Brak zęba a kształt twarzy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-11, 12:35   #1
claymore
Rozeznanie
 
Avatar claymore
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 519
Unhappy

Brak zęba a kształt twarzy...


Mam problem...

Interesuje mnie związek między brakiem pojedynczego zęba a kształtem twarzy-tzn. czy jest możliwa z tego powodu jakaś zmiana w wyglądzie twarzy???
Może głupie są moje wątpliwości ,ale to nie daje mi spokoju. Po lewej stronie na dole mam zęby 1-7, natomiast po prawej 1-6 i niewyrośnieta jeszcze ósemka.
Tą siódemkę zgodziłam się usunąć,bo była do leczenia kanałowego i bardzo mnie bolała i...żałuję bardzo, bo strasznie mi doskwiera jakoś jej brak i dołuje mnie to strasznie I wkręcam sobie,że pewnie od tego jakoś zmieni mi się kształt twarzy....Słyszałam,że to raczej niemożliwe, ale nie wiem....jakoś się tego boję.

Czy ktoś wie coś na ten temat lub ma podobne doświadczenia? Albo też jest zdołowany brakiem zęba? Czy taki brak wpływa w jakiś sposób na kształt twarzy ??
claymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 12:53   #2
aniazz
Raczkowanie
 
Avatar aniazz
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 48
Dot.: Brak zęba a kształt twarzy...

Witaj, z tego co mi wiadomo to jest taka możliwość, ale nie jest tak w każdym przypadku. Niekiedy brak zęba powoduje, że sąsiednie zęby zaczynają się pochylać ku sobie, a przeciwstawne wysuwać w stronę pustego miejsca. Ponoć zmiany w rysach twarzy widoczne są dopiero przy utracie kilku ząbków, przy jednym rzadko cos widać ) U mnie przynajmniej nie zauważyłam/ nie zauważono (brak jednego ząbka na dole) -> to gwoli Twego pocieszenia. Pozdrawiam
__________________
"Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza." A.Einstein
aniazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 12:59   #3
claymore
Rozeznanie
 
Avatar claymore
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 519
Dot.: Brak zęba a kształt twarzy...

Cytat:
Napisane przez aniazz Pokaż wiadomość
Witaj, z tego co mi wiadomo to jest taka możliwość, ale nie jest tak w każdym przypadku. Niekiedy brak zęba powoduje, że sąsiednie zęby zaczynają się pochylać ku sobie, a przeciwstawne wysuwać w stronę pustego miejsca. Ponoć zmiany w rysach twarzy widoczne są dopiero przy utracie kilku ząbków, przy jednym rzadko cos widać ) U mnie przynajmniej nie zauważyłam/ nie zauważono (brak jednego ząbka na dole) -> to gwoli Twego pocieszenia. Pozdrawiam
Oo, dzięki za szybką odpowiedź A którego zęba nie posiadasz ,jeśli mogę spytać?
Ech staram się tym nie przejmować, ale patrzę ,że staje się to już moją obsesją
claymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 21:19   #4
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Brak zęba a kształt twarzy...

Cytat:
Napisane przez claymore Pokaż wiadomość
Mam problem...

Interesuje mnie związek między brakiem pojedynczego zęba a kształtem twarzy-tzn. czy jest możliwa z tego powodu jakaś zmiana w wyglądzie twarzy???
Może głupie są moje wątpliwości ,ale to nie daje mi spokoju. Po lewej stronie na dole mam zęby 1-7, natomiast po prawej 1-6 i niewyrośnieta jeszcze ósemka.
Tą siódemkę zgodziłam się usunąć,bo była do leczenia kanałowego i bardzo mnie bolała i...żałuję bardzo, bo strasznie mi doskwiera jakoś jej brak i dołuje mnie to strasznie I wkręcam sobie,że pewnie od tego jakoś zmieni mi się kształt twarzy....Słyszałam,że to raczej niemożliwe, ale nie wiem....jakoś się tego boję.

Czy ktoś wie coś na ten temat lub ma podobne doświadczenia? Albo też jest zdołowany brakiem zęba? Czy taki brak wpływa w jakiś sposób na kształt twarzy ??
Spokojnieeee! Na prawdę nie masz czym się przejmować, zwłaszcza, że przed Tobą jeszcze wyrośnięcie ósemki. Może dzięki usunięciu siódemki będzie miejsce na ósemkę. Ja też nie mam jednej siódemki i wcale nie odczuwam jej braku, bo dokładnie na jej miejscu wyrosła mi ósemka.
A tak czy inaczej-brak jednego zęba z tyłu nic nie zmieni w wyglądzie twarzy.
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 09:28   #5
aniazz
Raczkowanie
 
Avatar aniazz
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 48
Dot.: Brak zęba a kształt twarzy...

