Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-07-25, 18:56   #5011
masaki
Rozeznanie
 
Avatar masaki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 701
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

dziekuję Dziewczyny za odpowiedzi, rozejrzę się i zamówię coś
Pozdrawia
masaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 18:32   #5012
AniolZinnegoSwiata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 80
Prosze doradzcie

Dbam o skore twarzy,2 razy w tygodniu pelling ,nawilzam,myje delikatnymi srodkami ,ale pomimo to jest ona dalej zanieczyszczona juz nie wiem co mam robicJeszcze jest tlusta ,jak w ciagu dnia sie przetluszcza to sprawia wraZenie jeszcze bardziej zanieczyszczonej:rolleyes :CO MAM ROBICPROSZE DORADZCIE
moja skora jest
-tlusta(w ciagu dnia jak sie przetluszcza to sprawia wrazenie jeszcze bardziej zanieczyszczonej ,jakby bardziej uwydacznia niedoskonalosci)
-z niedoskonalosciami(wagry, pory)
-robie pelling 2 razy w tygodniu,nawilzam ja dobrze

Edytowane przez AniolZinnegoSwiata
Czas edycji: 2011-07-27 o 18:40
AniolZinnegoSwiata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 18:34   #5013
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Prosze doradzcie

Cytat:
Napisane przez AniolZinnegoSwiata Pokaż wiadomość
Dbam o skore twarzy,2 razy w tygodniu pelling ,nawilzam,myje delikatnymi srodkami ,ale pomimo to jest ona dalej zanieczyszczona juz nie wiem co mam robicJeszcze jest tlusta ,jak w ciagu dnia sie przetluszcza to sprawia wraZenie jeszcze bardziej zanieczyszczonej:rolleyes :CO MAM ROBICPROSZE DORADZCIE
Wątki łączę. Proszę o zapoznanie się z regulaminem forum i korzystanie z wyszukiwarki - inaczej polecą punkty.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-27, 18:36   #5014
AniolZinnegoSwiata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 80
Dot.: Prosze doradzcie

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Wątki łączę. Proszę o zapoznanie się z regulaminem forum i korzystanie z wyszukiwarki - inaczej polecą punkty.
Przepraszam jestem tu nowa, dopiero sie rozgladam ,fajny ten wizaz!
AniolZinnegoSwiata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 13:39   #5015
AniolZinnegoSwiata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 80
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

UZYSKAM ODPOWIEDZ?
AniolZinnegoSwiata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 13:57   #5016
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

napisz dokladnie, co stosujesz... i poczytaj ten watek, wiele mozesz sie dowiedziec - tu cala masa dziewczyn z takim samym problemem juz pisala. i dostala odpowiedz, albo opisywala wrazenia po wymianie kosmetykow. wiec do dziela!
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 14:34   #5017
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniolZinnegoSwiata Pokaż wiadomość
UZYSKAM ODPOWIEDZ?
I nie krzycz (Caps Lock), nie wstawiaj wkurzonych emotek... roszczeniowy ton nie sprawi, że ktoś Ci odpisze, wręcz przeciwnie. Tu nie ma obowiazku udzielania odpowiedzi każdemu, kto się pojawi, szczególnie, że problem podobny do Twojego jest szeroko omawiany w wielu wątkach.

