Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-06, 20:33   #331
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko Pokaż wiadomość
Przeczytalam artykuly wklejone przez o000agus--- w jednym pochwalana jest firma Bell---OK ja zgadzam sie,ze drogie nie zawsze znaczy lepsze, sama czesto siegam po kosmetyki w powszechnej opinii uznawane za 'niskopolkowce' i jestem w znakomitej wiekszosci z nich zadowolona

Ale do rzeczy---otoz wspomniana juz firma Bell wyrzadza sobie wielka krzywde calkowita klapa dystrybucji---oni w ogole nie dbaja o klientow ---bo jesli niemozliwe jest dostanie w 200 tysiecznym miescie cienia do powiek, ktory nie jest nowoscia, to dla mnie jest to olewanie klienta.
Brak stoisk w drogeriach, totalna 'olewka' jesli chodzi o dostepnosc kosmetykow, panie w drogeriach zapytane o Bell wyciagaja mi spod lady koszyczki z kilkoma cieniami i jednym pudrem--- zdaje sobie sprawe,ze to odchylenie w druga strone. No bo co z tego, ze cytuje artykul:
Przy opracowywaniu nowych i udoskonalaniu już istniejących kosmetyków firma współpracuje z wiodącymi francuskimi i niemieckimi laboratoriami

co z tego,ze:
Łącznie kolekcja Bell obejmuje w tej chwili 28 rodzajów kosmetyków w 350 odcieniach,
skoro nigdzie nie mozna dostac tych kosmetykow.....

Nie jest to tylko problem Rzeszowa, wiem ze Wizazanki-krakuski tez skarzyly sie na niedostepnosc Bell'a. Nie wiem jak jest w innych miastach, byc moze tylko poludnie Polski tak potraktowali

Ja po bezoowcnych poszukiwanaich kosmetykow Bell, zaopatrze sie w produkty innej marki. Moglby Bell wziac sie za siebie, zainwestowac w reklame i w koncu pojawic sie szerzej na rynku, proponowalabym wzorowac sie na Ziaji--- niska cena+powszechna dostepnosc+obecnosc w mediach i prawie mamy przepis na sukces
faktycznie - link z bell usunę nie doczytałam do końca
chodziło tylko o fragment który mówił o tym że składniki są takie same i kosztują tyle samo. producenci kupują je w tych samych źródłach a w przypadku kosmetyków takich jak lakier do paznokci, do włosów czy krem samo wyprodukowanie nie podwyższa tak bardzo kosztów by cena aż tak rosła.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 20:47   #332
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

jest jeszcze możliwość, że szukasz w złych sklepach. takie niereklamowane kosmetyki są najczęściej w małych drogeryjnych na bazarkach czy też w kioskach nawet.
dlaczego? bo w drogerie typu rossmann mają większe korzyści - a to upusty, a to jakieś ładne dekoracje reklamowe do sklepu, a to co innego. natomiast małe sklepiki większe zyski czerpią nie gdy się reklamują na potęgę tylko gdy mają zaufanie klientek - pani w rossmanie Ci nie doradzi, możliwe że nawet nie będzie znała kosmetyku który się u niej sprzedaje. sprzedawczynie z malutkich sklepików najczęściej nadrabiają brak reklamy doskonałą wiedzą o tym jakie produkty ma dana firma, które są przeznaczone dla kogo itp.
mieszkam w mniejszym mieście także na południu polski a jednak widziałam kosmetyki bell w wielu sklepach.
no cóż - ja wole żeby nie inwestowali w reklamę. jeśli uważam jakiś kosmetyk za dobry to poświęcam trochę więcej czasu na szukanie go albo proszę sklepikarza o zamówienie mi go w hurtowni. w ten sposób zdobyłam trudno osiągalny dermacol (dziwne że nie potrzebował specjalnej reklamy by stać się tak popularnym na wizażu a w sklepach i tak go brakuje), tusz w kamieniu miraculum (też taki hit wizażowy) i inne rzadko występujące kosmetyki.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 21:30   #333
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
jest jeszcze możliwość, że szukasz w złych sklepach. takie niereklamowane kosmetyki są najczęściej w małych drogeryjnych na bazarkach czy też w kioskach nawet.
dlaczego? bo w drogerie typu rossmann mają większe korzyści - a to upusty, a to jakieś ładne dekoracje reklamowe do sklepu, a to co innego. natomiast małe sklepiki większe zyski czerpią nie gdy się reklamują na potęgę tylko gdy mają zaufanie klientek - pani w rossmanie Ci nie doradzi, możliwe że nawet nie będzie znała kosmetyku który się u niej sprzedaje. sprzedawczynie z malutkich sklepików najczęściej nadrabiają brak reklamy doskonałą wiedzą o tym jakie produkty ma dana firma, które są przeznaczone dla kogo itp.
mieszkam w mniejszym mieście także na południu polski a jednak widziałam kosmetyki bell w wielu sklepach.
no cóż - ja wole żeby nie inwestowali w reklamę. jeśli uważam jakiś kosmetyk za dobry to poświęcam trochę więcej czasu na szukanie go albo proszę sklepikarza o zamówienie mi go w hurtowni. w ten sposób zdobyłam trudno osiągalny dermacol (dziwne że nie potrzebował specjalnej reklamy by stać się tak popularnym na wizażu a w sklepach i tak go brakuje), tusz w kamieniu miraculum (też taki hit wizażowy) i inne rzadko występujące kosmetyki.
Pewnie moje wrodzone lenistwo tez ma w tym swoj udzial, bo raczej rzadko chce mi sie biegac po setkach sklepikow ALe nawet w tych sklepikach asortyment jest wybiorczy---kilka kosmetykow i to wsio
Ostatnio bylam napalona na mus brazujacy Bell'a i wszsycy: ekspedientki, sklepikarze robili wilkie oczy jak o niego pytalam.

