Tłusta cera. - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-06, 18:00   #481
natalkab6
Raczkowanie
 
Avatar natalkab6
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 40
Dot.: Tłusta cera.

Cytat:
Napisane przez jatomam90 Pokaż wiadomość
witam,
myślałam, że nigdy mnie to nie spotka.. nie wiem co się stało.
Zacznę może od tego, że kilka lat temu miałam duzy problem z trądzikiem. Wyleczyłam... cera jak pupcia niemowlęcia, ale... jakis czas temu (na oko może 4 miesiące) zaczęły mi wracać te drobne wypryski. Tak się z polecenia cioci zakupiłam tormentiol. Używałam na noc jak kremu na całą buzię bo punktowo się nie dało. Idealna cera... bez pryszczy... ale strasznie tłusta. Pokuszę się nawet o takie stwierdzenie, że mogłabym na tym tłuszczu zrobić frytki. Nie używam podkładów, pudrów bo zatykają mi pory i mam problemy z pryszczami. Siłą rzeczy zakupiłam bb garniera. Kupiłam oba - do cery suchej i do mieszanej i tłustej. Używam ich na zmianę. Wszystko gra tylko, że po kilku godzinach... wyglądam jakbym wysmarowała się olejem. Niestety nie mam mozliwości w pracy biegać do ubikacji i uzywać tych bibułek matujących ponieważ nie mam na to czasu. Dziewczyny... pomóżcie
Po pierwsze: nie Garnier!!!!!! :/
Po drugie: czy zażywałaś środki hormonalne, czy brałaś jakieś leki (?)
Po trzecie: nie smaruj się bo ktoś Ci coś polecił-idź do dermatologa! Każdy trądzik jest inny (młodzieńczy, dorosłych)

Ile masz lat? ... jeśli to nie tajemnica?
__________________
"Jeśli kobieta jest szczęśliwa, jest także piękna." (S. Loren)
natalkab6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 11:02   #482
miodziol04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Exclamation Problem z cerą

Witam, na wstepie powiem ze mam 20 lat, i problem z tlusta cera. Chcialabym sie dowiedziec jakie kosmetyki stosowac na codzien tak aby nie zapychac porow a jednoczesnie dobrze maskowac niedoskonalosci
miodziol04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 13:38   #483
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Problem z cerą

Cytat:
Napisane przez miodziol04 Pokaż wiadomość
Witam, na wstepie powiem ze mam 20 lat, i problem z tlusta cera. Chcialabym sie dowiedziec jakie kosmetyki stosowac na codzien tak aby nie zapychac porow a jednoczesnie dobrze maskowac niedoskonalosci
Łączę wątki. Następnym razem przed założeniem proszę o zapoznanie się z wątkami zbiorczymi
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 15:21   #484
marrjassii
Przyczajenie
 
Avatar marrjassii
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10
Dot.: Problem z cerą

Na blogu napisałam post dotyczący jakie kosmetyki pomogły mi w walce z niedoskonałościami.
__________________
Zapraszam na mój blog kosmetyczny: www.marjassi.blogspot.com
marrjassii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 09:31   #485
monparadis
Raczkowanie
 
Avatar monparadis
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 167
Dot.: Tłusta cera.

Podpinam się pod post i proszę o pomoc: mam tłustą skórę, skłonną do przesuszenia, szczególnie teraz w zimę. Mam duzy problem z wągrami i rozszerzonymi porami. Stosowałam maseczki "wyciągające" ale nie o takie efekty mi chodzi- czy są jakieś zabiegi na usunięcie wągrów? Może jakieś kwasy? pomocy!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mieć siebie, resztę spalić, aż zostanie tylko to co pomiędzy nami
monparadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 11:33   #486
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Tłusta cera.