Eh, czy naprawdę tak trudno użyć wyszukiwarki... albo chociaż przeczytać wątki z pierwszej strony tego forum
Rozumiem, że jesteś nowa, tym bardziej warto najpierw się rozejrzeć, poczytać, poszukać... a potem ewentualnie złościć.
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-28, 15:29   #5018
AniolZinnegoSwiata
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 80
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Nie krzycze tylko niecierpliwie sie a wyszukiwarke uzywalam
AniolZinnegoSwiata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 15:37   #5019
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Oj watpie, bo bylo juz 1636383 watkow i 9313512321 postow na ten temat
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 22:30   #5020
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniolZinnegoSwiata Pokaż wiadomość
Nie krzycze tylko niecierpliwie sie a wyszukiwarke uzywalam
A dlaczego się niecierpliwisz? I dlaczego przypominasz o sobie w tak nieprzyjemny sposób?
Już raz napisałam - nikt tu nie ma obowiązku pomagać - jeśli to robi, to z dobrej woli. Nie chciało Ci sie poszukać (bo że nie udało Ci sięnie wierzę - wyszukiwarka jest prosta w obsłudze jak cep), rzuciłaś pytanie bez jakichkolwiek informacji, czego używasz, czego używałaś, etc. a oczekujesz odpowiedzi teraz, już, natychmiast...
Z takim podejściem możesz się na prawdę nie doczekać... a czas spędzony na irytowaniu się proponuję poświęcić na lekturę... chociażby tego wątku
Aha, jeszcze do poczytania https://wizaz.pl/forum/announcement.php?f=66
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 15:17   #5021
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witajcie.
Potrzebuje bardzo pomocy. Wątek czytałam, zresztą rok temu się w nim wypowiadałam, bo szukałam pomocy i na jakiś czas znalazłam. Niestety tylko na jakiś czas.
Skórę mam bardzo dziwną. Nie jest to typowa tłusta cera - nie świecę się non stop, choć w okresie wakacyjnym zdarza mi się, że gdy wstanę rano, mam uczucie jakbym na mojej twarzy mogła coś usmażyć, ale najczęściej jest to kilkudniowe i mija, nie jest to sucha skóra - nie łuszczy się, choć czasami zaraz po umyciu mam uczucie ściągnięcia, mieszana też nie - nie ma u mnie typowych stref, wrażliwa też do końca nie jest - tzn po użyciu danego kosmetyku nie jest czerwona, ani podrażniona, ale ma ogromne tendencje do zapychania się. Dzisiaj no na pierwszy rzut oka wygląda ok, pojedyncze widoczne zmiany, ale jak się jej przyjrzałam w lustrze to się okazało, że mam pełno szarych krostek, z których po delikatnym naciśnięciu wychodzi łój. Nawet moja kosmetyczka jak u niej byłam miesiąc temu mówiła, że mam bardzo ładną cerę i przesadzam, a jak ją zaczęła czyścić to się załamała, taka była zanieczyszczona - tylko, że właśnie tego na pierwszy rzut oka nie widać (na szczęście). Wydaje mi się, że jest odwodniona, bo ma jednak nieładny kolor.
Próbowałam stosować krem a Avene Hydrance Optimale - niestety ma w składzie Caprylic/Capric Triglyceride a moja skóra tego nie toleruje zupełnie. Jego odpowiednik z LRP też wylądował w koszu.
Stosowałam do mycia twarzy też Avene Cleanance ale po pewnym czasie przestał mnie oczyszczać.
Krem z Ziaja Med nawilżający też mnie zapchał.
Hydrolat oczarowy działał tylko na początku, tonik z Soraya antybakteryjny też nie działa.
Żel z Tołpy z serii do cery mieszanej sprawdził się najlepiej i najdłużej, ale już nie działa, podobnie jak krem nawilżający do cery odwodnionej.
Podobnie ładnie i długo działał krem z Vichy normaderm tri activ, mimo że ma w składzie alkohol.
Obecnie myję twarz jedynie mydełkiem naturalnym jabłkowym, bo czy z kosmetykami, czy bez skóra i tak wygląda tak samo.
Nie mogę używać do mycia twarzy żeli dla dzieci, bo mają zwykle w składzie rumianek i jestem na niego uczulona.
Już sama nie wiem co mam kupić. Tak, żeby produktów było jak najmniej - nienawidzę nakładać na siebie zbyt dużej liczby kosmetyków. I nie chce aby wszystko znów wylądowało w koszu.

---------- Dopisano o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

No i jeszcze jedno - mam 25 lat i nie maluję się - żadnych pudrów, pokładów, korektorów itd.