Ja tam nie mowie,ze Bell powinien ruszyc z wielka kampania promocyjna,ale niechby chociaz regularnie dostarczali swoj CALY asortyment do sklepow/drogerii/na bazarki W szczegolnosci,ze maja dosc bogata oferte
Niech zrobia jakies liche ze tak brzydko sie wyraze 'stojaki' ze swoimi kosmetykami. Mysle,ze to nie zawialoby wielka 'komercha', chyba ze Bell ma aspiracje do bycia niszowcem

Byc moze moje myslenie jest typowym mysleniem dajacych sie naciagnac na reklame, ale tak na chlopski rozum brak reakcji na trudnosci potencjalnych klientow w dostepie do swych produktow nie jest chyba dobra strategia dla zadnej firmy
__________________

I'm not livin' to be a Mrs.





Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 21:48   #334
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Ptaszysko Pokaż wiadomość
Pewnie moje wrodzone lenistwo tez ma w tym swoj udzial, bo raczej rzadko chce mi sie biegac po setkach sklepikow ALe nawet w tych sklepikach asortyment jest wybiorczy---kilka kosmetykow i to wsio
Ostatnio bylam napalona na mus brazujacy Bell'a i wszsycy: ekspedientki, sklepikarze robili wilkie oczy jak o niego pytalam.

Ja tam nie mowie,ze Bell powinien ruszyc z wielka kampania promocyjna,ale niechby chociaz regularnie dostarczali swoj CALY asortyment do sklepow/drogerii/na bazarki W szczegolnosci,ze maja dosc bogata oferte
Niech zrobia jakies liche ze tak brzydko sie wyraze 'stojaki' ze swoimi kosmetykami. Mysle,ze to nie zawialoby wielka 'komercha', chyba ze Bell ma aspiracje do bycia niszowcem

Byc moze moje myslenie jest typowym mysleniem dajacych sie naciagnac na reklame, ale tak na chlopski rozum brak reakcji na trudnosci potencjalnych klientow w dostepie do swych produktow nie jest chyba dobra strategia dla zadnej firmy
ja się na tym perfekcyjnie nie znam ale żeby bell wszedł do sklepów to raczej nie producent musi dostarczać produkty na siłę do sklepów tylko najpierw klientki muszą zgłosić popyt - czytaj marudzić sklepikarzom, szukać, pytać żeby wiedzieli oni że to się będzie sprzedawać.
później są 2 wyjścia - albo od razu zamówienie przez sklep produktów i sprzedaż nam - konsumentom albo 2 wyjscie - jeśli nie ma w hutrowni - sklepikarze zgłaszają chęć zakupu produktów bell więc hurtownia zaczyna się w te kosmetyki zaopatrzać.

