Tonik z kwasami Aha/Bha 10% i słońce, załamana ;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-20, 11:25   #1
summereve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 8
Exclamation

Tonik z kwasami Aha/Bha 10% i słońce, załamana ;/


Jest czerwiec a ja pare dni temu zastaosowalam tonik z kwasami aha/bha 10% (8% kwasu mlekowego i 2 % salicylowego) Popełniłam jednak błąd nie mając wystarczajacej wiedzy i teraz jestem załamana owszem słyszałam że twarzy po kwasach NIE NALEŻY WYSTAWIAĆ TWARZY NA SŁONCE, jednak myślałam że chodzi tylko o PIERWSZE DNI dni po kuracji.Mimo że jest czerwiec to pogoda puki co nie jest za ciekawa a ja w najbliższym czasie nie planowałam się opalać czy mieć jakiegoś dłuższego kontaktu ze słońcem, a przy kazdym wyjsciu stosuje filtr 30. Jednak po przeczytaniu (juz za późno!! ) kilku artykułów ma temat reagowania skóry na słońce po kwasach załamałam się bo nie trzeba leżeć na słońcu godzinami żeby nabawić się przebarwień skóry i dostać poparzenia, a unikanie słońca nie jest do końca możliwe, zwykle wyjście na ulicę to już duże narażenie skóry. Wiec GDY JUZ GO UZYLAM to jak zminimaizowac ryzyko pojawienia się plam na skórze, jakich filtrów używać, i czy takie stężenienaprawde az tak moze mnie narażać i jak długo moja skóra będzie jeszcze narażona na niebezpieczne promieniowanie?
Pomocy

Edytowane przez summereve
Czas edycji: 2015-06-20 o 12:51
summereve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 15:31   #2
Alicja1304
Przyczajenie
 
Avatar Alicja1304
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 20
Dot.: Tonik z kwasami Aha/Bha 10% i słońce, załamana ;/

Spokojnie, nawet jeżeli będziesz miała przebarwienia to one znikają i są nawet sposoby na przyspieszenie redukcji przebarwień ale przede wszystkim nakładaj mniej tego toniku oraz kup sobie krem z filtrem 50 a gdyby pojawiły się małe przebarwienia to zwykły sok z cytryny 2 razy dziennie pomoże, oraz nawilżanie skóry za pomocą kremu (polecam nivea soft) Mam nadzieje że pomogłam
Alicja1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-24, 18:33   #3
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Tonik z kwasami Aha/Bha 10% i słońce, załamana ;/

oj siejesz panikę, myślalam ze cos się stało.. ja zdolna jestem nałożyc kwasy 35 % i po kilku dniach się opalać, ale broń boze wystawiać twarz na słońce i nic się nie dzieje.
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 00:29   #4
summereve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 8
Dot.: Tonik z kwasami Aha/Bha 10% i słońce, załamana ;/

Kochane dziękuję najserdeczniej za odpowiedzi i może macie racje ze faktycznie trochę sieje panikę ale gdzieś słyszałam że przebarwienia po kwasach jest bardzo ciężko usunąć, dlatego się przestraszylam.Puki co w miarę udaje mi się ograniczać wystawianie twarzy na słońce, ale od 11 lipca (3 tyg po użyciu kwasow) mamy zaplanowane wakacje nad morzem, myślicie że już po takim czasie moja Twarz będzie bezpieczna i uspokojona na działanie słońca czy to jeszcze za wcześnie? ? Oczywiście filtry to podstawa ale jednak kontakt ze słońcem podczas wakacji jest bardzooo intesywny, wiec proszę Was bardo o odpowiedź ;*
summereve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-25, 10:27   #5
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Tonik z kwasami Aha/Bha 10% i słońce, załamana ;/

raczej nie masz co się bać ale w razie czego nakładaj filtry i nie wystawiaj centralnie twarzy na słońce. ale tez go nie unikaj bo nigdy nie nabędziesz naturalnej ochrony przed słońcem
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 10:59   #6
summereve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 8
Dot.: Tonik z kwasami Aha/Bha 10% i słońce, załamana ;/

Stram się stosować kremy z filtrami i prez to że na dworze 30 stopniowe upaly w dzien praktycznie nie wychodzę, jeśli już to tylko na parenaście minut gdy muszę coś załtwić. Dodam że kosmetyczka jeszcze pogorszyła mi trochę sprawę, bo zrobila mi tydzień temu mikrodermabrazje, po której skóra dodatkowo jest narażona na słonce, powiedziala ze w mojm przypadku to konieczne bo mam dużą ilość zaskórników, to był moj pierwszy zabieg wiec nie wiedzialam czy to bezpieczne latem czy nie wiec sie zgodzilam i zdałam sie na jej kompetencje, ale teraz zaluje bo jestem jeszcze bardziej narażona nie mówiąc już o tych 30 stopniowych upałach ;/ 12 lipca czyli 3 TYGODNIE PO UZYCIU TONIKU Z KWASAMI I 2 TYG PO MIKRO jadę na wakacje któe planowalismy z moją paczką od dawna,i w tym momencie nie mogę i nie chce z nich zrezygnować. Jak myślicie kapelusz okulary i wysoki filtr na plazy i (ewentulanie jakiś parasol ochronny) dadzą mi bezpieczną ochronę po takich zabiegach?
summereve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 14:38   #7
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Tonik z kwasami Aha/Bha 10% i słońce, załamana ;/

No raczej poparzyc się nie poparzyć , ale moze być zaczerwieniona . Kosmetyczka najzwyczajniej w świecie chciala Cie naciągąc. Od kiedy pod koniec czerwca robi sie mikrodermabrazję ! Te zabiegi prawidłowo powinno robić się jesienią i wczesną wiosną. Mogła Ci zrobić np delikatne kwasy ale nie to
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-03, 23:43   #8
summereve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 8
Dot.: Tonik z kwasami Aha/Bha 10% i słońce, załamana ;/

Masz racje ta kosmetyczka niestety chyba chciala mnie tylko naciągnąć na kasę, fundujac mi w takie upały ten zabieg, nigdy więcej w jej gabinecie jzu nie zawiatam bo nie ma kompencji! I Mam nadzieje ze nie nabawić się jakichkolwiek przebarwień ! Mam jeszcze do was pytanie jaki filtr polecicie do cery trądzikowej który nie zapycha i nadajacy się pod makijaż?
summereve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-05, 10:41   #9
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Tonik z kwasami Aha/Bha 10% i słońce, załamana ;/

moze spróbuj fizyczny a nie chemiczny. Pani w sklepie doradzi Ci jaki się nadaje, ale wątpie że ładnie to będzie wyglądać pod makijażem. Bo zeby zadzialal to trzeba go dużo nałożyć.
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-05 11:41:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:19.