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2011-08-12 o 15:14
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 13:17   #5022
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

limone, szczerze mowiac to nic konkretnego nie przychodzi mi do glowy... postawilabym chyba na jakies kosmetyki, ktore mozesz sobie sama ukrecic. strony takie jak biochemiaurody czy zrobsobiekrem - tam sie rozejrzec
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 14:07   #5023
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Witajcie.
Potrzebuje bardzo pomocy. Wątek czytałam, zresztą rok temu się w nim wypowiadałam, bo szukałam pomocy i na jakiś czas znalazłam. Niestety tylko na jakiś czas.
Skórę mam bardzo dziwną. Nie jest to typowa tłusta cera - nie świecę się non stop, choć w okresie wakacyjnym zdarza mi się, że gdy wstanę rano, mam uczucie jakbym na mojej twarzy mogła coś usmażyć, ale najczęściej jest to kilkudniowe i mija, nie jest to sucha skóra - nie łuszczy się, choć czasami zaraz po umyciu mam uczucie ściągnięcia, mieszana też nie - nie ma u mnie typowych stref, wrażliwa też do końca nie jest - tzn po użyciu danego kosmetyku nie jest czerwona, ani podrażniona, ale ma ogromne tendencje do zapychania się. Dzisiaj no na pierwszy rzut oka wygląda ok, pojedyncze widoczne zmiany, ale jak się jej przyjrzałam w lustrze to się okazało, że mam pełno szarych krostek, z których po delikatnym naciśnięciu wychodzi łój. Nawet moja kosmetyczka jak u niej byłam miesiąc temu mówiła, że mam bardzo ładną cerę i przesadzam, a jak ją zaczęła czyścić to się załamała, taka była zanieczyszczona - tylko, że właśnie tego na pierwszy rzut oka nie widać (na szczęście). Wydaje mi się, że jest odwodniona, bo ma jednak nieładny kolor.
Próbowałam stosować krem a Avene Hydrance Optimale - niestety ma w składzie Caprylic/Capric Triglyceride a moja skóra tego nie toleruje zupełnie. Jego odpowiednik z LRP też wylądował w koszu.
Stosowałam do mycia twarzy też Avene Cleanance ale po pewnym czasie przestał mnie oczyszczać.
Krem z Ziaja Med nawilżający też mnie zapchał.
Hydrolat oczarowy działał tylko na początku, tonik z Soraya antybakteryjny też nie działa.
Żel z Tołpy z serii do cery mieszanej sprawdził się najlepiej i najdłużej, ale już nie działa, podobnie jak krem nawilżający do cery odwodnionej.
Podobnie ładnie i długo działał krem z Vichy normaderm tri activ, mimo że ma w składzie alkohol.
Obecnie myję twarz jedynie mydełkiem naturalnym jabłkowym, bo czy z kosmetykami, czy bez skóra i tak wygląda tak samo.
Nie mogę używać do mycia twarzy żeli dla dzieci, bo mają zwykle w składzie rumianek i jestem na niego uczulona.
Już sama nie wiem co mam kupić. Tak, żeby produktów było jak najmniej - nienawidzę nakładać na siebie zbyt dużej liczby kosmetyków. I nie chce aby wszystko znów wylądowało w koszu.
To chyba wybrałaś Avene HO Riche do cery suchej, bo w zadnym z serii do tłustej i mieszanej, czyli Legere nie zauważyłam triglicerydów. Polecam ten SPF 20 jest naprawdę lekki.
Z lekkich nawilżających próbwałas Humektanu?
Dzisiaj analizowałam krem Herba Studio Best Krem do cery trądzikowej, ma on w swoim składzie składniki, które ograniczają wydzielanei sebum, a przy okazji sam w sobie wydaje sei być lekki.
Do mycia spróbuj moze bezzapachowego z Alterry (dla mnie fantastyczny) albo żelu Ziaja Med Kuracja Antybakteryjna.
To z gotowców przychodzi mi do głowy, ale również polecam zapoznać sie z samorobionymi
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 14:52   #5024
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
limone, szczerze mowiac to nic konkretnego nie przychodzi mi do glowy... postawilabym chyba na jakies kosmetyki, ktore mozesz sobie sama ukrecic. strony takie jak biochemiaurody czy zrobsobiekrem - tam sie rozejrzec
No właśnie też od kilku dni szukam i stwierdzam, że tylko takie preparaty mnie chyba ratują