bo przecież to właściciel sklepu decyduje co będzie sprzedawać a nie producent
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-06, 22:01   #335
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Obawiam się, że w przypadku Bella nie jest tak różowo - sklepy internetowe też mają opóźnienia we wprowadzaniu ich nowości, na dodatek sklep internetowy, do któego jest link przy każdym kosmetyku na ich stronie też nie ma tych musów.
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 11:22   #336
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość

bo przecież to właściciel sklepu decyduje co będzie sprzedawać a nie producent
Ale może gdyby Bell wymyślił do swoich kosmetyków taki sposób prezentacji ich jak Inglot - czyli duże "szafy" z próbkami połączone ze stojakiem na kosmetyki - co ułatwia prezentację produktów i sprzedaż - to więcej sprzedawców byłoby zainteresowanych Bellem. A dzięki temu więcej klientem mogłoby go poznać.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 12:31   #337
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Ale może gdyby Bell wymyślił do swoich kosmetyków taki sposób prezentacji ich jak Inglot - czyli duże "szafy" z próbkami połączone ze stojakiem na kosmetyki - co ułatwia prezentację produktów i sprzedaż - to więcej sprzedawców byłoby zainteresowanych Bellem. A dzięki temu więcej klientem mogłoby go poznać.
prawda prawda w sumie nie wiem - może mają taką "szafę". osobiście widziałam tylko takie małe "szafeczki" bell.
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-07, 12:53   #338
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
prawda prawda w sumie nie wiem - może mają taką "szafę". osobiście widziałam tylko takie małe "szafeczki" bell.
W Krakowie w niektórych drogeriach są czasem szafy Bell (tak duże jak innych firm). Ale nowości pojawiają się dość późno..
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 14:12   #339
miu miu
Wtajemniczenie
 
Avatar miu miu
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 968
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

A nie wydaje wam się, że kiedyś było więcej Bella - zarówno w sklepach, jak i w mediach? Pamiętam, że w magazynach były reklamy i częściej pokazywano ich kosmetyki w róznych testach i sesjach... Chyba powinni zatrudnić lepszych PR-owców
__________________
no risk, no fun
miu miu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 20:28   #340
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

ale Bell ma kompletną ofertę do kupienia w inernecie- ziaja niestety tego nie robi
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-07, 23:07   #341
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Wcale nie ma kompletrnej oferty
W gazetach się reklamuje, np. w JOYu (wiem, mało kto czyta takie bzdety ) i produkty tam reklamowane jeszcze w okrecie karnawału nie dotarły do krakowa Zawsze jak gdzies pytam o nowości Bell, to panie narzekają na przedstawicieli że nie załatwili. W mojej dzielnicy to ja juz dawno wszytskie najmniejsze drogerie obleciałam i co drugą w sąsiedniej okolicy też
A tu na forum jest kilka wizażanek z małych miejscowości, które nowości kupuja zaraz po ukazaniu się reklamy
Dziwna polityka firmy, naprawdę
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-07, 23:17   #342
o000agus
Zadomowienie
 
Avatar o000agus
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław
Wiadomości: 1 249
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

moze wlasnie najwięcej bellowych kosmetyków kupują ludzie z mniejszych miast i dlatego na nich się firma skupia
o000agus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 17:02   #343
Ptaszysko
Zadomowienie
 
Avatar Ptaszysko
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 879
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez o000agus Pokaż wiadomość
moze wlasnie najwięcej bellowych kosmetyków kupują ludzie z mniejszych miast i dlatego na nich się firma skupia
Tez mam takie wrazenie, gdy czasem odwiedzam kolezanke w Stalowej Woli to zawsze widze kosmetyki Bell, w wyeksponowanym miejscu,ale nowosci nadal brak
Szkoda
__________________

I'm not livin' to be a Mrs.





Ptaszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 12:59   #344
Nati femme fatale
Zadomowienie
 