Cytat:
Napisane przez claymore Pokaż wiadomość
Oo, dzięki za szybką odpowiedź A którego zęba nie posiadasz ,jeśli mogę spytać?
Ech staram się tym nie przejmować, ale patrzę ,że staje się to już moją obsesją
Na dole nie ma szóstki, ale właśnie tam siedzi teraz siódemka i ósemka
__________________
"Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza." A.Einstein
aniazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 09:41   #6
olla83
Rozeznanie
 
Avatar olla83
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 731
Dot.: Brak zęba a kształt twarzy...

wybacz ale większych głupot dawno nie czytałam.
Ludzie naprawde mają większe problemy.
Ja nie mam żadnej ósemki, oraz 2 piątek na dole, oraz 2 dwójek na górze. W sumie brak 8 zębów. Zęby po prostu mi nie wyrosły. brak zawiązków. Na górze mam sliczne uzupełnienia w postaci porcelanowych mostków w miejscu dwójek. Moje zęby (te które wyrosły) są zdrowe i ładne.

Nie płaczę po nocach z tego powodu, nie mam doła, nie rwę włosów z głowy, że mi ósemka nie wyrosła. I Jestem zadowolona ze swojego kształtu twarzy więc dziewczyno wrzuć trochę na luz, bo to co tu wypisujesz jest po prostu śmieszne.

Cytat:
Napisane przez claymore Pokaż wiadomość
Mam problem...

Interesuje mnie związek między brakiem pojedynczego zęba a kształtem twarzy-tzn. czy jest możliwa z tego powodu jakaś zmiana w wyglądzie twarzy???
Może głupie są moje wątpliwości ,ale to nie daje mi spokoju. Po lewej stronie na dole mam zęby 1-7, natomiast po prawej 1-6 i niewyrośnieta jeszcze ósemka.
Tą siódemkę zgodziłam się usunąć,bo była do leczenia kanałowego i bardzo mnie bolała i...żałuję bardzo, bo strasznie mi doskwiera jakoś jej brak i dołuje mnie to strasznie I wkręcam sobie,że pewnie od tego jakoś zmieni mi się kształt twarzy....Słyszałam,że to raczej niemożliwe, ale nie wiem....jakoś się tego boję.

Czy ktoś wie coś na ten temat lub ma podobne doświadczenia? Albo też jest zdołowany brakiem zęba? Czy taki brak wpływa w jakiś sposób na kształt twarzy ??
olla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 00:08   #7
claymore
Rozeznanie
 
Avatar claymore
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 519
Dot.: Brak zęba a kształt twarzy...

Cytat:
Napisane przez olla83 Pokaż wiadomość
wybacz ale większych głupot dawno nie czytałam.
Ludzie naprawde mają większe problemy.
Ja nie mam żadnej ósemki, oraz 2 piątek na dole, oraz 2 dwójek na górze. W sumie brak 8 zębów. Zęby po prostu mi nie wyrosły. brak zawiązków. Na górze mam sliczne uzupełnienia w postaci porcelanowych mostków w miejscu dwójek. Moje zęby (te które wyrosły) są zdrowe i ładne.

Nie płaczę po nocach z tego powodu, nie mam doła, nie rwę włosów z głowy, że mi ósemka nie wyrosła. I Jestem zadowolona ze swojego kształtu twarzy więc dziewczyno wrzuć trochę na luz, bo to co tu wypisujesz jest po prostu śmieszne.
No to miło, że Cię to śmieszy.

Nie jestem niedorozwinięta, wiem,że ludzie mają większe problemy.Sama mam większe.Ale miałam takie a nie inne pytanie i wątpliwość i postanowiłam napisać o tym na forum ,dowiedzieć się czy ktoś miał "coś podobnego" i uważam ,że to odpowiednie miejsce.A dla mnie to problemem, gdyż czuję to językiem i zwyczajnie przeszkadza mi to,bo wcześniej tak nie miałam. W dodatku jest mi smutno,bo wynika to z mojej własnej głupoty i niedopilnowania-brak zęba nie jest moim jedynym zmartwieniem związanym z zębami,niestety.

Wiesz jeśli ludzie by mieli nie pisać tu,bo INNI MAJĄ WIĘKSZE PROBLEMY,to prawie nikt nie powinien pisać na tym forum,bo zawsze się znajdzie ktoś kto ma większe problemy. Proponuję, żebyś powiedziała osobie którą np. boli ząb, że inni mają większe problemy-na pewno podniesiesz ją na duchu. Albo mówienie "A JA TO DOPIERO MAM GORZEJ!" też uważam ,że nie jest zbyt na miejscu. Ja akurat nie jestem osobą ,której humor poprawia to ,że ktoś ma gorzej. Bo zawsze ktoś ma gorzej, ale też zawsze ktoś ma lepiej ,ja się staram do nikogo nie porównywać. Mi przeszkadza akurat to i to jest w tej chwili dla mnie jakimś tam problemem,chociaz mam tysiąc wiekszych. I co z tego?