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To chyba wybrałaś Avene HO Riche do cery suchej, bo w zadnym z serii do tłustej i mieszanej, czyli Legere nie zauważyłam triglicerydów. Polecam ten SPF 20 jest naprawdę lekki.
Z lekkich nawilżających próbwałas Humektanu?
Dzisiaj analizowałam krem Herba Studio Best Krem do cery trądzikowej, ma on w swoim składzie składniki, które ograniczają wydzielanei sebum, a przy okazji sam w sobie wydaje sei być lekki.
Do mycia spróbuj moze bezzapachowego z Alterry (dla mnie fantastyczny) albo żelu Ziaja Med Kuracja Antybakteryjna.
To z gotowców przychodzi mi do głowy, ale również polecam zapoznać sie z samorobionymi
No właśnie miałam Legere, sama się nacięłam i go kupiłam po lekturze wizażu rok temu bez patrzenia na skład, a się okazało że uległ zmianie. Zresztą sama później ten krem zgłosiłam:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...am.html&next=1
Przy SPF20 nie widzę składu, sprawdzę go w aptece, ale wątpie aby nie zawierał trójglicerydów W każdym razie sprawdzę.
Co do humektanu to myślałam o nim, ale kilka recenzji w KWC mnie mocno odstraszyło.
Co do tego kremu Herba Studio to faktycznie wygląda ciekawie, nigdzie go do tej pory nie widziałam. Skoro go analizowałaś, to może jesteś wstanie napisać jak z nawilżeniem potencjalnym u niego? Bo u mnie nadmiar sebum pochodzi od odwodnienia skóry niestety.
Co do żelu to chodzi o ten?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...zy.html&next=1
Jeśli tak to mam uczulenie na rumianek który jest w składzie
Co do Ziaja med to wygląda ciekawie, poszukam go, jak nie sprawdzi się olejek do mycia z BU bo właśnie zamówiłam
Dziękuję za rady
Co do kosmetyków robionych po lekturze wątków biochemicznych i rozmowach z dziewczynami, stwierdziłam że zaryzykuje z olejkiem myjącym z BU, kremem anty-oksydacyjnym, olejem malinowym i żelem hialuronowym, ten ostatni mam zamiar przed nałożeniem mieszać właśnie z tym kremikiem na dzień i olejem na noc. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
A umiecie polecić jakiś dobry filtr stabilny? Który miałby prosty skład, nieobciążający?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 15:04   #5025
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
Nie, o ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ja.html&next=1
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 16:32   #5026
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witajcie dziewczynki ja po baaardzo długiej przerwie wracam do wątku. Ja sobie wreszcie ustawiłam pielęgnację, odbyło się to oczywiście metodą prób i błędów, głównie błędów, ale dało radę

U mnie jedno jest pewne, muszę złuszczać. Złuszczanie, złuszczanie i jeszcze raz złuszczanie. Wszelkie mazidła typu sklepowego praktycznie odstawiłam. Po długich dochodzeniach odkryłam że gliceryna mi szkodzi, a jest w ogromnej większości kremów, również ekologicznych. Teraz używam olejów, do natłuszczania/nawilżania skóry, oraz kwas hialuronowy jako serum przeciwzmarszczkowe (w końcu śmignie mi niedługo 35 krzyżyk).

