzialam z tym miodem i odzywka ze 3 godziny na glowie. Po umyciu, splukaniu woda z octem i wysuszeniu ujrzalam swoje wlosy w nowym swietle. Cudownie jedwabiste, lekkie, ale nie naelektryzowane, blyszczace. Siwe gdzies zniknely-nie, nie zostaly ufarbowane, ale staly sie malo widoczne.
Polecam z calego serca ta metode.

muszê tego spróbowaæ mog³ysby¶cie wyt³umaczyæ mi, na czym polega ta metoda z sod± oczyszczon±? albo tak: co najbardziej polecacie z tych 'nowych' metod do cienkich, przet³uszczaj±cych siê w³osów?
__________________
co ¶wiat ma z dwojga ludzi, którzy nie widz± ¶wiata?

Wis³awa Szymborska, "Mi³o¶æ szczê¶liwa"


szalu¶ :) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-09, 15:07   #418
ezieta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wroc³aw i okolice(ostatnio czê¶ciej okolice)
Wiadomo¶ci: 110
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

Cytat:
Napisane przez szalu¶ :) Poka¿ wiadomo¶æ
muszê tego spróbowaæ mog³ysby¶cie wyt³umaczyæ mi, na czym polega ta metoda z sod± oczyszczon±? albo tak: co najbardziej polecacie z tych 'nowych' metod do cienkich, przet³uszczaj±cych siê w³osów?
Szalu¶.O sodzie ci nie powiem, bo nie stosowalam tego. Ja mam wlasnie takie cienkie wlosy i przetluszczajace sie. Nie zauwazylam po umyciu odzywka i miodem, by im sie pogorszylo, wrecz przeciwnie.Wczoraj rano mylam a dzis rano wstalam z pieknymi nadal wlosami. Sprobuj, co ci szkodzi.
Pamietaj, by myc powoli, masowac glowe, potem DOKLADNIE splukac, splukac woda z octem jablkowym lub winnym( 1 lyzeczka na 250 ml wody), woda powinna byc chlodna.
ezieta jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-09, 15:10   #419
szalu¶ :)
Raczkowanie
 
Avatar szalu¶ :)
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: P³ock
Wiadomo¶ci: 94
GG do szalu¶ :)
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

dziêkujê bardzo jak tylko w moim domu znów pojawi siê miód, wypróbujê
__________________
co ¶wiat ma z dwojga ludzi, którzy nie widz± ¶wiata?

Wis³awa Szymborska, "Mi³o¶æ szczê¶liwa"


szalu¶ :) jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-07-09, 15:54   #420
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 4 588
Dot.: Jak dbacie o w³osy biochemiczki-czyli nasze patenty na piêkne w³osy

na problemy ze ¶wi±dem i ³uszczeniem skory glowy polecam (ci±gle) szampon ktory uratowa³ "g³owê" i jej problemy mojemu mêzowi (jego problemami by³y: ¶wi±d, swêdznie, pieczenie, ³uszczenie, ³upie¿).

pharmaceris puri ichtilum http://www.sklep.eris.pl/p792-pharma...kory.glowy.htm
__________________
Szczê¶cia nie mo¿na kupiæ, ale...mo¿na je sobie urodziæ



evitka21 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 
Narzêdzia

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:25.