I jak masz coś takiego pisać to wiesz co ? Nie pisz lepiej nic. Są ludzi którzy ,nawet może myślać podobnie do Ciebie, potrafią powiedzieć coś miłego i podnieść na duchu, a nie uważać czyjś problem za "gówno warty", bo "ja mam większy i nie płaczę po nocach".

MIŁO ,ŻE MASZ PORCELANOWE WYPEŁNIENIA, tylko pewnie to kosztuje mnostwo kasy,a mnie na to nie stać.

Dzięki za wszystkie odp. Jeśli ktoś ma coś jeszcze do dodania, zapraszam Głównie jeśli ktoś miał taką samą lub podobną sytuację lub wie coś na ten temat. Mam nadzieję, że mi ta osemka wyrośnie w końcu i się przesunie w kierunku 6. Czy jest taka szansa????? Pozdrawiam

Edytowane przez claymore
Czas edycji: 2009-03-13 o 00:11
claymore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-13, 09:47   #8
aniazz
Raczkowanie
 
Avatar aniazz
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 48
Dot.: Brak zęba a kształt twarzy...

"Mam nadzieję, że mi ta osemka wyrośnie w końcu i się przesunie w kierunku 6. Czy jest taka szansa????? Pozdrawiam"

U mnie tak właśnie się stało, że te ząbki ścisnęły się i ma 5 obok 7 i 8. Przerwa minimalna
A co do problemów -> uważam, że każdy może napisać co go dręczy. A odpowiedzi typu ludzie mają większe problemy.. przecież nie o to chodzi, prawda
Pozdrawiam tych z małymi i dużymi problemami
__________________
"Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza." A.Einstein
aniazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-15, 22:09   #9
b1168f4294c1b412c0ca1971f948ee5db273a14d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Brak zęba a kształt twarzy...

Stary wątek ale odpowiem. Szczególnie że tu niektórzy komentują że nie są to problemy warte zakładania wątku. Otóż są. Ja miałam wyrwany górny ząb w wieku 30 lat i niestety zaczęłam zauważać zmiany na twarzy. Ząb był 7 a 6 i 8 są w tej chwili dość daleko od siebie. Przed wyrwaniem przestrzegano mnie w gabinecie jak próbowałam się zapisać że lepiej jest ząb ratować bo może mieć to wpływ między innymi na kształt szczęki i twarzy. Ja wtedy zignorowałam to i w ogóle takie uwagi wydawały mi się śmieszne. Bo pomyślałam sobie że nawet jakby trochę będzie to miało wpływ na mój wygląd to nie ma się co przejmować pierdołami bo przecież to i tak będzie minimalna zmiana. W tym czasie miałam problemy finansowe i postanowiłam że dla mojego budżetu łatwiej będzie przełknąć 100 zł za wyrwanie niż 600 zł za koronę. Zarabiałam w tym czasie 1200 zł. Kiedy poszłam do dentysty okazało się że zęba i tak nie da się uratować w grę mogło wchodzić tylko założenie implantu na który mnie nie stać do dziś. Czy wyrwanie zęba powoduje zmiany w kształcie twarzy--tak. Przekonałam się o tym boleśnie. Zauważyłam że policzek pod okiem w miejscu gdzie kończy się ,,dolina łez" zaczął się zapadać i nie jest już tak równo wypełniony jak po drugiej stronie tak jakby tłuszcz w policzku stracił oparcie. Poza tym zauważyłam też zapadnięcie policzka na środku w postaci pionowej kreski widać to szczególnie kiedy światło pada na twarz z boku.. na razie zmiany są subtelne ale zdaje sobie sprawy że z wiekiem będzie to coraz bardziej widoczne. Ostrzegam przed wyrywaniem szczególnie górnych zębów. Mnie ta zmiana strasznie drażni.
b1168f4294c1b412c0ca1971f948ee5db273a14d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 18:01   #10
hula
Raczkowanie
 
Avatar hula
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 361
Dot.: Brak zęba a kształt twarzy...

Czytałam kiedyś przypadek dziewczyny, ktorej ortodonta zalecił do aparatu wyrwanie dwóch ósemek i z pełnej "pyzatej " buzki zrobił jej się zwis na twarzy. dziewczyna była załamana. Wierzę w taki efekt jak najbardziej , bo ształt łuku (komplet zębow) diametralnie zmienia twarz- sama sie o tym przekonałam po głupim noszeniu aparatu ruchomego, gdzie odrobine rozciągełam, wybrzuszyłłam łuk. Twarz zupełnie nabrała innego wyrazu, ładniejsza , pełniejsza. Efekt się niestety cofnał- bo łuki zawsze wracają do starego kształtu. Obojętnie po jakim aparacie. Po stałym bez retencji również.
hula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-24 18:01:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.