Tym sposobem mam gładką skórę i nawet zmarszczki gdzieś poszły precz. Czy się nie przetłuszcza? No nie powiem że nagle stała się sucha. Ale teraz zamiast smalcu mam taki lekki glow. Kiedyś puder w torebce był obowiązkowy, a teraz noszę go jako gadżet bardziej
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 20:46   #5027
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

mangha, powiesz wiecej? czym zluszczasz, jakie oleje wyprobowalas i ktore sprawdzily sie najlepiej? ja sie czaje teraz na czarnuszke i zauwazylam, ze ladnie zluszcza tez tonik z octem jablkowym
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-12, 21:06   #5028
Eside
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 117
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

POmocy.
Stosuję acne derm,na drugą noc effeclar duo,potem znowu acne,potem dwie noce nawilżanie i tak ciągle no i juz nie mogę.Oprocz tego myjhe zelem effeclar,lubie goMyslalam,ze ropne pryszcze przestana mi wyskakiwac,a tu nic,pojawiaja sie ciagle w strefie T(bo tam mam trądzik)Po kuracji zoraciem(który mi pomagał bardzo,postanowilam go odlozyc wlasnei,bo vbylam czerwona i sie swiecilam no i wlasnei odlozylam .Po zoracu zaczely mi same ropne wyskakiwac,nogdy nie mialam samyc hropnych,bo to są same ropne ;/Kiedys gdzie niegdzie ropne,a reszta po prostu takie czerwone
Juz nei mogę,okropnie to wyglada.
Jak temu zapobeigac,jak pielegnowac mam cere :conf used:Prosze pomózćie.I czym moga byc przyczyna te ropne pryszcze? ;/
Eside jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-28, 00:31   #5029
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Teraz używam olejów, do natłuszczania/nawilżania skóry, oraz kwas hialuronowy jako serum przeciwzmarszczkowe (w końcu śmignie mi niedługo 35 krzyżyk).
Stosujesz sam kwas hialuronowy, czy też łączysz z olejami lub innymi substancjami? Jakiego stężenia używasz?
Himee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-12, 13:37   #5030
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
mangha, powiesz wiecej? czym zluszczasz, jakie oleje wyprobowalas i ktore sprawdzily sie najlepiej? ja sie czaje teraz na czarnuszke i zauwazylam, ze ladnie zluszcza tez tonik z octem jablkowym
A tak, już mówię, przepraszam za opóźnienie (praca:/)
Mam to szczęście że moja skóra reaguje na wszelkie kwasy fantastycznie. Ale głównie stosuję Triacneal, on jest pomocny szczególnie przy wysypkach kaszkowych, które mnie od czasu do czasu dopadają, po zjedzeniu niektórych pokarmów. Wtedy robi mi się pełno zaskórników otwartych i zamkniętych, Triacneal je załatwia

Jeśli chodzi o oleje to stosowałam z pestek malin surowy, genialnie nawilża. Z pachnotki, to jak mam właśnie tą kaszkę, bo on sobie radzi z odblokowaniem porów.

Ostatnio zaprzyjaźniam się z olejem kokosowym. Zaskoczeniem była dla mnie informacja, że jest on wskazany przy skórach trądzikowych i tłustych. Sprawdza się u około 90% ludzi, na resztę 10% działa odwrotnie to znaczy wzmaga przetłuszczanie i zmiany. Normalnym jest że po tym oleju często wysypują mniejsze lub większe krosteczki, co często ludzie mylą z zapychaniem. A to po prostu pory się oczyszczają. Powoli i ostrożnie go testuję, na wypadek gdybym znalazła się w tych 10% nieszczęśliwców Na razie jest bardzo ok. Olej fantastycznie nawilża, lepiej niż malina, no i ten zapach......mmmmmmniam

Stosuję też rycynę do oczyszczania (na wizażu jest wątek temu poświęcony), dla mnie genialnie jak na razie, skóra gładziutka i piękna. Wszystkie detergenty poszły w odstawkę.