Avatar Nati femme fatale
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 1 449
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Właśnie, też mi kiedyś zależało na Bell, a że nie mogłam dostać, zakupiłam kosmetyk innej firmy .
I bardzo ostatnio polubiłam Ziaję, to jedna z najtańszych firm kosmetycznych, ale jakże dobra, np. krem z algami(mam go z 8 zł, a nie za 20, a jakość nawet wyższa) albo cała seria Calma HLC, i opakowania też im się zmieniły na lepsze.Cieszy mnie fakt, że Ziaja nie reklamuje się w telewizji, niby jest jej mało, ale i tak wszyscy o niej wiedzą i jest niemal wszędzie dostępna.
__________________
"Kobiety są jak przekład: piękne nie są wierne, wierne nie są piękne."
G.B.Shaw

tu znajdował się podpis mojego ex-męża o treści:
dokładnie, kochanie, dokładnie(znał moje hasło) więc...Tobie(skoro zgadzasz się z powyższym cyt.pana Shaw) pozostaje znaleźć sobie taką niepiękną!może Cię nie zdradzi
Nati femme fatale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-27, 15:50   #345
lilianaX
Rozeznanie
 
Avatar lilianaX
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 611
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Miałam kiedyś szminkę i cień do powiek firmy Bell - szminaka rozkleiła mi się w upale a cienie pokruszyły w drobny mak
__________________
"A prayer for the wild at heart, kept in cages"
Tennessee Williams
lilianaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 10:44   #346
abaco
Raczkowanie
 
Avatar abaco
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 59
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

zgadza się, doznałam tego samego. Mialam szminke, i po jakims czasie uległa rozwarstwienie, nie wspominając ze strasznie sie mazała.
abaco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 13:39   #347
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez abaco Pokaż wiadomość
zgadza się, doznałam tego samego. Mialam szminke, i po jakims czasie uległa rozwarstwienie, nie wspominając ze strasznie sie mazała.
starych produktów nie używałam, ale nowe są świetne
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-29, 15:31   #348
Ines-ka
Zakorzenienie
 
Avatar Ines-ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 890
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

W Naturze mam całą wielką szafę Bell. Ale jakoś nic nie kusi.
Ines-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-05, 09:43   #349
Alinusia
Przyczajenie
 
Avatar Alinusia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Pierwsze słysze, że jakieś kuracje powiększają piersi!!!!No chyba, że są to operacje plastyczne!!!!!!!!!!!!!Ni gdy nie miałam z tym problemu bo mam biuścik 70G!!!Jedyne co mogę polecić (już chyba ktoś to zrobił, ale nie pamietam) to Nivelazione Vomen bo przetestowałam na sobie. Zrobił się jędrny jak nigdy, ale trochę bolał...Później przeszło
Alinusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 06:44   #350
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
MAGIC SPA
Naturalne mydełko toaletowe z miodem i propolisem

(...)

Przebadane dermatologicznie. Nie zawiera substancji pochodzenia zwierzęcego. Wyrób zgodny z Polską Normą: PN-91/C-77043.
Gramatura: 150g
http://www.farmona.pl/sklep/magic-sp...odukt/196.html
Raczej nie zawiera substancji pozyskanych z uboju zwierząt. Pomyłki takie jak ta dają wyobrażenie o wiarygodności materiałów reklamowych.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 17:26   #351
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Na pierwszej stronie jest wspomniane o radioterapii. Bzdurą jest, że to metoda przestarzała. Jest mniej skuteczna, ale też mniej inwazyjna niż chemioterapia i często jest stosowana po jej zakończeniu. U mojej kuzynki z zaawansowanym stadium ziarnicy skojarzenie kilku sesji chemioterapii i następującej po niej radioterapii pozwoliło na całkowite wyleczenie. Skóra doszła już do siebie, używała najtańszych preparatów, maści z pantenolem itp, żadnych cudów a'la DrEris.

BTW, świetny wątek, z uśmiechem na twarzy go śledzę
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 12:26   #352
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Tego produktu jeszcze chyba nie było na anty KWC http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5984
Skład "olejku" powala na kolana: Isopropyl Myristate, Alcohol Denat., Aqua, Parfum, Olea Europea, Butyl Methoxybenzoylmethane, Benzophenone-2.
Miałam krem do ciała z tej serii avonu i był ok. Ale olejek, który ma w składzie zapychajacy isopropyl myristate i alkohol wodę oraz substancje zapachowe wyzej w składzie nie zasługuje na miano olejku. Nie dziwię się, ze ktos w opiniach pisał o wysuszonej łuszczacej sie skórze po czyms takim.
Za 30 zł można kupić nawet litr zimnotłoczonej oliwy, a nie 150 ml wody i alkoholu z dodatkiem oliwy.
Kiedyś dostałąm olejek avonu z serii skin so soft. Jakis czas temu wzięłam do ręki napoczęte kiedyś opakowanie i zdziwiłam sie jak zobaczyłam skład. To olejek bez olejku. Nic dziwnego, ze nie nawilżył skóry. Trochę sie swiecił, kleił, ale efekt żden. Skoro juz sobie o nim przypomniałam to poszukam go, żeby wpisać skład.
Mam isopropyl palmitate, alkohol denat, aqua, parfum. Czyli kolejny olejek, który obok oleju nawet nie leżał :/
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 14:51   #353
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Do cudów Daxa dorzucę hasełko "Holistyczna koncepcja wellbeing"...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 19:21   #354
Alinusia
Przyczajenie
 