Cytat:
Napisane przez monparadis Pokaż wiadomość
Podpinam się pod post i proszę o pomoc: mam tłustą skórę, skłonną do przesuszenia, szczególnie teraz w zimę. Mam duzy problem z wągrami i rozszerzonymi porami. Stosowałam maseczki "wyciągające" ale nie o takie efekty mi chodzi- czy są jakieś zabiegi na usunięcie wągrów? Może jakieś kwasy? pomocy!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kwasy, pielęgnacja, suplementacja, dieta. W zależności od tego, co jest przyczyną trądziku zaskórnikowego i tłustości, czy to już stan patologiczny (łojotok). Nie ma jednej recepty i metody dla wszystkich ani nie jest to dolegliwość, którą można zlikwidować w miesiąc - no chyba że problem wynika tylko ze złej, zbyt oczyszczającej, naruszającej barierę lipidową pielęgnacji, za tłustej a jednocześnie zbyt odwadniającej, to wtedy jej zmiana da szybką poprawę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 12:09   #487
monparadis
Raczkowanie
 
Avatar monparadis
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 167
Tłusta cera.

Do mycia buzi używam delikatnego płynu do higieny intymnej, płynu micelarnego z ekstraktem z owsa i pantenolem. I na zmianę serum korygujące z kwasem migdałowym, laktobionowym i witaminą b3 z i olej z nasion konopii indyjskiej. Do mycia buzi używam zwykłej kranówki. Dietę mam raczej średnią: jem właściwie wszystko, staram się pic dużo wody i jeść mało słodyczy.
Możesz mi doradzić czego spróbować nowego a co odrzucić?
Edit: jeszcze przynajmniej raz w tygodniu robie sobie peeling pastą z liści manuka (ziaja)


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mieć siebie, resztę spalić, aż zostanie tylko to co pomiędzy nami

Edytowane przez monparadis
Czas edycji: 2017-02-01 o 12:11
monparadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-02, 07:09   #488
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Tłusta cera.

Mam podobny problem - moja skóra jest tłusta, a miejscami sucha. Do tego zaskórniki, te otwarte i te zamknięte. Używam kosmetyków do cery mieszanej. Płyn micelarny, żel do mycia, tonik i potem krem nawilżający. Idealnie nie jest, ale stan mojej skóry bardzo się poprawił, więc myślę, że to kwestia czasu, aż problem okiełznam
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 18:04   #489
monparadis
Raczkowanie
 
Avatar monparadis
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 167
Dot.: Tłusta cera.

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Mam podobny problem - moja skóra jest tłusta, a miejscami sucha. Do tego zaskórniki, te otwarte i te zamknięte. Używam kosmetyków do cery mieszanej. Płyn micelarny, żel do mycia, tonik i potem krem nawilżający. Idealnie nie jest, ale stan mojej skóry bardzo się poprawił, więc myślę, że to kwestia czasu, aż problem okiełznam

Spróbuj serum korygujące z bielendy, od kiedy je używam zapomniałam o bolesnych grudkach ale niestety na wągry nie znalazłam nic skutecznego


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mieć siebie, resztę spalić, aż zostanie tylko to co pomiędzy nami
monparadis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-06, 19:27   #490
Asiek1990
Raczkowanie
 
Avatar Asiek1990
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 55
Dot.: Tłusta cera.

Jak dla mnie bardzo skuteczne do tłustej cery są kremy od Beauty Oil - są niedrogie! Wiadomo, że każdy musi znalezć swój i niestety metoda prób i błędów jest nieunikniona, ale myśle, że warto sprobować
Asiek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-22, 19:48   #491
Agnieszka_02
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 253
Dot.: Tłusta cera.

[QUOTE=monparadis;70481381]Spróbuj serum korygujące z bielendy, od kiedy je używam zapomniałam o bolesnych grudkach ale niestety na wągry nie znalazłam nic skutecznego


To serum korygujące jest jednym z lepszych produktów do normalizowania tłustej i mieszanej cery, ale nie można stosować go bez przerwy, bo można wysuszyć sobie cerę. Warto używać to serum naprzemiennie z dobrym kremem nawilżającym, z kwasem hialuronowym, np. Rose Care.
Agnieszka_02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-22 20:48:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:22.