Cytat:
Napisane przez Eside Pokaż wiadomość
POmocy.
Stosuję acne derm,na drugą noc effeclar duo,potem znowu acne,potem dwie noce nawilżanie i tak ciągle no i juz nie mogę.Oprocz tego myjhe zelem effeclar,lubie goMyslalam,ze ropne pryszcze przestana mi wyskakiwac,a tu nic,pojawiaja sie ciagle w strefie T(bo tam mam trądzik)Po kuracji zoraciem(który mi pomagał bardzo,postanowilam go odlozyc wlasnei,bo vbylam czerwona i sie swiecilam no i wlasnei odlozylam .Po zoracu zaczely mi same ropne wyskakiwac,nogdy nie mialam samyc hropnych,bo to są same ropne ;/Kiedys gdzie niegdzie ropne,a reszta po prostu takie czerwone
Juz nei mogę,okropnie to wyglada.
Jak temu zapobeigac,jak pielegnowac mam cere :conf used:Prosze pomózćie.I czym moga byc przyczyna te ropne pryszcze? ;/
Hej hej, moim zdaniem masz bardzo podrażnioną skórę. Im więcej tych anty trądzikowych smarowideł nakładasz, tym bardziej problem się pogłębia. Skóra zaczyna reagować histerycznie. Zorac na mnie też niestety podziałał drażniąco (z tym że ja go używałam na dekolt, cały miałam zsypany, aż dermatolożka się zdziwiła, bo jeszcze czegoś takiego po Zoracu nie widziała)

Ja jak miałam wypryski ropne to stosowałam co następuje:
- na noc przecierałam całą skórę sokiem aloesowym (do kupienia w aptece, lepszy ten z farfoclami), sok też można popijać. Może być po nim skóra zaczerwieniona i takie uczucie jakby gorąca szczególnie na twarzy.
- do smarowania mieszanka oleju z winogron pół na pół z linomagiem.

Jak mi te ropne paskudy zeszły to zastosowałam kwasy, najpierw Diacneal, a jak go wycofali to triacneal. Do nawilżania te oleje o których pisałam wyżej.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-13, 19:44   #5031
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

witajcie
a ja mam taki problem z cerą, że też nie umiem go rozwiązac a mianowicie napewno mam cerę mieszaną, normalną na policzkach i tłustą w strefie T, ale nie wyskakują mi żadne kompletnie pryszcze, mam tylko wągry ale kosmetyki do cery tłustej czy mieszanej wystuszają mnie strasznie, skóra wtedy się łuszczy i jak nałożę na nią makijaż to wygląda to fatalnie skóra jest sucha i ściągnięta, do tego te kosmetyki w ogóle nie pomagaja usunąc zaskórników a do tego skóra broni się przed wystuszającym działaniem takich kosmetyków i tłuszczy się jeszcze bardziej
a pozatym mam już jakieś zmarszczki mimiczne, bruzdy na czole od unoszenia brwi, więc próbowalam uzywac kosmetyków nawilżających, żeby nawizyc ta przesuszoną skórę, ale wtedy zazwyczaj się tylko od nich świecę.
wiekszośc osmetyków, kremy jakies nivea visage pieka mnie jak nakładam je na twarz, juz nie wiem co mam zrobic?? doradżcie coś, proszę
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 13:30   #5032
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
witajcie
a ja mam taki problem z cerą, że też nie umiem go rozwiązac a mianowicie napewno mam cerę mieszaną, normalną na policzkach i tłustą w strefie T, ale nie wyskakują mi żadne kompletnie pryszcze, mam tylko wągry ale kosmetyki do cery tłustej czy mieszanej wystuszają mnie strasznie, skóra wtedy się łuszczy i jak nałożę na nią makijaż to wygląda to fatalnie skóra jest sucha i ściągnięta, do tego te kosmetyki w ogóle nie pomagaja usunąc zaskórników a do tego skóra broni się przed wystuszającym działaniem takich kosmetyków i tłuszczy się jeszcze bardziej
a pozatym mam już jakieś zmarszczki mimiczne, bruzdy na czole od unoszenia brwi, więc próbowalam uzywac kosmetyków nawilżających, żeby nawizyc ta przesuszoną skórę, ale wtedy zazwyczaj się tylko od nich świecę.
wiekszośc osmetyków, kremy jakies nivea visage pieka mnie jak nakładam je na twarz, juz nie wiem co mam zrobic?? doradżcie coś, proszę
Hehe, znam ten ból. Ja problem rozwiązałam następująco. Regularnie złuszczam skórę kwasem glikolowym, czytałam że dobre wyniki daje również kwas mlekowy, zamierzam się na tonik z tego.