Avatar Alinusia
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Jeśli chodzi o firmę Bell to w Toruniu nie ma problemu z dostaniem całej gamy tych kosmetyków)
__________________
*Alinusia*
Alinusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 16:29   #355
Agamtb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 492
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Tego produktu jeszcze chyba nie było na anty KWC http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5984
Skład "olejku" powala na kolana: Isopropyl Myristate, Alcohol Denat., Aqua, Parfum, Olea Europea, Butyl Methoxybenzoylmethane, Benzophenone-2.
Miałam krem do ciała z tej serii avonu i był ok. Ale olejek, który ma w składzie zapychajacy isopropyl myristate i alkohol wodę oraz substancje zapachowe wyzej w składzie nie zasługuje na miano olejku. Nie dziwię się, ze ktos w opiniach pisał o wysuszonej łuszczacej sie skórze po czyms takim.
Za 30 zł można kupić nawet litr zimnotłoczonej oliwy, a nie 150 ml wody i alkoholu z dodatkiem oliwy.
Kiedyś dostałąm olejek avonu z serii skin so soft. Jakis czas temu wzięłam do ręki napoczęte kiedyś opakowanie i zdziwiłam sie jak zobaczyłam skład. To olejek bez olejku. Nic dziwnego, ze nie nawilżył skóry. Trochę sie swiecił, kleił, ale efekt żden. Skoro juz sobie o nim przypomniałam to poszukam go, żeby wpisać skład.
Mam isopropyl palmitate, alkohol denat, aqua, parfum. Czyli kolejny olejek, który obok oleju nawet nie leżał :/
W ogóle cały AVON to dla mnie pomyłka jakaś... Za to marketingowy sukces...
Agamtb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 17:39   #356
kochanie
Wtajemniczenie
 
Avatar kochanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 282
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Novinka!
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...73#post7225973
Ja nie wiem, może to działa, ale wygląda na kompletną bzdurę... Jeśli któraś będzie w tym chodzić i zadziała, to poproszę o relację!!
Jedno jest pewne - biegać w tym może być trudno
__________________
.
.
Wszyscy mają bloga. mam i ja
(mój wątek o lakierach Isadora Graffiti)

kochanie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 17:51   #357
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Hm, w zmianę postawy to uwierzę, ale antycelulitowo
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 18:35   #358
ma_delline
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 492
GG do ma_delline
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

W sumie... może to coś daje Skoro pobudzamy pracę mięśni... hmm
Może ktoś się skusi
__________________






ma_delline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 20:36   #359
magmail
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 37
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

Fajny wątek, dziewczyny. Krem z wyciągiem ślimaka widziałam kiedyś w telewizorni i też byłam pod wrażeniem, bo jakieś brazylijskie dziewoje w strojach bikini go reklamowały. Miał pomagać na trądzik, blizny i zmarszczki. Cud. Reklama- po prostu klasyka kiczu ).

Chciałabym jeszcze zwrócić uwagę na
Avony i Orifleje - moim zdaniem, w życiu by te firmy nie przetrwały gdyby nie swietnie zorganizowana armia "konsultantek" pracujących za grosze i wciskających katalogi z kosmetykami komu popadnie - w szkole, na uczelni, mamusia przekaże koleżankom ze sklepu..i tak się ten żałosny biznes kręci.
magmail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 20:53   #360
istari
Paul's girl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 044
Dot.: Anty_KWC, czyli o bajkach, marketingu i oszustwach w przemyśle kosmetycznym

co do kremu ślimakowego to widziałam na własne oczy co zrobił z pooperacyjną blizną na brzuchu - z ciemnej grubej krechy (i zciągniętej skóry wokół) pozostała cienka biała kreska a skóra wokół wygładziła się.
dla mnie to nie jest anty KWC.
istari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.