Do nawilżania stosuję samorobione sera z antyoksydantami - działają przeciwzmarszczkowo , maziam się po buzi albo olejkiem (malinowy, z pachnotki lub kokosowy) albo kremem również samorobionym.

Na początek zaczęłabym od złuszczania kwasami i lekkiego nawilzania. Już sam w sobie kwas glikolowy działa przeciwzmarszczkowo a buzia jest mięciutka i gładka . Ostatnio taki efekt mam po myciu twarzy metodą OMC (mycie buzi olejową mieszanką rycyny i słonecznikowego), o metodzie jest wątek osobny, zaglądnij tam.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437723
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-14, 17:56   #5033
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Hehe, znam ten ból. Ja problem rozwiązałam następująco. Regularnie złuszczam skórę kwasem glikolowym, czytałam że dobre wyniki daje również kwas mlekowy, zamierzam się na tonik z tego.

Do nawilżania stosuję samorobione sera z antyoksydantami - działają przeciwzmarszczkowo , maziam się po buzi albo olejkiem (malinowy, z pachnotki lub kokosowy) albo kremem również samorobionym.

Na początek zaczęłabym od złuszczania kwasami i lekkiego nawilzania. Już sam w sobie kwas glikolowy działa przeciwzmarszczkowo a buzia jest mięciutka i gładka . Ostatnio taki efekt mam po myciu twarzy metodą OMC (mycie buzi olejową mieszanką rycyny i słonecznikowego), o metodzie jest wątek osobny, zaglądnij tam.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437723
dziękuję metodę omc znam, bo sama stosuję ale ja mieszam oliwę z oliwek z olejem rycynowym plus olejek geraniowy kilka kropel, no i oczywiście gorąca szmatka to dużo mi pomaga, napawdę ratuje sytuację, ale to nie wszystko szukam czegoś więcej kosmetyków itd, zastanawiam się nad produktami avene, muszę przejść na apteczne, bo drogeryjne kompletnie odpadają.
kwas glikolowy mam, w stężeniu 40%, ale rozcieńczam go, bo boję się, że za mocny by był na twarz
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-17, 14:16   #5034
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
dziękuję metodę omc znam, bo sama stosuję ale ja mieszam oliwę z oliwek z olejem rycynowym plus olejek geraniowy kilka kropel, no i oczywiście gorąca szmatka to dużo mi pomaga, napawdę ratuje sytuację, ale to nie wszystko szukam czegoś więcej kosmetyków itd, zastanawiam się nad produktami avene, muszę przejść na apteczne, bo drogeryjne kompletnie odpadają.
kwas glikolowy mam, w stężeniu 40%, ale rozcieńczam go, bo boję się, że za mocny by był na twarz
hmmm, no ja tam wolę sama sobie przyrządzać kosmetyki ale jak już miałabym polecać coś aptecznego to dla mnie lepiej sprawdziły się kosmetyki La Roche Possay. Avene co mazidło, to mnie wypryszczało.

Co do metody OMC to polecam olej sezamowy jest wspaniały.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-18, 09:05   #5035
Patisha87
Raczkowanie
 
Avatar Patisha87
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 329
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cześć Dziewczyny!
Również zmagam się z bardzo bardzo tlustą cerą,a zarazem suchą....Nawet zaskórniki mi nie przeszkadzają tak jak to przeklęte przetłuszczanie...To sebum czuje nawet na powiekach,okropieństwo... Woda termalna i bibułki niby pomagają,ale nie na długo po jakimś czasie po nich skóra zaczyna sie świecić jeszcze bardziej,przynajmniej takie mam wrażenie...
Do pielęgnacji aktualnie używam żelu antybakteryjnego z serii Ziaja Med lub Ziaja Calma potem tonik z Ziaji ogórkowy,na na dzień używam kremu matującego z Biodermy,a na noc Benzacne i na niego nakładam krem nawilżający do cery trądzikowej z Ziaji Med....Macie może wskazówki jak unormować to straszne przetłuszczanie? Okropność! Aha na co dzień używam makijazu...podkład z Bourjois Healthy Mix,bronzer i skrobie ziemniaczaną... pozdrawiam
Patisha87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-18, 17:29   #5036
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Patisha87 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!
Również zmagam się z bardzo bardzo tlustą cerą,a zarazem suchą....Nawet zaskórniki mi nie przeszkadzają tak jak to przeklęte przetłuszczanie...To sebum czuje nawet na powiekach,okropieństwo... Woda termalna i bibułki niby pomagają,ale nie na długo po jakimś czasie po nich skóra zaczyna sie świecić jeszcze bardziej,przynajmniej takie mam wrażenie...
Do pielęgnacji aktualnie używam żelu antybakteryjnego z serii Ziaja Med lub Ziaja Calma potem tonik z Ziaji ogórkowy,na na dzień używam kremu matującego z Biodermy,a na noc Benzacne i na niego nakładam krem nawilżający do cery trądzikowej z Ziaji Med....Macie może wskazówki jak unormować to straszne przetłuszczanie? Okropność! Aha na co dzień używam makijazu...podkład z Bourjois Healthy Mix,bronzer i skrobie ziemniaczaną... pozdrawiam
A ja się znów powtórzę. Metoda OCM pisałam wyżej, mam praktycznie suchą skórę. Jeszcze dobry jest ekstrakt z wierzbownicy, można kupić w aptece jako tabletki albo herbatkę do picia.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-18, 18:02   #5037
cherrypassion21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 234
Wyślij wiadomość przez Yahoo do cherrypassion21
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Hej chyba trafiłam w odpowiednie miejsce)
posiadam skóre mieszaną ze skłonnością do przesuszeniai nieustannego błysczenia w strefie T.
Ostatnio strasznie łuszczy mi się skóra, ciągle widze tylko suche skórki na nosie najbardziej, policzkach. Szukam dobrego kremu nawilżajacego ,moze znacie jakiś dobry Proszę o odp.
cherrypassion21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 18:51   #5038
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
hmmm, no ja tam wolę sama sobie przyrządzać kosmetyki ale jak już miałabym polecać coś aptecznego to dla mnie lepiej sprawdziły się kosmetyki La Roche Possay. Avene co mazidło, to mnie wypryszczało.

Co do metody OMC to polecam olej sezamowy jest wspaniały.
dziękuję jak mi się skończy oliwa z oliwek to następnym razem kupę sezamowy i wypróbuję
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-20, 13:46   #5039
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Bayka Pokaż wiadomość
dziękuję jak mi się skończy oliwa z oliwek to następnym razem kupę sezamowy i wypróbuję
Olej sezamowy możesz używać wymiennie z oliwą z oliwek. Olej sezamowy działa wspaniale gojąco, ale niestety używany regularnie przesusza. Natomiast od czasu do czasu ogranicza fajnie przetłuszczanie skóry.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-20, 14:09   #5040
olaaaa199111
Zakorzenienie
 
Avatar olaaaa199111
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 152
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam. Ogólnie nie jestem zadowolona ze stanu swojej skóry. Mam kilka blizn potrądzikowych, zaskórników zamkniętych i otwartych oraz od czasu do czasu jakąś niespodziankę. Czy odpowiednim wyborem będzie Serum migdałowe AHA 10% z BU?? czy stosować do niego coś dodatkowo?? a moze polecacie cos innego??
__________________
olaaaa199111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.